Program tvTVP Historia program TV. Program telewizyjny TVP Historia na dziś, jutro i weekend

 • Krajobrazy Dzikiego Zachodu-ost.: Pustynie 14:20

  Na terenie Ameryki znajduje się pięć wielkich pustyń. Stanowiły one ogromną przeszkodę na drodze pionierów na Zachodnie Wybrzeże.(n)

 • Polacy zmieniający świat: Wizjonerzy 15:15

  Odcinek poświęcony polskim wynalazcom. Bohaterami będą Jan Szczepanik, zwany polskim Edisonem, Mieczysław Bekker, konstruktor pierwszego pojazdu księżycowego oraz Ernest Malinowski, budowniczy kolei w Peru i Ekwadorze.(n)

 • Trump. Anatomia sukcesu 15:35

  Szczegółowy portret Donalda Trumpa, 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych, miliardera, biznesmena i egotyka. Zachowania tego kontrowersyjnego polityka, budzą nierzadko panikę w jego kraju i na świecie. Widzowie dowiedzą się m.in. dlaczego postać ta jest znienawidzona przez intelektualistów, lewicowców, obrońców praw człowieka oraz cały amerykański establishment.(n)

 • Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii: Bohaterowie drugiego planu 16:40

  W zbiorowej pamięci zapisują się zazwyczaj same największe i najgłośniejsze zdarzenia. Dają one inspirację dla twórców filmów czy powieści. Pasjonaci mikrohistorii pokazują jednak, że istnieją osoby, które także zasługują na sławę i szacunek, choć dowód swego bohaterstwa dawały przy niewielu świadkach i w mało znanych miejscach.(n)

 • Taśmy bezpieki: Więziennictwo w Polsce Ludowej do 1956 roku 17:10

  Program ukazujący pracę służb PRL-u. Dzięki zachowanym w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej materiałom nakręconym przez komunistyczne służby, widz poznaje tajniki ich działań. Autor cyklu Cezary Gmyz z zaproszonymi ekspertami komentuje emitowane filmy, ukazując prawdziwe oblicze świata agentury. W programie poruszane będą zarówno tematy społeczne, polityczne jak i kryminalne.(n)

 • Powiedz mi, dlaczego? 17:45

  Stella i Jurek poznali się w 1936 r. w Otwocku. Oboje byli żydowskiego pochodzenia i choć chłopak wolał polskie piękności zakochali się w sobie. Po wybuchu wojny Jurek zdobył aryjskie dokumenty. Wstąpił w szeregi Narodowych Sił Zbrojnych. Pomagał Stelli - uratował jej życie, kiedy hitlerowcy likwidowali getto w Otwocku. Potajemnie wzięli ślub. Wkrótce podczas jednej z akcji Jurek wpadł w ręce Niemców. Stella opuściła Polskę. Po wojnie Jurek, któremu udało się przeżyć piekło obozów koncentracyjnych, chciał odnaleźć żonę. Dowiedział się, że kobieta wyszła za mąż i wyjechała do USA. Po ponad 50 latach dawni kochankowie wspominają swoje uczucie. On mieszka w Izraelu. Do tej pory nie może zrozumieć, czemu żona go opuściła.(n)

 • Bodo 18:45

  Eugeniusz próbuje poradzić sobie z traumą po tragicznym wypadku samochodowym. Stara się znaleźć zapomnienie w pracy. Wraz z Michałem Waszyńskim i Adamem Brodziszem zakłada wytwórnię filmową BWB. Angażują się w produkcję kręconego w Afryce "Głosu pustyni". Bodo pisze scenariusz i chce zagrać jedną z głównych ról, krwawego szejka. Partnerować ma mu Zula, która jednak w ostatniej chwili rezygnuje ze względów zdrowotnych. W jej miejsce do roli zmysłowej Dżamilli zaangażowana zostaje Nora Ney. Zdjęcia w Algierii nie przebiegają bez komplikacji. Nora zaczyna flirtować z Adamem, w romans wdaje się też jej mąż, autor zdjęć Seweryn. Napisany przez Eugeniusza skrypt, ze względu na skomplikowane relacje uczuciowe osób z planu, ulega ciągłym zmianom. W końcu udaje się jednak szczęśliwie zakończyć prace. W trakcie powrotu do Polski Bodo spotyka Adę. Dowiaduje się, że jest ona szczęśliwą mężatką i ma z Hansem dzieci. Jakiś czas później rozpoczyna się proces artysty w sprawie wypadku.(n)

 • Wojna w eterze 19:45

  Cykl kilkuminutowych filmów, ukazujących poglądy dwóch stron biorących udział w zimnej wojnie: Wschodu i Zachodu, komunistycznych władz i państw demokratycznych, bloku sowieckiego i wolnego świata reprezentowanego przez Stany Zjednoczone i Europę Zachodnią.(n)

 • Historia broni: Zaskoczyć wroga 20:00

  Seria dokumentalna przybliżająca historię broni na przestrzeni dziejów.(n)

 • Tajemnice III Rzeszy: Prawa ręka Hitlera 21:00

  Urodzony w 1900 roku w Monachium Heinrich Himmler był jednym z głównych przywódców hitlerowskich Niemiec, zaufanym przyjacielem Adolfa Hitlera i współtwórcą m.in. SS i Gestapo. Autorzy dokumentu odkrywają kilka jego tajemnic, m.in. niecodzienną obsesję na punkcie czarownic.(n)

 • Miasto gniewu. s01e03 22:00

  Serial przedstawia zmagania polskiej policji z mafią. Ukazuje nieznane wydarzenia z historii przestępczości zorganizowanej w naszym kraju, jej najważniejsze postaci, ale przede wszystkim działania funkcjonariuszy w walce z różnymi gangami na przestrzeni ostatnich 20 lat.(n)

 • W powiększeniu 22:35

  Program, w którym nie zabraknie dyskusji o aktualnych i najistotniejszych kwestiach politycznych, społecznych oraz artystycznych.(n)

 • Świat nie-przedstawiony 23:20

  Odcinek upamiętniający pisarza Andrzeja Bobkowskiego - 26 czerwca przypada 59. rocznica jego śmierci. Daria Przybyła przygotowała filmy dokumentalne poświęcone autorowi "Szkiców piórkiem".(n)

 • Żagary: Katastrofiści po katastrofie 23:30

  Cykl programów o środowisku poetów wileńskich z lat 30. XX wieku, współtworzących grupę Żagary.(n)

Lista stacji

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO