×

Wyszukaj artykuł

Program tvPolsat Viasat History program TV. Program telewizyjny Polsat Viasat History na dziś, jutro i weekend

 • Kobiety III Rzeszy 12:20

  Kobiety w III Rzeszy sprawowały istotną rolę w nazistowskiej propagandzie. Piękne, dobrze odżywione i wysportowane miały dawać życie kolejnym pokoleniom aryjskich bohaterów. Hitler chętnie pokazywał się w towarzystwie urodziwych Niemek, gotowych wypełnić każdy jego rozkaz. Sam cierpiał na mizoginizm, ale dobrze wiedział, czego oczekiwać od zdrowych samic. Nazistowska polityka populacyjna nastawiona była na hodowlę nordyckiej rasy nadludzi. Na terenach niektórych państw okupowanych tworzono ośrodki Lebensborn (Źródło życia), gdzie czyste rasowo Aryjki kopulowały z czystej krwi Aryjczykami i rodziły ojczyźnie dzieci. Dramat tych kobiet polegał m.in. na tym, że wiele z nich poddało się eksperymentowi z miłości do Führera. Za jego chorą wizję, zapłaciły bardzo wysoką cenę.(n)

 • Lądowanie na Księżycu: wielkie oszustwo? 13:20

  Pierwsze lądowanie na Księżycu, które miało miejsce w 1969 roku, wzbudziło wiele emocji. Nie zabrakło skrajnych opinii na temat zdarzenia. Niektórzy twierdzili, że w rzeczywistości nigdy do niego nie doszło i że zostało jedynie upozorowane.(n)

 • DNA sławy 14:20

  Mark Evans odkrywa, że Elvis Presley mógł cierpieć na kardiomiopatię przerostową. To genetyczna choroba serca, która mogła być przyczyną jego przedwczesnej śmierci.(n)

 • Imperium Hitlera: wizja nowego świata po wojnie: Brytyjska kwatera Hitlera 15:20

  Działania szpiegowskie przed wojną, obozy koncentracyjne na terenie Wielkiej Brytanii, nazistowskie symbole w najważniejszych miejscach. W tym odcinku widzowie poznają plany Hitlera wobec Wysp.(n)

 • Imperium Hitlera: wizja nowego świata po wojnie: Nazyfikacja 16:15

  Hitler miał jasną wizję tego, jak powinien wyglądać modelowy obywatel III Rzeszy. Reżim chciał kontrolować wszystkie aspekty ludzkiego życia.(n)

 • Imperium Hitlera: wizja nowego świata po wojnie: Transport w Rzeszy 17:05

  Widzowie dowiedzą się, w jaki sposób Hitler chciał przekształcić niemiecki system transportu oraz co wspólnego mają przemysł samochodowy i wzmocnienie armii. Poznają też jego plany dotyczące budowy nowej sieci kolejowej.(n)

 • Zaginione królestwa Ameryki Południowej: Pomiędzy oceanami i imperiami. Lost Kingdoms of South America, s01e03 18:00

  Jago Cooper bada zapomniane kultury starożytnej Kostaryki. Na tych terenach archeolodzy dopiero niedawno odkryli tajemnicze rzeźby, między innymi wielkie kamienne kule.(n)

 • Wojenne maszyny: Szybkość 19:10

  Dzięki rozwojowi technologii działania wojenne nabierały tempa. Zaciekłe walki powietrzne, toczone podczas drugiej wojny światowej, ewoluowały w błyskawiczne starcia między myśliwcami wyposażonymi w nowoczesne silniki odrzutowe. Na polach bitwy konie zastąpiły wielozadaniowe pojazdy kołowe o wysokiej mobilności, tzw. humvee, a jednostrzałowe karabiny - lekkie erkaemy M249. Międzykontynentalne pociski balistyczne zmierzają do wskazanego celu po naciśnięciu guzika, a bojowe aparaty latające MQ-9 Reaper nie potrzebują załogi, by dostarczyć śmiertelne ładunki. Nieustannie ewoluujące maszyny sprawiają, że wojna przestaje mieć granice.(n)

 • Muzeum pełne tajemnic : Epidemia tańca. Mysteries at the Museum 10, s10e01 20:05

  W tym odcinku Don Wildman zajmuje się sprawą miasta, które opanowała dziwna plaga, pomyłką, która zapoczątkowała świąteczną tradycję oraz pewną kobietą, która próbowała zdobyć świat.(n)

 • Na polu bitwy: Hitlerjugend kontratakuje. Battlefields, s01e04 21:00

  15 tys. żołnierzy z Kanady brało udział w inwazji na Normandię. Niefortunnie wylądowali oni na plaży Juno, która była najlepiej strzeżonym miejscem na wybrzeżu.(n)

 • Lądowanie na Księżycu: wielkie oszustwo? 22:15

  Pierwsze lądowanie na Księżycu, które miało miejsce w 1969 roku, wzbudziło wiele emocji. Nie zabrakło skrajnych opinii na temat zdarzenia. Niektórzy twierdzili, że w rzeczywistości nigdy do niego nie doszło i że zostało jedynie upozorowane.(n)

 • Geniusze: zagrożony gatunek: Shane Todd i Yahia El Mashad 23:15

  Doktor Shane Todd, informatyk, zostaje znaleziony martwy w Singapurze. W paryskim pokoju hotelowym ginie Yahia El Mashad. Widzowie przekonają się, czy ta śmierć może mieć związek z jego pracą dla Saddama Husajna.(n)

Lista stacji