× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Turystyka medyczna - co to, dokąd jechać do lekarza?

Redakcja Pinbook | 26-03-2019 | skomentuj

Turystyka medyczna - co to, dokąd jechać do lekarza?

Oceń


Coraz częściej słychać zewsząd o „turystyce medycznej”. Czy ktoś się zastanawiał czym to naprawdę jest? Spieszymy z odpowiedzią. W tym artykule znajdziecie szereg ciekawych informacji o tym, gdzie najczęściej spotkać można medycznych turystów oraz dlaczego decydują się na taki wyjazd. Dodatkowo przedstawimy potencjał państw, które chętniej mogłyby skorzystać z takiej turystyki medycznej w Polsce.

  Zobacz także  


1. Turystyka medyczna ogólnie

To nic innego jak turystyka połączona z leczeniem. Nie można mylić tego z wyjazdem do SPA lub wellness, chociaż faktycznie niektóre wyjazdy połączone są i z takimi zabiegami. Głównie chodzi o to, że turysta medyczny decyduje się na wyjazd do innego kraju, w którym może wyleczyć swoje schorzenie lub zadbać o względy estetyczne swojego ciała, a to połączone jest z odpoczynkiem fizycznym i psychicznym, a także zwiedzaniem danego regionu. Często kierują nami różne względy, które sprawiają, że wyjeżdżamy za granicę w celach medycznych.

2. Dlaczego decydujemy się na turystykę medyczną?

Powody są różne i wcale nie są błahe. Należą do nich między innymi:

-oszczędność – często różnego rodzaju zabiegi są tańsze poza granicami kraju, w którym żyjemy
-brak pokrycia leczenia z ubezpieczenia we własnym kraju
-naśladownictwo – bo ktoś inny tam pojechał, był zadowolony, to i ja chcę
-rekomendacje
-większy dostęp do informacji w Internecie oraz szerzenie informacji przez media – dostajemy co i rusz nowe informacje o tym, że warto zdecydować się na taki i taki zabieg oraz że tutaj i tutaj można przeprowadzić go taniej
-potrzeba zmiany wizerunku z dala od wścibskich osób
-brak legalizacji niektórych zabiegów medycznych we własnym kraju (in vitro, aborcja)
-lepsi specjaliści od danego schorzenia poza granicami kraju

Wiele osób decyduje się na turystykę medyczną z trzech najgłówniejszych powodów spośród tych, które wymienione zostały powyżej: należy do nich niższa cena zabiegu, lepsi specjaliści od danych chorób (onkolodzy, kardiolodzy itp.) oraz brak legalizacji danego zabiegu w naszym kraju.

  Zobacz także  


3. Najpopularniejsze miejsca dla turystyki medycznej

Przodownikami krajów, do których wybieramy się, aby przeprowadzić zabieg medyczny jest Tajlandia, są to również Indie i Malezja. Zabiegi tam są znacznie tańsze, a dodatkowo przeprowadzane przez profesjonalnych lekarzy. Dlaczego by więc nie zdecydować się na skorzystanie z usług tamtejszych klinik.

4. Polska w turystyce medycznej

W Europie około 10% to turystyka medyczna. Wybierają się do nas mieszkańcy krajów wysoko rozwiniętych. Niestety pozostałe kraje uznają takie „wycieczki” do Polski za za drogie.

A czy wy korzystaliście z turystyki medycznej? Może macie jakieś swoje doświadczenia, którymi chcielibyście się podzielić? Czy uważacie, że to rozsądne, wyjeżdżać np. do Czech dokonać aborcji lub do Tajlandii, aby poprawić sobie piersi?
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz