× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


TOP5 - najpiękniejsze miasta w Polsce

Redakcja Pinbook | 22-03-2019 | skomentuj

TOP5 - najpiękniejsze miasta w Polsce

Oceń


Jeśli chcemy gdzieś wyjechać – naprawdę nie musimy szukać destynacji poza granicami Polski. Nasz kraj również kryje w sobie kilka pięknych perełek, które są maksymalnie godne odwiedzenia. A w dodatku – nie trzeba wydawać „milionów monet”, aby odpocząć przy pięknych widokach, bo i pod tym względem polskie miasta nie pozostają w tyle. Poniżej przedstawiamy pięć najpiękniejszych miast, które znaleźć można w naszym kraju i które naprawdę warte są obejrzenia. 

  Zobacz także  


1. Sandomierz

To taki „mały Rzym”. Jest przepięknym miastem, które zlokalizowane jest w województwie świętokrzyskim. Położony na nadwiślańskiej skarpie jest doskonałym miejscem na weekendowy odpoczynek. Można podziwiać tam piękne uliczki, budowle albo odpocząć nad wodą. Piękny, średniowieczny układ urbanistyczny. W dodatku obecnie przeżywa swój złoty czas, a to za sprawą serialu „Ojciec Mateusz”, który opowiada o przygodach księdza, który żywo angażuje się w kryminalne zagadki miejscowej policji. Zdecydowanie godne polecenia miejsce na fantastyczny odpoczynek.

2. Gdańsk

Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. I nic dziwnego – jest tutaj co zobaczyć. Oprócz rozciągającego się błękitu morza, można również wybrać się na zwiedzanie do miejsc, które są ważnym punktem w historii Polski – przykładem może być Stocznia Gdańska. Oprócz tego wiele innych ciekawych miejscówek, które warto odwiedzić. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc. A stąd niedaleko do innych, pięknych nadmorskich miejsc – Sopotu czy Gdyni, a także na Hel czy do Władysławowa. Każdy nad morzem znajdzie coś, co będzie mu się podobało najbardziej.

3. Toruń

Reprezentuje w tym zestawieniu województwo kujawsko-pomorskie. Głównie kojarzone jest z piernikami, Mikołajem Kopernikiem i zakonem krzyżackim. Ale jest tu znacznie więcej ciekawych miejsc, do których warto zajrzeć. Są to między innymi galerie i muzea, Obserwatorium Astronomiczne, Żywe Muzeum Piernika, wiele punktów widokowych i panorama nadwiślańska, a także dużo pięknych parków. Zdecydowanie wspaniała destynacja na weekendowy wyjazd.

  Zobacz także  


2. Kazimierz Dolny

Coś pięknego! Wąwozy, rozciągająca się Wisła, zabytkowe budowle, punkt widokowy. Pełno piwniczek z niesamowitymi lokalami, rynek który kusi malutkimi sklepikami, cudowne uliczki po których warto pochodzić podczas pobytu tam. Miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć! Szczególnie przyciągają wzrok dwie kamienice, które bardziej kojarzą się z włoską architekturą, aniżeli małopolskim miasteczkiem.

1. Wrocław

Absolutnie najlepsze miasto z całego zestawienia. Tutaj każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – Panorama Racławicka, najwyższy budynek z którego można podziwiać panoramę czyli Sky Tower, a także ZOO, które przez wielu uważane najpiękniejszym w Polsce. Nie można również zapomnieć o spacerze śladami krasnali. A ponadto Afrykarium. Coś dla dużego i małego. Warto! Zdecydowanie. To najpiękniejsza destynacja, której warto poświęcić więcej niż tylko jeden, krótki weekend.

Czy udało nam się was przekonać do odwiedzenia jednego z pięknych polskich miast? A może macie jakieś swoje ulubione?
Wszystko na temat: