×

Wyszukaj artykuł

Program tvViasat Nature Polsat program TV. Program telewizyjny Viasat Nature Polsat na dziś, jutro i weekend

 • Niesamowite parki narodowe : Park New River Gorge National River. Rock the Park, s04e01 5:25

  Jack i Colton badają jedną z najstarszych rzek w Ameryce Północnej i jeden z największych mostów w USA. Następnie przemierzają przez bystrza rzeki New River.(n)

 • Najlepszy przyjaciel psa : Aspen, Ohses, Gracie i Jerry. Dog's Best Friend, s02e03 6:00

  Jastrząb Aspen i pies Ohses - mieszaniec nowofundlanda, border collie i beagle'a - to nierozłączna para. Jerry, krowa rasy jersey, przyjaźni się z oślicą Gracie.(n)

 • Tajemnice żarłaczy białopłetwych 6:25

  Profesor Yannis Papastamatiou próbuje zrozumieć, w jaki sposób żarłacze białopłetwe przetrwały do dzisiejszych czasów.(n)

 • Dzika Sri Lanka: kraina lampartów 7:20

  Dokument ukazujący dziką przyrodę Sri Lanki. Na wyspie można znaleźć wiele ciekawych zwierząt. Od dominujących drapieżników, lampartów, szakali czy krokodyli, po bardzo niezwykłe i rzadkie gatunki takie jak wargacz leniwy i lori szary.(n)

 • Dzika Ameryka Środkowa Nigela Marvena: Dziki Honduras. Nigel Marven: Wild Central America, s02e01 8:15

  100 gatunków żab, 700 gatunków ptaków, ponad 200 gatunków ssaków i setki gadów: Honduras to jeden z najbardziej zróżnicowanych biologicznie krajów Ameryki Środkowej.(n)

 • Dzika Ameryka Środkowa Nigela Marvena: Dzika Kostaryka. Nigel Marven: Wild Central America, s02e02 9:20

  Nigel poznaje niezwykle barwną i dziką przyrodę Kostaryki. W trakcie swojej wyprawy spotyka m.in. ary żółtoskrzydłe, delfinki plamiaste, żararakę rogatą i małe żółwie skórzaste.(n)

 • Dzika Ameryka Środkowa Nigela Marvena: Dzika Gwatemala. Nigel Marven: Wild Central America, s02e03 10:20

  Nigel Marven przybywa do Gwatemali. W trakcie swojej podróży prowadzący zobaczy najpiękniejsze jezioro świata, najbardziej kolorową żararakę Ameryki Środkowej oraz wspaniały widok ze "szczytu świata Majów".(n)

 • Dzika Ameryka Środkowa Nigela Marvena: Dzika Panama. Nigel Marven: Wild Central America, s02e04 11:25

  Nigel udaje się do Panamy i zachwyca się jej wspaniałą przyrodą. Obserwuje gniazda sępników, przygląda się też gorzykom czerwonogłowym i mrówkom legionistkom.(n)

 • Nasza tajemnicza planeta: Wyspy smoczego króla 12:30

  Autorzy programu udają się na niezwykłą wyspę, na której mieszkają najdziwniejsze stworzenia na Ziemi. Można tam spotkać m.in.: gremliny, pisklęta-zombie, małpy-punki i hobbity.(n)

 • Nasza tajemnicza planeta: Olbrzymy z Karaibów 13:35

  Twórcy programu tłumaczą, z jakiego powodu u wybrzeży Meksyku gromadzi się ponad 400 rekinów wielorybich. Zwracają też uwagę na pewien meteoryt i pokazują widzom podziemny świat potworów.(n)

 • Nasza tajemnicza planeta: Kraina ognia i lodu 14:35

  Twórcy programu przedstawiają widzom niezwykłe pasmo górskie, które zawiera w sobie zarówno świat ognia, jak i lodu. Zastanawiają się też, czemu władcami tej krainy są flaming i puma.(n)

 • Nasza tajemnicza planeta: Krwawiące serce Afryki 15:40

  Twórcy programu prezentują Wyżynę Abisyńską. Miejsce to jest zamieszkane przez niezwykle rzadkie gatunki zwierząt i słynie z tego, że działają tu potężne siły geologiczne. Niełatwo w nim przetrwać, jest to jednak możliwe, jeśli uda się zdominować rywali.(n)

 • Nasza tajemnicza planeta: Zapomniany las 16:40

  W pobliżu Rio de Janeiro znajduje się las deszczowy Mata Atlântica. Ludzie uważają go za niezwykły, głównie ze względu na to, że choć ma pięćdziesiąt razy mniejszą powierzchnię od puszczy amazońskiej, to jest równie jak ona bogaty.(n)

 • Zmutowana pogoda: Zmutowane pożary 17:45

  Częste pożary oraz inne niebezpieczne zjawiska, takie jak ogniste wiry, są bezpośrednim skutkiem zachodzących w przyrodzie zmian klimatycznych. Wzrost średniej temperatury sprawił, że dochodzi do nich przez cały rok.(n)

 • Zmutowana pogoda: Zmutowane superburze 18:40

  Zmiany klimatu przyczyniają się do wzrostu temperatury wód oceanicznych, w wyniku którego dochodzi do tworzenia się coraz potężniejszych huraganów. Eksperci uważają, że niedługo do skali Saffira-Simpsona trzeba będzie dodać dodatkowy 6. stopień.(n)

 • Zmutowana pogoda: Zmutowane mrozy 19:40

  Z każdym rokiem klimat na Ziemi ociepla się. Taka sytuacja doprowadza do rozgrzania się prądów strumieniowych, przez które zimne powietrze z Arktyki przemieszcza się dalej na południe, powodując zamiecie, bomby niżowe oraz tak zwane lodowe tsunami.(n)

 • Niezwykłe spotkania ze zwierzętami: Dzicy łowcy 20:40

  Joost van Uffelen obserwuje setki mant z gatunku mobula, gromadzących się podczas migracji. Próbuje uwiecznić to na filmie. Żarłacz rafowy przez przypadek zahacza o obiektyw aparatu Petera Lambertiego.(n)

 • Najdziksza Ameryka Łacińska: Andy 21:35

  Andy to najdłuższy łańcuch górski na świecie, ciągnący się wzdłuż całego zachodniego wybrzeża Ameryki Południowej. Tu swoją kolebkę miała cywilizacja Inków, której ślady najlepiej widać w Machu Picchu. Andy przyciągają też alpinistów, którzy wspinaczkę na Aconcaguę, traktują jako trening przed zdobyciem Mount Everestu. Autorzy serii przyglądają się, jak na dużych wysokościach radzą sobie żyjące tu zwierzęta.(n)

 • W świecie burz 22:45

  Na kempingu w Arkansas dochodzi do nagłej powodzi. Kataklizm doprowadza do śmierci dwudziestu ofiar. Tymczasem w Alabamie lekarz pomaga nastolatce, która została sama w czasie tornada.(n)

 • Zmutowana pogoda: Zmutowana Ziemia 23:35

  Wraz z nagrzewaniem się naszego globu dochodzi do coraz częstszych i intensywniejszych zapadnięć i osunięć się ziemi. Efekt cieplarniany powoduje także nasilenie się występowania trzęsień ziemi i tsunami.(n)

Lista stacji