×

Wyszukaj artykuł

Program tvPolsat Doku program TV. Program telewizyjny Polsat Doku na dziś, jutro i weekend

 • Druga wojna w kolorze 0:00

  Japonia przystąpiła do wojny 7 grudnia 1941 r., atakując amerykańską bazę marynarki wojennej Pearl Harbour. Kolejnym militarnym sukcesem było zwycięstwo nad brytyjską armią odniesione w Singapurze. Jednak okres dominacji Japonii nie trwał długo.(n)

 • Drwale i inne opowieści Bieszczadu. s02e34 1:10

  Krzysztof "Zbój" napadał na kolejki turystyczne. Hos zaś wrócił w Bieszczady, gdyż pobito go w mieście. "Żmiju" namalował w "Oberży Zakapiorów" obraz z najstarszymi bieszczadnikami. Ferdek nie ukrywa, że jest kobieciarzem. Jedynymi sąsiadami Wojtka w Balnicy są zwierzęta.(n)

 • Drwale i inne opowieści Bieszczadu. s02e35 1:35

  Hos poluje na górskie pstrągi. Krzysztof "Zbój" poznał studentkę Dorotę, która się nim zaopiekowała. Mariola podarowała Ferdkowi krawat, lecz on uznał, że jest to rekwizyt raczej do trumny. Rafał jest z wykształcenia mechanikiem, który postanowił zostać drwalem, ponieważ kocha las i wolność.(n)

 • Taaaka ryba 2:00

  Jesienią Jerzy Biedrzycki i jego przyjaciele wybiera się na południowoszwedzkie jeziora. Kapryśna pogoda nie sprzyja wędkowaniu. Na dodatek podwodne górki zaskakują wędkarzy, którzy muszą odnaleźć najlepsze żerowiska miejscowych drapieżników. Dzięki lokalnym znawcom sandaczy, Jurek poznaje tajniki połowu tych ryb oraz najskuteczniejsze przynęty gumowe.(n)

 • Taaaka ryba 2:30

  Tym razem Jurek Biedrzycki i jego przyjaciele odwiedzają gorczański Dunajec. Na tym odcinku rzeki obowiązują zaostrzone zasady połowu. Wędkarze wybierają sztuczne muchy wykonane na hakach bezzadziorowych. Połowy późną jesienią skupiają się głównie na lipieniu, rybie o intensywnym zapachu tymianku.(n)

 • Tajna historia XX wieku. s01e29 3:00

  Obozy koncentracyjne były nie tylko miejscem uśmiercania setek tysięcy ludzi. W nazistowskim państwie przynosiły ogromne dochody Bankowi Centralnemu, a także oprawcom okradającym swoje ofiary. Twórcy programu wyjaśniają, jak funkcjonował system, który ze śmierci uczynił tak dochodowe źródło.(n)

 • Tajna historia XX wieku. s01e30 3:30

  Już w XVII wieku miejscowa ludność szukała schronienia w tym niedostępnym zakątku Karkonoszy przed rabunkowymi oddziałami lisowczyków, mylnie branych za kozaków. Stąd nazwa doliny. Wydawałoby się, że był to idealny teren dla ukrycia skarbów. Nie tylko dlatego w 1982 roku zajechały tam wojska i ekipy MSW, aby poszukiwać skarbów, które tam mieli zostawić hitlerowcy w ostatnich tygodniach II wojny światowej. Pomimo wielomiesięcznych poszukiwań z użyciem ciężkiego sprzętu nie znaleziono niczego. Być może pozostawione kosztowności wciąż tam są?(n)

 • Skazany za... 4:00

  Opowieść o ludziach, żyjących po drugiej stronie więziennego muru. Dzięki niej widzowie poznają świat obcy tym, którzy przebywają na wolności. Każdy odcinek to historia kilku osób, które weszły w konflikt z prawem.(n)

 • Skazany za... 4:30

  Opowieść o ludziach, żyjących po drugiej stronie więziennego muru. Dzięki niej widzowie poznają świat obcy tym, którzy przebywają na wolności. Każdy odcinek to historia kilku osób, które weszły w konflikt z prawem.(n)

 • 5:00

 • Ciemna strona miasta 5:30

  Tym razem widzowie zajrzą za kulisy przygotowania policji do największych demonstracji w Polsce. Jeden z uczestników marszu twierdzi, ze "policja to nie są ludzie". Z roku na rok do stolicy przyjeżdża coraz więcej chuliganów, którzy wykorzystują sytuację, przyłączają się do protestujących, tylko po to, by bić się z policjantami. Atakują funkcjonariuszy kamieniami, petardami, kostką brukową i koktajlami Mołotowa. W tłumie czują się anonimowo i bezkarnie. Ekipa programu towarzyszyła policjantom podczas listopadowych zamieszek.(n)

 • Emil, pogromca mandatów. s01e13 6:00

  W Warszawie Emil ściga urzędników, którzy za cichym przyzwoleniem Straży Miejskiej parkują swoje auta, gdzie im się podoba. Z kolei w Łodzi natrafia na absurdalne ustawienie znaków znajdujące się tuż pod siedzibą miejscowej policji. Nie dość, że rozmieszczenie drogowskazów wprowadza kierowców w błąd, to jeszcze stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo na jezdni. Emil odwiedza również Wrocław, gdzie strażnicy miejscy potrafią wezwać straż pożarną do plamki oleju roślinnego.(n)

 • Emil, pogromca mandatów. s01e14 6:30

  Widzowie poznają historię mężczyzny, który został niesłusznie oskarżony o spowodowanie wypadku. Policjant stwierdził, że brak oznakowania pierwszeństwa przejazdu to problem kierowcy. Poszkodowany skierował sprawę do sądu. Natomiast kierowca z Zielonej Góry uchronił się przed mandatem dzięki kamerce zainstalowanej w samochodzie. Na koniec twórcy pokażą nielegalną strefa płatnego parkowania zorganizowaną w polu kukurydzy.(n)

 • Emil, pogromca mandatów. s01e15 7:00

  Emil zbada, czy strażnicy miejscy podejmują działanie, nawet jeżeli nie spodziewają się zarobić na kierowcy. Odwiedzi m.in. Wrocław, gdzie przekona się, na jakich zasadach wybierane są samochody przeznaczone do odholowania. Z kolei w Legnicy funkcjonariusze wykazują się dużą pomysłowością w interpretacji znaków drogowych. Prowadzący sprawdzi też, co się dzieje z fotoradarami, które nie przynoszą wysokich dochodów.(n)

 • Emil, pogromca mandatów. s01e16 7:30

  Widzowie poznają warszawskiego kierowcę, który dostał mandat, choć zapłacił za miejsce parkingowe - na własne nieszczęście nie dokonał tego "niezwłocznie". Emil spróbuje też wyjaśnić, kto i dlaczego utrudnia zdanie egzaminu osobom starającym się uzyskać kategorię A. Poza tym prowadzący odwiedzi Poznań, gdzie zbada sprawę miejsca parkingowego, które czasem niespodziewanie zostaje oznakowane jako miejsce dla niepełnosprawnych.(n)

 • Polacy w świecie. s03e26 8:00

  Tym razem ekipa wyrusza do słonecznej Barcelony, gdzie można zwiedzić m.in. czarodziejskie budowle Gaudiego i siedzibę piłkarskiego klubu FC Barcelona. W samym sercu Katalonii Tomasz Florkiewicz i jego zespół spotkają się z programistą i blogerem Pawłem, kucharzem Michałem, który przygotuje paellę, oraz z siostrami Daniellą i Agą, które objaśnią dość ekscentryczne katalońskie zwyczaje bożonarodzeniowe.(n)

 • Polacy w świecie. s03e17 8:30

  Jedna z najbardziej słonecznych europejskich stolic - Lizbona. To miasto, w którym melancholijne dźwięki fado koją duszę i nerwy, a słodkie porto rozgrzewa. Polacy, którzy od lat mieszkają w tym cudownym mieście, zdradzą tajemnice stolicy Portugalii. Marek wytłumaczy, dlaczego Portugalczycy jadają akurat dorsza aż na 365 sposobów. Z kolei Michał zaprowadzi ekipę programu na słynne ciasteczka. Przepis na nie jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic, którą znają tylko trzy osoby.(n)

 • Polacy w świecie. s03e18 9:00

  Precyzyjny jak szwajcarski zegarek, wytworny jak szwajcarska czekolada i solidny jak szwajcarski bank - jednym słowem twórcy wybierają się do Zurychu. O tym bogatym mieście opowiedzą: studentka Ania, znany lokalny lekarz położnik - Jerzy i księgowy Rafał. Wszyscy są zgodni co do jednego - to wyjątkowo drogie miasto, za to ulice są czyste jak talerze wyjęte prosto ze zmywarki, a wodę można pić wprost z fontanny.(n)

 • Polacy w świecie. s04e27 9:30

  Twórcy programu przemierzają świat w poszukiwaniu Polaków, którzy wyjechali za granicę i rozpoczęli nowe życie w obcym kraju. Wszędzie można spotkać Polaków, którzy udowadniają, że choć wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, to nie zawsze ten dom musi być w Polsce. Widzowie dowiedzą się m.in., czy żałują swojej decyzji o wyjeździe, jak sobie radzą, gdzie pracują i ile zarabiają. Bohaterowie programu opowiedzą również, jakie były ich oczekiwania i czy przeprowadzka je spełniła.(n)

 • Hardkorowy lombard. Hardcore Pawn 12, s12e148 10:00

  Rodzina Goldów prowadzi największy lombard w Detroit, który zajmuje ponad 4600 metrów kwadratowych powierzchni. Każdego dnia Les, Seth i Ashley spotykają dziesiątki klientów zainteresowanych sprzedażą rozmaitych przedmiotów, m.in. instrumentów muzycznych, biżuterii, sprzętu elektronicznego, a nawet pojazdów i broni. Wielu z nich przecenia wartość oferowanych przez siebie przedmiotów, co prowadzi do sporów i niebezpiecznych sytuacji.(n)

 • Hardkorowy lombard. Hardcore Pawn 12, s12e149 10:30

  Rodzina Goldów prowadzi największy lombard w Detroit, który zajmuje ponad 4600 metrów kwadratowych powierzchni. Każdego dnia Les, Seth i Ashley spotykają dziesiątki klientów zainteresowanych sprzedażą rozmaitych przedmiotów, m.in. instrumentów muzycznych, biżuterii, sprzętu elektronicznego, a nawet pojazdów i broni. Wielu z nich przecenia wartość oferowanych przez siebie przedmiotów, co prowadzi do sporów i niebezpiecznych sytuacji.(n)

 • Malanowski i partnerzy. s14e704 11:00

  Do biura detektywów zgłasza się Krystyna Mazur. Starsza pani podejrzewa, że ktoś kradnie jej pamiątki rodzinne. Córka kobiety twierdzi natomiast, że matka od pewnego czasu zapomina o różnych rzeczach. Tymczasem śledczy odkrywają, że wnuk Krystyny ma długi i nawiązał współpracę z gangsterami.(n)

 • Malanowski i partnerzy. s14e705 11:30

  Malanowski odbiera dziwny telefon. Młoda kobieta chce zamówić pizzę. Detektyw szybko orientuje się, że to nie pomyłka. Rozmówczyni jest w niebezpieczeństwie i usiłuje wezwać pomoc. Tomek jedzie pod wskazany adres. Na miejscu zastaje wystraszoną studentkę Patrycję Chlebicką. Dziewczyna twierdzi, że od pewnego czasu prześladuje ją Adam Czech, który ma na jej punkcie obsesję. Śledczy zapewniają ochronę kobiecie i rozpoczynają poszukiwania stalkera.(n)

 • Malanowski i partnerzy. s14e706 12:00

  Malanowski znajduje pod drzwiami biura pobitą do nieprzytomności kobietę. Postanawia poznać jej tożsamość. Magda odkrywa, że ofiarę zostawiła nad ranem znana detektywom prostytutka. Tomek dociera do kobiety, lecz zastraszony świadek odmawia zeznań. Podpowiada jednak śledczym, by sprawdzili, kto oznacza swoje prostytutki upokarzającymi tatuażami. Taki właśnie rysunek ma dziewczyna znaleziona przez Bronisława.(n)

 • Malanowski i partnerzy. s14e707 12:30

  Klient Malanowskiego prosi o odszukanie pięknej nieznajomej, w której zakochał się od pierwszego wejrzenia. Śledczy docierają do kawiarni, w której kobieta zamówiła kawę. Podejrzewają, że tajemniczą wybranką serca ich klienta może być kelnerka Kasia. Pokazują mu jej fotografię. Mężczyzna wskazuje jednak na Agnieszkę, siostrę dziewczyny. Problem w tym, że ona od dłuższego czasu nie żyje.(n)

 • Poszukiwacze historii. s04e57 13:00

  1 września 1939 roku, na pozycji obronnej "Rytel" 35. pułk piechoty pod rozkazami ppłk. Maliszewskiego stawił opór siłom niemieckim. Niebezpieczeństwo oskrzydlenia przez elementy XIX Korpusu Pancernego Guderiana zmusiła pułk do odwrotu w kierunku Bydgoszczy. Wtedy też rozpoczęła się seria starć i potyczek, znana dziś jako "rajd Maliszewskiego". Poszukiwacze chcą odnaleźć pozostałości po walkach pod Stronnem, czyli najdramatyczniejszej z rozegranych wówczas bitew. Mają nadzieję natrafić na ślady po legendarnym karabinie UR.(n)

 • Poszukiwacze historii. s04e58 13:30

  Stowarzyszenie Piska Pozycja Ryglowa zaprasza twórców programu na poszukiwania części niemieckiego pojazdu nazywanego Goliathem, czyli produkowanej od 1942 roku zdalnie sterowanej miny samobieżnej. Niemieckie wojska używały jej m.in. przeciwko powstańcom w Warszawie. Olaf i Piotr poszukają odpowiedzi na pytanie, skąd wzięły się Goliathy na tych terenach, opowiedzą też o tym, w jaki sposób stosowano te pojazdy. Podzielą się również danymi na temat modelu oraz liczby min tego typu pozostawionych w lesie pod Piszem przez wojska niemieckie podczas ofensywy styczniowej w 1945 roku.(n)

 • Najdziwniejsze restauracje świata . World's Weirdest Restaurants, s02e01 14:00

  W kijowskim "Muzeum Słoniny", oprócz skosztowania ociekających tłuszczem dań, można także podziwiać rzeźby wykonane ze świńskiego tłuszczu. Właściciel "Tio's Tacos" w Riverside w Kalifornii propaguje recykling: z odpadów tworzy dzieła sztuki, które można obejrzeć w ogrodzie restauracji. W Bangkoku działa jedyna knajpa na świecie, która ma własną radiostację.(n)

 • Dzika Rumunia 14:30

  Spotkanie z bogactwem przyrodniczym Rumunii. Widzowie dowiedzą się, jak rośliny i zwierzęta radzą sobie podczas mroźnego czasu, jak przeżywają lato i jak jesienią gromadzą zapasy na kolejną zimę.(n)

 • 16:20

 • Grecja jest piękna: Cyklady 17:25

 • Pogromcy mitów. Mythbusters 9, s09e191 18:35

  Eksperci od efektów specjalnych poddają testom mity i legendy. Aby odkryć prawdę, Adam Savage i Jamie Hyneman przeprowadzają serię ciekawych eksperymentów.(n)

 • Poza kontrolą: Tragedia Fukushimy 19:40

  11 marca 2011 roku doszło do katastrofy w elektrowni jądrowej Fukushima Dai-Ichi. Bezpośrednią przyczyną awarii była 14-metrowa fala tsunami, która przedarła się przez mur oporowy i zalała położone niżej spalinowe generatory. Woda zniszczyła także potężne zbiorniki paliwa do agregatów. Spowodowało to problemy z chłodzeniem reaktorów, a w konsekwencji skoki ciśnienia i eksplozję wodoru. Wypadek ten miał ogromny wpływ na myślenie o energii czerpanej z atomu.(n)

 • Niezwykłe możliwości ludzkiego organizmu. Body Hacks 3, s03e01 20:50

  Todd Sampson wyrusza w świat, by z pomocą nauki poznać niezwykły potencjał ludzkiego ciała i umysłu oraz dowieść, że człowiek może wytrzymać niemal wszystko.(n)

 • Najdziwniejsze domy świata 22:00

  Charlie Luxton przedstawia 20 najbardziej zadziwiających domów na całym świecie. Widzowie programu będą mogli zobaczyć m.in. budynek przypominający kształtem psa rasy beagle oraz położony w Nowym Jorku dom stworzony z kontenera na śmieci.(n)

 • Nowy, lepszy człowiek 23:05

  W tajnych laboratoriach w USA i Japonii naukowcy prześcigają się w konstruowaniu coraz bardziej humanoidalnych robotów. Twórcy dokumentu zastanawiają się, czy istnieją granice rozwoju biotechnologii, których nie powinno się przekraczać.(n)

Lista stacji