×

Wyszukaj artykuł

Program tvPolsat Doku program TV. Program telewizyjny Polsat Doku na dziś, jutro i weekend

 • Malanowski i partnerzy. s16e798 12:00

  Do biura Malanowskiego przychodzi Helena Kawecka. Kobieta twierdzi, że jest nękana przez sąsiadów, a zwłaszcza Krystynę Marchelską. Podaje przykłady obelżywych napisów na murze, a nawet podpalenia. Magda i Tomek udają architektów krajobrazu, by móc podłożyć ukryte kamery. Szybko ustalają, że mąż Heleny, miejscowy radny, nie jest szczery wobec żony. Prawdopodobnie ma kochankę.(n)

 • Malanowski i partnerzy. s16e799 12:30

  Dawno niewidziany przyjaciel Malanowskiego, Janek Sośnicki, opowiada Bronkowi o swoim problemie. Wyjawia, że otrzymał filmiki erotyczne, na których jest jego córka ze swoim partnerem. Szantażysta zapowiada, że umieści je w sieci, jeśli nie otrzyma pieniędzy. Ania i Marek jako architekci wnętrz przeszukują hotel, którego właścicielem jest Sośnicki. Już pierwszego dnia znajdują zwłoki partnera jego córki. Wychodzi na jaw, że w sprawę zamieszane są różne osoby związane z hotelem.(n)

 • Poszukiwacze historii. s05e93 13:00

  Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski odwiedzą Koronowo, gdzie w pierwszych dniach II Wojny Światowej bohatersko walczyli żołnierze legendarnego Batalionu Obrony Narodowej "Koronowo". Poszukiwacze, wspólnie z lokalnymi pasjonatami historii, wrócą do wydarzeń z 1939 roku i przeszukają teren między umocnieniami linii obrony, na którym oficjalnie nie rozegrały się żadne odnotowane w kronikach działania wojenne. Sprawdzą, jakie tajemnice kryje wciąż "strefa ciszy".(n)

 • Poszukiwacze historii. s05e94 13:30

  W Kołobrzegu w 1945 były zaślubiny Polski z morzem, choć przed wojną były to tereny niemieckie. W podmiejskich lasach było tu lotnisko Luftwaffe. Tereny leśne skrywają także historię pradziejowej kultury wielbarskiej z początku I w. n. e. Archeolodzy natrafili tu na obszar cmentarzyska kurhanowego. Poszukiwania idą więc dwutorowo, a znalezione artefakty może dzielić tysiąc lat. Przeczesywanie lasu z ekspertami i stowarzyszeniem "Parsęta" odkrywa niezwykłą historię tego miejsca.(n)

 • Szpiedzy, którzy zmienili bieg historii. s01e04 13:55

 • Top 10 Największe tajemnice świata 15:05

  W programie przedstawione zostaną zdumiewające sekrety tajemniczych wydarzeń, na które nauka jeszcze nie znalazła odpowiedzi.(n)

 • Te cholerne wieczorne godziny. Domy publiczne w obozach koncentracyjnych 15:45

  Dokument o jednym z najbardziej okrutnych pomysłów nazistów - otworzenia domów publicznych w obozach koncentracyjnych. Werbowanym kobietom obiecywano wolność, jedzenie i dobre warunki. Wiele z nich bało się później o tym mówić i zabrało swój sekret do grobu. Pierwszy dom publiczny otwarto na wiosnę 1942 roku w Mauthausen w Austrii. W filmie nie zabraknie wypowiedzi kobiet, byłych więźniów pracujących w tych miejscach, oraz historyków.(n)

 • Nazistowska świątynia zagłady 16:45

  Odnaleziony na dnie jeziora w Bawarii bezcenny artefakt z czasów celtyckich stanowi dla badaczy kolejne źrodło wiedzy o dążeniach Adolfa Hitlera i jego współpracowników do zdobycia legendarnego Świętego Graala. Naukowcy i historycy w ramach swoich analiz próbują odkryć też tajemnicę średniowiecznego zamka Wewelsburg, który jest znany jako ośrodek nazistowskiego mistycyzmu w III Rzeszy.(n)

 • Druga wojna w kolorze 17:45

  Odcinek opowiada o tragicznym końcu wojny na Pacyfiku i determinacji Japonii, która nie składała broni mimo intensywnych bombardowań amerykańskiego lotnictwa. Dopiero zrzucenie ładunków atomowych na Hiroszimę i Nagasaki zmusiło Japonię do bezwarunkowej kapitulacji.(n)

 • Druga wojna światowa w liczbach. WW2 In Numbers, s02e01 18:55

  31 sierpnia 1929 roku doszło do prowokacji gliwickiej. 43-letni Franciszek Honiok został odurzony zastrzykiem, przebrany w polski mundur i zastrzelony na terenie niemieckiej radiostacji - jego ciało miało stanowić dowód, że to Polacy stoją za napadem. Jego śmierć posłużyła jako stworzenie pretekstu do wybuchu konfliktu zbrojnego, który objął wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy i kosztował życie dziesiątków milionów ludzi. Twórcy programu pokazują jednak, że siły i liczby, które doprowadziły do wybuchu II wojny światowej, powstawały na długo wcześniej i w odległych od granicy polsko-niemieckiej rejonach globu.(n)

 • Najbardziej niebezpieczne drogi do szkoły. The Most Dangerous Ways to Schools, s01e03 19:55

  Ulewne deszcze i silny wiatr towarzyszą dzieciom z plemienia Yi w drodze do szkoły. Każdego dnia pokonują 10-kilometrową trasę, wędrując po bardzo stromych zboczach wąskimi, górskimi ścieżkami chińskiej prowincji Syczuan. Wyczerpujący 3-godzinny marsz prowadzi przez silnie sejsmiczne tereny. Mały Zouh wstaje o 4:30. Przez pierwszą godzinę przemierza niebezpieczną okolicę zupełnie sam, dopóki nie dołączą do niego koledzy.(n)

 • 10 najjadowitszych węży według Nigela Marvena. Nigel Marven: Ten Deadliest Snake, s01e03 21:00

  Nigel Marven opowiada o 10 śmiercionośnych gatunkach węży żyjących w Południowej Afryce. Wśród nich są m.in.: kobra przylądkowa, czarna mamba, sowica ciemnolica i żmija sykliwa.(n)

 • Zwierzęce siły specjalne 22:00

 • Wielki Pacyfik 23:05

  Największy ocean na Ziemi to miejsce pełne przemocy. Tutaj walka o życie trwa bez przerwy. Życie w jego wodach jest ekstremalnie trudne, nie można ufać swoim oczom. Serial prezentuje wszystkie tajemnice i cuda świata Oceanu Spokojnego.(n)

Lista stacji