×

Wyszukaj artykuł

Program tvHistory program TV. Program telewizyjny History na dziś, jutro i weekend

 • Wykute w ogniu : W hołdzie Hollywood. Forged In Fire, s05e21 11:15

  Odcinek specjalny. Czterech mistrzów kowalstwa odda hołd sztuce płatnerskiej Hollywood. Najpierw wykonają nóż dla surwiwalowca. Broni tej nie powstydziłby się sam John Rambo.(n)

 • Wojny magazynowe - Teksas : Lekcja anatomii. Storage Wars: Texas 2, s02e02 12:10

  Protegowany doktora Moe'a powraca. Ta sytuacja komplikuje życie Jenny Grumbles. Ricky Smith otrzymuje lekcję anatomii człowieka. Tymczasem Bubba Smith musi znaleźć kupca na niezwykle odważne dzieła sztuki.(n)

 • Wojny magazynowe - Teksas : Manekin z Meksyku. Storage Wars: Texas 2, s02e03 12:40

  Tajemniczy handlarz nabywa magazyn zawierający pamiątki po amerykańskim piosenkarzu country, kompozytorze i aktorze, Williem Nelsonie. Ponadto Ricky i Bubba prowadzą zaciętą walkę o opuszczony skład z unikatowym manekinem.(n)

 • Wojny magazynowe - Teksas : Jak poszczuć Bubbę. Storage Wars: Texas 2, s02e04 13:05

  Handlarze udają się na zamożne przedmieścia Dallas. Bubba i Ricky zostają ze sobą skłóceni. Tymczasem Jenny Grumbles współpracuje z wyjątkowo wybrednym klientem. Z kolei Mary Padian współzawodniczy ze swoim dawnym mentorem.(n)

 • Wojny magazynowe - Teksas : W głowie Vica. Storage Wars: Texas 2, s02e05 13:30

  Ricky robi wszystko, by wyzwolić Bubbę spod negatywnego wpływu Victora. Tymczasem Jenny Grumbles natrafia na unikatowy zbiór owadów. Z kolei Rjesnjansky zabiega o kupno magazynu zawierającego zabytkową kolejkę.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Wyjęty spod prawa. Pawn Stars, s09e07 14:00

  Tym razem Rick i jego ojciec mają okazję nabyć kolekcję banknotów Republiki Teksasu, wyemitowanych w latach 1838-1840, kiedy dzisiejszy stan ze stolicą w Austin był niepodległym państwem. Następnie bohaterowie programu stają do rywalizacji strzeleckiej. Przekonamy się, czy zabytkowy winchester z 1886 roku będzie równie celny jak nowoczesny karabin. Później Rick i jego ojciec oglądają stare matryce, na których wydrukowano plakaty reklamujące kontrowersyjny film "Wyjęty spod prawa" z 1943 roku.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Niemiecka precyzja. Pawn Stars, s09e08 14:25

  W dzisiejszym odcinku bohaterowie programu mają okazję przejechać się wojskowym mercedesem unimogiem z lat 60. ubiegłego wieku. Ten niemiecki pojazd transportowo-roboczy jest tak zaprojektowany, by mógł poruszać się nawet w najtrudniejszym terenie. Następnie do lombardu trafia znak, który znajdował się na murze berlińskim. Później Chumlee wraca do wspomnień z dzieciństwa za sprawą kolekcji kart z serii Garbage Pail Kids z lat 80. ubiegłego wieku.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Trzygodzinna wycieczka. Pawn Stars, s09e09 14:55

  W dzisiejszym odcinku w lombardzie w Las Vegas zjawia się klientka z jednodolarówką z 1875 roku i pięciodolarówką z 1883 roku. Sprzedająca dostała zabytkowe banknoty od swojej ciotki, której dziadek w XIX wieku był sekretarzem skarbu Stanów Zjednoczonych. Następnie do sklepu trafia miniaturowe działo. Zabawka pochodzi z początków XX wieku. Przekonamy się, czy wciąż strzela. Później Corey rozmawia z mężczyzną, który przyniósł statuetkę Emmy.(n)

 • Wykute w ogniu : W hołdzie Hollywood. Forged In Fire, s05e21 15:20

  Odcinek specjalny. Czterech mistrzów kowalstwa odda hołd sztuce płatnerskiej Hollywood. Najpierw wykonają nóż dla surwiwalowca. Broni tej nie powstydziłby się sam John Rambo.(n)

 • Wykute w ogniu : Stalowa kusza. Forged In Fire, s05e22 16:15

  Dwóch zawodników wykonuje w macierzystych kuźniach jedną z najbardziej skomplikowanych broni w historii programu - stalową kuszę. Tylko jeden z nich może zdobyć tytuł mistrza i zgarnąć nagrodę, 10000 dolarów.(n)

 • Ludzie gór : Odpoczynku nie będzie. Mountain Men, s03e16 17:10

  W połowie trasy Marty musi zmienić kierunek lotu. Mężczyzna traci dużą ilość cennego paliwa. Z kolei psy Richa ruszają w pogoń za niezwykle groźnym drapieżnikiem. Kyle zabija bestię.(n)

 • Klątwa Wyspy Dębów : Podstawowe wartości. The Curse of Oak Island 7, s07e02 18:10

  Po wielu latach pojawiają się dowody, świadczące o tym, że bagna są dziełem człowieka.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Skradziony lunch. Pawn Stars, s11e03 19:05

  Corey i Chumlee oglądają rewolwer Colt Paterson z 1838 roku. Broń należała do konfederackiego pułkownika, walczącego w wojnie secesyjnej. Następnie w lombardzie zjawia się klient z listem napisanym przez Franklina Delano Roosevelta, polityka, który sprawował urząd prezydenta USA przez cztery kadencje. Dokument, który oglądają pracownicy sklepu, powstał, gdy Roosevelt dochodził do siebie po przebytym polio. Później Rick rozpoczyna poszukiwania winnego zaginięcia jego lunchu.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Auto jak marzenie. Pawn Stars, s11e04 19:35

  W dzisiejszym odcinku bohaterowie programu oglądają zabytkowego forda roadstera z 1932 roku. Samochód był wykonany na zamówienie i ma na liczniku mniej niż 800 kilometrów, więc sprzedający podaje wysoką cenę. Następnie Corey i Chumlee mają okazję kupić figurkę Marilyna Mansona, która występowała w animowanej serii "Pojedynek gwiazd". Później Rick wycenia dyplom olimpijski z 1912 roku. Dokument wystawiono dla sportowca, który zajął drugie miejsce w wyścigu pływackim.(n)

 • UFO: Łowcy prawdy 20:00

  Minęło już ponad 70 lat od incydentu w Roswell. Na jednej z farm miał zostać wówczas odnaleziony wrak latającego dysku. Wciąż krąży wiele teorii dotyczących legendarnego wydarzenia, a także prób zatuszowania go przez rząd i wojsko. Ponadto zaprezentowane zostaną różne doniesienia o UFO, które ukryto przed opinią publiczną.(n)

 • Najlepszy pies w policji: Zółtodzioby i szczwane lisy. America's Top Dog, s01e08 22:00

  W tym widzowie dowiedzą się m.in., czy doświadczony, ale wiekowy psi zawodnik może pokonać młodszego od siebie rywala.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Szkolna wycieczka. Pawn Stars, s13e09 23:00

  Do lombardu w Las Vegas trafia gitara, która należała do słynnego twórcy tych instrumentów Semiego Moseleya. Później dziadek i Chumlee odkrywają podpisane zdjęcia samolotu Enola Gay, bombowca Boeing B-29 Superfortress, który 6 sierpnia 1945 roku zrzucił bombę atomową na Hiroszimę. Następnie sklep odwiedzają uczniowie jednej z klas szkoły podstawowej. Rick stara się pokazać dzieciom tajniki handlu, jednak zachowanie pracowników sklepu nie ułatwia mu zadania.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Pif-paf!. Pawn Stars, s13e10 23:30

  Rick ma dreszcze, kiedy wycenia przyniesiony do sklepu zestaw do balsamowania zwłok, pochodzący z czasów drugiej wojny światowej. Następnie Corey i jego ojciec z entuzjazmem oglądają parę zabytkowych miniaturowych rewolwerów projektu Jamesa Reida. Przekonamy się, czy Harrisonowie sfinalizują transakcję i kupią tę rzadko spotykaną broń. Rick zamierza stworzyć nową stronę internetową firmy. Okazuje się jednak, że Chumlee ma już swój projekt.(n)

 • Wojny magazynowe : Jak to będzie?. Storage Wars, s08e18 23:55

  W dzisiejszym odcinku bohaterowie programu jadą na południe, aby wziąć udział w licytacjach zawartości opuszczonych schowków w San Diego. Darrell prawdopodobnie będzie musiał pogodzić się z tym, że intuicja go zawiodła. Tymczasem Mary stara się odnaleźć w sobie kalifornijską duszę. Przeglądając rzeczy w swoim schowku, Ivy natrafia na seksowną różową perukę. Jarrod i Brandi w przeszłości dokonywali tu korzystnych transakcji i mają nadzieję, że tak będzie również tym razem.(n)

Lista stacji