Program tvFilmBox Extra program TV. Program telewizyjny FilmBox Extra na dziś, jutro i weekend

 • Restauracja 0:35

  Chris Calloway (Adrien Brody), barman w jednej z restauracji w New Jersey, po pracy zajmuje się pisaniem sztuk teatralnych. Większość jego przyjaciół żyje w podobny sposób. Czekając na swoją szansę, zarabiają na życie, pracując w barach. Często sięgają po alkohol i narkotyki. Wkrótce Chris poznaje piękną, czarnoskórą Leslie (Lauryn Hill), lecz ich związek nie układa się najlepiej. Chris zbyt często sięga po alkohol. Lubi także nocne wypady na miasto z kolegami. Wkrótce związuje się z obiecującą piosenkarką, Jeanine (Elise Neal). Wciąż jednak kocha Leslie. Tymczasem ona zaręcza się z jego największym rywalem. Sercowe perypetie znajdują odbicie w sztuce, którą nocami pisze Chris. Odnosi ona wielki sukces. Okazuje się, że jej bohaterem jest on sam.(n)

 • Regulamin zabijania 2:20

  "Regulamin zabijania" to trzymający w napięciu i sprawnie zrealizowany wojskowy dramat sądowy z niezawodnymi Samuelem L. Jacksonem i Tommym Lee Jonesem w rolach głównych. Pierwszy z aktorów gra tu pułkownika Terry'ego L. Childersa, żołnierza z 30-letnim stażem w marines i człowieka niezłomnych zasad. Obecnie mężczyzna dowodzi oddziałem, który zabezpiecza ambasadę USA w Jemenie. Pewnego dnia placówka zostaje zaatakowana przez uzbrojonych demonstrantów. Gdy sytuacja staje się dramatyczna, Childers zmuszony jest podjąć trudną decyzję. By chronić życie pracowników ambasady, wydaje rozkaz otwarcia ognia do agresywnego tłumu. Podczas strzelaniny ginie ponad osiemdziesięciu cywili, w tym kobiety i dzieci. Masakra wywołuje międzynarodowy skandal. Światowa opinia publiczna jest wzburzona i potępia Amerykanów. Władze Stanów Zjednoczonych postanawiają za wszelką cenę oczyścić dobre imię armii. Potrzebują kozła ofiarnego. Z tego względu główny bohater filmu "Regulamin zabijania" zostaje obarczony winą za niepowodzenie akcji i postawiony przed sądem wojskowym. Zdesperowany oficer prosi dawnego przyjaciela i towarzysza broni - Hayesa Hodgesa (Tommy Lee Jones), by podjął się jego obrony. Mężczyzna nie może odmówić. Ma wobec Childersa dług wdzięczności. Przed laty, gdy podczas wojny w Wietnamie służyli w jednym oddziale, Terry uratował mu życie.(n)

 • Zakończenie programu 4:25

 • Powrót. Historia Howarda Winstone'a 5:15

  "Powrót. Historia Howarda Winstone'a" to poruszający film biograficzny, który opowiada historię urodzonego w 1939 roku boksera. Po kontuzji dłoni wygrał 61 z 67 walk, w tym 27 przez nokaut. Walijski gwiazdor wagi piórkowej w boksie, Howard Winstone (Stuart Brennan), podczas pracy w fabryce traci trzy palce. Ból towarzyszący urazowi uniemożliwia mężczyźnie wykonywanie nawet najprostszych czynności. Wydaje się pewne, że nieszczęśliwy wypadek przekreśli obiecującą karierę bokserską Howarda. Tymczasem zdeterminowany pięściarz, główny bohater filmu "Powrót. Historia Howarda Winstone'a", wraca do treningów, zmienia styl walki i zaczyna zwyciężać na ringu.(n)

 • Rytmy Bollywood 7:15

  Komedia "Rytmy Bollywood" opowiada o ambitnym tancerzu, któremu nic ostatnio nie wychodzi dobrze. Gdy pełen rezerwy zaczyna uczyć tańca grupę kobiet, odkrywa, że świetnie się z nimi bawi. Bohater komedii "Rytmy Bollywood" to Hindus Raj (Sachin Bhatt). Chłopak przechodzi trudny okres w życiu. Kolejny nieudany casting taneczny, rozstanie z dziewczyną oraz fakt, że rodzice chcą wyrzucić go z domu, nie nastrajają Raja optymistycznie. Kierunek akcji komedii "Rytmy Bollywood" zdecydowanie się zmienia, gdy Raj poznaje dużo starszą od siebie Jyoti (Lillete Dubey). Kobieta namawia go, by zaangażował się w projekt szkoły tańca dla kobiet. Początkowo niechętny chłopak uświadamia sobie, że być może to jedyna szansa, by realizować swoją taneczną pasję. Po pewnym czasie Raj dostaje także angaż na choreografa do teledysku jednej z gwiazd estrady. Musi teraz podjąć trudną decyzję.(n)

 • Coco 9:05

  Bohaterem komediodramatu "Pan Coco" jest Żyd sefardyjski, który przybył przed piętnastoma laty do Francji i dorobił się fortuny. Teraz postanawia zorganizować dla syna wspaniałą bar micwę Gdy Żyd Coco (Gad Elmaleh) przybył przed laty do Francji, był bez grosza przy duszy. Ponieważ miał jednak bardzo dobry pomysł na nową odmianę wody gazowanej, odniósł sukces i dorobił się ogromnej fortuny. Ekscentryczny milioner postanawia zorganizować dla swojego syna, Samuela (Nicolas Jouxtel), bar micwę jakiej świat nie widział. W tym samym czasie główny bohater komediodramatu "Pan Coco" dowiaduje się o chorobie serca, która zagraża jego życiu. Aby przechytrzyć śmierć, postanawia wbrew woli najbliższych przyspieszyć uroczystość o pół roku. Jednak rodzina jest coraz bardziej rozczarowana jego zachowaniem. Samuel uważa, że jego ojciec dziecinnieje. Komediodramat "Pan Coco" jest debiutem reżyserskim słynnego komika Gada Elmaleha.(n)

 • Pan Batignole 10:40

  "Pan Batignole" to film znanego francuskiego aktora Gérarda Jugnota, który jest też współautorem scenariusza i gra rolę tytułową. Opowiedziana tu historia toczy się w okupowanej przez Niemców Francji w roku 1942. Edmond Batignole prowadzi mały sklepik w Paryżu. Wojna i obecność obcych wojsk w mieście nie przeszkadzają mu w prowadzeniu normalnego, mieszczańskiego życia. Swój spokój zawdzięcza dobrym układom z Niemcami. Również narzeczony jego córki, Pierre (w tej roli zdobywca Cezara Jean-Paul Rouve), współpracuje z nazistami. Jest kolaborantem i ich informatorem. Pewnego dnia wskutek doniesienia Pierre'a Niemcy aresztują żydowską rodzinę. Państwo Batignole mogą bardzo na tym skorzystać. Wkrótce wprowadzają się do opuszczonego przez nich mieszkania. Jednak sytuacja w filmie "Pan Batignole" komplikuje się parę dni później, gdy do domu niespodziewanie wraca kilkuletni syn aresztowanego Żyda. Edmond, nie mówiąc nic swoim bliskim, udziela chłopcu schronienia.(n)

 • Tak to się teraz robi 12:20

  Komedia romantyczna "Tak to się teraz robi" dotyka problemu późnego macierzyństwa. Twórcy filmu próbują również odpowiedzieć na pytanie, czy i na ile jest możliwa przyjaźń między kobietą a mężczyzną. W roli głównej występuje Jennifer Aniston, znana m.in. z roli w kultowych już "Przyjaciołach". Mieszkanka Nowego Jorku, czterdziestoletnia singielka Kassie (Jennifer Aniston), postanawia skorzystać z procedury zapłodnienia in vitro. Ignoruje przy tym uwagi najbliższego przyjaciela, neurotyka Wally'ego (Jason Bateman), który próbuje odwieść kobietę od tego pomysłu. Kassie wybiera na ojca swojego dziecka wysportowanego i sympatycznego Rolanda (Patrick Wilson). Zdesperowany Wally po pijanemu podmienia próbkę nasienia na własną. Niebawem Kassie wyprowadza się. Gdy po siedmiu latach główna bohaterka "Tak to się teraz robi" wraca do miasta ze swoim synkiem Sebastianem (Thomas Robinson), Wally nawiązuje z chłopcem przyjacielską relację. W roli dziwaka Wally'ego występuje Jason Bateman. W 2014 roku aktor otrzymał Zloty Glob za rolę w serialu komediowym "Bogaci bankruci".(n)

 • Jak zapunktować 14:00

  Bohaterem musicalu o tematyce sportowej, "Jak zapunktować", jest siedemnastoletni Farley Gordon (Noah Reid). Chłopiec dorasta pod bacznym okiem troskliwych rodziców, którzy dbają o jego wychowanie i wykształcenie. Nie są zadowoleni, gdy dowiadują się, że ich syn jest wielkim fanem ulicznego hokeja, co więcej - jest w tej grze bezkonkurencyjny. Życie młodego bohatera musicalu "Jak zapunktować" zmienia się, gdy jego ponadprzeciętne sportowe zdolności przykuwają uwagę Walta Acorna (Stephen McHattie), właściciela profesjonalnego zespołu młodzieżowej ligii hokejowej. Wkrótce Farley, wbrew woli rodziców, dołącza do drużyny. Jest tam swego rodzaju gwiazdą, wobec której są też duże wymagania. Tymczasem pasmo sportowych sukcesów nastolatka zaczyna wywierać niespodziewany wpływ nie tylko na jego relacje z rodzicami, ale także z przyjaciółką z dzieciństwa, Eve (Allie MacDonald).(n)

 • Agora 15:30

  Dramat historyczny "Agora" ukazuje zawiłe stosunki wyznawców wierzeń pogańskich i chrześcijan w ogarniętym zamieszkami Egipcie. W roli Hypatii występuje Rachel Weisz, laureatka Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Wierny ogrodnik". Akcja filmu "Agora" rozgrywa się w 391 roku n.e. Rosnące liczebnie grupy wyznawców Chystusa plądrują Bibliotekę Aleksandryjską, w której znajduje się dorobek naukowy starożytnych badaczy. Badacze desperacko ratują z placówki, co tylko się da. Przewodzi im szanowana w mieście myślicielka, wykładowczyni filozofii platońskiej i wynalazczyni, Hypatia (Rachel Weisz). Niebawem do chrześcijan dołączają Dawus, były niewolnik zakochany w Hypatii Dawus (Max Minghella), oraz jej najlepszy uczeń Orestes (Oscar Isaac), który wkrótce obejmuje funkcję prefekta Aleksandrii. Sytuacja Hypatii i jej współpracowników pogarsza się, gdy władzę przejmuje bezwzględny przywódca chrześcijański, Cyryl (Sami Samir). Reżyser filmu "Agora", Alejandro Amenábar, jest autorem takich produkcji, jak "Otwórz oczy" i "W stronę morza" . Za film grozy "Inni" z Nicole Kidman w roli głównej był nominowany do nagrody BAFTA.(n)

 • Pan Batignole 17:35

  "Pan Batignole" to film znanego francuskiego aktora Gérarda Jugnota, który jest też współautorem scenariusza i gra rolę tytułową. Opowiedziana tu historia toczy się w okupowanej przez Niemców Francji w roku 1942. Edmond Batignole prowadzi mały sklepik w Paryżu. Wojna i obecność obcych wojsk w mieście nie przeszkadzają mu w prowadzeniu normalnego, mieszczańskiego życia. Swój spokój zawdzięcza dobrym układom z Niemcami. Również narzeczony jego córki, Pierre (w tej roli zdobywca Cezara Jean-Paul Rouve), współpracuje z nazistami. Jest kolaborantem i ich informatorem. Pewnego dnia wskutek doniesienia Pierre'a Niemcy aresztują żydowską rodzinę. Państwo Batignole mogą bardzo na tym skorzystać. Wkrótce wprowadzają się do opuszczonego przez nich mieszkania. Jednak sytuacja w filmie "Pan Batignole" komplikuje się parę dni później, gdy do domu niespodziewanie wraca kilkuletni syn aresztowanego Żyda. Edmond, nie mówiąc nic swoim bliskim, udziela chłopcu schronienia.(n)

 • Iluzjonista 19:15

  Zrealizowany w 2006 roku "Iluzjonista" to amerykańsko-czeska koprodukcja. Reżyser filmu, Neil Burder, przedstawia baśniową opowieść o sile miłości, a także o tym, czy prawdziwa magia faktycznie istnieje. Schyłek XIX wieku. Syn stolarza, posiadający zdolności kuglarskie, odkrywa swoją bratnią duszę w córce arystokraty. Ich zażyłość zostaje przerwana za sprawą decyzji ojca dziewczyny, który postanawia ich rozdzielić. Po kilku latach chłopak, już jako dorosły mężczyzna, jest znanym w Wiedniu magikiem o pseudonimie Eisenheim. Pretendent do austriackiego tronu, książę Leopold (Rufus Sewell), pragnie zdemaskować tytułowego bohatera filmu "Iluzjonista". Podczas jednego z występów posyła na scenę swoją narzeczoną Sophie (Jessica Biel), aby przyłapała iluzjonistę na oszustwie. Zaskoczony magik rozpoznaje w niej przyjaciółkę z dzieciństwa. Atutem filmu są nastrojowe zdjęcia Dicka Pope'a, nominowane do nagrody Akademii. W roli tytułowej występuje Edward Norton, trzykrotny kandydat do Oscara m.in. za drugoplanową grę aktorską w filmie "Birdman".(n)

 • Red Lights 21:00

  "Red Lights" to thriller zrealizowany przez Hiszpana Rodrigo Cortésa, twórcę wstrząsającego filmu "Pogrzebany". Sigourney Weaver gra tu uznaną psycholog Margaret Matheson. Kobieta specjalizuje się w wyjaśnianiu zjawisk, które mogą być interpretowane jako nadprzyrodzone. Oznacza to, że zajmuje się ona demaskowaniem wszelkiego rodzaju oszustów, którzy wykorzystując ludzką naiwność, robią kariery oraz zdobywają fortuny. Stanowcza i przekonana o swojej nieomylności Margaret na co dzień współpracuje z błyskotliwym fizykiem Tomem Buckleyem (Cillian Murphy) i zdolną stażystką Sally Owen (Elizabeth Olsen). Jednak pewnego dnia zespół specjalistów z filmu "Red Lights" trafia na znacznie trudniejszy przypadek. Matheson i jej asystenci zajmują się właśnie niewidomym Simonem Silverem (Robert De Niro), który jest światowej sławy medium. Obecnie mężczyzna po długiej nieobecności znów zaczyna występować w Ameryce. Tom i jego mentorka postanawiają sprawdzić, kim naprawdę jest ten człowiek. Podczas prywatnego śledztwa dotyczącego Simona sceptyczni naukowcy tracą wiarę w to, co racjonalne.(n)

 • Uwiecznione chwile 22:50

  Szwecja, początek XX w. Pewnego dnia Maria Larsson (Maria Heiskanen), żona robotnika portowego, wygrywa na loterii aparat fotograficzny. Namówiona przez miejscowego fotografa, Sebastiana Pedersena (Jesper Christensen), postanawia nie sprzedawać nagrody. Powoli uczy się obsługiwać niezwykły sprzęt. Z czasem robienie zdjęć staje się prawdziwą pasją kobiety, która dotąd cały swój czas poświęcała dzieciom i dbaniu o dom. Zajęcie to pozwala Marii odzyskać utraconą niezależność i przypomina jej o dawnych marzeniach. Umożliwia też, choć na chwilę, uwolnienie się od trudów codzienności i życia u boku nadużywającego alkoholu męża, Sigfrida (Mikael Persbrandt). Z czasem jednak ta sytuacja, a zwłaszcza przyjaźń Marii z czarującym Sebastianem, zaczyna coraz bardziej irytować zaborczego małżonka kobiety. Obraz zdobył nominację do Złotego Globu dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego oraz pięć nagród Guldbagge (Złoty Żuk) - szwedzkiego odpowiednika Oscara.(n)

Lista stacji

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO