×

Wyszukaj artykuł

Program tvFilmBox Family program TV. Program telewizyjny FilmBox Family na dziś, jutro i weekend

 • Indianin 15:05

  Bohaterem holenderskiego filmu familijnego "Indianin" jest chłopiec imieniem Koos (Matthias den Besten). Pochodzi on z Peru, ale wychowuje się w holenderskiej rodzinie, która go adoptowała. Mimo starań opiekunów chłopca nie czuje on z nimi więzi, ponieważ wyglądają inaczej niż on. Sytuacja małego Koosa pogarsza się, gdy jego adopcyjna mama zachodzi w ciążę. Sądzi, że dziecko mu zagraża. Życie małego Koosa nabiera barw pewnego dnia, gdy podczas wyprawy do supermarketu zauważa innego peruwiańskiego chłopca, który gra dziwną muzykę. Zainspirowany tym wydarzeniem bohater filmu postanawia od tej pory robić wszystko, aby być prawdziwym tytułowym "Indianinem". Stopniowo poznany przypadkiem muzyk z Peru pomaga mu odkryć własną tożsamość oraz to, że nie musi się obawiać nowo narodzonego dziecka.(n)

 • Dom o siedmiu mansardach 16:25

  "Dom o siedmiu mansardach" to emocjonująca, familijna opowieść o mieszkańcach dwustuletniej posiadłości nawiedzonej przez duchy przodków. Klasyczny film z 1958 roku jest adaptacją znanej powieści XIX-wiecznego pisarza Nathaniela Hawthorne'a pod tym samym tytułem. W głównych rolach wystąpiła plejada gwiazd - Shirley Temple ("Moja gwiazdeczka", "Mały pułkownik"), Robert Culp ("Ja, szpieg") oraz Martin Landau, zdobywa Oscara za drugoplanową kreację w hicie "Ed Wood". Za kamerą stanął z kolei Arthur Hiller, nominowany do Nagrody Akademii za reżyserię kultowego melodramatu "Love Story" z 1970 roku. Akcja filmu "Dom o siedmiu mansardach" rozgrywa się w wiekowej, rodzinnej posiadłości, która staje się obiektem sporu pomiędzy dwoma braćmi. Clifford planuje sprzedać cały majątek. Z kolei Jeffrey przekonuje ojca, by nie wyraził na to zgody. Niestety głowa rodu umiera wkrótce w tajemniczych okolicznościach. Jeffrey oskarża swojego brata o morderstwo.(n)

 • Gdzie jest koń Świętego Mikołaja? 17:20

  Bohaterką pełnego przygód filmu dla całej rodziny zatytułowanego "Gdzie jest koń Świętego Mikołaja?" jest mała Winky Wong (Ebbie Tam). Ta pochodząca z Chin dziewczynka otrzymuje pod opiekę od św. Mikołaja jego wiernego rumaka, Amerigo. Winky mnóstwo czasu spędza na farmie ciotki Cor (Betty Schuurman) i wuja Siema (Jan Decleir), gdzie troskliwie opiekuje się zwierzęciem. Pewnego dnia rodzice informują Winky, że z okazji urodzin zapisali ją na kurs jeździectwa. Dziewczynka jest zachwycona podarunkiem i liczy, że dzięki temu będzie mogła jeszcze więcej czasu spędzać z ulubionym wierzchowcem. Niespodziewanie jednak Amerigo znika. Mała bohaterka filmu "Gdzie jest koń Świętego Mikołaja?" zaraz rusza na wyprawę, aby go odnaleźć.(n)

 • Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta 18:40

  "Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta" to zabawny i pełen dynamicznej akcji film animowany o łowcach przygód. Stworzona przez hiszpańskiego reżysera Enrique Gato produkcja została wyróżniona trzema statuetkami Goya, m.in. w kategorii najlepszy film animowany. W polskiej wersji językowej występują m.in. Małgorzata Socha, Piotr Adamczyk, Cezary Pazura i Jacek Kawalec. Mieszkający w Chicago Tedi nie miał dotąd łatwego życia. Wychowywał się bez rodziców, a teraz ciężko pracuje na budowie. Nadal nie porzucił jednak towarzyszących mu od dziecka marzeń o pełnych przygód podróżach do dalekich krajów, braniu udziału w wykopaliskach i poszukiwaniu skarbów. Pragnienia bohatera filmu "Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta" spełniają się, gdy pewnego dnia zostaje on omyłkowo wzięty za cenionego profesora archeologii. Wkrótce wyrusza on na daleką ekspedycję, której celem jest odnalezienie na terenie dzisiejszego Peru zaginionego miasta Inków. Uczestnicy wyprawy, profesor Lavrof i jego piękna córka Sara, mają nadzieję, że domniemany naukowiec pomoże im złamać pewien tajemniczy szyfr. Żadne z nich nie przypuszcza, że narzeczony dziewczyny, znany archeolog Max Mordon, jest zdrajcą, który w rzeczywistości pracuje dla Kopponena, chciwego szefa pewnej korporacji. Niebawem Tedi nie tylko zacznie przeżywać przygody, o jakich nawet nie śnił, ale także się zakocha.(n)

 • Einstein 20:10

  Felix Winterberg (Tom Beck) jest najmłodszym profesorem fizyki w historii Uniwersytetu w Bochum oraz niedalekim krewnym Alberta Einsteina. Dzięki genom swojego genialnego prapradziadka mężczyzna obdarzony został ponadprzeciętną inteligencją. Niestety z powodu nieuleczalnej choroby, Feliksowi pozostało jedynie kilka lat życia. Aby jak najlepiej wykorzystać swój niezwykły dar bohater postanawia zaangażować się w rozwiązywanie niewyjaśnionych dotąd zbrodni.(n)

 • Shirley Temple Show: The Land of Oz 21:00

  "Shirley Temple Show: Kraina Oz" to oparty na motywach powieści dla dzieci "Czarnoksiążnik z krainy Oz" autorstwa L. Franka Bauma odcinek serialu produkowanego na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku. "Shirley Temple Show", znany też jako "Shiley Temple Storybook", to popularna w tamtym okresie seria adresowana do dzieci i młodzieży. Wszystkie jej odcinki łączy postać Shirley Temple, która zdobyła sławę w latach 30. jako aktorka dziecięca. Tym razem Shiley Temple w swoim programie zabiera widzów w podróż po niezwykłej krainie Oz, którą zamieszkują baśniowe stwory, księżniczki, ale też i złe wiedźmy. Sama zaś wciela się w postać księżniczki Ozmy, która zostaje zamieniona przez czarownicę Mombi w chłopca. Na dodatek nie pamięta on nic ze swojej przeszłości i musi służyć wiedźmie.(n)

 • Zen Noir 21:55

  Bezimienny prywatny detektyw (Duane Sharp) nosi prochowiec, pomięty kapelusz fedora oraz dwudniowy zarost. Tęsknotę za zmarłą żoną topi w taniej whisky. Jego następna sprawa dotyczy niewyjaśnionej śmierci w buddyjskim klasztorze. Detektyw usiłuje rozwiązać zagadkę, zbierając twarde fakty, używając logiki i przyciskając potencjalnych podejrzanych do muru. Jednak w klasztorze metody te zawodzą kompletnie. Fakty nie dają się ustalić, logika okazuje się bezradna wobec filozofii zen. Natomiast podejrzani i świadkowie zamiast zeznań serwują śledczemu "koan", czyli buddyjskie zagadki, które są oparte na nierozwiązywalnych paradoksach. - Gdzie pan był w czasie, w którym nastąpił zgon? - pyta detektyw. - Czy możesz zdefiniować czas? - pada odpowiedź. Detektyw z początku jest sfrustrowany i bezsilny. Z czasem zaczyna prowadzić zupełnie inne śledztwo. Przedmiotem jego dochodzenia staje się zagadka śmierci samej w sobie oraz pytanie o tożsamość i naturę samego siebie. Film jest zderzeniem kina noir ze światem buddyjskiej filozofii. Farsa i czarny kryminał okazują się tu kolejnymi ścieżkami prowadzącymi do Oświecenia.(n)

 • Zakończenie programu 23:05

Lista stacji