×

Wyszukaj artykuł

Program tvFilmBox Premium program TV. Program telewizyjny FilmBox Premium na dziś, jutro i weekend

 • Mali agenci: Wyścig z czasem 4D 7:20

  "Mali agenci: Wyścig z czasem 4D" to czwarty już film z serii o przygodach niezwykłych nastolatków. Tym razem w produkcji wzięła udział Jessica Alba. Gra ona Marissę Wilson, żonę słynnego reportera Wilbura (Joel McHale) oraz kochającą, choć przybraną matkę Rebecki (Rowan Blanchard) i Cecila (Mason Cook). Kobieta z oddaniem opiekuje się dziećmi, które jednak nie zawsze okazują jej szacunek. Niezwykle ważnym elementem filmu "Mali agenci: Wyścig z czasem 4D" jest fakt, iż Marissa nie jest zwykłą gospodynią domową. Ukrywa ona przed rodziną informację, iż jest agentką specjalną w stanie spoczynku. Pewnego dnia poukładany świat bohaterki obrazu "Mali agenci: Wyścig z czasem 4D" zostaje wywrócony do góry nogami. Zostaje ona wezwana przez szefa organizacji, w której utworzono oddział małych agentów. Dołączają do niego Rebecca i Cecil. Teraz mali agenci wraz z macochą będą musieli stworzyć zgrany zespół, by z pomocą wymyślnych gadżetów ocalić świat przed zakusami maniakalnego Strażnika Czasu (Jeremy Piven), który chce zniszczyć Ziemię.(n)

 • Leonie 8:45

  Oparty na faktach dramat "Leonie" opowiada o życiu amerykańskiej dziennikarki Leonie Gilmour. Film został zrealizowany na podstawie książki Masayo Duusa, "The Life of Isamu Noguchi: Journey without Bourders", będącej biografią syna Gilmour, znanego artysty. Muzykę do filmu skomponował Jan A. P. Kaczmarek. Akcja filmu "Leonie" toczy się na początku XX wieku. Amerykańska dziennikarka Leonie Gilmour (Emily Mortimer) nawiązuje romans ze słynnym japońskim pisarzem Yone Noguchim (Shidô Nakamura). Z ich związku rodzi się syn, Isamu. Wychowywany przez matkę, kobietę silną i niezwykłą, wyrasta on na genialnego rzeźbiarza i architekta.(n)

 • W harmonii 10:25

  Bohaterem zrealizowanego we Francji dramatu "W harmonii" jest Marc Guermont (Albert Dupontel), doświadczony kaskader, który pracuje z końmi. Niestety, pewnego dnia na planie filmowym dochodzi do poważnego wypadku, którym Marc zostaje ranny. Dochodzący do siebie po wypadku w Wielkiej Brytanii bohater filmu "W harmonii" zdaje sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie nigdy już nie usiądzie w siodle. Na dodatek zmuszony jest walczyć z ubezpieczycielem o wypłatę odszkodowania. Pewnego dnia odwiedza mężczyznę agentka z firmy ubezpieczeniowej, młoda i czarująca Florence (Cécile De France). Spotkanie z załamanym mężczyzną, który nie może pogodzić się z ze stratą zdrowia i formy, zmienia jej życie.(n)

 • Złote wrota 11:50

  Akcja obrazu "Złote wrota" toczy się w 1913 roku. Salvatore Mancuso (Vincenzo Amato) jest ubogim Sycylijczykiem, który za namową pewnego Amerykanina postanawia wraz z rodziną poszukać lepszego życia za oceanem. Wkrótce wyrusza w podróż do Stanów Zjednoczonych. Na statku Salvatore poznaje Angielkę Lucy (Charlotte Gainsbourg). Z niewiadomych powodów chce ona koniecznie wyjść za mąż, zanim dopłynie do brzegów Ameryki. Mężczyzna, który od śmierci żony samotnie wychowujący dzieci, zgadza się ją poślubić. Gdy bohaterowie filmu "Złote wrota" schodzą na ląd, zostają umieszczeni w specjalnym obozie dla imigrantów. Muszą tam przejść obowiązkową kwarantannę i badania lekarskie. Ponadto nowo przybyli poddawani są serii upokarzających przesłuchań. Niepomyślny przebieg rozmowy może oznaczać, że dana osoba zostanie umieszczona na statku płynącym do Europy. Tylko od przychylności selekcjonerów zależy, czy rodzina Salvatore znajdzie się w komplecie po drugiej stronie tzw. złotych wrót.(n)

 • Pochmurne dni 13:45

  Dramat obyczajowy "Pochmurne dni" przedstawia losy szczęśliwego zamożnego małżeństwa. Gdy tracą pieniądze i muszą zrezygnować z luksusowego życia, ich relacje gwałtownie się pogarszają. Michele (Antonio Albanese) i Elsa (Margherita Buy) to kochający się małżonkowie, którzy wiodą luksusowe życie. Mają piękny dom w Genui i własną łódź. Elsa jest też spełniona zawodowo. Kończy właśnie doktorat z zakresu renowacji zabytków, który był jej marzeniem. Z tej okazji mężczyzna postanawia urządzić wystawne przyjęcie. Niestety, tuż po zakończonej zabawie Michele informuje żonę, że został oszukany przez przyjaciela i od dwóch miesięcy nie ma pracy. Wizja utraty domu i konieczność rezygnacji z luksusów staje się źródłem konfliktów i ogromnego napięcia między mężem i żoną. Sytuację w dramacie obyczajowym "Pochmurne dni" komplikują też wciąż pogarszające się stosunki z dorosłą córką pary. Dramat obyczajowy "Pochmurne dni" zdobył wiele pozytywnych recenzji. Pomysłodawcą, autorem scenariusza i reżyserem filmu był Silvio Soldini.(n)

 • Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości 15:40

  Komedia przygodowa "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" jako kolejny z serii opowiada o przygodach dzielnych Gallów, bohaterów komiksów autorstwa René Gościnnego i Alberta Uderzo. Tym razem odważni Gallowie wyruszają na pomoc Brytom, których atakują wojska Juliusza Cezara. 50 rok p.n.e. Bezwzględny wódz rzymski Juliusz Cezar (Fabrice Luchini) podbija kolejne terytoria. Po zagarnięciu prawie całej Galii, Egiptu i Iberii na cel bierze Brytanię. Dociera ze swoją flotą do leżącej na końcu świata wyspy. Władczyni Brytów, Kordelia (Catherine Deneuve), szybko uświadamia sobie, że jej poddani nie są w stanie obronić się przed najeźdźcami. Wysyła więc posłańca, Jolitoraksa (Guillaume Gallienne), po pomoc do niezdobytej przez Rzymian małej wioski w Galii, gdzie druid Panoramix (László Baranyi) przyrządza magiczny napój dający nadludzką siłę. Starszyzna podejmuje decyzję, by pomóc Brytom. Jolitorax otrzymuje beczkę eliksiru i eskortę, do której trafiają Asterix (Edouard Baer) i Obelix (Gérard Depardieu). Bohaterów komedii przygodowej "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" czeka kolejna niezapomniana przygoda. Laurent Tirard, reżyser komedii "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości", wywiązał się z zadania bardzo dobrze, bo jego ekranizacja znanego komiksu nie odbiega poziomem od pozostałych. W rolach głównych jak zwykle niezastąpieni: Gérard Depardieu i Edouard Baer.(n)

 • Coco Chanel 17:30

  Dramat biograficzny "Coco Chanel" opowiada o życiu osobistym, a przede wszystkim drodze do sławy francuskiej projektantki i ikony haute couture. Zaczyna jako prosta krawcowa, by po latach stać się właścicielką domu mody. Akcja dramatu biograficznego "Coco Chanel" przenosi widza do roku 1893. Do prowadzonego przez siostry zakonne sierocińca ojciec przywozi dwie nastoletnie córki - Gabrielle (Lisa Cohen) i Adrienne (Ines Bessalen). Piętnaście lat później obie panny Chanel zarabiają na życie, wykonując poprawki krawieckie, a wieczorami śpiewają w miejscowym kabarecie. Adrienne (Marie Gillain) spotyka się z baronem Maurice'em de Nexonem (Yan Duffas), wierząc, że ten ją poślubi. Gabrielle (Audrey Tautou) marzy o karierze artystki. Pewnego dnia poznaje oficera Étienne'a Balsana (Benoît Poelvoorde) i zostaje jego kochanką. Gdy mężczyzna wraca do rodzinnej rezydencji, Gabrielle odwiedza go bez zaproszenia. W posiadłości poznaje jego znajomych z wyższych sfer. Sposób ubierania się Coco intryguje damy z towarzystwa. Emilienne d'Alencon namawia dziewczynę, aby zajęła się projektowaniem kapeluszy. Wkrótce w życiu Coco pojawia się angielski przemysłowiec Arthur "Boy" Capel (Alessandro Nivola). W tym czasie kobieta zaczyna zyskiwać coraz większą popularność w branży odzieżowej. Francuski dramat biograficzny "Coco Chanel" był nominowany w czterech kategoriach do nagrody Francuskiej Akademii Filmowej, a Anne Fontaine za reżyserię wyróżniona została nominacją do nagrody BAFTA.(n)

 • Cloverfield Lane 10 19:20

  "Cloverfield Lane 10" to pełen zaskakujących zwrotów akcji, wciągający klaustrofobiczny thriller, którego tytuł nawiązuje do innego dreszczowca, filmu "Cloverfield" z 2008 roku, znanego u nas jako "Projekt: Monster". Oba te obrazy łączy nazwisko procucenta - J.J. Abramsa. Poza świetnymi scenariuszem i realizacją na uwagę zasługuje tu także znakomite aktorstwo, przede wszystkim kreacja Johna Goodmana. W thrillerze "Cloverfield Lane 10" Michelle (Mary Elizabeth Winstead) bierze udział w wypadku samochodowym. Traci przytomność. Gdy się budzi, swierdza, że nie przebywa w szpitalu, ale w pomieszczeniu przypominającym podziemny schron. Na dodatek jest przykuta do ściany. Wkrótce zjawia się mężczyzna imieniem Howard (John Goodman), który informuje ją, że znosząc ją pod ziemię, uratował jej życie. Na Ziemi przeprowadzono bowiem tajemniczy atak, w którego wyniku doszło do skażenia całej planety, a ludzkość została zgładzona. Michelle jest daleka od tego, by wierzyć Howardowi, tym bardziej że wygląd i zachowanie mężczyzny nie budzą zaufania. Postanawia za wszelką cenę wydostać się na powierzchnię.(n)

 • Przelotni kochankowie 21:00

  Samolot lecący do Meksyku ulega awarii podwozia, która może doprowadzić do katastrofy przy lądowaniu. Podczas gdy piloci robią wszystko, co w ich mocy, by znaleźć lotnisko, na którym będą mogli bezpiecznie posadzić maszynę, personel pokładowy stara się uprzyjemnić podróż pasażerom. Są wśród nich nowożeńcy, którzy wyruszyli w podróż poślubną, 30-letnia dziewica (Lola Duenas) obdarzona zdolnościami parapsychologicznymi, królowa plotkarskich magazynów (Cecilia Roth) i nasłany na nią płatny zabójca. W obliczu zagrożenia rachunku sumienia dokonuje mężczyzna (Guillermo Toledo), który złamał serce dwóm kobietom, oraz pan Mas (José Luis Torrijo), uciekający przed policją biznesmen, rozpaczający nad nieobecnością marnotrawnej córki. W oczekiwaniu na decyzję kapitana pasażerowie odkrywają przed sobą pilnie strzeżone sekrety. Najnowsza produkcja Pedra Almodovara.(n)

 • Między wierszami 22:35

  "Między wierszami" to dramat obyczajowy z Bradleyem Cooperem w roli głównej. Gra on młodego i charyzmatycznego pisarza Rory'ego Jansena, który za wszelką cenę pragnie odnieść wielki sukces. Marzenie bohatera filmu "Między wierszami" spełnia się po wielu latach starań. Najnowsza powieść sygnowana nazwiskiem Jansena staje się bestsellerem. Dzieło zachwyca czytelników i krytyków słownictwem, ponadczasową mądrością, świeżością i przesłaniem. W krótkim czasie Jansen robi oszałamiającą karierę. Zaczyna występować w mediach, zarabia mnóstwo pieniędzy. Tymczasem uwielbiany przez wszystkich Rory Jansen skrywa tajemnicę. Nikt nie przypuszcza, czemu tak naprawdę pisarz zawdzięcza sukces. Gdy cała prawda o jego książce, kryjąca się "Między wierszami", wyjdzie na jaw, będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojego nieetycznego postępowania.(n)

Lista stacji