×

Wyszukaj artykuł

Program tvTravel Channel program TV. Program telewizyjny Travel Channel na dziś, jutro i weekend

 • Smakuj świat z Pascalem 16:15

  Pierwszym przystankiem kulinarnej podróży Pascala jest Sri Lanka. Kucharz odwiedza tu ośrodek Pinawela - sierociniec dla słoni. Te ogromne ssaki potrafią zjeść nawet 300 kg pożywienia dziennie i uwielbiają marchewkę. Pascal przygotuje posiłek dla tych niecodziennych smakoszy. Po pracowitym dniu kucharz postanawia podziękować swoim nowo poznanym przyjaciołom i zaprasza ich na kolację nad brzegiem Oceanu Indyjskiego. Wybiera szybki przepis na curry z kurczaka z dodatkiem bardzo popularnych na wyspie orzechów nerkowca.(n)

 • Skok na weekend 16:50

  Program zachęca do wyjazdów na weekend. Prowadząca odwiedza poszczególne regiony kraju i przedstawia ich atrakcje, podpowiadając jaki jest najlepszy sposób na aktywne spędzenie czasu w tej okolicy. Mogą to być kajaki, rowery czy inne atrakcje.(n)

 • Kobieta na krańcu świata 17:20

  Martyna Wojciechowska odwiedza Mongolię. Tam, w niedostępnych górskich terenach Ałtaju, żyje mniejszość kazachska. Są odcięci od swoich korzeni, ale pielęgnują tradycje sprzed 3000 lat. Podróżniczka spotyka się z czternastoletnią dziewczynką, siłą i odwagą przewyższającą niejednego mężczyznę. Drobna, urocza Akhbota codziennie po szkole zajmuje się sokolnictwem. Trudno uwierzyć, że tak delikatna dziewczynka potrafi komunikować się z drapieżnym, ważącym osiem kilogramów ptakiem, którego rozpiętość skrzydeł osiąga nawet dwa metry. Martyna Wojciechowska opowiada historię o prawdziwej sile, męstwie oraz więzi człowieka ze zwierzęciem.(n)

 • Mikrowyprawy 17:50

  Łukasz Długowski spróbuje survivalu w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Dowie się, jak zbudować schronienie przed deszczem, jak rozpalić ognisko właśnie w czasie opadów oraz jak zaparzyć herbatę ze świerka. W kolejną podróż prowadzący zabierze Tomasza Niecika. Wspólnie wybiorą się do Biebrzańskiego Parku Narodowego, by obserwować dzikie ptaki. Z kolei w polskiej Wenecji razem z Julą popłynie promem. W drugiej części programu wspólnie z Izabelą Trojanowską wytropi wilki w Beskidzie Żywieckim.(n)

 • Dziewczyna na horyzoncie 18:20

  Wiatraki La Manchy są nieodłącznie związane z Don Kichotem. Monika ruszy ich śladem, by spotkać się z młynarzem, który podtrzymuje tradycje mielenia mąki w napędzanych wiatrem młynach. Prowadząca zawita także do Granady, gdzie będzie uczyć się tańca flamenco. Pozna tam słynną w całym mieście tancerkę Lolę, która opowie jej, co jest prawdziwą trudnością w tej technice. W Gironie natomiast prezenterka odda się słodkiemu lenistwu i weźmie udział w obchodach święta św. Narcyza.(n)

 • Polacy z wyboru 18:50

  Serial dokumentalny opowiadający o obcokrajowcach, którzy postanowili zamieszkać w Polsce. Paulina Młynarska przeprowadza z nimi szczere rozmowy na temat życia w kraju nad Wisłą. Opowiedzą, jakie były powody dla przeprowadzki - miłość, praca, pasja, a może czysty przypadek. Widzowie dowiedzą się, co ich bawi czy zaskakuje w naszym kraju. Bohaterami serialu będą m.in. znany muzyk Nick Sinckler, tancerz Stefano Terrazzino, mistrz mieszanych sztuk walki Mamed Khalidov czy projektantka mody Natasha Pavluchenko. Jednak w programie pojawią się także ludzie zwykli. Aikko Miwa jest właścicielką pensjonatu w Nowym Targu i promuje wśród gości kulturę swojego ojczystego kraju. Samira Zeair jest transplantologiem i ordynatorem szpitala, a także restauratorem. Widzowie poznają też historię Japonki, która uczy sztuki robienia sushi w polskich górach, Nowozelandczyka, który założył kaszubską gazetę, oraz muzyka, który urzeczony Polską porzucił Broadway.(n)

 • Operacja: LOT 19:55

  Na warszawskim lotnisku pojawia się Airbus A380 linii Emirates. Obsługa takiego kolosa, to duża operacja. Ponadto w odcinku historie o kłopotliwych pasażerach.(n)

 • Europa filmowa: Berlin, Goerlitz 21:00

  Przemierzając filmową Europę, Rafał Zawierucha dociera do Niemiec. Najpierw odwiedzi Berlin. Scenograf Marco Bittner Rosser zdradzi mu, jak w hollywoodzkim stylu wymienić szpiegów. W Cafe Einstein poczuje zapach "Bękartów wojny" i smak strudla. Z reżyserem Wolfgangiem Beckerem na berlińskim blokowisku definitywnie powie "Goodbye Lenin". Odwiedzi też Goerlitz, gdzie najwięksi fachowcy od lokacji zdradzą m.in. jak zamienić dom towarowy w Grand Budapest Hotel.(n)

 • Kobieta na krańcu świata 22:05

  Po kraju, w którym codziennością są absurdy znane Polakom z czasów PRL-u, oprowadza Martynę Wojciechowską bohaterka odcinka, Nidialys Acosta Cabrera. Jest ona jedną z niewielu kobiet jeżdżących taksówką po Hawanie. Jej samochód to również wyjątek - różowy chevrolet z lat 50. Czasami zmienia go na błękitnego chevroleta. Do barwy karoserii dobiera kolor lakieru do paznokci. Jej pierwszym i ulubionym samochodem był fiat 126 p - auto wciąż popularne na wyspie. Odcinek uświetni duża dawka kubańskiej muzyki i humor rodem z komedii Barei.(n)

 • Kobieta na krańcu świata 22:40

  W Belize Martyna Wojciechowska poznaje Cherie Chenot-Rose, która razem z mężem Vince'em prowadzi ośrodek ratowania zagrożonych wyginięciem krokodyli amerykańskich. Bohaterka odcinka poskramia jedne z najbardziej niebezpiecznych gadów na świecie, by ocalić im życie. Ludzie wciąż zabijają te zwierzęta dla ich skóry, na mięso i dla zabawy. Trzy lata temu spalili dom Cherie, by zmusić ją do porzucenia misji, której nie rozumieją. Zdeterminowana kobieta się nie poddała.(n)

 • Małżeństwo w dżungli 23:15

  W programie małżeńska para podejmuje wyzwanie i stara się przetrwać w dziczy. Mykel Hawke jest ekspertem szkoły przetrwania sił specjalnych armii USA, a jego żona Ruth to telewizyjna dziennikarka. Spotkamy ich w najbardziej odległych i niebezpiecznych zakątkach świata, w których będą musieli przeżyć cztery dni mając ze sobą jedynie nóż. To jeden z najtrudniejszych egzaminów, który sprawdzi nie tylko ich odporność, ale również trwałość małżeństwa w ekstremalnych sytuacjach. Mykel został nauczony jak przetrwać w każdych warunkach. Jednak dla Ruth spotkania z dziką przyrodą to całkowicie nowe doświadczenie. Mężczyzna będzie musiał musi nauczyć żonę jak zbudować dach nad głową i jak szukać jedzenia.(n)

Lista stacji