×

Wyszukaj artykuł

Program tvTVP 1 program TV. Program telewizyjny TVP 1 na dziś, jutro i weekend

 • Rok w ogrodzie extra 8:00

  Twórcy odwiedzą najpiękniejsze ogrody widzów, aby rozwiązać ich problemy związane z pielęgnacją, glebą i szkodnikami.(n)

 • wojsko-polskie.pl 8:15

  Program poświęcony polskiej armii. Znajdą się w nim zarówno informacje o jej roli w strukturach NATO, jak i o formacjach Obrony Terytorialnej czy o historii polskiego wojska. Do tego w kolejnych wydaniach pojawiają się relacje z manewrów, ciekawostki i aktualne wydarzenia. Autorzy programu pokażą także, jak zmieniają się polskie siły zbrojne i jakim sprzętem obecnie one dysponują. Przede wszystkim zależy im jednak na ukazaniu zaangażowania żołnierzy w odbywaną służbę.(n)

 • Pełnosprawni 8:40

  Program o niepełnosprawnych, o ich walce z własnymi słabościami, o tym jak sobie radzą w trudnych dla nich sytuacjach. Dowiemy się także, jaka jest sytuacja niepełnosprawnych sportowców w innych krajach Europy. Autorzy programu prezentują ich kariery, analizują funkcjonalność sprzętu, jakim się posługują.(n)

 • Komisarz Alex : Zemsta. s09e117 9:10

  Podczas porannego joggingu do Górskiego i Alexa ktoś strzela z ukrycia. Czworonożny detektyw zostaje ranny. Jego losy ważą się na stole operacyjnym. Ekipa Górskiego uznaje, że motywem działania napastnika była zemsta. Śledczy twierdzą, że jeden z kryminalistów schwytanych przez Alexa szukał odwetu. Pies jednak nie rozpoznaje go na zdjęciach. Śledczy dochodzą do wniosku, że celem zamachu był Górski. Jego śmierci mógł pragnąć Arkadiusz Krawczak, skazany za zabójstwo dziewczyny policjanta. Przestępca właśnie wyszedł warunkowo z więzienia po dziesięciu latach. Aby go schwytać, Górski musi zmierzyć się z demonami przeszłości.(n)

 • Ojciec Mateusz : Stan zagrożenia. s13e170 10:05

  Nieznany sprawca przebija opony w samochodzie Możejki. Niedługo później funkcjonariusz otrzymuje też wiadomość, którą tajemniczy mężczyzna przekazał Dominikowi. Po rozmowie z Mateuszem inspektor zwołuje naradę na komendzie. Paruzel i Wierzbicki zostają oddelegowani do obserwowania szkoły, w której uczy się jego syn. Ich uwagę zwraca furgonetka, która stoi pod budynkiem. Gdy chcą wylegitymować kierowcę, ten zaczyna uciekać. Po krótkim pościgu udaje im się go zatrzymać. Okazuje się, że w samochodzie znajdowały się papierosy bez akcyzy. Gdy później Możejko odbiera Dominika ze szkoły, dostaje od niego zawiniętą w gazetę maskotkę. Mateusz sugeruje Noculowi, by sprawdził treść dołączonego periodyku. W środku znajduje on notatkę o samobójstwie w więzieniu 22-letniego Łukasza...(n)

 • Siedmiu wspaniałych nadjeżdża 11:05

  Szeryf Chris Adams (Lee Van Cleef) - niegdyś słynny na całym Dzikim Zachodzie rewolwerowiec - wiedzie wraz z żoną spokojne życie w małym mieście niedaleko granicy z Meksykiem. Pewnego dnia bandyci - bracia Allan i Shelly (Darrell Larson) - napadają na miejscowy bank. W trakcie strzelaniny ranią szeryfa, porywają jego żonę Arillę (Mariette Hartley) i uciekają z miasta. Gdy tylko poważnie ranny Chris odzyskuje przytomność rusza za nimi w pościg. Towarzyszy mu pisarz Noah Forbes (Michael Callan). Na prerii znajdują zwłoki brutalnie zamordowanej Arilli. Wkrótce udaje im się dopaść braci Allan. Żeby dopełnić dzieła zemsty, muszą jeszcze schwytać Shelly'ego, który uciekł do Meksyku. Po drugiej stronie granicy szeryf spotyka starego przyjaciela, Jima Mackaya (Ralph Waite), który wraz z miejscowymi wieśniakami zastawił pułapkę na bandę niejakiego De Toro. Pochłonięty żądzą zemsty Chris odmawia im pomocy. Dopiero gdy odkrywa, że Shelly przyłączył się do tej bandy i wydał Jima oraz wieśniaków, zawraca. Niestety jest już za późno. Teraz on i Noah muszą ratować pozostawione w wiosce kobiety i dzieci. Aby podołać licznemu przeciwnikowi, szeryf uzyskuje od gubernatora ułaskawienie dla pięciu skazańców.(n)

 • Okrasa łamie przepisy: Gotowanie na dziko 12:45

  Karol pokaże tym razem, jak zwykłemu mięsu nadać smak dziczyzny. Kiedyś stosowano długie bejcowanie, czyli trzymanie mięsa w octowej zalewie z dodatkiem aromatycznych, kojarzących się z lasem przypraw, takich jak jałowiec. Kucharz zaprezentuje inne sposoby. Przygotuje roladę z ligawy wołowej aromatyzowaną leśnymi przyprawami i długo duszoną w sosie z czerwonego wina. Będzie także sandacz pieczony na wędzonym boczku z dzika, podany z grzybami.(n)

 • Katastrofa Pompei 13:20

  Film opowiada o zagładzie Pompei, miejsca jednej z największych katastrof w dziejach ludzkości. Co roku odwiedzają je 2 miliony turystów, chcących przyjrzeć się ruinom zniszczonego przez wulkan miasta. Pierwsze wstrząsy mieszkańcy zaczęli odczuwać wczesnym rankiem 24 października 79 roku. Po południu nad Pompeję nadciągnęła chmura popiołu i kamieni wydobywających się z wnętrza Wezuwiusza. Następnego dnia nastąpiła druga erupcja, tym razem śmiercionośna. W ciągu 48 godzin zginęło 16 tysięcy ludzi. W filmie wypowiadają się eksperci z Włoch, Wielkiej Brytanii i Francji, którzy dokładnie opisują przebieg tej tragedii.(n)

 • Z pamięci: Jan Józef Szczepański, część 1 14:15

  Cykl felietonów, w których Andrzej Dobosz wspomina ludzi, którzy zasłużyli się dla nauki, sztuki, sportu i ojczyzny.(n)

 • Weterynarze z sercem 14:25

  Pomysł na program powstał na fali rosnącej popularności na świadome wprowadzanie zwierząt domowych do życia polskich rodzin. Propozycja dla widzów poszukujących przystępnej wiedzy o swoich podopiecznych i możliwościach poprawy ich losu. W programie pokazana będzie opieka medyczna nad pacjentami m.in. klinik weterynaryjnych, zwierzętami w ogrodach zoologicznych, ośrodkach ratujących dzikie stworzenia czy stadninach koni. Widzowie zobaczą, jakie korzyści w rozwoju ludzi dają zwierzęta i jak ważne jest dbanie o ich dobro.(n)

 • U Pana Boga w ogródku 15:05

  Zbliżają się wybory nowego burmistrza. O objęciu tej funkcji zaczyna marzyć miejscowy przedsiębiorca, Śliwiak. Rozpoczyna się zacięta walka polityczna, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Stasiek Niemotko zgadza się zostać szefem sztabu wyborczego Śliwiaka. Burmistrz zaś może liczyć na pomoc synów, którym kiedyś, dzięki swojej władzy, zapewnił dobre stanowiska. Ksiądz zwierza się komendantowi ze swojego nowego zmartwienia. Dzwon na wieży kościelnej wydał fałszywe brzmienie. Duchowny sądzi, że jest to zły znak i prosi komendanta o wzmocnienie patroli w miasteczku.(n)

 • Rolnik szuka żony . s07e05 15:55

  Ważnym elementem życia rolnika jest praca fizyczna, której w gospodarstwie nigdy nie brakuje. Tym razem kandydatki na żony i kandydat na męża dla gospodarzy zmierzą się z codziennymi wiejskimi obowiązkami. Widzowie zobaczą, jak sobie z nimi poradzą i czy kolejne trudne zadania ich nie zniechęcą. Będą bowiem musiieli wstawać skoro świt, pracować w oborze i zajmować się hodowlanymi zwierzętami.(n)

 • Teleexpress 17:00

  "Teleexpress" to najważniejsze informacje dnia w pigułce. W krótkim, trwającym 15 minut programie widz znajdzie skrót wiadomości na temat bieżących wydarzeń z kraju i ze świata dotyczących m.in. polityki, nauki i techniki, kultury oraz sportu. Prezentowane materiały ilustrują migawki filmowe komentowane przez lektora oraz w zależności od omawianych zdarzeń wypowiedzi ekspertów, badaczy, uczestników wydarzeń lub osobistości życia publicznego. W "Teleexpresie" nie brakuje też prognozy pogody, raportów przygotowanych przez redakcje TVP oddziałów regionalnych oraz najciekawszych informacji muzycznych. Obok tematów poważnych pojawiają się także te wywołujące uśmiech, opatrzone żartobliwym komentarzem prowadzącego. Rozszerzeniem "Teleexpressu" jest "Teleexpress Extra", który jest emitowany na TVP Info po zakończeniu głównego wydania programu. W 2016 roku magazyn obchodzi jubileusz trzydziestolecia swojego istnienia.(n)

 • Pogoda 17:20

  Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

 • Jaka to melodia? 17:30

  Show emitowany jest w trzech wersjach. Od poniedziałku do piątku pojawia się na antenie jako teleturniej muzyczny, w którym troje zawodników ma za zadanie jak najszybciej podać tytuł prezentowanej im piosenki. W soboty w programie biorą udział dwie dwuosobowe drużyny, które ścierają się w bitwie na hity. W niedziele zaś w roli uczestników w show goszczą gwiazdy, które mają możliwość wykazania się znajomością muzyki rozrywkowej. We wszystkich tych odsłonach nie zabraknie wielkich przebojów, również tych wykonywanych na żywo. Prowadzi Rafał Brzozowski.(n)

 • Ludzie i bogowie: Śmierć i medycyna 18:30

  Zapada wyrok na doktora Jana Nowotnego, który jako podwójny agent wydał już wielu szpiegów w ręce Gestapo. Ponieważ pierwsza akcja patrolu Pazur kończy się niepowodzeniem, Bella obmyśla inny plan. Wybiera się z Dagerem na przyjęcie u gubernatora Fischera, by tam zdobyć adres lekarza. Korzeniewski bezskutecznie próbuje skontaktować się z Jadwigą. Członkowie podziemia uprowadzają ochroniarza Nowotnego. Dowiadują się od niego, gdzie mieszka kochanka zdrajcy i jaki jest ich tajny sygnał. Dager i Onyks zjawiają się w lokalu. Obiecują Nowotnemu darować życie, jeśli poda im nazwiska ludzi, których aktualnie rozpracowuje. Pani Łokietkowa dzieli się z rodziną Komanów bolesną nowiną - z Wisły wyłowiono ciało jej męża. Do mieszkania Bronki przychodzi Onyks. Zauważa, że synek kobiety jest chory i obiecuje pomoc. Zander zjawia się w Akwarium. Prawie rozpoznaje Różę, ale dziewczynie udaje się uciec przez zaplecze. Waga próbuje ją przekonać, by zrezygnowała z pracy w kawiarni.(n)

 • Sport 19:25

  Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników.(n)

 • Wiadomości 19:30

  Główny serwis informacyjny TVP i TVP Polonia, "Wiadomości", jest nadawany od 18 listopada 1989 roku. Zastąpił kojarzony z minionym ustrojem PRL "Dziennik Telewizyjny". Od wielu lat "Wiadomości" utrzymują się w czołówce programów najchętniej oglądanych przez widzów. Zespół reporterów codziennie przekazuje widzom najważniejsze aktualności z kraju i ze świata. Dziennikarze z ekipy "Wiadomości" są obecni wszędzie tam, gdzie rozgrywają się przełomowe i ważne wydarzenia polityczne, społeczne, gospodarcze czy kulturalne. W formie kilkuminutowych materiałów relacjonują kulisy nierzadko brutalnych konfliktów zbrojnych. Docierają do ofiar kataklizmów w różnych częściach świata. Angażują także widzów w pomoc osobom chorym, wykluczonym i innym potrzebującym. W wyjątkowych okolicznościach dane wydanie programu może mieć charakter specjalny. Jest wówczas w całości poświęcone jednemu wiodącemu tematowi. "Wiadomości" były ważnym etapem w rozwoju kariery wielu innych polskich dziennikarzy. Prezenterzy i inni pracownicy ekipy programu, uznawani za twarze stacji TVP, byli wielokrotnie nagradzani za swój profesjonalizm. Głosami widzów statuetki Wiktorów otrzymali m.in. Tomasz Lis, Waldemar Milewicz, Jolanta Pieńkowska, Piotr Kraśko i Krzysztof Ziemiec.(n)

 • Pogoda 20:05

  Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

 • Alarm! 20:10

  W programie pojawiają się dziennikarskie interwencje, śledztwa i opowieści o realnych problemach Polski i jej mieszkańców. Reporterzy pokazują to w sposób nowatorski i dynamiczny. Zaglądają często tam, gdzie inni boją się, nie chcą lub nie mogą, nagłaśniając ważne sprawy.(n)

 • Komisarz Alex : Odkrycie. s15e178 20:35

  W swoim laboratorium zostaje zamordowany profesor Adam Konarski, któremu udało się znaleźć sposób na antybiotykooporne bakterie. Komisarz Górski, Alex i Gutek zjawiają się na miejscu zbrodni. Poznają wicedyrektora firmy, której właścicielem był naukowiec. Potem przesłuchują jego żonę i współpracowników. Wychodzi na jaw, że ofiara od jakiegoś czasu dostawała anonimowe listy z pogróżkami. Chciano ją zmusić do zaprzestania prac nad wynalazkiem. Policjanci dowiadują się, że odkrycie to nie jest na rękę ogromnej firmie farmaceutycznej, w której profesor kiedyś pracował. Mimo to nie udaje się udowodnić powiązań koncernu z tą zbrodnią. Kolejne tropy także okazują się błędne. Niespodziewanie śledztwo nabiera rozpędu, kiedy bliski współpracownik Konarskiego zostaje umyślnie potrącony przez samochód.(n)

 • Nieplanowane 21:35

  Amerykański film antyaborcyjny "Nieplanowane" z 2019 roku jeszcze przed swoją oficjalną premierą wzbudził ogromne kontrowersje zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Scenariusz oparto w dużym stopniu na pamiętniku Abby Johnson, byłej dyrektorki kliniki Planned Parenthood (ang. Planowane Rodzicielstwo). Niektóre kanały telewizyjne odmówiły emisji reklam filmu ze względu na jego tematykę, a lekarze niejednokrotnie podważali wiarygodność przedstawionych w nim scen. Mimo to obraz "Nieplanowane" okazał się kasowym sukcesem i zarobił aż 18 milionów dolarów przy trzykrotnie niższym budżecie. Główna bohaterka dramatu "Nieplanowane", Abby, podejmuje pracę w klinice aborcyjnej należącej do organizacji Planned Parenthood. Od początku wykazuje się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem, w związku z czym zdobywa liczne nagrody i zostaje mianowana jedną z dyrektorek korporacji. Pewnego dnia jest świadkiem zabiegu, który pokazuje jej aborcję z zupełnie innej strony. Kobieta z przerażeniem stwierdza, że brała do tej pory udział w tysiącach morderstw. Postanawia włączyć się w działalność ruchów pro-life.(n)

 • Tranzyt 23:30

  W thrillerze "Tranzyt" Jim Caviezel, odtwórca roli Chrystusa w słynnym filmie "Pasja" Mela Gibsona, wciela się w postać Nate'a Sidewella, mężczyzny z kryminalną przeszłością, który przebywa właśnie na zwolnieniu warunkowym. Obecnie razem z żoną Robyn (Elisabeth Röhm) i synami, Shane'em (Sterling Knight) i Kennym (Jake Cherry), wybiera się on na wakacje. Wycieczka ma im pomóc odbudować dobre relacje. Tymczasem czwórka bandytów, Marek (James Frain), jego dziewczyna Arielle (Diora Baird), Losada (Harold Perrineau) i Evers (Ryan Donowho), która dokonała zuchwałego napadu na bank, próbuje uciec z łupem. Aby bez problemów ominąć policyjną blokadę, przestępcy decydują się podrzucić pieniądze przypadkowym podróżnym. Wybierają Sidewellów. Sytuacja w filmie "Tranzyt" dodatkowo się komplikuje, gdy na jednym z postojów Robyn znajduje wśród bagażu torbę wypchaną banknotami. Przekonana, że jej mąż wrócił do działalności przestępczej, zostawia go samego na drodze. Tymczasem kryminaliści chcą odzyskać swój łup. Sidewellom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.(n)

Lista stacji