× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Set jetting - śladami najpopularniejszych filmów i seriali polskich. TOP 5

Redakcja Pinbook | 22-03-2019 | skomentuj

Set jetting - śladami najpopularniejszych filmów i seriali polskich. TOP 5

Oceń


Set jetting to pozycja dla wszystkich maniaków filmów i seriali, i osób, które oprócz zwiedzania i wylegiwania się na plaży chcą zrobić znacznie więcej. Innymi słowy – wyruszamy w podróż do różnych miejsc, śladami popularnych hitów kinowych. W Polsce też aż roi się od takich miejsc! Zabieramy was w niezwykłą podróż, w której dowiecie się, gdzie możecie pojechać, żeby zobaczyć popularne miejsca, które kiedyś widzieliście w telewizji.

  Zobacz także  


1. Sandomierz

Oczywiście nie mogło zabraknąć miejsca, w którym rozgrywa się niemalże cała akcja serialu „Ojciec Mateusz” o księdzu, który lubuje się w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, pomagając tym samym sandomierskiej policji. Urząd Skarbowy jest w serialu siedzibą policji, czyli drugim domem inspektora Możejki. Zbrojownia rycerska to szkoła, a mały rynek jest targowiskiem, na którym gospodyni księdza Mateusza – Natalia – robi zakupy. Próżno tu jednak szukać kościoła  księdza – ten znajduje się w Gliniance, około 40 kilometrów od Warszawy i jest to parafia św. Wawrzyńca.

2. Jeruzal

Na pewno niewielu osobom coś to mówi, ale kiedy przeczytacie, że to „Wilkowyje” wszyscy będą wiedzieć o co chodzi. Jest to popularny kościół, a przede wszystkim sklep „U Krysi” i filmowa ławeczka. Można na niej usiąść i napić się „Mamrota”, czyli trunku, którym raczyli się bohaterowie serialu. Niedaleko w Latowiczu znajduje się pałacyk, w którym mieszkała główna bohaterka – Lucy. We wsi Rozstanki znajduje się zaś dom serialowego wójta. Co rok, w wakacje, miejsce oblegane jest przez turystów.

3. Wrocław

Czyli miasto „Pierwszej miłości”. Tutaj można odwiedzić naprawdę wiele miejsc, jako że główni bohaterowie właśnie tutaj mieszkają i prowadzą swoje, czasem pokręcone, życie. Niektórych miejscowości próżno szukać np. rodzinnej miejscowości Marysi, bo po prostu nie istnieje. Sceny te były kręcone w czterech różnych miejscach.

  Zobacz także  


4. Ostróda i Pasym

To miejsca, w których można szukać punktów z kadru serialu „Dom nad Rozlewiskiem”. Pensjonat Małgosi znajduje się w Nastajkach, w okolicy Ostródy. W rzeczywistości nazywał się on „Młynem nad Rozlewiskiem”. Leśniczówka usytuowana jest niedaleko wsi Prośna, a rzeźbiarz Orest pracował w Guzowym Młynie nad rzeką Młynówką.

5. Toruń

To miasto, w którym można znaleźć kilka miejsc, w których kręcono serial TVN „Lekarze”, który niegdyś cieszył się wielką popularnością (między innymi na gwiazdorską obsadę, gdzie zobaczyć można było Różczkę, Małaszyńskiego, Więdłochę czy Stenkę). Serialowy szpital to tak naprawdę Centrum Targowe „Park”. Kawiarnia „Róża i zen” to miejsce spotkań lekarzy, na które wybierali się po pracy.

Może dzięki tej liście wybierzecie się w miejsca, które pojawiały się w serialach. Warto również wybrać się śladami „Janosika” i odwiedzić Tatry, zwiedzić Kazimierz Dolny w którym kręcono „W rytmie serca” czyli Polsatowski hit, a Zakopane to miejsce „Szpilek na giewoncie”. A może interesuje was gdzie znajduje się domek Judyty z „Nigdy w życiu!”? Jest to oczywiście Pomiechówek. Wybierzcie się na niesamowitą podróż śladami serialów i filmów! A może już gdzieś byliście?
Wszystko na temat: