×

Wyszukaj artykuł

Program tvTVP 1 program TV. Program telewizyjny TVP 1 na dziś, jutro i weekend

 • Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze 7:00

  Transmisja mszy świętej odprawianej z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.(n)

 • Pełnosprawni 8:00

  Program o niepełnosprawnych, o ich walce z własnymi słabościami, o tym jak sobie radzą w trudnych dla nich sytuacjach. Dowiemy się także, jaka jest sytuacja niepełnosprawnych sportowców w innych krajach Europy. Autorzy programu prezentują ich kariery, analizują funkcjonalność sprzętu, jakim się posługują.(n)

 • wojsko-polskie.pl 8:25

  Program poświęcony polskiej armii. Znajdą się w nim zarówno informacje o jej roli w strukturach NATO, jak i o formacjach Obrony Terytorialnej czy o historii polskiego wojska. Do tego w kolejnych wydaniach pojawiają się relacje z manewrów, ciekawostki i aktualne wydarzenia. Autorzy programu pokażą także, jak zmieniają się polskie siły zbrojne i jakim sprzętem obecnie one dysponują. Przede wszystkim zależy im jednak na ukazaniu zaangażowania żołnierzy w odbywaną służbę.(n)

 • Studio Raban 8:55

  W programie odpowiedzi na pytania, które nie dają spokoju, a z którymi warto się zmierzyć. Widzowie poznają historie młodzieży z Polski i zagranicy. Bohaterowie swoim życiem i działaniem inspirują innych. Z niektórymi twórcy spotkają się w ich świecie, a z innymi w klimatycznych kawiarniach. Wyjątkowość stanowią wywiady przygotowane w nietuzinkowych miejscach, np. na dachu jednego z warszawskich wieżowców. Wartością programu jest też jego interaktywność na kilku płaszczyznach. Widzowie mogą śledzić działania twórców w mediach społecznościowych i w trakcie emisji magazynu dostaną do wykonania specjalne zadania.(n)

 • Rodzinny ekspres: Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich 9:20

  Dziś zostanie omówiona ósma nauka Społecznej Krucjaty Miłości kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich". Prowadzący pomogą ją zrozumieć oraz zastosować we własnym życiu.(n)

 • Ojciec Mateusz : Manuela. s15e199 9:55

  Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Koordynatorka z Ekwadoru, Manuela, widzi, jak Władek Pęk szarpie się z Kasią. Wszyscy są zaniepokojeni, kiedy dziewczyna nie zjawia się na spotkaniu w sali parafialnej. Niebawem sąsiadka znajduje nieprzytomną Kasię na schodach prowadzących do piwnicy. Manuela jest wstrząśnięta tym zdarzeniem. W jednym z pracowników urzędu miasta rozpoznaje Pęka. Mężczyzna zostaje przesłuchany na komendzie. Dziubak i Nocul jadą na budowę, gdzie zatrudnieni są syn i brat Władka. Tymczasem Kasia wyznaje proboszczowi fakty, które mogą pomóc w śledztwie.(n)

 • Przyrodnik na tropie: Ryś 10:55

  Zwierzę, o którym dzisiaj będzie mowa, jest typem samotnika i potrafi zawzięcie bronić swojego terytorium. A może obejmować ono obszar 350 km kwadratowych lasów. Oznacza to, że gdyby rysie żyły w Warszawie, to istniałyby tam tylko dwa osobniki.(n)

 • Święto Wojska Polskiego 2020 11:40

 • Z pamięci: Bohdan Pniewski 13:05

  Cykl felietonów, w których Andrzej Dobosz wspomina ludzi, którzy zasłużyli się dla nauki, sztuki, sportu i ojczyzny.(n)

 • Okrasa łamie przepisy: Z wojskowej menażki 13:15

  Karol uda się w okolice Golubia-Dobrzynia, który został wyzwolony przez armię generała Hallera jako pierwsze miasto na Pomorzu. Przybywający z Francji żołnierze przynieśli ze sobą przepisy na potrawy dla wojska. Kucharz wraz z profesorem Jarosławem Dumanowskim spróbuje odtworzyć wybrane receptury. Przygotuje zupę chlebową potrawkę z dorsza oraz duszoną kapustę z kaczymi żołądkami, nawiązującą do francuskiej choucroute i polskiego bigosu.(n)

 • Fatima. Cud słońca 13:50

  "Fatima. Cud słońca" to film biograficzny autorstwa portugalskiego reżysera Jorge Paixao da Costy. Obraz jest opowieścią biograficzną, ale ma charakter filmu dokumentalnego. Została w nim przedstawiona historia objawień w Fatimie, zapoczątkowanych w 1917 r. Twórcy filmu skupili się przede wszystkim na życiu Hiacynty, jednej z trojga dzieci, którym ukazała się Matka Boża. Akcja filmu "Fatima. Cud słońca" rozpoczyna się w 1917 r. Przedstawione w nim wydarzenia mają miejsce w Fatimie, maleńkiej miejscowości w środkowej Portugalii liczącej tylko kilkanaście domów. Troje dzieci - Łucja Santos (Renata Belo) oraz Franciszek (Henrique Mello) i Hiacynta (Matilde Serrao) Marto - wychodzi na pastwisko. Jak wielu ich rówieśników, pasą owce i kozy. Jeszcze nie wiedzą, że ich imiona przejdą do historii, gdy pewnego dnia ukazuje im się Maryja. Piękna Pani, jak ją nazywają, zaprasza dzieci, aby przychodziły się z nią spotykać. Tytułowy cud Słońca jest autentycznym zjawiskiem, jakie zaobserwowano w Fatimie 13 października 1917 roku, czyli w dniu szóstego objawienia. Kilkadziesiąt tysięcy osób zaświadczyło wówczas, że przez około 10 minut niebo było pokryte chmurami, padał ulewny deszcz, a po chwili słońce zaczęło wirować po niebie. Kościół katolicki uznał to wydarzenie za cud.(n)

 • Portret przeszłości 15:30

  W pierwszej części obrazu omówione zostaną okoliczności wybuchu konfliktu polsko-bolszewickiego, a także jego przebieg.(n)

 • Teleexpress 17:00

  "Teleexpress" to najważniejsze informacje dnia w pigułce. W krótkim, trwającym 15 minut programie widz znajdzie skrót wiadomości na temat bieżących wydarzeń z kraju i ze świata dotyczących m.in. polityki, nauki i techniki, kultury oraz sportu. Prezentowane materiały ilustrują migawki filmowe komentowane przez lektora oraz w zależności od omawianych zdarzeń wypowiedzi ekspertów, badaczy, uczestników wydarzeń lub osobistości życia publicznego. W "Teleexpresie" nie brakuje też prognozy pogody, raportów przygotowanych przez redakcje TVP oddziałów regionalnych oraz najciekawszych informacji muzycznych. Obok tematów poważnych pojawiają się także te wywołujące uśmiech, opatrzone żartobliwym komentarzem prowadzącego. Rozszerzeniem "Teleexpressu" jest "Teleexpress Extra", który jest emitowany na TVP Info po zakończeniu głównego wydania programu. W 2016 roku magazyn obchodzi jubileusz trzydziestolecia swojego istnienia.(n)

 • Pogoda 17:20

  Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

 • Blondynka : Co było, co będzie. s07e91 17:30

  Jagna i Andrzej zgadzają się zamieszkać na statku. Na przystani w Majakach wszyscy czekają na kapitana. Okazuje się jednak, że jeszcze nie mogą się wprowadzić do nowego mieszkania - łajba Druckiego trafiła bowiem do remontu. Z tej okazji Karol znów przeprowadza się do leśniczówki. Na widok kapitana bocian Baśka odzyskuje siły. Auguścikowa decyduje się na wyjazd do Australii. Kiedy wraca z salonu fryzjerskiego do domu, na progu własnego domostwa widzi pana Strusia z nogą w gipsie. Sydney został ugryziony przez krokodyla. Tymczasem mieszkańcy Majaków rozprawiają o błogosławionym stanie Sylwii. Podobno felczerowa widziała, jak pani weterynarz kupowała w aptece test ciążowy. Dawid także chce się dowiedzieć, czy zostanie ojcem. Żona jednak nie zaprzecza, ani nie potwierdza zasłyszanych doniesień. Stec postanawia zrezygnować z urzędu wójta, a Majka rozwija mydlarski biznes. Dzięki wysiłkom Dawida odbywa się koncert Bystrej wody.(n)

 • Jaka to melodia? 18:30

  W tym odcinku widzowie będą mieli okazję przypomnieć sobie o skocznej i zarazem rzewnej muzyce i kulturze Romów. Na zaproszenie Rafała Brzozowskiego w programie pojawi się Don Vasyl, czyli nikt inny jak Kazimierz Doliński, poeta i kompozytor, i jego barwna rodzina: Elza, Don Vasyl Junior i roztańczona Nikol. Ich obecność zapewnia widowiskowe tańce, piękne, kolorowe stroje i doskonały nastrój. Doliński i jego rodzina zdradzą kilka rzeczy na temat swojego życia rodzinnego. Popis swoich umiejętności scenicznych dadzą także: Piękni i Młodzi, Brathanki Krzysztof Krawczyk, Jason Donovan, Maryla Rodowicz i grupa Kombi.(n)

 • Sport 19:20

  Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników.(n)

 • Cud nad Wisłą 19:25

 • Wiadomości 19:30

  Główny serwis informacyjny TVP i TVP Polonia, "Wiadomości", jest nadawany od 18 listopada 1989 roku. Zastąpił kojarzony z minionym ustrojem PRL "Dziennik Telewizyjny". Od wielu lat "Wiadomości" utrzymują się w czołówce programów najchętniej oglądanych przez widzów. Zespół reporterów codziennie przekazuje widzom najważniejsze aktualności z kraju i ze świata. Dziennikarze z ekipy "Wiadomości" są obecni wszędzie tam, gdzie rozgrywają się przełomowe i ważne wydarzenia polityczne, społeczne, gospodarcze czy kulturalne. W formie kilkuminutowych materiałów relacjonują kulisy nierzadko brutalnych konfliktów zbrojnych. Docierają do ofiar kataklizmów w różnych częściach świata. Angażują także widzów w pomoc osobom chorym, wykluczonym i innym potrzebującym. W wyjątkowych okolicznościach dane wydanie programu może mieć charakter specjalny. Jest wówczas w całości poświęcone jednemu wiodącemu tematowi. "Wiadomości" były ważnym etapem w rozwoju kariery wielu innych polskich dziennikarzy. Prezenterzy i inni pracownicy ekipy programu, uznawani za twarze stacji TVP, byli wielokrotnie nagradzani za swój profesjonalizm. Głosami widzów statuetki Wiktorów otrzymali m.in. Tomasz Lis, Waldemar Milewicz, Jolanta Pieńkowska, Piotr Kraśko i Krzysztof Ziemiec.(n)

 • Pogoda 19:55

  Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

 • La Bandida 20:00

  Tajemnicza kobieta, która zabiła generała Ordońieza przychodzi po pieniądze do Tovara. Ten nie dysponuje pełną sumą, dlatego prosi Gracielę o pożyczkę. Ta jednak odmawia. Wówczas Fedrico składa mu propozycję odkupienia Domu La Bandidy, na którą Tovar przystaje. Esperanza wpada na Javiera i jego narzeczoną. Postanawia z nim zerwać. Arturo i Valentina zaczynają śledzić Tovara, którego podejrzewają o zabicie generała. Widzą jak ten spotyka się z tajemniczą kobietą i daje jej torbę pełną pieniędzy. Consuelo jest zazdrosna o Pedra, a Księżniczka o Guera.(n)

 • 1920. Wdzięczni bohaterom 20:45

  Z okazji obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się wyjątkowe widowisko aktorsko-muzyczne. Inicjatorzy wydarzenia chcą oddać cześć bohaterom walczącym w bitwie, do której doszło w 1920 roku. Na trybunach zasiądzie około pięciu tysięcy osób. Wystąpi kilkudziesięciu artystów - wokalistów i aktorów - a także grupy rekonstrukcyjne. Zaśpiewają m.in. Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Piotr Cugowski, Olga Szomańska, Mateusz Ziółko, Michał Kowalonek, Maciej Balcar oraz Kasia Cerekwicka. Koszt zrealizowania tego multimedialnego pokazu wyniósł aż 4 miliony złotych. Poprowadzi Przemysław Babiarz, a w roli narratora wystąpi Antoni Królikowski.(n)

 • 1920 Bitwa Warszawska 22:30

  Wysokobudżetowa produkcja "1920 Bitwa Warszawska" przedstawia historię miłości polskiego żołnierza i pięknej aktorki, która opowiadana jest na tle przełomowych wydarzeń. Za kamerą stanął Jerzy Hoffman, który jest m.in. autorem ekranizacji "Trylogii" Henryka Sienkiewicza, a w obsadzie - najbardziej znane nazwiska rodzimych aktorów. Warszawa, 1920 rok. Polski poeta i ułan Jan Krynicki (Borys Szyc) zakochuje się w aktorce teatru rewiowego, Oli Raniewskiej (Natasza Urbańska). W obliczu zbliżającej się wojny z bolszewikami postanawiają jak najszybciej wziąć ślub. W kościele św. Anny sakramentu małżeństwa udziela im młody ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Zaraz po ceremonii pan młody wyrusza na front. On i jego towarzysze muszą stawić czoło siłom Lenina, który planuje rozprzestrzenienie rewolucji proletariackiej na całą Europę. Niestety, oddział Krynickiego zostaje rozbity. Sam Jan zaś zostaje posądzony o sympatie komunistyczne i bolszewicką agitację. Sąd wojskowy skazuje go na karę śmierci. Bolszewik Bykowski (Adam Ferency) postanawia ocalić mu życie i włącza go do swojego oddziału. Ułan ma mu pomóc w redakcji propagandowych ulotek. Tymczasem do Oli docierają wieści o zaginięciu męża. Dziewczyna nie może już znieść bezczynności i wyrusza na wojnę w charakterze sanitariuszki. Ma nadzieję odszukać ukochanego. Wkrótce linia frontu przesuwa się w pobliże Warszawy i marszałek Piłsudski (Daniel Olbrychski) podejmuje ryzykowną decyzję o kontrofensywie. W filmie "1920 Bitwa Warszawska" dochodzi do decydującego starcia.(n)

Lista stacji