×

Wyszukaj artykuł

Program tvTVP ABC program TV. Program telewizyjny TVP ABC na dziś, jutro i weekend

 • Nela Mała Reporterka: Gdzie rosną ananasy? 4:15

  Tym razem Nela wybiera się na Sri Lankę w poszukiwaniu plantacji ananasów. Po drodze trafia w kilka innych ciekawych miejsc.(n)

 • Nela Mała Reporterka: Malutki słonik 4:35

  W tym odcinku Nela wybierze się do Birmy w poszukiwaniu młodych słoni.(n)

 • Wakacje albo psikus: Konie 4:50

 • Domisie: Domisiowe domy i domki 5:10

  Wichura uszkodziła dach w domku Strachowyja, lecz ten nic z tym nie zamierza robić. Niespodziewanie nadchodzi ulewa, która sprawia Domisiom sporo kłopotów. Amelka dochodzi do wniosku, żę wszyscy powinni dbać o swoje domy.(n)

 • Domisie: Zapomniane gry i zabawy 5:35

  Eryk i Bazyli znajdują na strychu stare, metalowe pudełko z guzikami. Przynoszą też szmaciane woreczki z niewielkimi piłkami. Amelka przypomina sobie opowieści babci Domiceli o grze w guziki i piłce zośce. Domisie rozpoczynają zabawę.(n)

 • Rodzina Treflików: Żywa woda 6:05

  Treflinka jest poważnie chora. Treflik i mały wujcio wyruszają do czarodziejskiej krainy po lekarstwo dla niej. Udaje im się je zdobyć, gdy pomagają głodnemu ptaszkowi.(n)

 • Agatka: Agatka i Mydło 6:15

  Agatka myje ręce. Mydło wymyka się z rąk dziewczynki i nurkuje w umywalce. Agatka oraz Chomik Cyryl podążają za nim. Wkrótce trafiają do Mydłolandii, w której odbywają się zawody sportowe. Dziewczynka kibicuje Zielonemu Mydełku, któremu udaje się odnieść zwycięstwo.(n)

 • Przygody kota Filemona: Fortel 6:25

  W starym drewnianym domu mieszka sympatyczny, mały kotek Filemon. Poznaje świat i przeżywa niesamowite przygody. Wraz ze starszym i bardziej doświadczonym w łowach Bonifacym, nie dopuszcza natarczywych myszy do schowanych w babcinej spiżarni smakołyków.(n)

 • Andy i zwierzątka: Pora snu. Andy's Baby Animals - Growing Up Wild: First steps, s01e10 6:35

  Małe gęsi tybetańskie wyściełają sobie gniazdo lekkim pierzem. Andy obserwuje każdy ich ruch.(n)

 • Sunny Day: Urodzinowa lista marzeń. s01e08 6:50

  Sunny obchodzi urodziny. Grzywek, Roksa i Blair usiłują spełnić marzenia solenizantki.(n)

 • Nauka literek z Żużu: Literka E 7:15

 • Clifford - wielki czerwony pies: Gwiazdy cyrkowe/Wielka trema 7:20

  Pies Clifford, wyższy od piętrowego budynku i bardziej czerwony od wozu strażackiego, jest zawsze optymistą i serce ma równie wielkie, jak on sam. Clifford wraz ze swoją właścicielką, 8-letnią Emily Elizabeth Howard i przyjaciółmi - fioletową pudlicą Cleo i małym żółtym buldogiem T-Bonem - codziennie przeżywa pasjonujące i dające do myślenia przygody. Urocze psisko uczy dzieci jak bawić się z innymi, jak być uczynnym i jak zdobywać przyjaciół. Serial cieszy się olbrzymią popularnością w ponad 85 krajach, zdobył też 17 nominacji do prestiżowej nagrody Emmy.(n)

 • Halo halo 7:45

 • Strażak Sam : Rozbeczane dziecko. Fireman Sam, s06e08 7:50

  Sara zostawia swój płaszcz na kaloryferze, aby zająć się małym barankiem. Nagle wybucha pożar.(n)

 • Kosmoloty: W oku cyklonu 8:05

  Przygody elitarnej grupy sympatycznych Kosmolotów - statków kosmicznych do zadań specjalnych. Każdy z nich ma wyjątkowe umiejętności: Orła, dowódcę Kosmolotów, cechuje zwinność i niezrównana prędkość, Jastrząb jest bardzo silny i ma fotograficzną pamięć, Jaskółka to mózg całej grupy, Sikorka jest najdzielniejsza ze wszystkich, a Kruk łączy w sobie spryt z ambicją. Orzeł i jego drużyna są kadetami i dopiero poznają przestrzeń kosmiczną - muszą nauczyć się wielu ważnych rzeczy, dowiedzieć się, co to takiego stratosfera i czym jest orbita ziemska. Kosmoloty przeżywają zapierające dech w piersiach przygody, a przy okazji oddają się zabawom i figlom, które są możliwe tylko w kosmosie.(n)

 • Ernest i Celestyna: Na ratunek pani Florze 8:20

  Serial "Ernest i Celestyna" jest kontynuacją francusko-belgijsko-luksemburskiej animacji z 2012 r., która odniosła kinowy sukces. Była nawet nominowana do Oscara. Wersja składająca się z 26 odcinków powstała na fali sukcesu pierwowzoru. Jest to opowieść o niezwykłej przyjaźni dwóch zwierząt, którym pisane jest być dla siebie wrogami. Niedźwiedź Ernest i myszka Celestyna są najlepszymi przyjaciółmi. Wbrew tradycji, która nakazuje myszom trzymać się jak najdalej od niedźwiedzi, tych dwoje nie tylko się lubi, ale też przeżywa niezwykłe przygody. Między innymi ratują przyjaciela przed utratą wspomnień oraz wspólnie przygotowują się do wyjazdu na wakacje. W serialu "Ernest i Celestyna" główni bohaterowie od początku są przyjaciółmi. Historia ich relacji jest dokładniej opowiedziana w wersji kinowej. Początkowo Celestyna szkoliła się na poszukiwacza zębów niedźwiadków, które myszom są potrzebne jako implanty w miejsce utraconych siekaczy. Wcale nie marzyła jednak o karierze dentystycznej. Poznanie niepozornego niedźwiedzia okazało się początkiem niesamowitej przyjaźni.(n)

 • Pamiętnik Florki : Nuda. s02e23 8:35

  Małej ryjówce doskwiera nuda. Rodzice proponują rysowanie, czytanie czy układanie puzzli, ale nic nie jest w stanie jej zainteresować. Florka z koleżankami narzeka, że wszystkiemu winne są zakazy dorosłych. Sytuacja zmienia się, kiedy Klemens znajduje sznurek, który przy odrobinie wyobraźni zmienia się w gumę do skakania, drabinkę, lasso i pajęczynę. W końcu Florka uzmysławia sobie, że nuda pozwala wymyślać najlepsze zabawy na świecie.(n)

 • Masza i Niedźwiedź: Daleki krewny. Masza i Miedwied, s01e15 8:50

  Masza bardzo się nudzi. Gdy zauważa, że Niedźwiedź odbiera z pociągu kuzyna, Misia Pandę, postanawia im towarzyszyc, choc nikt jej nie zapraszał. Masza i Panda okazują się bardzo podobni do siebie. Cały pobyt Pandy upływa im na szalonych zabawach i kłótniach.(n)

 • Bajeczki Maszy: Kasza na siekierze 8:55

  Bohaterka jednej ze starych rosyjskich baśni prezentuje widzom znane opowieści.(n)

 • Nelly i Nora: Robienie chmurek 9:05

  Małe siostrzyczki, Nelly i Nora, spędzają wakacje i weekendy z rodzicami na kempingu nad morzem. Ich życie toczy się pomiędzy osłoniętą plażą a farmą. Dziewczynki większość czasu spędzają na dworze i przeżywają fascynujące przygody. Jeśli przebywa się dużo poza domem, to ważną rolę odgrywa pogoda. W wietrzne dni wszystko się plącze, kiedy pada - krople deszczu wystukują najpiękniejsze melodie, a gdy świeci słońce - bywa za gorąco. Seria zachęca młodych widzów do odkrywania tajemnic pogody i niesie ze sobą okazję do przygód.(n)

 • Mała Marinette: Wyścig ślimaków 9:10

  Mała Marinette musi przenieść się z Paryża, gdzie mieszkała z mamą, na wieś, do dziadków i cioci Zuzy. Poznaje tam nowych przyjaciół. Dzięki ich pomocy wieś staje się dla niej prawdziwym rajem. Dziewczynka codziennie odkrywa coś nowego, dowcipnego, a czasem nawet niebezpiecznego.(n)

 • Domisie: Jabłka samo zdrowie! 9:30

  W Domisiowej krainie trwa zbieranie jabłek. Amelka tłumaczy Domisiakom, że trzeba jeść co najmniej jedno jabłko dziennie, opowiada o ich odmianach i pokazuje, jak zrobić pyszne potrawy z tych owoców.(n)

 • Marta mówi: O, nie!/Żegnaj, Marto. Martha Speaks, s01e10 10:00

  Sprzedaż zupy literkowej jest coraz gorsza i producent chce ją wycofać z rynku. Marta stara się do tego nie dopuścić. Postanawia wystąpić w reklamie telewizyjnej. "Żegnaj, Marto": Dwaj oszuści chcą porwać Martę. W tym celu podmieniają jej zupę literkową, aby zaczęła mówić w innym języku.(n)

 • Przygody Bolka i Lolka: Zdobywcy przestworzy 10:25

  W tym odcinku Bolek i Lolek wylatują w przestworza balonem własnej konstrukcji. Zdenerwowany myśliwy, któremu chłopcy spłoszyli zająca, strzela w powietrze i niszczy konstrukcję. Chłopcy lądują w jeziorze.(n)

 • Andy i prehistoryczne przygody: Kolec kamptozaura 10:35

  Andy wyrusza w podróż do przeszłości w poszukiwaniu prehistorycznych przedmiotów, które mają być częścią specjalnej wystawy w muzeum. Podczas swojej wyprawy bohater programu przeżywa szereg fantastycznych przygód.(n)

 • Dzień, w którym Heniś poznał...: Dzień, w którym Heniś poznał... samolot. The Day Henry Met..., s01e06 10:50

  Tym razem ciekawski chłopczyk pomaga zapracowanemu Samolotowi dostarczyć na czas pewną przesyłkę.(n)

 • Baśnie i bajki polskie: Smok Wawelski 11:00

  Dwaj chłopcy, synowie szewca, wybrali się za miasto. Gdy znaleźli grotę, postanowili się w niej ukryć. Na ich oczach, z ogromnego jajka, wykluł się smok. Chłopcy uciekli w przerażeniu, ale następnego dnia wrócili z pożywieniem dla zwierzęcia. Smok był coraz większy i coraz bardziej głodny, więc w poszukiwaniu jedzenia udawał się do miasta Krakowa, czyniąc spore szkody. Król zaczął obmyślać plan, jak pozbyć się intruza.(n)

 • Inspektor Gadżet: Agenci wolą diamenty 11:15

  Zabawne perypetie funkcjonariusza Interpolu, który został wyposażony w nowoczesny płaszcz skrywający przeróżne fantastyczne urządzenia. Niestety roztargniony policjant nie potrafi z nich korzystać, przez co często wpada w kłopoty. Dlatego nad jego bezpieczeństwem czuwają siostrzenica Penny i wierny pies Łepek.(n)

 • Transformers: Robots in Disguise: Portale. s01e36 11:30

  Kontynuacja wątków z serii "Transformers Prime: Łowcy bestii - Predacons Rising". Weteran walk z Decepticonami, Bumblebee, powraca na Ziemię, by ponownie zmierzyć się z dawnymi wrogami. Postanawia też założyć młodą grupę Autobotów, w skład w których wchodzą rekruci: Sideswipe, Strongarm i Fixit.(n)

 • Strażak Sam : Przeprawa przez błoto. Fireman Sam, s07e06 11:55

  Animowany serial o przygodach odważnego strażaka Sama. Z narażeniem życia pomaga on nie tylko gasić pożary, ale też rozwiązywać nawet najtrudniejsze problemy.(n)

 • Kosmoloty: Ava idzie na emeryturę 12:05

  Przygody elitarnej grupy sympatycznych Kosmolotów - statków kosmicznych do zadań specjalnych. Każdy z nich ma wyjątkowe umiejętności: Orła, dowódcę Kosmolotów, cechuje zwinność i niezrównana prędkość, Jastrząb jest bardzo silny i ma fotograficzną pamięć, Jaskółka to mózg całej grupy, Sikorka jest najdzielniejsza ze wszystkich, a Kruk łączy w sobie spryt z ambicją. Orzeł i jego drużyna są kadetami i dopiero poznają przestrzeń kosmiczną - muszą nauczyć się wielu ważnych rzeczy, dowiedzieć się, co to takiego stratosfera i czym jest orbita ziemska. Kosmoloty przeżywają zapierające dech w piersiach przygody, a przy okazji oddają się zabawom i figlom, które są możliwe tylko w kosmosie.(n)

 • Masza i Niedźwiedź: Niełatwo wracać do domu. Masza i Miedwied, s01e53 12:15

  Masza jest rezolutną, ciekawą świata kilkulatką, która ciągle wpada w tarapaty. Przyjaźni się z poczciwym niedźwiedziem. Wyważony i opiekuńczy kompan zawsze stara się ją chronić i pomaga jej pokonać wszystkie problemy. Razem przeżywają wiele przygód. Pełen humoru, uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie pięknie zrealizowany serial animowany.(n)

 • Ernest i Celestyna: Kto tu był? 12:25

  Serial "Ernest i Celestyna" jest kontynuacją francusko-belgijsko-luksemburskiej animacji z 2012 r., która odniosła kinowy sukces. Była nawet nominowana do Oscara. Wersja składająca się z 26 odcinków powstała na fali sukcesu pierwowzoru. Jest to opowieść o niezwykłej przyjaźni dwóch zwierząt, którym pisane jest być dla siebie wrogami. Niedźwiedź Ernest i myszka Celestyna są najlepszymi przyjaciółmi. Wbrew tradycji, która nakazuje myszom trzymać się jak najdalej od niedźwiedzi, tych dwoje nie tylko się lubi, ale też przeżywa niezwykłe przygody. Między innymi ratują przyjaciela przed utratą wspomnień oraz wspólnie przygotowują się do wyjazdu na wakacje. W serialu "Ernest i Celestyna" główni bohaterowie od początku są przyjaciółmi. Historia ich relacji jest dokładniej opowiedziana w wersji kinowej. Początkowo Celestyna szkoliła się na poszukiwacza zębów niedźwiadków, które myszom są potrzebne jako implanty w miejsce utraconych siekaczy. Wcale nie marzyła jednak o karierze dentystycznej. Poznanie niepozornego niedźwiedzia okazało się początkiem niesamowitej przyjaźni.(n)

 • Pamiętnik Florki: Moje. s02e36 12:40

  Mały szynszyl przegania z placu zabaw obcego jeżyka. Florka zastanawia się, do kogo należą zabawki w przedszkolu i czy można je bezkarnie psuć. Po przemyśleniu zagadnienia własności przeciwstawia się szynszylowi i zaprasza jeżyka do wspólnej zabawy.(n)

 • Zaczarowany świat 12:55

  Program edukacyjny prowadzony z perspektywy dziecka.(n)

 • Świnka Peppa : Ambulans!. Peppa Pig, s07e38 13:10

  Sympatyczna świnka Peppa mieszka w domu na wzgórzu. Uwielbia grać w różne gry, przebierać się, a ponad wszystko bawić się na dworze i skakać do błotnistej kałuży. W jej zabawnych przygodach uczestniczy cała rodzina: lubiący się przechwalać tata, pilnująca porządku mama i mały braciszek George, który nie rozstaje się ze swoją ukochaną zabawką - plastikowym dinozaurem.(n)

 • Świnka Peppa : Tajny klub. Peppa Pig, s04e14 13:15

  Brytyjski serial animowany skierowany do maluchów w wieku przedszkolnym. Opowiada on o codziennym życiu i przygodach sympatycznej świnki Peppy, jej brata Jacka oraz ich rodziców. Bohaterom nadano cechy typowo ludzkie, a ich perypetie pełnią edukacyjną rolę.(n)

 • My Little Pony: Wolny dzień Applejack. My Little Pony: Friendship is Magic 6, s06e10 13:25

  Kolejne przygody znanych bohaterów - kucyków Pony. Tym razem Twilight Sparkle odkrywa moc największej ze wszystkich magii - przyjaźni.(n)

 • Sąsiedzi: Pszczoły 13:50

  Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Pat i Mat z wielką wyobraźnią i za pomocą różnych narzędzi próbują naprawić domowe usterki. Nawet najprostsze prace remontowe kończą się katastrofą budowlaną. Niezrażeni porażkami przyjaciele nigdy się nie poddają i nie tracą przy tym humoru. Potrafią znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Charakterystyczna ścieżka dźwiękowa prawie w całości wykonywana jest na harmonijce ustnej. Serial zdobył popularność w wielu krajach, był nadawany m.in. w Czechach, Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Brazylii, Finlandii, Holandii i Hiszpanii.(n)

 • Kroniki Zorro: Zorro złodziejem 14:00

  Lata 20 XIX wieku. Kalifornia znajduje się pod rządami Hiszpanów. Nastoletni don Diego, jest synem szanowanego mieszkańca miasteczka Los Angeles, Alejandro de la Vegi. Nie potrafi jednak przejść obojętnie wobec niesprawiedliwych rządów komendanta miasta, a zwłaszcza podatkowemu uciskowi miejscowej ludności. Nie mogąc otwarcie wystąpić przeciw zachłannemu komendantowi, młody Diego przywdziewa maskę i jako Zorro staje w obronie uciskanych. Pomagają mu siostra bliźniaczka Ines i wierny przyjaciel Bernardo. Aminowany, pełen humoru serial dla dzieci oraz ich rodziców, którzy pamiętają wcześniejsze ekranizacje przygód zamaskowanego superbohatera stworzonego w 1919 roku przez Johnstona McCulleya. Jest to pierwsza adaptacja zrealizowana w technologii CGI (computer-generated imagery), dająca doskonałą jakość HD i realistyczne efekty.(n)

 • Głębia: Kałamarnica kolosalna 14:25

  Przygody rodziny Nektonów, która mieszka na pokładzie łodzi podwodnej "Aronax" i, dysponując wysoko zaawansowanymi technologiami, wyrusza w niezbadane morskie odmęty. Bohaterowie troszczą się o podwodny świat, wiedząc, że grożą mu różne niebezpieczeństwa. Bronią się przed atakami pirackimi, zmagają z telewizyjnym gwiazdorem i walczą z firmami zanieczyszczającymi środowisko. Nektonowie próbują odnaleźć Lemurię, tajemniczą krainę, rzekomo zamieszkałą przez ich przodków.(n)

 • Lassie i przyjaciele: Lawina 14:50

  Perypetie znanego na całym świecie owczarka collie, któremu tym razem towarzyszy mała Zoe Parker. Inteligentna suczka i jej przyjaciółka mieszkają w Wielkim Parku Narodowym. Tata dziewczynki jest tam strażnikiem, a mama lekarzem weterynarii. Zoe i Lessie mają wielu przyjaciół wśród mieszkających w okolicy zwierząt - zarówno tych dzikich, jak również udomowionych. Suczka i jej pani wspólnie poznają moc przyjaźni, a także moc, jaką daje rodzina. Czworonożną bohaterkę stworzył ją w 1940 roku amerykański pisarz Eric Knight w powieści "Lassie, wróć!". Pierwszy film o przygodach wiernego owczarka collie ukazał się w 1943 roku.(n)

 • Rodzina Treflików: Buty 15:20

  Treflinka dostaje nowe buciki. Ciotka stara się obrzydzić jej prezent, a następnie go od niej wyłudzić. Początkowo Treflinka ulega ciotce, dopiero po niezbyt miłej przygodzie, jaka ją przez to spotyka, orientuje się, że trzeba umieć samemu wyciągać wnioski.(n)

 • 44 Koty: Lampo i szalony wyścig. 44 Gatti, s01e10 15:30

  Lampo zgłasza się do Pucharu Miau Miau, największego w mieście wyścigu motocyklowego. Pojawia się jednak pewien problem - nie ma pojazdu. Koci mechanik, Kluczyk, tworzy dla niego specjalną maszynę. Dzięki temu Lampo może wziąć udział w zawodach i podjąć próbę przechytrzenia sprytnego Bossa.(n)

 • Bajeczki Maszy: Lisica i zając 15:45

  Bohaterka jednej ze starych rosyjskich baśni prezentuje widzom znane opowieści.(n)

 • Figu Migu: Kłamczucha 15:50

  Nauka języka migowego za pomocą piosenek. Program przeznaczony zarówno dla dzieci niesłyszących i ich rodziców, jak również dla tych, którzy nie zmagają się z problemami zdrowotnymi. W roli prowadzących występują Małgorzata Limanówka i Mariola Kozłowska-Nowak. Widzowie poznają także dwie animowane postacie - Figu oraz Migu, które pojawiają się w wybranych sekwencjach programu.(n)

 • Figu Migu: Eko jest niedaleko 16:00

  Nauka języka migowego za pomocą piosenek. Program przeznaczony zarówno dla dzieci niesłyszących i ich rodziców, jak również dla tych, którzy nie zmagają się z problemami zdrowotnymi. W roli prowadzących występują Małgorzata Limanówka i Mariola Kozłowska-Nowak. Widzowie poznają także dwie animowane postacie - Figu oraz Migu, które pojawiają się w wybranych sekwencjach programu.(n)

 • LEGO City Adventures: Strach się bać!. s01e10 16:10

  Bill i Madison grają we frisbee. Sprzęt sportowy przypadkiem wpada przez okno starej, opuszczonej rudery, która budzi grozę.(n)

 • YooHoo na ratunek: Słodkich snów, niedźwiadku 16:25

  Na Yootopii mieszka piątka zaprzyjaźnionych zwierząt: YooHoo, Pammee, Chewoo, Lemmee oraz Roodee. Ratują one inne zwierzęta, które znajdują się w niebezpieczeństwie lub należą do zagrożonych gatunków. W krainie rośnie Drzewo Życia, które niczym barometr pokazuje stan środowiska na ziemi. Pewnego dnia jego owoce zaczynają gnić, a Yootopię ogarniają ciemności. YooHoo z przyjaciółmi musi rozwiązać te problemy.(n)

 • Nasze zwierzaki: Koza Roxi. My Pet and Me, s01e64 16:40

  Program, w którym dzieci oceniają śmieszne internetowe filmiki ze zwierzętami w rolach głównych.(n)

 • Masza i Niedźwiedź: Ruch koniem. Masza i Miedwied, s01e28 17:00

  Masza jest rezolutną, ciekawą świata kilkulatką, która ciągle wpada w tarapaty. Przyjaźni się z poczciwym niedźwiedziem. Wyważony i opiekuńczy kompan zawsze stara się ją chronić i pomaga jej pokonać wszystkie problemy. Razem przeżywają wiele przygód. Pełen humoru, uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie pięknie zrealizowany serial animowany.(n)

 • Tupcio Chrupcio: Już nie jesteś moim przyjacielem. Tip the Mouse, s01e10 17:05

  "Tupcio Chrupcio" to serial animowany włosko-niemieckiej produkcji zrealizowany na podstawie serii książek dla dzieci napisanych przez Marco Campanellę. Jest skierowany do najmłodszych widzów i w założeniu ma uczyć ich samodzielności. Tytułowy bohater, mała myszka Tupcio Chrupcio, napotyka problemy dnia codziennego, z jakimi często spotykają się małe dzieci. Wraz z nim dzieci dowiadują się, dlaczego należy przestrzegać zasad i jak radzić sobie z emocjami. Tupcio Chrupcio mieszka wraz z rodziną w maleńkim domku na łące. Jest bardzo małą myszką i każdego dnia uczy się nowych rzeczy. Otaczający świat jest bardzo ciekawy, ale jednocześnie pełen trudności i strachów, z jakimi spotykają się wszystkie dzieci. Tupcio Chrupcio przekonuje się jednak, że nie ma się czego bać. M.in. uczy się spać we własnym łóżku i samodzielnie jeść posiłki. Na szczęście w każdej sytuacji może liczyć na pomoc kochających rodziców.(n)

 • Ela, Oskar i Puf: Kto tu rządzi? 17:20

 • Clifford - wielki czerwony pies: Złapać ptaszka / Najlepsza impreza na świecie 17:35

  Pies Clifford, wyższy od piętrowego budynku i bardziej czerwony od wozu strażackiego, jest zawsze optymistą i serce ma równie wielkie, jak on sam. Clifford wraz ze swoją właścicielką, 8-letnią Emily Elizabeth Howard i przyjaciółmi - fioletową pudlicą Cleo i małym żółtym buldogiem T-Bonem - codziennie przeżywa pasjonujące i dające do myślenia przygody. Urocze psisko uczy dzieci jak bawić się z innymi, jak być uczynnym i jak zdobywać przyjaciół. Serial cieszy się olbrzymią popularnością w ponad 85 krajach, zdobył też 17 nominacji do prestiżowej nagrody Emmy.(n)

 • Nowe przygody Piotrusia Pana: Tajemniczy ogród 18:05

  Kapitan Hook obmyśla plan schwytania swojego odwiecznego wroga Piotrusia Pana i jego przyjaciół. Nibylandia jest zagrożona. Młodzi bohaterowie muszą ocalić krainę oraz uchronić obowiązujące w niej prawo do niedorastania. Przeżywają mnóstwo przygód.(n)

 • Sunny Day: Pałacowe gierki. s01e10 18:30

  Sunny wraz z przyjaciółmi organizuje bal na cześć samolubnego kuzyna Dudleya.(n)

 • Strażak Sam : Halloweenowy przekręt Normana. Fireman Sam, s08e15 19:00

  Pełen humoru i ciepła serial animowany dla najmłodszych. Strażak Sam mieszka w uroczym miasteczku Pontypandy, gdzie codzienne życie toczy się spokojnym rytmem. W razie nieoczekiwanych zdarzeń Sam wraz z drużyną czuwają na posterunku, zawsze gotowi nieść pomoc. Do Pontypandy wprowadzają się nowi mieszkańcy. Jest wśród nich Moose Roberts, specjalista od radzenia sobie w trudnych warunkach, który zakłada szkołę przetrwania. Pojawia się kierowca pociągu, Gareth Griffiths. Zjawia się także nowa nauczycielka, Pani Chen, z córeczką Lily.(n)

 • Kosmoloty: Dodo u władzy 19:10

  Przygody elitarnej grupy sympatycznych Kosmolotów - statków kosmicznych do zadań specjalnych. Każdy z nich ma wyjątkowe umiejętności: Orła, dowódcę Kosmolotów, cechuje zwinność i niezrównana prędkość, Jastrząb jest bardzo silny i ma fotograficzną pamięć, Jaskółka to mózg całej grupy, Sikorka jest najdzielniejsza ze wszystkich, a Kruk łączy w sobie spryt z ambicją. Orzeł i jego drużyna są kadetami i dopiero poznają przestrzeń kosmiczną - muszą nauczyć się wielu ważnych rzeczy, dowiedzieć się, co to takiego stratosfera i czym jest orbita ziemska. Kosmoloty przeżywają zapierające dech w piersiach przygody, a przy okazji oddają się zabawom i figlom, które są możliwe tylko w kosmosie.(n)

 • Ernest i Celestyna: Leon 19:20

  Serial "Ernest i Celestyna" jest kontynuacją francusko-belgijsko-luksemburskiej animacji z 2012 r., która odniosła kinowy sukces. Była nawet nominowana do Oscara. Wersja składająca się z 26 odcinków powstała na fali sukcesu pierwowzoru. Jest to opowieść o niezwykłej przyjaźni dwóch zwierząt, którym pisane jest być dla siebie wrogami. Niedźwiedź Ernest i myszka Celestyna są najlepszymi przyjaciółmi. Wbrew tradycji, która nakazuje myszom trzymać się jak najdalej od niedźwiedzi, tych dwoje nie tylko się lubi, ale też przeżywa niezwykłe przygody. Między innymi ratują przyjaciela przed utratą wspomnień oraz wspólnie przygotowują się do wyjazdu na wakacje. W serialu "Ernest i Celestyna" główni bohaterowie od początku są przyjaciółmi. Historia ich relacji jest dokładniej opowiedziana w wersji kinowej. Początkowo Celestyna szkoliła się na poszukiwacza zębów niedźwiadków, które myszom są potrzebne jako implanty w miejsce utraconych siekaczy. Wcale nie marzyła jednak o karierze dentystycznej. Poznanie niepozornego niedźwiedzia okazało się początkiem niesamowitej przyjaźni.(n)

 • Pamiętnik Florki: Czterolistna koniczyna. s01e10 19:30

  Podczas zabawy na łące Florka znajduje czterolistną koniczynę. Koszatniczki jej zazdroszczą, ponieważ wiedzą, że taka koniczyna przynosi szczęście. Podekscytowana bohaterka chowa znaleziony skarb w książce i czeka, aż przyjdzie do niej szczęście. Coś jednak jest nie tak.(n)

 • Masza i Niedźwiedź: Boże, chroń królową. Masza i Miedwied, s01e75 19:45

  Masza jest rezolutną, ciekawą świata kilkulatką, która ciągle wpada w tarapaty. Przyjaźni się z poczciwym niedźwiedziem. Wyważony i opiekuńczy kompan zawsze stara się ją chronić i pomaga jej pokonać wszystkie problemy. Razem przeżywają wiele przygód. Pełen humoru, uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie pięknie zrealizowany serial animowany.(n)

 • Bajeczki Maszy: Smolny byczek 19:50

  Filmy i seriale dla najmłodszych widzów. Ulubieni bohaterowie dzieci zabiorą je w magiczny świat marzeń i fantazji.(n)

 • Gormiti: Jeźdźcy wiatru 20:05

  Przed laty mieszkańcy czarodziejskiej krainy Gorm poznali smak strachu. Stało się to za sprawą Postaci Ciemności, które zaczęły zagrażać ich światu. Musiano stawić czoło zagrożeniu. Do walki poprowadzili Lordzi. Udało się pokonać siły zła, a na znak zwycięstwa wybudowano starożytną Wieżę. Umieszczono w niej Elaster, potężny kryształ, który chroni członków plemienia. Każdy dorastający Gormiti musi odwiedzić twierdzę, by otrzymać od niej siłę i męstwo. Tymczasem potężnemu kryształowi zagraża okrutny Vidous. Czterej śmiałkowie pochodzący z różnych plemion odkrywają, że jest on coraz bliżej przejęcia mocy. Nie mogą do tego dopuścić.(n)

 • Gormiti: Plasterek powietrza 20:15

  Przed laty mieszkańcy czarodziejskiej krainy Gorm poznali smak strachu. Stało się to za sprawą Postaci Ciemności, które zaczęły zagrażać ich światu. Musiano stawić czoło zagrożeniu. Do walki poprowadzili Lordzi. Udało się pokonać siły zła, a na znak zwycięstwa wybudowano starożytną Wieżę. Umieszczono w niej Elaster, potężny kryształ, który chroni członków plemienia. Każdy dorastający Gormiti musi odwiedzić twierdzę, by otrzymać od niej siłę i męstwo. Tymczasem potężnemu kryształowi zagraża okrutny Vidous. Czterej śmiałkowie pochodzący z różnych plemion odkrywają, że jest on coraz bliżej przejęcia mocy. Nie mogą do tego dopuścić.(n)

 • Kapitan Tsubasa: Dopaść Wakabayashiego 20:30

 • Nowe przygody Lucky Luke'a: Zatoka Sekwoi 20:55

  Samotny kowboj Lucky Luke i jego wierny towarzysz, koń Jolly Jumper przemierzają Dziki Zachód w poszukiwaniu bandytów. Dzięki swojej pomysłowości, szybkości posługiwania się bronią i niebywałemu szczęściu dzielnemu stróżowi prawa udaje się łapać złoczyńców bez rozlewu krwi. W misji szerzenia sprawiedliwości wspomaga Luke'a rumak Jolly Jumper, który często ratuje go z poważnych tarapatów.(n)

 • Wakacje z duchami: Strachy na lachy 21:25

  Trzej mali detektywi doprowadzają do ujęcia przestępców, którzy zamierzali zagarnąć bezcenne szkice. Wyjaśnia się również zagadka rzekomych duchów pojawiających się w zamku i zakłócających spokój okolicznych mieszkańców. Chłopcy zostają nagrodzeni za wytrwałość i odwagę. Przeciwnicy zorganizowania w zamku nowoczesnej dyskoteki również są usatysfakcjonowani, gdyż władze muszą uznać, że zamek jest zabytkiem, który należy chronić.(n)

 • Podróż za jeden uśmiech: Pechowy dzień 22:00

  Sprytny Poldek (Henryk Gołębiewski) i jego kuzyn, niezaradny i przemądrzały Duduś (Filip Łobodziński) wybierają się nad morze, gdzie chcą spędzić wakacje. Wyruszają z Krakowa, nawet nie przeczuwając, że przez całą drogę będzie ich prześladował potworny pech. Już na początku okazuje się, że zapomnieli pieniędzy na bilety kolejowe. Duduś jest gotów zrezygnować z wyjazdu, ale Poldek przekonuje go, że nawet w tak trudnej sytuacji uda im się dotrzeć do celu... Ekranizacja popularnej powieści Adama Bahdaja.(n)

 • Doktor Who : W lesie nocy. Doctor Who, s08e10 22:30

  Pewnego ranka ludzie ze wszystkich miejscowości na świecie muszą uporać się z bardzo zaskakującą inwazją obcych.(n)

 • Zakończenie programu 23:20

Lista stacji