×

Wyszukaj artykuł

Program tvTVP Polonia program TV. Program telewizyjny TVP Polonia na dziś, jutro i weekend

 • Domisie: Sposoby na zapominanie 17:00

  Bazyli jest roztargniony i bez przerwy o czymś zapomina. Wszyscy starają się mu pomóc. Proponują zawiązywanie supełków, przypinanie karteczek, ustawianie budzika, a także założenie notesiku i robienie planu zajęć.(n)

 • Teleexpress 17:30

  "Teleexpress" to najważniejsze informacje dnia w pigułce. W krótkim, trwającym 15 minut programie widz znajdzie skrót wiadomości na temat bieżących wydarzeń z kraju i ze świata dotyczących m.in. polityki, nauki i techniki, kultury oraz sportu. Prezentowane materiały ilustrują migawki filmowe komentowane przez lektora oraz w zależności od omawianych zdarzeń wypowiedzi ekspertów, badaczy, uczestników wydarzeń lub osobistości życia publicznego. W "Teleexpresie" nie brakuje też prognozy pogody, raportów przygotowanych przez redakcje TVP oddziałów regionalnych oraz najciekawszych informacji muzycznych. Obok tematów poważnych pojawiają się także te wywołujące uśmiech, opatrzone żartobliwym komentarzem prowadzącego. Rozszerzeniem "Teleexpressu" jest "Teleexpress Extra", który jest emitowany na TVP Info po zakończeniu głównego wydania programu. W 2016 roku magazyn obchodzi jubileusz trzydziestolecia swojego istnienia.(n)

 • Koronawirus - poradnik 17:45

  Magazyn przekazujący rzetelną wiedzę na temat koronawirusa. Eksperci odpowiadają na często zadawane pytania związane z funkcjonowaniem ludzi w czasie epidemii.(n)

 • Moja klasa - Back to School 17:55

  "Moja klasa - Back to School" to teleturniej, w którym można wziąć udział bez wychodzenia z domu. Prowadzący show Maciej Kurzajewski łączy się z uczestnikami i ich pomocnikami przez komunikator internetowy. Drużyny muszą wskazać poprawną odpowiedź na pytania, których poziom trudności odpowiada programowi kolejnych klas szkoły podstawowej i średniej. Po każdym zadaniu zdają do następnej klasy. W teleturnieju dozwolone jest korzystanie ze ściągawek, ale odpowiedzi "z głowy" będą premiowane wyższą wygraną. Finał programu "Moja klasa - Back to School" to matura - aby ją zdać, trzeba poprawnie odpowiedzieć na pięć pytań otwartych. W sumie w teleturnieju wygrać można 24 tysiące złotych. Drużyny nie rywalizują między sobą, lecz grają na czas. Od tego, jak szybko uczestnicy rozwiązują kolejne testy, zależy wysokość ich nagrody.(n)

 • Okrasa łamie przepisy: Bio warzywa na stół 18:25

  Karol Okrasa rusza na gospodarstwo w okolicach Ćmielowa, które specjalizuje się w ekologicznej uprawie warzyw. Widzowie dowiedzą się, czym właściwie jest zdrowa żywność i jak się ją pozyskuje. Kucharz przygotuje trzy warzywne dania - placuszki z cukinii podane z sałatką z kwiatów, tatar z dyni hokkaido z suszonymi pomidorami i cebulą oraz barszcz ukraiński z pieczonymi buraczkami i fasolą na mleku kokosowym.(n)

 • Wszystko przed nami 18:55

  Paweł dzwoni do Agaty i informuje ją, że sprawa rozwodowa z Luką się komplikuje i powinna przyjechać do Mediolanu. Marcin jest zaniepokojony, gdy siostra proponuje mu, by na czas jej nieobecności zaprosić do Lublina Halinę i Dominika. Olgierd przychodzi do Dobrego Adresu z rzeczoznawcą, by dokonać wyceny kamienicy. Wojtek zarzuca mu, że działa bezprawnie. Szawarski pokazuje zaskoczonemu mężczyźnie decyzję urzędu miasta, na mocy której jest już pełnoprawnym współwłaścicielem budynku. Nowak odzyskuje od detektywa zdjęcia swojego dziadka po obróbce oraz resztę pieniędzy za współpracę. Jest rozżalony, że zażądał tak mało od biznesmena i topi smutki w alkoholu w barze, w którym pracuje Iza. Wpada na pomysł, by znaleźć i obejrzeć kamienicę, do której roszczenia odsprzedał.(n)

 • Magazyn z Ameryki 19:25

  Magazyn omawiający sprawy związane z życiem Polaków w Stanach Zjednoczonych.(n)

 • Żubr Pompik: Duże i małe 19:45

  W głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Jest za to najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła. Nie ma takiej leśnej tajemnicy, której Pompik by nie rozwiązał dzięki uważnej obserwacji i cierpliwości. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka. Mama żuberków, Porada, cierpliwie odpowiada na ich pytania, a kiedy trzeba, pociesza. Żubr Pomruk, czyli tatuś Pompika i Polinki, największy ze wszystkich żubrów w puszczy, służy z kolei swoją siłą, kiedy trzeba wyciągnąć maluchy z tarapatów.(n)

 • Czytanie przed spaniem, czyli cała Polska czyta dzieciom: Bezksiężycowa noc 19:50

  Cykliczny program, w którym znane osoby takie jak Paulina Chylewska, Michał Żebrowski i Artur Barciś czytają bajki dla dzieci.(n)

 • Wiadomości 20:00

  Główny serwis informacyjny TVP i TVP Polonia, "Wiadomości", jest nadawany od 18 listopada 1989 roku. Zastąpił kojarzony z minionym ustrojem PRL "Dziennik Telewizyjny". Od wielu lat "Wiadomości" utrzymują się w czołówce programów najchętniej oglądanych przez widzów. Zespół reporterów codziennie przekazuje widzom najważniejsze aktualności z kraju i ze świata. Dziennikarze z ekipy "Wiadomości" są obecni wszędzie tam, gdzie rozgrywają się przełomowe i ważne wydarzenia polityczne, społeczne, gospodarcze czy kulturalne. W formie kilkuminutowych materiałów relacjonują kulisy nierzadko brutalnych konfliktów zbrojnych. Docierają do ofiar kataklizmów w różnych częściach świata. Angażują także widzów w pomoc osobom chorym, wykluczonym i innym potrzebującym. W wyjątkowych okolicznościach dane wydanie programu może mieć charakter specjalny. Jest wówczas w całości poświęcone jednemu wiodącemu tematowi. "Wiadomości" były ważnym etapem w rozwoju kariery wielu innych polskich dziennikarzy. Prezenterzy i inni pracownicy ekipy programu, uznawani za twarze stacji TVP, byli wielokrotnie nagradzani za swój profesjonalizm. Głosami widzów statuetki Wiktorów otrzymali m.in. Tomasz Lis, Waldemar Milewicz, Jolanta Pieńkowska, Piotr Kraśko i Krzysztof Ziemiec.(n)

 • Pogoda 20:35

  Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

 • Sport 20:40

  Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników.(n)

 • Strażacy 20:45

  Aspirant Adam Wojnar i jego przyjaciel Wojtek Lewicki pracują razem w jednostce straży pożarnej w Warszawie. Obaj w ostatniej chwili zdążają na dyżur swojej zmiany. Wkrótce ratownicy otrzymują wezwanie do wypadku z udziałem samochodu i tramwaju. Wojnar ratuje uwięzioną w zmiażdżonym aucie Beatę. Działa wbrew zaleceniom przełożonego, kapitana Boryckiego, czym naraża się na jego gniew. Później do jednostki przyjeżdżają goście z OSP w Żyrardowie. Ochotnicy proszą komendanta Kosmalę, by pomógł im zorganizować specjalistyczne szkolenie. Tymczasem związana z Adamem studentka szkoły muzycznej Kamila szykuje się do egzaminu. Dobry wynik w nim może pozwolić jej zdobyć stypendium i wyjechać do Stanów Zjednoczonych.(n)

 • Koronawirus - poradnik 21:35

  Magazyn przekazujący rzetelną wiedzę na temat koronawirusa. Eksperci odpowiadają na często zadawane pytania związane z funkcjonowaniem ludzi w czasie epidemii.(n)

 • Polonia 24 21:45

  "Polonia 24" to magazyn informacyjno-publicystyczny adresowany do Polaków mieszkających zarówno w kraju, jak i za granicą. W każdym wydaniu dziennikarze prezentuje najważniejsze wydarzenia społeczne, gospodarcze i kulturalne związane z tematyką polonijną i przybliżają problemy rodaków osiadłych w różnych zakątkach świata. Program "Polonia 24" można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 21.45. Pojawiające się w każdym jego wydaniu aktualne informacje dotyczące Polonii mieszkającej na całym świecie przygotowuje profesjonalny zespół dziennikarsko-redaktorski. Wydarzenia przedstawiają zaś na zmianę znane prezenterki.(n)

 • Co dalej?: Imprezy masowe czasów pandemii 22:05

  Twórcy rozważają różne aspekty rzeczywistości, na którą wpłynęła pandemia. Dociekają, jak zmieni się m.in. kultura, ekonomia, polityka czy edukacja. Program prowadzą na zmianę Piotr Gociek i Mateusz Bosak. Wśród gości, z którymi się łączą poprzez komunikator, są m.in. socjolodzy, myśliciele, publicyści i futurolodzy.(n)

 • Cisza nad rozlewiskiem 22:25

  Róża za wszelką cenę chce poznać tajemnicę Mirki. Wykrada Maciejowi klucze do jej mieszkania i udaje się na miejsce. Tam zastaje nieznajomego mężczyznę. Piernacki i Tomasz spierają się o kształt stadniny. Pierwszy z nich marzy o jej rozbudowie, ale jego wspólnik przekonuje go, że powinni skupić się na remoncie. Obaj planują wciągnąć do współpracy Konrada. Tymczasem mężczyzna zaczyna intensywnie uprawiać biegi. Liczy, że na leśnych drogach znowu spotka uroczą nieznajomą. Paula zbliża się do Piotra. Marysia i Krzysztof przygotowują dom przed narodzinami dziecka. Nie we wszystkim są zgodni. Tymczasem nad rozlewiskiem zjawia się Kuba.(n)

 • Focus on Poland 23:10

  Codzienny program informacyjny w języku angielskim skierowany do Polaków mieszkających poza granicami kraju i cudzoziemców poszukujących ciekawych i rzetelnych wiadomości o Polsce. Ma pomóc zagranicznym widzom zrozumieć Polskę i Polaków oraz kształtować pozytywny wizerunek kraju na świecie. Prowadzący przekażą najważniejsze wiadomości z dziedziny polityki, gospodarki, kultury, historii, nauki, nowych technologii i sportu.(n)

 • Myśli na ten czas: Ks. Henryk Paprocki. Miłość, część 3 23:20

  Duchowni rzymskokatoliccy, protestanccy i prawosławni oraz osoby świeckie przedstawiają filozoficzne i kulturoznawcze spojrzenia na słowa oraz dzieła wybitnych postaci religii i kultury w kontekście Wielkiego Postu. Mówią m.in. o malarstwie, nauce, kinie, pracy, odpowiedzialności i pokorze. Wśród zaproszonych do udziału w cyklu gości znaleźli się: ks. bp prof. dr hab. Michał Janocha, dominikanin o. Paweł Kozacki, proboszcz parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie ks. Michał Jabłoński oraz prof. dr hab. Robert Piłat.(n)

 • Kabaret za kulisami: Aktor w kabarecie 23:30

  Gościem odcinka jest Wojciech Solarz, który opowiada, po co aktorowi kabaret i jak powinno uczyć się rozśmieszania ludzi. Widzowie dowiedzą się, czy są kary w teatrze za złe zagranie roli.(n)

Lista stacji