×

Wyszukaj artykuł

Program tvFilmBox Action program TV. Program telewizyjny FilmBox Action na dziś, jutro i weekend

 • Zakończenie programu 6:20

 • Mały gliniarz 6:50

  Film "Mały gliniarz" przedstawia perypetie chłopca, który marzy o tym, by - podobnie jak jego ojciec - zostać policjantem. Już teraz - w zastępstwie rodzica, który dwa lata wcześniej zaginął na służbie - prowadzi własne dochodzenie. Peter Hansen (Jeremy Lelliott), główny bohater produkcji "Mały gliniarz", ma jedenaście lat. Zafascynowany zawodem wykonywanym niegdyś przez ojca każdą wolną chwilę spędza na posterunku wśród zaprzyjaźnionych funkcjonariuszy. Pewnego dnia Peter rozpoczyna własne śledztwo w sprawie serii z pozoru niegroźnych włamań, do których od jakiegoś czasu dochodzi w mieście. Już na początku dochodzenia popełnia jednak poważny błąd - o dokonanie przestępstwa pochopnie oskarża niewinnego człowieka. Naraża się w ten sposób policjantom. Niezrażony niepowodzeniem tytułowy "Mały gliniarz" nie poddaje się jednak i kontynuuje dochodzenie. W końcu wpada na właściwy trop. Trudno mu jednak przekonać do swoich racji stróżów prawa, których zaufania już raz nadużył.(n)

 • Ciało potrzebne na gwałt 8:20

  "Ciało potrzebne na gwałt" z Christiną Applegate i Johnnym Knoxville'em w obsadzie jest tragikomiczną opowieścią o pośmiertnej wędrówce zwłok słynnego muzyka, Grama Parsonsa. Gdy legendarny rockman umiera po przedawkowaniu narkotyków, jego przyjaciel Phil Kaufman (Johnny Knoxville) postanawia dotrzymać obietnicy złożonej mu kiedyś podczas spotkania przy alkoholu. Dał wówczas muzykowi słowo, iż w razie jego śmierci ciało podda kremacji w Parku Narodowym Drzew Jozuego w Kalifornii. Chcąc spełnić wolę zmarłego, bohater komediodramatu "Ciało potrzebne na gwałt", wykrada zwłoki. Teraz zmuszony jest przewieźć je na miejsce, co wymaga nie lada sprytu i pomysłowości, a następnie spalić. Już wkrótce za Philem podąża policyjny pościg. Do kremacji nie zamierza także dopuścić dziewczyna zmarłego, Barbara (Christina Applegate). Kobieta utrzymuje, że testament Grama czyni ją spadkobierczynią. Stanie się on jednak nieważny, jeśli nie zostanie wystawiony akt zgonu, a do tego niezbędne jest ciało. Rozpoczyna się szaleńcza gonitwa.(n)

 • Krasnoludki i trolle 9:50

  Głównym bohaterem wyprodukowanej w Szwecji animacji "Krasnoludki i trolle" jest nastoletni skrzat Junior. Cichy i spokojny młodzieniec najbardziej lubi spędzać czas w swoim laboratorium, które mieści się w domku na drzewie. Zatopiony w swoich myślach skupia się tam na pracy nad ciekawymi wynalazkami. Zainteresowania Juniora stają się jednak kością niezgody między młodym skrzatem a jego ojcem - najważniejszym krasnalem w całym lesie, który przyszłość syna widzi nieco inaczej niż on sam. Jalle chce, by poszedł on w jego ślady i miał wysoką pozycję wśród mieszkańców lasu. W przeddzień nadejścia zimy obaj bohaterowie filmu animowanego "Krasnoludki i trolle" zajmują się rozdzielaniem racji żywieniowych zwierzętom, które zapadają w sen zimowy. Okazuje się jednak, że chytre trolle postanowiły wykraść jedzenie z sekretnego schowka. Junior i jego najlepszy przyjaciel Sneaky, łatwo wpadająca w histerię wrona, wyruszają w podróż, by odzyskać skradzione pożywienie.(n)

 • Cimarron Strip: Żółtodzioby 11:10

  Członkowie pewnej rodziny byli świadkami, jak gang ranczerów linczuje dwóch mężczyzn. Są tak przerażeni, że odmawiają szeryfowi Crownowi pomocy w ujęciu sprawców.(n)

 • Max i Hugo - magicy 12:25

  Gdy 8-letniego Bena (Thor Braun) zaczyna fascynować sztuka iluzji, postanawia wziąć lekcje magii. Wspólnie z ojcem, Kossem (Theo Maassen), tworzą magiczny duet. Z czasem okazuje się, że syn jest pojętym uczniem i opanowuje trudną sztukę. Zaczynają się problemy, gdy znika asystentka Kossa. Ben rusza jej na ratunek.(n)

 • Tygrysy ze stacji Shagou 14:00

  "Tygrysy ze stacji Shagou" jest filmem sensacyjnym osadzonym w realiach drugiej wojny światowej. W główną rolę wcielił się mistrz kina akcji Jackie Chan. Aktor, reżyser i producent w jednej osobie w 2017 r. został uhonorowany Oscarem Specjalnym. W większości filmów, w których wziął udział, Chan łączy znajomość sztuk walki i akrobatyczne zdolności z komizmem. Akcja "Tygrysów ze stacji Shagou" rozgrywa się w grudniu 1941 r. w Chinach. Linia kolejowa łącząca Tianjin z Nanjing jest jedną z ważniejszych wojskowych dróg przerzutowych. Japońscy żołnierze strzegą jej dniem i nocą. Ma Yuan (Jackie Chan) jest robotnikiem pracującym na kolei. Wraz z grupą bojowników postanawia zatruwać życie Japończykom okupującym jego kraj. W tym celu wykorzystuje swoją bogatą wiedzę o funkcjonowaniu kolei. W pewnym momencie bohater filmu "Tygrysy ze stacji Shagou" otrzymuje niecodzienne zadanie. Ma dokończyć dzieło, które miał wykonać Daguno (Wang Ta Lu), żołnierz służący w 8. Armii Chińskiej. Niestety zginął, nie wykonawszy zadania. Yuan i jego towarzyszą muszą teraz wysadzić w powietrze ważny most. Nie wszystko przebiega zgodnie z planem.(n)

 • List dla króla 16:00

  Tiuri (Yannick van de Velde) to młody mężczyzna, który niebawem ma być pasowany na rycerza. Bohater filmu "List dla króla" otrzymuje do wykonania zadanie polegające na spędzeniu jednej nocy w kaplicy. Ma unikać rozmów oraz otwierania drzwi. Tymczasem tej nocy składa mu wizytę tajemniczy nieznajomy. Przybysz prosi Tiuriego o przekazanie listu, w którym mają być cenne informacje związane z zaprzysiężeniem króla. Bohater filmu "List dla króla" godzi się zostać posłańcem, choć ma świadomość, że zadanie może zniweczyć jego rycerską karierę. Nieoczekiwanie okazuje się, że śmiałek, który miał w umówionym miejscu odebrać od niego list, jest ciężko ranny. Tak oto młody Tiuri staje przed odpowiedzialnym zadaniem dostarczenia korespondencji do rąk samego króla. Reżyser Pieter Verhoeff opracował scenariusz do filmu "List do króla" na podstawie powieści przygodowej, której autorem jest pisarz Tonke Dragt.(n)

 • Mandie i sekretny tunel 17:50

  "Mandie i sekretny tunel" to film przygodowy, którego akcja rozgrywa się w 1899 roku. Umiera ukochany ojciec Amandy Shaw (Lexi Johnson), nazywanej Mandie. Dziewczynka bardzo to przeżywa. Jej sytuację pogarsza fakt, że nie potrafi się porozumieć ani ze swoją nieczułą macochą Ettą (Angela Oberer), ani obojętną przyrodnią siostrą. Wkrótce zmuszona jest rozpocząć pracę jako służąca. Pewnego dnia bohaterka filmu przygodowego "Mandie i sekretny tunel" zwraca się z prośbą o pomoc do dawnego przyjaciela ojca - Neda (Craig Reuben), który pochodzi z plemienia Czirokezów. Razem z nim, jego współplemieńcami oraz ukochanym kotem dziewczynka zamierza odszukać brata swojego ojca i poprosić go o opiekę. Wkrótce Mandie poznaje zaskakujące fakty dotyczące swojej przeszłości. Scenariusz filmu przygodowego "Mandie i sekretny tunel" powstał na podstawie pierwszej z serii bestsellerowych powieści Lois Gladys Leppard opisujących przygody osieroconej dziewczynki.(n)

 • Wrobieni 19:30

  Nowojorski detektyw Mike Santini (Rob Lowe) spędza wakacje razem ze swoją żoną Lucy (Alicia Coppola) na Karaibach. Pewnego dnia na jednym z jachtów dostrzega Eddiego Meyersa (Sam Neill), poszukiwanego przez nowojorską policję przestępcę. Przed laty miał on być ważnym świadkiem w procesie o pranie brudnych pieniędzy, jednak kilka dni przed rozprawą mężczyzna zniknął. Jego aresztowanie umożliwia teraz ponowne rozpatrzenie sprawy. Meyers zgadza się współpracować z policją, ale pod warunkiem że tylko Santini będzie go przesłuchiwał. Między policjantem a przesłuchiwanym rozpoczyna się subtelna gra. Santini usiłuje wydobyć od Meyersa informacje na temat Prestona Draia (Wayne Nicklas) oraz jego mafijnej siatki, podczas gdy Meyers próbuje odzyskać wolność bez konieczności składania zeznań. Tymczasem mafiosi, zagrożeni ewentualnymi wyjaśnieniami Eddiego, zamierzają go zabić. Śmiertelne niebezpieczeństwo zawisa także nad chroniącym go Santinim i całą jego rodziną. Policjant nie zauważa nawet, że stał się marionetką w rękach przestępcy. Amerykański remake brytyjskiego miniserialu z 1992 roku pod tym samym tytułem, w którym w roli Eddiego wystąpił Timothy Dalton.(n)

 • Zapaśnik 21:00

  Oparty na ciekawym scenariuszu obraz "Zapaśnik" zrealizowany został z udziałem Mickeya Rourke'a. Znany aktor brawurowo zagrał tu rolę dawnej gwiazdy wrestlingu, za co otrzymał Złoty Glob i został wyróżniony nominacją do Oscara. Drugim ze Złotych Globów przyznanych filmowi nagrodzono piosenkę "The Wrestler" w wykonaniu Bruce'a Springsteena. Grany przez Mickeya Rourke'a tytułowy bohater filmu "Zapaśnik" to Randy "The Ram" Robinson, który u schyłku lat 80. ubiegłego wieku był mistrzem wrestlingu. Reżyserowane, efektowne walki z jego udziałem przyciągały prawdziwe tłumy. Z czasem jednak sława mistrza widowiskowych zapasów przeminęła. Po latach sukcesów były zapaśnik mieszka w przyczepie kempingowej i pracuje w miejscowym supermarkecie, gdzie każdego dnia znosi wiele upokorzeń. Jedynie od czasu do czasu, ku uciesze garstki wiernych fanów, bierze udział w drugorzędnych walkach. Mężczyzna stara się też poukładać swoje życie osobiste. Robi wszystko, by odzyskać miłość nastoletniej córki Stephanie (Evan Rachel Wood), z którą przez długi czas nie utrzymywał kontaktu. Zabiega też o względy striptizerki Cassidy (Marisa Tomei). Pewnego dnia, po jednym z pokazów, Randy przechodzi zawał serca. Lekarze stanowczo zabraniają mu dalszego uprawiania sportu. Wówczas jednak Robinson otrzymuje propozycję udziału w pokazowej walce ze swoim dawnym rywalem, Ayatollahem (Ernest Miller). Starcie to może okazać się spektakularnym powrotem na szczyty sławy, ale równie dobrze może kosztować Randy'ego życie.(n)

 • Universal Soldier: Reaktywacja 22:50

  Produkcja "Uniwersalny żołnierz: Reaktywacja" to kolejna odsłona popularnego cyklu science fiction zapoczątkowanego w 1992 roku przez Rolanda Emmericha. Tym razem akcja filmu toczy się we wschodniej Europie. Grupa terrorystów porywa dzieci rosyjskiego premiera i opanowuje nieczynną elektrownię w Czarnobylu. Przestępcy, grożąc wysadzeniem reaktora, wysuwają jednocześnie niemożliwe do spełnienia żądania. Wydaje się, że sytuacja zarysowana w filmie "Uniwersalny żołnierz: Reaktywacja" jest bardzo zła. Tymczasem wkrótce okazuje się, że to jeszcze nie koniec złych wieści. Jeden z najlepszych rosyjskich naukowców, doktor Colin (Kerry Shale), dopuścił się zdrady. Przez niego ewentualnym oddziałom szturmowym przyjdzie się zmierzyć z wyjątkowo groźnym przeciwnikiem. Wśród terrorystów znajduje się bowiem uniwersalny żołnierz (Andriej Arlowski), genetycznie zmodyfikowany, niezwykle sprawny i skuteczny wojownik. Tamtejsi wojskowi wiedzą, że nie poradzą sobie bez pomocy z zewnątrz. By zażegnać niebezpieczeństwo, w sprawę angażują się władze USA. Do Czarnobyla natychmiast zostaje wysłany elitarny oddział komandosów. Jego misja kończy się jednak fiaskiem. W obliczu tej klęski Amerykanie decydują się na śmiały krok - reaktywują najlepszego spośród uniwersalnych żołnierzy, Luca Deveraux (Jean-Claude Van Damme), i wysyłają go do Europy.(n)

Lista stacji