×

Wyszukaj artykuł

Program tvFokus TV program TV. Program telewizyjny Fokus TV na dziś, jutro i weekend

 • Wielkie konstrukcje III Rzeszy: Arktyczna twierdza Hitlera. Nazi Megastructures, s04e06 20:40

  Oto historia jednej z najbardziej dalekosiężnych operacji drugiej wojny światowej - niemieckiej okupacji i ufortyfikowania Norwegii. Miała się ona stać arktyczną twierdzą, z której naziści mogliby zaatakować Związek Radziecki. Hitler zwrócił uwagę również na inny aspekt: zasoby naturalne tego kraju były ważne dla kolejnego strategicznego celu - zbudowania wojny atomowej, która zapewniłaby mu zwycięstwo w wojnie. Gdy w 1940 roku Niemcy zajęli Norwegię, zaczęli budować tam bazy lotnicze, umocnienia oraz ośrodki szkoleniowe.(n)

 • (Nie)Ziemskie tajemnice. What on Earth, s05e04 21:35

  Zdjęcia satelitarne Kalifornii ujawniają na pustyni olbrzymie obiekty w kształcie piór. Haley Chamberlain jedzie na miejsce, by odkryć nieprawdopodobną historię związaną z tym terenem. Maszyna zwiadowcza nad Grenlandią rejestruje anomalię. Analitycy sugerują, że może to być ogromny samolot tkwiący w lodzie. Nie wiadomo jednak, co stało się z jego załogą. Ekipa naukowców rusza w odległe rejony Sahary, by odkryć niezwykłe miejsce. Drony nad Teksasem filmują scenę rodem z horroru - poruszające się zwłoki. W dolinie w Himalajach widać coś dziwnego - być może o to walczyli z komunistami wyszkoleni przez CIA mnisi.(n)

 • Tabu. Taboo 8, s08e01 22:35

  W tym odcinku dokumentaliści prowokują nas do zadania sobie pytania, czy wiemy, kim naprawdę są nasi koledzy z pracy, przyjaciele, a nawet najbliżsi. Może jednak coś przed nami ukrywają. W dzisiejszym programie zaprezentowane są osoby, które wiodą podwójne życie. Poznamy kobietę, która udaje niepełnosprawną przykutą do wózka, choć w rzeczywistości może chodzić. Zobaczymy, jak bardzo kostium może odmienić człowieka. Przekonamy się, czym kieruje się mężczyzna, który żyje na ulicy razem z bezdomnymi, choć jest właścicielem domu wartego milion dolarów.(n)

 • Historie o duchach. Celebrity Ghost Stories, s02e18 23:30

  Aktorka Cheri Oteri wspomina, jak po tragicznej śmierci ojca odwiedziła medium. Znany z serialu "Prawnicy z Miasta Aniołów" Corbin Bensen opowiada, że otrzymał wiadomość, dzięki której zawrócił z drogi ku autodestrukcji. John Schneider, aktor i piosenkarz country, twierdzi, że żyje ze wspomnieniami, które nie są jego. Za ich sprawą odkrył sekret zmarłego brata. Aktorka Sharon Angela uważa, że ocalił ją pogański duch, który może zmienić przyszłość.(n)

Lista stacji