×

Wyszukaj artykuł

Program tvFilmBox Action program TV. Program telewizyjny FilmBox Action na dziś, jutro i weekend

 • Młodzi muszkieterowie 6:35

  Film "Młodzi muszkieterowie" to produkcja zainspirowana powieściami historycznymi Aleksandra Dumasa. Fabuła przedstawia losy obrońców honoru francuskiego władcy z feministycznym akcentem. Akcja filmu "Młodzi muszkieterowie" rozgrywa się w XVII wieku, w monarchii nad Sekwaną. Władzę we Francji sprawuje nastoletni król Ludwik XIV, pozostający pod wpływem przebiegłego kardynała Mazarina (Michael Ironside). Tymczasem młoda Francuzka Jacqueline (Karen Cliche) jest świadkiem śmierci ojca z rąk żołnierza gwardii duchownego. Jej brat Gerard (Stephen Spender) zostaje uwięziony. Żądna zemsty dziewczyna przebiera się za mężczyznę. Przybiera nazwisko Jacques Leponte i dołącza do muszkieterów. Wkrótce poznaje D'Artagnana II (Tobias Mehler) i jego przyjaciół, którzy pomogą jej pomścić śmierć ojca i uwolnić brata. Odtwórcą roli D'Artagnana w filmie "Młodzi muszkieterowie" jest Tobias Mehler. W 2002 roku aktor wystąpił w nowej wersji horroru "Carrie".(n)

 • Krasnoludki i trolle 8:05

  Głównym bohaterem wyprodukowanej w Szwecji animacji "Krasnoludki i trolle" jest nastoletni skrzat Junior. Cichy i spokojny młodzieniec najbardziej lubi spędzać czas w swoim laboratorium, które mieści się w domku na drzewie. Zatopiony w swoich myślach skupia się tam na pracy nad ciekawymi wynalazkami. Zainteresowania Juniora stają się jednak kością niezgody między młodym skrzatem a jego ojcem - najważniejszym krasnalem w całym lesie, który przyszłość syna widzi nieco inaczej niż on sam. Jalle chce, by poszedł on w jego ślady i miał wysoką pozycję wśród mieszkańców lasu. W przeddzień nadejścia zimy obaj bohaterowie filmu animowanego "Krasnoludki i trolle" zajmują się rozdzielaniem racji żywieniowych zwierzętom, które zapadają w sen zimowy. Okazuje się jednak, że chytre trolle postanowiły wykraść jedzenie z sekretnego schowka. Junior i jego najlepszy przyjaciel Sneaky, łatwo wpadająca w histerię wrona, wyruszają w podróż, by odzyskać skradzione pożywienie.(n)

 • Tygrysy ze stacji Shagou 9:25

  "Tygrysy ze stacji Shagou" jest filmem sensacyjnym osadzonym w realiach drugiej wojny światowej. W główną rolę wcielił się mistrz kina akcji Jackie Chan. Aktor, reżyser i producent w jednej osobie w 2017 r. został uhonorowany Oscarem Specjalnym. W większości filmów, w których wziął udział, Chan łączy znajomość sztuk walki i akrobatyczne zdolności z komizmem. Akcja "Tygrysów ze stacji Shagou" rozgrywa się w grudniu 1941 r. w Chinach. Linia kolejowa łącząca Tianjin z Nanjing jest jedną z ważniejszych wojskowych dróg przerzutowych. Japońscy żołnierze strzegą jej dniem i nocą. Ma Yuan (Jackie Chan) jest robotnikiem pracującym na kolei. Wraz z grupą bojowników postanawia zatruwać życie Japończykom okupującym jego kraj. W tym celu wykorzystuje swoją bogatą wiedzę o funkcjonowaniu kolei. W pewnym momencie bohater filmu "Tygrysy ze stacji Shagou" otrzymuje niecodzienne zadanie. Ma dokończyć dzieło, które miał wykonać Daguno (Wang Ta Lu), żołnierz służący w 8. Armii Chińskiej. Niestety zginął, nie wykonawszy zadania. Yuan i jego towarzyszą muszą teraz wysadzić w powietrze ważny most. Nie wszystko przebiega zgodnie z planem.(n)

 • Mały gliniarz 11:25

  Film "Mały gliniarz" przedstawia perypetie chłopca, który marzy o tym, by - podobnie jak jego ojciec - zostać policjantem. Już teraz - w zastępstwie rodzica, który dwa lata wcześniej zaginął na służbie - prowadzi własne dochodzenie. Peter Hansen (Jeremy Lelliott), główny bohater produkcji "Mały gliniarz", ma jedenaście lat. Zafascynowany zawodem wykonywanym niegdyś przez ojca każdą wolną chwilę spędza na posterunku wśród zaprzyjaźnionych funkcjonariuszy. Pewnego dnia Peter rozpoczyna własne śledztwo w sprawie serii z pozoru niegroźnych włamań, do których od jakiegoś czasu dochodzi w mieście. Już na początku dochodzenia popełnia jednak poważny błąd - o dokonanie przestępstwa pochopnie oskarża niewinnego człowieka. Naraża się w ten sposób policjantom. Niezrażony niepowodzeniem tytułowy "Mały gliniarz" nie poddaje się jednak i kontynuuje dochodzenie. W końcu wpada na właściwy trop. Trudno mu jednak przekonać do swoich racji stróżów prawa, których zaufania już raz nadużył.(n)

 • Jack Hunter i zaginiony skarb Ugaritu 12:55

  W filmie przygodowym "Jack Hunter i zaginiony skarb Ugaritu" odważny archeolog poszukuje bezcennego artefaktu. Jest on ukryty w syryjskim mieście Ugarit. Mężczyzna chce też odnaleźć morderców swojego mentora. Jack Hunter (Ivan Sergei) to naukowiec, ale także szalony poszukiwacz skarbów. Mężczyzna udaje się do Syrii, by kontynuować misję rozpoczętą przez swego mentora, profesora Fredericka (Sean Lawlor), zamordowanego przez nieznanych sprawców. Naukowiec sądził, że mieszkańcy Ugaritu, miasta istniejącego już za panowania faraonów, ukryli gdzieś drogocenny skarb. Jack jest jednym z niewielu archeologów na świecie, który potrafi odczytać hieroglify stamtąd pochodzące. Główny bohater filmu przygodowego "Jack Hunter i zaginiony skarb Ugaritu" chce jednak nie tylko odnaleźć skarb, ale także morderców profesora. Wkrótce okazuje się, że na jego trop wpadli bezwzględni konkurenci, którzy zrobią wszystko, by wyeliminować niewygodnego archeologa z gry. Jackowi pomaga piękna Nadia (Joanne Kelly), która chroni syryjskie zabytki przed chciwymi poszukiwaczami skarbów. Film przygodowy "Jack Hunter i zaginiony skarb Ugaritu" to wciągająca opowieść o współczesnych poszukiwaczach skarbów. W tej serii powstały jeszcze m.in. filmy "Jack Hunter i grobowiec Akenatona" oraz "Jack Hunter i Gwiazda Niebios".(n)

 • Jack Hunter i grobowiec Akenatena 14:30

  Główny bohater filmu przygodowego "Jack Hunter i grobowiec Akenatena", archeolog i podróżnik, poszukuje cennego artefaktu zwanego Gwiazdą Niebios. Konkuruje w tym z rosyjską mafią, której także zależy na zdobyciu przedmiotu. Liz Johnson (Susan Ward) oraz Narodowa Agencja Bezpieczeństwa proszą archeologa Jacka Huntera (Ivan Sergei) o pomoc w poszukiwaniach pewnego artefaktu. Dopiero w amerykańskiej bazie w Turcji podróżnik dowiaduje się, że Gwiazdę Niebios chce też zdobyć rosyjska mafia, z którą współpracuje Albert Littmann (Thure Riefenstein). Cenny przedmiot może być bowiem wykorzystany jako broń lub silne źródło energii. Wkrótce wychodzi także na jaw, że to Littmann odpowiada za niedawną śmierć profesora Shaffera. Żądny zemsty poszukiwacz przygód wyrusza do Egiptu, gdzie wykopaliska prowadzi piękna i inteligentna Lena Halstrom (Alaina Huffman). Badaczka odkryła obelisk z Ugaritu, na którym wyryto symbole mogące prowadzić do grobowca faraona Echnatona, a tym samym do Gwiazdy Niebios. W drodze do Gizy Hunter odwiedza Damaszek, gdzie dołącza do niego Nadia Ramadan (Joanne Kelly). Na miejscu sytuacja bohaterów filmu przygodowego "Jack Hunter i grobowiec Akenatena" szybko się komplikuje, gdy grupa zamaskowanych bandytów atakuje miejsce badań i doprowadza do ucieczki większości robotników. Film przygodowy "Jack Hunter i grobowiec Akenatena" to druga odsłona trzyczęściowego cyklu nakręconego w stylu Indiany Jonesa. Obraz z pewnością spodoba się miłośnikom tajemniczych i wciągających historii.(n)

 • Jack Hunter i Gwiazda Niebios 16:05

  W filmie przygodowym "Jack Hunter i Gwiazda Niebios" znany archeolog wraz z przyjaciółmi trafia do Stambułu. Poszukuje tam cennego artefaktu, Gwiazdy Niebios. Musi zdążyć przed swoim największym wrogiem Albertem Littmannem, który współpracuje z rosyjską mafią. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Narodowego urządzają w Bułgarii, w małym mieście Carewo, zasadzkę na Alberta Littmanna (Thure Riefenstein). Mężczyzna ma się wkrótce spotkać z rosyjskim gangsterem Michaiłem Petrowskim (Teoman Kumbaracibasi), by przekazać mu informacje na temat Gwiazdy Niebios. Akcja kończy się jednak niepowodzeniem, mimo że z pomocą funkcjonariuszom przychodzi Jack Hunter (Ivan Sergei). Archeolog wraz z Nadią Ramadan (Joanne Kelly) zostaje wysłany do Stambułu. To podobno tam jest ukryty cenny artefakt. Trop prowadzi ich do Armena Antakiego (Michael Halphie), który przed wieloma laty kupił pewną tajemniczą szkatułę. Wkrótce Jack, Nadia i towarzyszący im Tariq (Mario Naim Bassil) raz jeszcze stają do walki z Littmannem i jego ludźmi. Stawką jest skarb o potężnej mocy, który może zadecydować o losach świata. Film przygodowy "Jack Hunter i Gwiazda Niebios" to już trzecia odsłona perypetii dzielnego archeologa. W każdej z produkcji w roli głównej Ivan Sergei.(n)

 • List dla króla 17:40

  Tiuri (Yannick van de Velde) to młody mężczyzna, który niebawem ma być pasowany na rycerza. Bohater filmu "List dla króla" otrzymuje do wykonania zadanie polegające na spędzeniu jednej nocy w kaplicy. Ma unikać rozmów oraz otwierania drzwi. Tymczasem tej nocy składa mu wizytę tajemniczy nieznajomy. Przybysz prosi Tiuriego o przekazanie listu, w którym mają być cenne informacje związane z zaprzysiężeniem króla. Bohater filmu "List dla króla" godzi się zostać posłańcem, choć ma świadomość, że zadanie może zniweczyć jego rycerską karierę. Nieoczekiwanie okazuje się, że śmiałek, który miał w umówionym miejscu odebrać od niego list, jest ciężko ranny. Tak oto młody Tiuri staje przed odpowiedzialnym zadaniem dostarczenia korespondencji do rąk samego króla. Reżyser Pieter Verhoeff opracował scenariusz do filmu "List do króla" na podstawie powieści przygodowej, której autorem jest pisarz Tonke Dragt.(n)

 • Zlodowacenie 19:30

  Twórcy filmu "Zlodowacenie", produkcji z elementami kina katastroficznego, ukazują sytuację, w której na Ziemi robi się zdecydowanie chłodniej. Tę niepokojącą zmianę obserwuje wielu ludzi, m.in. mieszkający w gorącym dotąd Los Angeles policjant Robert Drake (Grant Show). Pewnego dnia w samym środku lata zaczyna tam nawet padać śnieg. Podobnie jest w wielu innych rejonach Ameryki, a także w Europie. Zaniepokojony sytuacją prezydent USA (Art Hindle) powołuje sztab kryzysowy i nawiązuje kontakt z doktorem Normanem Kistlerem (Udo Kier), jedynym naukowcem, który przewidział gwałtowne ochłodzenie klimatu na Ziemi. Uczony twierdzi, że przyczyną tych zjawisk są przemiany zachodzące na Słońcu. W niedługim czasie, zgonie z tytułem filmu - "Zlodowacenie" - niemal całą Ziemię zaczyna pokrywać lód. Jedynym miejscem, w którym można przetrwać, jest strefa równikowa. Prezydent zarządza ewakuację. Proponuje Kistlerowi miejsce na pokładzie rządowego statku, który czeka w porcie Long Beach. Jednak gwałtowne opady śniegu uniemożliwiają naukowcowi wyjazd z miasta. Kiedy brnie przez zaspy, wpada wprost pod koła samochodu detektywa Drake'a. Nie odnosi poważniejszych obrażeń. Kiedy funkcjonariusz zabiera go do samochodu, Kistler usiłuje go sterroryzować i zmusić, aby zawiózł go do Long Beach. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie.(n)

 • Strefa Q 21:00

  Znany z serialu "Chirurdzy" czy filmu "Romeo musi umrzeć" Isaiah Washington gra w thrillerze z mocno zaznaczonym wątkiem science fiction "Strefa Q" rolę dziennikarza śledczego Thomasa Mathewsa. Nieprzerwanie od roku mężczyzna poszukuje swojego syna, który zaginął w tajemniczych okolicznościach. Nie przyjmuje do wiadomości, że chłopiec przepadł na zawsze. Prowadzone śledztwo stało się stopniowo jego obsesją, przez którą stracił już dom. Pewnego dnia bohater produkcji "Strefa Q" zostaje wysłany przez swojego szefa ze specjalną misję do Brazylii. Po dotarciu na miejsce Thomas zaczyna zgłębiać niezwykłe wydarzenia, do których dochodzi w miejscowościach Quixada i Quixeramobim. Teren wokół nich nazywany jest też Strefą Q. Wkrótce przyjdzie się mu zmierzyć z niespotykanym, przechodzącym wszelkie wyobrażenia odkryciem.(n)

 • Po bandzie 22:55

  Wietnam, rok 1974, tuż przed upadkiem Sajgonu. Czteroletnia Jane, Amerykanka wietnamskiego pochodzenia, widzi, jak jej ojciec ginie zastrzelony na ulicy przez chuligana Victora Phanga (George Kee Cheung). Dwadzieścia lat później Jane (Shannon Lee) pracuje jako urzędniczka bankowa w wietnamskiej dzielnicy Los Angeles. Banda młodocianych kryminalistów - Johnny (Antonio Sabato, Jr), Mollie (Amy Smart), Larry (Lochlyn Munro), Sam (Mike Mains) - brutalnie obrabowuje bank, zabierając ją jako zakładniczkę. W czasie ucieczki dziewczynie udaje się zbiec. Jane odwiedza nocny klub Phanga, który teraz jest jedną z grubych ryb amerykańsko-wietnamskiej mafii. Phang uznaje Jane za odpowiedzialną za napad na bank, gdzie pierze swoje brudne pieniądze. Gang dowiaduje się, że obrabowany bank jest "pralnią" - przestępcy postanawiają działać, by nie dostać się w ręce wietnamskiej mafii.(n)

Lista stacji