×

Wyszukaj artykuł

Program tvTV Trwam program TV. Program telewizyjny TV Trwam na dziś, jutro i weekend

 • Apel Jasnogórski 4:00

  Transmisja nabożeństwa poświęconego Maryi w intencji Kościoła i Polski z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z udziałem pielgrzymów.(n)

 • Informacje dnia 4:20

  Serwis przygotowany przez reporterów TV Trwam prezentujący najnowsze informacje z kraju i ze świata.(n)

 • Polski punkt widzenia 4:40

  Program publicystyczny realizowany na żywo z udziałem wybitnych gości ze świata nauki, polityki, mediów i religii oceniających najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła, Polski i świata.(n)

 • Żywe kamienie 5:00

  Dokument przedstawia historię budowy nowego budynku opactwa Trapistów w Belgii.(n)

 • Święty na każdy dzień: 26 października, wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy 5:55

  Cykl opowiada o życiu świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. Znajdą się w nim biografie męczenników, pustelników, misjonarzy, założycieli zakonów i duszpasterzy. Niektórzy z nich są bardzo dobrze znani, inni - pomimo swojej szczytnej działalności - pozostają niemal anonimowi.(n)

 • Mojżesz - 10 przykazań 6:00

  W Moabie król Balak i królowa Elda próbują uniknąć konfrontacji zbrojnej z Mojżeszem. Do tego celu wykorzystują umiejętności królewskiego maga, Balaama, który podejmuje próbę wymazania złych wspomnień Abnera i Raji. W obozie Hebrajczyków prace przy budowie Świętego Przybytku dobiegają końca. Dla kilku par jest to odpowiedni czas na zawarcie związku małżeńskiego.(n)

 • 100 cudownych miejsc na świecie: Nekropolia Sakkara, Kair, Egipt 6:50

  Seria filmów dokumentalnych o najpiękniejszych miejscach na ziemi. Cuda natury, niesamowite budowle i nieprawdopodobne zjawiska. Tym razem zwiedzamy cmentarz w Sakkarze. To tu znajduje się pierwsza w historii kamienna budowla - Piramida Dżesera, a także wiele innych cennych grobowców Starożytnego Egiptu.(n)

 • Śladami apostoła Pawła 7:00

  Serial przedstawia postać świętego Pawła, jednego z najbardziej wpływowych ludzi w dziejach chrześcijaństwa, którego działalność i spuścizna wpłynęły w sposób zasadniczy na losy świata. To jemu, Żydowi urodzonemu w Tarsie, centrum cywilizacji greckiej, synowi obywatela rzymskiego, Chrystus powierzył odpowiedzialne zadanie głoszenia Dobrej Nowiny poganom. Mistyczne doświadczenie spotkania z Panem na drodze do Damaszku odmieniło Pawła, groźnego prześladowcę chrześcijan. Od owego dnia aż do męczeńskiej śmierci w Rzymie z oddaniem pełnił swoją misję, przemierzając podczas trzech podróży pieszo 20 tysięcy kilometrów.(n)

 • Kolory świętości: Św. Frumencjusz 7:50

  Kolory Świętości to krótkie filmy przedstawiające w bardzo artystyczny sposób życiorysy świętych katolickich i prawosławnych czyli patronów każdego dnia w roku.(n)

 • Świat w obrazach 7:55

  Przegląd wydarzeń z Polski i ze świata.(n)

 • Informacje dnia 8:00

  Serwis przygotowany przez reporterów TV Trwam prezentujący najnowsze informacje z kraju i ze świata.(n)

 • Polski punkt widzenia 8:15

  Program publicystyczny realizowany na żywo z udziałem wybitnych gości ze świata nauki, polityki, mediów i religii oceniających najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła, Polski i świata.(n)

 • Słowo życia: (Łk 13, 18-21) Przypowieści o ziarnku gorczycy i o zaczynie 8:35

  Program poświęcony tematyce religijnej, w którym omawiane są fragmenty Pisma Świętego czytane w czasie mszy świętej.(n)

 • Świadkowie: Halina Gawrychowska 8:40

  Historia pani Haliny Mill, która wraz z rodziną przeżyła wywózkę na Sybir.(n)

 • Papież Polak do rodaków: Szczecin, 11 czerwca 1987 roku. 9:10

  Papież Polak do Rodaków -III Pielgrzymka św. Jana Pawła II do Ojczyzny pod hasłem: "Do końca ich umiłował". Homilia w czasie Mszy Świętej odprawionej dla rodzin. Szczecin, 11 czerwca 1987 roku.(n)

 • Informacje dnia 10:00

  Serwis przygotowany przez reporterów TV Trwam prezentujący najnowsze informacje z kraju i ze świata.(n)

 • Jak my to widzimy - z daleka widać lepiej 10:15

 • Zew natury 10:45

  Niezwykła opowieść o tym jak funkcjonuje dzika przyroda, dlaczego tak ważne jest dbanie o każdy jej element i jaką rolę odgrywają w niej ludzie.(n)

 • Mocni w wierze: Wytrwanie w wierze 11:05

  Prowadzi: ks. Jakub Nagi. Program pomaga rozwiać wątpliwości i daje odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące wiary.(n)

 • Myśląc Ojczyzna: Prof. zw. n. med. Krzysztof Bielecki 11:35

  Cykliczny program, którego nazwa pochodzi od tytułu poematu Karola Wojtyły napisanego w 1974 roku. Felietoniści przedstawiają w audycji swoje refleksje na temat podstawowych spraw dotyczących narodu, społeczeństwa i patriotyzmu.(n)

 • Historia i architektura Polski w rysunkach prof. Ryszarda Natusiewicza: Portal wejściowy Kościoła św. Andrzeja 11:45

  Szczególnym upodobaniem rysownika Ryszarda Natusiewicza była bogata we wszystkich okresach architektura sakralna - poczynając od świątyń starożytnych w rejonie Morza Śródziemnego poprzez wspaniałe dzieła wszystkich okresów historii Europy i Polski, twórczość rodzimych budowniczych, niepowtarzalnych wiejskich kościółków i kapliczek przydrożnych włącznie.(n)

 • Anioł Pański 12:00

  Modlitwa poświęcona Maryi, podczas której wierni rozważają zwiastowanie Maryi przez Archanioła Gabriela wcielenie Jezusa Chrystusa, odprawiana codziennie, oprócz okresu wielkanocnego, w duchowej łączności z Ojcem Świętym.(n)

 • Informacje dnia 12:03

  Serwis przygotowany przez reporterów TV Trwam prezentujący najnowsze informacje z kraju i ze świata.(n)

 • Sanktuaria polskie: Sanktuarium Świętego Antoniego Padewskiego w Boćkach 12:20

  Sanktuarium Świętego Antoniego Padewskiego w Boćkach to kościół ufundowany przez ród Sapiehów, tam też spoczywają przedstawiciele tego rodu. Jednak nie to stanowi o unikatowości tego miejsca. Sanktuarium samo w sobie jest relikwiarzem, bo zostało zbudowane jako "miejsce godnego złożenia Relikwii Ciernia". Oprócz tego w Świątyni znajdują się zabytkowe, bogato zdobione ołtarze i elementy barokowe, a także cenne obrazy. Z tym miejscem również wiąże się legenda związana mocno z Sanktuarium w Kodniu..(n)

 • Dar nadziei - historia Tony'ego Melendeza 12:40

  Jest to historia muzyka bez rąk, który odnalazł nadzieję dzięki głębokiej wierze w Boga, a jego aktywność docenił również sam Jan Paweł II.(n)

 • 100 cudownych miejsc na świecie: Chiny: Wielki Mur Chiński 13:20

  Seria filmów dokumentalnych o najpiękniejszych miejscach na ziemi. Cuda natury, niesamowite budowle i nieprawdopodobne zjawiska. Tym razem odbywamy podróż do Wielkiego Muru Chińskiego.(n)

 • Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze 13:30

 • Czterdzieści nocy 14:30

  Jezus udaje się na pustkowie, na którym jest kuszony przez szatana. Podczas czterdziestu wyczerpujących dni i nocy, spędzonych na poście i w odosobnieniu, Jezus mierzy się ze swoją przeszłością i celem swojej misji. Walczy również z pokusami podsuwanymi mu przez szatana, prowadząc z nim filozoficzne dysputy o naturze ludzkiej.(n)

 • Ma się rozumieć: Dusza dziecka po aborcji 15:50

  Prowadzi: o. Leonard Bielecki OFM, o.Franciszek Chodkowski OFM. Program odpowiadający na szerokie spektrum pytań związanych z wiarą i moralnością.(n)

 • Informacje dnia 16:00

  Serwis przygotowany przez reporterów TV Trwam prezentujący najnowsze informacje z kraju i ze świata.(n)

 • Jestem mamą 16:10

  Przed rodzicami oczekującymi narodzin dziecka staje sporo wyzwań. Pojawia się też wiele pytań, na które szukają odpowiedzi. Poradnik "Jestem mamą" wychodzi naprzeciw tym wątpliwościom, próbując rozwiać przynajmniej niektóre z nich.(n)

 • Kalejdoskop młodych 16:30

  Cykl skierowany do młodzieży, który przygotowują studenci wszystkich kierunków i specjalności Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy wsparciu wykładowców uczelni. Tematami odcinków są sprawy bieżące dotyczące młodych ludzi, aktualne wydarzenia z życia społecznego czy kulturalnego, niekiedy zaś przeszłe zagadnienia, które mimo upływu czasu nie straciły na aktualności. W programie odbywa się dyskusja wzbogacona o wypowiedzi ekspertów, sondy, wywiady, felietony lub reportaże.(n)

 • 100 cudownych miejsc na świecie: Hawana, Kuba 16:50

  Seria filmów dokumentalnych o najpiękniejszych miejscach na ziemi. Cuda natury, niesamowite budowle i nieprawdopodobne zjawiska. Ten odcinek to podróż do Hawany - stolicy wyspy Kuba i największego miasta w całych Karaibach.(n)

 • Co by było gdyby zwierzęta mówiły Niedźwiedź Wojtek 17:00

  Niezwykłe zwierzęta przypominają o ważnych wydarzeniach polskiej historii, które same obserwowały.(n)

 • Prosto o gospodarce 17:10

  Cykl audycji poświęcony gospodarce i finansom, przedstawiający w prosty sposób tematy takie jak: podatki, budżet państwa, prawo dla przedsiębiorców, rozwój gospodarczy.(n)

 • Okiem kamery: XVIII Rajd Katyński cz. 25 17:30

  Polscy motocykliści jadąc szlakiem polskiego oręża, jego zwycięstw i klęsk, odwiedzili miejsca zbrodni komunistycznych i niemieckich, zbrodni Litwinów w służbie niemieckiej i ukraińskich nacjonalistów z UPA. Rajd to okazja do spotkań z Polakami, którzy zostali na Kresach i niezwykle wymagająca wyprawa. Przez 23 dni pokonali 8500 km by dotrzeć do Tbilisi w Gruzji.(n)

 • Anioł Pański 18:00

  Modlitwa poświęcona Maryi, podczas której wierni rozważają zwiastowanie Maryi przez Archanioła Gabriela wcielenie Jezusa Chrystusa, odprawiana codziennie, oprócz okresu wielkanocnego, w duchowej łączności z Ojcem Świętym.(n)

 • Informacje dnia 18:05

  Serwis przygotowany przez reporterów TV Trwam prezentujący najnowsze informacje z kraju i ze świata.(n)

 • Rozmowy niedokończone 18:15

  Dyskusja z zaproszonymi gośćmi. W rozmowie mogą uczestniczyć także widzowie.(n)

 • Święty na każdy dzień: 27 października, wspomnienie św. Sabiny męczennicy 19:25

  Cykl opowiada o życiu świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. Znajdą się w nim biografie męczenników, pustelników, misjonarzy, założycieli zakonów i duszpasterzy. Niektórzy z nich są bardzo dobrze znani, inni - pomimo swojej szczytnej działalności - pozostają niemal anonimowi.(n)

 • Każdy maluch to potrafi: Parasolka 19:30

  Prowadzi: Anna Zakrzewska. Program edukacyjny dla dzieci rozwijający sprawność manualną. Do zrobienia parasolki potrzebne będą: papier kolorowy, ołówek, nożyczki, drucik ozdobny, klej.(n)

 • Modlitwa z telefonicznym udziałem dzieci 19:45

  Emitowana na żywo audycja, w której szczególną rolę mogą odegrać najmłodsi widzowie. Dzieci telefonują do studia i biorą czynny udział w modlitwie.(n)

 • Informacje dnia 20:00

  Serwis przygotowany przez reporterów TV Trwam prezentujący najnowsze informacje z kraju i ze świata.(n)

 • Różaniec 20:20

  Codzienna modlitwa z udziałem widzów Telewizji Trwam i słuchaczy Radia Maryja rozważających wspólnie najważniejsze wydarzenia z życia Chrystusa i Maryi.(n)

 • Myśląc Ojczyzna: Prof. Piotr Jaroszyński 20:50

  Cykliczny program, którego nazwa pochodzi od tytułu poematu Karola Wojtyły napisanego w 1974 roku. Felietoniści przedstawiają w audycji swoje refleksje na temat podstawowych spraw dotyczących narodu, społeczeństwa i patriotyzmu.(n)

 • Apel Jasnogórski 21:00

  Transmisja nabożeństwa poświęconego Maryi w intencji Kościoła i Polski z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z udziałem pielgrzymów.(n)

 • Informacje dnia 21:20

  Serwis przygotowany przez reporterów TV Trwam prezentujący najnowsze informacje z kraju i ze świata.(n)

 • Polski punkt widzenia 21:40

  Program publicystyczny realizowany na żywo z udziałem wybitnych gości ze świata nauki, polityki, mediów i religii oceniających najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła, Polski i świata.(n)

 • Paweł VI, papież czasów burzy 22:00

  Film ukazuje historię życia i kapłańskiej służby Giovanniego Battisty Montiniego od lat młodości do ostatniego roku pontyfikatu. Ten wybitny papież, współtwórca soborowej reformy Kościoła, pełniący swą misję w tak burzliwych w dziejach Włoch i Europy czasach, pozostał do końca wrażliwym człowiekiem. (2/2).(n)

 • Młodzi Światu - Kazik 23:40

 • 100 cudownych miejsc na świecie: Święta Dolina Inków, Peru 23:50

  Seria filmów dokumentalnych o najpiękniejszych miejscach na ziemi. Cuda natury, niesamowite budowle i nieprawdopodobne zjawiska. Tym razem podróżujemy wzdłuż Świętej Doliny Inków. To tu, nad rzeką Urubamba, rozwijała się jedna z najwspanialszych cywilizacji Nowego Świata. Jej dziedzictwo - tarasy ryżowe, obronne miasta i zabytkowe świątynie - możemy podziwiać do dziś.(n)

Lista stacji