×

Wyszukaj artykuł

Program tvFilmBox Action program TV. Program telewizyjny FilmBox Action na dziś, jutro i weekend

 • Panna Minoes - kocia agentka 8:50

  Tytułowa bohaterka filmu "Panna Minoes - kocia agentka" (Carice van Houten) ma cztery łapy i miauczy. Któregoś dnia nieoczekiwanie znalazła się w ciele człowieka. Chciałaby zachowywać się jak ludzie, lecz kocie maniery nie pozwalają jej o sobie zapomnieć. Sytuacja Minoes ulega zmianie, gdy poznaje Tibbego (Theo Maassen). Mężczyzna jest dziennikarzem lokalnej gazety, który chciałby osiągnąć sukces, lecz przeszkadza mu w tym wrodzona nieśmiałość. Bohaterka komedii "Panna Minoes - kocia agentka" decyduje się mu pomóc. Dzięki kotom, z którymi umie rozmawiać, pozyskuje ciekawe materiały, dzięki czemu Tibbe zostaje jednym z najbardziej znanych żurnalistów w całym mieście. Niebawem pojawia się szansa na kolejny przełomowy artykuł. "Panna Minoes - kocia agentka" jest holenderskim filmem dla całej rodziny, za który odpowiada reżyser Vincent Bal. Scenariusz do produkcji powstał na bazie powieści autorstwa Annie M.G. Schmidt. W polskim dubbingu wzięli udział m.in. Joanna Jabłczyńska, Zbigniew Suszyński i Jarosław Boberek.(n)

 • Mały gliniarz 10:15

  Film "Mały gliniarz" przedstawia perypetie chłopca, który marzy o tym, by - podobnie jak jego ojciec - zostać policjantem. Już teraz - w zastępstwie rodzica, który dwa lata wcześniej zaginął na służbie - prowadzi własne dochodzenie. Peter Hansen (Jeremy Lelliott), główny bohater produkcji "Mały gliniarz", ma jedenaście lat. Zafascynowany zawodem wykonywanym niegdyś przez ojca każdą wolną chwilę spędza na posterunku wśród zaprzyjaźnionych funkcjonariuszy. Pewnego dnia Peter rozpoczyna własne śledztwo w sprawie serii z pozoru niegroźnych włamań, do których od jakiegoś czasu dochodzi w mieście. Już na początku dochodzenia popełnia jednak poważny błąd - o dokonanie przestępstwa pochopnie oskarża niewinnego człowieka. Naraża się w ten sposób policjantom. Niezrażony niepowodzeniem tytułowy "Mały gliniarz" nie poddaje się jednak i kontynuuje dochodzenie. W końcu wpada na właściwy trop. Trudno mu jednak przekonać do swoich racji stróżów prawa, których zaufania już raz nadużył.(n)

 • Jack Hunter i grobowiec Akenatena 11:45

  Główny bohater filmu przygodowego "Jack Hunter i grobowiec Akenatena", archeolog i podróżnik, poszukuje cennego artefaktu zwanego Gwiazdą Niebios. Konkuruje w tym z rosyjską mafią, której także zależy na zdobyciu przedmiotu. Liz Johnson (Susan Ward) oraz Narodowa Agencja Bezpieczeństwa proszą archeologa Jacka Huntera (Ivan Sergei) o pomoc w poszukiwaniach pewnego artefaktu. Dopiero w amerykańskiej bazie w Turcji podróżnik dowiaduje się, że Gwiazdę Niebios chce też zdobyć rosyjska mafia, z którą współpracuje Albert Littmann (Thure Riefenstein). Cenny przedmiot może być bowiem wykorzystany jako broń lub silne źródło energii. Wkrótce wychodzi także na jaw, że to Littmann odpowiada za niedawną śmierć profesora Shaffera. Żądny zemsty poszukiwacz przygód wyrusza do Egiptu, gdzie wykopaliska prowadzi piękna i inteligentna Lena Halstrom (Alaina Huffman). Badaczka odkryła obelisk z Ugaritu, na którym wyryto symbole mogące prowadzić do grobowca faraona Echnatona, a tym samym do Gwiazdy Niebios. W drodze do Gizy Hunter odwiedza Damaszek, gdzie dołącza do niego Nadia Ramadan (Joanne Kelly). Na miejscu sytuacja bohaterów filmu przygodowego "Jack Hunter i grobowiec Akenatena" szybko się komplikuje, gdy grupa zamaskowanych bandytów atakuje miejsce badań i doprowadza do ucieczki większości robotników. Film przygodowy "Jack Hunter i grobowiec Akenatena" to druga odsłona trzyczęściowego cyklu nakręconego w stylu Indiany Jonesa. Obraz z pewnością spodoba się miłośnikom tajemniczych i wciągających historii.(n)

 • Zlodowacenie 13:20

  Twórcy filmu "Zlodowacenie", produkcji z elementami kina katastroficznego, ukazują sytuację, w której na Ziemi robi się zdecydowanie chłodniej. Tę niepokojącą zmianę obserwuje wielu ludzi, m.in. mieszkający w gorącym dotąd Los Angeles policjant Robert Drake (Grant Show). Pewnego dnia w samym środku lata zaczyna tam nawet padać śnieg. Podobnie jest w wielu innych rejonach Ameryki, a także w Europie. Zaniepokojony sytuacją prezydent USA (Art Hindle) powołuje sztab kryzysowy i nawiązuje kontakt z doktorem Normanem Kistlerem (Udo Kier), jedynym naukowcem, który przewidział gwałtowne ochłodzenie klimatu na Ziemi. Uczony twierdzi, że przyczyną tych zjawisk są przemiany zachodzące na Słońcu. W niedługim czasie, zgonie z tytułem filmu - "Zlodowacenie" - niemal całą Ziemię zaczyna pokrywać lód. Jedynym miejscem, w którym można przetrwać, jest strefa równikowa. Prezydent zarządza ewakuację. Proponuje Kistlerowi miejsce na pokładzie rządowego statku, który czeka w porcie Long Beach. Jednak gwałtowne opady śniegu uniemożliwiają naukowcowi wyjazd z miasta. Kiedy brnie przez zaspy, wpada wprost pod koła samochodu detektywa Drake'a. Nie odnosi poważniejszych obrażeń. Kiedy funkcjonariusz zabiera go do samochodu, Kistler usiłuje go sterroryzować i zmusić, aby zawiózł go do Long Beach. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie.(n)

 • Młodzi muszkieterowie 14:50

  Film "Młodzi muszkieterowie" to produkcja zainspirowana powieściami historycznymi Aleksandra Dumasa. Fabuła przedstawia losy obrońców honoru francuskiego władcy z feministycznym akcentem. Akcja filmu "Młodzi muszkieterowie" rozgrywa się w XVII wieku, w monarchii nad Sekwaną. Władzę we Francji sprawuje nastoletni król Ludwik XIV, pozostający pod wpływem przebiegłego kardynała Mazarina (Michael Ironside). Tymczasem młoda Francuzka Jacqueline (Karen Cliche) jest świadkiem śmierci ojca z rąk żołnierza gwardii duchownego. Jej brat Gerard (Stephen Spender) zostaje uwięziony. Żądna zemsty dziewczyna przebiera się za mężczyznę. Przybiera nazwisko Jacques Leponte i dołącza do muszkieterów. Wkrótce poznaje D'Artagnana II (Tobias Mehler) i jego przyjaciół, którzy pomogą jej pomścić śmierć ojca i uwolnić brata. Odtwórcą roli D'Artagnana w filmie "Młodzi muszkieterowie" jest Tobias Mehler. W 2002 roku aktor wystąpił w nowej wersji horroru "Carrie".(n)

 • Krasnoludki i trolle 16:20

  Głównym bohaterem wyprodukowanej w Szwecji animacji "Krasnoludki i trolle" jest nastoletni skrzat Junior. Cichy i spokojny młodzieniec najbardziej lubi spędzać czas w swoim laboratorium, które mieści się w domku na drzewie. Zatopiony w swoich myślach skupia się tam na pracy nad ciekawymi wynalazkami. Zainteresowania Juniora stają się jednak kością niezgody między młodym skrzatem a jego ojcem - najważniejszym krasnalem w całym lesie, który przyszłość syna widzi nieco inaczej niż on sam. Jalle chce, by poszedł on w jego ślady i miał wysoką pozycję wśród mieszkańców lasu. W przeddzień nadejścia zimy obaj bohaterowie filmu animowanego "Krasnoludki i trolle" zajmują się rozdzielaniem racji żywieniowych zwierzętom, które zapadają w sen zimowy. Okazuje się jednak, że chytre trolle postanowiły wykraść jedzenie z sekretnego schowka. Junior i jego najlepszy przyjaciel Sneaky, łatwo wpadająca w histerię wrona, wyruszają w podróż, by odzyskać skradzione pożywienie.(n)

 • Max i Hugo - magicy 17:40

  "Max i Hugo - magicy/Sekret magika" to holenderska produkcja familijna w reżyserii Jorama Lürsena. W głównej roli wystąpił młody Thor Braun, pracujący jako aktor oraz asystent reżysera. Rodzimi widzowie mogą pamiętać go m.in. z produkcji "De 12 van Oldenheim" i "Welkom bij de Romeinen". W jego ojca wciela się Theo Maassen, który wystąpił wcześniej m.in. w filmach "Czarna księga" oraz "Panna Minoes - kocia agentka". Bohatera filmu "Max i Hugo - magicy/Sekret magika", 8-letniego Bena, fascynuje sztuka iluzji. Wspólnie z ojcem, Kossem, rozpoczyna szkolenie u miejscowego magika, Burlage'a. Podczas gdy rodzic jest nieco niezgrabny w swoich działaniach, jego syn wykazuje naturalny talent i wydaje się, że ma wszystko, czego potrzeba, by zostać profesjonalistą. Ben przekonuje również swoją koleżankę z klasy, Sylvie, aby dołączyła do niego jako jego asystentka. Podczas jednego z magicznych trików dziewczynka znika bez śladu. Ben i Koss zaczynają poszukiwania.(n)

 • Czerwone niebo 19:15

  "Czerwone niebo" to sprawnie zrealizowany film sensacyjny z Camem Gigandetem ("Zmierzch") w obsadzie. Wciela się on tu w postać Butcha Mastersa, amerykańskiego pilota, który służy w Iraku w roku 2001. Pewnego dnia razem ze swoim kolegą, Tomem Craigiem (Shane West), ma zbombardować opuszczoną fabrykę. Niestety, w wyniku nie do końca wyjaśnionych zdarzeń, okazuje się, że w budynku znajdowali się jeszcze amerykańscy eksperci, którzy giną na miejscu. Na dodatek zostaje skradziona tajna broń masowego rażenia - rainmaker. Obaj piloci zostają postawieni przed sądem wojskowym. Ten nie może udowodnić im winy, ale mimo to obaj mężczyźni zostają wydaleni ze służby. Siedem lat później okazuje się, że pomimo usunięcia z wojska Craig odniósł sukces. Zarządza bowiem prywatnym zespołem pilotów, pracuje dla Top Gun i bierze udział w realizacji produkcji filmowych. Masters zaś pracuje jako mechanik na małym lotnisku. Mężczyzna nadal próbuje poznać prawdę o zdarzeniach sprzed lat. Akcja filmu "Czerwone niebo" zmienia bieg, gdy kurdyjscy terroryści próbują zająć część północnego Iraku. Okazuje się, że zamierzają użyć do tego rainmakera. Wojsko proponuje wówczas Mastersowi powrót do służby, który ma być dla niego okazją do zrehabilitowania się. Wraz z grupą innych pilotów Butch ma zbombardować bazę Kurdów i zniszczyć śmiercionośne urządzenie.(n)

 • Mroczny las 21:00

  "Mroczny las" z 2010 r. jest nietuzinkowym thrillerem, w którym czarnym bohaterem jest telewizor. Reżyser Gert Steinheimer, który jest także autorem scenariusza, w ciekawy sposób dokonuje metafory współczesnych czasów, w których młodzi ludzie bezrefleksyjnie podążają za wskazówkami mediów. Obraz jest momentami straszny, momentami groteskowy. "Mroczny las" opowiada historię czwórki przyjaciół, którzy chcą spędzić weekend w domku położonym w sercu lasu. Mike (Adrian Topol), Sabine (Nikola Kastner), Jürgen (Bernhard Bulling) i Eva (Johanna Klante) korzystają z uprzejmości mężczyzny, który podwozi ich na miejsce. Ostrzega autostopowiczów przed wejściem do jedynego w całym domu zamkniętego pokoju. Mroczny las, choć przecież jest celem wycieczki, interesuje młodzież mniej niż znaleziony w domku stary telewizor. Jürgenowi udaje się go naprawić. Po uruchomieniu urządzenia chłopak wybiera przypadkowy program, który wydaje się bardzo dziwny. Emitowane obrazy ogłupiają bohaterów, zmieniają im nastroje i każą im robić rzeczy, których wcale nie chcą. Przyjaciele stają się zdolni do zachowań, o które w życiu by się nie podejrzewali.(n)

 • I uderzył grom 22:20

  Produkcja science fiction "I uderzył grom" została wyreżyserowana przez Petera Hyamsa, który motyw podróży w czasie wykorzystał także w innym swoim obrazie - "Strażniku czasu". Tymczasem w filmie "I uderzył grom" ukazany zostaje świat w 2055 roku, kiedy to popularną rozrywką bogatych ludzi są polowania na prawdziwe dinozaury. Owe wyprawy do prehistorii organizuje firma Time Safari z Chicago, na której czele stoi Charles Hatton (Ben Kingsley). Dysponuje ona wehikułem czasu skonstruowanym przez doktor Sonię Rand (Catherine McCormack). Uczestników tych wypraw pod przewodnictwem biologa Travisa Ryera (Edward Burns) obowiązuje kilka żelaznych reguł. Mogą polować jedynie na gatunki, które wyginęły w drodze ewolucji, nie wolno niczego zostawiać w przeszłości ani zabierać ze sobą w przyszłość. Pomimo tych obostrzeń po jednej z wypraw w filmie "I uderzył grom" wszystko zaczyna się zmieniać. W miastach wyrasta dżungla, zwierzęta zmieniają się w dzikie bestie. Staje się jasne, że ktoś złamał zasady i uruchomił łańcuch zdarzeń, które mogą doprowadzić do zniszczenia gatunku ludzkiego. Travis i Sonia przenoszą się przeszłość, by przywrócić porządek i zapobiec katastrofie.(n)

Lista stacji