×

Wyszukaj artykuł

Program tvFilmBox Family program TV. Program telewizyjny FilmBox Family na dziś, jutro i weekend

 • Eryk w krainie owadów 11:00

  Bohaterem opowiadającego o podróży do baśniowego świata filmu przygodowego "Eryk w krainie owadów" jest 10-letni uczeń, który - zgodnie z tytułem filmu - ma na imię Eryk (Jasper Oldenhof) i który interesuje się owadami. Pasją tą zaraził go dziadek, który z wielkim zajęciem opowiadał mu często o tej niezwykle licznej grupie zwierząt. Pewnego dnia tytułowy bohater filmu "Eryk w krainie owadów" dowiaduje się, że dziadek - oprócz wielkiej wiedzy na temat owadów - posiadał także zaczarowaną książkę. To dzięki niej chłopiec przenosi się na jedną noc do fantastycznej krainy, gdzie żyją miniaturowi ludzie i ogromne owady.(n)

 • Madelief: Rysy na stole 12:40

  Holenderski film dla młodzieży "Madelief: Rysy na stole" to ekscytująca opowieść o dziesięcioletniej dziewczynce, która odkrywa tajemnice swej nieżyjącej babci. Madelief (Madelief Verelst) nie pamięta swojej babci. Dopiero gdy ta umiera, matka dziewczynki (Margo Dames) zabiera ją na pogrzeb. Potem obydwie odwiedzają owdowiałego dziadka (Rijk de Gooyer), który mieszka na wsi. Dziewczynce jednak szybko zaczyna się tam nudzić. Pobyt na wsi zupełnie zmienia swoje oblicze, gdy mała bohaterka filmu "Madelief: Rysy na stole" odkrywa w ogrodzie tajemniczy domek, która - jak się okazuje - kiedyś należała do jej babci. Gdy dostaje się do środka, znajduje mnóstwo książek i map odległych ziem. Zaskoczona Madelief zaczyna się zastanawiać, kim była jej tajemnicza babcia i dlaczego ukryła wszystkie swoje skarby w domku w ogrodzie. Stopniowo dzięki znalezionym przedmiotom wiele się o jej życiu dowiaduje.(n)

 • Nad morze! 14:05

  Trzy młode rodziny z Rosji wybierają się na zimowy wypoczynek do egzotycznego, ciepłego kraju. Niestety przez serię zabawnych wydarzeń, nie udaje im się wyjść z hotelu i dotrzeć na plażę, przez co cały wyjazd spędzają w ośrodku.(n)

 • Abel - latający windziarz 15:45

  "Abel - latający windziarz" to pełna nietuzinkowych przygód ekranizacja powieści znanej holenderskiej pisarki Annie M.G. Schmidt. Zgodnie z tytułem filmu jego główny bohater, chłopak o imieniu Abel (Rick van Gastel), pracuje jako windziarz w centrum handlowym. Szef zakazuje mu naciskania tajemniczego zielonego guzika znajdującego się na panelu nad pozostałymi. Jak łatwo się domyślić, pewnego dnia Abel na skutek splotu różnych wydarzeń naciska jednak zielony guzik. Winda, w której razem z chłopcem znajdują się jego była dziewczyna Laura (Soraya Smith), a także sprzedawca naftaliny Jozias Tump (Frits Lambrechts) i jego żona Mevrouw (Nora Kretz), wystrzeliwuje ponad budynek i ląduje na nowojorskim Manhattanie. To jednak dopiero początek szalonych przygód bohaterów filmu "Abel - latający windziarz". W Nowym Jorku Abel zostaje wzięty przez pewną bogatą kobietę za jej syna Johnny'ego, którego dawno temu porwali przybysze z republiki bananowej zwanej Perugoną. Wkrótce wszyscy razem swą latającą windą udają się do tego leżącego w Ameryce Łacińskiej kraju, aby odnaleźć i uratować chłopaka. Tam Tump dzięki kulkom naftaliny, które okazują się lekarstwem na uciążliwą chorobę, zostaje ogłoszony prezydentem. Jednak jego polityczna kariera nie trwa długo i podróżnicy po raz kolejny wpadają w kłopoty.(n)

 • Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia 17:30

  "Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia" to sequel przeboju kinowego z 2014 roku, opartego na serii komiksów. Głównymi atutami filmu są świetne efekty specjalne, dynamiczne tempo akcji oraz pełne humoru dialogi. Ciekawie wygląda także obsada, w której, m.in.: Megan Fox, Will Arnett czy trzykrotna kandydatka do Oscara Laura Linney. Tytułowi bohaterowie produkcji "Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia" to czterej nieustraszeni obrońcy sprawiedliwości - Donatello (Jeremy Howard), Michaelangelo (Noel Fisher), Raphael (Alan Ritchson) i Leonardo (Pete Ploszek). Mimo że ludzie tak wiele im zawdzięczają, obecnie bohaterowie wolą trzymać się na uboczu. Niewielu zdaje sobie sprawę, że to właśnie oni schwytali niebezpiecznego Shreddera (Brian Tee). Niestety, przestępca planuje ucieczkę. W dodatku znalazł sobie nie byle jakiego pomocnika. Wojownicze żółwie ninja muszą po raz kolejny stawić czoła niebezpieczeństwu.(n)

 • Pies prezydenta 19:25

  "Pies prezydenta" to ciepła opowieść dla całej rodziny, która opowiada o sile więzi łączącej dziecko z pewnym sympatycznym czworonogiem. W główną postać wcielił się John-Paul Howard, dla którego była to pierwsza rola w karierze. Z kolei w roli głowy państwa został obsadzony Eric Roberts, aktor doświadczony w produkcjach sensacyjnych, znany również z cyklu o mistrzach karate "Najlepsi z najlepszych". Osierocony Danny (John-Paul Howard) mieszka w domu dziecka. Pewnego dnia znajduje pieska o imieniu Teddy. Okazuje się, że jest to pies prezydenta Stanów Zjednoczonych. Chłopiec zaprzyjaźnia się z nowym towarzyszem, ale mimo to postanawia zwrócić go prawowitemu właścicielowi. Wkrótce wyrusza w podróż do Waszyngtonu. Wyprawa nie powinna nastręczać trudności, ale dzieje się inaczej. Psiakiem są bowiem zainteresowani przestępcy, którzy zamierzają porwać zwierzę dla okupu. Na szczęście Danny spotyka na swej drodze Dużego Mike'a (Tommy "Tiny" Lister). Mężczyzna postanawia pomóc psu prezydenta w dotarciu do domu.(n)

 • Zen Noir 21:00

  Bezimienny prywatny detektyw (Duane Sharp) nosi prochowiec, pomięty kapelusz fedora oraz dwudniowy zarost. Tęsknotę za zmarłą żoną topi w taniej whisky. Jego następna sprawa dotyczy niewyjaśnionej śmierci w buddyjskim klasztorze. Detektyw usiłuje rozwiązać zagadkę, zbierając twarde fakty, używając logiki i przyciskając potencjalnych podejrzanych do muru. Jednak w klasztorze metody te zawodzą kompletnie. Fakty nie dają się ustalić, logika okazuje się bezradna wobec filozofii zen. Natomiast podejrzani i świadkowie zamiast zeznań serwują śledczemu "koan", czyli buddyjskie zagadki, które są oparte na nierozwiązywalnych paradoksach. - Gdzie pan był w czasie, w którym nastąpił zgon? - pyta detektyw. - Czy możesz zdefiniować czas? - pada odpowiedź. Detektyw z początku jest sfrustrowany i bezsilny. Z czasem zaczyna prowadzić zupełnie inne śledztwo. Przedmiotem jego dochodzenia staje się zagadka śmierci samej w sobie oraz pytanie o tożsamość i naturę samego siebie. Film jest zderzeniem kina noir ze światem buddyjskiej filozofii. Farsa i czarny kryminał okazują się tu kolejnymi ścieżkami prowadzącymi do Oświecenia.(n)

 • Historia Elvisa 22:10

  Dokument "Historia Elvisa" powstał z okazji 30. rocznicy śmierci legendy rock and rolla. Jego twórcy zebrali rzadko publikowane materiały filmowe, które pokazują życie Elvisa Presleya poza sceną. W filmie znajdują się także fragmenty konferencji prasowych, zwiastuny filmowe, skecze oraz filmy, które przed laty nie były prezentowane publiczności. "Historia Elvisa" przedstawia jedną z najbardziej barwnych postaci w dziejach muzyki. Elvis Presley jest przykładem fenomenu, którego gwiazda zgasła równie szybko, jak zabłysła. Jego kariera rozpoczęła się w połowie lat 50. i rozwinęła się błyskawicznie. Muzyk był określany jako najważniejsza osobowość muzyczna tej dekady. Z czasem jednak narkotyki, leki i depresja doprowadziły go na samo dno, z którego się już nie podniósł.(n)

 • Zakończenie programu 23:35

Lista stacji