×

Wyszukaj artykuł


Kto zawdzięcza mu popularność?

The Voice of Poland - rozśpiewany program, który kochają telewidzowie

Redakcja Pinbook | 06-04-2020 | skomentuj

The Voice of Poland - rozśpiewany program, który kochają telewidzowie

Materiały promocyjne programu

Oceń


„The Voice of Poland” to polski program telewizyjny, który emitowany jest na antenie TVP2 od 2011 roku. Oparty jest na międzynarodowym formacie „The Voice”, który został stworzony przez Johna de Mola i zapoczątkowany został w Holandii. To program typu talent show, który dał już przepustkę wielu osobom do zaczęcia prawdziwej, międzynarodowej kariery. Kto do tej pory zwyciężył w programie i jak zmieniał się skład jurorski? O co chodzi w tym programie?

 

  Zobacz także  


Zasady programu

Program dzieli się na kilka etapów – rozpoczyna się od „przesłuchań w ciemno”. Bierze w nich udział 100 uczestników, którzy zostali wyłonieni podczas nieemitowanych w telewizji pre-castingów produkcyjnych. Trenerzy odwróceni są tyłem do uczestników i kiedy któryś z trenerów chce przyjąć uczestnika do siebie, wciska przycisk i odwraca się. Jeśli odwróci się więcej niż jeden trener – wokalista wybiera, do której grupy przystąpi. Póki co do drużyny wybiera się po 12 uczestników. 

Następnie odbywają się „bitwy”, podczas których trenerzy wybierają ze swojej drużyny po dwie osoby, które śpiewają duety. Następnie wybiera się jednego, najlepszego. Od pewnego czasu trenerzy mogą „ukraść” uczestnika, który nie przechodzi do dalszego etapu u danego trenera. Jeśli jednak podkradną kogoś innego, dany wokalista schodzi z tzw. „gorącego krzesła”. Etap kończy się, kiedy trenerzy mają siedmiu uczestników. 

Następnie uczestnicy biorą udział w odcinkach na żywo, gdzie o ich odpadnięciu lub przejściu dalej decydują telewidzowie i ich ilość głosów SMS. 

 

  Zobacz także  


Jurorzy i prowadzący

Do tej pory jurorami byli m.in.: Kayah, Adam „Nergal” Darski, Ania Dąbrowska, Andrzej Piaseczny, Patrycja Markowska, Piotr Cugowski, Grzegorz Hyży czy Maria Sadowska. W 10. edycji jurorami byli: Tomson i Baron, Michał Szpak, Kamil Bednarek i Margaret.  

Prowadzącymi do tej pory byli Magdalena Mielcarz, Hubert Urbański, Mateusz Szymkowiak czy Halina Mlynkova. W 10. edycji prowadzącymi byli Tomasz Kammel, Maciej Musiał, Marcelina Zawadzka i Adam Zdrójkowski. Za kulisami pracowali m.in. Wiktoria Gąsiewska czy „Jankes”. 

Zwycięzcy 

Do tej pory, w dziesięciu edycjach, zwycięzcami byli: Damian Ukeje, Natalia Sikora, Mateusz Ziółko, Juan Carlos Cano, Aleksandra Nizio, Krzysztof Iwaneczko, Mateusz Grędziński, Marta Gałuszewska, Marcin Sójka i Alicja Szemplińska. Poznaj inne gwiazdy, które swoją popularność zawdzięczają „The Voice of Poland”.

Wszystko na temat:

The Voice of Poland Gwiazdy Celebryci Programy telewizyjne Maciej Musiał Patrycja Markowska Wszystkie tagiKomentarze: