×

Wyszukaj artykuł

Program tvPolsat Doku program TV. Program telewizyjny Polsat Doku na dziś, jutro i weekend

 • Gliniarze. s02e74 6:00

  Ktoś grozi urzędnikowi skarbowemu i jego rodzinie. Mężczyzna zostaje niesłusznie oskarżony o korupcję, a jego życie zamienia się w koszmar. Podczas śledztwa wychodzą na jaw skrywane rodzinne sekrety. Natalia i Robert prowadzą sprawę kradzieży krwi o rzadkiej grupie z jednego z warszawskich szpitali. Pomocny może okazać się Dawid Hawryluk, detektyw z Lublina, który niedawno miał do czynienia z podobną sprawą.(n)

 • Gliniarze. s02e75 7:00

  Młody mężczyzna niedługo po wyjściu na wolność zostaje ponownie aresztowany - w bagażniku samochodu, którym się poruszał odnalezione zostają zwłoki dziewczyny. Przesłuchującym go Olgierdowi Mazurowi i Krystianowi Górskiemu zeznaje, że został wrobiony. Tragiczny splot wydarzeń sprawia, że śmierć na nowo połączyła dawnych przyjaciół. Zaginął zubożały mężczyzna. Zdarzenie zgłasza jego syn, który martwi się o ojca. Mężczyzna odnajduje się szczęśliwie, żeby szybko ponownie zniknąć w tajemniczych okolicznościach.(n)

 • Druga wojna światowa w liczbach. WW2 In Numbers, s02e06 8:00

  Isoroku Yamamoto, który opracował plan ataku na Pearl Harbor, przewidywał, że jeśli wojna ze Stanami Zjednoczonymi potrwa dłużej niż pół roku, Japonia będzie skazana na porażkę. Sześć miesięcy później - podczas bitwy o Midway, w której japońska flota poniosła klęskę - okazało się, że admirał miał rację. W dzisiejszym odcinku dowiemy się, jak Ameryka zdołała odbudować swoją marynarkę i stać się potęgą wojskową, nazywaną "arsenałem demokracji". Oto opowieść o pomysłowości i przedsiębiorczości, dzięki którym USA stały się mocarstwem zdolnym wygrać wojnę.(n)

 • Tajna historia XX wieku. s02e44 9:00

  W II połowie XIX wieku wynaleziono proch bezdymny. Fakt ten zmienił bieg historii i sprawił, że dotychczasowa polityka militarna polegająca na blokowaniu możliwych kierunków ofensywy wrogów straciła sens. Widzowie dowiedzą się, co tak niezwykłego było w tej substancji i dlaczego władze Niemiec nie zauważyły nadciągającej zmiany i z uporem budowały twierdze i instalowały w nich armaty miotające pociski siłą prochu czarnego (dymnego).(n)

 • Okręty podwodne - niewidzialna broń 9:35

  Twórcy programu zapraszają w wyjątkową podróż na pokładzie francuskiej atomowej łodzi podwodnej typu Rubis. Następnie czeka nas wizyta w stoczni w Cherbourgu, gdzie budowane są barracudy - najnowsze francuskie okręty podwodne z napędem jądrowym. Przy projektowaniu i konstruowaniu tych nowoczesnych jednostek wykorzystywana jest zaawansowana technologia. Dzięki niej pozostają one niemal nieuchwytne - nie widać ich, nie słychać i wrogom trudno dokładnie określić ich pozycję.(n)

 • Auschwitz - fabryka śmierci 10:45

  Sześcioczęściowy serial przedstawia historię największej zbrodni w historii - realizacji hitlerowskiego planu "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej". Kluczową rolę odegrał w nim obóz koncentracyjny Auschwitz na terenie Oświęcimia. W pierwszym odcinku realizatorzy przedstawiają jego początki. Pierwotnym celem obozu było uwięzienie i sterroryzowanie polskich patriotów walczących z okupacją. W ciągu pierwszych 20 miesięcy istnienia obozu zginęła tam ponad połowa z 23 tysięcy polskich więźniów. Gdy na terenie ZSRR Niemcy zaczęli mordować ludność żydowską, szybko okazało się, że masowe rozstrzeliwanie źle wpływają na psychikę żołnierzy. Hitlerowcy postanowili wykorzystać do uśmiercania gaz - tlenek węgla. Pierwsze eksperymenty w Auschwitz z wykorzystaniem do zagazowania ludzi cyklonu B, silnego środka do dezynfekcji odzieży, przeprowadzono w sierpniu 1941 roku na radzieckich jeńcach wojennych.(n)

 • Najsłynniejsi oszuści świata zwierząt 11:50

  Twórcy udają się do Botswany, by obserwować największych naciągaczy wśród zwierząt. Tu gra toczy się o najwyższą stawkę - przetrwanie. Zebry to jedne z najsłynniejszych i najbardziej atrakcyjnych stworzeń zamieszkujących równiny Afryki. Ochronę przed drapieżnikami zapewniają im wyraziste paski. Innym mistrzem kamuflażu jest gekon. Trudno go dostrzec, bo świetnie wtapia się w krajobraz. Z kolei mątwy to głowonogi, które dysponują własną peleryną niewidką. Zwierzęta dzięki swoim podstępnym sztuczkom zdołały przetrwać.(n)

 • Zwierzęce siły specjalne 13:00

 • Najdziwniejsze tajemnice świata. Weird Wonders of the World, s01e04 14:05

  W odcinku: niezwykła ceremonia ślubna, wybuchające skały i kobietę, w której mózgu odkryto jej bliźniaczą siostrę.(n)

 • Habit i zbroja 15:15

  Historia zakonu krzyżackiego, Polski i Litwy jako niezwykłą grę strategiczną, w której zderzyły odmienne wartości oraz wizje cywilizacyjne.(n)

 • Habit i zbroja-ost. 16:20

  Historia zakonu krzyżackiego, Polski i Litwy jako niezwykłą grę strategiczną, w której zderzyły odmienne wartości oraz wizje cywilizacyjne.(n)

 • Najdzielniejsi wojownicy w historii 17:35

  Historie bohaterów, którzy mimo chaosu wojny, wyróżniali się odwagą i walczyli w imię głoszonych przez siebie przekonań.(n)

 • Hanibal - marsz na Rzym 18:40

  Zagadka drogi Hannibala przez Alpy fascynuje zarówno naukowców, jak i poszukiwaczy przygód. Zespół badaczy uważa, że znalazł dowód na to, że Hannibal wybrał trasę przez przełęcz Col de la Traversette, o wysokości prawie 3000 metrów. Geomorfolog William Mahaney i mikrobiolog Chris Allen z Uniwersytetu w Belfaście ocenili próbki gleby z francuskiej strony przełęczy. Zawierały one bakterie jelitowe, co dowodzi, że w czasach Hannibala musiała przybyć w to miejsce znaczna liczba zwierząt. Następnie pobrali próbki po stronie włoskiej, mając nadzieję, że wyniki laboratorium jeszcze bardziej potwierdzą ich hipotezę. Niezależnie od tego, jaką drogę obrał Hannibal, jego marsz na Rzym był strategicznym i logistycznym posunięciem.(n)

 • Najbardziej niebezpieczne drogi do szkoły. The Most Dangerous Ways to Schools, s02e09 19:50

  Druga odsłona serialu dokumentalnego "Najbardziej niebezpieczne drogi do szkoły", który przedstawia ekstremalne sytuacje uczniów w różnych niedostępnych zakątkach świata. W XXI wieku wciąż są miejsca, w których dzieci muszą samodzielnie pokonać duże odległości w trudnym terenie, by dostać się do szkoły. Na swej drodze napotykają przeszkody, które sprawiłyby problem wielu dorosłym. Malcy muszą jednak sprostać trudnościom, ponieważ edukacja jest ich szansą na lepszą przyszłość. Serial "Najbardziej niebezpieczne drogi do szkoły" przedstawia m.in. wędrówkę przez Pustynię Danakilską w Etiopii, gdzie temperatura powietrza sięga 50 stopni Celsjusza, a rozgrzany piasek parzy w stopy. Twórcy przybliżają też sylwetki trzech sióstr: Julii, Yulissy i Kenyi, które codziennie płyną do szkoły łódką - samodzielnie wiosłując - po rwącej rzece Escondido. Pozostałe odcinki są poświęcone dzieciom m.in. z Papui-Nowej Gwinei i Meksyku. Na wszystkich bohaterów czyhają niebezpieczeństwa, takie jak załamanie pogody czy atak dzikich zwierząt.(n)

 • Życie w więzieniu 20:55

  Brutalna rzeczywistość jednego z angielskich więzień ukazana bez upiększeń, z dokumentalną dokładnością i filmową wrażliwością.(n)

 • Zabić Michaela Jacksona 22:00

  Śmierć Michaela Jacksona była równie kontrowersyjna, jak jego życie. Twórcy dokumentu próbują ustalić, jaki był faktyczny przebieg wypadków i kto zawinił w ostatnich chwilach życia muzyka.(n)

 • Siostry lekkich obyczajów 23:00

  Historia dwóch ekscentrycznych, uroczych staruszek, słynnych prostytutek z amsterdamskiej dzielnicy czerwonych latarni.(n)

Lista stacji