×

Wyszukaj artykuł

Program tvMetro program TV. Program telewizyjny Metro na dziś, jutro i weekend

 • Korki.tv: Biologia 12:00

  Autorzy wspierają uczniów szkół średnich w realizacji programu edukacyjnego, skomplikowanej na skutek zamknięcia szkół w związku z pandemią koronawirusa. Poszczególne audycje są podzielone na bloki przedmiotowe. Dzięki lekcjom młodzież jest w stanie uniknąć zaległości w nauce i skuteczniej przyswajać wiedzę.(n)

 • Korki.tv: Godzina wychowawcza 12:30

  Autorzy wspierają uczniów szkół średnich w realizacji programu edukacyjnego, skomplikowanej na skutek zamknięcia szkół w związku z pandemią koronawirusa. Poszczególne audycje są podzielone na bloki przedmiotowe. Dzięki lekcjom młodzież jest w stanie uniknąć zaległości w nauce i skuteczniej przyswajać wiedzę.(n)

 • Jak się uczyć 12:55

  W okresie kwarantanny nauczyciele, rodzice i uczniowie mają często problemy z organizacją i realizowaniem zdalnego nauczania w warunkach domowych. Autorzy programu próbują im w tym pomóc. Dziennikarka Justyna Suchecka za pośrednictwem komunikatora internetowego rozmawia z wybranym ekspertem w dziedzinie edukacji. Specjalista proponuje ciekawe sposoby zdobywania wiedzy. Widzowie dowiedzą się, co zrobić, by nauka w domu była efektywna i przynosiła satysfakcję.(n)

 • Rzeczy Od-Nowa 13:00

  W tym odcinku Jimi Ogden stworzy cuda ze starej opony i zardzewiałego stołka.(n)

 • Rzeczy Od-Nowa 13:30

  "Rzeczy Od-Nowa" to program, w którym Jimi Ogden dzieli się wiedzą i doświadczeniem na temat robienia czegoś z niczego. Ten angielski artysta mieszkający w Polsce, oprócz klasycznych dzieł, uwielbia tworzyć przedmioty użytkowe, zwłaszcza domowe sprzęty. Jego prace wyróżnia pochodzenie, ponieważ wszystkie składają się z rupieci. Właściwie tak powiedziałaby o nich większość ludzi - dla Jimiego jest to bardzo cenny surowiec. W każdym odcinku "Rzeczy Od-Nowa" Jimi dzieli się pomysłami na przywrócenie świetności przedmiotom spisanym na straty. Udziela przy tym instruktażu na temat samodzielnego majsterkowania. Dla widzów "Rzeczy Od-Nowa 2" jest kopalnią wiedzy i cennych wskazówek od uznanej złotej rączki.(n)

 • Metro Art 14:00

 • Salon sukien ślubnych: Wielka Brytania 14:06

  Emma marzy o sukni pasującej do konwencji ceremonii ślubnej rodem z bajki. Inna uczestniczka programu lubi styl chłopczycy. Mimo to decyduje się przymierzyć wyjątkowo kobiecą kreację.(n)

 • Salon sukien ślubnych: Polska 14:35

  W odcinku dla jednej z panien młodych zostanie przygotowana niespodzianka. Salon odwiedza wokalistka Justyna Steczkowska. Wraz ze Stefano będzie doradzać swojej fance.(n)

 • Handlarze 15:05

  Zawodowi handlarze ruszają w Polskę, przemierzają tysiące kilometrów, by natrafić na okazje, które mogą przynieść im duży zarobek. Przeszukują stare strychy, piwnice i opuszczone domy. Widzowie będą również świadkami ich zmagań na aukcjach, na których kupują za bezcen rzeczy, które następnie sprzedają z zyskiem. Przykład każdego z nich dowodzi, że na wszystkim można zarobić. Element rywalizacji nieodłącznie towarzyszy ich codziennej pracy. W tym sezonie bohaterami będą eksperci od renowacji, którzy w starych i z pozoru nieprzydatnych przedmiotach potrafią dostrzec coś wartościowego. Zmagania handlarzy obserwuje prowadzący program, Hubert Urbański.(n)

 • Dr House 15:50

  Komisja przeszczepów odrzuca pacjenta House'a jako biorcę ze względu na jego wiek. Gregory nie daje jednak za wygraną i postanawia znaleźć dla swojego podopiecznego nowe serce. Tymczasem w przychodni student przyznaje się House'owi do pewnej przypadłości i prosi o lek zmniejszający popęd płciowy. Lekarz uważa, że chłopak go nabiera, by później pośmiać się z przyjaciółmi.(n)

 • Odlotowy ogród : Lublin 2. s02e08 16:50

  Mariusz zaprasza ekipę programu do pomocy w przemianie ogrodu w romantyczny zakątek. Chciałby w ten sposób zrobić niespodziankę swojej żonie Edycie z okazji 20. rocznicy ich ślubu. Problem w tym, że wszelkim zmianom przydomowej przestrzeni sprzeciwia się teść Mariusza, pan Zbyszek, apodyktyczny hodowca warzyw. Z powodu uporu krewnego w ogrodzie zalega dużo dziwnych i niebezpiecznych metalowych konstrukcji, a także kawałki płyt betonowych i resztki szklarni złożonej ze starych okien. Aby spełnić marzenie gospodarza, ekipa musi zawrzeć porozumienie z panem Zbyszkiem.(n)

 • Kupić sobie plażę: Wyspiarski milioner 17:20

  Buck i Rosie chcą się przeprowadzić do rezydencji za milion dolarów z prywatnym portem, kuchnią na świeżym powietrzu i widokiem na plażę. Widzowie zobaczą, czy uda się im znaleźć taki dom.(n)

 • Milionerzy 17:50

  "Milionerzy" to popularny na całym świecie teleturniej, który również w Polsce ma wiernych widzów. W każdym odcinku kolejni uczestnicy tej emocjonującej gry mają szansę wykazać się wiedzą i opanowaniem, by zdobyć upragnioną wygraną. W polskiej wersji programu główna nagroda padła dotąd tylko raz - w marcu 2010 roku. Teleturniej prowadzi Hubert Urbański. Aby zdobyć główną wygraną w teleturnieju "Milionerzy", zawodnik musi udzielić dwunastu poprawnych odpowiedzi, wykazując się wiedzą z różnych dziedzin. Każde pytanie ma inny stopień trudności. Po drugim i siódmym uczestnik zdobywa sumy gwarantowane, kolejno: 1000 i 40000 złotych. Podczas gry dysponuje on trzema kołami ratunkowymi. Może poprosić o telefoniczną rozmowę z ekspertem, wykluczyć dwie błędne odpowiedzi, a także poprosić o pomoc publiczność. "Milionerzy" to teleturniej, który powstaje w wielu wersjach językowych i emitowany jest niemalże na całym świecie. Stanowi doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Gwarantuje bowiem zarówno emocje, jak i dużą dawkę humoru, a także pozwala zdobywać wiedzę. Przede wszystkim program ten daje szansę uczestnikom na poprawienie jakości życia i spełnienie marzeń. Na całym świecie ponad 150 osobom udało się zdobyć główną wygraną.(n)

 • Metro 18:30

  Telegraficzny skrót najważniejszych wydarzeń z danego dnia. W dziesięciominutowym serwisie widzowie poznają interesujące wiadomości ze świata nauki i technologii, posłuchają wypowiedzi pasjonatów ekstremalnych sportów oraz autorów niebanalnych eksperymentów. Będą mieli też okazje podziwiać najpiękniejsze krajobrazy przedstawione za pomocą zdumiewająco dobrych zdjęć.(n)

 • Jak się uczyć 18:40

  W okresie kwarantanny nauczyciele, rodzice i uczniowie mają często problemy z organizacją i realizowaniem zdalnego nauczania w warunkach domowych. Autorzy programu próbują im w tym pomóc. Dziennikarka Justyna Suchecka za pośrednictwem komunikatora internetowego rozmawia z wybranym ekspertem w dziedzinie edukacji. Specjalista proponuje ciekawe sposoby zdobywania wiedzy. Widzowie dowiedzą się, co zrobić, by nauka w domu była efektywna i przynosiła satysfakcję.(n)

 • Wojny magazynowe 18:45

  Handlarze antykami kupują wystawione na sprzedaż pomieszczenia magazynowe. W nieużywanych halach można natrafić na wiele cennych przedmiotów. Uczestnikom programu zdarza się licytować towar, którego nigdy wcześniej nie widzieli. Podczas aukcji muszą wykazać się nie tylko sprytem i odwagą, ale również silnymi nerwami. Do rywalizacji stają specjaliści oraz liczący na szybki zysk amatorzy.(n)

 • Gorączka złota 19:15

  Dalsze perypetie niezłomnych poszukiwaczy cennego kruszcu, którzy są gotowi do największych poświęceń, aby odkryć złoża złota. Ostatni sezon był bardzo udany dla Parkera Schnabela, który zarobił aż pięć milionów dolarów. Todda Hoffman zaś nie miał powodów do radość. Zła passa doprowadziła go do bankructwa i zniszczyła morale w jego ekipie. Uśmiech szczęścia pod koniec sezonu, w postacie odnalezionej żyły złota w Kolorado, podniósł jednak wszystkich na duchu. To odkrycie może sprawić, że w kolejnym sezonie Todd przejmie prym w rywalizacji z Parkerem.(n)

 • Kości 20:10

  Zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Badania wskazują, że ofiarą jest Mariel, niedoszła panna młoda. Okazuje się, że przed śmiercią przymierzała suknię ślubną. Booth i Brennan odwiedzają salon, gdzie ofiara była widziana ostatnim razem. Dowiadują się, że Mariel pokłóciła się z konsultantką, którą wkrótce zwolniono z pracy. Wkrótce okazuje się również, że w przeddzień wesela kobieta korzystała z serwisu randkowego. Wychodzi na jaw, że coś łączyło ją z Hodginsem...(n)

 • Kości 21:05

  Policjanci w Norwegii przerywają koncert zespołu, bo dostali informację, że szkielet na krzyżu służący za rekwizyt sceniczny jest prawdziwy. Badania wskazują, że ofiara pochodzi z Ameryki, więc jej szczątki zostają odesłane do Jeffersonian Institute. Brennan i jej ekipa znajdują ślady, które podpowiadają, jak zginął ten człowiek. Angela dokonuje komputerowej rekonstrukcji twarzy mężczyzny i odkrywa, że to basista jednego z waszyngtońskich zespołów. Seeley i Temperance postanawiają bliżej przyjrzeć się środowisku zespołów metalowych. Tymczasem do instytutu przybywa dr Gordon Wyatt (Stephen Fry), wybitny specjalista od profilowania przestępców. Zamierza on zrecenzować książkę Sweetsa, której tematem są... relacje łączące Bootha i Brennan.(n)

 • Strzelec 22:00

  "Strzelec" z Markiem Wahlbergiem w roli głównej to film zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści zdobywcy Nagrody Pulitzera, Stephena Huntera. Wahlberg gra tu snajpera Boba Lee Swaggera, który brał udział w wojnie w Etiopii. Podczas jednej z akcji zginął tam jego najlepszy przyjaciel, a on sam cudem uszedł z życiem. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych mężczyzna zamieszkuje w górach w Wyoming, by zapomnieć o wojennym koszmarze. Pewnego dnia tytułowemu bohaterowi filmu "Strzelec" składają wizytę agenci CIA i pułkownik Isaak Johnson (Danny Glover). Mężczyźni twierdzą, że posiadają informację o planach przeprowadzenia zamachu na prezydenta USA. Chcą też, by Bob jako doświadczony snajper wyśledził strzelca, który ma dokonać ataku. Mimo wątpliwości Swagger przyjmuje zlecenie. Wkrótce Bob zaczyna żałować swojej decyzji. Podczas akcji zostaje bowiem wrobiony w zabójstwo towarzyszącego głowie państwa arcybiskupa Etiopii. Ciężko ranny snajper musi uciekać przed ludźmi Johnsona. Na szczęście są osoby, które chcą pomóc mu w oczyszczeniu się z zarzutów: agent FBI Nick Memphis (Michael Pena), Sarah (Kate Mara), wdowa po jego przyjacielu, i sekretarka Alourdes (Rhona Mitra). Wkrótce Bob nawiązuje kontakt z inicjatorem spisku, wpływowym senatorem z Montany, Charlesem F. Meachumem (Ned Beatty), który odkrywa przed nim prawdziwe oblicze współczesnej polityki USA.(n)

Lista stacji