×

Wyszukaj artykuł

Program tvNational Geographic Polska program TV. Program telewizyjny National Geographic Polska na dziś, jutro i weekend

 • Samoloty bojowe: Operacje specjalne 1:00

  Zaprezentowane zostaną szczegóły utrzymywanych w tajemnicy misji ratunkowych, podczas których wykorzystano siły lotnicze. Widzowie poznają kulisy przerzutu za linię wroga agentów tajnej armii Churchilla, historię samolotów Douglas C-47, które dostarczały spadochroniarzy podczas lądowania w Normandii. W programie również opowieść admirała Chambersa z USS Midway o uratowaniu amerykańskiej rodziny z rąk Wietkongu po upadku Sajgonu.(n)

 • Drwale 2:00

  Mathilde chce jak najszybciej otworzyć gospodę. Podczas wieczornej zabawy kawalerzy z Wobik zostają oficjalnie przedstawieni córom królewskim. Sel zaczyna realizować plan Trepagny'ego. Z kolei Duquet usiłuje przypodobać się nowemu panu. Udowadnia mu swoją wartość.(n)

 • Drwale 3:00

  Do osady przybywają Irokezi po zwłoki pobratymców. Trepagny zabiera Melissande do swojej posiadłości, a Delphine rozpoczyna życie u boku Gasqueta. Goames i Yvon udają się do Quebecu. Chcą zdobyć cenne informacje od kapitana Wale'a z Kompanii Zatoki Hudsona. Mathilde otrzymuje nieprzyzwoitą propozycję. Sel poznaje kolejnych mieszkańców leśnej głuszy.(n)

 • Saperskie polowania. Bomb Hunters, s01e06 4:00

  Steve Donovan dołącza do grupy XTech, którzy są rywalami firmy Bomb Hunting. Tam saperzy odkrywają niewybuchy w niemalże każdym podejrzanym miejscu.(n)

 • Katastrofa w przestworzach: Raport specjalny: Błędy serwisu. Air Crash Investigation Special Report 3, s03e09 5:00

  Do wypadków lotniczych przyczyniają się m.in. źle przeprowadzone prace serwisowe i naprawy. Do katastrofy nad Teksasem doszło wskutek błędnej oceny stanu technicznego. Z kolei trzech pilotów maszyny towarowej walczyło o życie po tym, jak mechanicy zapomnieli o pozornie nieistotnej zawleczce. Na koniec kulisy zaginięcia samolotu turbośmigłowego nad Morzem Północnym. Śledztwo ujawniło działalność zorganizowanej grupy przestępczej.(n)

 • Najniebezpieczniejsze drogi Europy: Paskudny dzień. Ice Road Rescue 3, s03e02 6:00

  Thord, który powiększył swój rewir, przekonuje się, że inwestycja się opłaciła. Zostaje wezwany do 28-tonowej ciężarówki, która wypadła z drogi, blokując przejazd. Natychmiast tworzą się ogromne korki, a akcja wyciągnięcia pojazdu trwa wiele godzin. W tym czasie Thord dostaje telefon w sprawie innego samochodu, który potrzebuje pomocy. Prosi o przysługę Bjoerna. Na północy szosy pokrył śnieg, a 22-tonowa ciężarówka z transportem jaj utknęła na wąskiej drodze. Ole Henrik zostawia w dużym wozie holowniczym Michaela, a sam mniejszym samochodem jedzie sprawdzić dalszą część trasy. Gdy wraca, odkrywa, że pracownik nie zapanował nad autem, które wjechało do rowu.(n)

 • Najniebezpieczniejsze drogi Europy: Szaleństwo górskich dróg. Ice Road Rescue 3, s03e03 7:00

  Po powiększeniu obsługiwanego obszaru Thord każdego dnia ma mnóstwo pracy. Tym razem zostaje wezwany do niewielkiej śmieciarki, która utknęła na wąskiej drodze. Wydaje się, że to będzie proste zadanie, ale gdy po dwóch godzinach Thord dociera na miejsce, uświadamia sobie, że przyjechał nieodpowiednim wozem. Musi wykazać się pomysłowością, żeby wybrnąć z tej sytuacji. Na północy Ole Henrik i Roger mają wyciągnąć z rowu samochód pocztowy, który został zepchnięty z drogi przez inną ciężarówką. Okazuje się, że w tej akcji konieczna będzie pomoc ze strony konkurencji.(n)

 • Stawka warta tuńczyka: Nie spać, łowić. Wicked Tuna: North vs. South 4, s04e05 8:00

  Nadchodzi połowa sezonu. Wciąż nie ma zdecydowanego lidera. Rybacy ciężko pracują, powoli zmęczenie daje się wszystkim we znaki. Po ostatniej wyprawie trzykrotny zwycięzca, kapitan Greg Mayer, spadł na trzecie miejsce. Obecnie prowadzi ekipa z Pinwheel. Zaskakująco dobrze radzi sobie załoga Reels of Fortune. Z kolei TJ wciąż spokojnie czeka na swoją szansę.(n)

 • Stawka warta tuńczyka: Ryba i bestia. Wicked Tuna: North vs. South 4, s04e06 9:00

  Rywalizacja skończy się za dwa tygodnie. Wszyscy są pod presją - muszą złowić jak najwięcej ryb. Dzięki temu będą mieć środki na życie poza sezonem. Na pierwsze miejsce, po wielu przeciwnościach, wraca kapitan Greg Mayer z Fishin' Frenzy. Pozostałe załogi nie zamierzają się poddawać. Dzielnie stawiają czoło trudnym warunkom na oceanie. Okaże się, czy trzykrotny triumfator zdoła znów zwyciężyć.(n)

 • Maszyny wagi ciężkiej: Pojazdy do zadań specjalnych. Exceptional Engineering 2, s02e04 10:00

  Samochody specjalne policji mają - wedle założeń twórców - sforsować każdą przeszkodę. Jednym z nich survivor R. Pojazd ma 340-konny silnik i stalowy pancerz. Może bezpiecznie przewieźć jedenaście osób z prędkością 100 km/h. Umożliwia również wjazd na dużą pochyłość.(n)

 • Niszczycielskie żywioły: Na ratunek planecie. Weather Gone Viral 3, s03e07 11:00

  Ekstremalne zjawiska pogodowe zbierają coraz większe żniwo. Katastrofalne w skutkach powodzie, potężne burze czy zabójczy upał budzą niepokój naukowców, którym los planety nie jest obojętny. Przyszłość Ziemi zależy w ogromnym stopniu od ludzi i rozwiązań na rzecz ochrony klimatu.(n)

 • Niszczycielskie żywioły: Lawina zniszczeń. Weather Gone Viral 4, s04e01 12:00

  Nieobliczalne siły natury niszczą sieci energetyczne i domy, wyrywają drzewa z korzeniami. Silne podmuchy wiatru przemieszczają ciężarówki niczym zabawki. Czasem wydarzenia przybierają tragiczny obrót. W takich sytuacjach najlepiej od razu poszukać schronienia.(n)

 • Ekspresowe budowle: Basen 13:00

  Kulisy powstawania imponującego basenu w hotelu Mandalay Bay w Las Vegas. Pływalnia o długości 25 metrów, szerokości 20 metrów i głębokości dwóch metrów zostanie wybudowana w tydzień przez dwudziestu wykwalifikowanych pracowników. Wcześniej w tym miejscu znajdowała się scena koncertowa. Okaże się, czy włoski dostawca komponentów prawidłowo wykonał dwutonową szybę, która pozwoli obserwować zmagania zawodników.(n)

 • Nowoczesne manufaktury: Traktory 14:00

  Wizyta w największej fabryce traktorów w Wielkiej Brytanii, która działa już od 1895 roku. Obecnie to jeden z czołowych producentów na świecie, gdzie co cztery i pół minuty powstaje nowa maszyna. Francesca Chiorando dowie się więcej na temat najnowszego modelu i pozna kulisy pracy na linii montażowej o długości dwóch kilometrów. Dowie się także, jakie testy przeprowadzane są zanim pojazdy rolnicze trafią do klientów.(n)

 • Alarm na lotnisku: Peru. Airport security 3: Peru, s03e08 15:00

  Agenci tym razem kontrolują kobietę z pięcioletnim dzieckiem. Jeśli zostanie aresztowana, nie wiadomo, co stanie się z jej pociechą. Z kolei obywatel Meksyku przewozi spory zapas piwa i napojów. Istnieje podejrzenie, że produkty mogą zawierać płynną kokainę. Policja ujawnia też bardzo sprytną metodę ukrywania tego narkotyku w opakowaniach spożywczych.(n)

 • Katastrofa w przestworzach: Pilot zabójca. Air Crash Investigation, s20e09 16:00

  Rekonstrukcja wypadku samolotu linii Mozambique Airlines. Maszyna zmierzała w stronę stolicy Angoli, Luandy. Nagle zniknęła z radaru. Zginęli wszyscy obecni na pokładzie - 33 osoby. Na wrak natrafili strażnicy parku narodowego w Namibii. Śledczy udali się na miejsce, by poznać przyczyny zdarzenia. Już pierwsze oględziny pozwoliły wysnuć zaskakujące wnioski. Natrafiono na dowody, które oznaczały, że kapitan specjalnie doprowadził do zderzenia z ziemią.(n)

 • Fabryki smaku: Słodko-gorzki. Food Factory 5, s05e17 17:00

  Tym razem odwiedzamy zakłady w Nowym Brunszwiku, w których produkowanych jest 10 tysięcy cukierków owocowych na minutę. Zobaczymy też, jak funkcjonuje kanadyjskie przedsiębiorstwo, sprzedające ponad 100 milionów kawałków sushi każdego roku. Posiada ono sześć fabryk, w których pracuje 1300 sushi szefów. Poznamy też proces produkcji aromatycznych likierów, używanych jako składnik drinków. Przekonamy się również, jak powstają kukurydziane batoniki z czekoladą, które są tak niskokaloryczne, że można je jeść bez wyrzutów sumienia.(n)

 • Fabryki smaku: Gdzie te rodzynki. Food Factory 5, s05e18 17:30

  Dwaj bracia, którzy wprost uwielbiają przekąski, zmienili rodzinną farmę w wielką firmę, w której najlepszej jakości ziemniaki stają się pysznymi czipsami o smaku keczupowym. W tym odcinku zobaczymy także, jak powstają batoniki Pal-o-Mine. Ich receptura nie zmieniła się od 1920 roku. Poznamy również rodzinę, która produkuje ostry sos syczuański. Ponadto w programie tajemnica popularności ciągutek, które wbrew swojej nazwie Candy Raisins mają niewiele wspólnego z rodzynkami.(n)

 • Fabryki smaku: Słono i słodko. Food Factory 2, s02e01 18:00

  Widzowie poznają proces produkcji powszechnie lubianych artykułów spożywczych, takich jak prażone orzeszki ziemne, gęste koktajle z mango i wegańskie ciastka czekoladowe.(n)

 • Fabryki smaku: Ciasteczka z wróżbą. Food Factory 2, s02e02 18:30

  W tym odcinku widzowie przekonają się, jak ser od wieków sporządzany w klasztorze zyskał nowy smak trafiający w gusta współczesnych smakoszy. Dowiedzą się też, jak powstaje pikantny sos pomidorowy salsa oraz ciastko z wróżbą. Na koniec autorzy serii omówią proces tworzenia popularnej letniej przekąski.(n)

 • Skarby starożytnego świata: Bogactwo faraonów 19:00

  Kontynuacja podroży po Nilu. Profesor Bettany Hughes przedstawi skarb faraonów, który uważa za najcenniejszy. Badaczka zaprezentuje budzące podziw klejnoty i przybliży tajemnice piramid - imponujących grobowców władców jednej z najstarszych cywilizacji na świecie.(n)

 • Nowoczesne manufaktury: Samochody po tuningu 20:00

  Francesca Chiorando wsiądzie za kierownicę astona martina przerobionego specjalnie do udziału w zawodach. Będzie można się dowiedzieć, co taki zmodyfikowany samochód ma wspólnego z oryginalną wersją, a także poznać cechy idealnego auta wyścigowego ze światowej czołówki, które dorównuje osiągnięciom pojazdom Jamesa Bonda.(n)

 • Tajemnicze mumie z Sakkary: Archeologiczne śledztwo 21:00

  Ekipa doktora Husseina bada najniższy poziom kompleksu. Natrafia tam na dwa groby kapłanów, których pochowano obok siebie. Naukowcy rozpoczynają śledztwo, w którym pojawiają się niezwykłe skarby oraz pozostałości pradawnego kultu. Archeolodzy sięgają po najnowszą technologię, by rozwiązać zagadkę. Próbują ustalić, czyje zwłoki spoczywają w grobowcach.(n)

 • Tajemnice Stonehenge: Nowe odkrycia 22:00

  Naukowcy natrafili na bliźniaczą do Stonehenge budowlę w Irlandii. Jej wiek oszacowano na ponad cztery tysiące lat. Badacze spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakim celu powstała. Sięgnięcie po nowoczesną technologię może ułatwić rozwikłanie tej zagadki. Na jaw wyjdą sekrety zaginionego świata.(n)

 • Człowiek lodu: Tajemnicza śmierć 23:00

  Globalne ocieplenie wiąże się z topnieniem lodowców. Proces ten prowadzi do odsłonięcia pradawnych grobów. W górskiej przełęczy w Tyrolu Południowym przez ponad pięć tysięcy lat spoczywały zwłoki Ötziego. Mężczyzna żył tysiąc lat przed powstaniem piramid. Wszystkich interesowało, co spowodowało jego śmierć. Naukowcy prowadzący przez ponad dekadę badania zdobyli informacje, które mogą rozwiązać zagadkę.(n)

Lista stacji