×

Wyszukaj artykuł

Program tvH2 Polska program TV. Program telewizyjny H2 Polska na dziś, jutro i weekend

 • Ludzkość - historia nas wszystkich: Wynalazcy 15:20

  Na Ziemi pojawiają się pierwsi ludzie, którzy muszą stawić czoło wielu zagrożeniom. W pełnym niebezpieczeństw świecie niezbędna okazuje się umiejętność rozpalenia ognia i uprawy roślin. W miarę ewolucji człowiek staje się dominującym gatunkiem na Błękitnej Planecie. Nie tylko uczy się wznosić pierwsze budowle i posługiwać narzędziami, ale tworzy też złożone organizacje, jakim są pierwsze państwa. Dzięki odkryciu żelaza i opanowaniu sztuki wojennej na przestrzeni wieków wznoszą się i upadają kolejne mocarstwa.(n)

 • Starożytni kosmici: Spisek Leonarda. Ancient Aliens, s04e11 16:20

  Dzieła Leonarda da Vinci do dziś stanowią inspirację dla artystów i naukowców specjalizujących się w różnych dziedzinach. Twórcy dzisiejszego odcinka zastanawiają się, czy ten wybitny człowiek renesansu był po prostu osobą o ogromnych zdolnościach i wyobraźni, czy też za jego geniuszem kryje się jakaś tajemnica. Dokumentaliści zajmują się dwuletnim okresem z życia Leonarda, który do tej pory stanowi zagadkę dla historyków. Zniknięcie da Vinciego poprzedziło powstanie jego największych arcydzieł i najbardziej zaawansowanych projektów. Autorzy programu stawiają hipotezę, że słynny artysta i naukowiec kontaktował się z przedstawicielami obcej cywilizacji.(n)

 • Konstrukcje widmo: Walka o władzę. Abandoned Engineering, s01e05 17:15

  Rzut oka na opuszczone elektrownie, które jeszcze niedawno funkcjonowały i dostarczały energię. Wśród nich zakład w Kelenfold w Budapeszcie i elektrownia Wardeclyffe Tower w Nowym Jorku.(n)

 • Rzeka skarbów: Salisbury 18:10

  Rick Edwards i Beau Ouimette poszukują skarbów kryjących się w odmętach rzek i dróg wodnych Brytanii. Znaleziska dostarczają mnóstwa informacji o życiu ludzi za panowania rzymskiego i wojny dwóch róż.(n)

 • Starożytni kosmici: Zagadki Sfinksa. Ancient Aliens, s07e01 19:10

  Większość naukowców twierdzi, że posąg Sfinksa w Gizie powstał około 2500 roku przed naszą erą. Geologiczne badania pozwalają jednak przypuszczać, iż jest o wiele starszy. Jeśli to prawda, nasuwa się pytanie, kto go zbudował. Twórcy programu przedstawiają różne odpowiedzi.(n)

 • Akta UFO: Hangar 18: Magazyn UFO 20:05

  Według niektórych ekspertów w ściśle tajnym obiekcie w Dayton w stanie Ohio przechowuje się wrak UFO. Dawni pracownicy opowiadają o zwłokach kosmitów i szczątkach latającego spodka.(n)

 • Jak powstała Ziemia: Najgłębsze miejsce na ziemi. How the Earth Was Made, s01e02 21:00

  Rów Mariański jest najgłębszym miejscem na Ziemi. Zapraszamy na podwodną wyprawę, podczas której widzowie dowiedzą się, w jaki sposób powstała ta ogromna szczelina w dnie oceanu.(n)

 • Wszechświat: Kataklizmy, które zmieniły planety. The Universe, s06e02 22:00

  Odcinek o tym, jak burzliwe zjawiska ukształtowały Wszechświat, m.in. kataklizm, który zmienił Marsa w jałową pustynię.(n)

 • Zaginione światy: Atlantyda. Lost Worlds, s01e03 23:00

  Na samym środku Morza Śródziemnego na małej, spokojnej wyspie dochodzi do eksplozji. Okazuje się ona największym wybuchem wulkanicznym na przestrzeni 3,5 tysiąca lat istnienia naszej planety. Cała cywilizacja została w jej wyniku zmieciona z powierzchni ziemi. Na początku XX stulecia, pod tysiącami ton wulkanicznego pyłu, na Krecie odkryto ruiny potężnego pałacu. Pojawiły się wówczas nowe teorie mówiące o tym, że rumowisko mogło być domem starożytnej cywilizacji Atlantydy. Szukając odpowiedzi na pytania o tę mityczną krainę, badacze odkryją podobieństwo między inżynierią pałacu na Krecie i miasteczka na wyspie Santorini. Odbudowując niezwykłe miasta, świątynie i opisany przez Platona pałac Atlantydy, widzowie będą mieli okazję zapoznać się z potęgą i tajemnicą tego straconego świata. Okazuje się bowiem, że ówcześni budowniczy osiągnęli poziom inżynierii, którego nie udało się wypracować przez setki kolejnych lat.(n)

Lista stacji