×

Wyszukaj artykuł

Program tvPolsat Viasat History program TV. Program telewizyjny Polsat Viasat History na dziś, jutro i weekend

 • Koniec imperium: Edgar Spokojny. End of Empire, s01e02 12:00

  Edgar został koronowany na króla Anglii w X wieku. Niestety, po śmierci władcy kraj upadł na skutek morderstw, niekompetencji i knowań jego macochy.(n)

 • Legendarne bestie: Lęk przed smokami. Mythical Beasts, s01e01 13:00

  Od Skandynawii po Chiny - legendy o smokach pojawiają się w większości kultur w różnych zakątkach globu. Te ziejące ogniem potwory w niektórych cywilizacjach były symbolem zła, w innych - obiektem kultu. Naukowcy próbują ustalić, co stanowiło źródło mitów o smokach. Być może nasi przodkowie wierzyli w istnienie latających bestii, ponieważ odkryli szczątki prehistorycznych dinozaurów. Poszukiwanie prawdy, kryjącej się w opowieściach o tych fascynujących stworzeniach, doprowadzi nas do naszych najgłębszych lęków.(n)

 • Tajemnice muzeów : Państwowe Muzeum Historyczne, Moskwa. Museum Secrets, s03e01 14:00

  Naukowcy z moskiewskiego muzeum historii poddadzą badaniom kości dzieci z epoki kamienia. Dlaczego polscy rycerze przyprawiali sobie skrzydła.(n)

 • Nazizm: morderstwa i tajemnice: Siostrzenica Hitlera 15:00

  Analiza okoliczności śmierci Geli Raubal, siostrzenicy Adolfa Hitlera. Z prowadzonego dochodzenia wynikało, że dziewczyna popełniła samobójstwo. Jednak nie jest to do końca jasne.(n)

 • Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorze: Ofensywa w Ardenach 16:00

  Hitler, chcąc wpłynąć na losy wojny, wciela w życie bardzo śmiały plan. Koloryzowane filmy ujawniają, jak wyglądał atak niemieckiej artylerii. Zaprezentowane zostaną również inne historyczne zdarzenia.(n)

 • Słynne okręty : Galeony i korsarze. Combat Ships, s02e06 17:00

  Wiek XVI to okres rewolucji w konstrukcji okrętów oraz narodzin dwóch morskich legend - Johna Hawkinsa i Francisa Drake'a. Obaj żeglarze zasłynęli obroną Wielkiej Brytanii przed hiszpańską Wielką Armadą.(n)

 • Viasat Historia przedstawia: Ten dzień w historii 18:00

 • II wojna światowa - wielkie bitwy w Europie: Ofensywa w Ardenach. World War II - Battles for Europe, s01e07 19:10

  Grudzień 1944 r. Hitler podejmuje decyzję, by kontrofensywa rozpoczęła się w Ardenach. Atak niemieckich dywizji zmusza Amerykanów do odwrotu.(n)

 • Tajemnice Paryża: Przekleństwo upiora z opery 20:25

  Upiór z opery istniał naprawdę. Nie był, jak długo myśleli badacze, jedynie wymysłem artystów czy przesądem dyrektorów teatrów. To człowiek z krwi i kości.(n)

 • Wojna w Wietnamie: Wojna telewizyjna 21:00

  W 1968 roku rusza ofensywa Wietkongu. W wiadomościach dominują antywojenne demonstracje, omawiana jest śmierć Martina Luthera Kinga i Roberta Kennedy'ego, a także relacjonowana jest masakra w My Lai.(n)

 • Słynne okręty : Bitwa w zatoce Leyte. Combat Ships, s02e07 22:00

  Bitwa w zatoce Leyte uważana jest za największą bitwę morską w historii. Brały w niej udział jednostki, które przetrwały atak na Pearl Harbor, a także największe pancerniki II wojny światowej.(n)

 • W poszukiwaniu biblijnej prawdy: Zaginiona ewangelia 23:00

  Odkrycia dokonane w Egipcie, których dokonano w XIX i XX wieku, zawierały niezwykłe zodiaki, hymny skierowane do egipskiego boga słońca oraz heretyckie teksty chrześcijańskie. Te znaleziska podkopały fundamenty chrześcijaństwa.(n)

Lista stacji