×

Wyszukaj artykuł

Program tvHistory program TV. Program telewizyjny History na dziś, jutro i weekend

 • Wojny magazynowe : Niech gadają 3:40

  Dave liczy, że rywale nie będą zainteresowani magazynem w Murietcie. Justin znajduje sojusznika. Razem zdobywają ciekawy łup. Dla Ivy'ego i jego syna miniony dzień ma wymiar terapeutyczny.(n)

 • Wojny magazynowe : Nieładna gra 4:10

  Handlarze jadą do Torrance. Tam Dave powiększa zyski. Mary znajduje ubrania, których sama nie będzie mogła założyć. Sytuacja ma jednak swoje plusy. Kenny wcześnie zaczyna dzień. Wieczór kończy się mało optymistycznie.(n)

 • Wojny magazynowe : Co było pierwsze: kura czy aukcja? 4:35

  Mary i Ivy nie kryją zaskoczenia, jak dużo magazynów jest wystawionych na aukcji organizowanej w Rialto. Zakładają się, kto lepiej odgadnie ostateczną cenę każdego ze schowków. Rene i Tatianna zdobywają dawne ubrania i sprzęt sportowy.(n)

 • Wojny magazynowe : Dwa miasta 5:00

  Emily zabiera ze sobą mamę do Walnut. Darrell od razu zdobywa przewagę. W Whitter Kenny'emu rad udziela legenda muzyki. Shana i Edwina postanawiają działać bardziej roztropnie.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Irlandzkie klimaty. Pawn Stars, s13e13 5:30

  W dzisiejszym odcinku do lombardu w Las Vegas trafia kurtka z emblematami pierwszej w historii imprezy Pro Bowl, pokazowego meczu z udziałem największych gwiazd ligi futbolu amerykańskiego. Następnie Rick i Corey oglądają stylowego buicka rivierę z 1965 roku. Później załoga sklepu obchodzi Dzień Świętego Patryka, jednak nie wszyscy są w nastroju do świętowania. Przekonamy się, czy stażystce Lili uda się oczarować współpracowników.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Brudne skarpety. Pawn Stars, s09e17 6:00

  W dzisiejszym odcinku bohaterowie programu mają okazję obcować ze sztuką - do lombardu w Las Vegas trafiają bowiem cztery oryginalne obrazy Andy'ego Warhola. Później Rick i Corey oglądają piłeczkę bejsbolową, na której widnieją podpisy siedmiu słynnych zawodników. Wśród nich są autografy sportowców zamieszanych w głośną aferę korupcyjną z 1919 roku - Black Sox Scandal. Polegała ona na sprzedaży meczów w ramach rozgrywek World Series przez graczy Chicago White Sox. Na nocnej zmianie Chumlee i Olivia muszą wycenić okulary przeciwsłoneczne, których oprawki są wykonane z 10-karatowego złota.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Kochaj i kupuj. Pawn Stars, s09e18 6:30

  Tym razem do lombardu w Las Vegas trafia kawałek historii rock and rolla - kontrakt podpisany przez Elvisa Presleya w 1955 roku, czyli jeszcze zanim piosenkarz stał się sławny. Następnie Chumlee i Corey oglądają dziewiętnastowiecznego winchestera. Później klient przynosi zestaw guzików, które należały ostatniej królowej Francji Marii Antoniny. W dzisiejszym odcinku bohaterowie programu wyceniają też kolekcję japońskich militariów z 1945 roku.(n)

 • Wojny magazynowe : Weekend u Barry'ego 6:55

  W Koreatown Kenny'ego ogarnia nostalgia, więc przyprowadza starego przyjaciela. Niespodziewanie Brandi i Jarrod poprawiają swoje zyski. Ivy wytrzymuje w dużym mieście tylko dlatego, że liczy na markowe towary.(n)

 • Wojny magazynowe : Jenny, piekarz i protetyk 7:25

  Brandi ma urodziny. Jarrod zabiera ją na aukcję w Menifee. Darrell liczy na zawarcie korzystnej transakcji, ale potrzebuje wsparcia. Rene nie ustępuje, chcąc zachować twarz.(n)

 • Wojny magazynowe - Teksas : Brytyjska inwazja. Storage Wars Texas, s05e02 7:50

  Handlarze szukają antyków w DeSoto. Z kolei Jenny pomaga Mary osiągnąć zwycięstwo.(n)

 • Wojny magazynowe - Teksas : Kto wróg, kto przyjaciel?. Storage Wars Texas, s05e03 8:20

  Licytujący wracają do Dallas. Jenny próbuje odnaleźć materiały przemysłowe, na które dostała zamówienie. Z kolei Mary jest gotowa zlekceważyć prawo, aby zdobyć wymarzony kontener. Z kolei nowy uczestnik aukcji, David, wprowadza zamęt w trakcie wyceny.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Jedzie pociąg z daleka. Pawn Stars, s13e15 8:50

  W dzisiejszym odcinku do lombardu w Las Vegas trafia zdjęcie Howarda Hughesa z autografem tego słynnego miliardera, pilota i konstruktora lotniczego. Przed sfinalizowaniem transakcji Rick decyduje się sprawdzić autentyczność podpisu na fotografii. Następnie Harrison wycenia karabin wyprodukowany przez Marlin Firearms Co. Później szef lombardu kupuje stary zabawkowy pociąg. Chumlee postanawia poudawać konduktora. Przekonamy się, kiedy Rick położy kres tej zabawie.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Orzeł Biały. Pawn Stars, s13e16 9:15

  W dzisiejszym odcinku w lombardzie w Las Vegas pojawia się polski akcent - odznaczenie, który prawdopodobnie jest Orderem Orła Białego. Ponieważ nie ma czasu na konsultację z ekspertem, Rick musi sam podjąć decyzję, czy kupić ten przedmiot. Następnie Corey i jego przyjaciel oglądają pamiątkową cegiełkę z toru wyścigowego Indianapolis Motor Speedway. Później Chumlee stara się nawarzyć idealnego piwa. Przekonamy się, czy nakłoni Ricka, żeby spróbował napoju.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Prima aprilis. Pawn Stars, s13e17 9:45

  Corey ogląda miecz kawaleryjski z czasów wojny secesyjnej, wyprodukowany przez firmę Tiffany & Co. Później senior rodu Harrisonów ma okazję powspominać, ponieważ do lombardu trafiają pamiątki z holownika "Chowanoc". Dziadek służył na tym statku. W Prima Aprilis Chumlee przegapia okazję, żeby wziąć odwet za wszystkie kawały, których padł ofiarą. Pracownicy lombardu dochodzą do wniosku, że trzeba ustanowić zasady robienia sobie żartów.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Jedi w lombardzie. Pawn Stars, s16e36 10:15

  Tym razem do lombardu w Las Vegas trafia prawdziwa gratka dla fanów "Gwiezdnych wojen" - pierwszy szkic scenariusza z autografem samego George'a Lucasa. Przekonamy się, czy Chumlee i jego szef zdołają nabyć cenną pamiątkę. Następnie Rick ogląda terakotowy medalion z wizerunkiem Benjamina Franklina, jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. Później Chumlee wpada na pomysł otwarcia muzeum, w którym można by wystawiać niektóre przedmioty spoczywające w magazynie.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Wielkie bum. Pawn Stars, s09e01 10:45

  Tym razem bohaterowie programu mają okazję kupić program pierwszych rozgrywek o mistrzostwo NFL, które odbyły się w 1932 roku. Do walki o tytuł najlepszej drużyny największej zawodowej ligi futbolu amerykańskiego stanęły wówczas zespoły Chicago Bears i Portsmouth Spartans. Następnie Rick ogląda paczkę dziesięciodolarówek, która kryje w sobie specjalną bombę z farbą. Jest ona odpalana w razie napadu na bank, by eksplodując, zabarwiła skradzione banknoty. Chumlee i Olivia pracują razem na nocnej zmianie. Wyceniają tandem z lat 60. ubiegłego wieku.(n)

 • Wykute w ogniu : Hunga Munga. Forged in Fire, s03e06 11:15

  Czterej uczestnicy rywalizacji mają za zadanie wykonać ząbkowane ostrze. W finale dwaj najlepsi będą wykuwać hunga munga - legendarną broń o czterech ostrzach. Ich umiejętności ocenią wymagający sędziowie.(n)

 • Wojny magazynowe : Wietrzna aukcja 12:10

  W Desert Hot Springs uczestnicy licytacji zmagają się z trudnymi warunkami pogodowymi. Silny wiatr sprawia, że kupujący z trudem utrzymują się na nogach. Rene i Gunther przeglądają stary magazyn. Brandi i Jarrod są zaskoczeni zawartością swojego. Kenny zaś z impetem wkracza do akcji.(n)

 • Wojny magazynowe : Nie wszystko, co się świeci 12:40

  Nie wszystkim przypada do gustu, że panie z Vegas pojawiają się w Orange w stylu vintage. Casey kupuje obiecujący kontener. Darrell usiłuje sprzedać swój towar Emily, ale godzi się na przyzwoity magazyn.(n)

 • Wojny magazynowe : Złośnica 13:05

  Ivy myśli, że jest komikiem, ale to, co znajduje w magazynie w Stanton, nie jest żartem. Brandi i Jarrod pilnują, by szybko opróżnić swój kontener. Kenny ma pretekst do spotkania z osobowością telewizyjną, dzięki rozrywce w starym stylu.(n)

 • Wojny magazynowe : Kłopoty w Long Beach 13:35

  Aukcja w North Long Beach nie wprawia kupujących w dobry nastrój, ale udaje się złożyć charytatywny datek. Brandi i Jarrod wydają za dużo pieniędzy.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Kochaj i kupuj. Pawn Stars, s09e18 14:00

  Tym razem do lombardu w Las Vegas trafia kawałek historii rock and rolla - kontrakt podpisany przez Elvisa Presleya w 1955 roku, czyli jeszcze zanim piosenkarz stał się sławny. Następnie Chumlee i Corey oglądają dziewiętnastowiecznego winchestera. Później klient przynosi zestaw guzików, które należały ostatniej królowej Francji Marii Antoniny. W dzisiejszym odcinku bohaterowie programu wyceniają też kolekcję japońskich militariów z 1945 roku.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Wypchaj się. Pawn Stars, s09e19 14:25

  Bohaterowie programu mają okazję kupić poszukiwany przez kolekcjonerów model karabinu - pochodzący z drugiej połowy XIX wieku Smith & Wesson Model 320. Wyprodukowano tylko 977 egzemplarzy tej broni, dlatego osiągają one bardzo wysokie ceny. Chumlee i dziadek oglądają zbiór komiksów z serii "Wojownicze żółwie ninja". Zobaczymy, czy starszy pan da się przekonać do inwestycji w historyjki obrazkowe z lat 80. XX wieku. Na nocnej zmianie robi się nieco nieprzyjemnie, gdy klient przynosi kolekcję wypchanych zwierząt.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Jak rakieta. Pawn Stars, s09e20 14:55

  W dzisiejszym odcinku Corey i dziadek mają okazję kupić zabytkową broń, która ze względu na swoje niewielkie rozmiary była chętnie noszona przez kobiety. Następnie do lombardu trafia dziewiętnastowieczny zegarek kieszonkowy, na którym wygrawerowano słowo "dziękuję". Był to prezent weterana wojny secesyjnej dla towarzysza, który uratował mu życie. Później Rick i jego ojciec oglądają kolekcję pamiątek związanych z samolotami Boeing.(n)

 • Wykute w ogniu : Włócznia na dziki. Forged in Fire, s03e07 15:20

  Czterej uczestnicy muszą wykonać swoją popisową broń ze stali pozyskanej ze zbroi. Po ciężkiej rundzie testów dwaj najlepsi mają pięć dni na stworzenie historycznej broni używanej zarówno do walki, jak i polowań - włóczni na dziki.(n)

 • Wykute w ogniu : Xiphos. Forged in Fire, s03e08 16:15

  Najpierw uczestnicy rywalizacji pozyskują stal ze sprzętu budowlanego. Po rundzie testów i eliminacji dwaj najlepsi kowale muszą odtworzyć klasyczny grecki miecz używany do walki w bliskim zwarciu.(n)

 • Ludzie gór : Nikt nie jest wyspą. Mountain Men, s05e04 17:10

  Tom wzywa posiłki na ratunek. Z kolei Morgana czeka wyczerpująca walka o przetrwanie, którą musi rozegrać na potężnym mrozie. Ojciec zaś podejmuje ryzyko dla dobra swojej rodziny.(n)

 • Ludzie gór : Kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. Mountain Men, s05e05 18:10

  Eustace dokonuje przełomu w swoim biznesie drzewnym. Z kolei do Morgana wreszcie uśmiecha się los.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Brudne skarpety. Pawn Stars, s09e17 19:05

  W dzisiejszym odcinku bohaterowie programu mają okazję obcować ze sztuką - do lombardu w Las Vegas trafiają bowiem cztery oryginalne obrazy Andy'ego Warhola. Później Rick i Corey oglądają piłeczkę bejsbolową, na której widnieją podpisy siedmiu słynnych zawodników. Wśród nich są autografy sportowców zamieszanych w głośną aferę korupcyjną z 1919 roku - Black Sox Scandal. Polegała ona na sprzedaży meczów w ramach rozgrywek World Series przez graczy Chicago White Sox. Na nocnej zmianie Chumlee i Olivia muszą wycenić okulary przeciwsłoneczne, których oprawki są wykonane z 10-karatowego złota.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Kochaj i kupuj. Pawn Stars, s09e18 19:35

  Tym razem do lombardu w Las Vegas trafia kawałek historii rock and rolla - kontrakt podpisany przez Elvisa Presleya w 1955 roku, czyli jeszcze zanim piosenkarz stał się sławny. Następnie Chumlee i Corey oglądają dziewiętnastowiecznego winchestera. Później klient przynosi zestaw guzików, które należały ostatniej królowej Francji Marii Antoniny. W dzisiejszym odcinku bohaterowie programu wyceniają też kolekcję japońskich militariów z 1945 roku.(n)

 • Starożytni kosmici : Łącznik z Syriusza. Ancient Aliens, s12e04 20:00

  Próba odpowiedzi na pytanie, czy w przeszłości Ziemię odwiedzili obcy z Syriusza B. Istnieje teoria, że przekazali oni wiedzę o cywilizacji siedliskom ludzkim oddalonym od siebie o tysiące mil. Możliwe, że pozostawili wskazówkę w postaci słowa, które powtarza się we wszystkich językach.(n)

 • Starożytni kosmici : Relikty Roswell. Ancient Aliens, s12e24 21:00

  Poszukiwania śladów, które kosmici zostawiali na Ziemi przez ostatnie 75 milionów lat - od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po Amerykę współcześnie. Zaprezentowane będą historyczne dokumenty i dzieła sztuki sugerujące spotkania z pozaziemską cywilizacją. Twórcy uporządkują też doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadać ich wpływ, zwłaszcza na rozwój techniki.(n)

 • Niewyjaśnione tajemnice świata: Podziemny świat 22:00

  Odkrycia podziemnych budowli, tj. miasta Derinkuyu oraz hypogeum na Malcie potwierdzają to, że ludzkość wciąż nie zna naszej historii i przeszłości.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Jedi w lombardzie. Pawn Stars, s16e36 23:00

  Tym razem do lombardu w Las Vegas trafia prawdziwa gratka dla fanów "Gwiezdnych wojen" - pierwszy szkic scenariusza z autografem samego George'a Lucasa. Przekonamy się, czy Chumlee i jego szef zdołają nabyć cenną pamiątkę. Następnie Rick ogląda terakotowy medalion z wizerunkiem Benjamina Franklina, jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. Później Chumlee wpada na pomysł otwarcia muzeum, w którym można by wystawiać niektóre przedmioty spoczywające w magazynie.(n)

 • Gwiazdy lombardu : Wielkie bum. Pawn Stars, s09e01 23:30

  Tym razem bohaterowie programu mają okazję kupić program pierwszych rozgrywek o mistrzostwo NFL, które odbyły się w 1932 roku. Do walki o tytuł najlepszej drużyny największej zawodowej ligi futbolu amerykańskiego stanęły wówczas zespoły Chicago Bears i Portsmouth Spartans. Następnie Rick ogląda paczkę dziesięciodolarówek, która kryje w sobie specjalną bombę z farbą. Jest ona odpalana w razie napadu na bank, by eksplodując, zabarwiła skradzione banknoty. Chumlee i Olivia pracują razem na nocnej zmianie. Wyceniają tandem z lat 60. ubiegłego wieku.(n)

 • Wojny magazynowe : Weekend u Barry'ego 23:55

  W Koreatown Kenny'ego ogarnia nostalgia, więc przyprowadza starego przyjaciela. Niespodziewanie Brandi i Jarrod poprawiają swoje zyski. Ivy wytrzymuje w dużym mieście tylko dlatego, że liczy na markowe towary.(n)

Lista stacji