× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Islandia - inny świat

Redakcja Pinbook | 02-04-2019 | skomentuj

Islandia - inny świat

Oceń


Pewnym jest, że w ciągu ostatnich dwóch dekad rozwój turystyki i możliwości podróżowania nabrał bardzo dynamicznego tempa. Dostępność połączeń oferowanych przez linie lotnicze, pociągi i inne środki transportu drogowego sprawia, że coraz częściej za kierunek podróży obieramy inne kraje. Wielu z nas co roku wraca w swoje ulubione miejsca na ziemi, przeważnie kraje o cieplejszym klimacie, by naładować akumulatory i odetchnąć od codziennego życia. Coraz większą popularnością cieszą się również kraje nordyckie, w których napotykamy

  Zobacz także  


Zupełnie inny klimat

Islandia, to kraj – wyspa położona na granicy oceanu atlantycznego i arktycznego. Niezwykłość tego miejsca leży już dosłownie u samych jego podstaw, gdyż powstały one w wyniku wybuchów wulkanów, który jest tam mnóstwo. Jeden z nich – Eyjafjallajökull - w 2010r.  Przysporzył Europie wiele emocji, w wielu regionach paraliżując ruch lotniczy  pyłami, które zapełniły niebo po jego erupcji. Obecnie aktywnych pozostaje 15 wulkanów, a jeden z nich – Hekla – to istna tykająca bomba. Islandczycy wręcz czekają na jego wybuch.
   
Oczywiście nie samymi wulkanami wyspa żyje. Ten wyjątkowy kraj słynie również z ilości posiadanych wodospadów, a jest ich około 1000. Najpiękniejsze i najbardziej znane z nich to Gulfoss i Detifoss, które każdego roku odwiedzają tłumy turystów, chcących zobaczyć wodospad „jak z pocztówki”.
   
Miejscem, które obowiązkowo trzeba odwiedzić jest Glacier Lagoon, czyli Lodowcowa Laguna. To magiczne miejsce znajduje się na południowym wschodzie wyspy. Łączą się w nim wody topniejącego lodowca oraz oceanu. Po krystalicznie czystych wodach dryfują mieniące się w słońcu bryły lodowcowe, których piękno dopełniają polujące i bawiące się między nimi foki.

  Zobacz także  


Kwestia fauny na tej wyspie jest również bardzo interesującą. Nietypowym faktem jest to, że znajduje się tam ponad dwa razy więcej owiec niż mieszkańców. Niemal połowę powierzchni kraju stanowią pastwiska. Zwierzęta spędzają na nich niemal cały rok, efektem czego nie są to owce typu dla nas znanego. Jest w nich pierwiastek dziczyzny.

Stolicą i największym miastem jest Reykjavik. Jest to również najbardziej wysunięta na północ stolica europejska, a w roku 2018 została okrzyknięta również mianem najdroższej. Podróżujący na Islandię zwykle tam rozpoczynają swoją wycieczkę. Największe miasto Islandii zamieszkuje ponad 120 tysięcy osób i oferuje szereg atrakcji zarówno stricte turystycznych jak muzea, wystawy i galerie sztuki. Jest również sercem rozrywki w tym zimnym kraju, każdego dnia odbywają się tam różnego rodzaju kulturalne imprezy, na które oprócz turystów ściągają młodzi Islandczycy z mniejszych miast.
   
O Islandii można by pisać i pisać, ale poznać ją naprawdę można dopiero kiedy się zobaczy na własne oczy. Na szczęście można to zrobić tanim kosztem, bilety lotnicze kupić możemy już w cenie 150-200 zł za osobę i to w dwie strony. Naszym zdaniem, jeśli myślicie o nowych kierunkach turystycznych to Islandia jest opcją nad którą trzeba się poważnie zastanowić!
Wszystko na temat: