×

Wyszukaj artykuł

Program tvPolsat Viasat History program TV. Program telewizyjny Polsat Viasat History na dziś, jutro i weekend

 • Nazizm: morderstwa i tajemnice: Hermann Göring 0:20

  Rok 1946. Hermann Göring popełnia samobójstwo w celi i w ten sposób unika powieszenia. Pojawia się pytanie, jak udało mu się zachować kapsułkę z cyjankiem w doskonale strzeżonym więzieniu. Istnieje wiele teorii dotyczących jego śmierci.(n)

 • Nazizm: morderstwa i tajemnice: Rudolf Hess 1:20

  Rok 1941. Rudolf Hess, prawa ręka Hitlera, rozbija samolot na wyżynach Szkocji. Widzowie przekonają się, dlaczego opuścił Niemcy i z kim się spotykał. Dowiedzą się także, czy rzeczywiście odebrał sobie życie w więzieniu w Spandau.(n)

 • Cała prawda o Pearl Harbor 2:20

  Wielu historyków ostro ocenia działania generała Shorta i admirała Kimmela. Prawda jednak wydaje się niejednoznaczna.(n)

 • Tajemnice muzeów : Narodowe Muzeum Antropologiczne, Meksyk. Museum Secrets, s02e03 3:10

  Inżynier chemik wspólnie z kilkoma meksykańskimi sportowcami starają się dowiedzieć, czy w gumowej kuli, używanej przez Azteków do gry w piłkę, mogła znajdować się ludzka czaszka.(n)

 • Muzeum pełne tajemnic : Wielki przekręt w Las Vegas. Mysteries at the Museum 10, s10e06 3:55

  Don Wildman przygląda się historii maniaka hazardu, który oszukał Las Vegas, opowie o alchemiku, który przeprowadził dziwaczny eksperyment oraz o wyczerpującej podróży przez terytorium hitlerowskich Niemiec.(n)

 • Muzeum pełne tajemnic : Tajemnicze UFO. Mysteries at the Museum 10, s10e05 4:35

  Don Wildman przygląda się historii człowieka, który ocalił Jerzego Waszyngtona, opowiada o prekursorce idei praw człowieka oraz dziwacznym pojawieniu się UFO.(n)

 • Muzeum pełne tajemnic : Muhammad Ali ratuje sytuację. Mysteries at the Museum 10, s10e07 5:15

  Don Wildman bada medal największego boksera wszechczasów, analizuje figurę okropnej bestii i poznaje tajemnice gazety, która ujawniła skandal obyczajowy.(n)

 • Skarby przeszłości i ich tajemnice : Włócznia przeznaczenia. Treasures Decoded 2, s02e06 6:10

  Legenda o Włóczni Przeznaczenia ma już dwa tysiące lat. Poszukiwali jej władcy i zdobywcy, od Karola Wielkiego po Hitlera, wierząc w jej niezwykłe właściwości.(n)

 • Zmutowana pogoda: Zmutowane pożary 7:00

  Częste pożary oraz inne niebezpieczne zjawiska, takie jak ogniste wiry, są bezpośrednim skutkiem zachodzących w przyrodzie zmian klimatycznych. Wzrost średniej temperatury sprawił, że dochodzi do nich przez cały rok.(n)

 • II wojna światowa - wielkie bitwy w Europie: Lądowanie w Normandii. World War II - Battles for Europe, s01e01 8:00

  Czerwiec 1944 r. Siły amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie łączą się, szturmując odcinek wybrzeża Normandii. Pływające czołgi i ciężki osprzęt utrudniają dotarcie do brzegu.(n)

 • II wojna światowa: cena imperium: Punkt zwrotny 9:10

  Podczas wojny na Wschodzie strategia Japończyków okazała się wyjątkowo skuteczna. Jednak obok sukcesów pojawiają się oznaki nieuchronnej klęski. Działania Japonii sprawiają, że militarna potęga USA budzi się ze snu.(n)

 • Imperium Hitlera: wizja nowego świata po wojnie: Transport w Rzeszy 10:10

  Widzowie dowiedzą się, w jaki sposób Hitler chciał przekształcić niemiecki system transportu oraz co wspólnego mają przemysł samochodowy i wzmocnienie armii. Poznają też jego plany dotyczące budowy nowej sieci kolejowej.(n)

 • Historia chrześcijaństwa: Reformacja: jednostka twarzą w twarz z Bogiem 11:10

  Współcześni amisze są niezwykle spokojnymi ludźmi. Żyją według surowych zasad obyczajowych w zamkniętych społecznościach, głównie na terenie USA. Owa protestancka sekta, stanowiąca konserwatywny odłam mennonitów, powstała w XVII wieku z inicjatywy Jakuba Ammana. Pierwsi amisze byli radykalnymi protestantami i doprowadzili do rozłamu w Kościele katolickim. Diarmaid MacCulloch przedstawia historię tego konfliktu.(n)

 • Nil: 5 tysięcy lat historii. The Nile: 5000 Years of History, s01e04 12:25

  Bettany dopływa na południowy kraniec Nilu. Dawniej tereny te słynęły z zamieszkujących okolicę niebezpiecznych krokodyli, lecz aktualnie cenione są przede wszystkim ich walory przyrodnicze. Kobieta zachwyca się pięknem tego rejonu.(n)

 • Wielkie zagadki starożytnego Egiptu: Elity Egiptu. Egypt's Unexplained Files, s01e04 13:25

  Eksperci ujawniają sekrety elit starożytnego Egiptu. Dowiemy się, jak Ramzes II pomógł swojemu ludowi uporać się ze straszliwą klęską suszy. Zobaczymy, jak przebiegały poszukiwania grobowca arcykapłana Imhotepa. Zastanowimy się, dlaczego tak niewiele informacji zachowało się o pierwszej kobiecie faraonie w historii. Współczesna nauka pozwala nam odkryć dawne tajemnice, ukazując role, jakie poszczególni władcy i kapłani odegrali w budowaniu jednej z najwspanialszych cywilizacji świata.(n)

 • Święty skarb Hitlera 14:25

  W 1945 roku jeden z amerykańskich żołnierzy, specjalista od średniowiecznej sztuki sakralnej, otrzymał zadanie odnalezienia zaginionych klejnotów koronnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Zostały one ukryte w bunkrze przez nazistów.(n)

 • II wojna światowa: cena imperium: Koniec początku 15:30

  Szala zwycięstwa przechyla się na stronę aliantów. Brytyjczycy zwyciężają w walce z Afrika Corps pod El Alamein. Japończycy ponoszą porażkę na Guadalcanal, a Niemcy - pod Stalingradem.(n)

 • II wojna światowa - wielkie bitwy w Europie: Bitwa o Caen. World War II - Battles for Europe, s01e02 16:35

  Czerwiec, 1944 r. Ani Brytyjczykom, ani Kanadyjczykom nie udało się zająć Caen. Odcinek przedstawia historię krwawych prób przejęcia władzy nad tym miastem.(n)

 • Wojna trzydziestoletnia: Władza (1630-1632) 17:45

  Rok 1630. Ferdynand II pragnie nawrócić na katolicyzm protestancką część Niemiec. Nie udaje mu się zrealizować planu, gdyż na północne Niemcy najeżdża szwedzki król Gustaw Adolf z armią luteran.(n)

 • Słynne okręty : Okręty przeklęte. Combat Ships, s02e03 18:50

  Wiele okrętów zatonęło przez ludzkie błędy. Były wśród nich takie jednostki, jak XVII-wieczny szwedzki galeon Vasa, który zatonął w czasie dziewiczego rejsu, czy brytyjski okręt podwodny K-13.(n)

 • Zakazana historia: Życie Mojżesza. Forbidden History 6, s06e11 20:00

  Wielu naukowców jest przekonanych, że biblijny Mojżesz naprawdę istniał. Zastanawiają się, czy jego podobieństwo do postaci faraona Echnatona jest czysto przypadkowe.(n)

 • II wojna światowa: cena imperium: Wzbierająca burza 21:00

  Twórcy analizują burzliwe czasy międzywojenne, powstanie dyktatur, politykę ekspansji Trzeciej Rzeszy, aż do dnia przed inwazją Hitlera na Polskę. Prezentują także ciekawe fakty historyczne z odleglejszych zakątków. Na Wschodzie Japonia dokonała ataku na Chiny. Przyczyną konfliktu był incydent mukdeński z 1931 r. Japońska prowokacja stanowiła pretekst do inwazji na chińską Mandżurię kilka lat później.(n)

 • Ostatni szach perski 22:05

  Naukowcy sprawdzają, co z dziedzictwa ostatniego szacha Iranu, Mohammada Rezy Pahlawiego, przetrwało rewolucję islamską. Analizują czasy jego panowania pod względem społecznym, politycznym, ekonomicznym i religijnym.(n)

 • Tajemnice muzeów : Imperialne Muzeum Wojny. Museum Secrets, s02e02 23:10

  W odcinku: tajne, podziemne bunkry Churchilla. Widzowie dowiedzą się też, dlaczego Sir Winston był tak wyjątkowym przywódcą.(n)

Lista stacji