×

Wyszukaj artykuł

Program tvEpic Drama program TV. Program telewizyjny Epic Drama na dziś, jutro i weekend

 • Hollywoodland 0:00

  "Hollywoodland" to film Allena Coultera z bardzo dobrą rolą Bena Afflecka, za którą otrzymał nominację do Złotego Globu. Akcja obrazu rozgrywa się w 1959 roku w hollywoodzkim środowisku filmowym i zainspirowana jest historią tajemniczej śmierci George'a Reevesa. George Reeves (Ben Affleck), gwiazda popularnego serialu "Przygody Supermana", ginie od kuli w swoim mieszkaniu. Policja stwierdza, że było to samobójstwo i zamyka sprawę. Jednak narzeczona aktora, Leonore Lemmon (Robin Tunney), nie może się z tym pogodzić. Również matka George'a, Helen Bessolo (Lois Smith), nie wierzy w samobójstwo syna. Chce poznać okoliczności jego śmierci. Akcja filmu "Hollywoodland" nabiera tempa, gdy matka Reeves'a wynajmuje prywatnego detektywa Louisa Simo (Adrien Brody). Odkrywa on, że aktor miał romans z Toni Mannix (Diane Lane), żoną jednego z szefów studia filmowego MGM, Eddiego Mannixa (Bob Hoskins). W trakcie śledztwa detektyw poznaje też sekrety zmarłego aktora. Okazuje się, że zamknięty w sobie, pełen kompleksów Reeves w niczym nie przypominał serialowego bohatera.(n)

 • Endeavour: Sprawy młodego Morsa : Kwartet. s05e05 2:15

  Podczas międzynarodowego wydarzenia sportowego dochodzi do próby zamachu. Sprawę przejmują Morse i Thursday. Ich śledztwo zostaje jednak przerwane, gdy na jaw wychodzą nowe okoliczności.(n)

 • Endeavour: Sprawy młodego Morsa -ost.: Requiem 3:45

  W mieście dochodzi do tajemniczego zniknięcia jednego z nauczycieli. Endeavour wkracza w mroczny świat elitarnej szkoły.(n)

 • Sprawy Frankie Drake : Przyjaźń przede wszystkim. Frankie Drake Mysteries, s03e01 5:15

  Frankie stara się rozwiązać tajemnicę zniknięcia swojej przyjaciółki Louise. Współpracuje z samą Agathą Christie.(n)

 • Zagadki kryminalne panny Fisher : Przerwa w nadawaniu. Miss Fisher's Murder Mysteries 2, s02e11 6:15

  Panna Fisher cieszy się z nowego nabytku - radioodbiornika. Szybko fakt ten odchodzi jednak na dalszy plan. Podczas jednej z audycji rozlega się przeraźliwy krzyk. Wkrótce okazuje się, że w studiu zamordowano początkującego spikera. Panna Fisher przyjeżdża na miejsce zbrodni. Okazuje się, że wyprzedził ją Jack, który, aby schwytać zabójcę, wciela się w rolę nowego spikera. Tymczasem Dot przeżywa rozterki związane z planowanym małżeństwem. Nie może znieść myśli, że po ślubie będzie musiała porzucić służbę u panny Fisher.(n)

 • Zagadki kryminalne panny Fisher : Nienaturalne zwyczaje. Miss Fisher's Murder Mysteries 2, s02e12 7:15

  W jednym z owianych złą sławą przytułków dla dziewcząt, prowadzonych przez siostry Magdalenki, dochodzi do tajemniczej śmierci. Jedna z trudnych nastolatek pracujących w klasztornej pralni zginęła podczas próby ucieczki. Panna Fisher wkracza w surowy, gotycki świat zakonnic i ich podopiecznych. Podejrzewa, że za murami pralni dzieją się niepokojące rzeczy.(n)

 • Zagadki kryminalne panny Fisher -ost.: Morderstwo pod jemiołą 8:20

  Phryne, Dot i doktor Mac towarzyszą ciotce Prudence w wycieczce do malowniczo położonego domku. Chociaż jest lipiec, zamierzają wspólnie z przyjaciółmi świętować Boże Narodzenie. Sympatyczna atmosfera pierzcha, gdy jeden z gości zostaje porażony prądem podczas wieszania świątecznych lampek. Wkrótce zaczynają ginąć kolejne osoby. Phryne i Jack rozpoczynają śledztwo. Tymczasem obfite opady śniegu odcinają chatkę od świata. Przyjaciele zostają uwięzieni pod jednym dachem z mordercą.(n)

 • Zagadki kryminalne panny Fisher : Zabójcze sztuczki. Miss Fisher's Murder Mysteries, s03e01 9:30

  W Melbourne odbywa się pokaz znanego magika. Podczas mrożącej krew w żyłach sztuczki z gilotyną ginie asystentka iluzjonisty. Na miejsce zostaje wezwana Phryne Fisher, która ma pomóc w rozwiązaniu sprawy jej śmierci. W tym czasie do miasta przyjeżdża z Anglii ojciec błyskotliwej pani detektyw.(n)

 • Zagadki kryminalne panny Fisher : Zbrodnia i dziewczyna. Miss Fisher's Murder Mysteries, s03e02 10:35

  Przed bazą Sił Powietrznych Air Force zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety. Dowódca, Lyle Compton, wzywa na pomoc przyjaciółkę, pannę Fisher. Pani detektyw próbuje się dowiedzieć, kim była ofiara i kto chciał jej śmierci. Okazuje się, że prowadząca śledztwo policja nie jest mile widziana na terenie jednostki.(n)

 • Sprawy Frankie Drake: Ręce, które leczą. Frankie Drake Mysteries, s01e04 11:50

  Znika Elsie, córka kaznodziei. Trudy chce, aby agencja zajęła się tą sprawą. Okazuje się, że nastolatka nie była tak niewinna, jak sądzą jej rodzice.(n)

 • Sprawy Frankie Drake: Nieostre ujęcie. Frankie Drake Mysteries, s01e05 12:40

  Frankie i Trudy jadą do Hollywood, gdzie mają zbadać sprawę morderstwa zarejestrowanego na taśmie filmowej. By przeniknąć do świata filmu, Frankie wciela się w rolę kaskaderki.(n)

 • Detektyw Murdoch -ost.: Śmierć doktora Ogdena 13:35

  Julia niespodziewanie otrzymuje wiadomość o śmierci ojca. Wstępne oględziny wskazują na to, że przedawkował heroinę. Zaniepokojonej lekarce trudno dać wiarę, że zrobił to celowo, bez przymusu. Kobieta prosi więc Murdocha o pomoc. By się uspokoić, chce przeprowadzić sekcję zwłok własnego ojca. Okaże się, czy ktoś próbuje sprowokować Julię, uciekając się do tak drastycznych metod.(n)

 • Detektyw Murdoch: Pod napięciem. Murdoch Mysteries, s01e01 14:35

  Bogaty biznesmen Daniel Pratt (David Huband) jest właścicielem Toronto Electric & Light - firmy, która na zamówienie miasta opracowała system elektrycznego oświetlenia ulic i zrealizowała ten projekt. Teraz radni zastanawiają się nad jego zmodernizowaniem. Lepszym rozwiązaniem wydaje im się zastosowanie prądu zmiennego. Pratt, którego system zasilany jest prądem stałym, próbuje dowieść, że nowy pomysł władz wiąże się z dużym niebezpieczeństwem i może zagrażać życiu mieszkańców miasta. Organizuje cykl prezentacji. Podczas jednej z nich ginie kobieta, która została porażona prądem. Detektyw Murdoch odkrywa, że nie był to jedynie nieszczęśliwy wypadek. Prowadząc śledztwo w tej sprawie wpada na trop mrocznych tajemnic i brudnych interesów.(n)

 • Detektyw Murdoch: Szklany sufit. Murdoch Mysteries, s01e02 15:30

  Prawnik Percy Pollack, który zaginął przed tygodniem, zostaje znaleziony martwy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi William Murdoch. Gdy w podobny sposób zostaje zamordowany sędzia Henry Scott, inspektor Brackenreid ustala, że obie zbrodnie są ze sobą powiązane. Obie ofiary przyczyniły się kiedyś do uwięzienia gangstera Waltera Ayotte'a. Przestępca miał później zginąć w pożarze więzienia, w którym odsiadywał wyrok, ale teraz wszystko wskazuje na to, że to właśnie on mści się na funkcjonariuszach wymiaru sprawiedliwości. Brackenreid podejrzewa, że jest następny na liście mordercy. Murdoch rozpoczyna więc wyścig z czasem. Wkrótce trafia na pewien trop, który całkowicie odmienia bieg śledztwa.(n)

 • Detektyw Murdoch: Na deskach. Murdoch Mysteries, s01e03 16:30

  Toronto. Trwają huczne obchody urodzin królowej. Tymczasem detektyw Murdoch (Yannick Bisson) prowadzi dochodzenie w sprawie ustawianych walk bokserskich. Bokser Amos Robinson (Andrew Hinkson) pokonał niedawno faworyta Sully'ego Sullivana. Wkrótce potem Amos zostaje zastrzelony w swoim pokoju hotelowym. Na miejscu zbrodni znaleziono żonę ofiary Fannie (Mariah Inger), która trzymała w ręku broń. Podejrzana nie przyznaje się jednak do winy. Murdoch sądzi, że została ona wrobiona w zabójstwo. Detektyw musi szybko znaleźć prawdziwego sprawcę, zanim Fannie zostanie powieszona za zbrodnię, której nie popełniła.(n)

 • Detektyw Murdoch: To oczywiste, drogi Murdochu. Murdoch Mysteries, s01e04 17:30

  Do Kanady przyjeżdża brytyjski pisarz Arthur Conan Doyle (Geraint Wyn Davies), autor powieści o słynnym detektywie Sherlocku Holmesie. Literat zostaje partnerem Murdocha podczas śledztwa. Chodzi o skomplikowaną sprawę morderstwa. Zostało ono ujawnione podczas seansu spirytystycznego, gdzie duchy wywołuje charyzmatyczna medium Sarah Pensell (Maria del Mar). Skupia ona wokół siebie grupę entuzjastów, do której należała również ofiara Ida Winston (Kerry Ann Doherty). Okazuje się jednak, że Ida kwestionowała nadprzyrodzone umiejętności Sary. W tej sytuacji to medium staje się główną podejrzaną, która chciała pozbyć się osoby, która mogła ją zdemaskować jako oszustkę.(n)

 • Detektyw Murdoch: Dopóki śmierć nas nie rozłączy. Murdoch Mysteries, s01e05 18:30

  W kościele w dniu swojego ślubu zostaje zamordowany Wendell Merrick (Zack Keller). Detektyw Murdoch ma wątpliwości związane z tym niedoszłym małżeństwem. Panną młodą miała bowiem zostać prosta wiejska dziewczyna Eunice McGinty (Waneta Storms), która nie bardzo pasowałaby do swego przyszłego męża. W toku dochodzenia okazuje się, że zmarły był homoseksualistą, a ślub miał być sfingowany, ponieważ aby odziedziczyć majątek ojca Merrick musiał się ożenić. W tej sytuacji podejrzanym staje się partner ofiary, który miał być jego drużbą. Jednak ten trop okazuje się fałszywy. Tymczasem kochanek zamordowanego popełnia samobójstwo. Murdoch rozpoczyna śledztwo od początku. Sprawa okazuje się o wiele bardziej skomplikowana, niż dotąd przypuszczał.(n)

 • Endeavour: Sprawy młodego Morsa : Wyrocznia. Endeavour, s07e01 19:30

  Endeavour rozpoczyna rok, będąc w Wenecji. Thursday bada sprawę morderstwa na ścieżce holowniczej w Oxfordzie. Barmanka Molly Andrews została uduszona tuż po obchodach noworocznych. Jedyną wskazówką w dochodzeniu są gwizdy słyszane przez świadka. Thursday jest przekonany, że zna tożsamość sprawcy. Chce postawić go przed sądem.(n)

 • Chicago 21:30

  "Chicago" to znakomity, nagrodzony sześcioma Oscarami musical, którego akcja toczy się w latach 20. XX w. Do więzienia dla kobiet trafia słynna gwiazda musicali, Velma Kelly (nagrodzona Oscarem Catherine Zeta-Jones), która zamordowała męża i siostrę. Wkrótce po niej za kratkami ląduje ambitna, ale nikomu nieznana Roxie Hart (Renée Zellweger). Kobieta w przypływie wściekłości zastrzeliła kochanka, który oszukiwał ją, obiecując ułatwić wymarzoną karierę. Bystra Roxie szybko odkrywa, że morderstwo jest świetną metodą na uzyskanie rozgłosu - nazwisko Velmy wciąż jest na pierwszych stronach gazet. Roxie również zamierza wykorzystać sprzyjającą sytuację. Wynajmuje Billy'ego Flynna (Richard Gere), najlepszego i najbardziej cynicznego adwokata w mieście. Flynn nie przegrał jeszcze żadnej sprawy, a za odpowiednią opłatą zapewni Roxi to, o czym zawsze marzyła - wielką sławę. "Chicago" jest debiutem kinowym choreografa i reżysera teatralnego Roba Marshalla, inspirowanym sławnym musicalem Boba Fosse'a z 1975 r. "Chicago" to przede wszystkim rewelacyjna muzyka i choreografia oraz przyzwoite aktorstwo.(n)

 • Mansfield Park 23:50

  Melodramat Patricii Rozemy "Mansfield Park" stanowi adaptację opublikowanej po raz pierwszy w 1814 roku powieści Jane Austen, autorki romansów zaliczanych do klasyki literatury, m.in.: "Rozważnej i romantycznej", "Dumy i uprzedzenia" czy "Emmy". Akcja filmu osadzona jest w Anglii na przełomie XVIII i XIX wieku. Najważniejsza z postaci obrazu "Mansfield Park", Fanny Price, wychowuje się w ubogiej rodzinie. W końcu, gdy ma ona 10 lat, właśnie z powodów finansowych zostaje odana pod opiekę zamożnego wujostwa, Thomasa Bertrama (Harold Pinter) i jego małżonki (Lindsay Duncan). W ten sposób dziewczyna zamieszkuje w ich pięknej posiadłości nazywanej Mansfield Park. Szybko zaprzyjaźnia się z jednym z kuzynów, Edmundem. Mijają lata, a Fanny (Frances O'Connor) wyrasta na piękną, dowcipną i mądrą kobietę. Kocha Edmunda (Jonny Lee Miller), jednak on nie odwzajemnia tego uczucia. Wkrótce w sąsiednim majątku zamieszkują Henry (Alessandro Nivola) i jego śliczna siostra Mary (Embeth Davidtz) Crawfordowie. Młody Bertram zaczyna adorować sąsiadkę, jednak wyniosła panna marząca o luksusie odrzuca zaloty chłopaka, którego przeznaczono do stanu duchownego. W tym samym czasie Fanny oświadcza się Henry. Nadal zakochana w kuzynie dziewczyna nie przyjmuje jego propozycji, czym ściąga na siebie gniew wuja pragnącego wydać za mąż ubogą krewną. Tymczasem brat Edmunda, Tom (James Purefoy), zapada na ciężką chorobę. Troskliwie opiekuje się nim oddana całej rodzinie Fanny.(n)

Lista stacji