×

Wyszukaj artykuł

Program tvTVP Kultura program TV. Program telewizyjny TVP Kultura na dziś, jutro i weekend

 • Koło pióra 16:25

  Mariusz Cieślik rozmawia z gośćmi o nowościach na rynku wydawniczym. Tematem kolejnych spotkań są autorzy literatury współczesnej, m.in. twórcy kryminałów i biografii. Gospodarz programu omawia też klasykę. Przybliża ważne rocznice, wznowienia i opowiada o nowych przekładach. Widzowie usłyszą najciekawsze fragmenty książek czytane przez aktorów.(n)

 • Marty 16:40

  Marty Piletti (Ernest Borgnine) jest samotnym, życzliwym kawalerem z Bronxu, który pracuje jako rzeźnik. Marty wciąż mieszka ze swoją owdowiałą matką, Theresą (Esther Minciotti). Pewnego dnia spotyka nieatrakcyjną nauczycielkę, Clarę Snyder (Betsy Blair). Okazuje się, że jej nudne życie jest dokładnym odbiciem jego życia. Kiedy dochodzi do spotkania, tych dwoje nawiązuje romans. Film zdobył cztery Oscary - dla aktora pierwszoplanowego, dla najlepszego filmu, dla reżysera oraz za oryginalny scenariusz. Jest również laureatem Złotego Globu i Złotej Palmy.(n)

 • Co dalej?: Demokracja elektroniczna 18:15

  Twórcy rozważają różne aspekty rzeczywistości, na którą wpłynęła pandemia. Dociekają, jak zmieni się m.in. kultura, ekonomia, polityka czy edukacja. Program prowadzą na zmianę Piotr Gociek i Mateusz Bosak. Wśród gości, z którymi się łączą poprzez komunikator, są m.in. socjolodzy, myśliciele, publicyści i futurolodzy.(n)

 • Sami Yaffa na tropie dźwięków: Senegal 18:45

  Gwiazda fińskiego rocka Sami Yaffa udaje się w podróż po świecie. Odkrywa muzykę różnych kultur. Przemierza trasę od Nowego Jorku, przez Serbię, Brazylię, Argentynę, Hiszpanię, Etiopię, Jamajkę, Turcję, po Senegal, Indie i Indonezję. Spotyka się z artystami.(n)

 • Z przytupem: Trojak 19:40

  Twórcy programu przedstawiają regionalne tańce tradycyjne takie jak kujawiak, śląski trojak, polka galopka z Suwalskiego, wielkopolski wiwat, kurpiowski powolniak, oberek czy mazurek. Pokazują ich kroki i zapraszają widzów do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki.(n)

 • Bilet na weekend: Wstęp do filmów "Borg/McEnroe" i "Fighter" 20:00

 • Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem 20:05

  Akcja filmu "McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" rozgrywa się w 1980 r. Oczy całego tenisowego świata są zwrócone na prestiżowy turniej Wimbledon. W finałowym meczu naprzeciw siebie stają broniący tytułu Björn Borg (Sverrir Gudnason) i dwudziestoletni John McEnroe (Shia LaBeouf). Borg jest uznawany za najlepszego tenisistę na świecie. Kilkukrotny mistrz świata jest opanowany i skuteczny, wydaje się niepokonany. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że poza kortem jest wrakiem człowieka. Mężczyzna cierpi fizycznie i psychicznie z powodu morderczych treningów i braku życia prywatnego. Jego rywal jest wyjątkowo zdeterminowany, by zająć miejsce pierwszej rakiety świata i zdetronizować swego idola. "McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" to oparta na faktach historia genialnego tenisisty Björna Borga. Starcie z 1980 r. był znamienny w karierze obu sportowców, ponieważ stanowiło niejako zmierzch kariery jednego i brzask sławy drugiego. Film Janusa Metza zachwyca nie tylko miłośników tenisa, a to za sprawą bardzo dobrego aktorstwa i muzyki. Obok kreacji Sverrira Gudnasona nie można przejść obojętnie, ponieważ ukazał on całą gamę wewnętrznych przeżyć bohatera.(n)

 • Słownik filozoficzny Bronisława Wildsteina 22:00

  Mariusz Cieślik i Bronisław Wildstein snują rozważania z pogranicza nauk filozoficznych i społecznych. Ich podstawą jest książka "Bunt i afirmacja. Esej o naszych czasach".(n)

 • Aerosmith: Rocks Donington 2014 22:10

  Występ Stevena Tylera, Joego Perry'ego, Brada Whitforda, Toma Hamiltona i Joeya Kramera. Zespół Aerosmith na Download Festival zaprezentował swoje największe hity.(n)

Lista stacji