×

Wyszukaj artykuł

Program tvFokus TV program TV. Program telewizyjny Fokus TV na dziś, jutro i weekend

 • Złomiarze samolotów 0:40

  Na złomowisko trafia airbus A320 i członkowie CUC przeczesują maszynę w poszukiwaniu cennych przedmiotów pozostawionych na pokładzie. Zostaje odtransportowany kolejny ładunek aluminium. Odcięty ogon trójsilnikowego DC-10 spektakularnie upada na ziemię. Dyrektora przedsiębiorstwa ARC Aerospace czeka niespodzianka. Ekipa CUC naprędce urządza mu wieczór kawalerski w lokalnym barze odwiedzanym przez motocyklistów. Przekonamy się, czy wszyscy będą się dobrze bawić.(n)

 • Złomiarze samolotów 1:00

  Kadłub trójsilnikowego samolotu McDonnell Douglas DC-10 zostaje zrzucony na ziemię i rozmontowany przez pracowników CUC. Tony otrzymuje telefon z informacją, że w airbusie A320 zostało uruchomione urządzenie nadające sygnał alarmowy. Sal musi je znaleźć i wymontować. Członkowie zespołu CUC świętują koniec lata podczas firmowego grilla. Mięso przyrządzane jest na specjalnym ruszcie, który Sammy zespawał ze zbędnych części samolotowych.(n)

 • Misja skarb: Zaginiony zamek w Krzepicach. s01e07 1:35

  Tym razem Mario, Kiler i Prospektor przyjeżdżają do miejscowości Krzepice, leżącej między Wieluniem a Częstochową. Na miejscu spotykają się z burmistrzem Krystianem Kotynią. Okazuje się, iż pragnie on otworzyć muzeum z eksponatami ze stojącego tu w okresie średniowiecza zamku. Najpierw poszukiwacze postanawiają jednak zweryfikować legendę o usytuowaniu na terenie miasta grobu pewnego generała. Pomaga im w tym kolega, Maciek, obsługujący georadar i sprzęt do badania elektrooporowego. Po pewnym czasie znajduje on w ziemi wiele ciekawych artefaktów związanych z zamkiem. Choć poszukiwacze nie trafiają na ślad grobu, nadal starają się odnaleźć zamkowe mury. Badania przynoszą zaskakujące rezultaty. Wbrew temu co sądzili archeolodzy, nie zachowały się fundamenty. Najwyraźniej twierdza została całkowicie rozebrana. Kontynuujący badania Mario i jego towarzysze natrafiają w końcu na fragment zamkowego muru. Okazuje się, że przy nim zachował się skarb - jagiellońskie denary.(n)

 • OSP. Na ratunek!. s03e07 2:30

  Najnowsza seria programu ukazującego kulisy codziennych zmagań strażaków ochotników, którzy stawiają na szali własne życie, ratując obcych ludzi i ich dobytek. Bohaterowie programu to ratownicy z Podlasia i Wielkopolski oraz znani z poprzednich sezonów strażacy z Ożarowa i Aleksandrowa. Dokumentaliści przyglądają się ich spektakularnym akcjom ratunkowym i przygotowaniom do wyjazdu na kolejne. Analizują i wyjaśniają także aspekty techniczne, posługując się grafiką komputerową. Pozwala to pojąć skalę ryzyka, jakie wiąże się z pracą strażaków, którzy bezinteresownie robią, co w ich mocy, by pomóc ludziom w pożarach i wypadkach. Dzięki temu widzowie mogą poznać specyfikę służby w OSP i strukturę tej organizacji, złożonej z 16 tysięcy jednostek w całej Polsce.(n)

 • Łowcy cieni. Pod presją: Ścigana. s01e14 3:25

  Łowcy dostają sprawę Natalii, instagramerki i córki prezesa banku - policja od tygodni nie potrafi wykryć jej prześladowcy, a ostatnie ataki przybrały na sile, dostaje pogróżki, w których stalker grozi jej śmiercią. Ekipa przydziela dziewczynie ochronę. Klaudia namierza IP, z którego dokonano włamania na komputer. Trafia na trop przestępcy ukrywającego się pod pseudonimem "Ron". Nagle informatyczka orientuje się, że haker jest o włos od zdemaskowania tajnego biura łowców. Sąsiadka informuje Patryka, że jego chory ojciec wyszedł z domu. Po długich poszukiwaniach syn odnajduje mężczyznę. Lekarz radzi mu, by oddał tatę do domu opieki.(n)

 • Łowcy cieni. Pod presją: Wyścigi. s01e15 4:05

  Łowcy badają okoliczności śmierci Darka, młodego motocrossowca, który była zamieszany w handel narkotykami i brał udział w nielegalnych wyścigach. Okazuje się, że ktoś uszkodził hamulce w motocyklu Darka. Tomek jest przejęty sprawą, bo przed laty przyjaźnił się z Darkiem i podzielał jego pasję do jednośladów. Łowcy inwigilują środowisko nielegalnych wyścigów. Ujawniają, że zmarły chłopak był w konflikcie z innym uczestnikiem rywalizacji, Madejem. On jednak utrzymuje, że jest niewinny i sugeruje powiązania Darka ze światem przestępczym. Łowcy zastają Tomka oglądającego zdjęcia motocykli. Chłopak zdradza im, jak doszło do wypadku, który przerwał jego karierę motocrossowca.(n)

 • Redakcja: Dział Śledczy: Miłość w sieci. s02e09 5:00

  Z prośbą o pomoc do Baśki zgłasza się dziewczyna, która chce sprawdzić, czy jej matka padła ofiarą oszusta z portalu randkowego. Kobieta dotąd nie robiła przelewów, ale kiedy nawiązała internetową znajomość, z jej konta zaczęły znikać pieniądze. Baśka z Dorą postanawiają przyjrzeć się wirtualnemu adoratorowi.(n)

 • Wehikuł czasu: 7 lipca 6:00

  Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.(n)

 • Redakcja: Dział Śledczy: Skrzywdzone dzieciaki. s02e20 6:15

  Policja rozpoczyna śledztwo w sprawie zdjęć z dziecięcą pornografią znalezionych na wysypisku przez bezdomnego. Reporterzy znajdują kobietę, która na jednej z fotografii rozpoznała swoją siostrę. W końcu udaje się aresztować zboczeńca, jednak wielu z jego ofiar nie można już uratować. Część z nich popadła w alkoholizm lub popełniła samobójstwo.(n)

 • Wehikuł czasu: 7 lipca 7:00

  Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.(n)

 • Pod lupą. s02e08 7:05

  Prowadzący zdradzi fakty i mity o alkomatach. Opowie o nowych emotikonach i weźmie pod lupę laser. Witold Tomaszewski zdradzi gadżety do obrony. Gospodarz programu przeprowadzi eksperyment z udziałem magnezu. Zmierzy się też z pytaniami od widzów. Wyjaśni, jak odróżnić metanol od etanolu, a także czy spożywanie dużej ilości cukru prowadzi do cukrzycy.(n)

 • Fabryka jedzenia. Food Factory USA, s07e11 7:40

  W dzisiejszym odcinku odwiedzamy kalifornijskie zakłady południowokoreańskiej firmy, która jest jednym z największych producentów tradycyjnej azjatyckiej zupy ramen. Tylko w jednej amerykańskiej fabryce marki wytwarzanych jest ponad 200 milionów porcji tego dania rocznie. Zobaczymy też czekoladowy wodospad - jeden z etapów produkcji batonów orzechowych Look! Zajrzymy również do piekarni, w której wypiekana jest pyszna koszerna chałka.(n)

 • Misja skarb: Depozyt generała Hallera. s01e03 8:10

  Tym razem poszukiwacze skarbów otrzymują zlecenie od dr. Grzegorza Gołębiewskiego. Mężczyzna prosi o odnalezienie bezcennych pamiątek po żołnierzach generała Hallera. Aby spełnić to życzenie, Prospektor, Kiler i Mario, wyruszają szlakiem Błękitnej Armii. W 1919 roku rozmieszczono jej oddziały w różnych miastach na terenie Mazowsza, między innymi w Płocku oraz jego okolicach. Badania poszukiwacze rozpoczynają od przeprowadzenia kwerendy w bibliotekach oraz archiwach wojskowych. Dzięki temu wiedzą, że w swoich poszukiwaniach muszą się skoncentrować na miejscowości Bodzanów. Tam Prospektor i jego współpracownicy udają się na teren dawnej osady młyńskiej, gdzie prawdopodobnie stacjonowali żołnierze. Świętują sukces, gdy udaje im się znaleźć guzik należący do żołnierza Błękitnej Armii. Dwa tygodnie później otrzymują anonimowy list, który naprowadza ich na trop pamiątek po żołnierzu armii Hallera ukrytych w piwnicach na terenie ruin starego młyna w Bodzanowie.(n)

 • Podwodna wojna. Hell Below, s02e05 8:55

  W grudniu 1944 roku zapada decyzja o dostarczeniu Japończykom "cudownej broni", czyli zaawansowanej niemieckiej technologii rakietowej. W sekretną misją z portu w Bergen wyrusza U-864 pod wodzą Ralfa-Reimara Wolframa. Norweski ruch oporu przekazuje informacje o tej operacji aliantom. Trasa niemieckiego okrętu podwodnego przebiega przez rejon patrolowany przez HMS Venturer, którym dowodzi James Launders. Uprzedzeni o zamiarach nazistów Brytyjczycy nasłuchują U-Boota. Udaje im się go namierzyć i zaatakować. U-864 zostaje trafiony. To jedyny przypadek w historii, gdy okręt podwodny w zanurzeniu zatapia jednostkę, która również znajduje się pod wodą.(n)

 • Największe wynalazki starożytności: Największe antyczne oblężenia 9:50

  Wielkie imperia antycznego świata powstały w efekcie wojen, a wśród najważniejszych starć w historii starożytnej były oblężenia miast. Twórcy programu przypominają m.in. słynną bitwę o Troję, obronę Syrakuz i niewiarygodnie innowacyjną broń wynalezioną wówczas przez Archimedesa, a także początek upadku Rzymu. Oto przełomowe wydarzenia z dziejów ludzkości, które nigdy nie zostaną zapomniane. Eksperci wskazują oblężenie, którego skutki były najstraszliwsze.(n)

 • Starożytni kosmici. Ancient Aliens, s11e16 10:45

  Twórcy serii zastanawiają się, czy androidy mogą zagrażać człowiekowi, czy też wyznaczają kolejny etap jego ewolucji. Wielu futurologów uważa, że stworzenie inteligentnych robotów nie tylko jest realne, lecz także może doprowadzić do zniknięcia naszego gatunku. Ludzie z krwi i kości staną się przestarzali w obliczu nieśmiertelności wirtualnych powłok. Zwolennicy teorii paleoastronautyki uważają, że do rewolucji doszło już dawno temu, a teraz mieszkańcy Ziemi zmierzają ku przeznaczeniu, które obcy zaprojektowali tysiące lat temu.(n)

 • Starożytni kosmici. Ancient Aliens 2, s02e01 11:35

  Być może to kosmici odpowiadali za katastrofy, wojny oraz inne tragedie, z których pomocą próbowali kontrolować ludzką rasę. Opowieść o wielkiej powodzi zesłanej przez bogów, by zniszczyć cywilizację, pojawia się w wielu prehistorycznych kulturach. Znamy starożytne opisy pozaziemskich bitew powodujących ogromne zniszczenia, a nawet doniesienia o obecności UFO w pobliżu współczesnych katastrof naturalnych. Apokalipsa i zwoje znad Morza Martwego mówią o nadchodzącej wojnie między siłami dobra i zła, która ma unicestwić nasz świat. Niewykluczone, że wszystko to dowody na istnienie wrogich nam kosmitów, planujących atak lub przeciwnie - obcych, którzy czuwają nad przetrwaniem ludzkości.(n)

 • Łowcy opali. Outback Opal Hunters 2, s02e04 12:25

  Justin Lang znowu został sam i jest coraz bardziej zdesperowany, gdyż od początku sezonu nie udało mu się znaleźć żadnego cennego opalu. Jedzie do odległego miasta Mintabie, chcąc kupić jakiś rzadki kamień, który mógłby oczyścić i sprzedać z zyskiem. Ponieważ Justin nie ma doświadczenia, jego plan jest ryzykowny. Col Duff wciąż ma kłopoty ze zdrowiem. Jego wspólnicy Aaron Grotjahn i Greg Geran pracują ostatkiem sił, ale w końcu ich trud zostaje wynagrodzony - natrafiają na cenne znalezisko.(n)

 • Autostrada przez piekło. Highway Thru Hell 7, s07e14 13:25

  Ciągnik siodłowy z naczepą jest unieruchomiony w lodzie i śniegu nieopodal Quesnel. Na miejsce udaje się Jamie, który napotyka na wiele trudności. Pracownicy Mission Towing zajmują się pojazdem porzuconym na górskiej drodze. Oprócz umiejętności potrzebne będzie również zaangażowanie. Tymczasem atmosfera zbliżających się świąt Bożego Narodzenia skłania pracowników rywalizujących przedsiębiorstw do podjęcia wspólnego wysiłku.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s09e08 14:15

  Tym razem celem podróży bohaterów programu jest Lancaster w Kalifornii. Odbywa się tu kolejna pełna emocjonujących zwrotów akcji licytacja zawartości opuszczonych schowków magazynowych. Brandi przygotowuje gruby plik banknotów w nadziei, że uda się jej wygrać aukcję. Mary dochodzi do wniosku, że potrzebuje pomocnika. Tymczasem Darrell i Brandon pośród kupionych przedmiotów znajdują coś, co sprawia, że ojciec i syn zmuszeni są odwiedzić salę sądową.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s09e09 14:40

  W dzisiejszym odcinku handlarze starociami wybierają się na aukcję w Huntington Beach. Tam Darrell udziela swojemu synowi jednej z najtrudniejszych lekcji w tym biznesie. Ivy, któremu w tej okolicy raczej się nie wiodło, ma nadzieję, że tym razem wreszcie dopisze mu szczęście. W swoim schowku znajduje nowoczesne szczudła, za które może dostać nawet 500 dolarów. Tymczasem Mary rzuca Renemu wyzwanie, którego stawką są nie tylko pieniądze.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s09e10 15:00

  W tym odcinku bohaterowie programu wybierają się do Palm Springs, gdzie pod palącym słońcem pustyni atmosfera staje się naprawdę gorąca. Ivy odkrywa w sobie żyłkę hazardzisty, podczas gdy Rene pomimo wysokich temperatur stara się rozgrywać wszystko na chłodno. Podczas licytacji Dan nie zauważa, że Mary podbijała cenę. Dave Hester wdaje się w awanturę z prowadzącymi aukcję Danem i Laurą Dotsonami. Sytuacja wymyka się spod kontroli i dochodzi do rękoczynów.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s09e11 15:30

  W dzisiejszym odcinku śledzimy przebieg aukcji zawartości opuszczonych schowków w magazynach w Santa Anie. Handlarze starociami mają nadzieję, że trafią tu na luksusowe towary. Jarrod Schulz i Ivy Calvin wpadają w prawdziwy szał zakupów, zostawiając w tyle innych bohaterów programu. Mary Padian przekonuje się, że może liczyć na pomoc ze strony sił nadprzyrodzonych, podczas gdy Rene Nezhoda czeka do ostatniego momentu, by wkroczyć do akcji.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s09e12 15:55

  W dzisiejszym odcinku handlarze starociami wybierają się do Norwalk, gdzie mają nadzieję znaleźć ukryte skarby. Mary Padian w swoim schowku natrafia na kamerę, która jest używana do przeglądów kanalizacji ściekowej. Ivy Calvin koncentruje się na przedmiotach kolekcjonerskich. Tymczasem Darrell Sheets sam organizuje wielką aukcję. Ma nadzieję sprzedać swoje najbardziej wartościowe znaleziska. Przekonamy się, czy zrealizuje swój plan.(n)

 • Kryptonim szef. Undercover Boss USA 7, s07e09 16:25

  Ashley i Brandon Wright są współwłaścicielami sieci lokali gastronomicznych Hamburger Mary's. Firma powstała w 1972 r. Bracia przejęli zarządzanie biznesem ponad 10 lat temu. Marzą o posiadaniu restauracji w każdym dużym mieście Stanów Zjednoczonych. Aby poznać firmę od środka, wchodzą w jej szeregi jako zwykli pracownicy.(n)

 • Kryptonim szef. Undercover Boss USA, s07e10 17:15

  Dan Duffy, prezes firmy działającej na rynku nieruchomości, postanawia poznać swoich pracowników. Podając się za jednego z nich, dowiaduje się, o codziennych kłopotach swoich podwładnych.(n)

 • Starożytni kosmici. Ancient Aliens 2, s02e02 18:15

  Mity i legendy od dawna są uważane za fikcyjne historie opisujące przerażające potwory oraz potężnych bogów, mutantów i olbrzymów. Co ciekawe, różne kultury, często oddalone od siebie o tysiące kilometrów, stworzyły podobne opowieści. Być może wszystkie te mity i legendy to w rzeczywistości starożytne relacje z przybycia na naszą planetę istot pozaziemskich. Antyczne teksty są pełne historii o bogach komunikujących się z ludźmi, przekazujących im mądrość i wiedzę techniczną, a nawet zapładniających ludzkie kobiety. Niewykluczone, że to kosmici umożliwili nam ewolucję i rozwój cywilizacji, a bez ich ingerencji nasz świat wyglądałby dziś zupełnie inaczej.(n)

 • Starożytni kosmici. Ancient Aliens 2, s02e03 18:55

  Autorzy programu zastanawiają się, czy tajemnicza Strefa Ciszy w Meksyku i płaskowyż Markawasi w Peru to pradawne bazy istot pozaziemskich na naszej planecie.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars 2, s02e08 19:45

  W lombardzie niespodziewanie spadają zyski. By zmotywować wszystkich do bardziej intensywnej pracy, dziadek obiecuje najlepszemu sprzedawcy nagrodę. Otrzyma on stek oraz 500 dolarów premii. Niebawem bohaterowie programu zdobywają stuningowany motocykl, "kalkulator" z 1915 roku i dwustuletnie guziki, które mogły należeć do samego George'a Washingtona.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars 2, s02e09 20:05

  Rick ma okazję nabyć lunetę, która według jej właściciela pochodzi z wyposażenia okrętu z czasów drugiej wojny światowej. Z kolei Corey zastanawia się nad kupnem wykończonego na zamówienie motocykla Harley Road King z 1996 roku. Pojazd ma jednak poważną wadę - są na nim wymalowane kiczowate różowe płomienie. W lombardzie zjawia się mężczyzna, który chce sprzedać noże przemycone przez jego dziadka podczas drugiej wojny światowej.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars 2, s02e10 20:25

  Do lombardu zgłasza się osoba, która chce sprzedać afisz teatralny z przedstawienia, podczas którego został zamordowany Abraham Lincoln. Trzeba jednak sprawdzić autentyczność plakatu. Corey i Chumlee spotykają się także z mężczyzną, który sprzedaje im dwie włócznie. Dziadek podejrzewa, że nowe nabytki mogą być bardzo cenne. Na zakończenie Rick podejmuje ryzykowną decyzję i kupuje elegancki zegarek.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars 2, s02e11 20:50

  Bohaterowie programu mają okazję kupić superszybką motorówkę, która wymaga generalnego remontu. Następnie Corey rozmawia z mężczyzną, który chce sprzedać jedno z pierwszych urządzeń do zapisu i odtwarzania dźwięku - pochodzący z 1901 roku zabytkowy fonograf marki Edison. Zanim jednak dojdzie do transakcji, urządzenie sprawdza dziadek Harrison. Później klient oferuje Rickowi kilka pomalowanych na czarno kawałków demonicznych figurek wykonanych ze złota. Chumlee ma załatwić prostą sprawę, ale znika na niepokojąco długi czas.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars 2, s02e12 21:10

  Bohaterowie programu mają okazję nabyć niezwykle rzadki miniaturowy motocykl amerykańskiej marki Indian. Przed sfinalizowaniem transakcji sprawdzają autentyczność pojazdu, który według właściciela pochodzi z lat 70. XX wieku. Następnie dziadek i Rick zastanawiają się nad kupnem dzwonu okrętowego, który miał zostać wydobyty z siedemnastowiecznego wraku. Kolejny klient chce sprzedać zabytkowe koło ruletki z pierwszej dekady XX wieku.(n)

 • Autostrada przez piekło. Highway Thru Hell 7, s07e15 21:50

  Głaz o masie czterdziestu ton spada na autostradę biegnącą przez kanion rzeki Fraser. Do ryzykownej akcji rusza Al Quiring. Jamie, Brandon i Paris pokonują nieczynną leśną drogę. Muszą bowiem ściągnąć pojazd, który uległ wypadkowi. Aggressive Towing spieszy na pomoc kierowcy, którego ciężarówka zepsuła się w godzinach szczytu. Członkowie ekipy muszą zmierzyć się ze wspomnieniami przerażającego zdarzenia.(n)

 • Najniebezpieczniejsze drogi Europy. Ice Road Rescue, s01e01 22:45

  Mimo że na drogach środkowej Norwegii zalega niewiele śniegu, polski kierowca ciężarówki traci kontrolę nad kierownicą i wypada z trasy, lądując w zamarzniętym potoku. Erik Flisen i Marius Winum starają się przywrócić ruch na zablokowanej trasie. W tym samym czasie w okolicach miejscowości Odda dochodzi do nagłego załamania pogody i obfitych opadów śniegu, przez co na drogach panuje chaos. W tych warunkach Thord Paulsen i Olav Eike spotykają tureckiego kierowcę, który jedzie przez góry bez obowiązkowych łańcuchów na oponach. Są zmuszeni powiadomić o tym policję.(n)

 • Wojenne maszyny 23:45

  Na początku XX wieku po świecie przemieszczały się stosunkowo małe armie. Zmieniło się to podczas pierwszej wojny światowej, kiedy to do walki werbowano coraz więcej ludzi, a siły zbrojne europejskich mocarstw liczyły milion i więcej żołnierzy. Potrzebowali oni odpowiedniego zaplecza logistycznego w postaci jednostek zaopatrzenia, technicznych, medycznych i transportowych. Przemieszczanie tak ogromnych wojsk to prawdziwe wyzwanie. W programie przegląd maszyn, używanych do transportu oddziałów i zaopatrzenia drogą lądową, morską i powietrzną - od olbrzymich statków towarowych po znane z wojny wietnamskiej helikoptery.(n)

Lista stacji