×

Wyszukaj artykuł

Program tvSundance TV program TV. Program telewizyjny Sundance TV na dziś, jutro i weekend

 • Frank Serpico 15:50

  Dokument przedstawia sylwetkę bezkompromisowego policjanta Franka Serpico. Nowojorski stróż prawa o włoskich korzeniach zasłynął walką z korupcją w szeregach policji w latach 70. XX wieku. W dokumencie Antonino D'Ambrosia sam Serpico jest narratorem opowieści o swojej służbie. W latach 70. wśród policjantów korupcja i łapówkarstwo były na porządku dziennym. Franc Serpico przyznaje, że nie było mu łatwo pełnić służbę z kolegami po fachu, co prawie przypłacił życiem. "Walka" z innymi policjantami niekiedy przybierała dramatyczny obrót. Codzienność bezkompromisowego policjanta jest jednak tylko częścią narracji. Dokument pokazuje również Serpico po nagłośnieniu afery korupcyjnej, kiedy za swą postawę otrzymał najwyższe odznaczenie wojskowe w USA - Medal Honoru. Rola Franca Serpico w walce z korupcją w policji okazała się tak doniosła, że w 1973 r. powstał film opowiadający o wydarzeniach z jego życia. W główną rolę dramatu Sidneya Lumeta wcielił się Al Pacino. Dokument Antonino D'Ambrosia przypomina, że postać wykreowana przez Pacino jest jak najbardziej autentyczna.(n)

 • Vengance 17:35

  Płatny zabójca stara się przeżyć ze słowem "zemsta" wyrytym na czole.(n)

 • The Pulitzer at 100 18:00

  Wciągające historie artystów, którzy są laureatami prestiżowej nagrody Pulitzera. Dokument uzupełniają wywiady z kilkoma znaczącymi zdobywcami tego wyróżnienia, m.in. Tonim Morrisonem, Michaelem Chabonem, Junotem Díazem, Tonym Kushnerem, Paulą Vogel, Ayadem Akhtarem, Carlem Bernsteinem, Robertem Caro, Martinem Baronem, Nicholasem Kristofem, Thomasem Friedmanem , Davidem Remnickiem, Wyntonem Marsalisem i Johnem Adamsem. Z kolei reżyser Martin Scorsese oraz aktorzy Helen Mirren, Natalie Portman, Liev Schreiber, John Lithgow i Yara Shahidi, czytając fragmenty dzieł swoich ulubionych pisarzy, przypominają widzom, dlaczego to właśnie ci artyści zostali uhonorowani. Niezależny dokument wyreżyserowany przez Kirka Simona, laureata Oscara i nagrody Emmy, został zrealizowany w setną rocznicę ustanowienia nagrody Pulitzera.(n)

 • The Stone Roses: Made of Stone 19:40

  W 2012 roku muzycy legendarnego zespołu The Stone Roses postanowili powrócić na scenę. "Made of Stone" to wspaniała podróż przez karierę jednej z najbardziej znaczących brytyjskich grup muzycznych. Shane Meadows przedstawił członków The Stone Roses podczas ich codziennych zajęć. Kulminacyjnym punktem jest koncert zespołu w Manchesterze, na którym zjawiło się 220 tysięcy fanów.(n)

 • Zbliżenia: Robert Redford. Close Up 2, s02e03 21:25

  Widzowie poznają kulisy kariery i sekrety z prywatnego życia największych hollywoodzkich gwiazd, począwszy od dzieciństwa, aż po czasy współczesne. Pod lupą znajdą się m.in. Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Al Pacino, czy Dustin Hoffman.(n)

 • This Cold Life 22:00

  Dokument o życiu mieszkańców najdalej na północ wysuniętego miasta na Ziemi. Mroźnego, oddalonego od cywilizacji, gdzie niedźwiedzi polarnych jest więcej niż ludzi.(n)

 • Monkey Business: The Adventures of Curious George's Creators 23:35

  Film dokumentalny o niezwykłym życiu Hansa i Margret Reyów, autorów książek dla dzieci z serii "Ciekawy George".(n)

Lista stacji