×

Wyszukaj artykuł

Program tvKino Polska program TV. Program telewizyjny Kino Polska na dziś, jutro i weekend

 • Wiosna w przyrodzie 5:45

  Dokument prezentuje przyrodę budzącą się z zimowego snu. Ukazano życie owadów, lęgi żab, czy chociażby rozwijające się kwiaty. Finalnie w świat ten wkracza człowiek, reprezentowany przez gospodarza, kosiarza, oracza i siewca.(n)

 • Licencja na wychowanie 6:05

  Marysia godzinami siedzi przed komputerem i czatuje w internecie. Roma i Ryszard postanawiają sprawdzić, czy córka jest odpowiedzialna. Ojciec podszywa się pod nieznajomego i proponuje dziewczynie spotkanie. Nauczyciele wzywają Leszczyńskich do szkoły, gdyż Bartek wulgarnie się odzywa. Rodzice, aby wpłynąć na zachowanie syna, nakazują mu wrzucać monety do skarbonki za każdym razem, gdy zdarzy mu się przekląć. Sami również mają tak robić. Ku swojemu zdumieniu odkrywają, że w codziennym życiu oni również nie przebierają w słowach.(n)

 • TV okazje 6:45

  Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.(n)

 • Licencja na wychowanie 7:55

  Marysia interesuje się swoim drzewem genealogicznym. Uważnie studiuje twarze najbliższych, by dowiedzieć się, do kogo jest bardziej podobna. Gdy nie znajduje u siebie cech ani mamy ani taty, dochodzi do niepokojących wniosków. Leszczyńscy w związku z powiększeniem się rodziny, postanawiają zmienić mieszkanie na większe. Gdy okazuje się, że nie stać ich na zakup nowego lokum, z pomocą przychodzą teściowie. Jednak ich propozycja nie przypada Weronice do gustu.(n)

 • Dzieci i ryby 8:35

  Jedna z najbardziej znanych polskich komedii lat 90. XX wieku, "Dzieci i ryby", przedstawia perypetie Anny (w tej roli Anna Romantowska), przebojowej kobiety sukcesu, oraz jej przyjaciół. Anna od lat prowadzi świetnie prosperującą agencję reklamową. Ma wygodny dom i luksusowy samochód. Samotnie wychowuje córkę, nastoletnią Marysię (Julia Kolberger), która ma głowę pełną niesamowitych pomysłów. Najlepszą przyjaciółka Anny jest Ewelina (Gabriela Kownacka), aktorka z dużym dorobkiem artystycznym. Kobieta bardzo przeżywa rozstanie z mężem, reżyserem Markiem (Jan Nowicki), który opuścił ją dla dużo młodszej kobiety. Na dodatek Ewelina z utęsknieniem czeka na jakąkolwiek propozycję aktorską. W życiu obu kobiet pojawiają się różni mężczyźni, z reguły życiowi nieudacznicy. Piotr (Jan Frycz), nudziarz i wyjątkowo nieudolny przedsiębiorca, od dawna próbuje uwieść Annę. Jednak w głębi serca ma wątpliwości, czy ich ewentualny związek ma szanse powodzenia. Współpracownik Anny, Wiktor (Cezary Pazura), reżyser z ambicjami, jest sfrustrowany faktem, że zamiast wielkiej sztuki zajmuje się reklamą. Wkrótce nawiązuje romans z Eweliną. Tymczasem główna bohaterka komedii "Dzieci i ryby" spędza noc z niespełnionym naukowcem Antonim (Krzysztof Stroiński), swoim dawnym chłopakiem, którego spotkała na zjeździe absolwentów liceum. Oboje dochodzą do wniosku, że nic już ich ze sobą nie łączy i nie decydują się na kontynuowanie znajomości. Po kilku tygodniach Anna odkrywa, że jest w ciąży. Na wieść o tym Antoni zaczyna na poważnie zabiegać o jej względy. W tym samym czasie do Polski po długiej nieobecności wraca ze Stanów były mąż Anny, Franciszek (Daniel Olbrychski), i próbuje przekonać ją, by dała mu drugą szansę.(n)

 • Kabaretowy rejs 10:25

  Na scenie wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju w skeczu "Holandia", Jurki w scence "Mirek i Lucyna", Grupa MoCarta z "Kwartetem Toranga", Ireneusz Krosny w skeczu "Szermierka", a także Kabaret Młodych Panów z "Muzycznym trójzębem Neptuna".(n)

 • Dziecko 11:25

  Autorzy dokumentu prezentują zasady prawidłowego wychowania zdrowego dziecka.(n)

 • TV okazje 12:00

  Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.(n)

 • Statyści 12:25

  Słodko-gorzki obraz o Polsce i Polakach, "Statyści" Michała Kwiecińskiego, został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez widzów, jak i jury Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, czego najlepszym dowodem jest kilka odebranych tam nagród. Sędziowie docenili scenariusz Jarosława Sokoła, zdjęcia Arkadiusza Tomiaka oraz drugoplanowe role Anny Romantowskiej i Krzysztofa Kiersznowskiego. Obraz otrzymał także Nagrodę Specjalną Jury. Fabuła filmu "Statyści" zawiązuje się, gdy w jednym z polskich miast zjawiają się Chińczycy z zamiarem nakręcenia melodramatu. Do filmu potrzebują smutnie, posępnie wyglądających statystów, dlatego Polacy wydają im się najbardziej odpowiednimi kandydatami. Ekipa Azjatów organizuje casting. W kontaktach filmowców z potencjalnymi aktorami pomaga Bożena (Kinga Preis), która posługuje się językiem chińskim. Wśród kandydatów na statystów są m.in.: wdowa Maria (Anna Romantowska), fotograf Edward (Krzysztof Kiersznowski), młody Szymon (Łukasz Simlat), staruszek Józef Koralik (Stanisław Brudny) i Ela (Dorota Chotecka), która wraz z siostrą Dorotą (Małgorzata Buczkowska) prowadzi sklep pasmanteryjny. Gdy w filmie "Statyści" rozpoczynają się prace na planie chińskiej produkcji, dochodzi do wielu zabawnych sytuacji, które prowadzą m.in. do zrewidowania stereotypu smutnego Polaka. Dodatkowo w tym czasie Bożena spotyka swoją dawną miłość, Romka (Bartosz Opania). Mężczyzna jest biologicznym ojcem ich syna Sebastiana (Filip Kowalczyk). Niedawno wrócił z Indii i próbuje odzyskać względy byłej partnerki. Problem w tym, że pod jego nieobecność kobieta ułożyła sobie życie u boku męża, Edmunda Ochmana (Krzysztof Stelmaszyk).(n)

 • Ławeczka 14:40

  Zrealizowany na podstawie sztuki Aleksandra Gelmana film obyczajowy zatytułowany "Ławeczka" to udany pełnometrażowy debiut reżyserski Macieja Żaka, późniejszego twórcy komedii "Rozmowy nocą" czy thrillera "Supermarket". Atutem film jest dobra obsada. Jolanta Fraszyńska gra w filmie "Ławeczka" rolę mieszkającej w Szczecinie trzydziestokilkuletniej Kasi. Jest ona samotną matką, która pracuje na statku wycieczkowym "Dziewanna", pływającym po Odrze. Kobieta ciągle nie przestała wierzyć, że spotka jeszcze mężczyznę swojego życia. Pewnego dnia los styka ją z przystojnym Piotrem (Artur Żmijewski), który zajmuje się handlem samochodami. Mężczyzna jest niepoprawnym uwodzicielem. Okazuje się, że z Kasią także spędził już niegdyś noc. Teraz jednak nie pamięta już ani okoliczności ich pierwszego spotkania, ani nawet imienia dawnej przygodnej kochanki. Co więcej, wkrótce wychodzi na jaw, że próbując zdobyć kolejne kobiety, Piotr posuwa się do kłamstw. Pomimo rozczarowania Kasia postanawia spróbować ułożyć sobie z nim życie. Uwodzicielski oszust pociąga ją bowiem znacznie bardziej niż zakochany w niej prostolinijny kapitan statku, Stefan (Sylwester Maciejewski).(n)

 • Akcja pod Arsenałem 16:15

  Obraz Jana Łomnickiego "Akcja pod Arsenałem" powstał na motywach dwóch znanych książek opowiadających o czasach drugiej wojny światowej - powieści Stanisława Broniewskiego pod tym samym tytułem i "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Autorem scenariusza jest żołnierz powstania warszawskiego Jerzy Stefan Stawiński. Film "Akcja pod Arsenałem" rozpoczynają sceny opowiadające o działalności konspiracyjnej członków Szarych Szeregów: Macieja Dawidowskiego "Alka" (Ryszard Gajewski), Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" (Mirosław Konarowski) i Jana Bytnara "Rudego" (Cezary Morawski). Zaprzyjaźnieni ze sobą młodzi mężczyźni przeprowadzają kolejne akcje wymierzone w okupujących Warszawę Niemców. W nocy Alek zrywa niemiecką flagę z przedwojennego gmachu Zachęty i wiesza w to miejsce polską. Wkrótce koledzy wrzucają do samochodu, z którego Niemcy wyświetlają film propagandowy, materiał wybuchowy. W pewien zimowy poranek Alek podkrada się pod pomnik Kopernika, stojący naprzeciwko komendy głównej granatowej policji, i odkręca tablicę w języku niemieckim, by odsłonić polski napis. Niestety, Niemcom udaje się wpaść na trop podziemnej organizacji i 23 marca 1943 roku wdzierają się do mieszkania Rudego, gdzie aresztują go wraz z ojcem (Zbigniew Zapasiewicz). Są przekonani, że udało im się schwytać jednego z przywódców AK. Niemiecki oficer Herbert Schultz (Karl Sturm) poddaje chłopaka brutalnemu przesłuchaniu. Tymczasem pozostający na wolności przyjaciele postanawiają uwolnić Rudego. Operacja, której nadają nazwę "Akcja pod Arsenałem" i którą dowodzi Stanisław Broniewski "Orsza" (Jan Englert), zostaje przeprowadzona trzy dni później, gdy Niemcy przewożą Rudego i innych więźniów z alei Szucha na Pawiak. Niestety, akcja nie przebiega zgodnie z planem. Udaje się uwolnić wielu więźniów, ale ciężko ranny zostaje Alek. Również skatowanego przez Niemców Rudego nie daje się uratować.(n)

 • Kabaretowy rejs 18:10

  O dobry humor publiczności zadbają Kabaret Moralnego Niepokoju w skeczu "Patrol", Ireneusz Krosny ze "Strażakiem", Grupa MoCarta w numerze "I got rhytm", a także Ani Mru-Mru z "Żoną" i Fair Play Crew w scence "Producent muzyczny".(n)

 • Kabaretowy rejs 19:05

  W programie wystąpią m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju w skeczach "Zebranie" oraz "Gejowski ślub", Grupa MoCarta z numerem "W drodze do Ałma-Aty", Ireneusz Krosny z "Muchą i miodem", Jurki z "Seksuologiem" oraz Fair Play Crew w numerze "Zespół Zoologiczny".(n)

 • Psy 20:00

  Dramat sensacyjny "Psy" przedstawia losy funkcjonariuszy dawnego SB w nowej rzeczywistości po 1989 roku. Franz (Bogusław Linda), były esbek, a obecnie policjant, chce pomścić zabitych kolegów. Prosi o pomoc przyjaciela. Nie wie, że pracuje on dla mafii. Głównym bohaterem dramatu sensacyjnego "Psy" jest Franz Maurer, funkcjonariusz SB z 30-letnim stażem. Po tym jak pozytywnie przechodzi on weryfikację, zostaje przeniesiony do policji kryminalnej. Razem z kolegami bierze udział w źle zorganizowanej akcji wymierzonej przeciwko międzynarodowemu gangowi złodziei samochodów. Funkcjonariusze otaczają motel, w którym znajduje się przestępca. Jednak zarówno jego, jak i trzech policjantów zabija szef konkurencyjnego gangu, Gross (Janusz Gajos), także były esbek. Maurer zamierza pomścić śmierć współpracowników. Prosi o pomoc Ola Żwirskiego (Marek Kondrat), przyjaciela, który został negatywnie zweryfikowany przez komisję. Nie wie jednak, że jego kompan dołączył niedawno do grupy, która jest odpowiedzialna za strzelaninę w motelu. Oprócz handlu kradzionymi samochodami zamierza ona opanować rynek amfetaminy w Polsce. Dramat "Psy" to najgłośniejszy polski film sensacyjny lat 90. XX wieku. Obraz uhonorowano pięcioma nagrodami na 17. FPFF w Gdyni w 1992 roku, m.in. za reżyserię Władysława Pasikowskiego i pierwszoplanową rolę Bogusława Lindy.(n)

 • Prywatne śledztwo 22:05

  "Prywatne śledztwo" to zrealizowane w latach 80. rodzime kino sensacyjne z bardzo dobrą rolą Romana Wilhelmiego, który pamiętany jest głównie jako odtwórca postaci tytułowej z "Kariery Nikodema Dyzmy" czy postaci dozorcy z serialu "Alternatywy 4". Tym razem znany aktor gra rolę inżyniera Rafała Skoneckiego, którego życie zmienia się za sprawą tragicznego wypadku drogowego. Skonecki wraca z rodziną do domu po udanym weekendzie. Na drodze panuje ogromny ruch. Z przeciwnej strony nadjeżdża jelczem pijany kierowca, który powoduje tragiczny w skutkach wypadek - giną dzieci i żona Rafała, a on sam trafia do szpitala. Sprawca zdarzenia ucieka z miejsca przestępstwa. Zrozpaczony bohater dramatu "Prywatne śledztwo" postanawia sam pomścić śmierć rodziny. Wraz z przyjacielem Markiem (Jan Peszek), dawnym uczestnikiem rajdów motocyklowych, zamierza odszukać i ukarać mordercę. W czasie, kiedy Rafał bezskutecznie usiłuje ustalić personalia winnego wypadku, ginie inny kierowca ciężarówki, który o mało nie spowodował kolizji. Niebawem jego los podziela dwóch kolejnych piratów drogowych. Sprawcą ich śmierci jest tajemniczy motocyklista w czarnym kombinezonie. Śledztwo prowadzone przez milicję nie przynosi rezultatów. Funkcjonariusze są przekonani, że mordercą zawodowych kierowców jest Skonecki. Tymczasem Rafał wpada na trop mężczyzny, który zabił jego rodzinę.(n)

Lista stacji