Program tvPolsat Viasat History program TV. Program telewizyjny Polsat Viasat History na dziś, jutro i weekend

 • Celtowie: krew, żelazo i ofiary 0:10

  Widzowie zobaczą, jak Rzymianie zainteresowali się Brytanią. To ojczyzna królowej Boudiki, pełna bogactw naturalnych, zamieszkiwana przez wojownicze plemiona znające zaawansowaną technikę wojenną.(n)

 • Włochy: ukryte miasta: Florencja 1:25

  Alexander Armstrong i doktor Michael Scott badają Florencję. Pokazują, że piękne fasady oraz dzieła sztuki skrywają historię intryg, za którymi stała jedna, potężna rodzina: Medyceusze.(n)

 • Wojenne maszyny: Szybkość 2:15

  Dzięki rozwojowi technologii działania wojenne nabierały tempa. Zaciekłe walki powietrzne, toczone podczas drugiej wojny światowej, ewoluowały w błyskawiczne starcia między myśliwcami wyposażonymi w nowoczesne silniki odrzutowe. Na polach bitwy konie zastąpiły wielozadaniowe pojazdy kołowe o wysokiej mobilności, tzw. humvee, a jednostrzałowe karabiny - lekkie erkaemy M249. Międzykontynentalne pociski balistyczne zmierzają do wskazanego celu po naciśnięciu guzika, a bojowe aparaty latające MQ-9 Reaper nie potrzebują załogi, by dostarczyć śmiertelne ładunki. Nieustannie ewoluujące maszyny sprawiają, że wojna przestaje mieć granice.(n)

 • II wojna światowa: cena imperium: W samym piekle 3:10

  Wojska aliantów z Normandii przemieszczają się na wschód i zbliżają do granicy Niemiec. Na wschodzie Związek Radziecki rozpoczyna największą ofensywę tej wojny, nazwaną operacją Bagration.(n)

 • Tajna wojna: Special Interrogation Group 4:00

  Latem 1942 roku na terenach północnej Afryki Brytyjczycy wyselekcjonowali do misji specjalnej grupę mężczyzn z Palestyny. Biegle władali oni językiem hitlerowców, gdyż byli potomkami niemieckich Żydów - ofiar Holocaustu. Ochotnicy stworzyli tajną jednostkę SIG (Special Interrogation Group), która miała zbierać istotne informacje na temat nazistów i sabotować ich działania.(n)

 • Zakazana historia: Tajemnica kryształowych czaszek. Forbidden History 6, s06e05 4:55

  Przez wiele lat badacze szukali dowodów na to, kto i kiedy stworzył kryształowe czaszki: czy to dzieło starożytnego ludu, czy pochodzą one z innej planety. Z czasem okazało się, że kryształowe czaszki powstały w XIX w.(n)

 • Rody przeklęte: Rodzina Kennedych 5:40

  Opowieść o rodzinie Kennedych, która osiągnęła w XX-wiecznej Ameryce wyjątkowy status i którą dotknęło wiele tragicznych wypadków.(n)

 • Rody przeklęte: Rodzina Kennedych 6:05

  Opowieść o rodzinie Kennedych, która osiągnęła w XX-wiecznej Ameryce wyjątkowy status i którą dotknęło wiele tragicznych wypadków.(n)

 • Muzeum pełne tajemnic : Skrzypce z historią. Mysteries at the Museum 11, s11e12 6:30

  Don Wildman poznaje niezwykłą historię pewnego starego instrumentu. Następnie odkrywa początki słynnych procesów czarownic z Salem. Bada również samolot związany z człowiekiem, który zrobiłby wszystko, aby wygrać zakład.(n)

 • Muzeum pełne tajemnic : Prawdziwy Batman. Mysteries at the Museum 11, s11e13 7:15

  Don Wildman bada sytuację, która niemal doprowadziła do katastrofy w kosmosie. Analizuje historię człowieka, który wzniósł się w niebo, oraz poznaje sylwetkę lekarza, który zmienił świat.(n)

 • Wiedeń: Imperium, dynastia, marzenie 8:10

  Strategiczne położenie miasta przez lata narażało je na konflikty zbrojne i nieustające walki o władzę. W jego obrębie knuto spiski i intrygi.(n)

 • Odkodowane tajemnice: Incydent w Roswell. Mysteries Decoded, s01e01 9:10

  Jennifer i ufolog Ryan Sprague badają kulisy legendarnego incydentu w Roswell, którym miał miejsce latem 1947 roku.(n)

 • Historia broni: Śmiertelne wynalazki 10:05

  Wynalezienie rzymskiego skorpiona, karabinu Henry'ego oraz miecza długiego miało kolosalny wpływ na przebieg batalii i doprowadziło do tego, że stały się jeszcze bardziej krwawe i brutalne.(n)

 • Tajemnice muzeów : Narodowe Muzeum Morskie, Londyn. Museum Secrets, s03e06 11:10

  Twórcy udają się do pałacu wersalskiego. Dowiedza sie tam się, dlaczego w szampanie są bąbelki oraz że Maria Antonina wcale nie była taka głupia, za jaką ją uważano.(n)

 • Skanowanie Nilu: Zaginione miasta delty Nilu. s01e01 12:10

  Widzowie poznają historię dwóch starożytnych miast, które zostały zatopione u ujścia Nilu.(n)

 • Rzym: ukryte miasto 13:20

  Dr Michael Scott bada katakumby, które znajdują się głęboko pod ulicami Rzymu. Przybliża historię najbardziej niezwykłego miasta z czasów starożytności i wyjątkowych ludzi, którzy je stworzyli.(n)

 • Wojenne maszyny: Masowa zagłada 14:25

  Współczesne uzbrojenie charakteryzuje się niezwykłą skutecznością, która pozwala czynić ogromne spustoszenia w szeregach wroga. Na polach bitwy nie ma już katapult, ale zastąpiły je nie mniej niszczycielskie maszyny, takie jak amerykańska samobieżna haubica M109 SPH czy bombowiec strategiczny Boeing B-52 Stratofortress. W tym odcinku zobaczymy przerażające wynalazki, stworzone z myślą o masakrze na ogromną skalę - od amerykańskiego granatu odłamkowego Mk2, który miał zwiększyć niszczycielski potencjał piechoty, po broń ostateczną, która zakończyła drugą wojnę światową i rozpoczęła erę strachu.(n)

 • II wojna światowa: cena imperium: Bezwarunkowa kapitulacja 15:35

  Wojska aliantów pokonują Ren i prowadzą działania wojenne na terenie Niemiec. Armii Czerwonej udaje się wreszcie zmusić państwa Osi do odwrotu. Zaczyna zbliżać się do Berlina.(n)

 • Tajna wojna: Hardy Amies i operacja "Ratweek" 16:45

  Edwin Hardy Amies jako młody człowiek pracował dla SOE (Special Operations Executive) - jednostki do zadań specjalnych w tajnej armii Winstona Churchilla. Wysyłał agentów do okupowanej Belgii i ściśle współpracował z tamtejszym ruchem oporu. W kraju nie brakowało sympatyków faszystów, poza tym działała dobrze zorganizowana niemiecka sieć antyszpiegowska. W latach 1941 i 1942 SOE zaplanowało operację "Ratweek" - falę zamachów na terenie Belgii i całej Europy.(n)

 • Wiedeń: Imperium, dynastia, marzenie 17:45

  Po pokonaniu Imperium Osmańskiego Austria i Francja rozpoczęły wojnę o hiszpańskie terytoria Habsburgów. Zakończyła ją bitwa pod Blenheim, która przełamała francuską dominację na kontynencie.(n)

 • II wojna światowa - wielkie bitwy w Europie: Operacja Market Garden. World War II - Battles for Europe, s01e04 18:50

  Wrzesień, 1944 r. Montgomery chce wydać rozkaz przekroczenia Renu. Ma nadzieję, że dzięki temu uda się otoczyć przemysłowe centrum Niemiec i zakończyć wojnę jeszcze przed nadejściem Bożego Narodzenia.(n)

 • Odkodowane tajemnice: Człowiek-ćma. Mysteries Decoded, s01e02 20:00

  W 1967 roku, po zawaleniu się mostu, jednej z największych tragedii w historii USA, pojawiły się pogłoski, że tajemnicza skrzydlata postać miała rzekomo ostrzegać przed zbliżającą się katastrofą.(n)

 • Odliczanie do kapitulacji 20:55

  6 marca 1945 roku alianci zdobyli pierwsze niemieckie miasto - Kolonię. Stalin planował zająć Berlin, zanim przybędą pozostali sojusznicy. W niemieckiej kronice filmowej pojawiały się ostrzeżenia przed Armią Czerwoną.(n)

 • Tajemnice Sakkary 22:00

  Nekropolia w Sakkarze, leżąca około 30 km od Kairu, mieści jeden z najbardziej fascynujących zabytków Egiptu: piramidę faraona Pepiego II. Niewielu o niej słyszało, bo jest zamknięta dla zwiedzających, a jednak to jej właśnie spośród wszystkich obecnie znanych piramid poświęcono najwięcej tekstów naukowych. Po raz pierwszy od 90 lat uczestnicy międzynarodowej misji archeologicznej w Sakkarze otwierają i analizują ten grobowiec.(n)

 • Brytyjska rodzina królewska i naziści 23:05

  W oczach Brytyjczyków od zawsze brytyjska rodzina królewska uchodziła za symbol oporu przeciwko nazizmowi. Jednakże najnowsze odkrycia demaskują, że część rodziny Windsorów nie była do końca taka święta. Sugeruje się, że właśnie oni po kryjomu sympatyzowali z nazistami.(n)

Lista stacji

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO