Test IQ - zrób test na inteligencje i sprawdź jak mądry jesteś

Średnia ocena (5)

Test IQ


01-164 Warszawa
woj. Mazowieckie
Banderii 4

www: IQ

Wyślij wiadomość
Chcesz sprawdzić Swój poziom iq ale nie wiesz jak to zrobić. Przygotowaliśmy dla Ciebie zaawansowany test na inteligencje umożliwiający sprawdzanie jak funkcjonuje Twój mózg. Pod koniec badania będziesz mógł pobrać Swój indywidualny wynik w pdf i dołączyć do rankingów inteligentnych ludzi. Zapraszamy do rozpoczęcia badania iq już teraz

Czym jest test IQ? Pewnie wielu z was już się nad tym zastanawiało. Jest to rodzaj testów psychometrycznych służących do pomiaru prawdopodobnego rodzaju inteligencji. O ile spora część społeczeństwa często chwali się swoimi wynikami testu IQ, warto wziąć pod uwagę, że najważniejsza jest jego interpretacja. Określa ona, czy dana osoba mieści się w średniej czy też ma wyninik powyżej średniej. Ważny jest również moment progowy powyżej 130 IQ, który oznajmia nam przynależlność do 2% całej populacji pod względem inteligencji.

Rodzaje inteligencji mierzone przy pomocy testu IQ

Test IQ (z ang. Intelligence quotient test) jest wartością wyrażaną w liczbach całkowitych, która jest wyrażana na podstawie wyników testu psychometrycznego. Jego celem jest pomiar przybliżonego współczynnika ilorazu inteligencji. Prawdziwy test IQ składa się z pytań opracowanych przez specjalistów i obejmuje zadania umożliwiające pomiar inteligencji na wielu płaszczyznach – wizualno-przestrzennej, logiczno-matematycznej, lingwistycznej (językowej), abstrakcyjnej, przyrodnicza, muzyczna, cielesno-kinestetyczna, interpersonalna oraz intrapersonalna. Zazwyczaj testy IQ nie mierzą inteligencji cielesno-kinestetycznej, interpersonalnej oraz intrapersonalnej. Pozostałe rodzaje można zmierzyć rzetelnym testem internetowym, który pomoże w określeniu prawdopodobnego IQ.

Uważaj na nierzetelne testy IQ

W internecie pełno jest nierzetelnych testów IQ, które bardziej pełnią funkcję rozrywkową i mają pomóc w zyskaniu dużej liczby wyświetleń linku oraz udostępnień. Nie są to testy inteligencji sporządzane przez specjalistów, a zazwyczaj zwyczajnych redaktorów. Również wyniki takich testów są niemiarodajne – ich celem jest zdobycie jak największej liczby udostępnień, a pytania są proste i nie jest trudno uzyskać wysoki wynik. Dzięki temu wiele internetowych testów IQ ma dużą liczbę udostępnień – ponieważ łechta ego użytkowników, którzy chcąc pochwalić się wynikiem przed znajomymi udostępniają link w mediach społecznościowych, a kolejni zainteresowani rozwiązują test IQ. Test na inteligencję Adconnect jest jednym z bardziej miarodajnych testów mierzących iloraz inteligencji – obejmuje on wszystkie rodzaje inteligencji, jakie można zbadać przy pomocy testu internetowego, czyli wszystkie poza cielesno-kinestetyczną, interpersonalną i intrapersonalną.