×

Wyszukaj artykuł

Program tvTNT program TV. Program telewizyjny TNT na dziś, jutro i weekend

 • Equilibrium 12:35

  "Equilibrium" z Christianem Bale'em w roli głównej to mroczny, pełen napięcia thriller, który przedstawia wizję przyszłości w duchu Orwella. Ponurą atmosferę podkreślają zdjęcia, które powstały w Berlinie, w architektonicznej scenerii z okresu faszyzmu. W filmie "Equilibrium" w świecie przyszłości powstaje idealne państwo - Libria. Jego funkcjonowanie opiera się na założeniu, że wszystkie wojny i konflikty wywoływane są przez emocje. Stworzono więc społeczeństwo pozbawione uczuć. Mieszkańcy Librii codziennie muszą zażywać lek zwany prozium. Jego działanie tłumi wszelkie emocje i powoduje całkowite zobojętnienie. Każdy, kto odmawia przyjmowania prozium, karany jest śmiercią. Równie surowo karane jest posiadanie wszelkich przedmiotów mogących wywoływać uczucia, a więc zdjęć, książek czy obrazów. Bezwzględnie wierny reżimowi agent John Preston (Christian Bale) zajmuje się tropieniem i likwidowaniem tych, którzy odmawiają podporządkowania się prawu. Coraz częściej prześladuje go jednak wspomnienie żony, która została spalona za złamanie zakazu. Również śmierć partnera z patrolu, Errola Partridge'a (Sean Bean), którego przyłapano na czytaniu książek, daje głównemu bohaterowi filmu "Equilibrium" wiele do myślenia. Pewnego ranka John niechcący strąca na podłogę swoją dawkę prozium. Ukrywa ten fakt nawet przed swoimi dziećmi. Rezygnuje także z kolejnych dawek. Narasta w nim bunt przeciwko panującemu systemowi i coraz trudniej mu ukrywać emocje. Pewnego dnia zakochuje się w rebeliantce Mary O'Brien (Emily Watson), która za nieposłuszeństwo ma zostać spalona. Postanawia dołączyć do ludzi walczących z reżimem.(n)

 • Prawdziwa zbrodnia 14:40

  "Prawdziwa zbrodnia" to solidny kryminał, którego scenariusz powstał na podstawie powieści Andrew Klavana. W roli głównej laureat dwóch Oscarów - Clint Eastwood, który wciela się w postać nowojorskiego reportera Steve'a Everetta, mężczyzny mającego złą sławę alkoholika i kobieciarza. Ponieważ Everett nie potrafi wytrzymać bez trunków i uwodzenia cudzych żon, rozpada się jego małżeństwo, a także większość przyjaźni. W końcu Steve zostaje on bez domu i pracy. Z beznadziejnej sytuacji ratuje bohatera filmu "Prawdziwa zbrodnia" już chyba ostatni kolega, Alan Mann (James Woods) - redaktor naczelny wydawanej w Oakland "Trybuny". Steve zmienia miejsce zamieszkania i pracy, lecz wierny jest dawnym przyzwyczajeniom. Jednym z jego pierwszych dziennikarskich zadań ma być wywiad ze skazanym na karę śmierci Frankiem Louisem Beechumem (Isaiah Washington). Mężczyzna ma zostać stracony za mniej więcej 12 godzin. Po rozmowie z więźniem Steve rutynowo sprawdza kilka związanych ze sprawą faktów. Powoli zaczyna nabierać pewności, że Beechum jest niewinny. Oskarżony o napad i zabójstwo mężczyzna od początku śledztwa zapewniał, że nie popełnił zarzucanej mu zbrodni. Także już po procesie odwoływał się do wszystkich możliwych instancji - jednak bezskutecznie. Everett postanawia zgromadzić jak najwięcej dowodów potwierdzających niewinność skazańca. Ma nadzieję, że jeszcze może zapobiec egzekucji. W filmie "Prawdziwa zbrodnia" rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem.(n)

 • Małpa w hotelu 17:10

  "Małpa w hotelu" to film Kena Kwapisa - reżysera, który świetnie czuje się w komediowych klimatach. Był on dwukrotnie nominowany do nagrody Primetime Emmy - za pracę przy serialach "Biuro" oraz "Zwariowany świat Malcolma". W rolach głównych występują Jason Alexander ("Kroniki Seinfelda") i Rupert Everett ("Szczęśliwy książę"). Na ekranie zobaczymy też Faye Dunaway, która nie może tej roli zaliczyć do swoich najlepszych - otrzymała za nią bowiem nominację do Złotej Maliny. Robert Grant, menedżer luksusowego nowojorskiego hotelu, bierze ekscentrycznego lorda Rutledge'a za wydawcę prestiżowego przewodnika dla turystów. Bardzo zależy mu na opinii wymagającego gościa. W rzeczywistości Rutledge jest złodziejem biżuterii, któremu w kradzieżach pomaga orangutan Dunston. Niespodziewanie zwierzę wymyka się właścicielowi. Małpa w hotelu wywołuje wiele zamieszania.(n)

 • Mój własny wróg 18:50

  W XXIII wieku we wszechświecie rządzą zarówno ludzie, jak i kosmici, którzy ciągle ze sobą walczą. Podczas jednej z bitew w kosmosie młody Ziemianin, pilot Willis Davidge (Dennis Quaid), stacza walkę z Jeribą Shiganem (Louis Gossett Jr.) z planety Dracon. Podczas starcia zmuszeni są wylądować na nieprzyjaznej dla obu planecie Fryine IV. Dwaj doświadczeni wojownicy są z początku wobec siebie wrogo nastawieni. Jednak bombardowani przez meteory i atakowani przez krwiożerczych mieszkańców Fryine IV, Willis i Jeriba muszą odrzucić wzajemną nienawiść i zjednoczyć się w obliczu nowych zagrożeń. Po pewnym czasie wzajemna niechęć przeradza się w przyjaźń. Film Wolfganga Petersena, reżysera "Troi". Scenariusz powstał na podstawie opowiadania o tym samym tytule z 1979 roku Barry'ego Longyeara, nagrodzonego Nebulą, honorującą literaturę fantastyczną.(n)

 • Od zmierzchu do świtu 21:00

  "Od zmierzchu do świtu" Roberta Rodrigueza, zrealizowany przy współpracy innego znanego reżysera, Quentina Tarantino, który jest autorem scenariusza i odtwórcą jednej z ról, to horror z elementami czarnego humoru. W obsadzie pojawiają się także inne znane nazwiska, m.in.: Juliette Lewis, Salma Hayek, George Clooney czy Harvey Keitel. Dwaj bracia, Seth (George Clooney) i Richard (Quentin Tarantino), którzy dokonali licznych napadów na banki, są ścigani przez policję. Przestępcy postanawiają schronić się w Meksyku, gdzie czeka na nich wspólnik, Carlos. Po drodze bohaterowie filmu "Od zmierzchu do świtu" napadają na sklep i zabijają jego właściciela. Jako zakładniczkę zabierają ze sobą do podrzędnego motelu młodą kasjerkę, którą niezrównoważony Richard gwałci i morduje. Następnie dwaj przestępcy porywają wóz pastora Fullera wraz z jego rodziną, m.in. córką Kate (Juliette Lewis), i docierają nim do Meksyku. Zatrzymują się tam w przydrożnym barze "Titty Twister". Okazuje się, że lokal jest siedzibą wampirów.(n)

 • Od zmierzchu do świtu 2 23:00

  Akcja filmu "Od zmierzchu do świtu 2" rozpoczyna się w barze "Titty Twister", który znajduje się tuż przy amerykańsko-meksykańskiej granicy. Wpada do niego uciekinier z więzienia Luther (Duane Whitaker). Barman - w rzeczywistości wampir - proponuje mu podwózkę do hotelu, w którym czekają na niego dawni kompani. Jest to szajka złodziei specjalizujących się w napadach na banki. Na jej czele stoi Buck (Robert Patrick), który właśnie obmyśla kolejny brawurowy skok. Do mężczyzn dołącza przemieniony w wampira Luther. Jego pierwszą ofiarą staje się Jesus (Raymond Cruz). Pozostali koledzy jeszcze nie wiedzą, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. Jak gdyby nigdy nic planują napad na bank. W międzyczasie jednak kolejni bohaterowie "Od zmierzchu do świtu 2" stają się ofiarami Luthera, który nie może pohamować żądzy krwi. Wampiry próbują osaczyć Bucka, który błaga o pomoc policjantów otaczających budynek. Tak się składa, że właśnie rozpoczyna się zaćmienie Słońca. "Od zmierzchu do świtu 2" jest sequelem horroru Roberta Rodrigueza z 1996 r., w którym wystąpili m.in. George Clooney i Quentin Tarantino (również współautor scenariusz). Produkcja Scotta Spiegla nawiązuje do pierwszej części poprzez bar "Titty Twister" i motyw walko z wampirami, ale poza tym nic tych filmów nie łączy. Główny bohater filmu z 1999 r., grany przez Roberta Patricka, ma na koncie Saturna za rolę w serialu "Z Archiwum X", a także dwie nominacje do tej nagrody za role w "Terminatorze 2: Dniu Sądu" i "Uprowadzeniu".(n)

Lista stacji