×

Wyszukaj artykuł

Program tvFokus TV program TV. Program telewizyjny Fokus TV na dziś, jutro i weekend

 • Starożytni kosmici: Kosmici przed naszą erą. Ancient Aliens, s08e02 11:30

  Archeologowie ciągle odkrywają przedmioty i budowle, które zdają się zaprzeczać chronologii dziejów ludzkości. Na całym świecie znajdowane są megalityczne konstrukcje, których wzniesienie przypisywane jest tajemniczym przodkom, dziwne figury o humanoidalnych kształtach oraz pozostałości starożytnych podziemnych schronów wykutych w litej skale. Twórcy serii zastanawiają się, czy są to dowody na to, że tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy lat temu na naszej planecie żyła wysoko rozwinięta rasa. Być może w mitycznych opowieściach o bogach, którzy niegdyś mieli żyć na ziemi, jest ziarno prawdy.(n)

 • Najbardziej niebezpieczne drogi do szkoły. Die gefährlichsten Schulwege der Welt, s03e02 12:25

  Yungas to boliwijski region, w którym amazońska puszcza spotyka Andy. W tym odległym zakątku jednego z najuboższych krajów Ameryki Południowej uczniowie, by zdążyć na lekcje, pokonują długą i niebezpieczną drogę. Siedmioletni Elmer musi przedostać się na drugą stronę wąwozu o głębokości dwustu i szerokości trzystu metrów. Odważny malec codziennie ryzykuje, przejeżdżając improwizowaną kolejką tyrolską. Jego życie zależy od zardzewiałego krążka linowego i zniszczonej plastikowej torby. Siostry Helen i Mariela mieszkają w dżungli. Mają nadzieję, że dzięki edukacji uwolnią się od strachu, głodu i wyczerpania.(n)

 • Rolnicy. Podlasie. s02e02 13:25

  W Haćkach gospodarze przygotowują się na narodziny cielaka. Jedna z ich krów jest wysokocielna, co oznacza, że poród może zacząć się w każdej chwili. Należy mieć się na baczności, ponieważ cielę, które przychodzi na świat późno, przysparza problemów krowie. Do ocielenia się dochodzi późno w nocy. Niedawno narodzone zwierzęta trzeba kolczykować. W Pokaniewie kończą się przygotowania Tomka i Moniki do aukcji byków i jałówek. To pierwsza tego typu impreza, którą gospodarze organizują na swoim podwórku. W strzyżeniu krów pomaga Tomkowi i Monice Aneta, profesjonalna fitterka, która może pochwalić się dużym doświadczeniem w przygotowywaniu zwierząt na wystawy. Gienio wraz z synem i kolegą, Bogdanem, oraz niejakim Kacperkiem zmagają się tymczasem z problemem braku lodówki.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s02e04 14:10

  W zachodnich stanach USA licytacje potrafią być naprawdę gorące, zwłaszcza podczas pustynnych upałów. W kupionym przez siebie magazynie Darell Sheets natrafia na makabryczne znalezisko. Tymczasem wśród zlicytowanych rzeczy Dave Hester odkrywa niesamowicie starą zabawkę. On i Barry Weiss z prośbą o wycenę tego wyjątkowego zabytku zwracają się do swojego kolegi, a zarazem członka znanego zespołu Aerosmith.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s02e05 14:30

  Rywalizacja kupujących przenosi się do Costa Mesa. Dave i jego dawno niewidziany brat stają do walki o magazyn pełen rockowych pamiątek. Aby zdobyć stuletni rzutnik do slajdów, Darrell będzie musiał przelicytować Jarroda. W ręce Barry'ego wpada cenne dzieło sztuki współczesnej.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s02e06 14:50

  Licytacja nabiera osobistego charakteru, gdy Dave Hester zostaje doprowadzony do ostateczności przez swoją nową muzę. Tymczasem do miasta przybywa nieznany nikomu licytant, który okaże się bardzo niebezpieczny dla konkurencji.(n)

 • Wojny magazynowe. Storage Wars, s02e07 15:20

  Licytacja ponownie ma się odbyć w Mission Hills. Nieznany nikomu uczestnik staje do rywalizacji z grubo wypchanym portfelem. Barry dociera do tajemniczego pomieszczenia. Odkrywa tam zagadkową dziurę w ścianie. Tymczasem Jarrod wykorzystuje sprawdzony trik, by wygrać licytację.(n)

 • Akcja renowacja USA. American Restoration 3, s02e15 15:40

  Podczas nieobecności Ricka w warsztacie jego brat Ron bierze sprawy w swoje ręce. Przyjmuje zlecenie renowacji pochodzącego z początku XX wieku automatu testującego... siłę miłości. Maszyna została wyprodukowana w Wielkiej Brytanii, więc Rick będzie musiał przystosować ją do napięcia w amerykańskich gniazdkach. Następnie do warsztatu trafia stary billboard reklamujący kasyno El Ray. Klient chce, aby odnowić baner, ale zachować jego dawny styl.(n)

 • Akcja renowacja USA. American Restoration 3, s02e16 16:00

  Do warsztatu trafia pochodzący z lat 40. XX wieku specjalny rower z chłodziarką, którym jeździł sprzedawca lodów marki Good Humor. Inny klient przynosi do naprawy i renowacji radio, które należało do jego dziadków. To sprzęt marki Atwater Kent, wyprodukowany w latach 20. ubiegłego wieku. Rick decyduje się wprowadzić nowe zasady, w myśl których pracownicy muszą mieć na sobie odpowiednie obuwie. Ron nie jest zachwycony zarządzeniem brata.(n)

 • Kryptonim szef. Undercover Boss USA 4, s04e07 16:30

  Przedsiębiorstwo KOA rozpoczęło swoje istnienie w 1962 roku, jako mały punkt przystankowy dla ludzi udających się na biwak. Firma szybko się rozrastała pod okiem Jima Rogersa, miłośnika przyrody i oddanego skauta. Teraz, pięćdziesiąt lat później, mężczyźnie wciąż zależy na tym, aby przede wszystkim przypominać swoim klientom, że w życiu najważniejsza jest rodzina. Aby upewnić się, że jego podwładni podzielają to przekonanie, mężczyzna dołączy do szeregowych pracowników KOA. W trakcie tej przygody pozna niezwykle oddanych, cierpliwych i pełnych dobrych chęci ludzi, a także stawi czoła swojemu lękowi wysokości.(n)

 • Kryptonim szef. Undercover Boss USA 4, s04e08 17:20

  Moe's Southwest Grill to jedna z najszybciej rozwijających się sieci restauracji na całym świecie. Stojący na czele firmy Paul Damico zarządza 10 tysiącami pracowników. Biznesmen bardzo wcześnie wyrobił sobie pojęcie o tym, jaki powinien być szef - częściowo za sprawą swojego taty, częściowo jednego z przełożonych ojca, który zadbał o to, aby młodszy brat Paula na czas został poddany przeszczepowi wątroby. Dzięki udziałowi w programie Damico ma nadzieję przekonać się, czy jego firma utrzymuje wyznaczoną na początku jakość usługi. Niestety, nie wszyscy z ludzi zatrudnionych w Moe's Southwest Grill potrafią odpowiednio zachowywać się w pracy.(n)

 • Starożytni kosmici: Tajny plan NASA. Ancient Aliens, s08e03 18:10

  Zafascynowany kosmosem wizjoner z tajemniczą przeszłością Werner von Braun opracował technologię, dzięki której człowiek poleciał na Księżyc. Przewidywał, że ludzie dotrą na Marsa i zbudują tam stację kosmiczną. Niektórzy sądzą, że von Braun nie skonstruował swoich wynalazków sam. Zastanawiają się, czy miał dostęp do tajnych informacji zgromadzonych przez Niemców podczas II wojny światowej albo danych pozyskanych ze statku kosmitów, który miał rozbić się w Roswell w 1947 roku. Być może naukowiec został wybrany przez istoty pozaziemskie jako ten, który umożliwił ludziom eksplorację Kosmosu.(n)

 • Starożytni kosmici: Ciemne moce. Ancient Aliens, s08e04 18:55

  W większości kultur spotykamy opowieści i wierzenia o pochodzących nie z tego świata przeciwstawnych siłach - Boga i Szatana, dobra i zła, światła i ciemności. Autorzy serii zadają pytanie o to, czy te moce naprawdę istnieją i jaka jest ich natura. Przywołują postaci i organizacje historyczne, oskarżane o sojusz ze złem, m.in. Rasputina i SS. Przypominają też historię Aleistera Crowleya, okultysty, który przy użyciu czarnej magii miał przywołać nadnaturalną istotę. Twórcy programu zastanawiają się, czy ludzkość jest jedynie pionkiem w kosmicznej grze pomiędzy siłami światła i ciemności.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s17e23 19:45

  Tym razem Rick ma okazję kupić srebrną półdolarówkę z 1906 roku, która należała do jednego z pasażerów Titanica. Przekonamy się, jaką ofertę otrzyma właściciel monety. Następnie do lombardu w Las Vegas trafia pierwsze wydanie noweli Roberta Louisa Stevensona "Doktor Jekyll i pan Hyde". Harrison ogląda też zabytkową kamerę, wyprodukowaną w 1936 roku przez koncern Zeissa. Jeden z klientów chce sprzedać wysokościomierz z samolotu Howarda Hughesa.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s17e24 20:05

  W dzisiejszym odcinku do lombardu Harrisonów trafia karta do gry z 1769 roku. Ukryte jest na niej polityczne przesłanie. Zobaczymy, czy przekona ono Ricka. Następnie Corey ogląda motocykl, który kiedyś należał do aktora, reżysera i scenarzysty Dennisa Hoppera, twórcy dramatu "Swobodny jeździec". Później Rick podziwia zabytkową lampę witrażową. Z kolei Corey wycenia figurki tytułowych postaci z filmu sensacyjnego "Aniołki Charliego".(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s17e25 20:25

  W dzisiejszym odcinku do lombardu w Las Vegas trafia niezwykła ławka zbudowana przez fana drużyny bejsbolowej Los Angeles Dodgers. Jedyny w swoim rodzaju mebel jest skonstruowany z dziesiątek pamiątek po słynnych zawodnikach tego klubu. Następnie Corey ogląda dziewiętnastowieczną pancerną kasetkę. Później Rick wycenia obraz olejny z Woodym Woodpeckerem, postacią dzięcioła z kreskówki z lat 40. ubiegłego wieku. Kolejny klient chce sprzedać zestaw podręczników.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s17e26 20:55

  Wśród przedmiotów, jakie w dzisiejszym odcinku trafiają do lombardu Harrisonów, jest deska surfingowa, która została uwieczniona na dwóch okładkach płyt zespołu The Beach Boys. Następnie klient przynosi wydanie dziewiętnastowiecznego czasopisma z opowiadaniem Marka Twaina. Corey ogląda też alkoholomierz z początków XX wieku. Później Rick ma okazję podziwiać oryginał obrazu psychodelicznego artysty Petera Maxa "Statua Wolności".(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s17e27 21:15

  W dzisiejszym odcinku Rick ma okazję kupić hełm z autografami członków obsady serialu "Zagubieni w kosmosie", wyprodukowanego w latach 60. ubiegłego wieku. Następnie do lombardu trafia dziwny zabytkowy przedmiot, który wprawia Coreya i jego ojca w niemałe zdumienie. Później zjawia się klient z butami sportowymi podpisanymi przez legendę NBA, koszykarza Roberta Parisha. Przekonamy się, czy Chumlee zdoła sfinalizować tę transakcję.(n)

 • Władywostok - nowe Eldorado 21:40

  Wizyta w rosyjskim mieście oddalonym od Chin i Korei Północnej zaledwie o dwie godziny drogi. Położony w odległości dziesięciu tysięcy kilometrów od Moskwy Władywostok to rubież, która w przyszłości będzie zyskiwała na znaczeniu. Władimir Putin twierdzi, że chce uczynić ze stolicy Kraju Nadmorskiego rosyjskie San Francisco. Luksusowe kasyna wyrastają tu jak grzyby po deszczu, ale w mieście znajduje się także ogromna baza wojskowa. Do Władywostoku przyjeżdżają się zabawić rosyjscy oligarchowie i zamożni chińscy inwestorzy...(n)

 • Największe wynalazki starożytności: Największe antyczne oblężenia 22:35

  Wielkie imperia antycznego świata powstały w efekcie wojen, a wśród najważniejszych starć w historii starożytnej były oblężenia miast. Twórcy programu przypominają m.in. słynną bitwę o Troję, obronę Syrakuz i niewiarygodnie innowacyjną broń wynalezioną wówczas przez Archimedesa, a także początek upadku Rzymu. Oto przełomowe wydarzenia z dziejów ludzkości, które nigdy nie zostaną zapomniane. Eksperci wskazują oblężenie, którego skutki były najstraszliwsze.(n)

 • Poszukiwacze złota z Alaski 23:30

  Sezon wydobywczy się kończy i wszystkie ekipy podejmują ostatnie ryzyko, żeby zmaksymalizować zyski. Doug Baker spodziewa się rekordowego urobku, lecz maszyna do płukania złota odmawia posłuszeństwa. John Reeves z dziećmi zbliża się do miejsca, w którym mogą być duże złoża, ale nieszczęśliwy wypadek krzyżuje im plany. Creighton Lapp i Chuck Tillian chwytają się ostatniej szansy, aby ocalić sezon. Przekonamy się, czy ryzykowna decyzja im się opłaci.(n)

Lista stacji