× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Lwów - czy warto się tam wybrać?

Redakcja Pinbook | 25-06-2019 | skomentuj

Lwów - czy warto się tam wybrać?

fly4free.pl; zwiedzajacswiat.com

Oceń


Lwów to miasto, które położone jest w Ukrainie. Położone nad rzeką Pełtwią jest siódmym co do wielkości miastem na Ukrainie. Pełni bardzo ważną funkcję ośrodka przemysłowego, jest również węzłem lotniczym, kolejowym i drogowym. Od jakiegoś czasu jest to jedna z najpopularniejszych destynacji, na którą decydują się turyści. I nic dziwnego, ponieważ Lwów ma bardzo wiele do zaoferowania. Piękny rynek główny, punkty widokowe, wspaniałe restauracje, a także mnóstwo zabytków sakralnych. Dla wielu osób zapewne będzie to podróż sentymentalna – swego czasu Lwów należał przecież do Polski, gdzie na równi z Krakowem i Warszawą pełnił ważny ośrodek kulturalny i edukacyjny. Co więc można odwiedzić we Lwowie? Co warto zobaczyć?

  Zobacz także  


1. Kilka najważniejszych informacji

Przede wszystkim – to destynacja dość smutna, sentymentalna, ale jednocześnie piękna. To tanie miejsce, więc za kilkaset złotych można spędzić tutaj naprawdę niesamowite chwile. Okazuje się, ze jest się wtedy panem życia we Lwowie – zderza się to z biednymi częściami miasta. Wszelkie taksówki, busy, tramwaje, wyżywienie, pamiątki, zakwaterowanie i wejścia do różnych miejsc są naprawdę bardzo tanie. Być może właśnie dlatego ludzie tak chętnie wybierają się na wakacje do Lwowa.

zdj1

2. Stare Miasto we Lwowie – jeden z piękniejszych Rynków

Rynek we Lwowie to prawdziwa kanonada barw. Wybrukowane uliczki, na każdym rogu jakiś grajek, który zabawia turystów, licząc na zgarnięcie trochę grosza. Przeciskający się tramwaj, a wokoło – wiele pięknych, zabytkowych, kolorowych budynków, od których nie można oderwać wzroku. Kamienice, które znajdują się na Rynku przypominają o tym, jak bogate było niegdyś to miasto i jak ludzie prześcigali się w tworzeniu coraz to efektowniejszych budynków. W każdym rogu na Rynku znajduje się fontanna. Można wybrać się do Manufaktury, Kopalni Kawy czy na Włoskie Podwórko – wstęp tam kosztuje zaledwie 2,70 zł.

  Zobacz także  


3. Dachy we Lwowie

Warto zdecydować się na zwiedzanie Lwowa w zupełnie innym stylu – wynajęcie przewodnika, który mówi po polsku kosztuje 34 zł od osoby i zaprowadzi on nas w miejsca, które na ogół nie są dostępne dla turystów. Zabiera on wszystkich na lwowskie dachy, żeby móc podziwiać miasto z zupełnie innej perspektywy. A przy okazji, przez dwie godziny, opowiada różne ciekawostki dotyczące miasta i jego miasta.

Samemu można również wybrać się w dwa inne, niesamowite miejsca, które warto zobaczyć – na kopiec Unii Lubelskiej oraz wieżę Ratusza.

4. Restauracja Baczewski

To jedna z najbardziej zachwalanych i najchętniej odwiedzanych restauracji we Lwowie. Można posłuchać tutaj nawet śpiewających kanarków! Można zjeść tutaj zarówno śniadanie, jak i lunch. Dania podawane są na naprawdę światowym poziomie, a i jedzenie – przepyszne! Zdecydowanie obowiązkowe miejsce na kulinarnej mapie Lwowa.

Jak widać – Lwów oferuje nam naprawdę wiele, a jest to zaledwie kropla w morzu ciekawych miejsc. Można także wybrać się na wycieczki po kościołach, katedrach, a także parkach we Lwowie. Zdecydowanie piękne, urokliwe miasto z duszą niemalże na każdą kieszeń.
Wszystko na temat: