×

Wyszukaj artykuł

Program tvPolsat Film program TV. Program telewizyjny Polsat Film na dziś, jutro i weekend

 • Zakon 16:55

  "Zakon" to interesująca produkcja, której fabuła stanowi mieszankę kina sensacyjnego i filmu przygodowego. W roli głównej występuje tu Jean-Claude Van Damme, choć z początku twórcy obrazu myśleli o zatrudnieniu Stevena Seagala. Van Damme jest także współautorem scenariusza filmu. Na ekranie partneruje mu Sofia Milos, gwiazda "CSI: Kryminalnych zagadek Miami". W XI wieku biorący udział w krucjacie flamandzki rycerz Charles Le Vaillant (Jean-Claude Van Damme) przeżywa w Jerozolimie objawienie, które zmienia jego stosunek do świata. Swoje niezwykłe doświadczenie opisuje w księdze zatytułowanej "Fazar". Ostatni rozdział tego dzieła znika w tajemniczych okolicznościach. Tymczasem głoszone przez Le Vaillanta nauki zyskują coraz więcej zwolenników. Z czasem powstaje nowa sekta religijna. Gdy akcja filmu "Zakon" przenosi się do współczesności, okazuje się, że rękopis ze spisaną wizją rycerza trafił w ręce cenionego archeologa Oscara Cafmeyera (Vernon Dobtcheff). Zaginioną część dzieła znajduje w domu uczonego jego syn Rudy (Jean-Claude Van Damme), złodziej i przemytnik zabytków. Niebawem naukowiec wyjeżdża do Izraela, gdzie znika bez śladu. Władze twierdzą, że nie przekraczał on granicy. Rudy wyrusza jednak na poszukiwania. Trop prowadzi do tajemniczej sekty. Niechętny mu szef miejscowej policji Ben Ner (Ben Cross) usiłuje się go pozbyć - próbuje wrobić Rudy'ego w morderstwo. Oczyścić się z zarzutów pomaga mu policjantka Dalia Barr (Sofia Milos). Ona także należała kiedyś do niebezpiecznej sekty, która może mieć coś wspólnego ze zniknięciem ojca mężczyzny. Razem z nią Rudy próbuje dotrzeć do tego stowarzyszenia i poznać treść ostatniego rozdziału jego świętej księgi.(n)

 • Powrót do błękitnej laguny 18:50

  "Powrót na błękitną lagunę" Williama A. Grahama jest sequelem filmu "Błękitna laguna" z 1980 roku, który odniósł duży sukces komercyjny. Scenariusz obrazu powstał na podstawie powieści Henry'ego de Vere Stackpoole'a. Kreacja stworzona tu przez 16-letnią wówczas Millę Jovovich była pierwszą z ważniejszych w karierze aktorki uważanej dziś za gwiazdę Hollywood. Przełom XIX i XX wieku. Sarah Hargrave (Lisa Pelikan) jest wdową po misjonarzu, która podróżuje ze swoją córeczką Lilli (Courtney Barilla) na pokładzie statku zmierzającego z Tahiti do San Francisco. Pewnego dnia załoga dostrzega dryfującą łódź, w której znajduje się kilkuletni chłopiec (Garette Ratliff Henson). Opieki nad nim podejmuje się Sarah. Nadaje mu imię Richard. Wkrótce na statku wybucha epidemia cholery. Sarah postanawia opuścić z dziećmi statek, by ratować ich życie. Łódką docierają na bezludną wyspę. Gdy po kilku latach kobieta umiera na zapalenie płuc, kilkunastoletni już Lilli (Milla Jovovich) i Richard (Brian Krause) muszą radzić sobie sami. Niebawem zaczynają przeżywać rozterki związane z okresem dojrzewania. Pewnego dnia na horyzoncie pojawia się statek dowodzony przez kapitana Hilliarda (Brian Blain), któremu towarzyszy piękna Sylvia (Nana Coburn). To, co początkowo wydawało się parze młodych bohaterów filmu "Powrót na błękitną lagunę" wybawieniem, sprowadza na nich rozliczne nieszczęścia.(n)

 • Terminal 21:00

  Pełen humoru i dobrze zagrany "Terminal" jest dziełem, za którym stoją nazwiska jednych z najbardziej znanych współczesnych twórców filmowych. Reżyserem obrazu jest Steven Spielberg, autorem zdjęć Janusz Kamiński, a muzykę skomponował John Williams, zdobywca pięciu Oscarów, m.in. za ścieżkę dźwiękową do "Szczęk" "E.T." i Listy Schindlera". Film, choć posiadający bajkową fabułę, został zainspirowany prawdziwą historią irańskiego uchodźcy, który w 1988 roku okupował terminal lotniska Charles'a de Gaulle'a pod Paryżem. Zdobywca dwóch statuetek Oscara, Tom Hanks, gra w filmie "Terminal" rolę Viktora Navorskiego, który przylatuje do Nowego Jorku z leżącej w Europie Wschodniej Krakozji. Na lotnisku dowiaduje się, że w jego kraju doszło do zamachu stanu i wybuchu wojny domowej. Z paszportem państwa, które przestało istnieć, Viktor nie zostaje wpuszczony na terytorium USA. Jednocześnie nie może wrócić do ojczyzny. Biurokratyczny absurd skazuje nieznającego języka angielskiego Navorskiego na koczowanie na lotnisku. Mimo to mężczyzna nie traci pogody ducha. Zamiast rozpaczać, szuka sposobu na poprawienie swojej sytuacji. Uczy się języka. Z czasem terminal staje się jego domem. Mija kilka tygodni. Przybysz odkrywa, że lotnisko jest zminiaturyzowanym światem, którym rządzą skomplikowane prawa i wzajemne zależności. Na miejscu znajduje sobie pracę oraz przyjaciół. Poznaje także żyjącą w ciągłym biegu stewardesę Amelię Warren (Catherine Zeta-Jones). Optymizm niepozornego cudzoziemca i umiejętność słuchania działają na kobietę jak magnes. Między dwojgiem osamotnionych ludzi rodzi się niezwykła więź. Obecność Navorskiego na lotnisku jest jednak solą w oku dyrektora terminalu - złośliwego biurokraty Franka Dixona (Stanley Tucci). Mężczyzna za wszelką cenę stara się pozbyć intruza ze swojego terenu.(n)

 • Pan i pani Smith 23:45

  Komedia "Pan i pani Smith" to wielki hit kinowy Douga Limana, który do współpracy zaprosił parę najatrakcyjniejszych gwiazd Hollywood, Angelinę Jolie i Brada Pitta. Udało im się stworzyć idealny, przebojowy duet, który jest wielkim atutem filmu. Produkcji nie brakuje też innych zalet - lekka, a zarazem dynamiczna akcja wciąga i niejednokrotnie zaskakuje. Pojawiają się również ciekawe efekty wizualne. Para sympatycznych, cieszących się życiem młodych ludzi, Jane (Jolie) i John Smith (Pitt), poznaje się w Bogocie. Zakochują się w sobie i wkrótce biorą ślub. Zamieszkują także w pięknym domu na przedmieściach. Niestety, po powrocie do kraju ich życie wkrótce wkracza na tory małżeńskiej rutyny. Wydaje się, że uczucie, które ich połączyło, dawno nie istnieje. Tymczasem w rzeczywistości żadnemu z bohaterów produkcji "Pan i pani Smith" nuda nie grozi. Zarówno Jane, jak i John w tajemnicy przed małżonkiem prowadzi drugie życie. Smithowie są bowiem pracującymi na zlecenie zabójcami. Oboje cieszą się nieposzlakowaną opinią w swojej branży. Pewnego dnia pojawia się problem. Jane i John pracują dla konkurencyjnych zleceniodawców i każde z nich dostaje zadanie zlikwidowania niebezpiecznego zabójcy. Rozpoczyna się polowanie. Doświadczeni w zabijaniu małżonkowie wykorzystują cały arsenał znanych sobie środków, by tylko dopaść przeciwnika. Wkrótce odkrywają, że otrzymali wyrok na siebie wzajemnie. Zaczynają rozumieć, że zleceniodawcom zależy na śmierci ich obojga. Postanawiają połączyć siły i w ten sposób pokonać przeciwnika. Ta decyzja ratuje im życie oraz ich związek.(n)

Lista stacji