×

Wyszukaj artykuł

Program tvHBO program TV. Program telewizyjny HBO na dziś, jutro i weekend

 • Julie i Julia 3:55

  Oparty na autentycznych wydarzeniach i zrealizowany na podstawie mówiącej o nich książki film "Julie i Julia" to lekka, zabawna i świetnie zagrana produkcja z nagrodzoną Złotym Globem Meryl Streep oraz Amy Adams w rolach tytułowych. Druga z wymienionych aktorek wciela się tu w postać blisko trzydziestoletniej Julie Powell, która pracuje jako urzędniczka. Jest jednak znudzona i zmęczona codzienną rutyną. Młoda bohaterka obrazu "Julie i Julia" czuje, że nie ma żadnych perspektyw na przyszłość. Świadomość ta mocno ją przytłacza, zwłaszcza że jej znajomi są ludźmi sukcesu. Wszystkim przyjaciółkom dobrze się powodzi i wydaje się, że tylko ona utknęła w martwym punkcie. Julie szuka więc zajęcia, które pozwoliłoby jej wyrazić siebie. W końcu pewnego dnia wpada na karkołomny pomysł. Postanawia połączyć umiejętność lekkiego pisania ze swoimi zdolnościami kulinarnymi i wypróbować wszystkie przepisy z bestsellerowej książki kucharskiej Julii Child "Mastering the Art of French Cooking", a swoje wysiłki i osiągnięcia opisać na blogu. Grana przez Meryl Streep Julia Child nadal jest wielkim amerykańskim autorytetem kulinarnym. Sztuki gotowania uczyła się w latach 50. w prestiżowej szkole Le Cordon Bleu w Paryżu. W tym, co robiła, wspierał ją mąż. Imienniczka słynnej mistrzyni kuchni, Julie Powell, odkrywa, że ma z nią wiele wspólnego. Na swoim blogu regularnie dzieli się z internautami kulinarnymi doświadczeniami. Okazuje się, że zaczyna on bić rekordy popularności. Zajęta wykonywaniem zadania młoda bohaterka filmu "Julie i Julia" zapomina jednak o swoich bliskich. Może to negatywnie odbić na jej małżeństwie.(n)

 • Zła mamusia 6:00

  Melanie (Jessica Morris) dostaje awans i staje w obliczu zupełnie nowych obowiązków w pracy. Postanawia w związku z tym zatrudnić osobistą asystentkę. Do gustu przypada jej błyskotliwa Phoebe (Ashlynn Yennie). Nie ma jednak pojęcia, że kobieta nie jest z nią do końca szczera i zataja prawdziwy powód, dla którego zgłosiła swoją kandydaturę. Tak naprawdę Phoebe planuje wyrafinowaną zemstę i wciąga w to Carol (Dee Wallace), matkę Melanie.(n)

 • Kraina lodu 2 7:30

  "Kraina lodu 2" to długo wyczekiwana, zwłaszcza przez najmłodszych widzów, kontynuacja wielkiego kinowego przeboju z 2013 roku. Za kamerą tej części stanęli ponownie Chris Buck i Jennifer Lee. Promująca film piosenka "Into the Unknown" w wykonaniu grupy Panic! at the Disco otrzymała nominację do Oscara. W polskiej wersji językowej przebój "Chcę uwierzyć snom" wykonuje Katarzyna Łaska. Główna bohaterka "Krainy lodu 2", Elsa, słyszy pewnego dnia tajemniczy głos. Wkrótce wychodzi na jaw, że królestwo Arendelle znajduje się w olbrzymim niebezpieczeństwie. Za radą Trolli Elsa wraz z siostrą Anną, bałwanem Olafem, ukochanym Kristoffem i reniferem Svenem udaje się do Zaklętej Puszczy. Tam kryje się bowiem prawda o przeszłości królestwa i źródle mocy jego władczyni. W polskiej wersji językowej głosu bohaterom "Krainy lodu 2" użyczyli m.in. Lidia Sadowa, Anna Cieślak, Paweł Ciołkosz oraz muzyk Czesław Mozil. Premiera nad Wisłą odbyła się 22 listopada 2019 roku. Animacja reżyserskiego duetu Jennifer Lee/Chris Buck bazuje na sprawdzonych patentach, które sześć lat wcześniej przyniosły jej twórcom dwa Oscary. Pomimo niewątpliwych trudności w dorównaniu oryginałowi młodzi odbiorcy z pewnością i tak będą zachwyceni.(n)

 • Rajskie wzgórza 9:10

  Uma (Emma Roberts) zostaje wysłana do szkoły z internatem "Paradise Hills", prowadzonej przez Księżną (Milla Jovovich). Położona na śródziemnomorskiej wyspie placówka ma jedną misję - wykorzenić z młodych dziewcząt, pochodzących z dobrych domów, wszelkie złe nawyki. W tym celu uczennice biorą udział w najróżniejszych zajęciach, obejmujących lekcje dobrych manier, tańca i śpiewu. Muszą także przestrzegać ścisłej diety. Dyrektorka gwarantuje, że wystarczą zaledwie dwa miesiące, by jej podopieczne stały się wzorem do naśladowania. Chociaż początkowo Umie trudno przyzwyczaić się do nowej szkoły, udaje jej się nawiązać przyjaźń z kilkoma rówieśnicami, Yu (Awkwafina), Amarną (Eiza Gonzalez) i Chloe (Danielle McDonald). Z czasem jednak zaczyna dostrzegać, że przypominająca raj wyspa to tak naprawdę mroczne miejsce, a jej samej grozi straszliwe niebezpieczeństwo.(n)

 • To znowu ty 10:45

  Komedia "To znowu ty" w zabawny sposób traktuje o trudnych kobiecych relacjach, a zwłaszcza o zatargach sprzed lat. Atutem filmu jest żeńska część obsady. W głównej roli wystąpiła Kristen Bell ("Złe mamuśki", "Chłopaki też płaczą"). Na ekranie pojawiają się także Sigourney Weaver (cała seria o Obcym, trzy nominacje do Oscara) i Jamie Lee Curtis ("Królowe krzyku", "Prawdziwe kłamstwa", na koncie dwa Złote Globy. "To znowu ty" - takie słowa wypowiada Marni (Kristen Bell), atrakcyjna specjalistka od PR, która przyjeżdża w rodzinne strony na ślub brata. Z przerażeniem odkrywa, że jego narzeczoną jest Joanna (Odette Yustman), która w szkole średniej znęcała się nad nią na różne sposoby. Will (James Wolk) świata nie widzi poza swoją wybranką, a ta udaje, że nie pamięta swojej dawnej ofiary. Marni jest zdeterminowana, by pokazać wszystkim - a zwłaszcza bratu - kim naprawdę jest panna młoda. W tle zatargu głównych bohaterek "To znowu ty" rozgrywa się jeszcze jeden konflikt. Na uroczystość przybywa ciotka Willa i Marni, Ramona (Sigourney Weaver). Kobieta od wielu lat żyje w niezgodzie z matką rodzeństwa, Gail (Jamie Lee Curtis).(n)

 • Małe kobietki 12:30

  Melodramat "Małe kobietki" z 2019 roku to już siódma filmowa adaptacja słynnej dziewiętnastowiecznej powieści Louisy May Alcott pod tym samym tytułem, opowiadającej o życiu czterech sióstr z Concord w stanie Massachusetts. Obraz Grety Gerwig miał swoją premierę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku 7 grudnia 2019 roku. Wśród licznych wyróżnień otrzymał sześć nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu, najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Saoirse Ronan), najlepszej aktorki drugoplanowej (Florence Pugh) oraz najlepszego scenariusza adaptowanego. Złotą statuetkę przyznano Jacqueline Durran za najlepsze kostiumy. Akcja produkcji "Małe kobietki" rozgrywa się w Ameryce w latach 60. XIX wieku. Pod nieobecność walczącego na froncie wojny secesyjnej męża Marmee March stara się jak najlepiej wychować dorastające córki. Każda z nich ma inną osobowość i inne pragnienia, zwłaszcza niezależna Jo - początkująca pisarka, która z charakterystyczną dla siebie energią i nieustępliwością realizuje wyznaczone cele. Dziewczęta robią wszystko, by urozmaicić sobie naznaczone brakiem pieniędzy życie, zarażając wszystkich dookoła niezwykłym entuzjazmem. "Małe kobietki" w wersji Grety Gerwig zyskały bardzo pozytywne recenzje krytyków. Po raz kolejny okazało się, że niektóre historie są naprawdę ponadczasowe. Reżyserka i autorka scenariusza doskonale zaadaptowała powieść na potrzeby współczesnego odbiorcy i przedstawiła dążenie kobiet do prawa głosu w XIX wieku. Uwagę zwracają również charakterystyczne, pełne kolorów kostiumy, podkreślające indywidualność i charakter kreowanych przez aktorki postaci.(n)

 • Acasa, mój dom 14:45

  Rodzina Enache od dwudziestu lat mieszka na dzikich terenach bukaresztańskiej delty, nieopodal opuszczonego zbiornika wodnego. Ich życie jest ściśle związane z naturą. Zdobywają pożywienie, łowiąc rękami ryby w jeziorze, przy którym znajduje się ich chata. Starają się też trzymać z daleka od wynalazków cywilizacji. Wszystko się zmienia, kiedy w delcie powstaje park narodowy. Rodzina nie ma innego wyjścia i musi przenieść się do miasta. Dostosowanie się do nowych warunków jest dla wszystkich, zarówno dla rodziców, jak i dziewięciorga dzieci, bardzo trudne. Podejmują wysiłek, by utrzymać między sobą dobre stosunki. Okazuje się jednak, że miasto wpływa na ich poglądy i zmusza do rozważań o swojej przyszłości.(n)

 • Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem . Last Week Tonight With John Oliver 7, s07e26 16:10

  John Oliver, jedna z najbarwniejszych postaci amerykańskiej telewizji, zaprasza na siódmy sezon show, w którym prezentuje swój punkt widzenia i komentuje wydarzenia minionego tygodnia. Porusza kwestie, które angażują uwagę wszystkich mieszkańców USA, stosuje cięte riposty i z angielskim dystansem rozbawia widzów.(n)

 • Praziomek 16:45

  "Praziomek" to animowany film przygodowy z 2019 roku w reżyserii Chrisa Butlera. Produkcja, podobnie jak poprzedni obraz tego twórcy, "ParaNorman", otrzymała nominację do Oscara. W oryginalnej wersji głosów postaciom użyczyli m.in. Hugh Jackman, Zoe Saldana, Emma Thompson i Zach Galifianakis. Polską wersję dźwiękową uświetniają Piotr Adamczyk, Krzysztof Banaszyk, Monika Krzywkowska i Maria Pakulnis. Animacja została zrealizowana techniką poklatkową. Na uwagę zasługują dopracowane do perfekcji modele postaci oraz bogata w detale scenografia. Akcja filmu "Praziomek" rozpoczyna się w XIX wieku. Brytyjski arystokrata i podróżnik, sir Lionel Frost, marzy o dołączeniu do elitarnego londyńskiego klubu odkrywców. Na razie jednak jest obiektem drwin w swoim środowisku. Pewnego dnia odbiera jednak tajemniczy list, który daje mu nadzieję na odnalezienie najbliższego przodka człowieka, Wielkiej Stopy. Frost bezzwłocznie wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej na spotkanie z przeznaczeniem.(n)

 • Patria 18:20

  Bittori i Arantxy cieszą się, ponieważ wszystko zaczyna układać się po ich myśli. Joxian coraz częściej myśli o pojednaniu. Tuż przed śmiercią Txato ludzie Joxe Mariego przeprowadzili kilka ataków.(n)

 • Doom Patrol 19:15

  Dannyzeni urządzają na dworze huczną imprezę. Zamierzają w ten sposób ocalić przemienioną w cegłę Danny. Dorothy pragnie włączyć się w zabawę i poczuć się dorosłą. W środku przyjęcia Rita zwraca się z pewną ryzykowną prośbą do Flex Mentallo.(n)

 • Opowieść wigilijna 20:10

  Ebenezer Scrooge to skąpy i zgorzkniały kupiec, który nie lubi ludzi i gardzi świętami Bożego Narodzenia. W czasie Wigilii mężczyznę nawiedzają aż trzy duchy, które ukazują mu przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość. Zjawy prezentują to, co się wydarzy, jeśli Ebenezer się nie zmieni. Za kamerą nowej wersji kultowej opowieści o duchach i psychice chciwego człowieka stanął, nominowany do Oscara, Steven Knight. Trzyczęściowa niekonwencjonalna adaptacja dzieła Charlesa Dickensa z Guy'em Pearcem w roli przerażającego Scrooge'a.(n)

 • Tacy właśnie jesteśmy 21:10

  Relacje wśród przyjaciół ulegają pogorszeniu. Ma to związek z wrogością, jaką niektórzy z nich żywią wobec pułkownik Wilson. Nastolatkowie sądzą, że to ona jest winna tragedii, która tak destrukcyjnie wpłynęła na mieszkańców bazy. Danny spędza coraz więcej czasu zastanawiając się, kim właściwie jest. Akt niesubordynacji Richarda nie pozostawia Wilson wyboru. Przed nią niełatwa decyzja.(n)

 • Ucieczka z Pretorii 22:20

  Australijsko-brytyjsko-amerykańska koprodukcja "Ucieczka z Pretorii" z 2020 roku opowiada historię ucieczki trzech więźniów politycznych w RPA w 1979 roku. Pierwowzorem dla twórców stała się książka "Inside Out: Escape from Pretoria Prison" autorstwa Tima Jenkina, jednego ze zbiegów. Za kamerą stanął Francis Annan, reżyser dramatu "Woyzeck". W głównych rolach obsadził znanego z roli Harry'ego Pottera Daniela Radcliffe'a i gwiazdę serialu "The Punisher" Daniela Webbera. Zdjęcia do filmu "Ucieczka z Pretorii" były realizowane m.in. w Adelajdzie w Australii Południowej. Akcja thrillera "Ucieczka z Pretorii" rozgrywa się w RPA pod koniec lat 70. XX wieku, kiedy to Tim Jenkin i Stephen Lee, członkowie obalonego Afrykańskiego Kongresu Narodowego, trafiają do aresztu. Za działalność przeciwko apartheidowi zostają skazani na wieloletnie więzienie i skierowani do zakładu karnego w Pretorii. Tam szybko orientują się, że jeśli chcą przeżyć, muszą uciec z niewoli. Jenkin wpada na pomysł, by skopiować klucze otwierające zamki w całym budynku. Rozpoczyna się ryzykowna akcja.(n)

Lista stacji