×

Wyszukaj artykuł

Program tvNational Geographic Wild program TV. Program telewizyjny National Geographic Wild na dziś, jutro i weekend

 • Najgroźniejsi mieszkańcy Afryki: Ruchome cele. Africa's Deadliest 4, s04e06 4:00

  W kotlinie Kalahari liczy się instynkt przetrwania. Zwierzęta nie pozostają długo w jednym miejscu, jednak życie w drodze również może być niebezpieczne.(n)

 • Dzika Arktyka: Niedostępna tajga. Wild Arctic, s01e02 5:00

  Gdy nadchodzi lato, mieszkańcy tajgi robią wszystko, by maksymalnie wykorzystać krótki czas obfitości.(n)

 • Polowanie na wodne potwory: Rzeczne rekiny. Monster Fish 5, s05e01 6:00

  Niektóre gatunki rekinów mogą żyć zarówno w słodkiej, jak i słonej wodzie. Ichtiolog Zeb Hogan podróżuje do Australii, gdzie stara się namierzyć dwa najgroźniejsze rekiny rzeczne na kontynencie. To trudne zadanie, bo te wielkie ryby należą do najrzadszych. Najpierw Hogan stawia czoło potężnemu żarłaczowi tępogłowemu - zabójczemu drapieżnikowi osiągającemu długość małego samochodu. Wkrótce podróżnik natrafia na rybę z gatunku Glyphis glyphis.(n)

 • Polowanie na wodne potwory: Największa ogończa świata. Monster Fish 5, s05e02 7:00

  Według różnych relacji występujące w Tajlandii gigantyczne płaszczki słodkowodne, a także ich australijskie kuzynki mogą osiągać niemal pięć metrów długości i prawie sześć ton wagi. Ichtiolog Zeb Hogan wyrusza w niebezpieczną podróż w dzikie rejony, podczas której będzie musiał stawić czoło żywiołom i agresywnym żarłaczom tępogłowym. Wszystko po to, aby na własne oczy przekonać się, czy płaszczki tej wielkości naprawdę istnieją.(n)

 • Atak rekina : Hawajska czarna seria. When Sharks Attack 4, s04e04 8:00

  Hawaje odwiedza rocznie prawie sześć milionów turystów ze Stanów Zjednoczonych. Jedna z wysp archipelagu od lat przyciąga znacznie większą liczbę urlopowiczów niż inne miejsca - to Oahu. W 2015 roku w tym wakacyjnym raju dochodzi do przerażającej czarnej serii - w ciągu zaledwie trzech tygodni dochodzi do trzech groźnych ataków rekinów. Wszyscy zastanawiają się, co spowodowało nagły wzrost agresji morskich drapieżników. Biologowie morscy i miejscowi specjaliści szukają przyczyn tych budzących grozę wypadków.(n)

 • Dzika przyroda strefy równikowej: Borneo i Sumatra 9:00

  Borneo i Sumatra to ostatnie ostoje wilgotnych lasów równikowych w Azji Południowo-Wschodniej. Na tych dwóch wyspach znajdują się wyjątkowe i trudno uchwytne zwierzęta oraz osobliwe gatunki roślin. Możemy podziwiać tam m.in. słonie karłowate, gigantyczne drzewa czy latające jaszczurki.(n)

 • Królestwo drapieżników: Królowa na wygnaniu. Savage Kingdom, s03e01 10:00

  Klan hien podbija terytorium lwów. Wygnana królowa zrobi wszystko, by odzyskać władzę i wrócić na ziemie przodków.(n)

 • Dzika Arktyka: Lodowa pustynia. Wild Arctic, s01e03 11:00

  Ponury obszar pustyni polarnej w Arktyce jest domem dla wielu zwierząt. Mają one wyjątkowe zdolności adaptacyjne.(n)

 • Olśniewająca Ameryka: Południowy Zachód: Dolina Śmierci. America The Beautiful: Wild South West, s02e01 12:00

  Ekstremalna wyprawa od największej depresji w Stanach Zjednoczonych po najwyższy szczyt kontynentalnej części kraju. Pomiędzy tymi skrajnie różnymi światami rozciąga się kraina, w której przetrwać mogą tylko najsilniejsi i najlepiej przystosowani.(n)

 • Parki narodowe USA: Wielki Kanion 13:00

  Natura rzeźbiła Wielki Kanion przez miliony lat. Obecnie jest to najsłynniejszy cud natury w Ameryce. Jednak tylko nieliczni wędrują poza jego północną stronę.(n)

 • Zwierzaki w amoku: Podwójny kłopot 14:00

  Lamy szarżują ulicami Arizony, a wydra cudem umyka przed głodną orką, dzięki czemu zyskuje kolejny dzień życia.(n)

 • Uwaga! Niezły pies: Napięte relacje 15:00

  Matt stara się pomóc w odbudowaniu więzi rodzinnych. Aby zażegnać niebezpieczeństwo, uczy właścicielkę młodziutkiego grzywacza chińskiego, jak prawidłowo z nim postępować.(n)

 • Niezwykły dr Pol: Szczotka, pasta, kubek... i koń. The Incredible Dr. Pol 8, s08e11 16:00

  W klinice pojawia się nowa weterynarz. Doktor Michele wyrusza z wizytacją po okolicznych gospodarstwach. To będzie jego pierwszy egzamin.(n)

 • Niezwykły dr Pol: Chora przychodnia. The Incredible Dr. Pol 8, s08e12 17:00

  Personel przychodni zmaga się z falą przeziębień. Doktor Pol stara się zapanować nad chaosem i pomóc wszystkim pacjentom.(n)

 • Królestwo drapieżników: Nowy porządek. Savage Kingdom, s03e04 18:00

  Pod rządami Mmamotse zostaje zaburzony dawny porządek. Jej armia wymyka się spod kontroli. Kolejny ruch należy do następczyni tronu.(n)

 • Cesar Millan na ratunek: Atak paniki. Cesar to the Rescue 3, s03e13 19:00

  Owczarek niemiecki Ovechkin terroryzuje całą rodzinę. Jego właścicielka Trish i jej krewni czują się więźniami we własnym domu. Cesar Milan postanawia zabrać Ovechkina do swojego ośrodka, by nauczyć go przebywania wśród innych zwierząt. Mimo postępów wkrótce okazuje się, że jego właścicielka nie umie być wystarczająco stanowcza. Cesar ma jednak wpada na świetny pomysł rozwiązania tego problemu.(n)

 • Niezwykli przyjaciele ze świata zwierząt: Wcale nie jak pies z kotem 20:00

  Bohaterami tego odcinka będą psy. Sympatyczne czworonogi bawią się ze swoimi przyjaciółmi, a także przytulają się do nich.(n)

 • Dzika Mongolia: Bezkresne stepy 21:00

  Mongolskie stepy rozciągają się od tajgi aż po pustynię Gobi. Podstawą diety większości zwierząt, które zamieszkują te tereny jest wszechobecna trawa.(n)

 • Niezwykły dr Pol: Pracowite lato. The Incredible Dr Pol 5, s05e06 22:00

  Dla dr Pola lato to czas intensywnej pracy na farmach. Zajmuje się miedzy innymi utykającymi gęśmi i napastliwymi byczkami. Do kliniki trafia sympatyczny szczeniak, któremu trzeba założyć kilka szwów oraz kotka, która wbiła sobie w łapę haczyk wędkarski. Tymczasem Charles, syn dr. Pola, cieszy się z narodzin pawiątka o imieniu Drago.(n)

 • Polowanie na myśliwego: Bunt w dżungli 23:00

  W rezerwacie dla zwierząt w Sierra Leone ogromny szympans zabija turystę. Stado zagrzewa go do walki. Potem zwycięski samiec wyprowadza swoją grupę poza rezerwat na tereny zamieszkałe przez ludzi. Filmowcy zastanawiają się, co spowodowało, że małpy tak brutalnie zaatakowały człowieka. Czy miał to być popis siły, czy też ludzie wchodząc na ich teren sprowokowali zachowania obronne. Naukowcy poznają możliwy motyw ich postępowania, który przenosi odpowiedzialność na człowieka.(n)

Lista stacji