×

Wyszukaj artykuł

Program tvFokus TV program TV. Program telewizyjny Fokus TV na dziś, jutro i weekend

 • Starożytni kosmici. Ancient Aliens, s08e07 11:55

  W sierpniu 2014 roku Rosjanie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odkryli coś niezwykłego - na częściach okien zauważyli żyjący plankton morski. Jeśli potrafił on przetrwać w kosmosie, być może odwrotna sytuacja również jest możliwa i nasze oceany są zamieszkiwane przez istoty obce. Twórcy programu przywołują wiele relacji historycznych na temat dziwnych stworzeń kryjących się w morzach. Szacuje się, że w ziemskich oceanach żyje od 700 tysięcy do miliona gatunków, dwie trzecie z nich wciąż pozostają niezbadane. Być może kraken czy potwór z Loch Ness pochodzą z kosmosu.(n)

 • Drwale w wielkim mieście 12:45

  Oto kolejny zwykły dzień pracy bohaterów show. Jedna z ekip w Bostonie stara się uporać z wyjątkowo upartym drzewem, które nie zamierza poddać się bez walki. W tym czasie kolejna załoga z powodu braku miejsca musi manewrować nadzwyczaj ostrożnie. Trzeci zespół pracuje dziś w bardzo eleganckiej dzielnicy, w której stoją domy o ogromnej wartości. Zobaczymy też, jak miejscy drwale radzą sobie z presją ze strony poirytowanych sąsiadów.(n)

 • Rolnicy. Podlasie. s01e02 13:45

  Emilia prowadzi gospodarstwo sama, jednak latem w pracy pomaga jej trzynastoletni kuzyn Adrian. Należące do Emilii krowy mięsne pasą się na pobliskich łąkach. Poza nimi ma też kozy oraz dwa konie, potomków mustangów. W tym odcinku Emilia odkrywa, że jej krowy uciekły, co oznacza, że one same, a także inni ludzie mogą być w niebezpieczeństwie. Wkrótce Emilia znajduje w lesie cielaka ze złamanym kręgosłupem. Gienek i Andrzej z pomocą Paulin zwożą z łąki siano. To ciężka fizycznie praca. Każda kostka siana waży od 6 do 10 kilogramów, a do przewiezienia jest ich mnóstwo. Gienio dostaje kontuzji ręki i dostaje skierowanie do poradni specjalistycznej. Żadne z nich nie ma jednak prawa jazdy, aby tam dojechać. W Haćkach Olek i Michał z pomocą brata muszą rozpocząć żniwa rzepaku. Zbiór to wyścig z czasem, ponieważ na weekend zapowiadają burze.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s04e11 14:45

  W Chatsworth ma miejsce rekordowa aukcja. Darrell Sheets przekonuje Marka Balelo do kupna zasobnych magazynów. Za sprawą znalezionych tam przedmiotów atmosfera między kupującymi staje się bardzo napięta i wybuchowa. Herb i Mike mają nadzieję na zwycięstwo. Barry Weiss natrafia na zabytki.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s04e12 15:05

  Nad Chatsworth zapada noc. Tymczasem Ivy Calvin ogrywa innych kupujących. Licytujący bez pomocy Brandona Darrell Sheets przejmuje kontrolę nad aukcją i odnosi ogromny sukces. Jarrod i Brandi biorą byka za rogi i w dzięki temu stają się prawdziwymi zwycięzcami.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s05e01 15:40

  Tym razem handlarze starociami udają się na aukcję w Rancho Cucamonga. Wśród rzeczy, które nabyli Jarrod i Brandi, jest zestaw ogrodniczy do pielęgnacji bonsai. Para wybiera się do eksperta, żeby dowiedzieć się, ile warte są miniaturowe sekatory i reszta narzędzi. Barry przyjeżdża na licytację spóźniony. Kupuje zawartość schowka, w którym znajdują się stare kamery. Mark Balelo zostaje właścicielem dużej drukarki. Przekonamy się, czy jej gabaryty przełożą się na wielki zysk.(n)

 • Kryptonim szef. Undercover Boss USA 4, s04e15 16:00

  Od początku istnienia programu już ponad 60 biznesmenów przekonało się, jak wygląda praca na niższych stanowiskach w ich własnych firmach. Uczestnicy poznali swoich najbardziej oddanych i najbardziej aroganckich podwładnych, mieli też okazję wiele się od nich nauczyć na temat kontaktów z klientami, poprawienia warunków pracy oraz oferowanych przez siebie produktów i usług. Kamery odwiedzają wybranych pracowników firm, m.in. Marquesa, który podwoił sprzedaż w prowadzonym przez siebie sklepie spod marki Philly Pretzel Factory, Angel, która szczęśliwie znalazła dom dla siebie i swoich dzieci, oraz Jacqueline, która została zapamiętana jako jedna z najgorszych pracownic w historii programu.(n)

 • Kryptonim szef. Undercover Boss USA 4, s04e16 16:55

  Odcinek poświęcony wyjątkowym szefom. Wśród nich m.in. leczący się alkoholik Don Fertman oraz zarządzający kurortem Diamond Stephen J. Cloobeck.(n)

 • Starożytni kosmici. Ancient Aliens, s08e08 17:50

  Kręgi w zbożu spotykane są w wielu krajach na różnych kontynentach. Odnotowano ponad dziesięć tysięcy tych tajemniczych znaków. Mają one rozmaite kształty - od prostych kół po olbrzymie skomplikowane piktogramy. Bywa, że ich pojawieniu się towarzyszą dziwne anomalie, tajemnicze światła, a nawet aktywność UFO. Jednak wielu twierdzi, że kręgi zbożowe to jedynie mistyfikacja. Giorgio Tsoukalos, zwolennik paleoastronautyki, jedzie do Anglii, by spotkać się z badaczami i naukowcami, zajmującymi się tym fenomenem.(n)

 • Starożytni kosmici. Ancient Aliens, s08e09 18:45

  W marcu 2002 roku szkocki specjalista IT i haker Gary McKinnon został aresztowany pod zarzutem włamania się do 97 komputerów, należących do NASA i amerykańskiej armii. Twierdził, że znalazł dowody na to, że USA mają flotę kosmiczną. Twórcy programu zastanawiają się, czy może to świadczyć o tym, że Ameryka przygotowuje się do wojny z obcymi. Zwolennicy paleoastronautyki sugerują, że znane z wielu mitologii walki bogów tak naprawdę były konfliktami między przedstawicielami cywilizacji pozaziemskich. Być może obcy toczą między sobą boje, których stawką jest... Ziemia.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s08e07 19:45

  Tym razem do lombardu trafia wyjątkowo rzadki przedmiot - oryginalny plakat reklamujący jeden z ostatnich występów słynnego Jimiego Hendrixa. Rick i jego ojciec są bardzo podekscytowani, gdy klient przynosi kombinezon wyścigowy, który nosił sam Paul Newman. Na stroju jest autograf aktora. Następnie Rick i Corey mają okazję kupić zdjęcie, na którym podpisali się trzej legendarni zawodnicy New York Yankees: Mickey Mantle, Willie Mays i Harmon Killebrew.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s08e08 20:05

  W dzisiejszym odcinku do lombardu w Las Vegas trafia fragment osłony termicznej statku kosmicznego Apollo 11. Przekonamy się, ile warta jest pamiątka słynnego lotu na Księżyc. Następnie Rick ma okazję kupić książkę napisaną przez pierwszego dyrektora FBI J. Edgara Hoovera z autografem autora. Harrison musi jednak zweryfikować autentyczność podpisu. Później klient przynosi do sklepu kurtkę pilota z czasów drugiej wojny światowej.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s08e09 20:25

  Bohaterowie programu wpadają w zachwyt na widok pierwszego wydania komiksu o Spider-Manie autorstwa Stana Lee i Steve'a Ditko. Pierwsza część historyjki obrazkowej o przygodach Człowieka-Pająka ukazała się w marcu 1963 roku, a obecnie może być warta nawet setki tysięcy dolarów. Następnie klient przynosi do lombardu zabytkowego colta z 1860 roku. Później dziadek ogląda wyemitowane w 1876 roku imienne akcje spółki Goodman Gold & Silver Mining, które należały do pisarza Marka Twaina.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s08e10 20:55

  Wśród przedmiotów, które tym razem wyceniają pracownicy lombardu, jest gitara Les Paul SG, nazwana tak od pseudonimu jej konstruktora, gitarzysty jazzowego Lestera Williama Polsfussa. Instrument, który trafił do sklepu Harrisonów, należał do rodziny muzyka. Rick i jego ojciec oglądają też specjalne wydanie "National Geographic" z 1969 roku z okładką ilustrującą moment lądowania Apollo 11 na Księżycu. Rick zatrudnia Olivię, która ma przychodzić na nocną zmianę. Chumlee oferuje się, że przeszkoli nową pracownicę.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s08e11 21:15

  Tym razem do lombardu w Las Vegas trafia sygnet, który należał kiedyś do Charlesa "Lucky'ego" Luciano, słynnego mafijnego bossa, sportretowanego między innymi w serialu "Zakazane imperium". Następnie Rick ogląda list, którego autorem był Knute Rockne, uważany za jednego z najznakomitszych trenerów w historii futbolu amerykańskiego. Później Chumlee wycenia kolekcję zabytkowych zabawek dołączanych do paczek z przekąskami Cracker Jack.(n)

 • Rolnicy. Podlasie. s01e03 21:50

  Przyjaciele Wiesiek i Roman zawsze pracują razem, choć prowadzą dwa oddzielne gospodarstwa. W tym odcinku przygotowują ciągnik do żniw. W trakcie belowania słomy dochodzi do pożaru, którego ugaszenie powierzone zostaje Piotrkowi, synowi Wieśka i członkowi lokalnej OSP. Gienio, pośrednik w sprzedaży, pomaga swojemu imiennikowi znaleźć hodowcę, który poszukuje krów do zakupu. Po realizacji transakcji czeka ich borysz - tradycja opicia umowy. Emilia wybiera się do weterynarza ze swoim koziołkiem Fistaszkiem. Zwierzę cierpi na zapalenie ślinianek. Jej kuzyn Adrian i babcia muszą przygotować sery na zamówienie.(n)

 • Najniebezpieczniejsze drogi Europy. Ice Road Rescue 3, s03e05 22:45

  Na dalekiej północy Jo Roger kieruje rodzinnym przedsiębiorstwem o ponad stuletniej tradycji. Jego zadanie wydaje się proste - ma dbać o przejezdność setek kilometrów dróg. Tym razem zostaje wezwany do 25-tonowej ciężarówki z ładunkiem ryb, która wpadła w poślizg i zablokowała ważne skrzyżowanie. Stawką tej operacji jest 300 tysięcy euro, więc Jo Roger i jego zaufany pracownik nie mogą pozwolić sobie na błąd. Ciężarówka musi z powrotem ruszyć w drogę, zanim ryby zaczną się psuć. Na południu Thord ma wyciągnąć 12-tonowy ciągnik. Pod traktorem jest świeży luźny śnieg, co sprawia, że pojazd może w każdej chwili zsunąć się w dół stromego wzgórza. Thord i Olav muszą być wyjątkowo ostrożni.(n)

 • Handlarze historią. Combat Dealers, s03e08 23:45

  Tym razem zobaczymy, jak gromadzone są rekwizyty potrzebne na planie dużej hollywoodzkiej produkcji. Na liście potrzebnych przedmiotów są m.in. autentyczne karabiny przeciwlotnicze z czasów zimnej wojny. Bruce Crompton upatruje w tym okazji do świetnego zarobku. Problem w tym, że nie ma poszukiwanej przez filmowców broni, a w Rosji trudno będzie mu ją szybko nabyć po korzystnej cenie. Sądzi jednak, że znajdzie ją w Finlandii. Wyrusza więc wraz z Husem do tego skandynawskiego kraju.(n)

Lista stacji