Program tvHBO program TV. Program telewizyjny HBO na dziś, jutro i weekend

 • Nie ma nas w domu 2:10

  "Nie ma nas w domu" to nominowana do nagrody BAFTA jedna z najnowszych produkcji Kena Loacha, reżysera hitów "Ja, Daniel Blake" czy "Rozbitkowie". To wyjątkowy obraz, w którym wielu widzów może przejrzeć się jak w lustrze. Jego twórca przedstawia codzienne problemy, z którymi boryka się przeciętna rodzina. Skupia się na bezsilności głównych postaci, które, jak napisał jeden z krytyków - "nic nie mogą zrobić, aby sobie pomóc. Im bardziej walczą o zmianę okoliczności, tym gorsze są te okoliczności". Bohaterowie filmu "Nie ma nas w domu", Ricky, jego żona Abby, córka Lizy Jae oraz syn Seb, mieszkają w Newcastle. Wskutek kryzysu rodzice jakiś czas temu stracili wszystkie oszczędności. Abby pracuje jako opiekunka starszych i niedołężnych osób. Ricky podejmuje ryzyko i zaczyna działać jako niezależny kurier. Początkowo wydaje się, że pozwoli to podreperować domowy budżet, ale szybko okazuje się, że firma, z którą się związał, wykorzystuje ludzi i każe im pracować ponad ich siły. Problemy Ricky'ego odbijają się na jego bliskich. "Nie ma nas w domu" to przejmujący obraz coraz częstszego współczesnego zjawiska - wyzysku pracowników. Ken Loach akcentuje również wartości rodzinne, które w obecnych czasach, gdy społeczeństwa skupione są głównie na pracy i walce o utrzymanie się, są mocno zachwiane. W głównych rolach w filmie "Nie ma nas w domu" wystąpili Kris Hitchen i Debbie Honeywood. Partnerują im młodzi Rhys Stone i Katie Proctor.(n)

 • American Beauty 3:55

  "American Beauty" to kinowy debiut Sama Mendesa, późniejszego twórcy "Drogi do szczęścia", "Skyfall", "Spectre". Dzięki niemu reżyser przebojem dostał się do światowej czołówki reżyserów. Obraz zdobył pięć Oscarów: dla najlepszego filmu, aktora pierwszoplanowego Kevina Spaceya, reżysera Sama Mendesa, za scenariusz oryginalny i zdjęcia. Bohaterem "American Beauty" jest 42-letni pracownik agencji rekamowej Lester (w tej roli rewelacyjny Kevin Spacey), który przeżywa kryzys wieku średniego. Ma dość swojego dostatniego i uporządkowanego życia u boku odnoszącej sukcesy żony Carolyn (Annette Bening) oraz pogrążonej w depresji dorastającej córki, Jane (Thora Birch). Pewnego dnia poznaje przyjaciółkę nastolatki - uwodzicielską, pozbawioną zahamowań Angelę, która marzy o karierze modelki. Dziewczyna robi duże wrażenie na Lesterze, który zaczyna rozpaczliwie jej pożądać i snuć erotyczne fantazje. Decyduje się zmienić swoje życie. Zaczyna od ćwiczeń fizycznych. Niebawem rezygnuje z pracy... "American Beauty" to słodko-gorzka, mądra, a zarazem zabawna, opowieść o przeciętnym mężczyźnie w średnim wieku, dla którego spotkanie lolitki staje się impulsem do zmian. Równie ważne jak motyw główny są wątki poboczne, która składają się na gorzki obraz amerykańskiej klasy średniej.(n)

 • Zagadki Hailey Dean: Śmierć na receptę 6:00

  Hailey Dean (Kellie Martin), psycholożka i była prokurator, postanawia pomóc przyjacielowi, detektywowi Garlandowi Fincherowi (Viv Leacock) w niełatwym dochodzeniu. W jednym ze szpitali w Atlancie dochodzi do morderstw. Główną podejrzaną jest dziewczyna Finchera, doktor Meghan Phillips (Alvina August). Wkrótce pojawia się jeszcze więcej potencjalnych sprawców. Hailey, znawczyni ludzkich charakterów, szybko trafi na ślad zabójcy. Ten jednak postanawia pozbyć się dociekliwej kobiety. Film jest kolejną częścią serii opowiadającej o śledztwach inteligentnej pani psycholog.(n)

 • Paskudy. UglyDolls 7:25

  Kanadyjski film animowany "Paskudy. UglyDolls" stanowi adaptację opowiadania Roberta Rodrigueza, który również jest producentem obrazu. Bohaterowie to pluszowe zabawki stworzone przez Davida Horvatha i Sun-Min Kim. Reżyserem produkcji jest zmarły w 2020 roku Kelly Asbury, twórca m.in. "Shreka 2" i "Gnomea i Julii". W polskiej wersji językowej możemy usłyszeć: Karolinę Czarnecką (Moxy), Piotra Bajtlika (Lou), Olgę Szomańską (Mandy), Krzysztofa Szczepaniaka (Fuksio) i Kamila Bednarka (Szpenio). Akcja animacji "Paskudy. UglyDolls" rozgrywa się w niezwykłym miejscu, Paskudowie, do którego trafiają zabawki z wadami fabrycznymi. Większość jest zadowolona ze swojego życia, jednak Moxy wciąż wierzy, że pewnego dnia stanie się ukochaną przytulanką jakiegoś dziecka. W końcu, wiedziona ciekawością, wyrusza z przyjaciółmi w podróż i dociera do miasteczka, w którym znajduje się osobliwa akademia, gdzie prowadzone są kursy dla ładnych lalek. Moxy postanawia za wszelką cenę się zmienić.(n)

 • Wielkie uwodzenie 8:50

  Sympatyczny i pełen humoru sytuacyjnego film "Wielkie uwodzenie" jest wyjątkowo udanym remakiem francuskiej komedii o tym samym tytule z 2003 roku. Akcja obrazu toczy się w podupadłym miasteczku portowym Tickle Head w Nowej Funlandii, gdzie życie toczy się bardzo powoli. Jednym z jego mieszkańców jest Murray French (Brendan Gleeson), któremu dni upływają na sączeniu trunków i wspominaniu przeszłości. Niespodziewanie Tickle Head otrzymuje szansę na rozwój. Pewna korporacja decyduje się bowiem na terenie miasteczka wybudować fabrykę petrochemiczną. Zanim jednak ona stanie, muszą zostać spełnione warunki zawarte w umowie. Jednym z nich jest konieczność zatrudnienia przez władze miasta lekarza. Problem w tym, że trudno znaleźć osobę, która poświęciłaby karierę dla praktyki w Tickle Head. Tymczasem los po raz drugi uśmiecha się do bohaterów filmu "Wielkie uwodzenie". Do miasteczka przybywa młody chirurg Paul Lewis (Taylor Kitsch). Mężczyzna został zatrzymany na lotnisku podczas kontroli celnej. W zamian za osiedlenie się na miesiąc w Tickle Head jego występek ma zostać zapomniany. Teraz należy tylko sprawić, by lekarz zakochał się w miasteczku i zechciał zostać w nim jak najdłużej. Mieszkańcy robią więc wszystko, aby go oczarować. A gdy miesiąc dobiega końca, French postanawia sięgnąć do starych sprawdzonych metod. Kluczem do sukcesu ma być atrakcyjna Kathleen (Liane Balaban).(n)

 • Niezwykłe lato z Tess 10:45

  Holendersko-niemiecki komediodramat "Niezwykłe lato z Tess" to całkiem udana adaptacja książki Anny Woltz pod tym samym tytułem. Za kamerą stanął Steven Wouterlood, dla którego jest to pełnometrażowy debiut reżyserski. W lipcu 2019 roku obraz "Niezwykłe lato z Tess" znalazł się na krótkiej liście dziewięciu filmów rywalizujących o holenderską kandydaturę do Oscara. Nie został jednak ostatecznie wybrany. Zwyciężył za to w kategorii Deutsches Kinderhilfswerk - Special Mention podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Główny bohater "Niezwykłego lata z Tess", Sam, spędza wakacje z rodziną na holenderskiej wyspie. Wyjazd bardzo go rozczarowuje. Jego starszy brat łamie nogę, mama ma migreny, a ojciec nie jest w stanie zapewnić mu ciekawej rozrywki. Kiedy chłopiec postanawia poćwiczyć życie w pojedynkę, poznaje ekscentryczną jedenastolatkę, Tess. Dziewczyna na pewno nie pozwoli mu się nudzić tego lata.(n)

 • Stalowy gigant 12:10

  "Stalowy gigant" to amerykański film animowany z elementami science fiction z 1999 roku, wyprodukowany przez Warner Bros. Obraz jest debiutem reżyserskim Brada Birda, twórcy nagrodzonych Oscarami hitów "Iniemamocni" i "Ratatuj". Scenariusz został oparty na powieści "The Iron Man" Teda Hughesa z 1968 r. Ścieżkę dźwiękową skomponował Michael Kamen, a utwory wykonali muzycy z Czeskiej Filharmonii. Film był nominowany m.in. do BAFT-y i Saturna oraz zdobył dziewięć nagród Annie. Obecnie zaliczany jest do klasyki animacji. Akcja produkcji "Stalowy gigant" rozgrywa się w 1957 roku, w czasach zimnej wojny. Dziewięcioletni Hogart, który interesuje się kosmitami, odkrywa, że z nieba do pobliskiego jeziora spadł wielki robot. Chłopcu udaje się wyłowić olbrzyma i ukryć go w składzie rupieci. Jego nowy przyjaciel z czasem uczy się ludzkiej mowy. Agent rządowy Kent, który dowiaduje się o istnieniu tajemniczego przybysza, uważa, że może stanowić on poważne zagrożenie. Postanawia go unieszkodliwić.(n)

 • Jumanji: Następny poziom 13:35

  "Jumanji: Następny poziom" to widowiskowy sequel kinowego przeboju z 2017 roku "Jumanji: Przygoda w dżungli". Oba filmy stanowią nawiązanie do znanej produkcji sprzed lat z Robinem Williamsem, Kirsten Dunst i Bonnie Hunt w rolach głównych. Za kamerą stanął Jake Kasdan, współtwórca nominowanej do Złotego Globu piosenki do filmu "Idź twardo: Historia Deweya Coxa". W główne postacie w obrazie "Jumanji: Następny poziom" wcielili się znani z poprzedniej części Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart i Karen Gillan. Podczas przerwy świątecznej bohater filmu "Jumanji: Następny poziom", niepewny siebie Spencer, ponownie sięga po konsolę i wraca do pełnego przygód świata Jumanji. Martha, Bethany i Fridge natychmiast wkraczają do akcji, wcielając się w zupełnie nowe role. Jako łowca przygód Smolder Bravestone, wojowniczka Ruby Roundhouse, Mysz i profesor Sheldon Oberon przemierzają dżunglę, pustynię i niebezpieczne górskie pasma. Ich głównym wrogiem staje się pewien przebiegły złoczyńca.(n)

 • Gwiazdka reporterki 15:40

  "Gwiazdka reporterki" to amerykańska komedia romantyczna zrealizowana w świątecznym klimacie. Za kamerą stanęła Jill Carter, współtwórczyni seriali "Firma" oraz "Piękna i bestia". Scenariusz napisał specjalizujący się w telewizyjnych produkcjach Michael J. Murray. W głównej roli możemy oglądać Tiyę Sircar, która oprócz kreacji w telewizyjnych sitcomach ma na swoim koncie również występy w takich pełnometrażowych hitach jak "Znów mam 17 lat", "Stażyści" czy "To tylko seks". Bohaterka produkcji "Gwiazdka reporterki", reporterka Jennifer Clarke, chce odkryć prawdziwe znaczenie świąt Bożego Narodzenia. Podejmuje incognito pracę sprzedawczyni w domu towarowym w okresie od Czarnego Piątku do samej Wigilii. Nowe wyzwanie okazuje się przełomowym w jej życiu. Nie tylko zmienia całkowicie nastawienie do wielu spraw, ale również znajduje nową miłość.(n)

 • American Beauty 17:10

  "American Beauty" to kinowy debiut Sama Mendesa, późniejszego twórcy "Drogi do szczęścia", "Skyfall", "Spectre". Dzięki niemu reżyser przebojem dostał się do światowej czołówki reżyserów. Obraz zdobył pięć Oscarów: dla najlepszego filmu, aktora pierwszoplanowego Kevina Spaceya, reżysera Sama Mendesa, za scenariusz oryginalny i zdjęcia. Bohaterem "American Beauty" jest 42-letni pracownik agencji rekamowej Lester (w tej roli rewelacyjny Kevin Spacey), który przeżywa kryzys wieku średniego. Ma dość swojego dostatniego i uporządkowanego życia u boku odnoszącej sukcesy żony Carolyn (Annette Bening) oraz pogrążonej w depresji dorastającej córki, Jane (Thora Birch). Pewnego dnia poznaje przyjaciółkę nastolatki - uwodzicielską, pozbawioną zahamowań Angelę, która marzy o karierze modelki. Dziewczyna robi duże wrażenie na Lesterze, który zaczyna rozpaczliwie jej pożądać i snuć erotyczne fantazje. Decyduje się zmienić swoje życie. Zaczyna od ćwiczeń fizycznych. Niebawem rezygnuje z pracy... "American Beauty" to słodko-gorzka, mądra, a zarazem zabawna, opowieść o przeciętnym mężczyźnie w średnim wieku, dla którego spotkanie lolitki staje się impulsem do zmian. Równie ważne jak motyw główny są wątki poboczne, która składają się na gorzki obraz amerykańskiej klasy średniej.(n)

 • Hiszpańska księżniczka 19:10

  Katarzyna nie może zajść w ciążę. Zamartwia się uczuciem, jakim Henryk obdarza syna z nieprawego łoża. Kardynał Wolsay wbrew woli królowej snuje plany wydania za mąż jej córki z francuskim delfinem. Władca popiera ten pomysł. Katarzyna rozważa więc związek Marii z hiszpańskim monarchą.(n)

 • Romulus 20:10

  VIII p.n.e. Królestwo Alby mierzy się z suszą. Odprawione obrzędy nie pozostawiają wątpliwości, że bogowie mszczą się na władcy Trzydziestu Plemion i dlatego nie zsyłają deszczu. Numitor musi opuścić więc swoje ziemie. Następcami tronu są dwaj bracia, Enitos oraz Jemos.(n)

 • Romulus 21:10

  VIII p.n.e. Opowieść o Romulusie i jego bracie bliźniaku, Remusie, oczami Iemosa (Andrea Arcangeli), Wirosa (Francesco Di Napoli) oraz młodej westalki Ilii (Marianna Fontana). Bohaterowie są naznaczeni zarówno samotnością, przemocą, jak i śmiercią. Postanawiają jednak aktywnie kształtować swoje przeznaczenie, walcząc z losem i brutalnym światem, w jakim przyszło im żyć. Nad powstawaniem nowego społeczeństwa sprawuje pieczę opiekuńcza postać kobieca. Zaskakująca i niepowtarzalna opowieść o pochodzeniu Rzymu.(n)

 • Na noże 22:00

  Komedia kryminalna "Na noże" opowiada o detektywie prowadzącym śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci znanego pisarza. Obraz Riana Johnsona miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto 7 września 2019 roku. Zyskał uznanie krytyków, przynosząc dochód w wysokości ponad 311 mln dolarów. Został również wyróżniony jedną nominacją do Oscara (za scenariusz oryginalny) oraz trzema do Złotego Globu. Jedna z nich trafiła do grającego główną rolę Daniela Craiga. Twórca filmu "Na noże" inspirował się klasycznymi dreszczowcami, takimi jak "Morderstwo w Orient Expressie", "Pęknięte zwierciadło" czy "Śmiertelna pułapka". Akcja produkcji "Na noże" rozpoczyna się w momencie znalezienia zwłok autora powieści kryminalnych Harlana Thrombeya. Dociekliwy detektyw Benoit Blanc ma przeprowadzić dochodzenie w tej sprawie. W kręgu podejrzanych znajdują się goście niedawnej imprezy urodzinowej denata oraz jego służąca. Blanc zamyka ich wszystkich w luksusowej willi i prowadzi niekonwencjonalne działania. Wkrótce poznaje pilnie skrywane sekrety rodziny.(n)

Lista stacji

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO