×

Wyszukaj artykuł

Program tvHBO 2 program TV. Program telewizyjny HBO 2 na dziś, jutro i weekend

 • Znajdź mnie w Paryżu . Find Me in Paris, s02e15 11:30

  Rok 1905. Rosyjska księżniczka Lena Grisky (Jessica Lord) uczęszcza do szkoły baletowej w Paryżu. Jest bardzo utalentowana i pracowita. Planuje zostać wielką gwiazdą. Pewnego dnia jej chłopak Henri (Christy O'Donnell) ofiarowuje jej naszyjnik - swoją rodzinną pamiątkę, który sprawia, że Lena przenosi się do XXI wieku. Ukochany próbuje sprowadzić ją do domu. W tym czasie dziewczyna stara się odnaleźć w zaskakujących realiach. Jest podekscytowana nową rzeczywistością, szczególnie modą i muzyką. Wkrótce znajduje przyjaciół, m.in. przystojnego partnera tanecznego Maksa (Rory J. Saper).(n)

 • Znajdź mnie w Paryżu . Find Me in Paris, s02e16 11:55

  Rok 1905. Rosyjska księżniczka Lena Grisky (Jessica Lord) uczęszcza do szkoły baletowej w Paryżu. Jest bardzo utalentowana i pracowita. Planuje zostać wielką gwiazdą. Pewnego dnia jej chłopak Henri (Christy O'Donnell) ofiarowuje jej naszyjnik - swoją rodzinną pamiątkę, który sprawia, że Lena przenosi się do XXI wieku. Ukochany próbuje sprowadzić ją do domu. W tym czasie dziewczyna stara się odnaleźć w zaskakujących realiach. Jest podekscytowana nową rzeczywistością, szczególnie modą i muzyką. Wkrótce znajduje przyjaciół, m.in. przystojnego partnera tanecznego Maksa (Rory J. Saper).(n)

 • Lepsze życie 12:25

  Los Angeles. Sam Fox (Pamela Adlon) samotnie wychowuje trzy córki, Max (Mikey Madison), Frankie (Hannah Alligood) i Duke (Olivia Edward). Opiekuje się także swoją mieszkającą naprzeciwko matką, Phil (Celia Imrie). W nawale obowiązków usiłuje jednak nie zapomnieć o własnych ambicjach i prywatnych marzeniach. Chciałaby zostać aktorką, lubi też od czasu do czasu nieco zaszaleć.(n)

 • Miss Agent 13:00

  Komedia sensacyjna "Miss agent" jest dziełem Donalda Petriego, twórcy także m.in. "Jak stracić chłopaka w 10 dni". Film otrzymał w 2001 roku dwie nominacje do Złotego Globu: dla Sandry Bullock jako najlepszej aktorki komediowej, a także za filmową piosenkę "One In a Million". Odpowiednie proporcje wątków sensacyjnych i komediowych w tym filmie gwarantują dobrą rozrywkę dla każdego niemal widza. Nieuchwytny terrorysta o pseudonimie Obywatel zapowiada zamach na uczestniczki konkursu piękności, którego 75. edycja ma się odbyć w San Antonio w Teksasie. Operacją schwytania przestępcy dowodzi agent FBI Eric Matthews (Benjamin Bratt), który od lat próbuje go aresztować. Akcja komedii "Miss agent" zawiązuje się, gdy zapada kontrowersyjna decyzja, by mimo ryzyka nie odwoływać wyborów najpiękniejszej kobiety, tylko umieścić jedną z agentek FBI w roli kandydatki do korony. Natychmiast rozpoczynają się żmudne poszukiwania pracowniczki agencji rządowej, której kompetencje zawodowe idą w parze z urodą. Wybór pada na niepokorną Gracie Hart (Sandra Bullock). Niestety, choć jest ona atrakcyjną kobietą, nie przykłada wagi do swojego wyglądu. Od dziecka zachowuje się jak chłopczyca. Nie nosi wieczorowych sukni ani butów na obcasach. Do przedsięwzięcia zaangażowany więc zostaje także stylista Victor Melling (Michael Caine). Ma w ekspresowym tempie nauczyć Gracie poruszać się, mówić i wyglądać jak uczestniczka konkursu. Choć początki edukacji nie wróżą sukcesu, agentka przechodzi metamorfozę i odnajduje w sobie odrobinę kobiecej próżności. Dzięki silnej osobowości zyskuje sympatię publiczności. Nie zapomina przy tym o swojej roli - ma zdemaskować psychopatę, który jest bliżej, niżby mogło się wydawać.(n)

 • Wredne dziewczyny 14:50

  "Wredne dziewczyny" jest opowiadającą o problemach amerykańskich nastolatków adaptacją poradnika "Świat dorastających dziewcząt" autorstwa Rosalind Wiseman. Mark Waters i jego współpracownicy, przestawiając świat młodych ludzi w krzywym zwierciadle, całkiem trafnie porównali go do reguł panujących w prawdziwej dżungli. Rolę główną w filmie "Wredne dziewczyny" gra Lindsay Lohan. Aktorka wciela się w postać nastoletniej Cady Heron, która całe życie mieszkała z rodzicami w Afryce. Teraz razem z rodziną przeprowadza się do Ameryki i trafia do nowej szkoły. Tam szybko się przekonuje, że wśród jej rówieśników panują zasady nie mniej bezwzględne niż wśród afrykańskich drapieżników. Dziewczyna już pierwszego dnia poznaje niekoronowaną królową szkolnych korytarzy Reginę George (Rachel McAdams), z którą od razu wchodzi w konflikt. Regina przewodzi grupie dziewczyn, które mają w szkole największe powodzenie. Przynależność do jej elitarnego towarzystwa jest marzeniem każdej nastolatki, ale Cady ani myśli poddawać się presji. Wkrótce główna bohaterka komedii "Wredne dziewczyny" zakochuje się w Aaronie Samuelsie (Jonathan Bennett), który do niedawna był chłopakiem Reginy. Między dziewczynami rozpoczyna się otwarta wojna.(n)

 • Gdzie indziej 16:25

  Amerykański komediodramat "Gdzie indziej" z 2019 roku opowiada historię zdeterminowanego wdowca, który podejmuje walkę o swój ukochany dom. Za kamerą produkcji stanął Hernán Jiménez, kostarykański aktor, scenarzysta, reżyser i komik. Jego hiszpańskojęzyczny film "Entonces Nosotros" z 2016 roku był oficjalnym kandydatem Kostaryki do Oscara. W obrazie "Gdzie indziej" w głównej roli Jiménez obsadził pamiętanego z "Elity zabójców" Adena Younga. Partnerują mu Parker Posey, Ken Jeong, Beau Bridges i Jacki Weaver. Bohater filmu "Gdzie indziej", Bruno, jest załamany, gdy teściowie eksmitują go z ukochanego domku nad morzem, który zbudował razem ze zmarłą małżonką. Mężczyzna wpada na pewien ryzykowny pomysł, który pomoże mu odzyskać posiadłość oraz uciec od swoich rodziców. Zatrudnia się u nowej najemczyni domku, Marie, w roli złotej rączki. Fikcyjny fachowiec i sympatyczna kobieta wkrótce zbliżają się do siebie. Kłamstwo, którego dopuścił się Bruno, może jednak zburzyć tę relację.(n)

 • Tacy właśnie jesteśmy 18:05

  Sarah cieszy się, że jej syn zaprzyjaźnił się z Jonathanem. Uważa, że Fraser powinien mieć w swoim życiu męski autorytet, na którym mógłby się wzorować. Maggie jednak nie podoba się ta sytuacja. Richard proponuje Caitlin wyprawę na polowanie. Ma nadzieję, że uda mu się poznać prawdę o przyczynach jej dziwnego zachowania. Sarah ma trudną rozmowę telefoniczną. Dowiaduje się o czymś, co zupełnie zmienia jej życie w bazie.(n)

 • World War Z 19:00

  Należący do nurtu filmowego o zombie horror "World War Z" został zainspirowany powieścią Maksa Brooksa o tym samym tytule. Brad Pitt gra tu rolę byłego pracownika ONZ, Gerry'ego Lane'a (Brad Pitt). Jest on szczęśliwym mężem Karin (Mireille Enos), z którą wychowuje dwie córki, Constance (Sterling Jerins) i Rachel (Abigail Hargrove). Pewnego dnia, gdy wszyscy czworo jadą samochodem, stają się świadkami przerażających scen, które rozgrywają się na ulicach Filadelfii. W mieście pojawiają się ludzie zarażeni zagadkową chorobą. Zamieniają się oni w kriożercze bestie. Wkrótce zainfekowane zostają kolejne osoby. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli. Cały kraj, a następnie świat pogrążają się w chaosie. Gerry i jego krewni znajdują kryjówkę w apartamencie w Newark w New Jersey. Gdy zamieszkująca w nim para zostaje zainfekowana, bohaterowie "World War Z" przygarniają ich syna, Tomasa (Fabrizio Zacharee Guido). Wkótce z inicjatywy dawnego przyjaciela Lane'a, sekretarza generalnego ONZ Thierry'ego Umutoniego (Fana Mokoena), wszyscy pięcioro zostają przetransportowani na okręt, pełniący funkcję sztabu kryzysowego. Zgromadzeni na statku naukowcy i wojskowi próbują wyjaśnić przyczyny zarazy. Pracują także nad lekiem, który pozwoli ocalić ludzkość. Doktor Andrew Fassbach (Elyes Gabel) jest przekonany, że epidemia została wywołana przez wirusa. Aby stworzyć szczepionkę, należy dotrzeć do źródła choroby. Gerry zgadza się pomóc naukowcowi. Obaj zostają wysłani do Korei Południowej, gdzie zaobserwowano pierwsze przypadki zakażeń. Niestety, na miejscu okazuje się, że misja będzie o wiele trudniejsza, niż początkowo przypuszczano. Wkrótce Fassbach ginie. Mimo to zdeterminowany Lane kontynuuje zadanie. Pomagają mu m.in. kapitan Speke (James Badge Dale), Jurgen Warmbrunn (Ludi Boeken) z Mossadu oraz izraelska żołnierka Segen (Daniella Kertesz). Pewnego dnia Warmbrunn przekazuje Lane'owi informacje na temat metod walki indiańskich plemion z tajemniczą chorobą.(n)

 • Spisek przeciwko Ameryce 21:00

  Stany Zjednoczone, 1940 rok. Zbliżają się wybory prezydenckie. Niespodziewanie konkurentem Franklina Roosevelta zostaje Charles Lindbergh. Mężczyzna trzynaście lat temu odbył samotny lot nad Atlantykiem, czym zyskał opinię bohatera. Deklaruje, że pod jego rządami USA pozostanie neutralne wobec toczącej się wojny. Stwierdza również, że amerykańscy Żydzi, namawiając do udziału w konflikcie, działają na szkodę kraju. Te wypowiedzi wzmagają w narodzie nieufność wobec obcych. Tymczasem Herman oczekuje awansu w pracy. Pokazuje rodzinie piękną nieruchomość, którą zamierza kupić. Pomysł nie podoba się jego żonie. Bess jest przywiązana do żydowskiej społeczności w aktualnym miejscu zamieszkania. Niepokoi ją też sytuacja polityczna. Tymczasem jej siostra Evelyn spotyka się z żonatym mężczyzną, co prowadzi do niemiłych konsekwencji. Zaraz potem daje się jednak oczarować rabinowi Lionelowi. Osierocony siostrzeniec Hermana, Alvin, bardzo źle reaguje, gdy ten traci posadę. Planuje zemścić się za nieszczęście przyjaciela.(n)

 • Spisek przeciwko Ameryce 21:55

  Lindbergh cieszy się rosnącym poparciem społeczeństwa. Rabin Bengelsdorf coraz bardziej angażuje się w jego kampanię wyborczą. Pomaga mu asystentka i kochanka Evelyn. Sandy jest zafascynowany nowym kandydatem na prezydenta. Doprowadza do awantury w rodzinie demokratów opowiadających się za Nowym Ładem. Alvin jest rozdarty. Waha się, czy przyjąć posadę miejscowego potentata nieruchomości. Zastanawia się jednak, czy nie powinien podjąć walki z faszystami, których poglądy rozprzestrzeniają się na całym świecie.(n)

 • Stargirl 22:55

  Pat chce uświadomić Rickowi, Beth, Yolandzie oraz Courtney, jak istotna jest praca zespołowa. Członkowie ISA postanawiają odnaleźć osoby, które świadomie sabotują wszelkie ich działania. Tymczasem w szkole trwają przygotowania do wielkiego balu absolwentów. Cindy buntuje się przeciwko zasadom swojego ojca. Barbara akceptuje ofertę Jordana.(n)

 • Operacja Anthropoid 23:40

  "Operacja Anthropoid" to oparty na prawdziwych wydarzeniach film wojenny, którego akcja osadzona jest w okupowanych przez Niemcy Czechach. W tym rzetelnie zrealizowanym, zapadającym w pamięć obrazie rzuca się w oczy międzynarodowa obsada, a w niej polski akcent. W jednej z ról Marcin Dorociński. Znany m.in. z "Róży" artysta stworzył także i tu dobrą kreację. Grudzień 1941 roku. Czechosłowacki rząd na emigracji przekazuje do okupowanego kraju rozkaz wykonania wyroku śmierci na Reinhardzie Heydrichu (Detlef Bothe). Pełniący funkcję protektora Czech i Moraw wysoki rangą niemiecki oficer terroryzuje ludność. Przez swoje liczne okrutne działania zyskał przydomek kata Pragi. Zadanie zlikwidowania Heydricha otrzymują w filmie "Operacja Anthropoid" dwaj znakomicie wyszkoleni żołnierze - Czech Jozef Gabčik (Cillian Murphy) i Słowak Jan Kubiš (Jamie Dornan). Wkrótce zostają oni przerzuceni do kraju. Na miejscu potrzebują jednak odpowiedniego wsparcia. W Pradze pomoc i schronienie zapewnia im między innymi przywódca lokalnego ruchu oporu Ladislav Vaněk (Marcin Dorociński).(n)

Lista stacji