×

Wyszukaj artykuł

Program tvFilmBox Extra program TV. Program telewizyjny FilmBox Extra na dziś, jutro i weekend

 • Romans (jak) z powieści 12:50

  "Romans (jak) z powieści" to komediodramat, w którym jedną z głównych ról gra Steve Guttenberg - Mahoney z popularnej komedii "Akademia policyjna". Tym razem Guttenberg wciela się w postać Nate'a Sheparda, początkującego pisarza, który pracuje w agencji reklamowej. Pewnego dnia, czekając w jednym z nowojorskich lokali na swoją dziewczynę, spotyka on bystrą i wrażliwą Jenny Sparks (Milena Govich). Jest nią zauroczony. Niestety, okazuje się, że żyje ona w związku z bogatym i pewnym siebie Buddym Andrewsem (Matthew Del Negro). Wkrótce jednak sytuacja bohaterów filmu "Romans (jak) z powieści" diametralnie się zmienia. Nate zostaje porzucony przez swoją dotychczasową partnerkę, zaś Buddy umiera z powodu przedawkowania narkotyków. Wkrótce Jenny postanawia wynająć pokój u samotnego obecnie Nate'a.(n)

 • Rytmy Bollywood 14:20

  Komedia "Rytmy Bollywood" opowiada o ambitnym tancerzu, któremu nic ostatnio nie wychodzi dobrze. Gdy pełen rezerwy zaczyna uczyć tańca grupę kobiet, odkrywa, że świetnie się z nimi bawi. Bohater komedii "Rytmy Bollywood" to Hindus Raj (Sachin Bhatt). Chłopak przechodzi trudny okres w życiu. Kolejny nieudany casting taneczny, rozstanie z dziewczyną oraz fakt, że rodzice chcą wyrzucić go z domu, nie nastrajają Raja optymistycznie. Kierunek akcji komedii "Rytmy Bollywood" zdecydowanie się zmienia, gdy Raj poznaje dużo starszą od siebie Jyoti (Lillete Dubey). Kobieta namawia go, by zaangażował się w projekt szkoły tańca dla kobiet. Początkowo niechętny chłopak uświadamia sobie, że być może to jedyna szansa, by realizować swoją taneczną pasję. Po pewnym czasie Raj dostaje także angaż na choreografa do teledysku jednej z gwiazd estrady. Musi teraz podjąć trudną decyzję.(n)

 • Jeden dzień 16:10

  Melodramat "Jeden dzień" opowiada o trwającej 20 lat przyjaźni Emmy i Dextera. Choć widują się tylko raz w roku, łączy ich więcej, niż im się wydaje. Akcja melodramatu sięga do 1988 roku, kiedy to Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess) kończą studia na Uniwersytecie Edynburskim. Późnym wieczorem 15 lipca, po hucznym świętowaniu rozdania dyplomów, trafiają do jej mieszkania. Choć Emma jest zakochana w koledze, do niczego między nimi nie dochodzi. Przez kilkanaście następnych lat żyją z dala od siebie. Emma marzy o karierze pisarki, ale pracuje jako kelnerka w meksykańskiej restauracji. Pewnego dnia poznaje tam początkującego komika Iana (Rafe Spall). Z kolei Dexter, lekkoduch pochodzący z zamożnego domu, podróżuje po świecie. Robi karierę, kiedy zostaje gospodarzem telewizyjnego show, ale potem stacza się na dno. Pomimo wszystkich tych wydarzeń co roku 15 lipca Emma i Dexter spotykają się lub rozmawiają przez telefon, by dzielić się swoimi sukcesami, porażkami i marzeniami. W końcu uświadamiają sobie to, czego tak długo nie dostrzegali. Melodramat "Jeden dzień" jest adaptacją bestsellerowej książki Davida Nichollsa.(n)

 • Pan Ameryka 17:55

  W komedii zatytułowanej "Pan Ameryka" księgowy Dennis Sullivan (Christopher Gorham) otrzymuje od swojej szefowej, pani Malechek (Pamela Shaw), nowe zadanie. Ma się zająć sprawami finansowymi Katie Wells (Susan Misner). Kobieta jest wdową po najważniejszym kliencie firmy. Pewnego dnia Dennis poznaje synka nowej klientki, Jake'a (Ben Hyland). Okazuje się, że chłopiec jest zafascynowany filmowym superbohaterem, tytułowym "Panem Ameryką". Dennis sądzi, że mały Jake stara się zastąpić herosem swojego tragicznie zmarłego ojca. Jest poruszony tym faktem. Decyzja, by odwiedzić sklep z kostiumami i kupić sobie strój ulubieńca dziecka, niespodziewanie zmienia życie głównego bohatera filmu "Pan Ameryka". Lokal bowiem staje się miejscem napadu. Przebrany Dennis, nagrywany przez kamery przemysłowe, ratuje właściciela i biznesmena Donalda Delansky'ego (Arthur J. Nascarella) przed uzbrojonym przestępcą. Wkrótce film, na którym został uwieczniony jego wyczyn, trafia do mediów, a w mieście wybucha euforia w związku z pojawieniem się tajemniczego bohatera.(n)

 • Bazyl. Człowiek z kulą w głowie 19:15

  Nominowany w trzech kategoriach do Cezara "Bazyl. Człowiek z kulą w głowie" to Jeana-Pierre'a Jeuneta, twórcy "Amelii". Film bawi subtelnym poczuciem humoru, ujmuje pięknymi zdjęciami i urzeka niezwykłym klimatem. Grany przez Dany'ego Boona tytułowy bohater filmu "Bazyl. Człowiek z kulą w głowie" to niezdarny młody mężczyzna, który pracuje w wypożyczalni filmów. Pewnego dnia przed lokalem dochodzi do strzelaniny, a Bazyl staje się jej przypadkową ofiarą. Trafia do szpitala z powodu postrzału w głowę. Niespodziewanie lekarze podejmują kontrowersyjną decyzję, aby zostawić kulę w czaszce. Choć bowiem w każdej chwili może to zakończyć życie pacjenta, pozwoli mu pozostać w pełni sił umysłowych. To jednak nie koniec kłopotów "Bazyla. Człowieka z kulą w głowie". Po wyjściu ze szpitala mężczyzna dowiaduje się, że stracił posadę. Wkrótce ląduje na ulicy, gdzie przygarnia go grupa kloszardów. Zwariowani znajomi postanawiają pomóc nowemu towarzyszowi w zemście na producentach broni, przez których tak wiele wycierpiał. Do dyspozycji mają wszystko to, co znajdą w śmietnikach.(n)

 • Shrink - całe życie z wariatami 21:00

  "Shrink - całe życie z wariatami" to intrygujący film z dobrą rolą jednego z najbardziej znanych aktorów, Kevina Spaceya. Wciela się on tutaj w postać psychoterapeuty hollywoodzkich gwiazd, Henry'ego Cartera. Mężczyzna od pewnego czasu jest już zmęczony wysłuchiwaniem wydumanych problemów pacjentów z pierwszych stron gazet. Powoli mężczyzna zaczyna wątpić w sens tego, co robi. Zły stan emocjonalny Cartera pogarsza dodatkowo samobójcza śmierć jego żony, którą mężczyzna boleśnie przeżywa. Czuje się więc samotny i sfrustrowany. Jedyne, co poprawia Henry'emu nastrój i pozwala mu się oderwać od codzienności, to palenie marihuany. Ten mały nałóg sprawia, że odzyskuje wewnętrzny spokój. Niestety, pacjenci tytułowego bohatera filmu "Shrink - całe życie z wariatami" nie dają mu długo cieszyć się wewnętrzną harmonią. Wpadają bowiem w coraz większe tarapaty emocjonalne i oczekują wsparcia od swojego terapeuty. Pewnego dnia jednak jednostajne życie Henry'ego zmienia się. Do jego gabinetu trafia bowiem nastoletnia Jemma (Keke Palmer). Dziewczyna zmaga się z traumą po stracie matki.(n)

 • Szukając Erica 22:45

  Wyróżniony w Cannes Nagrodą Jury Ekumenicznego film "Szukając Erica" jest przenikliwą, opartą na znakomitym scenariuszu opowieścią o poważnych życiowych problemach i zmaganiu się z nimi. Solidny dramat, za jaki należy uznać obraz, rozjaśnia błyskotliwy brytyjski humor. W obsadzie znalazł się m.in. znany francuski piłkarz Eric Cantona. Eric Bishop (Steve Evets) pracuje jako listonosz. Jego największą pasją jest futbol, ale na mecze nie chodzi z powodu niskich zarobków. Niestety, codzienność mężczyzny nie przedstawia się kolorowo. Zrezygnowany, sfrustrowany i przedwcześnie podstarzały Eric znajduje się na skraju życiowej przepaści. Czuje się przegrany i samotny. Jedynie zwariowani koledzy z pracy dzięki swoim niewybrednym żartom potrafią wywołać uśmiech na jego twarzy. Bishop mieszka z dwoma pasierbami, ale ci nie mają dla niego za grosz szacunku. Czarę goryczy przelewa spotkanie z niewidzianą od wielu lat żoną Lily (Stephanie Bishop), wielką dawną miłością. W końcu zdesperowany i załamany bohater komediodramatu "Szukając Erica" sięga po marihuanę, którą znajduje u jednego ze swoich przybranych synów, Ryana (Gerard Kearns). Pod wpływem narkotyku mężczyzna zaczyna doświadczać halucynacji, w których widzi swojego idola, byłą gwiazdę Manchesteru United, Erica Cantonę (Eric Cantona). Sportowiec jest jego całkowitym przeciwieństwem. To młody, silny, przystojny i pewny siebie człowiek sukcesu. Daje on załamanemu listonoszowi rady. Nie pozwala mu się poddawać. Każe się zmierzyć ze swoim życiem i wielkimi problemami. Nieoczekiwanie Eric zaczyna się stosować do wskazówek piłkarza i wkrótce dostrzega tego pozytywne rezultaty. Podejmuje nawet próbę konfrontacji z członkami narkotykowego gangu, dla którego pracuje jego pasierb.(n)

Lista stacji