×

Wyszukaj artykuł

Program tvKino Polska program TV. Program telewizyjny Kino Polska na dziś, jutro i weekend

 • Stawka większa niż życie: Cafe Rose. s01e04 16:40

  Rok 1942. Hans Kloss otrzymuje rozkaz wyjazdu do Stambułu i zlikwidowania agenta wywiadu brytyjskiego, który działa na terenie konsulatu niemieckiego w Turcji. Na miejscu kontaktuje się z madame Rose, właścicielką Cafe Rose, a w rzeczywistości członkinią siatki wywiadowczej. Dowiaduje się od niej, że poza agentem angielskim w konsulacie jest także skorumpowany urzędnik Witte. Ten sądząc, że Kloss przyjechał, aby pozbawić go stanowiska, chce wręczyć mu łapówkę. Podczas przyjęcia w ambasadzie zostaje nagle zamordowana Rose. Klossowi udaje się zdobyć materiały obciążające Wittego. Wkrótce dowiaduje się, kto jest brytyjskim agentem.(n)

 • Kabaretowy rejs 18:05

  Widzowie zobaczą: grupę Jurki w skeczu "Seksuolog", Kabaret Młodych Panów z "Bieganiem", Grupę MoCarta i Katarzynę Jamróz ze scenką "Romans otwocki", Ireneusza Krosnego w skeczu "Miss wieczorem", kabaret Dno z "Filmami", Kabaret Moralnego Niepokoju ze scenką "Skok na bank", a także Waldemara Malickiego i Filharmonię Dowcipu z "Barokiem rumuńskim".(n)

 • Kabaretowy rejs 19:00

  Grupa Ani Mru-Mru wystąpi ze skeczem "Sporty ekstremalne". Kabaret Moralnego Niepokoju zabawi widzów "Ekologami", Grupa MoCarta zaprezentuje "Utwór o Krakowie", Łowcy.B - "Poranek", Jurki - skecz "Ojciec ma zawsze rację", a Kabaret Moralnego Niepokoju przedstawi scenkę "Co ci zależy".(n)

 • 1920 Bitwa Warszawska 20:00

  Wysokobudżetowa produkcja "1920 Bitwa Warszawska" przedstawia historię miłości polskiego żołnierza i pięknej aktorki, która opowiadana jest na tle przełomowych wydarzeń. Za kamerą stanął Jerzy Hoffman, który jest m.in. autorem ekranizacji "Trylogii" Henryka Sienkiewicza, a w obsadzie - najbardziej znane nazwiska rodzimych aktorów. Warszawa, 1920 rok. Polski poeta i ułan Jan Krynicki (Borys Szyc) zakochuje się w aktorce teatru rewiowego, Oli Raniewskiej (Natasza Urbańska). W obliczu zbliżającej się wojny z bolszewikami postanawiają jak najszybciej wziąć ślub. W kościele św. Anny sakramentu małżeństwa udziela im młody ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Zaraz po ceremonii pan młody wyrusza na front. On i jego towarzysze muszą stawić czoło siłom Lenina, który planuje rozprzestrzenienie rewolucji proletariackiej na całą Europę. Niestety, oddział Krynickiego zostaje rozbity. Sam Jan zaś zostaje posądzony o sympatie komunistyczne i bolszewicką agitację. Sąd wojskowy skazuje go na karę śmierci. Bolszewik Bykowski (Adam Ferency) postanawia ocalić mu życie i włącza go do swojego oddziału. Ułan ma mu pomóc w redakcji propagandowych ulotek. Tymczasem do Oli docierają wieści o zaginięciu męża. Dziewczyna nie może już znieść bezczynności i wyrusza na wojnę w charakterze sanitariuszki. Ma nadzieję odszukać ukochanego. Wkrótce linia frontu przesuwa się w pobliże Warszawy i marszałek Piłsudski (Daniel Olbrychski) podejmuje ryzykowną decyzję o kontrofensywie. W filmie "1920 Bitwa Warszawska" dochodzi do decydującego starcia.(n)

 • Tam i z powrotem 22:15

  "Tam i z powrotem" to film sensacyjny z polityczno-obyczajową nadbudową. Jego akcja rozgrywa się w Łodzi w latach 60. Obraz, mocno osadzony w realiach tamtej epoki, znakomicie oddaje jej atmosferę. Janusz Gajos gra w filmie "Tam i z powrotem" wybitnego chirurga Andrzeja Hoffmana. Podczas wojny mężczyzna był łącznikiem AK w Anglii, skąd został przerzucony do Polski. Po nieudanej ucieczce z kraju trafił do aresztu. Wolność odzyskał dzięki amnestii w 1956 r., ale nadal pozostaje pod stałym nadzorem SB. Nie wolno mu opuścić kraju, a w Anglii została jego żona Judy i córka. Wkrótce Andrzej dowiaduje się, że obie bliskie mu kobiety wyjechały do Australii. Pewnego dnia bohater obrazu "Tam i z powrotem" odkrywa, że jednym z jego pacjentów jest dawny znajomy z AK, Piotr Klimek nazywany Jurkiem (w tej roli Jan Frycz). Życie chorego może uratować tylko operacja za granicą. Obaj mężczyźni postanawiają uciec z kraju. Potrzebują jednak do tego dużej ilości gotówki i fałszywych paszportów. Aby zdobyć pieniądze, dokonują napadu na bankowy konwój z pieniędzmi. Podczas akcji zostaje ranny ochroniarz. Mężczyzna trafia do szpitala i to Hoffman ma go operować. Chirurg staje przed trudnym wyborem etycznym. Mężczyzna bowiem jest jedynym świadkiem przestępstwa. Jego życie leży w rękach Andrzeja.(n)

Lista stacji