×

Wyszukaj artykuł

05 Lipiec

 
TVP 1
TVP 2
TVP 3 Warszawa
Polsat
TVN
TVN 24
0

Film Sensacyjny

Psy wojny

00:10 | TVP 1

"Psy wojny" to ekranizacja bestsellerowej powieści Fredericka Forsytha. W rolach głównych wystąpili Christophena Walkena, zdobywca Oscara za kreację w "Łowcy jeleni", i Toma Berengera, który ma na koncie nominację do złotej statuetki za "Pluton". Akcja filmu "Psy wojny" rozgrywa się w fikcyjnym afrykańskim państwie Zangaro. Staje się ono obiektem zainteresowania potężnych biznesmenów, gdy okazuje się, że są tam złoża platyny. Wpływowy multimilioner, który chce zająć się eksploatacją cennego metalu, musi znaleźć sposób, by pozbyć się dyktatora Zangaro, blokującego jego plany. Decyduje się opłacić przeprowadzenie przewrotu wojskowego. Do afrykańskiego państwa przybywa amerykański najemnik Jamie Shannon, który stwierdza, że obalenie władcy będzie stosunkowo proste. Wkrótce otrzymuje propozycje zorganizowania zamachu. Bohater "Psów wojny" przyjmuje ofertę. Ma jednak swój własny cel.(n)

Czas: 110 min

0:10

Psy wojny

Film Sensacyjny

Film Sensacyjny

Nieuchwytni

00:40 | TVP 2

Jednym z bohaterów filmu "Nieuchwytni" jest Cam (Taylor Lautner). Mieszkający w Nowym Jorku mężczyzna pracuje jako kurier. Świetnie jeździ na rowerze, przemierzając ulice miasta z zawrotną szybkością. Niestety Cam ma poważny problem - długi, które zaciągnął u chińskiej mafii, a których nie jest w stanie spłacić ze swojej pensji. Gangsterzy, którzy nie mają zamiaru anulować jego zadłużenia, poszukują go. Pewnego dnia Cam wpada niechcący na atrakcyjną Nikki (Marie Avgeropoulos). Dziewczyna dostrzega jego umiejętności i zapoznaje go z grupą swoich znajomych uprawiających ekstremalny parkour. Chłopak jest nimi zafascynowany. Wkrótce nowi przyjaciele proponują głównemu bohaterowi filmu "Nieuchwytni" udział w akcji, dzięki której mógłby zdobyć sporo dodatkowych pieniędzy, a także rozwiązać swoje problemy.(n)

Czas: 100 min

0:40

Nieuchwytni

Film Sensacyjny

Film Przygodowy

Mumia

00:40 | TVN

Historia przedstawiona w pełnym efektów specjalnych filmie "Mumia" ma swój początek w starożytnym Egipcie. Imhotep, potężny kapłan Ozyrysa, romansuje z kochanką faraona. Kiedy sprawa wychodzi na jaw, zostaje żywcem zmumifikowany i pogrzebany w Hamunaptrze - legendarnym mieście zmarłych. Ten, kto odnajdzie i spróbuje ożywić mumię, ściągnie na świat straszliwą klątwę. Starożytną nekropolię, w której spoczywa mumia Imhotepa, dopiero po trzech tysiącach lat odkrywa Rick (Brendan Fraser), oficer legii cudzoziemskiej. Jakiś cas później mężczyzna trafia do więzienia w Kairze. Wydostaje go stamtąd Evelyn (Rachel Weisz), bibliotekarka i córka słynnego archeologa. Potrzebuje ona pomocy byłego żołnierza w dotarciu do Hamunaptry. Chce bowiem odnaleźć księgę, dzięki której mogłaby rozwiązać wiele zagadek dotyczących historii starożytnego Egiptu. Wkrótce Evelyn, Rick, brat dziewczyny Jonathan (John Hannah) - liczący przede wszystkim na odnalezienie ukrytych w grobowcach skarbów - i przekupiony strażnik więzienny ruszają na wyprawę. Rywalizuje z nimi inna ekspedycja, w skład której wchodzi kilku poszukiwaczy skarbów, m.in. dawny kompan Ricka, tchórzliwy i pozbawiony skrupułów Beni (Kevin J. O'Connor). Losy obu wypraw śledzą świadomi zagrożenia strażnicy tajemnic Hamunaptry - szlachetnie urodzony tubylec Ardeth Bay (Oded Fehr) i kustosz (Erick Avari). Mimo ich wysiłków nieostrożni poszukiwacze uwalniają mumię przeklętego kapłana. "Mumia" Stephena Sommersa to remake klasycznego horroru z 1932 roku. Poza efektami specjalnymi i wartką akcją do obejrzenia filmu zachęcają także dobre role Rachel Weisz i Brendana Frasera. W 2001 i 2008 roku powstały kolejne części "Mumii".(n)

Czas: 150 min

0:40

Mumia

Film Przygodowy

Program Informacyjny

Fakty po Faktach

00:00 | TVN 24

Program informacyjny autorstwa prowadzących główne wydanie "Faktów". Ciekawe rozmowy dziennikarzy z ważnymi gośćmi, którzy komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.(n)

Czas: 45 min

0:00

Fakty po Faktach

Program Informacyjny

Magazyn Kulturalny

Drugie śniadanie mistrzów

00:45 | TVN 24

Program, w którym znane osobistości komentują bieżące wydarzenia polityczne i rozmawiają na luźniejsze tematy związane z mijającym tygodniem.(n)

Czas: 55 min

0:45

Drugie śniadanie mistrzów

Magazyn Kulturalny
1

Program Publicystyczny

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

01:00 | TVP 3 Warszawa

W programie prezentowane są historie osób zaginionych. Są to zazwyczaj najbardziej charakterystyczne i najciekawsze z dziennikarskiego punktu widzenia sprawy. Przedstawiane są w formie reportaży, rozmów z najbliższymi zaginionej osoby w studiu lub też zdjęć czy komunikatów. W ciągu prawie piętnastu lat emisji "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" dzięki pomocy telewidzów udało się odnaleźć ponad 1500 poszukiwanych ludzi. Program prowadzi Grzegorz Miśtal.(n)

Czas: 25 min

1:00

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Program Publicystyczny

Magazyn

Zakochaj się w Polsce: Płońsk

01:25 | TVP 3 Warszawa

Położony zaledwie 60 km od Warszawy pośród malowniczych lasów Płońsk jest oazą ciszy i spokoju. Miejscowi pasjonaci, pragnąc zachować dla potomnych ponad 600-letnią tradycję miasta, utworzyli w 1995 roku Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta. Działają dwa zespoły, historyczny i współczesny. Pierwszy zajmuje się zbieraniem dokumentów, wspomnień, odtwarzaniem dziejów niektórych rodów. Drugi natomiast gromadzi materiały dotyczące współczesności miasta, by zachować je dla przyszłych pokoleń płońszczan. W jednej z kamienic Płońska, stojącej do dziś, urodził się Dawid Ben Gurion, współzałożyciel i pierwszy premier niepodległego państwa Izrael. Przez rok jako guwerner dzieci rodziny Weyherów mieszkał tu Henryk Sienkiewicz. Inną ważną postacią związaną z miastem jest Jan Walery Jędrzejewicz - lekarz i astronom amator. Założył on w 1872 roku obserwatorium astronomiczne. W mieście prężnie działa Młodzieżowa Orkiestra Dęta Con Grazia.(n)

Czas: 25 min

1:25

Zakochaj się w Polsce: Płońsk

Magazyn

Magazyn Historyczny

Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii: Operacja "Emil"

01:50 | TVP 3 Warszawa

Twórcy programu biorą udział w jednej z najtrudniejszych akcji wydobywczych, w jakich zdarzyło im się uczestniczyć. 12 lutego 1944 roku rumuński pilot latający w służbie niemieckiej nie zdołał zwolnić ćwiczebnej betonowej bomby i poderwać maszyny w górę. Samolot Ju-87 z prędkością 700 kilometrów na godzinę wbił się w pola Krościenka Wyżnego. Niemcom nigdy nie udało się go wydobyć. Dopiero dziesiątki lat później właściciele prywatnego Muzeum Pól Bitewnych Podkarpacia z Krosna podjęli trud odnalezienia szczątków maszyny.(n)

Czas: 25 min

1:50

Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii: Operacja "Emil"

Magazyn Historyczny

Thriller

Dar

01:35 | Polsat

"Dar" z Rebeccą Hall i Jasonem Batemanem to zaskakujący thriller debiutującego jako reżyser filmu pełnometrażowego australijskiego aktora Joela Edgertona. Atutami filmu są świetny scenariusz i niejednoznaczni bohaterowie. Robyn (Rebecca Hall) i Simon (Jason Bateman) są szczęśliwym małżeństwem. Za kilka miesięcy ma przyjść na świat ich długo wyczekiwane dziecko. Między innymi z tego powodu para podejmuje decyzję o kupnie wymarzonego domu. Pewnego dnia bohaterowie filmu "Dar" spotykają dawnego kolegę Simona (w tej roli reżyser, Joel Edgerton). Znajomość ta zostaje odnowiona i z czasem mężczyzna zostaje przyjacielem domu. Gordo co jakiś czas przesyła także małżeństwu drobne podarunki. Prezenty te, które z początku wydają się Robyn i Simonowi sympatyczne, z czasem stają się niepokojące, a nawet przerażające. Wydaje się, że Gordo nie ma wobec pary dobrych zamiarów.(n)

Czas: 145 min

1:35

Dar

Thriller

Program Publicystyczny

Czas decyzji. Wybory 2020

01:40 | TVN 24

Czas: 50 min

1:40

Czas decyzji. Wybory 2020

Program Publicystyczny
2

Film Sensacyjny

Strażnik

02:00 | TVP 1

Pete Garrison (Michael Douglas) spędził wiele lat w służbach Secret Service. Agent osobiście odpowiada teraz za bezpieczeństwo pierwszej damy Sary Ballentine (Kim Basinger). Tymczasem któregoś razu Charlie Merrieweather (Clark Johnson), zaufany przyjaciel tytułowego strażnika, dowiaduje się o istnieniu spisku wymierzonego w Biały Dom. Zostaje jednak zamordowany, nim komukolwiek zdąży o tym powiedzieć. Poszlaki z miejsca zbrodni wskazują, że jej tłem mógł być rabunek, ale Pete nie wierzy w tak postawioną hipotezę. Uważa, że wśród najbliższych współpracowników prezydenta znajduje się zdrajca, któremu zależy na destabilizacji całego państwa. Tymczasem dochodzenie przejmują agent David Breckinridge (Kiefer Sutherland) oraz Jill Marin (Eva Longoria). Wkrótce oboje zaczynają podejrzewać, że zdrajcą jest Pete Garrison. Reżyser Clark Johnson, który ma na swoim koncie m.in. takie produkcje, jak "S.W.A.T. Jednostka Specjalna" oraz "Bojkot", zaprosił do pracy przy "Strażniku" liczne grono hollywoodzkich gwiazd, w tym Michaela Douglasa oraz Kim Basinger.(n)

Czas: 110 min

2:00

Strażnik

Film Sensacyjny

Dramat Obyczajowy

Ruch oporu

02:20 | TVP 2

"Ruch oporu" to opowieść o zakazanej miłości, która rodzi się w dramatycznych wojennych okolicznościach. Scenariusz filmu jest adaptacją powieści pod tym samym tytułem autorstwa amerykańskiej pisarki Anity Shreve. W rolach głównych występują znany z serialu "Trzy na jednego" Bill Paxton oraz brytyjska aktorka Julia Ormond. Do jej najbardziej pamiętnych kreacji należą m.in. te u boku Brada Pitta - w "Wichrach namiętności" i "Ciekawym przypadku Benjamina Buttona". Druga wojna światowa. Amerykański pilot Ted Brice rozbija się w okupowanej przez Niemców belgijskiej wioski. Udaje mu się przeżyć dzięki francuskiemu ruchowi oporu. Ciężko rannym Amerykaninem opiekuje się małżeństwo zaangażowane w walkę z nazistami. Szczególnie troskliwa jest Claire, piękna, choć nieszczęśliwa pani domu. Ted zakochuje się w niej, choć ma świadomość, że to żona jedynego człowieka, który może mu pomóc przedostać się na aliancką stronę. Namiętność okazuje się jednak silniejsza od zdrowego rozsądku.(n)

Czas: 90 min

2:20

Ruch oporu

Dramat Obyczajowy

Magazyn

Spotkania w świecie ciszy

02:15 | TVP 3 Warszawa

Program, w którym głusi mówią o sobie, swojej rodzinie i pracy. Opowiadają także o pasjach i sporcie, ale także o barierach, które utrudniają im funkcjonowanie. Magazyn, w całości nadawany w języku migowym, jest dedykowany osobom głuchym oraz wszystkim, których interesuje ich codzienne życie.(n)

Czas: 25 min

2:15

Spotkania w świecie ciszy

Magazyn

Magazyn

Skarby architektury drewnianej UNESCO: Owczary Sękowa

02:40 | TVP 3 Warszawa

XVII-wieczna cerkiew w Owczarach prezentuje typ łemkowski. Wśród jej zabytków znajduje się ikonostas z początku XVIII wieku i piękne carskie wrota. Dziś to zarówno cerkiew, jak kościół katolicki, a prezentowane wewnątrz ikony i obrazy są podkreśleniem kultury wschodniej oraz zachodniej.(n)

Czas: 10 min

2:40

Skarby architektury drewnianej UNESCO: Owczary Sękowa

Magazyn

Koncert Życzeń

Piosenka dla Ciebie

02:50 | TVP 3 Warszawa

Magazyn muzyczny w którym para prowadzących odczytuje życzenia nadesłane przez widzów. Po nich zostaje emitowany teledysk piosenki dołączony do wiadomości. Program prowadzą pary: Emilia Zimnicka, która jest finalistką konkursu Miss Polonia 2005 wraz z Tomaszem Zalewą - lubelskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym, Agnieszka Sprawka - lubelska dziennikarka i prezenterka wraz z Józefem Szopińskim - dziennikarzem i prezenterem.(n)

Czas: 55 min

2:50

Piosenka dla Ciebie

Koncert Życzeń

Magazyn Ogrodniczy

Maja w ogrodzie

02:30 | TVN 24

Maja Popielarska podpowiada, jak najlepiej organizować sobie pracę w ogrodzie w zależności od pory roku. Prowadząca prezentuje ciekawe odmiany roślin i nowe sprzęty na rynku, pomocne podczas projektowania obszarów zieleni. Ponieważ nie wszyscy mogą cieszyć się własnym ogródkiem, autorzy pokazują, jak dzięki roślinom doniczkowym, ziołom i kwiatom zagospodarować przestrzeń w mieszkaniu czy na balkonie.(n)

Czas: 20 min

2:30

Maja w ogrodzie

Magazyn Ogrodniczy

Magazyn Ogrodniczy

Akademia ogrodnika

02:50 | TVN 24

Twórcy programu w zwięzły i przystępny sposób omawiają zagadnienia związane z ogrodnictwem. Każdy odcinek jest poświęcony jednemu tematowi. Dowiemy się między innymi, jak należy dbać o krzewy, jak przygotować się do wiosennych porządków w ogrodzie oraz które środki owadobójcze są najmniej szkodliwe dla otoczenia.(n)

Czas: 5 min

2:50

Akademia ogrodnika

Magazyn Ogrodniczy

Program Rozrywkowy

Szkło kontaktowe

02:55 | TVN 24

"Szkło kontaktowe" jest codziennym programem satyryczno-publicystycznym nadawanym na antenie TVN24. Prowadzący oraz zaproszony gość z przymrużeniem oka podsumowują miniony dzień w polskiej polityce. Konwencja pozwala na luźne komentarze i sporą dawkę humoru. Magazyn jest interaktywny, ponieważ w trakcie emisji widzowie mogą dzwonić lub pisać SMS-y, by podzielić się własnymi opiniami na temat bieżących wydarzeń. "Szkło kontaktowe" jest na antenie od 2005 r. Jego pomysłodawcą i jednym z gospodarzy programu był zmarły w 2017 r. Grzegorz Miecugow. Obecnie prowadzą go: Tomasz Sianecki, Wojciech Zimiński i Grzegorz Markowski. W magazynie regularnie występuje stałe grono komentatorów: Krzysztof Miecugow, Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Iwaszkiewicz, Tomasz Jachimek, Marek Przybylik, Kamil Dąbrowa, Michał Kempa, Katarzyna Kwiatkowska, Henryk Sawka, a także Grzegorz Markowski i Wojciech Zimiński.(n)

Czas: 50 min

2:55

Szkło kontaktowe

Program Rozrywkowy
3

Serial Obyczajowy

Zaginiona: Matka

03:50 | TVP 1

Tokarscy dowiadują się, że w szpitalu psychiatrycznym znajduje się dziewczyna, która może być Ulą. Okazuje się jednak, że to nie ona. Marta decyduje się na udział w programie "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Jacek, podczas szukania siostry w nocnych lokalach oraz podejrzanych miejscach, zostaje pobity i trafia do szpitala. Marek odwiedza kobietę poznaną w telewizyjnym studiu, matkę innej zaginionej nastolatki, Eweliny. Dzięki uzyskanym od niej informacjom trafia do Gicoły, mężczyzny działającego w narkotykowym gangu, który zgadza się mu pomóc w odnalezieniu córki. Dowiaduje się, że Ula znajduje się w Krakowie.(n)

Czas: 50 min

3:50

Zaginiona: Matka

Serial Obyczajowy

Dramat Obyczajowy

Zakończenie programu

03:50 | TVP 2

Czas: 55 min

3:50

Zakończenie programu

Dramat Obyczajowy

Cykl Reportaży

Piosenka u Ciebie

03:45 | TVP 3 Warszawa

Czas: 25 min

3:45

Piosenka u Ciebie

Cykl Reportaży

Interaktywny Program Rozrywkowy

NOC Magii

03:10 | TVN

"Klub magii" to nocny interaktywny program rozrywkowy. Wróżki i wróżbici odpowiadają w nim na pytania zadawane przez telefonujących widzów a dotyczące ich przyszłości. Gospodarzami programu rozrywkowego "Klub magii" są uchodzący na najskuteczniejszych wróżbici i magowie, a także posiadające bogate doświadczenie zawodowe wróżki. Prowadzący zajmują się wróżeniem, jasnowidzeniem, stawiają tarota i horoskopy. Czekają oni na telefony widzów, by móc rozwiązać dręczące ich problemy. Do programu rozrywkowego "Klub magii" po poradę może się zgłosić każdy. Wróżki i wróżbici odpowiadają na pytania dotyczące miłości, finansów i innych ważnych spraw życiowych.(n)

Czas: 85 min

3:10

NOC Magii

Interaktywny Program Rozrywkowy

Program Informacyjny

Ranking Mazura

03:45 | TVN 24

Prowadzący Maciej Mazur w subiektywny sposób podsumowuje najciekawsze wydarzenia tygodnia ze świata polityki, sportu i show-biznesu. Układa je w swoistą "listę przebojów" złożoną z dziesięciu pozycji. Każde z faktów przedstawia w znamiennej dla siebie, lekkiej formie i ubarwia komentarzem.(n)

Czas: 25 min

3:45

Ranking Mazura

Program Informacyjny
4

Cykl Felietonów

Z pamięci

04:40 | TVP 1

Cykl felietonów, w których Andrzej Dobosz wspomina ludzi, którzy zasłużyli się dla nauki, sztuki, sportu i ojczyzny.(n)

Czas: 5 min

4:40

Z pamięci

Cykl Felietonów

Cykl Felietonów

Zakończenie programu

04:45 | TVP 1

Czas: 15 min

4:45

Zakończenie programu

Cykl Felietonów

Magazyn

Cafe piosenka

04:45 | TVP 2

Ryszard Makowski rozmawia z gośćmi ze świata artystycznego, piosenkarzami, śpiewającymi aktorami i muzykami. Prezentuje też ich utwory.(n)

Czas: 25 min

4:45

Cafe piosenka

Magazyn

Serial Dokumentalny

Wadowickie spotkania ze Świętym Janem Pawłem II: Paweł Jarosz

04:10 | TVP 3 Warszawa

Wspomnienie papieża jest wciąż żywe w sercach wielu Polaków, a ci, którzy zetknęli się z nim osobiście, z pewnością nie zapomną tej chwili do końca życia. Z okazji 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego powstał cykl rozmów z artystami, którzy doświadczyli spotkania z nim twarzą w twarz.(n)

Czas: 20 min

4:10

Wadowickie spotkania ze Świętym Janem Pawłem II: Paweł Jarosz

Serial Dokumentalny

Program Informacyjny

Dziennik regionów

04:30 | TVP 3 Warszawa

"Dziennik regionów" jest głównym programem informacyjnym TVP3. Nadawany jest codziennie o godzinie 22.00. Prowadzący podsumowują w nim najważniejsze wydarzenia mijającego dnia z poszczególnych regionów kraju, a także zapowiadają tematy, które z pewnością podejmowane będą w dniu następnym. Prowadzącymi "Dziennik regionów" są doświadczeni dziennikarze od dawna współpracujący z telewizją publiczną: Urszula Boruch, Konrad Dudek, Sławomir Mokrzycki i Artur Kalicki. Przekazują oni zawsze najświeższe informacje dzięki współpracy z ośrodkami regionalnymi i ich reporterami, gotowymi w każdej chwili dotrzeć do każdego zakątka Polski, w którym dzieje się coś ważnego.(n)

Czas: 20 min

4:30

Dziennik regionów

Program Informacyjny

Magazyn Poradnikowy

Mój pies i inne zwierzaki

04:50 | TVP 3 Warszawa

Program Martyny Rux, w którym widzowie będą mogli dowiedzieć się więcej na temat zwierząt - zarówno tych domowych, jak i bardziej egzotycznych. Znani i lubiani (m.in. Maria Kaczyńska, Krystyna Sienkiewicz, Patrycja Markowska, Paulina Holtz, Muniek Staszczyk) opowiedzą w nim o swoich ulubieńcach. Nie zabraknie również ciekawostek z życia zwierząt w ogrodach zoologicznych w Warszawie i w Płocku. Rozmowy z gośćmi prowadzi Grzegorz Szponder.(n)

Czas: 10 min

4:50

Mój pies i inne zwierzaki

Magazyn Poradnikowy

Program Rozrywkowy

Tajemnice losu

04:00 | Polsat

Program emitowany na żywo, w którym znane wróżki udzielają porad widzom dzwoniącym do studia. W programie występują eksperci, zajmujący się między innymi tarotem, runami, numerologią, astrologią, jasnowidztwem.(n)

Czas: 40 min

4:00

Tajemnice losu

Program Rozrywkowy

Program Muzyczny

Disco Gramy

04:40 | Polsat

Pełna gama rozrywki: humor, cięte komentarze prowadzącego Roberta "Mykee" Jarka, sonda uliczna Mariana Skowronka, nasz typ, czyli piosenka wybrana przez redakcję, rozmowy z gwiazdami o muzyce disco polo, spotkania z zespołami muzycznymi w Hot Weekend, wydarzenia medialne, wizyty na planach teledysków i koncertach, ciekawostki, plotki także z mediów społecznościowych.(n)

Czas: 45 min

4:40

Disco Gramy

Program Muzyczny

Magazyn Reporterów

Uwaga!

04:35 | TVN

Od ponad piętnastu lat reporterzy "Uwagi" ujawniają sprawy, które wymagają dziennikarskiej interwencji. Tropią afery, korupcję, niekompetencję czy nadużycia, nagłaśniają ważne społecznie tematy. Pomagają też tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Dziennikarze niejednokrotnie byli doceniani i nagradzani, m.in. Główną Nagrodą Wolności Słowa. Każdy widz może zgłosić się do redakcji z własnym tematem. Musi jedynie opublikować post na portalu społecznościowym i opatrzyć go hasztagiem #tematdlauwagi. Program poświęcony jest sprawom zwykłych ludzi, oferują też wsparcie podopiecznym fundacji TVN "Nie jesteś sam". W wydaniu weekendowym wraca cykl "Kulisy sławy".(n)

Czas: 15 min

4:35

Uwaga!

Magazyn Reporterów

Telezakupy

Mango

04:50 | TVN

W programie prezentowane są różnorodne produkty. Po zapoznaniu się z ofertą widzowie mogą telefonicznie zamówić wybrane towary.(n)

Czas: 130 min

4:50

Mango

Telezakupy

Program Publicystyczny

Czas decyzji. Wybory 2020

04:10 | TVN 24

Czas: 50 min

4:10

Czas decyzji. Wybory 2020

Program Publicystyczny
5

Telenowela

Klan

05:00 | TVP 1

Kamila cieszy się z decyzji Borysa o niepodpisywaniu dokumentów w sprawie spadku. Obawia się, że Emilia domyśli się, kto go do tego namówił. Rafalski jest niezadowolony z wyjazdu Beaty. Żona wytyka mu, że przecież ma on swoje wielbicielki. Bolek rozmawia z synem na temat wierności małżeńskiej. Miłosz orientuje się, że sam na to nie wpadł. Ojciec przyznaje się, że uległ pod wpływem Grażynki. Dochodzi do rozprawy Rutki. Leszek mówi mu, co myśli o tym procesie. Jerzy wraca ze szpitala na Sadybę, ale nie ma zamiaru odpoczywać. Na wieczór zaprasza Wandę i Edwarda.(n)

Czas: 25 min

5:00

Klan

Telenowela

Telenowela

Klan

05:25 | TVP 1

Kamila opowiada Bożence o testamencie Ostrowskiego, który ma być niedługo otwarty. Mówi jej także o swoich obawach w sprawie pracy. Beata i Wanda miło wspominają damski wypad do spa. Chcą to kiedyś powtórzyć. Leszek zdaje sekretarce relację z przebiegu procesu. Rutka namawia Marczyńskiego, aby poszedł do Elmedu jako pacjent i sam znalazł lekarza, któremu można by zaproponować pracę w nowej klinice. Pada na doktora Górzyńskiego. Miłosz, aby udowodnić Bożence, że ma czyste intencje, zaprasza do nich Weronikę. Koziełło odwozi dzisiaj Wigę i Pawła na lotnisko. Lubicz ma odbyć kurację w szwajcarskiej klinice.(n)

Czas: 25 min

5:25

Klan

Telenowela

Talk Show Prof. Jana Miodka

Słownik polsko@polski

05:50 | TVP 1

"Słownik polsko@polski" to program Telewizji Polskiej, który poświęcony jest kulturze języka ojczystego. Gospodarz magazynu, profesor Jan Miodek, a także współprowadząca program językoznawca i medioznawca doktor Justyna Janus-Konarska, w przystępny sposób omawiają tu zagadnienia poprawnościowe, które nurtują widzów, a na które odpowiedzi nie można znaleźć w słownikach. Talk show nagrywany jest we wnętrzach biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego. Pogram "Słownik polsko@polski" powstaje przy dużym udziale internetu. Dzięki temu medium uczestnikami magazynu mogą być nie tylko osoby biorące udział w nagraniu, ale widzowie z całego świata. Każdy ma bowiem możliwość wysłania do prowadzących swojego zapytania za pośrednictwem komunikatora Skype. Odpowiedzi doktor Justyny Janus-Konarskiej czy profesora Jana Miodka wysłuchują już wszyscy widzowie. W programie "Słownik polsko@polski" analizie poddawane są błędy językowe, które dotyczą języka żywego, głównie mówionego. Jednak w interesującej formule programu znajduje się zawsze też czas np. na pytania odnoszące się do etymologii słów czy przysłów, interpunkcji czy niełatwej odmiany nazw miejscowych. Talk show "Słownik polsko@polski" dostępny jest na antenie TVP Polonia w soboty o godzinie 17.00. Można go oglądać także w inne dni tygodnia o mniej popularnych porach - w niedziele o godzinie 0.15, a we wtorki o 6.55. O każdej porze wszystkie odcinki programu dostępne są również w internecie pod adresem slownikpolsko@polski.(n)

Czas: 30 min

5:50

Słownik polsko@polski

Talk Show Prof. Jana Miodka

Program Religijny

Słowo na niedzielę: Tajemnica XX wieka

05:10 | TVP 2

Program poświęcony tematyce religijnej, w którym omawiane są fragmenty Pisma Świętego czytane w czasie mszy świętej w najbliższą niedzielę. Zachęca, by Ewangelia stała się codzienną lekturą.(n)

Czas: 10 min

5:10

Słowo na niedzielę: Tajemnica XX wieka

Program Religijny

Serial Obyczajowy

Doktor z alpejskiej wioski - nowy rozdział: Najdłuższa noc

05:20 | TVP 2

Martin zaprasza Lenę na wędrówkę po górach, by pokazać jej jeden z najpiękniejszych widoków w Tyrolu. Wspólna wycieczka kończy się katastrofą. Para jest świadkiem wypadku samochodowego. Kiedy usiłują ratować życie kierowcy, jego żona zaczyna rodzić. Hans podejmuje decyzję o ostatecznym rozstaniu z Klarą. Nie wierzy już, że jego nogę da się wyleczyć. W akcie frustracji sięga po alkohol. Spotyka się także z Distelmeierem, by przyjąć jego ofertę.(n)

Czas: 50 min

5:20

Doktor z alpejskiej wioski - nowy rozdział: Najdłuższa noc

Serial Obyczajowy

Film Dokumentalny

Luksus na pokładzie - tajemnice budowy najdroższego statku świata

05:00 | TVP 3 Warszawa

Kulisy powstawania największego statku pasażerskiego na świecie, Seven Seas Explorer. Ta pływająca jednostka zachwyca także wyglądem, kunsztem wykonania, przez co w pełni zasługuje na miano najbardziej luksusowego wycieczkowca XXI wieku. W jego wnętrzach zobaczyć można antyki, misternie wykonane żyrandole, włoskie marmury i mahoniowe kolumny. To prawdziwy raj dla koneserów sztuki. Seven Seas Explorer ma 224 metry długości i 31 metrów szerokości. To istny gigant wśród innych wycieczkowców. W pierwszy rejs udał się pod koniec 2015 roku, wyruszając z włoskiego portu. Na pokładzie statku znajdują się wyłącznie apartamenty, a ten o nazwie Regent jest największym, jaki kiedykolwiek powstał na jednostce pływającej. Statek może zabrać w rejs 750 pasażerów, dla których pracują tu 552 osoby z załogi. Ma 12 pokładów, 375 kabin z balkonami, 8 restauracji i barów, oraz Constellation Theater, Fitness Centre, 2 baseny - czyli wszystko czego dusza zapragnie.(n)

Czas: 45 min

5:00

Luksus na pokładzie - tajemnice budowy najdroższego statku świata

Film Dokumentalny

Magazyn

Turystyczna jazda: Region Gron

05:45 | TVP 3 Warszawa

Magazyn podróżniczy prezentuje ciekawe miejsca zarówno w Polsce, jak i za granicą. Twórcy każdego odcinka udają się do atrakcyjnej turystycznie miejscowości, tłumacząc od razu, jak do niej dojechać. Na miejscu rozmawiają z przewodnikami i innymi ciekawymi ludźmi, poznają lokalne zwyczaje i smakują regionalnej kuchni. Program popularyzuje m.in. bieganie i jazdę na rowerze.(n)

Czas: 15 min

5:45

Turystyczna jazda: Region Gron

Magazyn

Magazyn Reklamowy

Telezakupy TV Okazje

05:25 | Polsat

Prezentacja atrakcyjnych produktów codziennego użytku, które można kupić, nie wychodząc z domu.(n)

Czas: 35 min

5:25

Telezakupy TV Okazje

Magazyn Reklamowy

Magazyn Ogrodniczy

Maja w ogrodzie

05:00 | TVN 24

Maja Popielarska podpowiada, jak najlepiej organizować sobie pracę w ogrodzie w zależności od pory roku. Prowadząca prezentuje ciekawe odmiany roślin i nowe sprzęty na rynku, pomocne podczas projektowania obszarów zieleni. Ponieważ nie wszyscy mogą cieszyć się własnym ogródkiem, autorzy pokazują, jak dzięki roślinom doniczkowym, ziołom i kwiatom zagospodarować przestrzeń w mieszkaniu czy na balkonie.(n)

Czas: 25 min

5:00

Maja w ogrodzie

Magazyn Ogrodniczy

Magazyn Ogrodniczy

Akademia ogrodnika

05:25 | TVN 24

Twórcy programu w zwięzły i przystępny sposób omawiają zagadnienia związane z ogrodnictwem. Każdy odcinek jest poświęcony jednemu tematowi. Dowiemy się między innymi, jak należy dbać o krzewy, jak przygotować się do wiosennych porządków w ogrodzie oraz które środki owadobójcze są najmniej szkodliwe dla otoczenia.(n)

Czas: 5 min

5:25

Akademia ogrodnika

Magazyn Ogrodniczy

Program Informacyjny

Fakty po Faktach

05:30 | TVN 24

Program informacyjny autorstwa prowadzących główne wydanie "Faktów". Ciekawe rozmowy dziennikarzy z ważnymi gośćmi, którzy komentują najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.(n)

Czas: 25 min

5:30

Fakty po Faktach

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Powitanie poranka

05:55 | TVN 24

Program rozpoczynający dzień, a w nim: serwisy informacyjne, prognoza pogody i przeglądy prasy emitowane są co piętnaście minut. Gospodarzami programu są Anita Werner lub Jakub Porada.(n)

Czas: 10 min

5:55

Powitanie poranka

Program Informacyjny
6

Cykl Reportaży

wojsko-polskie.pl

06:20 | TVP 1

Program poświęcony polskiej armii. Znajdą się w nim zarówno informacje o jej roli w strukturach NATO, jak i o formacjach Obrony Terytorialnej czy o historii polskiego wojska. Do tego w kolejnych wydaniach pojawiają się relacje z manewrów, ciekawostki i aktualne wydarzenia. Autorzy programu pokażą także, jak zmieniają się polskie siły zbrojne i jakim sprzętem obecnie one dysponują. Przede wszystkim zależy im jednak na ukazaniu zaangażowania żołnierzy w odbywaną służbę.(n)

Czas: 25 min

6:20

wojsko-polskie.pl

Cykl Reportaży

Program Publicystyczny

Audycje komitetów wyborczych

06:45 | TVP 1

Przed zbliżającymi się wyborami widzowie mogą zapoznać się z audycjami wyborczymi przygotowywanymi przez komitety wyborcze. Kandydaci prezentują w nich swoje programy, propozycje i pomysły.(n)

Czas: 15 min

6:45

Audycje komitetów wyborczych

Program Publicystyczny

Program Publicystyczny

Audycje komitetów wyborczych

06:10 | TVP 2

Przed zbliżającymi się wyborami widzowie mogą zapoznać się z audycjami wyborczymi przygotowywanymi przez komitety wyborcze. Kandydaci prezentują w nich swoje programy, propozycje i pomysły.(n)

Czas: 15 min

6:10

Audycje komitetów wyborczych

Program Publicystyczny

Serial Obyczajowy

M jak miłość

06:25 | TVP 2

Magda nadal jest zła na Kamila, który wykorzystał ją do ataku na braci Chodakowskich. Policjanci próbują zgromadzić dowody przeciwko Olkowi. Kamil wskazuje im miejsce, w którym młody lekarz ukrył zwłoki Artura. Funkcjonariusze nie znajdują tam ciała, zabezpieczają jednak ślady biologiczne i fragmenty ubrania. Wyniki badań DNA potwierdzają ich podejrzenia. Prokurator oficjalnie oskarża Chodakowskiego o morderstwo. Zduńscy mają problem z nianią. Obawiają się, że Nadia może źle traktować bliźniaczki. Michał proponuje Asi pracę. Kusi ją dobrym wynagrodzeniem i dużą swobodą działania. Mimo początkowych wątpliwości dziewczynie ta oferta coraz bardziej się podoba. Jej radość mąci pojawienie się Niny. Przerażona Chodakowska mówi Ostrowskiemu o swoich kłopotach. Pisarz dzwoni do Leszka, który natychmiast zjawia się na Wietrznej. Michał wypomina mu, że Asia ponosi konsekwencje jego błędów. Mówi, że Nina nie przestaje jej nękać. Ostrą kłótnię przerywa Chodakowska, która żąda, by obaj rywale zeszli jej z oczu.(n)

Czas: 50 min

6:25

M jak miłość

Serial Obyczajowy

Cykl Reportaży

Książki pod specjalnym nadzorem: Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie

06:00 | TVP 3 Warszawa

Autorzy prezentują najciekawsze zbiory znajdujące się polskich bibliotekach, które na co dzień nie są dostępne dla przeciętnych czytelników. Obok unikalnych ksiąg są tam przechowywane rzadkie rękopisy, mapy, najstarsze druki, dawne fotografie, cenne grafiki i ekslibrisy. Twórcy zapraszają na wyprawę po Polsce szlakiem cennych zbiorów, często ściśle związanych z lokalną historią i kulturą.(n)

Czas: 30 min

6:00

Książki pod specjalnym nadzorem: Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie

Cykl Reportaży

Magazyn

Astronarium: Wielki Zderzacz Hadronów - początki materii

06:30 | TVP 3 Warszawa

Twórcy pokazują, jak za pomocą Wielkiego Zderzacza Hadronów z najdrobniejszych składników materii udaje się odtworzyć tajemnice powstania całego wszechświata.(n)

Czas: 35 min

6:30

Astronarium: Wielki Zderzacz Hadronów - początki materii

Magazyn

Program Informacyjny

Nowy dzień

06:00 | Polsat

Program informacyjny "Nowy dzień z Polsat News" emitowany jest w paśmie porannym. Przedstawia najświeższe wiadomości polityczne, gospodarcze, społeczne i sportowe. "Nowy dzień z Polsat News" prowadzą Joanna Górska, Beata Cholewińska, Joanna Racewicz, Michał Giersz i Mariusz Abramowicz. Przekazują oni widzom najnowsze informacje z kraju i ze świata oraz prognozę pogody, a także prowadzą przegląd prasy i rozmawiają z zaproszonymi do studia politykami. Dodatkowo gospodarze programu informacyjnego "Nowy dzień z Polsat News" przedstawiają wiadomości ze świata show-biznesu, bazując na doniesieniach z najważniejszych krajowych i zagranicznych portali internetowych. W programie nie zabraknie także rozmów z gwiazdami. Podczas trwania programu informacyjnego "Nowy dzień z Polsat News" widzowie mogą przesyłać na specjalne konto e-mailowe swoje komentarze i opinie. Najciekawsze z nich prezentowane są na antenie.(n)

Czas: 95 min

6:00

Nowy dzień

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Serwis informacyjny, Prognoza pogody

06:05 | TVN 24

Wybór najciekawszych wiadomości o tematyce politycznej, społecznej i gospodarczej z Polski i ze świata, zebranych przez reporterów stacji.(n)

Czas: 280 min

6:05

Serwis informacyjny, Prognoza pogody

Program Informacyjny
7

Program Religijny

Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

07:00 | TVP 1

Transmisja mszy świętej odprawianej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia znajdującego się w Krakowie Łagiewnikach.(n)

Czas: 60 min

7:00

Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Program Religijny

Magazyn Rolniczy

Spiszmy się, jak na rolników przystało!

07:15 | TVP 2

Kinga Wasilewska i Agnieszka Kutyła przestawiają informacje o Powszechnym Spisie Rolnym 2020, który rozpocznie się 1 września i potrwa do 30 listopada 2020 roku. Wraz z ekspertami odpowiadają na pytania dotyczące tego przedsięwzięcia i przybliżają działanie stworzonej na jego potrzeby aplikacji. Odwiedzają też gospodarstwa, by przedstawić obraz współczesnej wsi.(n)

Czas: 15 min

7:15

Spiszmy się, jak na rolników przystało!

Magazyn Rolniczy

Magazyn

Pytanie na śniadanie

07:30 | TVP 2

"Pytanie na śniadanie" to poranny program skierowany do wszystkich tych, którzy chcą być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami. To również porcja pozytywnej energii na cały dzień. Telewizja śniadaniowa gości na antenie TVP2 sześć razy w tygodniu - w dni powszednie startuje o godzinie 8:00, a w soboty o 7:30. W każdym wydaniu znajdują się najciekawsze i najbardziej aktualne informacje z różnych dziedzin: od sportu i kultury, przez nowinki ze świata show-biznesu, aż po doniesienia naukowe. Widzowie "Pytania na śniadanie" zapoznają się ze szczegółami najważniejszych festiwali, premier i konkursów obejmujących branżę muzyczną, filmową, wydawniczą i telewizyjną, odkryją kulisy akcji charytatywnych i nowatorskich projektów. Mają możliwość obejrzenia wywiadów z uczestnikami i laureatami omawianych zdarzeń. Zaproszenia do studia "Pytania na śniadanie" otrzymują m.in. celebryci, badacze, artyści, sportowcy o uznanej pozycji, a także utalentowani debiutanci - wszyscy, którzy mają na swoim koncie ważne dokonania, którymi mogą się podzielić. "Pytanie na śniadanie" promuje pozytywne wartości, rozbudza ciekawość świata, bawiąc uczy, a przez informacje z dziedziny sportu i garść porad z dziedziny żywienia i diety, zachęca do aktywnego i zdrowego stylu życia. Szeroki dobór tematów sprawia, że program zainteresuje odbiorców w różnym wieku.(n)

Czas: 235 min

7:30

Pytanie na śniadanie

Magazyn

Teleturniej

Sukces na bank - Turniej wiedzy ekonomicznej dla szkół średnich

07:05 | TVP 3 Warszawa

Turniej wiedzy o finansach i ekonomii, adresowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). Biorą w nim udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce, a każda z nich wystawia pięcioosobową reprezentację, która uczestniczy w rozgrywkach. Uczniowie będą musieli wykazać się wiedzą z bardzo wielu dziedzin ekonomii, a także podejmować dobre decyzje strategiczne, które umożliwią im zdobywanie większej ilości punktów. Motywacją do stworzenia projektu były wyniki badań, które wskazują na to, że połowa Polaków ma istotne braki z zakresu podstawowej wiedzy ekonomicznej.(n)

Czas: 45 min

7:05

Sukces na bank - Turniej wiedzy ekonomicznej dla szkół średnich

Teleturniej

Program Informacyjny

Pogoda

07:50 | TVP 3 Warszawa

"Pogoda" jest nadawanym cyklicznie przez TVP3 programem, w którym widzowie mogą zapoznać się z zapowiedziami meteorologów dotyczącymi nadchodzących dni. W każdym wydaniu prowadzący informują, jakiej temperatury należy się spodziewać w konkretnym regionie Polski, jakie może być zachmurzenie i czy spodziewane są opady. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą także dowiedzieć się, czy w nadchodzących dniach należy spodziewać się groźnych zjawisk - w okresie letnim nawałnic, zimą zawiei i zamieci śnieżnych oraz silnego mrozu. Prowadzący informują także o tym, czy czeka nas korzystny biomet, a także przekazują wiadomości ważne dla konkretnego regionu, np. o temperaturze wody w Bałtyku czy zanieczyszczeniu powietrza w Krakowie. "Pogoda" emitowana jest codziennie po każdym wydaniu programu informacyjnego "Panorama".(n)

Czas: 10 min

7:50

Pogoda

Program Informacyjny

Film Animowany

Hotel Transylwania

07:35 | Polsat

"Hotel Transylwania" to amerykański film animowany z 2012 roku przeznaczony dla całej rodziny. Reżyserem obrazu Genndy Tartakovsky, twórca znanych i lubianych kreskówek jak "Laboratorium Dextera" i "Samuraj Jack".W polskiej wersji językowej widzowie mogą usłyszeć m.in. Tomasza Borkowskiego, Agnieszkę Mrozińską i Krzysztofa Dracza. Tytułowy "Hotel Transylwania" to obiekt prowadzony przez Drakulę i jego córkę Mavis. Dziewczyna, choć wygląda na nastolatkę, tak naprawdę ma ponad 100 lat. W hotelu pomieszkują dobrze znane potwory takie jak Frankenstein, Mumia czy Wilkołak. Te popularne, a dziś już nieco zapomniane stwory budziły kiedyś postrach i przerażenie, ale niestety wszystko się zmieniło, od kiedy w kalendarzu nastał XXI wiek. Drakula, właściciel hotelu Transylvania, bardzo kocha swoją Mavis, przez co wydaje się trochę nadopiekuńczy, zakazując jej podróży i przygód w świecie zamieszkanym przez ludzi. Jego plan jest realizowany pomyślnie do czasu, aż w prowadzonym przez niego obiekcie przypadkowo pojawia się młody człowiek imieniem Jonathan.(n)

Czas: 115 min

7:35

Hotel Transylwania

Film Animowany

Program Informacyjny

Wstajesz i wiesz

07:00 | TVN

Poranne pasmo TVN24, w którym pokazywane są najciekawsze wiadomości z różnych dziedzin życia i każdego zakątka świata. Gospodarzem programu jest Robert Kantereit.(n)

Czas: 120 min

7:00

Wstajesz i wiesz

Program Informacyjny
8

Magazyn Rolniczy

Tydzień

08:00 | TVP 1

Zaproszeni do studia goście analizują wpływ bieżących decyzji politycznych na rolnictwo, gospodarkę czy zjawiska społeczne.(n)

Czas: 30 min

8:00

Tydzień

Magazyn Rolniczy

Magazyn

Zakochaj się w Polsce: Rabka-Zdrój

08:30 | TVP 1

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.(n)

Czas: 30 min

8:30

Zakochaj się w Polsce: Rabka-Zdrój

Magazyn

Reportaż

Całkiem niezła historia

08:00 | TVP 3 Warszawa

Czas: 30 min

8:00

Całkiem niezła historia

Reportaż

Magazyn Religijny

Agape

08:30 | TVP 3 Warszawa

Magazyn telewizyjny powstaje przy współpracy dziennikarzy oddziałów regionalnych pod opieką merytoryczną Redakcji Katolickiej TVP. Prezentuje on bieżące wydarzenia religijne i inicjatywy środowisk związanych z Kościołem Katolickim w całej Polsce.(n)

Czas: 30 min

8:30

Agape

Magazyn Religijny
9

Program Dla Dzieci

Ziarno: W drogę!

09:00 | TVP 1

Kolejny odcinek rozpocznie się na statku płynącym do kościoła św. św. Andrzeja Świerada i Benedykta w Tropiu. Po wspaniałej wycieczce ciocia Ewelina, ks. Adam i dzieciaki zwiedzą wnętrze świątyni, starą dzwonnicę i pustelnię. Mali widzowie posłuchają czytania z Pisma Świętego o stworzeniu świata.(n)

Czas: 30 min

9:00

Ziarno: W drogę!

Program Dla Dzieci

Cykl Reportaży

Sekundy, które zmieniły życie . s04e04

09:30 | TVP 1

Program poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ma na celu zmniejszanie liczby wypadków i promowanie wśród społeczeństwa właściwych wzorców zachowań oraz postaw na drodze. Widzowie poznają poruszające historie ludzi, którzy doświadczyli traumatycznych przeżyć. Zostali bowiem poszkodowani w wypadkach samochodowych, co też zmieniło ich dotychczasowe życie.(n)

Czas: 25 min

9:30

Sekundy, które zmieniły życie . s04e04

Cykl Reportaży

Serial Obyczajowy

Syzyfowe prace: 1890

09:55 | TVP 1

Andrzej Radek pracuje jako korepetytor, dorabiając pisaniem prac za bogatych kolegów. Przedrzeźniają oni nieobytego chłopaka, ośmieszając w oczach profesorów. Gdy podczas lekcji dochodzi do bójki, Andrzej zostaje usunięty z gimnazjum. Dzięki wstawiennictwu Borowicza i interwencji profesora Zabielskiego dyrektor przebacza chłopakowi. Koledzy podziwiają Marcina za ten wyczyn i zapraszają na tajne zebranie. Tymczasem on zakochuje się w pięknej Birucie.(n)

Czas: 60 min

9:55

Syzyfowe prace: 1890

Serial Obyczajowy

Serial Dokumentalny

Japonia z góry-ost.: Wyspy skarbów

09:00 | TVP 3 Warszawa

"Japonia z góry" to pięcioodcinkowa produkcja, zrealizowana przez francuskich dokumentalistów. Serial ukazuje nowoczesne oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni - gospodarza XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020. Zdjęcia powstawały przez ponad rok - kręcono je przy użyciu helikoptera oraz dronów. Twórcy programu ukazują nie tylko przepiękne krajobrazy, lecz także niezwykłych mieszkańców tego wyspiarskiego państwa. "Japonia z góry" prezentuje fascynujące dalekowschodnie wyspy w różnych porach roku. Podróż po tym kraju rozpoczniemy od wschodniego krańca Hokkaido, gdzie znajduje się jedno z najładniejszych japońskich jezior. Zobaczymy zapierające dech w piersiach krajobrazy, egzotyczną przyrodę i wspaniałe orientalne zabytki, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W programie występują również mieszkańcy Japonii - poznamy ponad czterdziestu bohaterów z różnych regionów kraju.(n)

Czas: 60 min

9:00

Japonia z góry-ost.: Wyspy skarbów

Serial Dokumentalny

Film Sf

Gwiezdne wojny: Część 1 - Mroczne widmo

09:30 | Polsat

Nominowana w trzech kategoriach do Oscara superprodukcja "Gwiezdne wojny: Część 1 - Mroczne widmo" stanowi pierwszą część legendarnej sagi George'a Lucasa, teraz dostępną w technologii 3D. Akcja filmu zawiązuje się, gdy młoda władczyni spokojnej planety Naboo, królowa Amidala (Natalie Portman), popada w poważne kłopoty. Potężna Federacja Handlowa zamierza zmusić ją do uznania swojego zwierzchnictwa. Flota Federacji, chcąc wywrzeć na niej presję, blokuje wszystkie drogi prowadzące na planetę i żąda od podróżnych opłat. Mimo wszystko odważna Amidala nie zamierza podpisywać narzuconego jej upokarzającego traktatu. Dwóch rycerzy Jedi, Qui-Gon Jinn (Liam Neeson) i jego uczeń Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor), zostaje więc wysłanych przez senat kosmicznej Republiki z zadaniem rozwiązania konfliktu. Nie wiedzą, że Federacja dąży do wojny. Wkrótce rozpoczyna się inwazja. W obliczu wojny bohaterowie produkcji "Gwiezdne wojny: Część 1 - Mroczne widmo", rycerze oraz królowa i jej dwór, ewakuują się z Naboo. Zaatakowani przez siły Federacji, są zmuszeni do lądowania na odległej planecie Tatooine. Chcą tam naprawić uszkodzony statek. Na nieznanym globie poznają dziewięcioletniego niewolnika Anakina Skywalkera (Jake Lloyd), który jest obdarzony tajemniczą mocą. Anakin przyłącza się do grupy ściganej z polecenia przywódcy mrocznych Jedi. Uciekinierom udaje się w końcu dotrzeć na planetę Coruscant, która jest siedzibą senatu Republiki. Wkrótce wyruszają w dalszą drogę w poszukiwaniu sprzymierzeńców, którzy pomogliby im wyzwolić rodzinną planetę Amidali.(n)

Czas: 170 min

9:30

Gwiezdne wojny: Część 1 - Mroczne widmo

Film Sf

Magazyn

Dzień Dobry Wakacje

09:00 | TVN

Czas: 150 min

9:00

Dzień Dobry Wakacje

Magazyn
10

Serial Obyczajowy

Syzyfowe prace: 1892

10:55 | TVP 1

Kiedy jeden z uczniów, Walecki, protestuje przeciw insynuacjom profesora Kostruliewa, większość kolegów nie staje po jego stronie. Gnębieni poczuciem winy, wzniecają bunt. Marcin zostaje pobity przez zbirów ojca Biruty. Koledzy zabierają Borowicza na tajną mszę za dusze tych, którym nie było dane spocząć w ojczyźnie. Po wakacjach kilku gimnazjalistów musi karnie opuścić szkołę. W Kielcach pojawia się przeniesiony z Warszawy Bernard Zygier.(n)

Czas: 60 min

10:55

Syzyfowe prace: 1892

Serial Obyczajowy

Program Informacyjny

Pogoda

10:00 | TVP 3 Warszawa

Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

Czas: 3 min

10:00

Pogoda

Program Informacyjny

Magazyn Poradnikowy

Mój pies i inne zwierzaki

10:03 | TVP 3 Warszawa

Program Martyny Rux, w którym widzowie będą mogli dowiedzieć się więcej na temat zwierząt - zarówno tych domowych, jak i bardziej egzotycznych. Znani i lubiani (m.in. Maria Kaczyńska, Krystyna Sienkiewicz, Patrycja Markowska, Paulina Holtz, Muniek Staszczyk) opowiedzą w nim o swoich ulubieńcach. Nie zabraknie również ciekawostek z życia zwierząt w ogrodach zoologicznych w Warszawie i w Płocku. Rozmowy z gośćmi prowadzi Grzegorz Szponder.(n)

Czas: 17 min

10:03

Mój pies i inne zwierzaki

Magazyn Poradnikowy

Magazyn

Słowobranie

10:20 | TVP 3 Warszawa

Czas: 30 min

10:20

Słowobranie

Magazyn

Reportaż

Chopin 2020

10:50 | TVP 3 Warszawa

Czas: 15 min

10:50

Chopin 2020

Reportaż

Magazyn

Kawa na ławę

10:45 | TVN 24

Prowadzący zaprasza polityków reprezentujących różne ugrupowania. Goszczący w studiu rozmawiają o kontrowersyjnych sprawach oraz najważniejszych wydarzeniach tygodnia. Prognozują, jakie skutki mogą powodować podejmowane przez władze decyzje i czy okażą się one korzystne dla naszego kraju. Dyskusja bezceremonialnie obnaża motywy kierujące działaniami liderów partii. Nad dyscypliną prowadzonej debaty i wyłonieniem z niej sedna sprawy czuwa gospodarz programu.(n)

Czas: 65 min

10:45

Kawa na ławę

Magazyn
11

Magazyn

Między ziemią a niebem

11:55 | TVP 1

Program o charakterze publicystyczno-informacyjnym skierowany do osób wierzących. Jego autorzy prezentują i komentują najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia. W ramach magazynu pojawi się serwis informacyjny pokazujący fakty z życia Kościoła i debata na wybrane tematy. O godzinie 12.00 rozpocznie się transmitowana z Watykanu niedzielna modlitwa Ojca Świętego - Anioł Pański.(n)

Czas: 5 min

11:55

Między ziemią a niebem

Magazyn

Western

Konnica

11:25 | TVP 2

"Konnica" to zrealizowana przez legendarnego ojca westernu Johna Forda klasyczna produkcja, której akcja toczy się podczas wojny secesyjnej. Główną rolę gra tu John Wayne, który również nieodmiennie kojarzony jest z ty gatunkiem filmowym. Scenariusz "Konnicy" nawiązuje do powieści Harolda Sinclaira, "The Horse Soldiers". Rok 1963. Pułkownik kawalerii Unii John Marlowe (John Wayne) to stanowczy, apodyktyczny dowódca. Jego metod nie akceptuje wojskowy lekarz, major Henry Kendall (William Holden). Dlatego obaj bohaterowie "Konnicy" stale pozostają w konflikcie. Tymczasem pewnego dnia generał Grant wydaje Marlowe'owi rozkaz przedarcia się z trzema regimentami przez linie wroga i zniszczenia szlaków zaopatrzeniowych Południowców. Na akcję wyrusza także Kendall. W pewnym momencie wojskowi spotykają lojalną wobec konfederatów damę, Hannah Hunter (Constance Towers). By zachować misję w tajemnicy, Marlowe porywa kobietę. Z biegiem czasu zakochuje się w niej.(n)

Czas: 120 min

11:25

Konnica

Western

Reportaż

Gęsina

11:05 | TVP 3 Warszawa

Czas: 15 min

11:05

Gęsina

Reportaż

Felieton

Piosenki Jana Wojdaka

11:20 | TVP 3 Warszawa

Czas: 37 min

11:20

Piosenki Jana Wojdaka

Felieton

Program Informacyjny

Pogoda

11:57 | TVP 3 Warszawa

Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

Czas: 8 min

11:57

Pogoda

Program Informacyjny

Program Rozrywkowy

Weekendowa metamorfoza-ost.

11:30 | TVN

Tym razem weekendową metamorfozę przejdzie pokój bliźniaków w niewielkim mieszkaniu w bloku. Krzysztof wraz ze swoją ekipą postara się sprawić, by mały i nieustawny pokój stał się przestrzenią dla dwóch aktywnych chłopców, którzy mają zupełnie inne zainteresowania.(n)

Czas: 60 min

11:30

Weekendowa metamorfoza-ost.

Program Rozrywkowy

Program Publicystyczny

Loża prasowa

11:50 | TVN 24

Popularni dziennikarze i publicyści przedstawiają swój punkt widzenia na najważniejsze wydarzenia ze sceny politycznej. Program prowadzi Małgorzata Łaszcz.(n)

Czas: 55 min

11:50

Loża prasowa

Program Publicystyczny
12

Program Religijny

Anioł Pański

12:00 | TVP 1

Transmisja tradycyjnej modlitwy Anioł Pański odmawianej z wiernymi przez Ojca Świętego w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie.(n)

Czas: 15 min

12:00

Anioł Pański

Program Religijny

Magazyn

Między ziemią a niebem

12:15 | TVP 1

Program o charakterze publicystyczno-informacyjnym skierowany do osób wierzących. Jego autorzy prezentują i komentują najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia. W ramach magazynu pojawi się serwis informacyjny pokazujący fakty z życia Kościoła i debata na wybrane tematy. O godzinie 12.00 rozpocznie się transmitowana z Watykanu niedzielna modlitwa Ojca Świętego - Anioł Pański.(n)

Czas: 25 min

12:15

Między ziemią a niebem

Magazyn

Serial Dokumentalny

Wadowickie spotkania ze Świętym Janem Pawłem II: Robert Friedrich

12:40 | TVP 1

Wspomnienie papieża jest wciąż żywe w sercach wielu Polaków, a ci, którzy zetknęli się z nim osobiście, z pewnością nie zapomną tej chwili do końca życia. Z okazji 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego powstał cykl rozmów z artystami, którzy doświadczyli spotkania z nim twarzą w twarz.(n)

Czas: 25 min

12:40

Wadowickie spotkania ze Świętym Janem Pawłem II: Robert Friedrich

Serial Dokumentalny

Magazyn

Głos regionów

12:05 | TVP 3 Warszawa

Relacje na żywo z różnych miejsc kraju dotyczące spraw ważnych dla każdego Polaka.(n)

Czas: 55 min

12:05

Głos regionów

Magazyn

Komedia

Gęsia skórka

12:20 | Polsat

"Gęsia skórka" to wypełniona humorem i baśniowymi postaciami udana produkcja fantasy. Film stanowi kontynuację kultowego serialu z lat 90., który z kolei powstał na podstawie bestsellerowego cyklu książek dla dzieci i młodzieży autorstwa R.L. Stine'a. W jednej z ról m.in. znany aktor Jack Black. Zach (Dylan Minnette) nie jest zadowolony z tego, że musi się przeprowadzić z Nowego Jorku do niewielkiej cichej miejscowości o nazwie Madison. Wkrótce jednak zmianę miejsca zamieszkania rekompensuje mu nowa ciekawa znajomość. Bohater "Gęsiej skórki" poznaje bowiem Hannę (Odeya Rush), ładną dziewczynę w swoim wieku, i szybko się z nią zaprzyjaźnia. Hanna jednak wyraźnie ukrywa coś przed Zachem, a jemu tajemnica dziewczyny nie daje spokoju. Zach spotyka również ojca Hanny, R.L. Stine'a (Jack Black), który jest autorem powieści grozy dla dzieci. Akcja "Gęsiej skórki" rozkręca się, gdy pewnego dnia chłopak niechcący uwalnia potwory zamieszkujące karty książek Stine'a. On, Hanna i sam pisarz muszą zapanować nad wilkołakiem, ogromnym gorylem, lalką brzuchomówcy o imieniu Slappy i mnóstwem innych fantastycznych stworów.(n)

Czas: 140 min

12:20

Gęsia skórka

Komedia

Magazyn Informacyjny

Co za tydzień

12:30 | TVN

Pełniący funkcję informacyjną program "Co za tydzień" poświęcony jest ważnym wydarzeniom ze sfery kultury, a także życia osób ją tworzących - znanych artystów czy aktorów. Magazyn prowadzi Olivier Janiak, który już od 2011 roku, od początku istnienia programu, relacjonuje dla widzów ważne wydarzenia. Olivier Janiak pojawia się z kamerą programu "Co za tydzień" na pokazach filmowych, koncertach, wielkich imprezach z udziałem celebrytów czy pokazach mody. Jest obecny podczas premier największych polskich przebojów kinowych, seriali oraz sztuk teatralnych. Prowadzący magazyn zabiera widzów za kulisy, aby pokazać przygotowania do tych wydarzeń. Często zjawia się także na planach filmowych, by zaprezentować, jak przebiega praca reżysera i jego współpracowników, a także aktorów, oraz zdradzić niektóre wątki powstającej produkcji. Gospodarz magazynu "Co za tydzień" relacjonuje dla widzów także wydarzenia kulturalne odbywające się za granicą. Podczas swoich podróży Olivier Janiak przeprowadza wywiady z największymi gwiazdami, jak Shakira, Kylie Minogue, Nicolle Kidman, Salma Hayek, David Lynch, Johnny Depp czy Keanu Reeves. Program emitowany jest cały rok, również w okresie wakacyjnym.(n)

Czas: 40 min

12:30

Co za tydzień

Magazyn Informacyjny

Film Dokumentalny

Dokument w TVN 24

12:45 | TVN 24

Ceniona dziennikarka prezentuje filmy dokumentalne, które podejmują trudne i niebezpieczne tematy.(n)

Czas: 75 min

12:45

Dokument w TVN 24

Film Dokumentalny
13

Film Dokumentalny

Humbaki - historia detektywistyczna

13:05 | TVP 1

We wrześniu 2015 roku na Pacyfiku niedaleko wybrzeży Kalifornii na płynących kajakiem turystów wskoczył ogromny humbak. Opowieść o niezwykłej przygodzie cudem ocalałych szczęśliwców trafiła na pierwsze strony gazet. Jednym z bohaterów tej historii był filmowiec Tom Mustill. Zadawał on sobie pytanie: czy działanie humbaka było przypadkowe, czy celowe. Zaintrygowany zachowaniem ogromnego morskiego ssaka postanowił zbadać jego zwyczaje i nakręcić film.(n)

Czas: 65 min

13:05

Humbaki - historia detektywistyczna

Film Dokumentalny

Teleturniej

Va banque

13:25 | TVP 2

"Va banque" to teleturniej oparty na amerykańskim formacie "Jeopardy!", stworzonym w 1964 roku dla telewizji NBC. W Stanach Zjednoczonych program jest emitowany do dziś, powstało ponad 8 tysięcy odcinków. W Polsce "Va banque" nadawano w latach 1996-2003. Wówczas prowadzącym był znany aktor Kazimierz Kaczor. W nowej wersji gospodarzem jest popularny dziennikarz i konferansjer Przemysław Babiarz. W teleturnieju "Va banque" bierze udział troje uczestników, którzy na prezentowana hasła w formie zdania udzielają odpowiedzi, konstruując pytania. Konkurs podzielony jest na trzy rundy. W pierwszych dwóch gracze muszą wybrać hasła spośród sześciu kategorii. W finale to prowadzący podaje dziedzinę wiedzy, w której będą musieli zmierzyć się zawodnicy. Tylko zwycięzca opuszcza studio z pieniędzmi. Zyskuje też prawo wystąpienia w kolejnym odcinku, lecz nie więcej niż pięć razy.(n)

Czas: 35 min

13:25

Va banque

Teleturniej

Piłka Nożna

Piłka nożna: 2. liga - mecz: Górnik Łęczna - Olimpia Elbląg

13:00 | TVP 3 Warszawa

Czas: 120 min

13:00

Piłka nożna: 2. liga - mecz: Górnik Łęczna - Olimpia Elbląg

Piłka Nożna

Film Przygodowy

Nancy Drew i tajemnice Hollywood

13:10 | TVN

Film "Nancy Drew i tajemnice Hollywood" to dobre familijne kino, którego scenariusz powstał na podstawie serii bestsellerowych książek Mildred Wirt Benson. Obraz można polecić nastoletnim widzom, a także fanom lekkich produkcji kryminalnych. Rolę tytułową, skromnej i rozsądnej uczennicy Nancy Drew, gra tu Emma Roberts. Nancy jedzie razem ze swoim ojcem Carsonem (Tate Donovan) do Los Angeles. Biznesmen udaje się tam w sprawach służbowych. Po dotarciu na miejsce dziewczyna podejmuje się rozwiązania detektywistycznej zagadki. Dotyczy ona tajemniczej śmierci pięknej gwiazdy filmowej Dehlii Draycott (Laura Harring). Młoda detektyw, bohaterka filmu "Nancy Drew i tajemnice Hollywood", dowiaduje się, że zmarła miała córkę, o której istnieniu nikt dotąd nie wiedział. Dziecko zostało bowiem potajemnie oddane do adopcji. Nancy odkrywa też, że jest nią Jane Brighton (Rachael Leigh Cook), która ma odziedziczyć po matce spory majątek. Jednak testament aktorki zaginął. W prowadzeniu śledztwa Drew pomaga prawnik Draycottów, Dashiel Zachary Biedermeyer (Barry Bostwick). Wkrótce sprytna Nancy odkrywa, gdzie został ukryty testament oraz kto jest ojcem Jane.(n)

Czas: 120 min

13:10

Nancy Drew i tajemnice Hollywood

Film Przygodowy
14

Cykl Felietonów

Z pamięci

14:10 | TVP 1

Cykl felietonów, w których Andrzej Dobosz wspomina ludzi, którzy zasłużyli się dla nauki, sztuki, sportu i ojczyzny.(n)

Czas: 5 min

14:10

Z pamięci

Cykl Felietonów

Magazyn Przyrodniczy

Weterynarze z sercem

14:15 | TVP 1

Widzowie odwiedzą Zoo Safari Borysew, w którym mieszkają białe tygrysy bengalskie. Gatunek ten wpisano do Czerwonej Księgi, z uwagi na wysokie ryzyko wyginięcia. W ogrodzie zoologicznym spotkać można również krokodyle, aligatory i inne egzotyczne okazy. W odcinku także kulisy akcji z udziałem ekipy sterylkobusa, która zachęca do bezpłatnego sterylizowania kotów i psów, by ograniczyć liczbę bezdomnych zwierząt. Z kolei w kąciku behawiorystycznym kilka słów na temat tego, jak poradzić sobie z lękiem separacyjnym u psów. W programie wystąpi też suczka Aza, która szuka nowego domu.(n)

Czas: 30 min

14:15

Weterynarze z sercem

Magazyn Przyrodniczy

Serial Kryminalny

Komisarz Alex : Efedryna. s13e154

14:45 | TVP 1

W trakcie pływackich mistrzostw Polski umiera dobrze zapowiadający się zawodnik, Marek Krysiak. Okazuje się, że poniósł śmierć na skutek wstrząsu anafilaktycznego po zażyciu efedryny. Policja ustala, czy ofiara brała doping dobrowolnie. Górski i jego ekipa przesłuchują ludzi z otoczenia denata: zawodników, ojca i jednocześnie trenera oraz dziewczynę Annę. Wszyscy zgodnie oświadczają, że Marek nigdy nie posunąłby się do czegoś takiego. Wkrótce okazuje się, że miał on romans z żoną swojego największego sportowego rywala, Roberta Banacha. Zdradzony mąż miał doskonały powód, by się go pozbyć. Podejrzany jest jeszcze lekarz młodego pływaka.(n)

Czas: 60 min

14:45

Komisarz Alex : Efedryna. s13e154

Serial Kryminalny

Teleturniej

Familiada

14:00 | TVP 2

"Familiada" to znany i chętnie oglądany polski teleturniej, który na antenie telewizyjnej Dwójki gości od września 1994 roku. Niezmiennie gospodarzem programu pozostaje aktor Karol Strasburger. Show emitowany jest o stałej porze w soboty, niedziele i święta. W "Familiadzie" biorą udział dwie pięcioosobowe drużyny. Najczęściej każdy z zespołów tworzą członkowie jednej rodziny. Zawodnicy odpowiadają na pytania, które zadano wcześniej grupie próbnej składającej się ze stu osób. Najwyżej punktowane są odpowiedzi zgodne z tymi, których udzielili ankietowani. Do finału wchodzi ta drużyna, która jako pierwsza zgromadzi na swoim koncie co najmniej 300 punktów. W finale programu "Familiada" biorą udział dwie osoby ze zwycięskiej drużyny. Zostają one wcześniej wyznaczone przez głowę rodziny. Podczas gdy pierwsza z osób odpowiada na pytania, druga słucha muzyki, by nie mogła śledzić przebiegu gry. Aby drużyna wygrała, zawodnicy muszą zgromadzić za swoje odpowiedzi 200 punktów. Do zdobycia w każdym programie jest około 15 tysięcy zł.(n)

Czas: 35 min

14:00

Familiada

Teleturniej

Teleturniej

Koło fortuny

14:35 | TVP 2

W grze bierze udział trzech zawodników. Każdy kolejno kręci kołem i odgaduje hasła, odsłaniając litery. Za poprawnie wytypowaną spółgłoskę otrzymują kwotę wyznaczaną przez koło. Za zgromadzone pieniądze uczestnicy mogą kupić samogłoskę. Zawodnik, który jako pierwszy ułoży hasło w rundzie, zatrzymuje wygraną. Osoba z najwyższą kwotą na koncie wchodzi do finału, w którym może wygrać samochód osobowy lub wysoką nagrodę pieniężną. Teleturniej poprowadzi Norbi, a towarzyszyć mu będzie Izabella Krzan - Miss Polonia 2016.(n)

Czas: 45 min

14:35

Koło fortuny

Teleturniej

Film Sf

Avengers

14:40 | Polsat

W pełnym efektów specjalnych widowiskowym filmie "Avengers" spotykają się bohaterowie wielu popularnych komiksów. Razem muszą stawić czoła zagrożeniu nadciągającemu z kosmosu. W obsadzie "Avengers" pojawia się wiele znanych nazwisk, m.in. Samuel L. Jackson. Gra on tu Nicka Fury'ego, szefa międzynarodowej agencji S.H.I.E.L.D, która czuwa nad światowym bezpieczeństwem. Gdy okazuje się, że niebezpieczni kosmici uzyskali dostęp do potężnego źródła energii i zamierzają zaatakować Ziemię, Fury tworzy drużynę, która podoła najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. Do zespołu stworzonego przez Fury'ego zostają zrekrutowani znani wszystkim superbohaterowie obdarzeni niezwykłymi zdolnościami - Iron Man (Robert Downey Jr.), Hulk (Mark Ruffalo), Thor (Chris Hemsworth), Kapitan Ameryka (Chris Evans), Sokole Oko (Jeremy Renner) i Czarna Wdowa (Scarlett Johansson). Porozumienie w drużynie złożonej z takich indywidualności nie jest łatwe do osiągnięcia. Fury wie jednak, że tytułowi bohaterowie produkcji "Avengers" ocalą świat przed zniszczeniem, tylko jeśli będą działać wspólnie.(n)

Czas: 185 min

14:40

Avengers

Film Sf

Program Informacyjny

Serwis informacyjny

14:00 | TVN 24

Zbiór najnowszych i najważniejszych wiadomości z Polski i ze świata, które zostały zebrane przez reporterów stacji.(n)

Czas: 120 min

14:00

Serwis informacyjny

Program Informacyjny
15

Teleturniej

Postaw na milion

15:45 | TVP 1

"Postaw ma milion" to emocjonujący teleturniej Telewizji Polskiej, prowadzony przez znanego prezentera Łukasza Nowickiego. Aby wygrać show i otrzymać nagrodę główną - tytułowy milion złotych - należy się wykazać wiedzą ogólną, choć pytania dotyczą też np. wyników sondaży. W programie "Postaw ma milion" bierze udział dwoje dobrze znających się uczestników, którzy występują jako drużyna. Mogą to być członkowie rodziny, przyjaciele czy koledzy z pracy. Już na wstępie dostają oni milion złotych w gotówce. Żeby go nie stracić, muszą bezbłędnie odpowiedzieć na osiem pytań. Na udzielenie odpowiedzi mają 60 sekund. Gra odbywa się na pulpicie, na którym znajdują się specjalne zapadnie. Uczestnicy show "Postaw na milion" wybierają właściwą odpowiedź, umieszczając na danej zapadni pieniądze. Jeśli nie są pewni odpowiedzi, mogą też dowolnie rozdzielać gotówkę, pamiętając o tym, że za każdym razem tylko jedna zapadnia pozostanie zamknięta. Program "Postaw ma milion" powstał w oparciu o brytyjski format "Money Drop", sprzedany m.in. do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Rosji, Grecji i Hiszpanii.(n)

Czas: 55 min

15:45

Postaw na milion

Teleturniej

Widowisko

Szansa na sukces. Opole . s01e04

15:20 | TVP 2

Gościem programu, w którym utalentowani wokaliści walczą o udział w opolskim koncercie Debiuty, będzie Krzysztof Cugowski. Wykonywane przez niego utwory "Cień wielkiej góry", "Takie tango" czy "Bal wszystkich świętych" przeszły już do historii polskiej piosenki.(n)

Czas: 65 min

15:20

Szansa na sukces. Opole . s01e04

Widowisko

Program Religijny

Koronka do Miłosierdzia Bożego

15:00 | TVP 3 Warszawa

Wspólna modlitwa różańcowa widzów TV Republika.(n)

Czas: 20 min

15:00

Koronka do Miłosierdzia Bożego

Program Religijny

Magazyn Religijny

Kościół z bliska

15:20 | TVP 3 Warszawa

Przegląd aktualnych wydarzeń z życia Kościoła. Twórcy programu m.in. szukają odpowiedzi na pytanie, czy nauki głoszone przez Watykan są przyjmowane i praktykowane przez wyznawców. Ponadto przedstawiają Kościół jako instytucję wspierającą wydarzenia kulturalne i edukację.(n)

Czas: 25 min

15:20

Kościół z bliska

Magazyn Religijny

Magazyn Religijny

Nabożeństwo Ewangelickie w Toruniu

15:45 | TVP 3 Warszawa

Czas: 55 min

15:45

Nabożeństwo Ewangelickie w Toruniu

Magazyn Religijny

Komedia Przygodowa

Scooby-Doo

15:10 | TVN

Pełna niezwykłych przygód produkcja dla widzów w każdym wieku "Scooby-Doo" stanowi fabularną wersję popularnego serialu animowanego, którego pierwsze odcinki pojawiły się w telewizji już w 1969 roku. Fabułę filmu rozpoczyna rozłam w grupie detektywów, specjalizujących się w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych, w których ważną rolę odgrywają siły nadprzyrodzone. Ponieważ Scooby-Doo i jego przyjaciele: Fred (Freddie Prinze Jr.), Daphne (Sarah Michelle Gellar), Shaggy (Matthew Lillard) i Velma (Linda Cardellini), dochodzą do wniosku, że bardzo się od siebie różnią i coraz trudniej jest im się porozumieć, postanawiają rozwiązać grupę detektywów Mystery Inc. Ponownie bohaterowie filmu "Scooby-Doo" spotykają się dwa lata później. Każdy z nich zostaje wezwany na Wyspę Strachów, która jest powszechnie znana jako miejsce studenckiego wypoczynku. Gdy docierają na miejsce, dowiadują się, że mają tam zbadać serię paranormalnych wydarzeń. Właściciel wyspy, Emile Mondavarious (Rowan Atkinson), obawia się, że jego popularny kurort jest nawiedzony. Robi więc wszystko, co w jego mocy, by pojednać skłóconych członków grupy i pomóc im w wyjaśnieniu tajemnicy. Obawia się bowiem, że nadnaturalne zjawiska wystraszą tłumy jego gości. Scooby i jego wspólnicy muszą więc przezwyciężyć wzajemną niechęć, przypomnieć sobie całą wiedzę, jaką posiadają na temat duchów, i zacząć efektywnie współpracować.(n)

Czas: 105 min

15:10

Scooby-Doo

Komedia Przygodowa
16

Program Publicystyczny

Audycje komitetów wyborczych

16:40 | TVP 1

Przed zbliżającymi się wyborami widzowie mogą zapoznać się z audycjami wyborczymi przygotowywanymi przez komitety wyborcze. Kandydaci prezentują w nich swoje programy, propozycje i pomysły.(n)

Czas: 20 min

16:40

Audycje komitetów wyborczych

Program Publicystyczny

Serial Komediowy

Zmiennicy: Fartowny dzień

16:25 | TVP 2

Przez nieuwagę Kasia zostawia w taksówce swój prawdziwy dowód osobisty. Znajduje go Jacek i postanawia zwrócić właścicielce. Kiedy przybywa do domu dziewczyny, jej rodzice traktują go jak kandydata na męża dla ich córki. W efekcie chłopak umawia się z nią na randkę. Aby jednak do niej doszło, dziewczyna musi znaleźć zmiennika, który by ją zastąpił na czas spotkania z Jackiem. Prosi o pomoc Mariana Koniuszkę.(n)

Czas: 70 min

16:25

Zmiennicy: Fartowny dzień

Serial Komediowy

Program Informacyjny

Pogoda

16:40 | TVP 3 Warszawa

"Pogoda" jest nadawanym cyklicznie przez TVP3 programem, w którym widzowie mogą zapoznać się z zapowiedziami meteorologów dotyczącymi nadchodzących dni. W każdym wydaniu prowadzący informują, jakiej temperatury należy się spodziewać w konkretnym regionie Polski, jakie może być zachmurzenie i czy spodziewane są opady. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą także dowiedzieć się, czy w nadchodzących dniach należy spodziewać się groźnych zjawisk - w okresie letnim nawałnic, zimą zawiei i zamieci śnieżnych oraz silnego mrozu. Prowadzący informują także o tym, czy czeka nas korzystny biomet, a także przekazują wiadomości ważne dla konkretnego regionu, np. o temperaturze wody w Bałtyku czy zanieczyszczeniu powietrza w Krakowie. "Pogoda" emitowana jest codziennie po każdym wydaniu programu informacyjnego "Panorama".(n)

Czas: 5 min

16:40

Pogoda

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Dziennik regionów

16:45 | TVP 3 Warszawa

"Dziennik regionów" jest głównym programem informacyjnym TVP3. Nadawany jest codziennie o godzinie 22.00. Prowadzący podsumowują w nim najważniejsze wydarzenia mijającego dnia z poszczególnych regionów kraju, a także zapowiadają tematy, które z pewnością podejmowane będą w dniu następnym. Prowadzącymi "Dziennik regionów" są doświadczeni dziennikarze od dawna współpracujący z telewizją publiczną: Urszula Boruch, Konrad Dudek, Sławomir Mokrzycki i Artur Kalicki. Przekazują oni zawsze najświeższe informacje dzięki współpracy z ośrodkami regionalnymi i ich reporterami, gotowymi w każdej chwili dotrzeć do każdego zakątka Polski, w którym dzieje się coś ważnego.(n)

Czas: 15 min

16:45

Dziennik regionów

Program Informacyjny

Film Muzyczny

Street Dance

16:55 | TVN

Pełen widowiskowych popisów tanecznych zrealizowanych według świetnej choreografii obraz "Street Dance" to produkcja muzyczna, w której udział wzięli finaliści brytyjskiej edycji "You can dance" i "Mam talent!". W jednej z ról występuje tu także słynna angielska aktorka, laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Charlotte Rampling. Jedną z bohaterek produkcji "Street Dance" jest utalentowana tancerka Carly (Nichola Burley). Dziewczyna jest zakochana w charyzmatycznym Jayu (Ukweli Roach), który doprowadził ich zespół do finału mistrzostw Wielkiej Brytanii w technice street dance. Dziewczyna wprost nie może doczekać się decydującego występu. Tymczasem Jay oznajmia przyjaciołom, że decyduje się odejść z zespołu i nie wystąpi w finale. Carly jest zrozpaczona. W końcu jednak postanawia, że to ona poprowadzi przyjaciół do zwycięstwa w mistrzostwach. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, bo zespół nie ma nawet gdzie ćwiczyć. Niespodziewanie bohaterom filmu "Street Dance" przychodzi z pomocą Helena (Charlotte Rampling), dyrektorka szkoły baletowej. Udostępnia ekipie Carly salę baletową, ale w zamian chce, żeby jej uczniowie dołączyli do zespołu. Choć mistrzów street dance i adeptów baletu dzieli niemal wszystko, połączy ich wspólna pasja - miłość do tańca.(n)

Czas: 125 min

16:55

Street Dance

Film Muzyczny

Program Informacyjny

Fakty po południu

16:00 | TVN 24

Program informacyjny, podsumowujący najistotniejsze wydarzenia dnia. Oprócz tego w programie transmisje z miejsc zdarzeń, relacje reporterskie, informacje biznesowe, prognoza pogody i informacje sportowe.(n)

Czas: 120 min

16:00

Fakty po południu

Program Informacyjny
17

Program Informacyjny

Teleexpress

17:00 | TVP 1

"Teleexpress" to najważniejsze informacje dnia w pigułce. W krótkim, trwającym 15 minut programie widz znajdzie skrót wiadomości na temat bieżących wydarzeń z kraju i ze świata dotyczących m.in. polityki, nauki i techniki, kultury oraz sportu. Prezentowane materiały ilustrują migawki filmowe komentowane przez lektora oraz w zależności od omawianych zdarzeń wypowiedzi ekspertów, badaczy, uczestników wydarzeń lub osobistości życia publicznego. W "Teleexpresie" nie brakuje też prognozy pogody, raportów przygotowanych przez redakcje TVP oddziałów regionalnych oraz najciekawszych informacji muzycznych. Obok tematów poważnych pojawiają się także te wywołujące uśmiech, opatrzone żartobliwym komentarzem prowadzącego. Rozszerzeniem "Teleexpressu" jest "Teleexpress Extra", który jest emitowany na TVP Info po zakończeniu głównego wydania programu. W 2016 roku magazyn obchodzi jubileusz trzydziestolecia swojego istnienia.(n)

Czas: 20 min

17:00

Teleexpress

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Pogoda

17:20 | TVP 1

Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

Czas: 10 min

17:20

Pogoda

Program Informacyjny

Serial Obyczajowy

Blondynka : Starzy przyjaciele. s07e83

17:30 | TVP 1

Dawid i ksiądz Błażejczyk namawiają Sylwię do spotkania z Karolem. Dziewczyna ulega presji otoczenia. Jasiunia wypytuje męża o jego ostatnie podróże do Białegostoku. Zdradza Fusowi, że wie o próbie reaktywacji Bystrej Wody. Jan oznajmia żonie, że zachowywał to w tajemnicy, by zrobić jej niespodziankę. Niestety, żaden z jego dawnych kompanów nie chce wskrzesić zespołu. Doktorowej wystarczają takie wyjaśnienia, bo teraz bardziej niż problemy Jana zajmuje ją nowa praca w salonie fryzjerskim. Sylwia bada rannego Dżeka, pieska Kozyrów. Okazuje się, że życie zwierzaka jest zagrożone. Do skaleczonej łapy wdała się martwica, a to grozi amputacją kończyny. Fus opada z sił. Przyznaje się Dawidowi, że jest śmiertelnie chory. Muzyk w tajemnicy przed doktorem postanawia reaktywować Bystrą wodę. Majka zmienia profil rodzinnej firmy. Bez zgody Maneja postanawia zająć się produkcją kosmetyków. Traczyk przygotowuje swój wiec wyborczy.(n)

Czas: 60 min

17:30

Blondynka : Starzy przyjaciele. s07e83

Serial Obyczajowy

Program Publicystyczny

Audycje komitetów wyborczych

17:35 | TVP 2

Przed zbliżającymi się wyborami widzowie mogą zapoznać się z audycjami wyborczymi przygotowywanymi przez komitety wyborcze. Kandydaci prezentują w nich swoje programy, propozycje i pomysły.(n)

Czas: 25 min

17:35

Audycje komitetów wyborczych

Program Publicystyczny

Magazyn Religijny

Agape

17:00 | TVP 3 Warszawa

Magazyn telewizyjny powstaje przy współpracy dziennikarzy oddziałów regionalnych pod opieką merytoryczną Redakcji Katolickiej TVP. Prezentuje on bieżące wydarzenia religijne i inicjatywy środowisk związanych z Kościołem Katolickim w całej Polsce.(n)

Czas: 30 min

17:00

Agape

Magazyn Religijny

Program Informacyjny

Pogoda

17:30 | TVP 3 Warszawa

Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

Czas: 3 min

17:30

Pogoda

Program Informacyjny

Magazyn Religijny

Kościół z bliska

17:33 | TVP 3 Warszawa

Przegląd aktualnych wydarzeń z życia Kościoła. Twórcy programu m.in. szukają odpowiedzi na pytanie, czy nauki głoszone przez Watykan są przyjmowane i praktykowane przez wyznawców. Ponadto przedstawiają Kościół jako instytucję wspierającą wydarzenia kulturalne i edukację.(n)

Czas: 27 min

17:33

Kościół z bliska

Magazyn Religijny

Reality Show

Nasz nowy dom. s14e177

17:45 | Polsat

W niewielkiej wsi Buchałowice na Lubelszczyźnie stoi dom pani Agnieszki i jej męża Piotra. Para wychowuje trzy córki - Patrycję, Oliwię i Wiktorię. Największym marzeniem kobiety, która spędziła dzieciństwo w sierocińcu, było zawsze stworzenie licznej rodziny. Udało się je spełnić. Niestety, dom kobiety oraz jej bliskich jest w katastrofalnym stanie. Dach pokrywa rakotwórczy eternit, w budynku brakuje też łazienki i toalety. Z powodu złych warunków mieszkaniowych najstarsza córka musiała zmienić szkołę. Rówieśnicy bowiem skutecznie uprzykrzali jej życie. Rodzinie pomaga Katarzyna Dowbor, szef ekipy budowlanej Wiesław Nowobilski i architekt Maciek Pertkiewicz.(n)

Czas: 65 min

17:45

Nasz nowy dom. s14e177

Reality Show
18

Teleturniej Muzyczny

Jaka to melodia?

18:30 | TVP 1

Show emitowany jest w trzech wersjach. Od poniedziałku do piątku pojawia się na antenie jako teleturniej muzyczny, w którym troje zawodników ma za zadanie jak najszybciej podać tytuł prezentowanej im piosenki. W soboty w programie biorą udział dwie dwuosobowe drużyny, które ścierają się w bitwie na hity. W niedziele zaś w roli uczestników w show goszczą gwiazdy, które mają możliwość wykazania się znajomością muzyki rozrywkowej. We wszystkich tych odsłonach nie zabraknie wielkich przebojów, również tych wykonywanych na żywo. Prowadzi Rafał Brzozowski.(n)

Czas: 55 min

18:30

Jaka to melodia?

Teleturniej Muzyczny

Program Informacyjny

Panorama

18:00 | TVP 2

"Panorama" to główny program informacyjny telewizyjnej Dwójki. Emitowany jest codziennie na żywo o 15.40 i 18.00. Na antenie pojawił się 30 marca 1987 roku i z początku nosił nazwę "Panorama dnia". "Panorama" podsumowuje najważniejsze wydarzenia minionego dnia z kraju i ze świata. Dziennikarze przedstawiają kilkuminutowe reportaże, które dotyczą spraw związanych z polityką, kulturą, ale także np. rozrywką. Prezenterzy nie przedstawiają jedynie suchych faktów, ale również dokładne i ciekawe ich analizy, a także wypowiedzi ekspertów. Program prowadzą m.in.: Marta Kielczyk, Magdalena Stankiewicz, Adam Krzykowski, Tomasz Wolny, Mariusz Pietrasik. Po każdej emisji programu informacyjnego "Panorama" przedstawiane są także najnowsze wiadomości sportowe oraz prognoza pogody.(n)

Czas: 25 min

18:00

Panorama

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Pogoda

18:25 | TVP 2

Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

Czas: 5 min

18:25

Pogoda

Program Informacyjny

Serial Obyczajowy

Na dobre i na złe: Na pierwszy rzut oka

18:30 | TVP 2

Kasia i Andrzej nadal martwią się o Matyldę. Mimo ostatnich problemów dziewczyna uparcie się odchudza. Do tego zbuntowana nastolatka postanawia zamieszkać z Barbarą i Michałem. Linie nie podoba się, że Agata mieszka z nią i Szczepanem. Twierdzi, że taki układ może wydawać się podejrzany urzędnikom, którzy badają sprawę ich małżeństwa. Następnego dnia Lipski dowiaduje się, że wkrótce czeka ich kolejna kontrola. Jest przekonany, że za całą sprawą stoi Agata. Wzburzony zarzuca jej, że mogła zaszkodzić Linie, która jest osłabiona po chemioterapii. Woźnicka stanowczo zaprzecza jego podejrzeniom. Blanka zabiera swoje rzeczy i wyprowadza się od Radwana. Przenosi się do hotelu rezydentów. Do szpitala trafia dwoje nowych pacjentów, Marian, któremu doskwiera ból nogi oraz Beata, która uległa wypadkowi w domu. Woźnicka szybko nabiera podejrzeń, że kobieta jest ofiarą przemocy domowej. Prawda zaskakuje nie tylko panią ordynator, ale także męża chorej.(n)

Czas: 60 min

18:30

Na dobre i na złe: Na pierwszy rzut oka

Serial Obyczajowy

Program Informacyjny

Kurier Mazowiecki

18:00 | TVP 3 Warszawa

Czas: 8 min

18:00

Kurier Mazowiecki

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Pogoda

18:08 | TVP 3 Warszawa

Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

Czas: 12 min

18:08

Pogoda

Program Informacyjny

Cykl Reportaży

Ludzie z Mazowsza

18:20 | TVP 3 Warszawa

Czas: 10 min

18:20

Ludzie z Mazowsza

Cykl Reportaży

Program Informacyjny

Telewizyjny Kurier Warszawski

18:30 | TVP 3 Warszawa

Czas: 18 min

18:30

Telewizyjny Kurier Warszawski

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Raport na gorąco

18:48 | TVP 3 Warszawa

Reporterzy Marcin Gałuszko i Grzegorz Drabkowski na swoich motorach szybko docierają do miejsc gdzie coś się dzieje. W programie relacje z miejsc wypadku, awarii, pożaru czy akcji policji.(n)

Czas: 4 min

18:48

Raport na gorąco

Program Informacyjny

Program Sportowy

Sport

18:52 | TVP 3 Warszawa

Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników.(n)

Czas: 3 min

18:52

Sport

Program Sportowy

Program Informacyjny

Pogoda

18:55 | TVP 3 Warszawa

Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

Czas: 5 min

18:55

Pogoda

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Wydarzenia

18:50 | Polsat

Prezenterzy programu informacyjnego "Wydarzenia" przedstawiają rzetelnie przygotowane zestawienie najważniejszych wiadomości na temat sytuacji politycznej, społecznej i gospodarczej z kraju i ze świata z ostatniej doby. Każda informacja wzbogacona jest kilkuminutowym reportażem, relacją korespondenta czy opinią eksperta z danej dziedziny. W programie przedstawiane są także istotne wydarzenia kulturalne oraz te dotyczące świata sportu. Dziennikarze, którzy przygotowują "Wydarzenia", stawiają na wiarygodność i niezależność. W swojej pracy kierują się zawsze obiektywizmem, nie sympatiami politycznymi, ponieważ trzymają dystans do każdej z partii. Zawsze jednak zwracają szczególną uwagę na decyzje podejmowane przez rządzących. "Wydarzenia" to najważniejszy program informacyjny telewizji Polsat. Główne jego wydanie emitowane jest codziennie o stałej porze - 18.50. Od poniedziałku do piątku także o 15.50. Bezpośrednio po głównym wydaniu na antenie Polsat News nadawany jest program "Gość Wydarzeń", w którym Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała lub Magdalena Sakowska przeprowadzają wywiady z politykami.(n)

Czas: 40 min

18:50

Wydarzenia

Program Informacyjny

Program Publicystyczny

Czas decyzji. Wybory 2020

18:00 | TVN 24

Czas: 30 min

18:00

Czas decyzji. Wybory 2020

Program Publicystyczny

Program Informacyjny

Ranking Mazura

18:30 | TVN 24

Prowadzący Maciej Mazur w subiektywny sposób podsumowuje najciekawsze wydarzenia tygodnia ze świata polityki, sportu i show-biznesu. Układa je w swoistą "listę przebojów" złożoną z dziesięciu pozycji. Każde z faktów przedstawia w znamiennej dla siebie, lekkiej formie i ubarwia komentarzem.(n)

Czas: 30 min

18:30

Ranking Mazura

Program Informacyjny
19

Program Sportowy

Sport

19:25 | TVP 1

Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników.(n)

Czas: 5 min

19:25

Sport

Program Sportowy

Program Informacyjny

Wiadomości

19:30 | TVP 1

Główny serwis informacyjny TVP i TVP Polonia, "Wiadomości", jest nadawany od 18 listopada 1989 roku. Zastąpił kojarzony z minionym ustrojem PRL "Dziennik Telewizyjny". Od wielu lat "Wiadomości" utrzymują się w czołówce programów najchętniej oglądanych przez widzów. Zespół reporterów codziennie przekazuje widzom najważniejsze aktualności z kraju i ze świata. Dziennikarze z ekipy "Wiadomości" są obecni wszędzie tam, gdzie rozgrywają się przełomowe i ważne wydarzenia polityczne, społeczne, gospodarcze czy kulturalne. W formie kilkuminutowych materiałów relacjonują kulisy nierzadko brutalnych konfliktów zbrojnych. Docierają do ofiar kataklizmów w różnych częściach świata. Angażują także widzów w pomoc osobom chorym, wykluczonym i innym potrzebującym. W wyjątkowych okolicznościach dane wydanie programu może mieć charakter specjalny. Jest wówczas w całości poświęcone jednemu wiodącemu tematowi. "Wiadomości" były ważnym etapem w rozwoju kariery wielu innych polskich dziennikarzy. Prezenterzy i inni pracownicy ekipy programu, uznawani za twarze stacji TVP, byli wielokrotnie nagradzani za swój profesjonalizm. Głosami widzów statuetki Wiktorów otrzymali m.in. Tomasz Lis, Waldemar Milewicz, Jolanta Pieńkowska, Piotr Kraśko i Krzysztof Ziemiec.(n)

Czas: 40 min

19:30

Wiadomości

Program Informacyjny

Serial Fabularno Dokumentalny

Na sygnale: Skutki uboczne

19:30 | TVP 2

Wiktor orientuje się, że Piotr po kolejnej imprezie przyszedł do pracy w kiepskim stanie. Dzień wcześniej musiał sporo wypić. Banach nie ukrywa swojego niezadowolenia i robi koledze wymówki. Uważa, że Strzelecki stanowi zagrożenie dla pacjentów. Odsyła go do domu. Dowiaduje się o tym Kuba. Szefowi stacji także nie podoba się ta sytuacja. Sugeruje Piotrowi, że nie powinien prowadzić auta. Niebawem Wiktor zostaje wezwany do młodej kobiety, która spadła ze schodów. Do wypadku doszło podczas jej kłótni z matką. Doktor Góra wraz ze swoją ekipą pomaga zbuntowanemu nastolatkowi, który doznał ciężkiego urazu ręki. Nowy orientuje, że Sylwia jest w stacji i wypytuje o niego. Ukrywa się w szafie i prosi zdziwioną Zosię, by go nie wydała. Ratowniczce mimo rozbawienia udaje się pozbyć natrętnej dziewczyny. Gabriel tłumaczy jej później, że nowa znajoma go prześladuje. Zosia zapewnia, że nie potrzebuje wyjaśnień i zapewnia, że jako przyjaciel Nowy zawsze może na nią liczyć.(n)

Czas: 35 min

19:30

Na sygnale: Skutki uboczne

Serial Fabularno Dokumentalny

Magazyn Kulturalny

Muzyczny poWiernik

19:00 | TVP 3 Warszawa

Czas: 15 min

19:00

Muzyczny poWiernik

Magazyn Kulturalny

Felieton

Brawo Mazowsze

19:15 | TVP 3 Warszawa

Czas: 15 min

19:15

Brawo Mazowsze

Felieton

Magazyn

Owszem Mazowsze

19:30 | TVP 3 Warszawa

Czas: 30 min

19:30

Owszem Mazowsze

Magazyn

Program Publicystyczny

Gość "Wydarzeń"

19:30 | Polsat

Czołowy program publicystyczny Polsat News mający formułę rozmowy na najważniejsze tematy dnia z zaproszonym do studia gościem. W programie zobaczyć możemy kluczowych polityków, wybitnych ekspertów i komentatorów życia społecznego.(n)

Czas: 15 min

19:30

Gość "Wydarzeń"

Program Publicystyczny

Program Sportowy

Sport

19:45 | Polsat

Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników.(n)

Czas: 10 min

19:45

Sport

Program Sportowy

Program Informacyjny

Pogoda

19:55 | Polsat

"Pogoda" jest nadawanym cyklicznie przez telewizję Polsat programem, w którym widzowie mogą zapoznać się z zapowiedziami meteorologów dotyczącymi nadchodzących dni. W każdym wydaniu prowadzący informują, jakiej temperatury należy się spodziewać w Polsce, a także całej Europie w najbliższym czasie, jakie może być zachmurzenie i czy spodziewane są opady. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą także dowiedzieć się, czy w nadchodzących dniach należy spodziewać się groźnych zjawisk - w okresie letnim nawałnic, zimą zawiei i zamieci śnieżnych oraz silnego mrozu. Ważnym zadaniem prezenterów jest także np. przekazywanie wiadomości dotyczących warunków drogowych. "Pogoda" emitowana jest w telewizji Polsat trzy razy dziennie. Za każdym razem prezenterzy przekazują informacje jak najbardziej aktualne, by sprawdziły się niemal w stu procentach. Prognozy przedstawiają: Daria Wąsiewska, Milena Rostkowska-Galant i wyjątkowo lubiany przez widzów Marek Horczyczak.(n)

Czas: 5 min

19:55

Pogoda

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Fakty

19:00 | TVN

Zespół "Faktów" relacjonuje sprawdzone wiadomości, podawane przez reporterów, korespondentów polskich i zagranicznych oraz prezenterów. Codziennie przygotowuje materiały dotyczące wydarzeń politycznych, kulturowych i społecznych, do których doszło minionego dnia. "Fakty" rozpoczęły nadawanie 3 października 1997 roku. Każde wydanie składa się z kilkuminutowych materiałów, zakończonych komentarzem przygotowującego daną relację dziennikarza. Niektóre wiadomości podawane są w formie skrótowego opisu. Program kończą zwykle dowcipne felietony autorstwa Macieja Mazura, skoncentrowanego na absurdach codzienności, i Pawła Abramowicza. Reporterzy "Faktów" relacjonują informacje z kraju i ze świata, natomiast wiadomości sportowe oraz pogoda umieszczone zostały w osobnym bloku, nadawanym po "Faktach". Obecnie serwisy informacyjne pod marką "Faktów" emitowane są nie tylko na antenie programu TVN, ale też TVN24, TVN24 Biznes i Świat oraz w internecie. Serwis prowadzą Justyna Pochanke, Anita Werner, Grzegorz Kajdanowicz i Piotr Marciniak. Relacje z zagranicy przygotowują zaś m.in. Maciej Woroch (Wielka Brytania), Andrzej Zaucha (Rosja) czy Marcin Wrona (Stany Zjednoczone). Do zespołu dołączyli dziennikarze znani z TVN24: Katarzyna Górniak oraz Robert Jałocha - korespondent ze Śląska.(n)

Czas: 20 min

19:00

Fakty

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Uwaga! Koronawirus

19:20 | TVN

W programie specjaliści odpowiedzą na najważniejsze pytania o zdrowie, zdementują pogłoski i doradzą jak najskuteczniej zabezpieczać się przed zakażeniem.(n)

Czas: 10 min

19:20

Uwaga! Koronawirus

Program Informacyjny

Program Sportowy

Sport

19:30 | TVN

Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników.(n)

Czas: 10 min

19:30

Sport

Program Sportowy

Program Informacyjny

Pogoda

19:40 | TVN

Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

Czas: 5 min

19:40

Pogoda

Program Informacyjny

Magazyn Reporterów

Uwaga!

19:45 | TVN

Od ponad piętnastu lat reporterzy "Uwagi" ujawniają sprawy, które wymagają dziennikarskiej interwencji. Tropią afery, korupcję, niekompetencję czy nadużycia, nagłaśniają ważne społecznie tematy. Pomagają też tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Dziennikarze niejednokrotnie byli doceniani i nagradzani, m.in. Główną Nagrodą Wolności Słowa. Każdy widz może zgłosić się do redakcji z własnym tematem. Musi jedynie opublikować post na portalu społecznościowym i opatrzyć go hasztagiem #tematdlauwagi. Program poświęcony jest sprawom zwykłych ludzi, oferują też wsparcie podopiecznym fundacji TVN "Nie jesteś sam". W wydaniu weekendowym wraca cykl "Kulisy sławy".(n)

Czas: 15 min

19:45

Uwaga!

Magazyn Reporterów

Program Informacyjny

Serwis informacyjny

19:00 | TVN 24

Zbiór najnowszych i najważniejszych wiadomości z Polski i ze świata, które zostały zebrane przez reporterów stacji.(n)

Czas: 20 min

19:00

Serwis informacyjny

Program Informacyjny

Program Publicystyczny

Debata Faktów

19:20 | TVN 24

Czas: 95 min

19:20

Debata Faktów

Program Publicystyczny
20

Program Informacyjny

Pogoda

20:10 | TVP 1

Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

Czas: 10 min

20:10

Pogoda

Program Informacyjny

Serial Obyczajowy

La Bandida

20:20 | TVP 1

Czas: 55 min

20:20

La Bandida

Serial Obyczajowy

Widowisko

Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki - : Ostróda, część 1

20:05 | TVP 2

Drugim przystankiem podczas pełnej przebojów trasy będzie Ostróda. Wystąpią Golec uOrkiestra, Aleksiej Jarowienko, Halina Mlynkova, Jorrgus, Classic, Exaited, Bayer Full, Defis, Milano, Piersi, Andre i Don Vasyl. Gospodarzami wieczoru będą Małgorzata Tomaszewska i Tomasz Kammel, a wywiady za kulisami przeprowadzi Izabella Krzan.(n)

Czas: 55 min

20:05

Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki - : Ostróda, część 1

Widowisko

Widowisko

Szansa na sukces. Opole . s01e03

20:00 | TVP 3 Warszawa

Uczestnicy, którzy walczą o udział w opolskich Debiutach, wykonają piosenki z repertuaru Ich Troje. Nie zabraknie największych przebojów popularnej grupy.(n)

Czas: 60 min

20:00

Szansa na sukces. Opole . s01e03

Widowisko

Program Rozrywkowy

Sopocki Hit Kabaretowy. Wyszliśmy z domu!

20:00 | Polsat

Po trzech miesiącach izolacji członkowie Kabaretu Młodych Panów mogli wreszcie opuścić swoje domy. Będą świętować rozpoczęcie wakacji w Sopocie, gdzie zawsze dużo się dzieje. W specjalnym odcinku swoje najlepsze skecze zaprezentują: Ani Mru-Mru, Neo-Nówka, Kabaretu Skeczów Męczących, Kabaretu Moralnego Niepokoju, Smile, Paranienormalni i inni mistrzowie w rozśmieszaniu. Robert Korólczyk i Kabaret Młodych Panów sprawdzą również, jak Polacy odnajdują się w nowej sytuacji w dobie koronawirusa.(n)

Czas: 180 min

20:00

Sopocki Hit Kabaretowy. Wyszliśmy z domu!

Program Rozrywkowy

Film Sensacyjny

Na własną rękę

20:00 | TVN

"Na własną rękę" to solidnie zrealizowany, typowy dla Arnolda Schwarzeneggera film akcji. Twórców obrazu zainspirował zamach na amerykański samolot, który runął na szkockie miasteczko Lockerbie. Premierę filmu przesunięto o cztery miesiące ze względu na oczywiste skojarzenia z innymi zamachami terrorystycznymi - atakiem na wieżowce WTC w Nowym Jorku z 11 września 2001 roku. Akcja "Na własną rękę" z początku toczy się w Los Angeles, gdzie w wyniku przeprowadzonego przez kolumbijskich rebeliantów ataku terrorystycznego ginie dziewięcioro ludzi. Wśród ofiar są żona i syn strażaka Gordy'ego Brewera (Arnold Schwarzenegger). Okazuje się, że zamach przygotował przywódca partyzantów, Claudio Perrini zwany Wilkiem (Cliff Curtis). Jego celem była kolumna samochodów wiozących kolumbijskich dygnitarzy. Gordy dowiaduje się od agenta Brandta (Elias Koteas), że sprawcy ataku zostaną wkrótce schwytani i ukarani. Kiedy jednak mijają kolejne tygodnie, a śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów, mężczyzna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Ponieważ Perrini ukrywa się w swoim rodzinnym kraju, zdeterminowany Brewer jedzie do Kolumbii. W czasie poszukiwań poznaje Selenę (Francesca Neri) i jej syna Maura (Tyler Posey). Gordy otacza ich opieką, a kobieta pomaga mu w dotarciu do kryjówki Claudia. To jednak nie koniec niebezpiecznej misji bohatera "Na własną rękę".(n)

Czas: 135 min

20:00

Na własną rękę

Film Sensacyjny

Magazyn

Kawa na ławę

20:55 | TVN 24

Prowadzący zaprasza polityków reprezentujących różne ugrupowania. Goszczący w studiu rozmawiają o kontrowersyjnych sprawach oraz najważniejszych wydarzeniach tygodnia. Prognozują, jakie skutki mogą powodować podejmowane przez władze decyzje i czy okażą się one korzystne dla naszego kraju. Dyskusja bezceremonialnie obnaża motywy kierujące działaniami liderów partii. Nad dyscypliną prowadzonej debaty i wyłonieniem z niej sedna sprawy czuwa gospodarz programu.(n)

Czas: 85 min

20:55

Kawa na ławę

Magazyn
21

Reality Show

Ośmiu wspaniałych

21:15 | TVP 1

Tytułowych "Ośmiu wspaniałych" to wyłonieni w castingu mężczyźni w wieku 38 do 49 lat. Żaden z nich nie był w stanie stworzyć trwałego związku. Na przeszkodzie stanęły różne problemy i ograniczenia - demony przeszłości, odrzucenie przez najbliższych czy trauma utraconej miłości. W programie zobaczymy, jak panowie stawiają czoło swoim lękom i uprzedzeniom. Na program "Ośmiu wspaniałych" składa się dziesięć odcinków, w których bohaterowie zmierzą się z różnymi wyzwaniami. Będą uczyć się damskich zawodów, brać udział w grach psychologicznych i wieczorkach artystycznych oraz wykonywać zadania surwiwalowe. Reality show kręcono we wsi Roskosz na Lubelszczyźnie. "Ośmiu wspaniałych" prowadzi Marta Manowska, znana z programów "Rolnik szuka żony" czy "Sanatorium miłości".(n)

Czas: 60 min

21:15

Ośmiu wspaniałych

Reality Show

Widowisko

Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki - : Ostróda, część 2

21:00 | TVP 2

Drugim przystankiem podczas pełnej przebojów trasy będzie Ostróda. Wystąpią Golec uOrkiestra, Aleksiej Jarowienko, Halina Mlynkova, Jorrgus, Classic, Exaited, Bayer Full, Defis, Milano, Piersi, Andre i Don Vasyl. Gospodarzami wieczoru będą Małgorzata Tomaszewska i Tomasz Kammel, a wywiady za kulisami przeprowadzi Izabella Krzan.(n)

Czas: 110 min

21:00

Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki - : Ostróda, część 2

Widowisko

Magazyn

Cafe piosenka

21:00 | TVP 3 Warszawa

Ryszard Makowski rozmawia z gośćmi ze świata artystycznego, piosenkarzami, śpiewającymi aktorami i muzykami. Prezentuje też ich utwory.(n)

Czas: 30 min

21:00

Cafe piosenka

Magazyn

Program Informacyjny

Kurier Warszawy i Mazowsza

21:30 | TVP 3 Warszawa

Czas: 10 min

21:30

Kurier Warszawy i Mazowsza

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Raport na gorąco

21:40 | TVP 3 Warszawa

Reporterzy Marcin Gałuszko i Grzegorz Drabkowski na swoich motorach szybko docierają do miejsc gdzie coś się dzieje. W programie relacje z miejsc wypadku, awarii, pożaru czy akcji policji.(n)

Czas: 3 min

21:40

Raport na gorąco

Program Informacyjny

Program Sportowy

Sport

21:43 | TVP 3 Warszawa

Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników.(n)

Czas: 5 min

21:43

Sport

Program Sportowy

Program Informacyjny

Pogoda

21:48 | TVP 3 Warszawa

Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

Czas: 2 min

21:48

Pogoda

Program Informacyjny

Program Informacyjny

Studio LOTTO

21:50 | TVP 3 Warszawa

Losowanie numerów gier i zakładów Totalizatora Sportowego. Prowadzący prezentują ich wyniki i przypominają zasady udziału w loterii.(n)

Czas: 10 min

21:50

Studio LOTTO

Program Informacyjny
22

Melodramat

Lato w Grecji

22:15 | TVP 1

W niemieckiej produkcji poświęconej tematyce miłosnej, "Lato w Grecji", rodzina Nigburów decyduje się założyć przedsiębiorstwo turystyczne. Młoda Rieke (Aglaia Szyszkowitz) siada za kierownicę nowego autobusu i jedzie nim do Aten. Pech chce, że po dotarciu na miejsce pojazd zostaje skradziony. Początkująca w zawodzie Rieke bardzo przeżywa tę sytuację. Na dodatek okazuje się, że ubezpieczyciel zwróci pieniądze za skradziony autobus tylko wówczas, gdy dziewczyna udowodni, że zaparkowała go w tym miejscu, które wskazuje. Znajdującej się w trudnym położeniu bohaterce melodramatu "Lato w Grecji" stara się pomóc młody uczynny mężczyzna imieniu Yannis (Alexis Georgoulis).(n)

Czas: 100 min

22:15

Lato w Grecji

Melodramat

Dramat Obyczajowy

Ruch oporu

22:50 | TVP 2

"Ruch oporu" to opowieść o zakazanej miłości, która rodzi się w dramatycznych wojennych okolicznościach. Scenariusz filmu jest adaptacją powieści pod tym samym tytułem autorstwa amerykańskiej pisarki Anity Shreve. W rolach głównych występują znany z serialu "Trzy na jednego" Bill Paxton oraz brytyjska aktorka Julia Ormond. Do jej najbardziej pamiętnych kreacji należą m.in. te u boku Brada Pitta - w "Wichrach namiętności" i "Ciekawym przypadku Benjamina Buttona". Druga wojna światowa. Amerykański pilot Ted Brice rozbija się w okupowanej przez Niemców belgijskiej wioski. Udaje mu się przeżyć dzięki francuskiemu ruchowi oporu. Ciężko rannym Amerykaninem opiekuje się małżeństwo zaangażowane w walkę z nazistami. Szczególnie troskliwa jest Claire, piękna, choć nieszczęśliwa pani domu. Ted zakochuje się w niej, choć ma świadomość, że to żona jedynego człowieka, który może mu pomóc przedostać się na aliancką stronę. Namiętność okazuje się jednak silniejsza od zdrowego rozsądku.(n)

Czas: 100 min

22:50

Ruch oporu

Dramat Obyczajowy

Program Informacyjny

Dziennik regionów

22:00 | TVP 3 Warszawa

"Dziennik regionów" jest głównym programem informacyjnym TVP3. Nadawany jest codziennie o godzinie 22.00. Prowadzący podsumowują w nim najważniejsze wydarzenia mijającego dnia z poszczególnych regionów kraju, a także zapowiadają tematy, które z pewnością podejmowane będą w dniu następnym. Prowadzącymi "Dziennik regionów" są doświadczeni dziennikarze od dawna współpracujący z telewizją publiczną: Urszula Boruch, Konrad Dudek, Sławomir Mokrzycki i Artur Kalicki. Przekazują oni zawsze najświeższe informacje dzięki współpracy z ośrodkami regionalnymi i ich reporterami, gotowymi w każdej chwili dotrzeć do każdego zakątka Polski, w którym dzieje się coś ważnego.(n)

Czas: 25 min

22:00

Dziennik regionów

Program Informacyjny

Magazyn Sportowy

Regionalny magazyn sportowy - niedziela

22:25 | TVP 3 Warszawa

Program prezentujący najciekawsze wydarzenia sportowe w regionach. Od zmagań amatorów i miłośników różnych dyscyplin, po osiągnięcia zawodowców. Nie zabraknie również zapowiedzi ważnych wydarzeń oraz podsumowania wyników rozgrywek.(n)

Czas: 15 min

22:25

Regionalny magazyn sportowy - niedziela

Magazyn Sportowy

Program Informacyjny

Pogoda

22:40 | TVP 3 Warszawa

"Pogoda" jest nadawanym cyklicznie przez TVP3 programem, w którym widzowie mogą zapoznać się z zapowiedziami meteorologów dotyczącymi nadchodzących dni. W każdym wydaniu prowadzący informują, jakiej temperatury należy się spodziewać w konkretnym regionie Polski, jakie może być zachmurzenie i czy spodziewane są opady. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą także dowiedzieć się, czy w nadchodzących dniach należy spodziewać się groźnych zjawisk - w okresie letnim nawałnic, zimą zawiei i zamieci śnieżnych oraz silnego mrozu. Prowadzący informują także o tym, czy czeka nas korzystny biomet, a także przekazują wiadomości ważne dla konkretnego regionu, np. o temperaturze wody w Bałtyku czy zanieczyszczeniu powietrza w Krakowie. "Pogoda" emitowana jest codziennie po każdym wydaniu programu informacyjnego "Panorama".(n)

Czas: 5 min

22:40

Pogoda

Program Informacyjny

Magazyn

Kryminalna siódemka: Extra

22:45 | TVP 3 Warszawa

W programie prezentowanych jest siedem najgłośniejszych spraw kryminalnych, które wstrząsnęły całą Polską. Widzowie zobaczą brawurowe akcje policji, zagadkowe procesy oraz widowiskowe pościgi.(n)

Czas: 20 min

22:45

Kryminalna siódemka: Extra

Magazyn

Film Sensacyjny

Na zabójczej ziemi

22:15 | TVN

"Na zabójczej ziemi" to produkcja z ekologicznym przesłaniem, w której w roli głównej występuje Steven Seagal, a w drugoplanowej Michael Caine. Seagal wciela się tu w postać Forresta Tafta, jednego z najlepszych specjalistów od gaszenia pożarów w szybach naftowych. Mężczyzna pracuje dla koncernu naftowego Aegis Oil kierowanego przez Michaela Jenningsa (Caine). Po pewnym czasie główny bohater filmu "Na zabójczej ziemi" podczas prac wiertniczych prowadzonych na Alasce odkrywa, że Aegis Oil działa nielegalnie. Nowy plan eksploatowania złóż ropy naftowej zakłada bowiem zagarnięcie ziemi miejscowej ludności i nieodwracalne zniszczenie naturalnego środowiska. Taft postanawia rozpocząć walkę z koncernem. Pomagają mu okoliczni mieszkańcy i Masu (Joan Chen), działaczka ruchu na rzecz ochrony środowiska naturalnego Alaski. Niebawem okazuje się, że jedyną skuteczną metodą walki z Aegis Oil jest wzniecanie pożarów, a tego może dokonać tylko Taft.(n)

Czas: 130 min

22:15

Na zabójczej ziemi

Film Sensacyjny

Program Rozrywkowy

Szkło kontaktowe

22:20 | TVN 24

"Szkło kontaktowe" jest codziennym programem satyryczno-publicystycznym nadawanym na antenie TVN24. Prowadzący oraz zaproszony gość z przymrużeniem oka podsumowują miniony dzień w polskiej polityce. Konwencja pozwala na luźne komentarze i sporą dawkę humoru. Magazyn jest interaktywny, ponieważ w trakcie emisji widzowie mogą dzwonić lub pisać SMS-y, by podzielić się własnymi opiniami na temat bieżących wydarzeń. "Szkło kontaktowe" jest na antenie od 2005 r. Jego pomysłodawcą i jednym z gospodarzy programu był zmarły w 2017 r. Grzegorz Miecugow. Obecnie prowadzą go: Tomasz Sianecki, Wojciech Zimiński i Grzegorz Markowski. W magazynie regularnie występuje stałe grono komentatorów: Krzysztof Miecugow, Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Iwaszkiewicz, Tomasz Jachimek, Marek Przybylik, Kamil Dąbrowa, Michał Kempa, Katarzyna Kwiatkowska, Henryk Sawka, a także Grzegorz Markowski i Wojciech Zimiński.(n)

Czas: 40 min

22:20

Szkło kontaktowe

Program Rozrywkowy
23

  Najnowsze artykuły  

Program TV online wszystkie stacje

Program TV telewizji online staje się coraz bardziej popularna przez fakt, braku potrzeby podpisywania długotrwałej umowy na takie usługi. Telewizja internetowa umożliwia zakup dostępu do platformy na wybrany okres czasu jak np. 1 dzień lub dłużej bez wiązania się umową okresową. Prosta zasada, oglądasz płacisz. Jeśli obawiasz się o jakość transmisji telewizyjnych to w dzisiejszych czasach dostępne rozwiązania umożliwiając nawet transmisje w jakości HD lub 4K.

Co dziś obejrzeć w tv ? Filmy w telewizji na dzisiaj, jutro, weekend

Chcesz sprawdzić program tv ale nie wiesz od czego zacząć ? oto pytanie jakie zadaje sobie coraz więcej osób szukających dostępu do ulubionych kanałów tv online bez limitu i ograniczeń. Abo oglądać telewizję bez abonamentu możesz wybrać jedną z wielu dostępnych platform umożliwiających streaming telewizji internetowej bez potrzeby rejestrowania konta. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem aby dowiedzieć się jak oglądać darmową telewizje internetowej. Sprawdź też aktualny program tv wszystkich stacji

Telewizja online oraz telewizja internetowa a program telewizyjny

Bezpłatna telewizja internetowa na żywo tak naprawdę nie istnieje - trzeba mieć przecież na uwadze fakt, że każdy dostawca tej telewizji musi ponosić pewne pewne koszty. Serwisy oferujące telewizję online oraz pobierają opłatę za całoroczny dostęp do aktualnej listy linków z kanałami na żywo - opłata ta jest na szczęście niewielka. Dodatkową zaletą jest fakt, że korzystanie z tego rodzaju serwisów nie wymaga rejestracji. Wystarczy zatem wpisać kod sms, aby móc cieszyć się długą listą dostępnych programów telewizyjnych.
Chcesz regularnie oglądać swoje ulubione kanały telewizyjne? Nie możesz doczekać się kolejnych odcinków serialu? Postaw na doskonałe rozwiązanie, jakim jest telewizja internetowa. Dzięki temu otrzymasz pełen dostęp do bogatej oferty telewizyjnej, z której będziesz mógł korzystać w dowolnym miejscu. TV online to gwarancja tego, że nigdy nie przegapisz interesujących Cię programów telewizyjnych.

Masz swoje ulubione programy, które chciałbyś oglądać regularnie, ale nie masz w domu telewizora i nie wiesz jak mógłbyś to zrobić? Zajrzyj na nasza stronę, gdzie znajdziesz bogaty zbiór linków do bezpłatnej telewizji online. Telewizja internetowa stanowi obecnie doskonałą alternatywę dla odbiorników telewizyjnych, które większość domowników posiada w swoich mieszkaniach.
Najważniejszą zaletą telewizji online jest jednak to, żę można ją oglądać dosłownie wszędzie - wystarczy tylko sprawnie działający laptop lub komputer i oczywiście dostęp do internetu.
Telewizja internetowa dostępna jest siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę - można ją oglądać nie tylko na laptopie czy komputerze, ale również na ekranie tabletu czy smartfona. Jeżeli już teraz chcesz mieć dostęp do telewizji online, zdecyduj się na zakup dostępu do naszego serwisu.