×

Wyszukaj artykuł

Program tvTVP Polonia program TV. Program telewizyjny TVP Polonia na dziś, jutro i weekend

 • Barwy szczęścia 6:15

  Romanowski niespodziewanie zapowiada rezygnację z realizacji projektu Miki. Firma będzie wdrażać w życie pomysł Agaty. Miriam proponuje Pyrce i Patrykowi, by polecieli z nią do Izraela. Mogliby skonsultować z tamtejszymi lekarzami przypadek Huberta, a przy okazji dodaliby otuchy Pawłowi, który niedługo ma stanąć na nogach. Unieruchomiony po wypadku Łukasz obserwuje młodego sąsiada, który mieszka naprzeciwko. Porusza się on na wózku inwalidzkim. Kajtek, Oliwka, Madzia, Kacper i Tymon świętują rozpoczęcie roku akademickiego nad Wisłą. Po powrocie do mieszkania Cieślak i Zbrowska zastają Sabinę pijącą alkohol.(n)

 • Barwy szczęścia 6:40

  Kasia przyłapuje Łukasza na podglądaniu sąsiadów przez lornetkę. Sadowski wypytuje o nowych lokatorów Darka. Liczy, że jako przewodniczący wspólnoty ma jakieś informacje na ich temat. Po tej rozmowie Janicki postanawia sprawdzić, czy w mieszkaniu Kwiatkowskich dzieje się coś podejrzanego. Na prośbę Klary ordynator zgadza się skonsultować stan Huberta z lekarzami z Izraela. Pyrka przekazuje dokumentację medyczną męża Agacie i Patrykowi, którzy szykują się do wylotu. Jerzy i Małgorzata próbują uspokoić spanikowanego Kacpra. Chłopak odebrał pismo od przedstawicieli firmy odzieżowej, którzy oskarżają jego i Magdę o zniesławienie. Zwoleńska umawia młodych na spotkanie z mecenas Paszkowską. Prawniczka deklaruje swoją pomoc, gdyby doszło do procesu.(n)

 • Barwy szczęścia 7:05

  Klara z Marysią żegnają Agatę i Patryka przed ich wylotem do Izraela. Potem Pyrka odwiedza w szpitalu męża. Dołącza do niej Iwona, która w końcu wyznaje, że to Marek jest ojcem jej córeczki. W Tel Awiwie Miriam zabiera przyjaciół do Pawła, który właśnie stawia pierwsze kroki po operacji. Niespodziewanie mężczyzna oświadcza się ukochanej. Później cała trójka jedzie pod Ścianę Płaczu. Zostawiają kartkę od Marysi z prośbą o zdrowie dla taty. Regina mimo złego samopoczucia idzie z Frankiem do parku. Dostaje ataku silnego bólu, który nie pozwala jej chodzić. Mikołaj zjawia się w gabinecie Anety na kontrolę. Zaprasza dentystkę na kawę do Feel Good. Wyznaje jej, że się zakochał.(n)

 • Polonia 24 7:35

  "Polonia 24" to magazyn informacyjno-publicystyczny adresowany do Polaków mieszkających zarówno w kraju, jak i za granicą. W każdym wydaniu dziennikarze prezentuje najważniejsze wydarzenia społeczne, gospodarcze i kulturalne związane z tematyką polonijną i przybliżają problemy rodaków osiadłych w różnych zakątkach świata. Program "Polonia 24" można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 21.45. Pojawiające się w każdym jego wydaniu aktualne informacje dotyczące Polonii mieszkającej na całym świecie przygotowuje profesjonalny zespół dziennikarsko-redaktorski. Wydarzenia przedstawiają zaś na zmianę znane prezenterki.(n)

 • Pytanie na śniadanie 8:00

  "Pytanie na śniadanie" to poranny program skierowany do wszystkich tych, którzy chcą być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami. To również porcja pozytywnej energii na cały dzień. Telewizja śniadaniowa gości na antenie TVP2 sześć razy w tygodniu - w dni powszednie startuje o godzinie 8:00, a w soboty o 7:30. W każdym wydaniu znajdują się najciekawsze i najbardziej aktualne informacje z różnych dziedzin: od sportu i kultury, przez nowinki ze świata show-biznesu, aż po doniesienia naukowe. Widzowie "Pytania na śniadanie" zapoznają się ze szczegółami najważniejszych festiwali, premier i konkursów obejmujących branżę muzyczną, filmową, wydawniczą i telewizyjną, odkryją kulisy akcji charytatywnych i nowatorskich projektów. Mają możliwość obejrzenia wywiadów z uczestnikami i laureatami omawianych zdarzeń. Zaproszenia do studia "Pytania na śniadanie" otrzymują m.in. celebryci, badacze, artyści, sportowcy o uznanej pozycji, a także utalentowani debiutanci - wszyscy, którzy mają na swoim koncie ważne dokonania, którymi mogą się podzielić. "Pytanie na śniadanie" promuje pozytywne wartości, rozbudza ciekawość świata, bawiąc uczy, a przez informacje z dziedziny sportu i garść porad z dziedziny żywienia i diety, zachęca do aktywnego i zdrowego stylu życia. Szeroki dobór tematów sprawia, że program zainteresuje odbiorców w różnym wieku.(n)

 • Krótka historia: Medal "Cudu nad Wisłą" 11:30

  Profesor Wysocki opowiada o polskim odznaczeniu wojskowym ustanowionym na pamiątkę Cudu nad Wisłą.(n)

 • Święto Wojska Polskiego 2020 11:40

 • Ojciec Mateusz : Fryzjerka. s18e235 13:10

  Natalia spotyka u fryzjera kuzynkę Pluskwy, Majkę (Delfina Wilkońska). Grażyna Krupska (Katarzyna Maciąg), właścicielka zakładu, zatrudnia dziewczynę w salonie. Majka podekscytowana nową pracą wpada na plebanię na obiad, który szykuje sam ksiądz Mateusz. Nocul czeka na Kobylicką pod domem. Widzi jak Ewa rozmawia z sąsiadem Wojtkiem (Jakub Wesołowski). Zauważa, że tych dwoje świetnie się ze sobą dogaduje, o czym wspomina, gdy policjantka wreszcie kończy rozmowę. Ona jednak speszona ucina temat. W tym czasie w okolicy dochodzi do wypadku. Poszkodowaną jest Grażyna. Świadek twierdzi, że kierowca najechał na nią z premedytacją. Nieprzytomna kobieta trafia na stół operacyjny. W szpitalu prowadzący śledztwo Ewa i Nocul natykają się na Wojtka. Okazuje się, że jest chirurgiem. Policjantka jest wyraźnie zaskoczona tym, gdzie pracuje znajomy. Później wraz z Dziubakiem przesłuchuje fryzjerki w zakładzie. Pracownice zeznają, że tego dnia w salonie zjawił się niejaki Maciej Parys (Mariusz Zaniewski). Wieczorem Kobylicka spotyka się z Wojtkiem, który składa jej wizytę. Mateusz i Pluskwa zaczynają własne dochodzenie. Śledzą Urszulę Jaskólską (Dominika Ostałowska), właścicielkę apteki.(n)

 • Strażacy : Stan gotowości. s02e11 14:00

  Komendant informuje Boryckiego, że jego okres próbny na stanowisku dowódcy się skończył i zostaje on odwołany. Później Kosmala podczas odprawy odczytuje rozkaz, zgodnie z którym na stanowisko sprawowane do tej pory przez Rafała powołany zostaje Adam. Centrum powiadamiania ratunkowego odbiera zgłoszenie o katastrofie kolejowej w okolicach Żyrardowa. Tomek i Kosmala ustalają dokładną lokalizację zderzenia pociągów. Wojnar orientuje się, że jednym z nich podróżowała Kamila. Na miejscu wypadku zjawiają się Magda, Dario, Boguś, Witek, Basia i Jacek. Rozpoczyna się skomplikowana akcja ratunkowa.(n)

 • Piosenką przez historię: Cud nad Wisłą 15:00

  Włodzimierz Lenin zadecydował o rozpoczęciu wojny z Polską już w listopadzie 1918 roku. Do pierwszego starcia doszło w lutym kolejnego roku. Walki trwały do października.(n)

 • Koncert ku czci marszałka Józefa Piłsudskiego 15:15

 • Kulturalni PL 16:20

  Magazyn informacyjny poświęcony najciekawszym wydarzeniom kulturalnym, artystycznym i społecznym z życia Polonii. Prowadzący Radek Brzózka i Anna Karna rozmawiają ze swoimi gośćmi na temat aktualnych imprez rozrywkowych, sportowych, spektakli, koncertów i wystaw odbywających się z udziałem polskich artystów. W studiu pojawiają się m.in. gwiazdy ekranu, znani piosenkarze oraz przedstawiciele polskiej inteligencji jak naukowcy i pisarze.(n)

 • Dziennik regionów 17:30

  "Dziennik regionów" jest głównym programem informacyjnym TVP3. Nadawany jest codziennie o godzinie 22.00. Prowadzący podsumowują w nim najważniejsze wydarzenia mijającego dnia z poszczególnych regionów kraju, a także zapowiadają tematy, które z pewnością podejmowane będą w dniu następnym. Prowadzącymi "Dziennik regionów" są doświadczeni dziennikarze od dawna współpracujący z telewizją publiczną: Urszula Boruch, Konrad Dudek, Sławomir Mokrzycki i Artur Kalicki. Przekazują oni zawsze najświeższe informacje dzięki współpracy z ośrodkami regionalnymi i ich reporterami, gotowymi w każdej chwili dotrzeć do każdego zakątka Polski, w którym dzieje się coś ważnego.(n)

 • Za marzenia 17:50

  Bartek panikuje, gdyż niespodziewanie z Łomży przyjeżdża jego babcia, Regina (Ewa Szykulska), a matka mówi mu, że seniorka może być poważnie chora. Kobieta zjawia się w końcu w Warszawie razem z przyjacielem, Tadeuszem (Robert Rozmus). Sokół odkrywa, że oboje założyli zespół i grają bluesa. Postanawia, że zapozna ich z Miss Gabi (Anna Mucha). Tymczasem Antoni odnajduje oszusta, Tulipana (Jacek Rozenek), który wpędził w długi Ewę. Dorota odwiedza Szymona i zostaje jego coachem oraz instruktorką jogi. Zosia trafia w pracy na cygańską wróżkę, która chce zmienić posadę. Anielaka znów odwiedza w biurze jego żona Wanda (Anna Oberc). To niepokoi Marzenkę. Ich spotkanie omal nie kończy się tragedią.(n)

 • "Tak jest" - piosenki Jacques'a Brela 18:40

  Koncert piosenek belgijskiego barda Jacques'a Brela w wykonaniu artystów polskich scen. Na scenie pojawią się m.in. Katarzyna Groniec, Joanna Jeżewska, Barbara Melzer, Anna Terpiłowska, Marcin Czarnik, Bartosz Porczyk, Sasza Reznikow, Modest Ruciński, Cezary Studniak, Tomasz Więcek, Błażej Wójcik, Tomasz Wysocki. Dzięki wyjątkowej reżyserii Wojciecha Kościelniaka można na nowo odkryć sens i treść słów, które pisał Brel, a które polszczyźnie przyswoił Wojciech Młynarski. Podczas koncertu nie zabraknie bardzo znanych utworów: "Amsterdam", "Walc na tysiąc pas", "Nie opuszczaj mnie".(n)

 • Rodzina Treflików: Szczęśliwa rodzinka 19:45

  Rodzinka Treflików lubi razem spędzać czas, ale okazuje się, że nie zawsze trzeba być razem, a niektóre rzeczy wychodzą lepiej, gdy robi się je osobno.(n)

 • Polonia 24 20:00

  "Polonia 24" to magazyn informacyjno-publicystyczny adresowany do Polaków mieszkających zarówno w kraju, jak i za granicą. W każdym wydaniu dziennikarze prezentuje najważniejsze wydarzenia społeczne, gospodarcze i kulturalne związane z tematyką polonijną i przybliżają problemy rodaków osiadłych w różnych zakątkach świata. Program "Polonia 24" można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 21.45. Pojawiające się w każdym jego wydaniu aktualne informacje dotyczące Polonii mieszkającej na całym świecie przygotowuje profesjonalny zespół dziennikarsko-redaktorski. Wydarzenia przedstawiają zaś na zmianę znane prezenterki.(n)

 • Pogoda 20:25

  Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

 • Sport 20:30

  Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników.(n)

 • Piłsudski na Maderze 20:33

  Historia pobytu Naczelnika Państwa, Józefa Piłsudskiego, na Maderze. W programie wykorzystano między innymi archiwalne fotografie.(n)

 • 1920. Wdzięczni bohaterom 20:45

  Z okazji obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się wyjątkowe widowisko aktorsko-muzyczne. Inicjatorzy wydarzenia chcą oddać cześć bohaterom walczącym w bitwie, do której doszło w 1920 roku. Na trybunach zasiądzie około pięciu tysięcy osób. Wystąpi kilkudziesięciu artystów - wokalistów i aktorów - a także grupy rekonstrukcyjne. Zaśpiewają m.in. Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Piotr Cugowski, Olga Szomańska, Mateusz Ziółko, Michał Kowalonek, Maciej Balcar oraz Kasia Cerekwicka. Koszt zrealizowania tego multimedialnego pokazu wyniósł aż 4 miliony złotych. Poprowadzi Przemysław Babiarz, a w roli narratora wystąpi Antoni Królikowski.(n)

 • 1920. Wojna i miłość: Odwrót 22:25

  Józef postanawia zostawić swojego pasierba Tomka u zaprzyjaźnionej rodziny, a sam wyrusza na front. Bronek trafia do kompanii karnej. Jego zadaniem jest zabezpieczenie przeprawy polskich wojsk wycofujących się na zachód. Wpada na pomysł wrzucenia kozłów z drutami kolczastymi do rzeki. Sam most zostaje zaś podpalony. Niestety, oddział Władka spóźnia się z przeprawą. Dowódca decyduje o sforsowaniu rzeki, ale salwa karabinowa kompanii Bronka ostrzega go przed wejściem do wody. Jarociński postanawia przejść przez płonący most. Tymczasem Teofil, wbrew woli matki, wstępuje do ochotniczego oddziału jazdy.(n)

 • Chopin. Pragnienie miłości 23:20

  Film Jerzego Antczaka "Chopin. Pragnienie miłości" jest próbą przedstawienia biografii słynnego polskiego kompozytora przez pryzmat jego burzliwego związku z pisarką George Sand. Wielkim atutem tego melodramatycznego obrazu są udane kreacje aktorskie. Przede wszystkim nagrodzonej Orłem Danuty Stenki. Na wieść o zbliżającym się wybuchu powstania listopadowego mieszkający w Warszawie Mikołaj Chopin (Jerzy Zelnik), ojciec młodego pianisty i kompozytora Fryderyka (Piotr Adamczyk), decyduje się wysłać syna za granicę. W 1831 roku artysta trafia do Paryża. Przez pierwsze miesiące emigracji nikt nie interesuje się jego talentem. Z pomocą przychodzi mu jednak przyjaciel, Albert (Andrzej Zieliński), który organizuje koncert u baronowej Rothschild (Anna Korcz). Etiudy Chopina gra wówczas wielki kompozytor Ferenc Liszt. Dzięki temu Fryderyk szybko staje się ulubieńcem wyższych sfer. Wkrótce tytułowy bohater filmu "Chopin. Pragnienie miłości" nawiązuje romans z francuską pisarką George Sand (Danuta Stenka). Chociaż broni się z początku przed tą miłością, nie potrafi oprzeć się namiętnej i stanowczej kobiecie, której nie przeszkadza ani jego słabe zdrowie, ani młody wiek. Gdy kompozytor zapada na gruźlicę, kochanka wywozi go na Majorkę i otacza troskliwą opieką, cierpliwie znosząc jego kaprysy. W 1839 roku zabiera Fryderyka do swojej posiadłości w Nohant. Artysta komponuje wtedy swoje najpiękniejsze utwory, a Sand odzyskuje spokój ducha po wcześniejszych, nieudanych związkach. Ich szczęście burzą jednak dorosłe już dzieci pisarki. Syn Maurycy (Adam Woronowicz) jest zazdrosny o matkę, a dorastająca Solange (Bożena Stachura) zaczyna z nią rywalizować o względy artysty.(n)

Lista stacji