×

Wyszukaj artykuł

Program tvHBO 2 program TV. Program telewizyjny HBO 2 na dziś, jutro i weekend

 • Mój przyjaciel Ufik 15:45

  "Mój przyjaciel Ufik" to historia chłopca, który znajduje w kosmosie niezwykłego kompana. Reżyserem animacji jest Eric Tosti, scenarzysta przebojowych "Kumpli z dżungli". Film odniósł sukces kasowy zarówno we Francji, jak i w innych krajach. W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in. Karol Kwiatkowski (Willy), Tomasz Borkowski (Ziom), Przemysław Sadowski (tata) i Marta Król (mama). W wyniku splotu niezwykłych wydarzeń główny bohater "Mojego przyjaciela Ufika", dziesięcioletni Willy, trafia na obcą planetę. Tu spotyka poruszające się na ośmiu łapach niesforne i urocze stworzenie. Ufik szybko zaprzyjaźnia się z chłopcem i chce pomóc mu znaleźć drogę powrotną do domu. Przy okazji przeżywają razem wiele zwariowanych przygód.(n)

 • Rocketman 17:15

  "Rocketman" to poruszająca biografia jednego z najpopularniejszych piosenkarzy pop, Eltona Johna. W dramacie Dextera Fletchera, producenta "Bohemian Rhapsody", usłyszymy wszystkie największe przeboje twórcy "Candle in the Wind" w nowych aranżacjach, stworzonych specjalnie na potrzeby filmu. W roli głównej występuje Taron Egerton, którego zasugerował reżyserowi sam Elton John. Okazuje się, że intuicja artysty była słuszna - aktor za swoją kreację został nagrodzony Złotym Globem. Piosenka "I'm Gonna Love Me Again" w wykonaniu Eltona Johna i Tarona Egertona była nominowana do Oscara. "Rocketman" ukazuje niezwykłą przemianę utalentowanego chłopaka z angielskiego miasteczka w światową gwiazdę - ze wszystkimi blaskami i cieniami tej oszałamiającej kariery. Reginald Dwight, po latach znany jako Elton John, od wczesnego dzieciństwa zachwyca swoimi zdolnościami muzycznymi. Choć pięknie gra na pianinie, nie ma żadnego wsparcia ze strony rodziców. Tylko jego babcia wierzy, że Reginaldowi pisany jest sukces. Dzięki współpracy z tekściarzem Berniem Taupinem, który staje się również najlepszym przyjacielem Eltona, powstają wielkie przeboje. Gwiazdor płaci jednak ogromną cenę za swoją sławę - jest dojmująco samotny i popada w uzależnienia.(n)

 • Pałac idealny 19:15

  "Pałac idealny" to francusko-belgijski film biograficzny z 2018 roku, którego współscenarzystą i reżyserem jest Nils Tavernier, twórca m.in. musicalu "Aurore". Film opowiada historię listonosza Ferdynanda Chevala, który ponad sto lat temu zaprojektował i wykonał monumentalną budowlę zwaną Pałacem idealnym, którą można podziwiać do dziś w miasteczku Hauterives. we francuskim departamencie Drôme. Na pomysł przeniesienia tych niezwykłych wydarzeń na ekran wpadła przyszła współscenarzystka filmu, Fanny Desmares. Jej koncepcja bardzo spodobała się producentce Alexandrze Fechner i niebawem w Hauterives ruszyły zdjęcia. Główną rolę powierzono Jacquesowi Gamblinowi, zdobywcy Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie za kreację w filmie "Przepustka", który ma na swoim koncie również trzy nominacje do Cezara. Akcja "Pałacu idealnego" rozpoczyna się pod koniec XIX wieku. Podróżujący wzdłuż Drôme listonosz Cheval spotyka kobietę swojego życia, Philomenę. Po pewnym czasie parze rodzi się córka, Alice. Kochający i oddany ojciec postanawia wybudować dla niej idealny pałac. Uparcie dąży do celu, nie zważając na przeciwności losu. Dzięki jego determinacji powstaje niezwykły monument.(n)

 • Tajemnica anioła 21:00

  "Tajemnica anioła" to druga po słynnym thrillerze "Strangerland" z Nicole Kidman i Josephem Fiennesem pełnometrażowa produkcja australijskiej reżyserki Kim Farrant. W głównej roli wystąpiła w "Tajemnicy anioła" Noomi Rapace. Aktorka była nominowana do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepsza europejska aktorka roku za kreację w filmie "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", ekranizacji serii książek Stiega Larssona. Partneruje jej zaczynająca dopiero swoją aktorską karierę młoda Annika Whiteley. Życie głównej bohaterki filmu "Tajemnica anioła", Lizzie, kompletnie się załamało po śmierci córki. Pogrążona w żałobie kobieta zamknęła się przed światem. Pewnego dnia jej uwagę przykuwa pociecha sąsiadów, Lola. Lizzie jest przekonana, że dziewczynka to jej dziecko. Wkrótce popada w obsesję, śledząc każdy ruch Loli. Sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna.(n)

 • Kompania braci 22:40

  Grupa skrajnie wyczerpanych żołnierzy kompanii E ma coraz mniejsze zapasy żywności i amunicji. Nie mają tez zimowych ubrań. Lekarz kompanii, Eugene Roe, wyrusza na poszukiwanie potrzebnej pacjentom morfiny. W odciętym od świata szpitalu polowym poznaje piękną belgijską pielęgniarkę, Renee. Ich znajomość niestety nie trwa długo - kobieta ginie podczas niemieckiego nalotu. Pomimo zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w kompanii Easy panuje minorowy nastrój.(n)

 • Gdzie jesteś, Amando? 23:50

  Będący adaptacją prozy Dennisa Lehane'a kryminał "Gdzie jesteś, Amando?" stanowi debiut reżyserski znanego aktora Bena Afflecka. W filmie dochodzi do zaginięcia mieszkającej na przedmieściach Bostonu czteroletniej Amandy McCready. Mimo natychmiast rozpoczętych poszukiwań policja wydaje się bezradna. Funkcjonariuszom nie udaje się wpaść na żaden trop. Tymczasem ciotka dziewczynki, Beatrice (Amy Madigan), nie daje jednak za wygraną i zleca odnalezienie Amandy parze prywatnych detektywów - Patrickowi Kenziemu (Casey Affleck) i jego partnerce Angie Gennaro (Michelle Monaghan). Podczas śledztwa zagłębiają się oni w świat dilerów narkotyków, gangów i pedofili. Wkrótce ustalają, że związek z porwaniem może mieć matka dziecka, uzależniona od narkotyków i alkoholu Helene (Amy Ryan). Akcja filmu "Gdzie jesteś, Amando?" dodatkowo się komplikuje, gdy partner Helene, Ray, zostaje znaleziony martwy. Angie i Patrick nawiązują wówczas współpracę z policjantami Remym Bressantem (Ed Harris) i Nickiem Poole'em (John Ashton) oraz kierującym poszukiwaniami Amandy kapitanem Jackiem Doyle'em (Morgan Freeman) z wydziału do spraw nieletnich.(n)

Lista stacji