× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Jak szybko schudnąć? Czy da się zgubić 5 kg w tydzień?

Redakcja Pinbook | 22-03-2019 | skomentuj

Jak szybko schudnąć? Czy da się zgubić 5 kg w tydzień?

Oceń


W Internecie i social mediach znanych trenerów pojawiają się nieustannie pytania „jak szybko schudnąć?”, „jak szybko schudnąć szybko kilkanaście centymetrów z okolic ud”. Niedobrze, że obecne nastolatki i kobiety nie mają podstawowej wiedzy na temat odchudzenia, ponieważ prowadzi to do takich tragedii jak zaburzenia odżywiania – ortoreksja, anoreksja czy bulimia. Warto wiedzieć więc, że chudnięcie to proces dosyć indywidualny i od tego jak szybko udaje nam się zrzucić zbędne kilogramy zależy wiele czynników. Nasza aktywność, ilość zjadanych kalorii, uwarunkowania genetyczne, a także to z jaką wagą wyjściową zaczynami. Poniżej przedstawimy więc kilka informacji, które warto zapamiętać.

  Zobacz także  


1. Deficyt kaloryczny

Za chudnięcie nie odpowiada to, że nagle zamienimy białe pieczywo na to z ziarnami, a biały makaron na ten pełnoziarnisty, a zamiast słodzić cukrem będziemy robić to stewią. Największe znacznie w tym, czy będziemy chudnąć, czy nasza waga będzie stała w miejscu, czy wręcz będziemy tyć na diecie odchudzającej (sic!) ma deficyt kaloryczny. To znaczy, że musimy za pomocą specjalnego wzoru obliczyć nasze zapotrzebowanie dzienne, a następnie odjąć od tego 200-300 kcal, aby móc powoli tracić zbędne dla nas kilogramy.

2. Ruch

Wiele osób mówi, że ruch to podstawa podczas odchudzania, a niektórzy mówią, że i bez tego da się schudnąć. Owszem, da się bez tego schudnąć, ale będzie to trwało trochę dłużej. A poza tym ruch to zdrowie. Dlaczego więc nie postawić na kilkanaście minut dziennie treningu o lekkiej lub wysokiej aktywności? (wszystko według własnych potrzeb i wskazówek lekarskich! Nie wszyscy mogą ćwiczyć wszystko, dlatego przed rozpoczęciem treningów warto skonsultować to z lekarzem, który sprawdzi, czy w ogóle możemy się poświęcić danej dziedzinie)

3. Wszystko co „fit” niekoniecznie takim jest

Jeśli do zakupu „zdrowego” produktu wystarczy, że zauważymy gdzieś na opakowaniu „fit”, to na pewno nieprędko uda nam się trochę ruszyć naszą wagę. Dlaczego zapytanie? Ano dlatego, że nie wszystko co ma oznaczenie „fit” faktycznie jest zdrowe i pomoże nam w chudnięciu. Spójrz czasem ile cukru jest w „fit batonie”, po którego sięgasz albo ile niedobrych E znajduje się w napoju, który miał być wspomagający odchudzanie. Jesteś zaskoczona?

  Zobacz także  


4. Nie każda moda jest dla ciebie zdrowa

Pamiętaj żeby nie ulegać presji. To, co z glutenem nie jest niezdrowe. Oczywiście, jest niebezpieczne dla kogoś, kto ma stwierdzoną alergię. Ale dla ciebie gluten nie jest zabójczy. Dotyczy to wszystkich innych rodzajów mody na jedzenie/niejedzenie. Każdy z nas jest inny, więc nie każdy z nas może to samo i nie każdy z nas schudnie od tego samego.

5. Cukier to najgorszy narkotyk

Naprawdę jest bardzo uzależniający i niejednokrotnie przekraczamy zalecenia na max. trzy łyżeczki cukru w diecie. Podlicz jednego dnia wszystko co zjadłaś i wypiłaś, i zobacz ile pochłonęłaś cukru, a co za tym idzie – ile kalorii sobie dostarczyłaś. I naprawdę uważaj – przesadzanie z cukrem może się bardzo źle zakończyć dla twojego zdrowia.

To tylko jedne z wielu wskazówek odnośnie tego, co należy zrobić, aby zdrowo schudnąć. Niekoniecznie szybko. Ale nie wszystko można dostać w trybie „instant”.
Wszystko na temat: