×

Wyszukaj artykuł

Program tvPolsat Film program TV. Program telewizyjny Polsat Film na dziś, jutro i weekend

 • Na ratunek . s02e77 5:20

  Grupa nastolatków bawi się w domu Kacpra. Chłopak w prezencie dostał darta. Chłopcy wieszają tarczę na ścianie i rozpoczynają grę. Po pewnym czasie zaczynają się popisywać i rzucają lotkami do tarczy, którą na zmianę ktoś trzyma w rękach i porusza się po pokoju. W pewnej chwili lotka wbija się w oko Kacpra. W wigilijny wieczór Zosia i Jarek Makowscy czekają wraz z córeczką Olą na przyjście św. Mikołaja. W tę rolę ma wcielić się Grzesiek, przyjaciel domu. Gdy spóźniony Mikołaj dociera na miejsce, okazuje się, że został napadnięty, a cenny worek z prezentami skradziony. Jarek dzwoni pod 112. Tymczasem okazuje się, że Grzesiek doznał poważnego urazu głowy.(n)

 • Górale. s03e33 6:15

  Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność - górale. Stanowią oni najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Od reszty mieszkańców naszego kraju wyróżniają ją zwyczaje, oryginalne stroje, architektura, gwara, muzyka oraz nieustępliwy charakter. Twórcy programu opowiadają o ich życiu. Ludzie mieszkający w górach korzystają ze spokoju, który dają im tamtejsze tereny. Żyją w symbiozie z naturą i porami roku. Nigdzie się nie spieszą i akceptują to, co daje im los. Kamera towarzyszy im przy wykonywaniu codziennych czynności. Widzowie będą mogli przeżywać z bohaterami ich radości, jak również obserwować porażki.(n)

 • Drwale i inne opowieści Bieszczadu. s01e07 6:45

  Przy pomocy koni, Ferdek ściąga bale z bieszczadzkich ostępów. Andrzej "Żmiju" postanawia nie ingerować w świat wilków i poprzestaje jedynie na ich obserwacji. Po latach nieobecności, Kirim wraca w Bieszczady. Trzech amatorów bimbru rozpoczyna produkcję trunku w zagubionej czatowni. Mariola, niegdyś pracownica sejmu, odnajduje swoje miejsce na ziemi, które znajduje się niedaleko Cisnej.(n)

 • Drwale i inne opowieści Bieszczadu. s01e08 7:10

  W Bieszczady Zenek trafił dawno temu, jako hippis. Fredek, Krzysiek "Płetwa" i Jurek to amatorzy mocnych trunków, którzy postanowili zrobić calvados znad Sanu. Całe swoje życie Mariola poświęca zwierzętom. Staszek "Pidor" wycina drzewa i bada historie spalonych wsi. Kiedy przybył w Bieszczady, Fredek myślał, że nie znajdzie tam Boga.(n)

 • Nasz nowy dom. s12e137 7:40

  Pani Małgorzata wychowuje 17-letniego wnuka Mateusza. Mieszkają w parterowym, wielorodzinnym budynku w gliwickiej dzielnicy Łabędy. Lokal, który zajmują, ma gnijące podłogi, odpadający tynk i niebezpieczna instalację elektryczną. Kobieta pracuje jako dostawca pizzy i marzy o lepszej przyszłości dla podopiecznego. Nastolatek jest zapalonym siatkarzem, czym zaskarbia sobie sympatię Katarzyny Dowbor. Podczas gdy specjaliści remontują dom chłopaka, prowadząca organizuje dla niego wyjątkowe spotkanie - z Bartoszem Kurkiem.(n)

 • Przyjaciółki. s13e155 8:35

  Paweł i Anka umawiają się na randkę. Wbrew obawom oboje spędzają miło czas, co wzbudza ich zaskoczenie. Strzelecka postanawia zaprosić Pawła do swojego nowego mieszkania. Inga stwierdza, że pragnie wprowadzić relacje z Maksem na wyższy poziom. W tym celu próbuje bezskutecznie wzbudzić jego zazdrość. Uświadamia sobie jednak, że jej partner nie wykaże nigdy zainteresowania, na jakim jej naprawdę zależy. Patrycja zaczyna poważnie rozważać rozstanie z Wiktorem. Proponuje mu wykonanie badania na ojcostwo, jednak Jeleński nie zgadza się na takie rozwiązanie. Uważa, że może to tylko jeszcze bardziej popsuć łączące ich więzi. Zuza nie potrafi wyznać Jaśkowi prawdy o swoim przelotnym romansie. Patrząc na jego poczucie winy za zdradę z Darią, mówi mu jednak o tej sytuacji.(n)

 • Awantura o Basię 9:35

  Akcja wzruszającego filmu "Awantura o Basię" toczy się pod koniec XIX w. Przekonująco zagrana przez małą aktorkę Małgorzatę Piekarską tytułowa Basia ma zaledwie kilka lat, gdy jej matka ginie tragicznie pod kołami pociągu. Chwilę przed śmiercią udaje się kobiecie wyszeptać adres Stanisławy Olszańskiej (Ewa Krasnodębska) - swojej przyjaciółki, której chce powierzyć córeczkę. Niestety, w wyniku pomyłki bohaterka filmu "Awantura o Basię" trafia pod adres literata Stanisława Olszowskiego (Jerzy Duszyński). Początkowo mężczyzna jest zaskoczony pojawieniem się dziecka. Z czasem jednak ulega urokowi ślicznej i rezolutnej Basi. Nie wiedząc, skąd pochodzi ani czy ma krewnych, zaczyna się nią troskliwie opiekować. Tymczasem pani Stanisława dowiaduje się o śmierci koleżanki i zaginięciu jej córeczki. Postanawia odnaleźć Basię, by zająć się jej wychowaniem. Wreszcie trafia na właściwy trop. Odwiedza pana Olszowskiego z zamiarem zabrania małej do siebie. Ku jej zaskoczeniu pisarz nie chce oddać dziecka. Twierdzi, że pokochał dziewczynkę całym sercem. "Awantura o Basię" z 1959 roku, zrealizowana przez Marię Kaniewską, jest pierwszą adaptacją znanej powieści Kornela Makuszyńskiego. Kolejna powstała w roku 1995. Rok później nakręcono także serial telewizyjny pod tym samym tytułem.(n)

 • Kazimierz Wielki 11:30

  Ewa i Czesław Petelscy przedstawiają w filmie "Kazimierz Wielki" historię życia uznawanego za jednego z najlepszych króla Polski, ostatniego z dynastii Piastów Kazimierza III (Krzysztof Chamiec). Ranny podczas polowania władca, wieziony przed podwładnych do Krakowa, wspomina swoją młodość i skomplikowany okres panowania. Jako 15-letni chłopiec (Maciej Orłoś) przyszły król poślubia Annę Aldonę, córkę wielkiego księcia litewskiego Giedymina. Ojciec Kazimierza, Władysław Łokietek (Ignacy Machowski), wyjaśnia synowi, że to małżeństwo ma wielkie znaczenie polityczne. Książę bardzo obawia się wizyty w alkowie żony. Wkrótce podczas pobytu na Węgrzech u siostry Elżbiety (Barbara Wrzesińska) i jej męża, króla Węgier Karola Roberta (Leon Niemczyk), Kazimierz nawiązuje romans z piękną dwórką, wywołując międzynarodowy skandal. Tuż przed śmiercią ojciec nakazuje Kazimierzowi wzmacnianie kraju. Zaraz po wstąpieniu na tron Kazimierz rozpoczyna realizuję misji powierzonej mu przez ojca. Z pomocą Karola Roberta i kanclerza Jarosława Bogorii (Władysław Hańcza) oddala roszczenia do polskiego tronu czeskiego władcy Jana Luksemburskiego (Michał Pluciński). W kolejnych latach umacnia władzę centralną i rozszerza granice królestwa. Przeprowadza kodyfikację prawa zwyczajowego i reformę monetarną, porządkuje zasady podatkowe, a także wzmacnia siły obronne kraju. Z inicjatywy Kazimierza Wielkiego powstaje także w Krakowie pierwszy w Polsce uniwersytet. Film "Kazimierz Wielki" został zrealizowany z wielkim rozmachem i dbałością o oddanie nie tylko prawdy historycznej, ale i klimatu średniowiecznej Polski. Autorzy obrazu skupiają się nie tylko na realiach historycznych, ale również na kulisach panowania Kazimierza. Przedstawiają króla w chwilach monarszego gniewu i ludzkich słabości, podpisującego traktaty pokojowe i romansującego z kochanką Cudką (Zofia Saretok).(n)

 • Safari 13:15

  "Safari" to niemiecki film animowany z 2010 roku. Za całokształt prac odpowiada para reżyserów: Reinhard Klooss i Holger Tappe. Wspomniani autorzy są także twórcami animacji "Wyspa dinozaura" (2006 r.) oraz jej kontynuacji nakręconej dwa lata później. W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in. Tomasz Borkowski, Sławomir Pacek czy Jarosław Boberek. Rodzinny film animowany "Safari" przenosi widzów do dalekiej Afryki. Tutaj w delcie rzeki Okavongo mieszkają zwierzęta, które cierpią z powodu przedłużającej się suszy. Woda jest na wagę złota. Niebawem dwoje przyjaciół, czyli mała surykatka Billy oraz lew Sokrates, decydują się wyruszyć w głąb lądu. Chcą odnaleźć nowe źródła wody. Bohaterowie filmu "Safari" w trakcie swojej wędrówki przez kontynent afrykański natrafiają na przedstawicieli wielu innych dzikich gatunków zwierząt. Napotkani rozmówcy mówią im, że to przez człowieka zostali zmuszeni do opuszczenia swoich rodzinnych terenów. Niebawem okazuje się, że niszczycielska siła ludzkości dotarła także nad Okavongo. Ludzie zbudowali na rzece wielką tamę, która zagraża wszystkim rdzennym mieszkańcom okolicy.(n)

 • Tarapaty 15:00

  "Tarapaty" to polski film przygodowy z 2017 roku w reżyserii Marty Karwowskiej. Obraz był nominowany do Złotych Lwów. Na ekranie widzowie oprócz aktorów młodego pokolenia mogą również podziwiać prawdziwe filmowe gwiazdy, m.in. Piotra Głowackiego czy Romę Gąsiorowską. Fabuła filmu "Tarapaty" opowiada o losach rezolutnej dwunastolatki o imieniu Julka (Hanna Hryniewicka). Bohaterka uczy się w szkole z internatem. Niestety koleżanki z klasy nie darzą jej zbytnią sympatią, a na dodatek dziewczynka ma kłopoty z nawiązywaniem przyjaźni. Gdy kończy się rok szkolny i zaczynają wakacje, Julka przyjeżdża do Warszawy. Bohaterka spędza wolny czas u ciotki (Joanna Szczepkowska). Pewnego dnia poznaje Olka (Jakub Janota-Bzowski), który mieszka w tej samej kamienicy. Razem odkrywają tajemniczy plan, który prowadzi do skarbu. Postanawiają go odnaleźć. Niestety droga do rozwiązania zagadki jest trudniejsza, niż na początku przypuszczali. Ciekawość bohaterów szybko wpędza ich w tarapaty.(n)

 • Ja, szpieg 16:45

  Film Betty Thomas "Ja, szpieg" stanowi połączenie komedii z kinem sensacyjnym. Nie brakuje więc tutaj dowcipnych dialogów, zaskakujących zwrotów akcji, dynamicznych pościgów i widowiskowych strzelanin. Obraz jest filmową wersją serialu szpiegowskiego z lat 60. W pierwowzorze zagrali Robert Culp i Bill Cosby. Tu postawiono zaś na duet aktorski Eddie Murphy - Owen Wilson, licząc głównie na talent komediowy pierwszego z nich. W filmie "Ja, szpieg" po wielu latach prowadzonych doświadczeń Amerykanom udaje się stworzyć nowy samolot zwiadowczy, który dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych jest niewykrywalny dla radarów i niedostrzegalny dla ludzkich oczu. Broń ta daje możliwość monitorowania działań wszystkich wrogów Stanów Zjednoczonych. Wkrótce powstaje prototyp samolotu. Akcja filmu "Ja, szpieg" komplikuje się, gdy prototyp zostaje skradziony z tajnych rządowych zakładów przez międzynarodowego handlarza bronią, niejakiego Gundarsa (Malcolm McDowell). Agent Alex Scott (Owen Wilson) podejmuje się misji odzyskania skradzionej maszyny. A ponieważ przestępca jest miłośnikiem boksu, do akcji zostaje zaangażowany również mistrz wagi ciężkiej, Kelly Robinson (Eddie Murphy). Pomaga im tajna agentka Rachel Wright (Famke Janssen). Szybko okazuje się, że sportowiec traktuje powierzone mu zadanie jak świetną zabawę. Jego postawa ogromnie denerwuje agenta Scotta, który zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie na nich czekają.(n)

 • Niewidzialny 18:40

  Akcja filmu "Niewidzialny" toczy się w niedalekiej przyszłość. Troje wyjątkowo zdolnych pilotów amerykańskiej marynarki wojennej, Ben (Josh Lucas), Kara (Jessica Biel) i Henry (Jamie Foxx), zostaje wybranych do udziału w tajnej misji rządowej. Dowodzący, George Cummings (Sam Shepard), prezentuje im najnowszy model samolotu bojowego - sterowany za pomocą sztucznej inteligencji, bezzałogowy statek powietrzny "EDI". Piloci mają za zadanie przetestować maszynę. Pierwsza faza lotu przebiega pomyślnie. Jednak podczas powrotu do bazy sytuacja w filmie "Niewidzialny" diametralnie się zmienia. W samolot uderza bowiem piorun. Maszyna przestaje reagować na polecenia i zaczyna realizować własną misję. Kieruje się na Rosję, by zaatakować wyznaczony wcześniej cel. Ben, Kara i Henry muszą temu zapobiec, inaczej wybuchnie kolejna wojna światowa. W rękach pilotów leży przyszłość świata.(n)

 • Pamięć absolutna 21:00

  "Pamięć absolutna" z Colinem Farrellem w roli głównej to opowieść o świecie, w którym sny stają się rzeczywistością. Ten widowiskowy obraz, który oparty jest na prozie Philipa K. Dicka, to remake kinowego przeboju w reżyserii Paula Verhoevena z 1990 roku. Akcja "Pamięci absolutnej" toczy się w niedalekiej przyszłości. Wojny, podczas których używano broni chemicznej, doprowadziły do drastycznego pogorszenia się warunków życia na całej Ziemi. Ludzie zamieszkują już tylko dwa obszary: Zjednoczoną Federację Brytanii i Kolonię. Głównym bohaterem filmu "Pamięć absolutna" jest Douglas Quaid (Colin Farrell), który pracuje w fabryce jako robotnik. Mężczyzna, mimo iż wiedzie szczęśliwe życie u boku ślicznej żony Lori (Kate Beckinsale), jest spragniony nowych wrażeń. Wydaje się, że usługa oferowana przez firmę Rekall spełni jego marzenia i zapewni mu wytchnienie od trudów codzienności. Procedura wszczepienia wspomnień, której Douglas się poddaje, nie idzie jednak zgodnie z planem. W rezultacie Quaid staje się poszukiwanym przez policję renegatem. Aby się ratować, musi przyłączyć się do ruchu oporu, na którego czele stoi charyzmatyczny Matthias (Bill Nighy), i odzyskać swoją prawdziwą tożsamość.(n)

 • Dorwać byłą 23:20

  W zwariowanej komedii romantycznej z wątkiem kryminalnym - "Dorwać byłą" - Jennifer Aniston gra reporterkę Nicole Hurley. Kobieta w pracę angażuje się całym sercem. Jeśli wpadnie na ciekawy temat, robi wszystko, aby go zgłębić. Tym razem uwagę Nicole przykuwa sprawa podejrzanego samobójstwa. Sądzi, że kryje się za nim jakaś afera. Nie rezygnuje z dotarcia do prawdy, mimo że zdaje sobie sprawę, iż bardzo ryzykuje. Dla dobra śledztwa rezygnuje z pojawienia się w sądzie, do którego została wezwana za napaść na policjanta. Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości nie dają jednak za wygraną i wysyłają za niepokorną reporterkę nakaz aresztowania. Fabuła komedii "Dorwać byłą" robi się jeszcze ciekawsza, gdy nakaz trafia do rąk Milo Boyda (Gerard Butler), dawnego policjanta, który po odejściu ze służby został łowcą nagród, a co najważniejsze - był kiedyś mężem Nicole. Teraz nie wiedzie mu się najlepiej. Ciągle brakuje mu pieniędzy, przez co ledwo wiąże koniec z końcem. Zlecenie ujęcia poszukiwanej Hurley może być rozwiązaniem jego kłopotów finansowych. Jeśli doprowadzi ją przed sąd, otrzyma pięć tysięcy dolarów. Pozornie banalne zadanie mocno się komplikuje. Wychodzi bowiem na jaw, że Nicole tropi poważną aferę korupcyjną. Byli małżonkowie, jeśli chcą uniknąć niebezpieczeństwa, muszą współpracować. Z czasem coraz lepiej się rozumieją.(n)

Lista stacji