Program tvKino Polska program TV. Program telewizyjny Kino Polska na dziś, jutro i weekend

 • Milion dolarów 1:05

  "Milion dolarów" to rodzima komedia z wątkiem kryminalnym i dobrą obsadą. Jej akcja osadzona jest w Gdańsku, gdzie mieszka smutna, zmęczona życiem Bożena (Kinga Preis), pracująca jako urzędniczka w banku. Kobieta nie znosi swojej nudnej pracy. Coraz bardziej irytuje ją także leniwy, bezrobotny mąż Stasinek (Tomasz Karolak). Bożena jest sfrustrowana brakiem perspektyw na jakąkolwiek poprawę swojego losu i trudną sytuacją finansową. W tej sytuacji nie cieszy jej nawet zbliżający się termin porodu. Pewnego dnia sąsiadka pary, samotnie żyjąca staruszka Marysia (Tomira Kowalik), otrzymuje w spadku milion dolarów. Bożena radzi kobiecie, by wpłaciła tak ogromną sumę na konto bankowe. Sama zostaje jej pełnomocniczką. Nagła śmierć zamożnej staruszki jest dla Bożeny szokiem. Jednocześnie bohaterka komedii "Milion dolarów" dostrzega w tej sytuacji szansę na odmianę swojego losu. Kobieta z pomocą małżonka przeprowadza sprytnie przemyślaną malwersację. Żadne z małżonków nie przypuszcza, że nie tylko oni chcą przejąć fortunę.(n)

 • Obcy musi fruwać 3:15

  Berlin, lato 1990 roku. Do miasta przyjeżdża, zaproszony przez starych kolegów, polski reżyser teatralny, Max (Piotr Fronczewski). Mimo, że komunizm runął i jest już po przełomie, reżyser spotyka się na granicy z drobiazgową kontrolą i szykanami. W Berlinie, Max i jego przyjaciele usiłują zrealizować stare marzenie - wystawić w końcu sztukę, której inscenizację uniemożliwił im stan wojenny. Nie mają jednak pieniędzy na realizację przedsięwzięcia. Podczas poszukiwania funduszy muszą się zmagać z bezduszną machiną biurokratyczną i nieufnością Niemców wobec obcych. W wysiłkach wspomaga ich tłumaczka Regina (Ewa Błaszczyk), która orientuje się w miejscowych zwyczajach. Po pokonaniu wielu trudności dochodzi do premiery. Jedynymi widzami spektaklu są stary krytyk i dziecko. Max wraca do Wrocławia. W pociągu napadają go skini i wyrzucają przez okno. Film porusza problem sytuacji artysty w nowej, komercjalizującej się rzeczywistości. Porusza również zawsze aktualne kwestie szowinizmu, ksenofobii i nienawiści do obcokrajowców, jaką odczuwają zarówno Niemcy, jak i Polacy.(n)

 • Powrót lasu 5:25

  Przyrodniczy film dokumentalny poruszający tematykę lasów.(n)

 • Nie ma jak Polska: Kujawsko-pomorskie 1 6:00

  Maciej Orłoś i Anna Karna wyruszają w podróż po Polsce, aby odnaleźć zaskakujące i warte odwiedzenia miejsca. W programie zaprezentowane zostaną mniej znane atrakcje turystyczne, szlaki i akweny, a także najpiękniejsze zabytki z różnych regionów kraju. Prowadzący przybliżą też historie dotyczące odwiedzanych miejsc.(n)

 • TV okazje 6:35

  Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.(n)

 • Tatry w zimie 7:40

  Twórcy krótkiego filmiku swoimi zdjęciami próbują oddać niepowtarzalne piękno zimowych Tatr.(n)

 • Trzeba zabić tę miłość 8:00

  "Trzeba zabić tę miłość" to zrealizowany w 1972 roku dramat społeczny Janusza Morgensterna. W filmie zadebiutowała Jadwiga Jankowska-Cieślak, która za swoją kreację została wyróżniona przyznawaną młodym aktorom prestiżową Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Bohaterowie filmu "Trzeba zabić tę miłość", Magda (Jadwiga Jankowska-Cieślak) i Andrzej (Andrzej Malec), są parą. Oboje nie dostają się na wyższe uczelnie. Wkrótce dziewczyna, która nie rezygnuje z marzeń o studiach, podejmuje pracę salowej w szpitalu. Ma jej to ułatwić przyjęcie na Akademię Medyczną w następnym roku. Andrzej ma początkowo kłopoty ze znalezieniem pracy, ale w końcu udaje mu się zatrudnić w prywatnym warsztacie samochodowym. Magda i Andrzej wydają się kochającą się parą, która myśli o wspólnym życiu. Jednak aby zdobyć pieniądze na mieszkanie, Andrzej zostaje kochankiem starszej od siebie kobiety (Barbara Wrzesińska), żony jego szefa Karola (Jan Englert). Pewnego dnia bohater filmu "Trzeba zabić tę miłość" wykorzystuje nadarzającą się okazję i kradnie z mieszkania przełożonego cenną ikonę. Sprzedaje ją, a pieniądze daje Magdzie. Dziewczynę cieszy, że Andrzej poważnie podchodzi do ich wspólnego życia. Zmienia zdanie, kiedy dowiaduje się o jego zdradzie.(n)

 • Żegnaj, Ameryko! 10:00

  Genowefa (Zofia Merle) jest Polką, która od ponad trzydziestu lat mieszka w Nowym Jorku wraz ze swoim mężem Mosze (Yakov Bodo), który jest hydraulikiem. Kobieta, pomimo tak wielu lat mieszkania za granicą, wciąż zna języka angielskiego i nie czuje się Amerykanką. Podobnie odczucia ma żydowski przyjaciel męża, Izaak. Mężczyzna na co dzień posługuje się językiem jidysz. Genowefa praktycznie przez całe życie pracowała na stanowisku sprzątaczki w jednym z banków, jednocześnie odkładając pieniądze na podróż do ojczyzny. Kobiecie marzą się odwiedziny rodzinnej wsi.(n)

 • TV okazje 11:50

  Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie.(n)

 • Polowanie na muchy 12:20

  Lekka komedia Andrzeja Wajdy "Polowanie na muchy" jest przedstawioną w krzywym zwierciadle satyry wizją świata, w którym mężczyzna bez oporów daje sterować swoim życiem władczym kobietom. W epizodycznej roli playboya pojawia się tu Marek Grechuta. Głównym bohaterem "Polowania na muchy" jest trzydziestoletni Włodek (Zygmunt Malanowicz). Mężczyzna dzieli ciasne mieszkanie z żoną Hanką (Ewa Skarżanka), synkiem i teściami (Hanna Skarżanka, Józef Pieracki). Pewnego dnia, mając dość narzekań i przekrzykiwania się bliskich, wychodzi wieczorem na spacer. Rozmyśla o swoim nieudanym życiu. Nie zdobył dyplomu uniwersyteckiego, ponieważ skreślono go z listy studentów rusycystyki po pięciu semestrach nauki. Nie ma też własnego mieszkania i jest jednym z wielu anonimowych pracowników dużej księgarni. Podczas wędrówki po mieście Włodek trafia do klubu Dziekanka. Poznaje tam studentkę polonistyki Irenę (Małgorzata Braunek). Dziewczyna nie widzi w nim przegranego trzydziestolatka, a zdolnego mężczyznę, który przy odrobinie zaangażowania może zostać wybitnym tłumaczem i znanym pisarzem. Włodek zakochuje się w Irenie. Ta stara się wypromować nowego znajomego na warszawskich salonach. Chce też stworzyć mu odpowiednie warunki do pracy. Zmusza go do pisania, zabiera na spotkania śmietanki towarzyskiej w Nieporęcie. Z czasem Włodek czuje się coraz bardziej przytłoczony i zmęczony jej działaniami.(n)

 • Personel 14:35

  "Personel" to nagrodzony Lwami Gdańskimi w kategorii filmów telewizyjnych dramat z 1975 roku będący debiutem fabularnym Krzysztofa Kieślowskiego. Rolę główną gra tu stojący u progu kariery Juliusz Machulski. Przyszły reżyser wielu przebojowych komedii wciela się w postać Romka Januchty, który zaraz po ukończeniu szkoły rozpoczyna pracę w teatrze jako krawiec. Już w pierwszych dniach pracy Romek staje się świadkiem kłótni między swoimi współpracownikami. Są one efektem zawiści wynikającej z niespełnionych nadziei i marzeń. Stopniowo główny bohater filmu "Personel" zaprzyjaźnia się ze starszym kolegą, krojczym Sową (Michał Tarkowski). Mężczyzna ten popada w konflikt z odsuwanym od głównych ról artystą Andrzejem (Andrzej Siedlecki), a także wyraża się krytycznie o linii programowej teatru. Za tak odważne słowa grozi zwolnienie z pracy. Romek angażuje się w swoje obowiązki. Bardzo przeżywa ostatnie przygotowania do premiery, kiedy widzi na scenie swój wkład pracy. Pewnego dnia staje w obronie Sowy na zebraniu organizacji młodzieżowej. Wkrótce dyrektor teatru (Ludwik Mika) wzywa go do siebie. Chce, by podpisał donos na przyjaciela. Romek staje przed trudnym wyborem.(n)

 • Dom: Ponad 200 czwartków 15:55

  Basia Lawinówna trafia do szpitala do Otwocka. Zbliża się do Andrzeja, który jest jej oddany i niezwykle opiekuńczy. Wkrótce młody mężczyzna proponuje jej małżeństwo, na które dziewczyna się zgadza. Chłopak ma jednak inne problemy. Jego przyjaciel zostaje oskarżony o zabicie ZWM-owca. Choć jest niewinny, Andrzej nie może mu pomóc. Tymczasem w Warszawie pojawia się brat Andrzeja, Bronek, który przybywa ze wsi, by poznać uroki miejskiego życia. Następnego dnia po ślubie Andrzeja i Basi, nieoczekiwanie nadchodzi telegram z Kanady, informujący o tym, że dawny narzeczony Basi - Łukasz, przeżył wojnę.(n)

 • Kabaretowy rejs 18:00

  W odcinku m.in.: Grupa MoCarta w utworze "Gitary" oraz w skeczu "Moja droga, ja Cię kocham", Kabaret Smile w skeczu "Urząd", Ireneusz Krosny w skeczu "Wehikuł czasu", Kabaret Młodych Panów w scence "Przyjęcie do pracy", kabaret Ani Mru- Mru w skeczu "Na pożegnanie".(n)

 • Kabaretowy rejs 18:55

  Wystąpią m.in.: Kabaret Moralnego Niepokoju w skeczu "Odrabianie lekcji", Kabaret Smile w skeczu "Piosenka o miłości", Ireneusz Krosny w skeczach "Psychoanalityk" oraz "Historia tańca", kabaret Ani Mru-Mru w skeczu "Angielskie wyjście", Grupa MoCarta w skeczu "Tylko koni żal".(n)

 • Karuzela 20:00

  Polski dramat obyczajowy "Karuzela" opowiada o przyjaźni dwóch młodych mężczyzn. Zostaje ona wystawiona na próbę, gdy obaj zakochują się w tej samej kobiecie. W dzieciństwie Piotr (Mateusz Janicki), porzucony przez ojca i wychowywany przez uzależnioną od alkoholu matkę, znajduje miłość i zrozumienie w rodzinie Rafała (Mikołaj Roznerski). Z czasem chłopcy stają się sobie coraz bliżsi. Po latach obaj bohaterowie dramatu "Karuzela" zakochują się w jednej dziewczynie, Magdzie (Karolina Kominek). Rafał, nie chcąc stracić przyjaciela, wyjeżdża do pracy do Berlina. Poznaje tam Natalię (Maria Pawłowska). Dziewczyna okazuje się przyrodnią siostrą Piotra. Zakochuje się w niej z wzajemnością. W tym czasie Piotr dowiaduje się, że Magda jest w ciąży. Chcąc stworzyć rodzinę, jakiej sam nie miał, oświadcza się, bierze kredyt na mieszkanie i kupuje samochód. Z powodu długów zgłasza się na wojskową misję w Afganistanie. W ślad za nim podąża Rafał. Przyjaciół czeka konfrontacją w trudnych warunkach. "Karuzela" to drugi pełnometrażowy film Roberta Wichrowskiego, reżysera "Francuskiego numeru". Atutem filmu są zdjęcia Adama Bajerskiego, współtwórcy obrazów "Zmruż oczy", "Sztuczki" i "Imagine".(n)

 • Dziewiąte wrota 21:45

  "Dziewiąte wrota" to okultystyczny thriller w reżyserii Romana Polańskiego. Film nakręcono na podstawie bestsellerowej powieści znanego hiszpańskiego pisarza Artura Péreza-Revertego pt. "Klub Dumas". Johnny Depp gra w filmie "Dziewiąte wrota" Deana Corso, nowojorskiego bibliofila. Mężczyzna specjalizuje się w odnajdywaniu bezcennych starodruków, za które kolekcjonerzy gotowi są zapłacić każdą cenę. Pewnego dnia Corso otrzymuje zlecenie od Borisa Balkana (Frank Langella), który gromadzi wyłącznie książki poświęcone diabłu. Balkan chce, by Corso odnalazł sataniczną "Księgę Dziewięciorga Wrót do Królestwa Cieni", której jeden egzemplarz już posiada. Dean rozpoczyna poszukiwania i dowiaduje się, że tajemnicza książka jest ilustrowana dziewięcioma rycinami, które poprawnie zinterpretowane i ułożone mają przywołać szatana. Istnieją trzy jej egzemplarze, lecz tylko jeden jest oryginałem.(n)

Lista stacji

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO