×

Wyszukaj artykuł

Program tvFilmBox Premium program TV. Program telewizyjny FilmBox Premium na dziś, jutro i weekend

 • Kupiec wenecki 17:15

  Film "Kupiec wenecki" z 2004 roku jest pierwszą kinową adaptacją dramatu Williama Szekspira. Stylowy, zachwycający kostiumami i scenografią obraz przyciąga uwagę nie tylko rozmachem produkcyjnym, ale też plejadą gwiazd w obsadzie. Znaleźli się w niej Al Pacino, Jeremy Irons czy Joseph Fiennes. Za reżyserię odpowiada zaś dwukrotnie nominowany do Oscara Michael Radford. Akcja produkcji "Kupiec wenecki" osadzona jest w XVI wieku. Mieszkający w słynnym, położonym nad Adriatykiem mieście młody arystokrata Bassanio (Joseph Fiennes) potrzebuje pieniędzy na podróż do Belmont. Po dotarciu na miejsce zamierza zabiegać o względy pięknej i bogatej Portii (Lynn Collins). Ma bowiem nadzieję zostać jej mężem. Bassanio decyduje się poprosić o pożyczkę zamożnego kupca Antonia (Jeremy Irons). Niestety, okazuje się, że mężczyzna cały majątek zainwestował właśnie w statki, które płyną teraz z towarem do odległych portów. Mimo to postanawia on pomóc przyjacielowi. Zwraca się z prośbą o pożyczkę do swojego odwiecznego wroga - żydowskiego lichwiarza Shylocka (Al Pacino). Ten, świadomy pogardy, jaką budzi w mężczyźnie, zgadza się udzielić mu pomocy, ale na własnych, dość nietypowych warunkach. Zastawem pod pożyczkę wartości trzech tysięcy dukatów ma być funt ciała Antonia. Wkrótce Bassanio, młody bohater filmu "Kupiec wenecki", dzięki pieniądzom otrzymanym od Antonia, zostaje mężem Portii. Sam Antonio jednak nie ma tyle szczęścia - statki, w które zainwestował, toną podczas sztormu i kupiec zostaje bankrutem. Tymczasem zbliża się termin spłaty długu, a córka Shylocka ucieka wraz z częścią jego majątku. Rozzłoszczony lichwiarz coraz mocniej domaga się, by Antonio dotrzymał umowy.(n)

 • Status Update 19:25

  Nastoletni Kyle Moore (Ross Lynch) przeprowadza się do innego miasta po separacji rodziców. Trudno mu pogodzić się z nową sytuacją. Nie może odnaleźć się w nowym środowisku, a w dodatku w miejscowej szkole średniej nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Już pierwszego dnia zdobywa oddanego przyjaciela (Harvey Guillen) i największego wroga (Gregg Sulkin) oraz zaczyna zakochiwać się w uroczej koleżance Dani (Olivia Holt), która śpiewa w szkolnym chórze. Pewnego dnia na jego telefonie zostaje zainstalowana zaczarowana aplikacja, dzięki której Kyle może realizować swoje marzenia - każdy opublikowany przez niego status natychmiast zmienia rzeczywistość...(n)

 • Dyktator 21:00

  "Dyktator" jest kolejnym po "Boracie" i "Brunonie" wspólnym dziełem reżysera Larry'ego Charlesa i słynnego brytyjskiego komika Sachy Barona Cohena. Tym razem stworzyli oni nawiązującą do głośnego filmu Charliego Chaplina z 1940 roku satyrę na współczesną dyktaturę panującą w krajach muzułmańskich Bliskiego Wschodu. Obraz inspirowany jest głównie postacią Saddama Husajna. Obok Cohena zagrali tu Anna Faris i Ben Kingsley. Cohen gra w komedii "Dyktator" rolę generała Aladeena, który sprawuje autorytarne rządy w państwie położonym na Bliskim Wschodzie. Cały Zachód obawia się jego nuklearnego programu, który może zagrozić pokojowi na świecie. On tymczasem przybywa do Nowego Jorku, by wygłosić mowę na szczycie ONZ i usprawiedliwić własne działania. Zostaje jednak porwany i pozbawiony największego atrybutu władzy - brody. Przemierzając ulice amerykańskiej metropolii, przekonuje się, na czym naprawdę polega tak znienawidzona przez niego demokracja.(n)

 • Arbitraż 22:25

  "Arbitraż" to doskonale skonstruowany thriller z dobrą rolą Richarda Gere'a. Znany aktor gra tu sześćdziesięcioletniego milionera Roberta Millera. Mężczyzna wraz z córką, Brooke (Brit Marling), zarządza funduszem inwestycyjnym, który planuje sprzedać. Jego bliscy i współpracownicy nie wiedzą, że dokonał on oszustwa, by ukryć straty firmy i uniknąć więzienia. Sytuacja bohatera filmu "Arbitraż" komplikuje się jeszcze bardziej, gdy powoduje on wypadek samochodowy, w którym ginie jego kochanka, artystka Julie (Laetitia Casta). Ranny mężczyzna postanawia uciec z miejsca zdarzenia. Wzywa na pomoc Jimmy'ego Granta (Nate Parker), młodego mężczyznę z kryminalną przeszłością, któremu kiedyś pomógł ułożyć sobie życie. Z jego pomocą dociera do domu. Po tym zdarzeniu Miller ma zamiar wrócić do dawnego życia. Robi wszystko, by nikt nie powiązał jego osoby ze śmiercią Julie. Chce też doprowadzić do pomyślnego zakończenia negocjacji z Jamesem Mayfieldem (Graydon Carter) w sprawie kupna firmy. Tymczasem na trop bohatera thrillera "Arbitraż" wpada detektyw Michael Bryer (Tim Roth).(n)

Lista stacji