×

Wyszukaj artykuł

Program tvTVP Polonia program TV. Program telewizyjny TVP Polonia na dziś, jutro i weekend

 • Panorama kraj 10:45

  Program informacyjny "Panorama kraj", nadawany w telewizyjnej Dwójce, podsumowuje najważniejsze wydarzenia minionego dnia z kraju. Dziennikarze prowadzący program informacyjny "Panorama kraj" przedstawiają kilkuminutowe reportaże, które dotyczą spraw związanych z polityką, kulturą, ale także np. rozrywką. Prezenterzy nie przedstawiają jedynie suchych faktów, ale również ich analizy, a także wypowiedzi ekspertów. Program "Panorama kraj" (oraz flesze) prowadzą na zmianę: Marta Budzyńska-Giersz, Magdalena Stankiewicz, Mariusz Pietrasik oraz Adam Krzykowski. "Panorama kraj" to popołudniowy program informacyjny telewizyjnej Dwójki. Nadawany jest od poniedzia3ku do piątku o godzinie 15.40. Po każdym wydaniu "Panoramy kraj" prezentowana jest prognoza pogody w wersji graficznej.(n)

 • Pytanie na śniadanie 10:55

  "Pytanie na śniadanie" to poranny program skierowany do wszystkich tych, którzy chcą być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami. To również porcja pozytywnej energii na cały dzień. Telewizja śniadaniowa gości na antenie TVP2 sześć razy w tygodniu - w dni powszednie startuje o godzinie 8:00, a w soboty o 7:30. W każdym wydaniu znajdują się najciekawsze i najbardziej aktualne informacje z różnych dziedzin: od sportu i kultury, przez nowinki ze świata show-biznesu, aż po doniesienia naukowe. Widzowie "Pytania na śniadanie" zapoznają się ze szczegółami najważniejszych festiwali, premier i konkursów obejmujących branżę muzyczną, filmową, wydawniczą i telewizyjną, odkryją kulisy akcji charytatywnych i nowatorskich projektów. Mają możliwość obejrzenia wywiadów z uczestnikami i laureatami omawianych zdarzeń. Zaproszenia do studia "Pytania na śniadanie" otrzymują m.in. celebryci, badacze, artyści, sportowcy o uznanej pozycji, a także utalentowani debiutanci - wszyscy, którzy mają na swoim koncie ważne dokonania, którymi mogą się podzielić. "Pytanie na śniadanie" promuje pozytywne wartości, rozbudza ciekawość świata, bawiąc uczy, a przez informacje z dziedziny sportu i garść porad z dziedziny żywienia i diety, zachęca do aktywnego i zdrowego stylu życia. Szeroki dobór tematów sprawia, że program zainteresuje odbiorców w różnym wieku.(n)

 • Barwy szczęścia 11:30

  Mika i Romanowski radzą Agacie, by zdecydowała się na zakup większego mieszkania. Twierdzą, że dzięki pracy w Fit-Zdrowiu bez problemu spłaci kredyt. Jowita oznajmia Patrykowi, że przyjechała do Polski na dłużej. Mówi też, że wraz z rodzicami nie mogą doczekać się spotkania z jego narzeczoną. Na oczach brata zaczyna flirtować z Justinem. Kasia pociesza rozgoryczoną Bożenę. Stańska ma żal do męża, który odsunął ją od pracy w hotelu. Rozważa nawet rozwód. Łukasz odwiedza ojca. Odkrywa, że ojciec szuka lokatorki do wspólnego zamieszkania w domu w Otwocku. Urządził casting, by znaleźć odpowiednią kandydatkę. Dominika i Renata znajdują przed kawiarnią ogromne paczki. Są adresowane do Doroty, a nadawcą jest Mietek.(n)

 • Języczek u wagi 12:00

  Twórcy programu prezentują najważniejsze zagadnienia z zakresu poprawności językowej. Wskazują m.in. najczęstsze błędy językowe i interpunkcyjne. W każdym odcinku ekspert odpowie na pytania internautów związane z poruszaną problematyką.(n)

 • Co niesie dzień 12:15

  "Co niesie dzień" jest porannym programem informacyjnym TVP 3. W każdym jego wydaniu widzowie mają okazję zapoznać się z najważniejszymi aktualnymi wiadomościami ze wszystkich regionów kraju, a także dowiedzieć się, jakie wydarzenia czekają nas w ciągu dnia. W programie prezentowane są zarówno materiały reporterskie, jak i prowadzone na żywo rozmowy z dziennikarzami z regionalnych ośrodków TVP. Do studia programu "Co niesie dzień" prowadzący zapraszają także gości - bohaterów, świadków oraz komentatorów prezentowanych wydarzeń czy zapowiadanych materiałów interwencyjnych. Dziennikarze przygotowujący magazyn przeprowadzają dodatkowo przegląd regionalnych i ogólnopolskich portali internetowych, a także najciekawszych artykułów z polskich mediów. "Co niesie dzień" emitowany jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00, 10.00 i 12.45.(n)

 • Ranczo: Goście z zaświatów. s01e02 12:30

  Wójt próbuje sprawić, by Lucy odniosła wrażenie, że w dworku straszy. Używa do tego celu nagrania z upiornymi jękami. Ma nadzieję, że Amerykanka dojdzie do wniosku, że w domu nawiedzanym przez duchy straszy i zdecyduje się opuścić Wilkowyje. Na pomoc zostaje wezwany proboszcz, brat wójta, oraz Kusy. Pomagają oni Lucy odkryć prawdę o intrydze wójta. W ramach zadośćuczynienia urzędnik składa obietnicę wyremontowania dworku.(n)

 • Przystanek Zaolzie 13:20

  Obecnie na Zaolziu mieszka około 30 tysięcy Polaków, którzy tworzą tam polskie szkoły i organizacje społeczne. Bohaterami programu są osoby pełne pasji, energicznie angażujące się w działalność na rzecz czeskiej Polonii, inicjujące przedsięwzięcia, które służą integracji polskiej społeczności na tym terenie i wzmacnianiu narodowej tożsamości. Każdy odcinek cyklu to osobista opowieść o Zaolziu jako o "małej ojczyźnie", pokazująca, jak radzą sobie Polacy mieszkający za Olzą.(n)

 • Twarze Solidarności: Jan Gąska 13:40

  Seria dokumentalna prezentująca sylwetki osób związanych z Solidarnością, w tym szczegóły ich działalności przeciwko komunistycznej władzy.(n)

 • Giganci historii: Bitwa pod Kłuszynem 14:00

  Tematem odcinka jest Bitwa pod Kłuszynem. 4 lipca 1610 roku polska husaria pod wodzą hetmana Stanisława Żółkiewskiego pokonała o wiele liczniejszą armię rosyjską. Dzięki temu polski król miał zostać osadzony na carskim tronie.(n)

 • Uzdrowisko: Kochanka 14:45

  Julek postanawia pokazać Marzenie prawdziwe oblicze Arka. Za namową Władka postanawia go śledzić. Robi mu z ukrycia zdjęcia z inną dziewczyną. Dowody zdrady ujawnia podczas dancingu. Marzena jest wściekła, ale swoją złość kieruje na muzyka. Atrakcyjną nieznajomą z fotografii jest bowiem siostra Arka. Tymczasem on przechodzi do kontrataku, oskarżając Julka o romans z Bożeną. Zraniona Marzena wychodzi ze swoim chłopakiem.(n)

 • To je Borowicz. Podróże ze smakiem. s02e21 15:15

  Adam Borowicz udaje się do Albanii, która do tej pory była dla niego nieodkrytą zagadką. Z krajem tym wiąże się wiele stereotypów. Pochodzący z Rudy Śląskiej podróżnik zamierza je zweryfikować. Nie odmówi on też sobie bliskiego spotkania z tamtejszą kuchnią, która z roku na rok ściąga na Bałkany coraz większą liczbę turystów.(n)

 • Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Południowy Tyrol 15:45

  Wojciech Cejrowski odwiedza Tyrol Południowy - górską enklawę, w której większość obywateli mówi po niemiecku. Opowiada historię najstarszej mumii, którą znaleziono na tych terenach, przedstawia dzieje społeczności posługującej się językiem ladyńskim, zamieszkującej u podnóża Alp. Pokazuje również odmienności kulturowe tamtego regionu, w tym wysokogórską hodowlę tybetańskich jaków.(n)

 • Zagadki zwierzogromadki: Zimorodki 16:15

  Program edukacyjno-wychowawczy. Prowadzący, posługując się przykładem zwierząt, udowadniają dzieciom, że nauka jest bardzo ciekawym i potrzebnym zajęciem. Twórcy opowiadają także, w jaki sposób można osiągnąć sukces oraz jakie cechy trzeba w sobie pielęgnować, by żyć w szczęściu.(n)

 • Nela Mała Reporterka: Sekretne życie borneańskiej plaży 16:30

  Tym razem Nela odwiedza borneańską plażę i przygląda się, mieszkającym tam, zwierzętom. Zastanawia się nad gatunkami ryb. Obserwuje też kraby, które są zajęte budowaniem kulek z piasku.(n)

 • Żubr Pompik: Zapach wiosny 16:50

  Pompik jest ciekaw, jak pachnie wiosna. Razem z Polinką rusza to sprawdzić i przepytać zwierzęta.(n)

 • Korona królów. s04e397 17:00

  Czerwiec 1399 roku. Jadwiga czuje się coraz gorzej. Przy jej łożu odbywa się pośpieszny chrzest Elżbiety Bonifacji. Królowa postanawia przekazać Skarbimierczykowi swoje klejnoty na sfinansowanie uniwersytetu. W tym czasie możni zastanawiają się, czy poinformować Jagiełłę o złym stanie żony. Dymitr z Goraja zastanawia się nad dymisją. Jan z Kleparza przypadkiem dowiaduje się, że namówiony przez Engelharda Markward sabotuje.(n)

 • Dziennik regionów 17:30

  "Dziennik regionów" jest głównym programem informacyjnym TVP3. Nadawany jest codziennie o godzinie 22.00. Prowadzący podsumowują w nim najważniejsze wydarzenia mijającego dnia z poszczególnych regionów kraju, a także zapowiadają tematy, które z pewnością podejmowane będą w dniu następnym. Prowadzącymi "Dziennik regionów" są doświadczeni dziennikarze od dawna współpracujący z telewizją publiczną: Urszula Boruch, Konrad Dudek, Sławomir Mokrzycki i Artur Kalicki. Przekazują oni zawsze najświeższe informacje dzięki współpracy z ośrodkami regionalnymi i ich reporterami, gotowymi w każdej chwili dotrzeć do każdego zakątka Polski, w którym dzieje się coś ważnego.(n)

 • Gra słów. Krzyżówka 17:50

  "Gra słów. Krzyżówka" to show, w którym klasyczne łamigłówki prezentowane są w nowoczesnej formie. Twórcy programu nawiązują do historii TVP, bowiem krzyżówka w telewizji pojawiła się już pierwszym polskim teleturnieju w 1958 roku. We współczesnej odsłonie tej rywalizacji szaradziarskiej nie zabraknie intrygujących zagadek i atrakcyjnych nagród. We wspólną zabawę z łatwością mogą włączyć się widzowie przed telewizorami. Uczestnicy teleturnieju "Gra słów. Krzyżówka" muszą wykazać się wiedzą, refleksem i umiejętnością szybkiego kojarzenia. Codziennie od poniedziałku do czwartku czwórka graczy walczy o tytuł finalisty dnia. Następnie zwycięzcy czterech wydań mierzą się w finale tygodnia. Gospodarzem programu "Gra słów. Krzyżówka" jest Radek Brzózka.(n)

 • Studio Lwów 18:20

 • Królewskie sekrety 18:40

  Słynne koronacje, podróże monarchów, ich apartamenty i największe tajemnice. Widzowie zobaczą, co działo się w Zamku Królewskim - oficjalnie i za zamkniętymi drzwiami. Program poświęcony jest sztuce, wielkim darczyńcom, historii i współczesności.(n)

 • Barwy szczęścia 18:50

  Mika i Romanowski radzą Agacie, by zdecydowała się na zakup większego mieszkania. Twierdzą, że dzięki pracy w Fit-Zdrowiu bez problemu spłaci kredyt. Jowita oznajmia Patrykowi, że przyjechała do Polski na dłużej. Mówi też, że wraz z rodzicami nie mogą doczekać się spotkania z jego narzeczoną. Na oczach brata zaczyna flirtować z Justinem. Kasia pociesza rozgoryczoną Bożenę. Stańska ma żal do męża, który odsunął ją od pracy w hotelu. Rozważa nawet rozwód. Łukasz odwiedza ojca. Odkrywa, że ojciec szuka lokatorki do wspólnego zamieszkania w domu w Otwocku. Urządził casting, by znaleźć odpowiednią kandydatkę. Dominika i Renata znajdują przed kawiarnią ogromne paczki. Są adresowane do Doroty, a nadawcą jest Mietek.(n)

 • Kierunek Zachód 19:20

  Magazyn przedstawia wydarzenia społeczne, kulturalne i religijne, w których bierze udział zachodnioeuropejska Polonia. Twórcy przedstawiają również sylwetki polaków, którzy za granicą rozsławiają dobre imię Polski.(n)

 • Alarm! 19:40

  W programie pojawiają się dziennikarskie interwencje, śledztwa i opowieści o realnych problemach Polski i jej mieszkańców. Reporterzy pokazują to w sposób nowatorski i dynamiczny. Zaglądają często tam, gdzie inni boją się, nie chcą lub nie mogą, nagłaśniając ważne sprawy.(n)

 • Polonia 24 20:00

  "Polonia 24" to magazyn informacyjno-publicystyczny adresowany do Polaków mieszkających zarówno w kraju, jak i za granicą. W każdym wydaniu dziennikarze prezentuje najważniejsze wydarzenia społeczne, gospodarcze i kulturalne związane z tematyką polonijną i przybliżają problemy rodaków osiadłych w różnych zakątkach świata. Program "Polonia 24" można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 21.45. Pojawiające się w każdym jego wydaniu aktualne informacje dotyczące Polonii mieszkającej na całym świecie przygotowuje profesjonalny zespół dziennikarsko-redaktorski. Wydarzenia przedstawiają zaś na zmianę znane prezenterki.(n)

 • Pogoda 20:20

  Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych.(n)

 • Sport 20:25

  Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników.(n)

 • Ranczo: Goście z zaświatów. s01e02 20:35

  Wójt próbuje sprawić, by Lucy odniosła wrażenie, że w dworku straszy. Używa do tego celu nagrania z upiornymi jękami. Ma nadzieję, że Amerykanka dojdzie do wniosku, że w domu nawiedzanym przez duchy straszy i zdecyduje się opuścić Wilkowyje. Na pomoc zostaje wezwany proboszcz, brat wójta, oraz Kusy. Pomagają oni Lucy odkryć prawdę o intrydze wójta. W ramach zadośćuczynienia urzędnik składa obietnicę wyremontowania dworku.(n)

 • Trzeci oficer: Witaj Grand 21:30

  Kruszon śledzi Beatę. Kobieta doprowadza go do hospicjum. W jednej z sal Kruszon znajduje sparaliżowanego Granda. Borys i Zosia jadą na bazar. Przy jednym ze stoisk Rita paralizatorem obezwładnia Borysa. Wzywając karetkę, przedstawia się jako Aldona Ginko. Kruszon zastanawia się, jak zdobyć zaufanie Wiktora. Matejewski doradza mu, żeby rozkochał w sobie jego córkę, Zosię. Ala i Sznajder nadal są przetrzymywani przez wywiad w charakterze zakładników. Kaj dostarcza Wiktorowi kopertę ze zdjęciami zabitych: Koneckiego, Babinicza i Parola. Grozi Wiktorowi, że zabije Zosię, jeśli ten nie wypełni warunków umowy. Wiktor zwraca się do Kruszona o pomoc w odnalezieniu Borysa. Uważa, że jego ochroniarz został porwany. Kruszon przyjeżdża do mieszkania i odkrywa, że Aldona się wyprowadziła. W domu napadają na Tomka Samar i jego ludzie. Z opresji ratuje go Sent. Rita i Wiesiek torturują Borysa. Chcą się dowiedzieć, po co Wiktor przyjechał do Polski.(n)

 • Uzdrowisko: Chybił trafił 22:25

  Przytłoczony obowiązkami i zmęczony telefonami od wierzycieli Andrzej mówi zespołowi o propozycji Adrianny. Chce sprzedać jej 51 procent udziałów. Załoga postanawia odwieść go od tego pomysłu. Wysłany z tą misją Władek przekonuje lekarza, że uzdrowisko to dzieło jego życia. Sugeruje znalezienie mniejszościowego inwestora, co pozwoli zachować Andrzejowi kontrolę, a personelowi pracę. Dyrektor nie wie, co powinien zrobić. Nie czuje się dobrze na swoim stanowisku, ale nie chce zostawiać swojej ekipy na lodzie.(n)

 • Polskie lato 1980 22:55

  Podwyżka cen mięsa i wędlin, którą wprowadził rząd Gierka, wywołała falę strajków w lecie 1980 roku. W lipcu protestowało już osiemdziesiąt tysięcy osób, łącznie aż w stu siedemdziesięciu siedmiu zakładach pracy. Aktywiści Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża rozpoczęli strajk w Stoczni Gdańskiej. 14 sierpnia kilka wydziałów, by wyrazić niezadowolenie związane ze zwolnieniem Anny Walentynowicz, także się przyłączyło. Protesty objęły cały kraj. Nocą z 16 na 17 sierpnia powstał Międzyzakładowy Komitet Strajkowy z Lechem Wałęsą na czele. Opracowano dwadzieścia jeden postulatów - znalazło się w nich żądanie wolności słowa, oddania posad zwolnionym osobom, a także utworzenie niezależnych związków zawodowych. Sześćdziesiąt cztery osoby zwróciły się do władz, nawołując do rozmów z MKS. Ostatecznie 31 sierpnia 1980 doszło do porozumienia. Był to początek końca komunizmu.(n)

 • Karnawał Solidarności 23:20

  Od sierpnia 1980 roku NSZZ "Solidarność" działał legalnie, co pozytywnie wpłynęło na nastroje społeczne. Nastąpiło rozluźnienie cenzury, nastała wolność słowa i opinii. Komisje Zakładowe tworzono w sądach i prokuraturach oraz wśród cywilnych pracowników armii. Nastąpił wyraźny rozwój niezależnej prasy, zaczęła się działalność Radia Solidarność. 5 września doszło do Pierwszego Krajowego Zjazdu Delegatów Związku - uczestniczyło w nim niemal 900 reprezentantów "Solidarności". PZPR odebrał te inicjatywy jako zagrożenie dla swojej pozycji. Z tego powodu 13 grudnia 1981 wprowadzono stan wojenny, zakańczając szesnastomiesięczny karnawał wolności.(n)

 • Focus on Poland 23:55

  Codzienny program informacyjny w języku angielskim skierowany do Polaków mieszkających poza granicami kraju i cudzoziemców poszukujących ciekawych i rzetelnych wiadomości o Polsce. Ma pomóc zagranicznym widzom zrozumieć Polskę i Polaków oraz kształtować pozytywny wizerunek kraju na świecie. Prowadzący przekażą najważniejsze wiadomości z dziedziny polityki, gospodarki, kultury, historii, nauki, nowych technologii i sportu.(n)

Lista stacji