×

Wyszukaj artykuł

Program tvFokus TV program TV. Program telewizyjny Fokus TV na dziś, jutro i weekend

 • Wehikuł czasu: 24 października 7:15

  Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.(n)

 • Pod lupą: Perfumy, leki przeciwbólowe, szyby. s03e09 7:20

  Kuba Marcinowicz, zagorzały pasjonat wszelkich nowinek technologicznych, pokaże, jak działają wielkie przedsiębiorstwa i instytucje, a także jak wygląda proces wytwarzania najróżniejszych przedmiotów, tworzyw czy produktów spożywczych. Dociekliwy prowadzący jak zwykle zbada każdy temat i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych obserwatorów świata. Odwiedzi z kamerą m.in. fabrykę broni pod Radomiem, gdzie dowie się, jak krok po kroku powstaje karabin Beryl. Zobaczy też cały proces dostarczania wody do naszych domów. Widzowie poznają odpowiedzi na najdziwniejsze pytania. Dowiedzą się więcej o przedmiotach, które ich otaczają, z których na co dzień korzystają, i o których istnieniu po prostu nie wiedzieli.(n)

 • Sąsiedzi: Windsurfing 7:40

  Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Pat i Mat z wielką wyobraźnią i za pomocą różnych narzędzi próbują naprawić domowe usterki. Nawet najprostsze prace remontowe kończą się katastrofą budowlaną. Niezrażeni porażkami przyjaciele nigdy się nie poddają i nie tracą przy tym humoru. Potrafią znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Charakterystyczna ścieżka dźwiękowa prawie w całości wykonywana jest na harmonijce ustnej. Serial zdobył popularność w wielu krajach, był nadawany m.in. w Czechach, Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Brazylii, Finlandii, Holandii i Hiszpanii.(n)

 • Sąsiedzi: Dekarze 7:50

  Cóż począć, kiedy kapiąca z sufitu woda nie pozwala zażyć popołudniowego odpoczynku. W tej sytuacji Pat postanawia zajrzeć na dach. Okazuje się, że trzeba zmienić kilka dachówek. Pat szybko rozpoczyna przygotowania do naprawy, jednak tym razem będzie potrzebował pomocy Mata oraz jego zdalnie sterowanego balonu. Kiedy już wydaje się, że wszystko przebiega zgodnie oczekiwaniami, następuje prawdziwa katastrofa. Ostatecznie przyjaciele muszą zmienić swoje plany.(n)

 • Sąsiedzi: Domowe grillowanie 7:55

  Mat zaprasza Pata na pieczone kiełbaski. Nie będą ich jednak, jak mógłby się ktoś spodziewać, przygotowywać w ogrodzie ani w parku, tylko w domu. Na początku garnek z żarzącymi się węglami stoi na kuchence, ale dla własnej wygody przyjaciele przenoszą go na stół w salonie, gdzie mogą sobie spokojnie usiąść. Wkrótce garnek przepala na wylot zarówno stół, jak i znajdującą się pod nim podłogę, a następnie ląduje w piwnicy. Mimo tych przeciwności koledzy nadal mają nadzieję upiec swoje kiełbaski. Ostatecznie decydują się jednak na budowę paleniska, dzięki któremu będą mogli w każdej chwili cieszyć się pieczonymi smakołykami.(n)

 • Sąsiedzi: Huśtawka 8:05

  Mat ma dla Pata prezent - magiczne pudełko z ukrytą wewnątrz huśtawką. Niestety, mechanizm zabawki szybko się psuje i przyjaciele muszą go naprawić. Co oczywiste, naprawianie rzeczy nie jest najmocniejszą stroną żadnego z nich, więc koledzy decydują się stworzyć własną, pełnowymiarową huśtawkę. Umieszczenie jej w domu okazuje się nie najlepszym pomysłem. Urządzenie znacznie lepiej sprawdza się na zewnątrz. Koledzy nie mogą jednak cieszyć się zabawką w tym samym czasie. Szukając rozwiązania, zauważają pilarkę tarczową.(n)

 • Sąsiedzi: Kłopoty z podłogą 8:25

  Podczas sprzątania Pat i Mat niechcący zarysowują szafę. Na początek próbują to zamalować, ale farba okazuje się złego koloru. Co gorsza, kilka kropel upada na podłogę. Kiedy nie udaje się zmyć farby, przyjaciele postanawiają zamalować całą posadzkę. Ułatwić ma im to specjalne urządzenie zrobione z czajnika. Nagle uświadamiają sobie, że Pat utknął w kącie. Próbując ochronić świeżo pomalowaną podłogę, Mat wycina kawałki dywanu i układa je przed Patem, żeby umożliwić mu bezpieczne wyjście. Nie wie jeszcze, że wszędzie zostawia za sobą piękne, czerwone ślady butów.(n)

 • Sąsiedzi: Meble na kółkach 8:30

  Przyjaciele znajdują w skrzynkach pocztowych ulotki reklamujące "system kółkowy" - wszystko na kółkach. Stopniowo wyposażają kolejne meble w malutkie kółka, zaopatrują się też w pilot do zdalnego sterowania. Niestety, sprzęty wkrótce wymykają się spod kontroli, a dom pogrąża się w chaosie. Poza tym mało wytrzymałe kółeczka zaczynają się psuć. Ostatecznie koledzy dochodzą do wniosku, że wszystko to nie był wcale dobry pomysł, i kupują sobie rolki. Kończą ten pełen wrażeń dzień skomplikowanym tańcem synchronicznym na wrotkach.(n)

 • Sąsiedzi: Psia buda 8:40

  Mat obchodzi urodziny i z tej okazji Pat ma dla niego prezent - podobiznę psa. To bardzo udany podarek, ale od rzeźby czy plakatu jeszcze lepszy byłby prawdziwy pies. Czas rozpocząć wielkie przygotowania. Zanim wezmą się za budowanie budy, przyjaciele szukają inspiracji. Konstrukcja musi być dostatecznie duża, żeby pomieścić w sobie bernardyna. Obaj koledzy mają nadzieję stworzyć prawdziwe arcydzieło.(n)

 • Sąsiedzi: Puzzle 8:45

  Uwielbiane przez kolejne pokolenia perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Tym razem Pat i Mat próbują ułożyć puzzle ze swoją własną podobizną. Rzecz jasna, sięgają po niebanalne metody. Niezależnie od dokonanych przy okazji zniszczeń obaj są bardzo zadowoleni z efektu swojej ciężkiej pracy.(n)

 • Sąsiedzi: Szklarnia 8:55

  Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Tym razem Pat i Mat znajdują w gazecie instrukcję, jak zbudować szklarnię ze słoików. Zaintrygowani pomysłem natychmiast zabierają się do pracy. Wyciągają ze schowka wszystkie puste słoiki, ale szybko okazuje się, że jest ich zbyt mało. Dla pomysłowych przyjaciół to jednak żaden problem - przecież zawsze znajdzie się coś, co można wykorzystać jako zamiennik.(n)

 • Sekretne życie drapieżników 9:15

  Rzeki i oceany stanowią miejsce bezwzględnych bitew. Dzięki nim najgroźniejsze drapieżniki mogą przetestować swoją odwagę.(n)

 • Food Factory : Chipsy, czekoladki, zupa w puszce, owocowe cukierki. s03e04 10:10

  W dzisiejszym odcinku dowiemy się, jak powstają popularne cukierki w kształcie miniaturowych owoców. Odwiedzimy fabrykę, w której rocznie powstaje 200 milionów sztuk tych kolorowych słodyczy. Poznamy również tajniki masowej produkcji czipsów ziemniaczanych. Przekonamy się, jak wygląda fabryka, w której każdego dnia wyrabia się miliony cukierków czekoladowych. Ponadto w programie prześledzimy proces wytwarzania rosołu w puszkach.(n)

 • Nieznane oblicza Chin: Chiny z lotu ptaka: Żywa przeszłość cz. 2. Back to Village, s03e04 10:35

  Chiny to jeden z największych krajów na świecie, znany z bardzo zróżnicowanej kultury. Twórcy serii zaprezentują tutejsze interesujące, pradawne zwyczaje. Przyjrzą się życiu na wsi oraz pokażą, jak cuda techniki i natury kształtowały i kształtują nadal Państwo Środka.(n)

 • Misja skarb. s03e06 10:55

  Ekipa odwiedza ziemię świętokrzyską, gdzie ma odszukać działo artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Dawid, Kiler i Cichy mierzyli się już z zadaniem odnajdywania ciężkiego sprzętu na przyczółku baranowskim, ale po raz pierwszy celem ich poszukiwań jest działo bojowe. W misję zaangażuje się również prawie stuletni świadek, którego zeznania i wskazówki mają doprowadzić ekipę do skarbu.(n)

 • Misja skarb. s03e07 11:55

  Na początku roku 1945 w Prusach Wschodnich doszło do zaciętych walk, które toczyły się również w powietrzu. Armia ZSRR, by raz na zawsze rozprawić się z wojskami niemieckimi, zgromadziła imponujące siły powietrze. Liczyły one kilka tysięcy samolotów. Niemcy mierzyły się z potężnym wrogiem, a w dodatku mieli problem z zaopatrzeniem swoich wojsk m.in. w części zamienne. Jedna z walk powietrznych miała miejsce nad Braniewem. Poszukiwacze postarają się odszukać szczątki rozbitego samolotu.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s15e07 12:55

  W dzisiejszym odcinku bohaterowie show mają okazję przejechać się legendarnym samochodem z 1967 roku. Przed lombard podjeżdża bowiem shelby mustang GT350. Zobaczymy, czy negocjacje cenowe pójdą po myśli Ricka. Następnie Corey i jego przyjaciel zastanawiają się nad kupnem jednej z pierwszych konsol gier wideo - modelu Magnavox Odyssey 200. Później Chumlee stara się uzyskać od Ricka pozwolenie na przetestowanie nowej maszyny do lodów.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s15e08 13:15

  W dzisiejszym odcinku w lombardzie Harrisonów zjawia się klient, który twierdzi, że ma na sprzedaż osłonę głowicy termojądrowej. Następnie Corey ma okazję kupić mandolinę, na której Bob Wills grał w swoim zespole Texas Playboys. Później Chumlee próbuje znaleźć dziedzinę, w której jest lepszy od swojego pracodawcy. Przekonamy się, czy uda mu się pokonać szefa, czy też Rick raz na zawsze udowodni, że nie warto rzucać mu wyzwania.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s15e09 13:45

  Tym razem klient przynosi do lombardu parę T-shirtów z logo Aerosmith, o których śmiało można powiedzieć, że są vintage. Rick, który pielęgnuje w sobie miłość do rocka, ma słabość do takich gadżetów. Następnie on i jego syn zastanawiają się nad kupnem nautofonu, czyli urządzenia służącego do nadawania sygnałów dźwiękowych na morzu w czasie mgły. Ten egzemplarz był na wyposażeniu amerykańskiej marynarki. Później Corey ogląda pojazd zbudowany do walki z zombi.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s15e10 14:05

  W tym odcinku do lombardu trafia broń z czasów wojny secesyjnej - rewolwer Colt Army model 1860. Przyniesiony przez klienta egzemplarz wycenia Corey. Następnie Rick ma okazję nabyć wikińską monetę. Zobaczymy, czy uda mu się ją zdobyć, czy też będzie musiał się wycofać. Później Chumlee próbuje posłużyć się przekazem podprogowym, żeby skłonić szefa do podwyższenia jego pensji. Przekonamy się, czy Rick okaże się podatny na sugestie.(n)

 • Gwiazdy lombardu. Pawn Stars, s15e11 14:25

  Tym razem do lombardu Harrisonów trafia niezwykła pamiątka po liderze The Doors Jimie Morrisonie. Klient chce sprzedać drzwi do sypialni pochodzące z domu rodzinnego słynnego muzyka. Następnie Chumlee ogląda grę planszową "The Legend of Zelda" z 1988 roku. Później Corey dowiaduje się o rzadkiej kolekcji doskonale zachowanych motocykli marki Indian. Pojazdy wyprodukowano w pierwszej dekadzie XX wieku. Rick decyduje się towarzyszyć synowi, żeby przypilnować transakcji.(n)

 • Patrol Tatry. s01e06 15:00

  Dokumentaliści przyglądają się konsekwencjom ekologicznych zaniedbań ze strony człowieka - degradacji natury. Z tym zjawiskiem walczą pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bohaterem tego odcinka jest Jan Krzeptowski-Sabała, góral i honorowy przewodnik tatrzański.(n)

 • Kryptonim szef. Undercover Boss USA 6, s06e08 16:00

  Słynący ze swojego ekscentryzmu Rick Forman zajmuje wysokie stanowisko w Forman Mills. Chce zapewnić swoim klientom najniższe ceny na rynku, nawet kosztem oszczędności na innych polach, takich jak odpowiednia dbałość o porządek w sklepach. Biznesmen zdecydował się na udział w programie, ponieważ w nadchodzącym roku jego firmę czeka duże wyzwanie - Forman Mills ma podwoić liczbę lokali działających pod jego marką. Rick chce się wcześniej upewnić, czy wszystko w firmie działa jak należy. Będzie zaskoczony, kiedy odkryje, że w jego przedsiębiorstwie potrzeby pracowników spycha się na dalszy plan, podczas gdy za wszelką cenę stara się spełnić wszystkie wymagania klientów.(n)

 • Kryptonim szef. Undercover Boss USA 6, s06e09 17:00

  Jessica Herrin założyła firmę Stella & Dot we własnym salonie, podczas ciąży. Od tego czasu dzielnie toruje sobie drogę przez rynek sprzedaży biżuterii i akcesoriów. Jej przedsiębiorstwo rocznie zarabia 220 milionów dolarów. To oraz fakt, że zatrudnienie znajduje tam ponad 30 tysięcy osób, zapewnia Stelli & Dot miejsce wśród czołowych marek w branży. Jessica ma ręce pełne roboty, ale próbuje pogodzić swoją pracę z macierzyństwem. Wciąż żywi nadzieję, że jej pasja i zaangażowanie znajdują odbicie w funkcjonowaniu całej firmy. W trakcie tej przygody usłyszy kilka przykrych słów prawdy na temat samej siebie oraz swoich podwładnych.(n)

 • Poszukiwacze złota w Australii. Aussie Gold Hunters 4, s04e02 17:55

  Alex Stead i jego teść Eric Richards rozpoczynają sezon zdeterminowani, by szybko natrafić na złoto. Problemy z maszynami powodują jednak irytujące opóźnienie. Ekipa z Wiktorii ma szansę odkryć żyłę złota, gdy ich sąsiedzi znajdują bryłę wartą 180 tysięcy dolarów. Jake i jego nowi pracownicy pilnie starają się zwiększyć wydobycie. Wymaga to jednak przetransportowania na miejsce wielkiej maszyny. Przekonamy się, czy uda im się to przed końcem tygodnia.(n)

 • Misja skarb. s03e07 19:00

  Na początku roku 1945 w Prusach Wschodnich doszło do zaciętych walk, które toczyły się również w powietrzu. Armia ZSRR, by raz na zawsze rozprawić się z wojskami niemieckimi, zgromadziła imponujące siły powietrze. Liczyły one kilka tysięcy samolotów. Niemcy mierzyły się z potężnym wrogiem, a w dodatku mieli problem z zaopatrzeniem swoich wojsk m.in. w części zamienne. Jedna z walk powietrznych miała miejsce nad Braniewem. Poszukiwacze postarają się odszukać szczątki rozbitego samolotu.(n)

 • Misja skarb. s03e08 20:00

  Ekipa odwiedziła już okolice Baboszewa, małej miejscowości na Mazowszu. Poszukiwacze mieli tam odnaleźć amerykański bombowiec. Kiler doskonale orientuje w tym terenie, zna miejscową ludność i legendy. W tym odcinku śmiałkowie podejmują trop ukrytego nazistowskiego depozytu.(n)

 • Supermaszyny: Lodowy potwór. Rise of the Machines, s01e10 20:55

  Tym razem poznajemy sekrety konstrukcji jednego z najpotężniejszych ratraków na świecie - modelu PistenBully 600W Polar. Zobaczymy technologię, która umożliwia przerzucania tysięcy ton śniegu w trudnym górskim terenie. O zaletach tego pojazdu gąsienicowego przekonamy się, obserwując go przy pracy w kurorcie narciarskim Whistler-Blackcomb w Kolumbii Brytyjskiej. Za kierownicą olbrzymiej maszyny zasiada Steve Dewar, który ma zaledwie pięć dni na oczyszczenie tras z niebezpiecznego lodu, skał i zwałów śniegu, które stanowią zagrożenie lawinowe. Musi zdążyć przed weekendem otwierającym sezon.(n)

 • (Nie)Ziemskie tajemnice. What on Earth, s05e20 21:55

  W tym odcinku m.in. o tym, czy najnowsza technologia pomoże w odkryciu cmentarzysk dinozaurów. Poznamy też historię ponadczterystumetrowej wieży w Nevadzie, wybudowanej na potrzeby testów broni nuklearnej. Archeologowie odkrywają w lasach pozostałości wioski duchów. Próbują ustalić, co - głód, choroba czy wojna - było przyczyną śmierci jej mieszkańców. Zdjęcia satelitarne peruwiańskiego wybrzeża przedstawiają gigantyczne wzory wyryte w skałach 2000 lat temu. Przekonamy się także, co takiego stało się na tropikalnej wyspie, że z raju zmieniła się ona w jałowe pustkowie. Satelitarne dane wskazują na to, że dwadzieścia milionów mieszkańców stolicy Meksyku może być w niebezpieczeństwie.(n)

 • Tabu. Taboo 9, s09e09 22:45

  W tym odcinku przekonamy się, że miłość to nie tylko romantyczne uniesienia i róże. Dez Nichols uważa się za seksualnego uzdrowiciela. Na ustronnej nowozelandzkiej wyspie prowadzi warsztaty, których uczestnicy są zachęcani do dzielenia się swoim ciałem w imię oświecenia. W programie poznamy również nauczyciela gry na fortepianie, Dave'a, który kocha balony. Ma kolekcję liczącą 65 tysięcy sztuk. Dave często przytula swoje balony i na różne inne sposoby okazuje im uczucie. Posłuchamy również Andrew Wonga z Australii, który jest czterdziestoletnim prawiczkiem. Mężczyzna uważa, że winne jest temu jego surowe wychowanie.(n)

 • Historie o duchach. Celebrity Ghost Stories, s02e14 23:45

  Don Most spotyka zjawę, która nawiedza dom jego dziewczyny. Podczas drastycznych egzorcyzmów Gena Lee Nolin widzi ducha zamordowanej kobiety. Przyjazne moce z zaświatów ostrzegają Freda Willarda i jego rodzinę o zbliżającej się tragedii. Lolita Davidovich nawiązuje kontakt z duchem swojej przedwcześnie zmarłej koleżanki i modelki.(n)

Lista stacji