×

Wyszukaj artykuł

Program tvKino TV program TV. Program telewizyjny Kino TV na dziś, jutro i weekend

  • Poirot: Lusterko nieboszczyka 19:55

    Herkules Poirot (David Suchet) na aukcji dzieł sztuki planuje kupić zabytkowe lustro wyglądające na cenny antyk. Jednak przelicytowuje go handlarz sztuką Gervase Chevenix (Iain Cuthbertson). Po zakończeniu aukcji, Chevenix proponuje, że odda detektywowi lustro w prezencie, jeśli ten zgodzi się rozwiązać kryminalną zagadkę. Handlarz podejrzewa, że śledzi go architekt John Lake (Richard Lintern). Gervase niepokoi się, bo jego żona Ruth (Emma Fielding) słucha życiowych wskazówek swej duchowej przewodniczki - starożytnej Egipcjanki Saphry. Ona ostrzegła Ruth o rychłym zabójstwie w jej otoczeniu. Poirot rozpoczyna śledztwo urozmaicone sprawą testamentu, strzałami słyszanymi za zamkniętymi drzwiami oraz samobójstwem, które detektyw uznaje za zabójstwo. Ekranizacja jednego z najbardziej emocjonujących i najzabawniejszych opowiadań Agathy Christie. Angielski przewodnik telewizyjny ostrzegał widzów, by ani na chwilę nie spuszczali z oka telewizora, by nie przegapić ważnego elementu akcji.(n)

  • PitBull 21:00

    Akcja filmu Patryka Vegi "PitBull" została osadzona w Warszawie. W stołecznym wydziale zabójstw pracuje grupa doświadczonych funkcjonariuszy, których łączy przyjaźń i zawodowa solidarność. Są wśród nich solidny i rozsądny Gebels (Andrzej Grabowski), cierpiący na chorobę wieńcową Benek (Janusz Gajos) i alkoholik Metyl (Krzysztof Stroiński), a także młodsi od nich Despero (Marcin Dorociński) i uczący się dopiero zawodu Nielat (Rafał Mohr). Co dzień prowadzą oni śledztwa zmuszające ich do nawiązywania bliskich kontaktów z przestępcami. Są przy tym źle opłacani i mają mnóstwo problemów osobistych, głównie dlatego, że praca odbija się na ich relacjach z bliskimi. "PitBull" skupia się na śledztwie, które funkcjonariusze prowadzą w sprawie porwań i morderstw ormiańskich handlarzy. Odpowiada za nie znany gangster, Said (Waldemar Walisiak), który przebywa obecnie za granicą. Policjanci nawiązują kontakt z Worwzakonnikiem (Ryszard Filipski), który w przestępczym światku pełni funkcję sędziego. Ten postanawia pozbyć się Saida rękami policjantów. Młodemu Despero sprytnie podsuwa przebywającą w Polsce piękną córkę gangstera, Dżemmę (Weronika Rosati). Wkrótce policjant nawiązuje z nią romans. Spisek przynosi efekty, Said wraca do Warszawy. Rozpoczyna się rozgrywka, w której zaciera się granica między przestępcami a funkcjonariuszami policji. Mocny, realistyczny kryminał "PitBull" powstał na podstawie materiałów, które Patryk Vega zbierał podczas realizacji programów dokumentalnych dla Telewizji Polskiej. W filmie znalazły się obrazy, których nie można było tam pokazać. Dzięki wartkiej akcji i ukazaniu z całą otwartością realiów pracy polskich policjantów film zdobył dużą popularność. Powstał także serial oraz - jak dotychczas - trzy kontynuacje filmowe.(n)

  • Fałszerz 23:00

    Leżący na pograniczu produkcji obyczajowej i thrillera film "Fałszerz" to sprawnie zrealizowane i warte polecenia kino. Poza wieloma ciekawymi wątkami jego dodatkowym atutem jest z pewnością dobra obsada. W roli głównej występuje tu John Travolta, a obok niego m.in. Christopher Plummer. Travolta gra w filmie "Fałszerz" postać tytułową. Jego bohater, Raymond J. Cutter (John Travolta), jest bowiem utalentowanym, można by rzec - najlepszym w branży i półświatku kopistą dzieł sztuki. Obecnie mężczyzna przebywa w więzieniu i ma przed sobą jeszcze wiele miesięcy, które spędzi w celi. Dlatego decyduje się zawrzeć umowę z tajemniczym wpływowym gangsterem. W zamian za przedterminowe zwolnienie ma wykonać perfekcyjny falsyfikat niezwykle cennego obrazu Claude'a Moneta, a następnie podłożyć go w miejsce oryginału w muzeum. Raymond zdaje sobie sprawę, że sam nie podoła temu przedsięwzięciu. Prosi więc o pomoc swojego ojca, Josepha (Christopher Plummer), który wcześniej też parał się oszustwami, obecnie jednak prowadzi spokojne życie, opiekując się nastoletnim synem Raymonda, Willem (Tye Sheridan). Wkrótce okazuje się, że pomoc chłopaka także będzie potrzebna w realizacji karkołomnego planu. Dzięki temu tytułowy bohater filmu "Fałszerz" zyskuje szansę, by naprawić relacje zarówno z nim, jak i z ojcem. Sprawy się komplikują, gdy Will postanawia odwiedzić dawno niewidzianą matkę (Jennifer Ehle), a na trop Cutterów wpada agentka Paisley (Abigail Spencer).(n)

Lista stacji