×

Wyszukaj artykuł

Program tvFokus TV program TV. Program telewizyjny Fokus TV na dziś, jutro i weekend

 • Dziwne oblicza wojny. World War Weird, s03e05 0:45

  Tym razem w programie zapomniana historia prototypowego olbrzymiego pojazdu opancerzonego, zwanego car-tankiem albo czołgiem Lebiedenki. Drewniany model wozu bojowego zyskał aprobatę cara Mikołaja II, który zdecydował o budowie pojazdu pełnowymiarowego. Ze względu na liczne wady konstrukcyjne projekt okazał się jednak fiaskiem. Poznamy też losy japońskiego żołnierza, dla którego II wojna światowa skończyła się dopiero w 1974 roku. Dowiemy się również, jak w 1915 roku brytyjski badacz wpadł na pomysł zastosowania luster akustycznych do wykrywania nadlatujących samolotów wroga. W tym odcinku także o amerykańskiej tajnej bazie wojskowej Camp Century na Grenlandii.(n)

 • OSP. Na ratunek!. s03e09 1:40

  W Ożarowie Mazowieckim dochodzi do pożaru w budynku. Ratownicy ruszają na ratunek pijanemu mężczyźnie, który znajduje się w środku. Muszą czym prędzej wydostać go ze środka. W Żukowie ofiara wypadku jest zakleszczona w aucie. Żeby ją stamtąd wyciągnąć, trzeba rozciąć karoserię. Tymczasem młodzież razem z Brunonem udaje się do lokalnego punktu, by oddać krew - robią to regularnie, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba.(n)

 • Pod lupą. s02e04 2:35

  Widzowie dowiedzą się, czy śmiech może zastąpić karnet na siłownię. Witold Tomaszewski opowie o gadżetach, które pomagają przetrwać w trudnych warunkach. Prowadzący odwiedzi kopalnię soli w Kłodawie. W cotygodniowym przeglądzie ciekawostek ze świata nauki i technologii przyjrzy się m.in. lewitującym deskorolkom.(n)

 • Misja skarb: Tajemnice niszczyciela czołgów. s01e06 3:15

  Prospektor, Mario i Kiler zjawiają się w Sochaczewie. Spotykają się tam z dyrektorem Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą Pawłem Rozdżestwieńskim. Gdy mężczyzna informuje ich, iż otrzymał informację o zakopanych w okolicy pozostałościach po niemieckim pojeździe pancernym, być może tzw. hetzerze, ruszają w teren. Niestety, miejsce okazuje się nieprzystępne. Są to lesiste tereny bagienne. Ponieważ wykrywacz ramowy wskazuje, że pod ziemią znajdują się większe metalowe elementy, na miejsce przyjeżdża koparka. Sytuacja się komplikuje, gdy maszyna natrafia na amunicję. Trzeba wezwać sapera, który będzie nadzorować prace. Ostatecznie zostaje znalezionych wiele elementów wysadzonego w powietrze pojazdu. Ppłk Ogrodniczuk, ekspert z Muzeum Wojska Polskiego, potwierdza, że są to części lekkiego niszczyciela czołgów zwanego hetzerem.(n)

 • Misja skarb: Zaginiony zamek w Krzepicach. s01e07 4:15

  Tym razem Mario, Kiler i Prospektor przyjeżdżają do miejscowości Krzepice, leżącej między Wieluniem a Częstochową. Na miejscu spotykają się z burmistrzem Krystianem Kotynią. Okazuje się, iż pragnie on otworzyć muzeum z eksponatami ze stojącego tu w okresie średniowiecza zamku. Najpierw poszukiwacze postanawiają jednak zweryfikować legendę o usytuowaniu na terenie miasta grobu pewnego generała. Pomaga im w tym kolega, Maciek, obsługujący georadar i sprzęt do badania elektrooporowego. Po pewnym czasie znajduje on w ziemi wiele ciekawych artefaktów związanych z zamkiem. Choć poszukiwacze nie trafiają na ślad grobu, nadal starają się odnaleźć zamkowe mury. Badania przynoszą zaskakujące rezultaty. Wbrew temu co sądzili archeolodzy, nie zachowały się fundamenty. Najwyraźniej twierdza została całkowicie rozebrana. Kontynuujący badania Mario i jego towarzysze natrafiają w końcu na fragment zamkowego muru. Okazuje się, że przy nim zachował się skarb - jagiellońskie denary.(n)

 • Misja skarb: Pancerny ślad II wojny światowej. s01e08 5:00

  Kiler, Mario i Prospektor odwiedzają Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Pracownicy placówki otrzymali bowiem od rolnika mieszkającego w okolicznej wsi zdjęcie fragmentu gąsienicy pojazdu opancerzonego, wykopanego na polu. Wydaje się, iż jest to pozostałość po samochodzie pancernym typu RSO lub SDKFz. Po otrzymaniu zgody na rozpoczęcie poszukiwań Mario i jego koledzy udają się na wskazane pole. Tam, po pokonaniu wielu trudności, wyciągają z ziemi koło, które prawdopodobnie pochodzi z innego jeszcze pojazdu - amerykańskiego half trucka. Ostatecznie ciężki sprzęt wykopuje liczne fragmenty podwozia i nadwozia.(n)

 • Wehikuł czasu: 27 września 6:00

  Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.(n)

 • Redakcja: Dział Śledczy: Dziewczyna na medal. s02e21 6:15

  Ania chce zostać gwiazdą tenisa i w ten sposób sprostać oczekiwaniom swojego ambitnego ojca. Podczas jednego z treningów młoda sportsmenka traci przytomność. Badania wykazują w jej krwi obecność efedryny, niedozwolonej substancji. Reporterzy próbują odkryć, kto odpowiada za tę sytuację: ojciec dziewczyny, jej trener, miejscowy dealer czy może koleżanka zazdrosna o sukcesy Ani.(n)

 • Wehikuł czasu: 27 września 7:15

  Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.(n)

 • Wszystko o jedzeniu: Kawa 7:20

  Tym razem autorzy programu z humorem omawiają najważniejsze fakty dotyczące kawy. Okazuje się, że ten popularny napój stanowi remedium na wiele problemów współczesnego świata od celulitu po brzydko pachnące buty. Ponadto obecny jest w naszym życiu nie tylko w formie płynnej, lecz także jako dodatek do wielu potraw z tiramisu na czele.(n)

 • Sąsiedzi: Sposób na odchudzanie 7:45

  Tym razem pomysłowi przyjaciele wpadają na pomysł, jak zgubić zbędne kilogramy. Stosują przy tym tak niecodzienne rozwiązania, że aż proszą się o kłopoty. Jak zwykle z planów nic nie wychodzi.(n)

 • Sąsiedzi: Automat do napojów 7:50

  Przyjaciele nie próżnują. Tym razem Pat i Mat podejmują się wykonania automatu do napojów. Mają przy tym głowę pełną pomysłów, niestety problemy z wcieleniem ich w życie bez uszczerbku na zdrowiu.(n)

 • Sąsiedzi: Tor samochodowy 7:55

  W dzisiejszym odcinku zobaczymy, jak Pat i Mat zabierają się za budowę toru wyścigowego dla samochodzików. Jak zwykle, sąsiedzi mają spore problemy.(n)

 • Sąsiedzi: Akwarium 8:05

  Kolejne spotkanie z pomysłowymi przyjaciółmi. Pat i Mat są przekonani o swoim wielkim talencie do prac remontowych. Niestety z każdym swoim projektem udowadniają, że jest inaczej. Mimo to nigdy się nie poddają. Tym razem budują akwarium.(n)

 • Sąsiedzi: Dynia 8:25

  W tym odcinku Pat i Mat próbują sił w uprawianiu ogrodu. W tej dziedzinie także uważają się za znawców. Niestety rzeczywistość boleśnie to weryfikuje.(n)

 • Sąsiedzi: Truskawki 8:30

  Ponownie Pat i Mat goszczą w ogrodzie. Tym razem przyjaciele wykorzystują swoje niezwykłe wynalazki, by wyhodować pyszne truskawki. Młodzi widzowie przekonają się, co z tego wyniknie.(n)

 • Sąsiedzi: Lotnia 8:40

  W dzisiejszym odcinku zobaczymy, jak Pat i Mat zabierają się do budowy latającej maszyny. Przekonamy się, jakie tym razem problemy będą mieli sąsiedzi.(n)

 • Sąsiedzi: Wigilia 8:45

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, ale Pat i Mat nie próżnują. Jak zwykle mają głowę pełną pomysłów. Niestety nie wszystko, co sobie wymyślili, przebiega zgodnie z planem.(n)

 • Sąsiedzi: Gorączka 8:55

  Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Pat i Mat z wielką wyobraźnią i za pomocą różnych narzędzi próbują naprawić domowe usterki. Nawet najprostsze prace remontowe kończą się katastrofą budowlaną. Niezrażeni porażkami przyjaciele nigdy się nie poddają i nie tracą przy tym humoru. Potrafią znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Charakterystyczna ścieżka dźwiękowa prawie w całości wykonywana jest na harmonijce ustnej. Serial zdobył popularność w wielu krajach, był nadawany m.in. w Czechach, Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Brazylii, Finlandii, Holandii i Hiszpanii.(n)

 • Walki zwierząt. Animal Fight Club aka Animal Fight Night, s06e02 9:15

  Kolejna odsłona fascynującej serii ukazującej najzacieklejsze starcia w świecie zwierząt. Zobaczymy nadzwyczajną broń i niewiarygodne taktyki, jakimi dysponują uczestnicy zaciętych walk o przetrwanie. W programie prezentowane są nagrania z udziałem najpotężniejszych drapieżników, takich jak lwy, krokodyle czy rekiny, oraz małych, lecz zaskakująco twardych maleńkich stworzeń, jak pasikoniszki czy waleczne owady. Od afrykańskich równin po ośnieżone pustkowia Ameryki Północnej - oto pola bitew o terytorium, dominację i samice. Dzięki elementom grafiki komputerowej, scenom prezentowanych w zwolnionym tempie, zbliżeniom i powtórkom kluczowych momentów widzom nie umknie żaden szczegół.(n)

 • Starożytni kosmici. Ancient Aliens, s11e03 10:00

  Leonardo da Vinci był jednym z najwybitniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych artystów w dziejach ludzkości. Być może jego najważniejsze zasługi wciąż pozostają nieodkryte. Część badaczy uważa bowiem, że w jego pracach są zakodowane fundamentalne informacje o naszym pochodzeniu. W programie m.in. analiza obrazu "Zbawiciel świata". Niektórzy eksperci doszukują się w tym portrecie Jezusa elementów symboliki buddyjskiej. Nie wiadomo jednak, dlaczego da Vinci miałby malować coś, co w jego czasach uznano by za herezję. Zwolennicy paleoastronautyki uważają, że artysta miał kontakt z przedstawicielami pozaziemskiej cywilizacji, a uzyskaną od nich zakazaną wiedzę zakodował w swoich dziełach.(n)

 • Rolnicy. Podlasie. s02e12 10:55

  W Haćkach gospodarze przygotowują się na narodziny cielaka. Jedna z ich krów jest wysokocielna, co oznacza, że poród może zacząć się w każdej chwili. Należy mieć się na baczności, ponieważ cielę, które przychodzi na świat późno, przysparza problemów krowie. Do ocielenia się dochodzi późno w nocy. Niedawno narodzone zwierzęta trzeba kolczykować. W Pokaniewie kończą się przygotowania Tomka i Moniki do aukcji byków i jałówek. To pierwsza tego typu impreza, którą gospodarze organizują na swoim podwórku. W strzyżeniu krów pomaga Tomkowi i Monice Aneta, profesjonalna fitterka, która może pochwalić się dużym doświadczeniem w przygotowywaniu zwierząt na wystawy. Gienio wraz z synem i kolegą, Bogdanem, oraz niejakim Kacperkiem zmagają się tymczasem z problemem braku lodówki.(n)

 • Rolnicy. Podlasie. s02e13 11:50

  W gospodarstwie Tomka w Pokaniewie stawia się przede wszystkim na nowoczesne rozwiązania. Dotyczy to nie tylko budynków i sprzętu, ale także cyfryzacji. Gospodarz wprowadza innowacyjny system zarządzania stadem. Teraz kolczykuje wszystkie swoje dojne krowy za pomocą czujników, które mają zbierać dane na temat temperatury ciała zwierzęcia. To pomaga ustalić, kiedy zwierzę ma ruję. Jest to ważna informacja dla gospodarza, który musi dopilnować, by krowy regularnie wydawały na świat potomstwo. Po pracy Tomek idzie na spacer z Moniką. Gienek wyprowadza konie na pastwisko. Na uwięzi trzyma za kantar tylko przewodniczkę stada. Spacer gospodarza z czterema końmi budzi zainteresowanie mieszkańców wioski. Emilka wchodzi w posiadania stada owiec. Po raz pierwszy je doi i ma okazję skosztować owczego mleka. Następnie wraz z mamą zajmuje się kozami. Część z nich po raz pierwszy ma do czynienia z dojarką. Po wszystkim gospodyni przygotowuje pierwsze w tym roku serki typu korycińskiego.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s13e11 12:50

  W dzisiejszym odcinku Rick ma okazję wycenić niemiecki miecz dwuręczny, pochodzący z początków XVII wieku. Przekonamy się, czy szef lombardu zdecyduje się na zakup tej zabytkowej broni. Następnie jego syn ogląda kolekcję kart bejsbolowych z 1933 roku. Corey ma nowych sąsiadów, którzy okazują się bardzo hałaśliwi również w nocy. Harrison nie może spać. Zobaczymy, czy uda mu się znaleźć spokojniejsze miejsce, w którym mógłby odpocząć.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s13e12 13:10

  W dzisiejszym odcinku zobaczymy zachwyt Ricka, wyceniającego diadem, który należał kiedyś do żony prezydenta Williama McKinleya, Idy. Przekonamy się, jak bardzo zdeterminowany jest Harrison, by zdobyć tę cenną pamiątkę po pierwszej damie. Następnie do lombardu trafia kot Feliks - czarno-biała postać z kreskówek z okresu międzywojennego. Zabawkę ogląda Chumlee. Później Rick otrzymuje tajemniczą przesyłkę, wzbudzając ciekawość współpracowników.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s13e13 13:40

  W dzisiejszym odcinku do lombardu w Las Vegas trafia kurtka z emblematami pierwszej w historii imprezy Pro Bowl, pokazowego meczu z udziałem największych gwiazd ligi futbolu amerykańskiego. Następnie Rick i Corey oglądają stylowego buicka rivierę z 1965 roku. Później załoga sklepu obchodzi Dzień Świętego Patryka, jednak nie wszyscy są w nastroju do świętowania. Przekonamy się, czy stażystce Lili uda się oczarować współpracowników.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s13e14 14:00

  W tym odcinku do lombardu w Las Vegas trafiają dwa wisiorki z pierwszych dwóch rozgrywek Super Bowl, czyli finałowych meczów o mistrzostwo w futbolu amerykańskim. Przekonamy się, czy Rickowi uda się sfinalizować transakcję marzeń. Następnie Corey i jego ojciec oglądają parę włóczni, używanych do polowań przez łowców głów z Filipin. Później senior rodu Harrisonów zostaje zasypany urodzinowymi podarkami. Zobaczymy, czy dostanie prezent, na jaki liczy.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s13e15 14:20

  W dzisiejszym odcinku do lombardu w Las Vegas trafia zdjęcie Howarda Hughesa z autografem tego słynnego miliardera, pilota i konstruktora lotniczego. Przed sfinalizowaniem transakcji Rick decyduje się sprawdzić autentyczność podpisu na fotografii. Następnie Harrison wycenia karabin wyprodukowany przez Marlin Firearms Co. Później szef lombardu kupuje stary zabawkowy pociąg. Chumlee postanawia poudawać konduktora. Przekonamy się, kiedy Rick położy kres tej zabawie.(n)

 • Podwodne odkrycia. Drain the Oceans, s01e06 14:55

  Pacyficzny pierścień ognia to strefa występowania podwodnych wulkanów, silnych trzęsień ziemi i tsunami. W tym niebezpiecznym rejonie mieszka 500 milionów ludzi. Technologia mapowania trójwymiarowego pozwoli wirtualnie osuszyć Ocean Spokojny. Dzięki temu można odnaleźć ślady zjawisk geologicznych związanych z największymi katastrofami naturalnymi w dziejach Ziemi. Przedstawione zostaną zagrożenia kryjące się w wodach nieopodal Seattle, Tokio i u wybrzeży Nowej Zelandii.(n)

 • Kryptonim szef. Undercover Boss USA 5, s05e09 16:00

  W odcinku specjalnym spotkają się ci szefowie, którym nie udało się utrzymać w tajemnicy swojej tożsamości. Niektórzy z nich zostali zdemaskowani przez pracowników, inni sami się wydali, jeszcze inni tylko mały włos uniknęli dekonspiracji. Tym razem porozmawiają o swoich doświadczeniach z programu. Nie wiedzą jednak, że usługiwać im będzie Eric Casaburi udający kelnera. W trakcie "swojego" odcinka biznesmen do końca pozostał nierozpoznany i teraz chce sprawdzić, czy zawdzięcza to własnym zdolnościom, czy zwykłemu przypadkowi. W restauracji zjawiają się Kat Cole, Paul Damico, Andy Wiederhorn, Sheldon Yellen, Tony Wedo i Jane Grote Abell. Część z nich jest już dobrymi przyjaciółmi.(n)

 • Kryptonim szef. Undercover Boss USA 5, s05e10 17:00

  Założona w San Antonio w Teksasie w 2004 roku firma Massage Heights posiada już niemal 100 lokali na terenie całej Ameryki Północnej. W teorii marka ma oferować najwyższej jakości usługi w konkurencyjnych cenach. Shane Evans oraz jej mąż spędzili ostatnich 9 lat rozwijając założone przez siebie przedsiębiorstwo. Zanim Massage Heights otworzy kolejnych 300 lokali, kobieta chce sprawdzić, jak wygląda obsługa klientów jej firmy. Jest pełna entuzjazmu i pragnie naprawić wszelkie problemy, na jakie natrafi podczas programu. Na swojej drodze spotka m.in. człowieka, który musi pracować na kilku etatach, aby utrzymać swoją rodzinę.(n)

 • Poszukiwacze złota w Australii. Aussie Gold Hunters 4, s04e05 17:55

  Ekipa z Wiktorii zdaje sobie sprawę, że wynajęta przez nich profesjonalna maszyna do płukania złota nie zarabia na siebie. Neville i Mick muszą tygodniowo pozyskiwać czyste złoto warte co najmniej 3 tysiące dolarów. Ted, Lecky i Tyler mają nadzieję, że stara mapa doprowadzi ich do żyły złota. Zamiast na skarb natrafiają na zagadkę pewnej zbrodni. Vern poszukuje nowego złoża, gdy dowiaduje się od sąsiada, że ktoś zapuszcza się na jego teren.(n)

 • Rolnicy. Podlasie. s02e14 19:00

  W Wojszkach rok był mokry, dzięki czemu łąki dały obfite plony. Teraz czas na sianokosy. Rolnicy z ekologicznego gospodarstwa muszą najpierw ciągnikiem przemierzyć rzeczkę i odnaleźć wśród trzcin granice łąki. Zadanie nie jest takie łatwe, ponieważ ciągniki cięgle grzęzną w błocie. Po wyznaczeniu końca działki Adam i Stanisław udają się na obchód pól i do obory i wyjaśnią różnicę między uprawami konwencjonalnymi a ekologicznymi. Andrzej i Jarek sprawdzają, czy w odebranym z naprawy ciągniku gra radio. Następnie pierwszy z nich uda się wraz z Jarkiem pod las, gdzie na przeoranie czeka ugór. Do braci dołączy Gienek z wnukami, które bardzo chcą wybrać się na przejażdżkę ciągnikiem.(n)

 • Rolnicy. Podlasie. s02e15 20:00

  Rolnicy z Haciek muszą zmagazynować w stodole zebrane potężne i ciężkie bele siana, które stanowią pokarm dla ich zwierząt na cały rok. Aby zachował on właściwości i walory smakowe, musi odleżeć w sprzyjających warunkach. Michał ma dużo pracy do wykonania. Jego siostrzenica, Ola, umila czas, śpiewając ukraińską ludową piosenkę. Natalia nie do końca ją rozumie. Gienek i Andrzej kontynuują sianokosy. Okazuje się, że ciągnik się nie spisuje. W gospodarstwie Emilki jednego konia, Kubę, czeka kastracja. Trzeba to zrobić jak najszybciej, aby nie utrwaliły się niebezpieczne samcze zachowania. Lekarz weterynarii, Agnieszka, to znajoma Emilii, która z łatwością wykonuje zabieg kastracji. Koń zostaje najpierw spętany, potem zaś uśpiony i ostrożnie położony na ziemi. Agnieszka musi również przebadać niebieską jałówkę, która ma problemy z wypróżnianiem. Po badaniach gospodyni przyrządza kolację - jaja ogiera. Szkoda je marnować.(n)

 • Prawdziwe oblicze transportu zwierząt 20:55

  Szokujące materiały prezentowane w filmie zostały nagrane z ukrycia. Ukazują straszliwe warunki, w jakich przewożony jest eksportowany z Europy żywiec. Zwierzęta podczas podróży często doznają prawdziwych tortur. Pracownicy firm przewozowych lekceważą orzeczenie stanowiące, że unijne przepisy dotyczące dobrostanu zwierząt powinny być przestrzegane również w trakcie transportu do krajów spoza UE. Dokumentaliści przedstawiają wyniki śledztwa, które odkrywa przerażającą stronę handlu żywym inwentarzem.(n)

 • Nieudane operacje plastyczne. The Ugly Face of Beauty, s01e03 22:05

  Christian Jessen przedstawia zagrożenia związane z operacjami plastycznymi. Interwencja chirurgiczna - obojętnie, czy wykonywana ze wskazań medycznych, czy też ze względów estetycznych - zawsze obarczona jest pewnym ryzykiem. Przekonały się o tym bohaterki dzisiejszego odcinka. Trzy lata temu Kim zdecydowała się na lifting twarzy. Operacja nie przebiegła jednak zgodnie z planem. Sarah z kolei zdecydowała się na powiększenie piersi w klinice w Hiszpanii. U pacjentki pojawiły się rzadkie komplikacje.(n)

 • Archiwum strachu. Haunted History, s01e07 22:55

  Wielki kryzys z lat 30. XX wieku zmusił licznych Amerykanów do opuszczenia swoich domów. Wiele osób osiedliło się w Cleveland w stanie Ohio. W mieście grasował wówczas Szalony Rzeźnik z Kingsbury Run. Popełnione przez niego zbrodnie wciąż stanowią jedną z największych zagadek kryminalnych ubiegłego stulecia. Wskazówek ułatwiających rozwiązanie sprawy mogą udzielić widywane rzekomo duchy ofiar oraz zjawa ich oprawcy.(n)

 • Historie o duchach. Celebrity Ghost Stories, s02e07 23:50

  Deborah Gibson otrzymuje wiadomość od ducha swojego idola. Zamordowana głowa rodziny terroryzuje Joe Pantoliano i jego ukochaną. Kimberley Locke staje twarzą w twarz ze złośliwym duchem, który od wielu lat nęka jej najbliższych. Z kolei Willie Garson odkrywa, że sygnet należący do jego zmarłego ojca ma tajemniczą moc.(n)

Lista stacji