×

Wyszukaj artykuł

Program tvFilmBox Premium program TV. Program telewizyjny FilmBox Premium na dziś, jutro i weekend

 • Letnie wino 12:05

  Bohaterem filmu zatytułowanego "Letnie wino" jest 27-letni Amerykanin James (Ethan Peck). Mężczyzna jest prawnikiem stojącym u progu kariery, który podejmuje zaskakującą decyzję. Postanawia zrezygnować ze swojego zajęcia, by spełnić marzenie z dzieciństwa o zostaniu aktorem. Wkrótce James zaczyna uczyć się aktorstwa u Shelly (Marcia Gay Harden). Pewnego dnia zapoznaje się on ze sztuką napisaną przez hiszpańskiego dramaturga Carla Lucchesiego. Dzieło to robi na nim ogromne wrażenie. Wzbudza w nim także fascynację Hiszpanią, a w konsekwencji popycha go do wyjazdu do tego europejskiego kraju. Po przybyciu na miejsce bohater filmu "Letnie wino" nawiązuje niezwykłą znajomość - z podziwianym przez siebie dramaturgiem Lucchesim. Pisarz opowiada mu historię swojej utraconej miłości, której wspomnienia nie jest w stanie zatrzeć nawet związek z oszałamiająco piękną i znacznie młodszą od niego Veronicą (Elsa Pataky).(n)

 • Lodowy smok 13:35

  Szwedzki film dla całej rodziny, zatytułowany "Lodowy smok", przedstawia losy jedenastoletniego Mika (Philip Olsson). Chłopiec mieszka w wielkim mieście w Szwecji ze swoim starszym bratem Tonym (Vincent Grahl ) i ojcem (Pelle Bolander), byłym perkusistą zespołu rockowego. Mik przeżywa prawdziwy dramat, gdy z powodu alkoholizmu ojca opieka społeczna postanawia przenieść dzieci do ich ciotki mieszkającej w małej miejscowości na północy kraju. Wkrótce jednak Mik zdobywa tam nowych przyjaciół. Jest wśród nich wyjątkowa dziewczynka imieniem Pi (Feline Andersson), która bardzo mu się podoba. Niestety, gdy Mik nareszcie przyzwyczają się do nowego miejsca, okazuje się, że władze ponownie chcą, by zmienił miejsce zamieszkania. Tym razem chłopiec ma trafić do rodziny zastępczej. Zdesperowany Mik ucieka z domu i wraz z przyjaciółmi udaje się w podróż niezwykłym pojazdem. Jest to tytułowy "Lodowy smok".(n)

 • W harmonii 14:50

  Bohaterem zrealizowanego we Francji dramatu "W harmonii" jest Marc Guermont (Albert Dupontel), doświadczony kaskader, który pracuje z końmi. Niestety, pewnego dnia na planie filmowym dochodzi do poważnego wypadku, którym Marc zostaje ranny. Dochodzący do siebie po wypadku w Wielkiej Brytanii bohater filmu "W harmonii" zdaje sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie nigdy już nie usiądzie w siodle. Na dodatek zmuszony jest walczyć z ubezpieczycielem o wypłatę odszkodowania. Pewnego dnia odwiedza mężczyznę agentka z firmy ubezpieczeniowej, młoda i czarująca Florence (Cécile De France). Spotkanie z załamanym mężczyzną, który nie może pogodzić się z ze stratą zdrowia i formy, zmienia jej życie.(n)

 • Bernie 16:15

  Komediodramat "Bernie" to tragiczna historia przyjaźni czterdziestoletniego mężczyzny i bogatej wdowy. Para staje się nierozłączna, ale po pewnym czasie kobieta znika. Akcja komediodramatu "Bernie" toczy się w małym mieście w USA, Carthage, w latach 90. XX w. Berhardt "Bernie" Tiede (Jack Black) to blisko 40-letni pracownik zakładu pogrzebowego i ulubieniec lokalnej społeczności. Mężczyzna zaprzyjaźnia się z bogatą 80-letnią wdową Marjorie Nugent (Shirley MacLaine). Wkrótce para staje się nierozłączna, choć kobieta ma wyjątkowo trudny charakter. Pewnego dnia Marjorie znika. Dziewięć miesięcy później okazuje się, że Bernie ukrywał jej ciało w zamrażarce. Mężczyzna trafia do aresztu, a prokurator okręgowy Danny Buck (Matthew McConaughey) oskarża go o morderstwo z premedytacją. Bernie przyznaje się do winy, tłumacząc, że ofiara stosowała wobec niego przemoc psychiczną. W obronę mordercy angażuje się wielu mieszkańców Carthage, a niektórzy twierdzą nawet, że Marjorie Nugent zasłużyła na śmierć. Nakręcony przez Richarda Linklatera komediodramat "Bernie" przedstawia autentyczne wydarzenia. Jako komentatorzy wydarzeń wystąpili w filmie prawdziwi mieszkańcy Carthage w stanie Teksas, którzy znali Berhardta Tiedego i Marjorie Nugent.(n)

 • Miłość i inne kłopoty 17:55

  Wyprodukowana w Finlandii komedia "Miłość i inne kłopoty" to lekka opowieść o ojcu i synu. Do tej pory za sobą nie przepadali, teraz rywalizują o względy tej samej kobiety. Villie (Jussi Nikkilä) ma obecnie 25 lat. Jako dziecko był gwiazdą muzyki. Mężczyzna przez lata unikał kontaktu ze swoim ojcem, nieodpowiedzialnym rockmanem i kobieciarzem Taistem (Ville Virtanen). Życie Villiego zostaje przewrócone do góry nogami, gdy rodzic niespodziewanie wraca do rodzinnego miasta i wprowadza się do jego mieszkania. Nie jest to jednak jedyna zaskakująca sytuacja w komedii "Miłość i inne kłopoty". Wkrótce bowiem uwagę zarówno Villiego, jak i Taista zwraca amerykańska instruktorka tańca, atrakcyjna Sara (Emilie de Ravin). Mężczyźni zaczynają o nią walczyć.(n)

 • Weekend z królem 19:25

  "Weekend z królem" to obraz Rogera Michella, twórcy m.in. głośnego "Notting Hill". Rok 1939. Mieszkańcy amerykańskiej rezydencji Hyde Park, należącej do matki prezydenta Roosevelta, przygotowują się na powitanie brytyjskiej pary królewskiej. Jest to pierwsza w historii wizyta Jerzego IV (Samuel West) i jego żony, Elżbiety (Olivia Colman), w Ameryce. Para królewska przybywa do prezydenta Franklina Delano Roosevelta (nominowany do Złotego Globu Bill Murray) z ważną misją. Chodzi o poprawę stosunków dyplomatycznych i wybadanie stanowiska mocarstwa w kwestii nadchodzącej wojny. Tytułowy "Weekend z królem" obfituje w wiele zabawnych momentów dzięki zderzeniu angielskiej powściągliwości i amerykańskiej nonszalancji. Wiele się dzieje także między wyemancypowaną żoną Roosevelta, Eleanor (Olivia Williams), a jego apodyktyczną matką (Elizabeth Wilson). Podczas gdy obie kobiety nie mogą się porozumieć, towarzystwa Rooseveltowi dotrzymuje Margaret Lynch Suckley, zwana przez wszystkich Daisy (Laura Linney). Kobieta jest daleką kuzynką polityka, która pracuje jako jego osobista asystentka. Para nawiązuje romans. Film "Weekend z królem" oparty jest na prywatnych dziennikach Margaret Suckley, które odnaleziono po jej śmierci. Opisują one początek jej intymnego związku z dalekim kuzynem.(n)

 • Sprzymierzeni 21:00

  "Sprzymierzeni", film Roberta Zemeckisa, nagrodzonego Oscarem twórcy "Forresta Gumpa", jest efektownym widowiskiem, w którym doświadczonemu reżyserowi sprawnie udało się pomieścić takie gatunki filmowe, jak kino wojenne, dramat szpiegowski, a także melodramat. Dodatkowych wrażeń estetycznych dostarcza tu niezwykła dbałość o wygląd bohaterów, m.in. kostiumy, za które film uzyskał nominację do Oscara. W rolach głównych dwie wielkie międzynarodowe gwiazdy, Marion Cotillard i Brad Pitt. Rok 1942. Oficer kanadyjskiego wywiadu Max Vatan (Brad Pitt) otrzymuje zadanie zlikwidowania niemieckiego ambasadora rezydującego w Casablance. Do Maroka mężczyzna dostaje się, skacząc na spadochronie z samolotu. Na miejscu ma mu pomóc Marianne Beauséjour (Marion Cotillard), działaczka francuskiego ruchu oporu. Marianne okazuje się piękną kobietą. Gdy na dodatek bohaterowie filmu "Sprzymierzeni" muszą przez kilka dni udawać małżeństwo, aby zabić wskazanego im przez przełożonych Niemca, zakochują się w sobie. Vatan, nie chcąc rozstawać się z ukochaną, postanawia zabrać ją do bazy w Londynie. Dopiero po jakimś czasie odkrywa, że Marianne jest podejrzewana o szpiegowanie na rzecz Niemiec. Max ma zaledwie trzy doby, aby znaleźć dowody na jej niewinność.(n)

 • Służąca 23:00

  "Służąca" jest mrocznym dramatem, którego scenariusz stanowi adaptację powieści "Złodziejka" autorstwa szkockiej pisarki Sarah Waters. Wyróżniony Nagrodą Specjalną na festiwalu filmowym w Cannes obraz jest dziełem uznanego koreańskiego reżysera Chan-Wook Parka, który ma na swoim koncie także Złotego berlińskiego Niedźwiedzia za "Nocny połów". Akcja filmu "Służąca" osadzona jest w latach 30. XX wieku, gdy Korea była okupowana przez Japończyków. Fujiwara (Jung-woo Ha) jest bezwzględnym oszustem z nizin społecznych, który podaje się za japońskiego hrabiego. Pragnie on podstępem rozkochać w sobie piękną Hideko (Min-hie Kim), a następnie przejąć jej majątek. Obmyśla plan, który ma ukoronować jego małżeństwo z kobietą. Wkrótce Fujiwara wynajmuje młodą dziewczynę, wychowaną na ulicy Sook-hee (Tae-ri Kim) - członkinię rodziny oszustów i grupy trudniącej się handlem żywym towarem. Zostaje ona pokojówką dziedziczki. Ma stać się jej zaufaną powiernicą, a następnie przekonać kobietę do małżeństwa z japońskim hrabią. Plan Fujiwary zaczyna się jednak komplikować. Pierwszym utrudnieniem jest to, że osamotniona Hideko zakochuje się w swojej służącej.(n)

Lista stacji