×

Wyszukaj artykuł

Program tvEpic Drama program TV. Program telewizyjny Epic Drama na dziś, jutro i weekend

 • Endeavour: Sprawy młodego Morsa : Arkadia. s03e02 2:55

  Po wyjściu z supermarketu "Richardson's" młoda kobieta mdleje na ulicy. Odwieziona do szpitala, po kilku godzinach umiera. Tymczasem w drugiej części miasta mężczyzna umiera we śnie z powodu wybuchu gazu. Druga ze spraw budzi zainteresowanie Morse'a. W trakcie śledztwa detektyw odkrywa, że budzik w mieszkaniu mężczyzny zatrzymał się na godzinie piątej, a drzwi wejściowe były zamknięte, chociaż w środku nie było klucza. Szybko okaże się, że śmierć mężczyzny ma wiele wspólnego z zasłabnięciem klientki sklepu "Richardson's".(n)

 • Endeavour: Sprawy młodego Morsa : Ofiara. s03e03 4:25

  Na policję wpływa zgłoszenie o zaginięciu 21-letniej Ingrid Hjort. Dziewczyna była zatrudniona przez owdowiałego naukowca, Hectora Lorenza, jako opiekunka do dzieci. Uczęszczała do szkoły wieczorowej, gdzie po raz ostatni ją widziano. Policjanci rozpoczynają przesłuchania uczniów i pracowników szkoły. W międzyczasie na komisariat zgłasza się mężczyzna, który podwiózł Ingrid, gdy czekała w deszczu na autobus. Sytuacją szczególnie przejął się Thursday, który przed laty prowadził łudząco podobną sprawę. Wówczas, tego samego dnia zaginęła inna uczennica tej samej szkoły. Dziewczyna została brutalnie napadnięta i zapadła w śpiączkę. Thursdayowi nie udało się jednak znaleźć sprawcy. Wraz z Endeavourem detektyw spróbuje ustalić, co łączy te dwie sprawy.(n)

 • Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w pociągu. Miss Fisher's Murder Mysteries, s01e02 6:10

  Phryne i jej wierna pokojówka Dot wyruszają koleją na australijską prowincję, by odpocząć od miejskiego gwaru. Ich podróż daleka jest jednak od spokoju i panna Fisher będzie musiała zrobić użytek ze swojego eleganckiego kieszonkowego pistoletu. W pociągu dochodzi do morderstwa. Phryne zostaje zamieszana w intrygę, która obraca się wokół dotkniętej amnezją tajemniczej dziewczyny oraz skradzionych szmaragdów.(n)

 • Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w klubie Green Mill. Miss Fisher's Murder Mysteries, s01e03 7:15

  Przyjęcie, na które przybywa Phryne, zostaje gwałtownie przerwane. Okazuje się, że doszło do morderstwa. Panna Fisher rozpoczyna własne śledztwo. Tym razem przyda jej się umiejętność pilotowania samolotu.(n)

 • Zagadki kryminalne panny Fisher: Śmierć w porcie. Miss Fisher's Murder Mysteries, s01e04 8:30

  Ginie młody mężczyzna z błękitnym tatuażem. Pani detektyw rozpoczyna śledztwo, które prowadzi ją do środowiska anarchistów. Panna Fisher zawiera bliższą znajomość z jednym z buntowników.(n)

 • Zagadki kryminalne panny Fisher: Rodzynki i migdały. Miss Fisher's Murder Mysteries, s01e05 9:40

  Młody człowiek zostaje znaleziony martwy w bibliotece. Panna Fisher jest przekonana, że ofiara została otruta.(n)

 • Zagadki kryminalne panny Fisher: Duch w operze. Miss Fisher's Murder Mysteries, s01e06 10:55

  Biegnąc spóźniona do teatru, Phryne ratuje z rąk bandytów starszą kobietę i jej przystojnego wnuka Lin Chunga. To jednak nie koniec dramatycznych wydarzeń tego wieczora. Na deskach opery umiera bowiem jeden z aktorów. Panna Fisher postanawia przyjrzeć się sprawie. Trop prowadzi do chińskiej społeczności Melbourne i szajki handlarzy opium. Phyryne zastanawia się, co może łączyć ich z aktorami teatru.(n)

 • Sprawy Frankie Drake : A teraz ona zniknie. Frankie Drake Mysteries, s02e09 12:05

  Podczas pokazu magii asystentka iluzjonisty ginie na scenie na oczach publiczności. Oswald, właściciel sali, wynajmuje agencję Drake Private Detectives, by wyjaśniła zagadkową śmierć dziewczyny.(n)

 • Projekt Błękitna Księga: Operacja "Paperclip" 13:00

  Spotkanie pasażerskiego samolotu z UFO naprowadza Hynka i Quinna na trop tajnego programu, nad którym pracują między innymi dawni nazistowscy naukowcy. Chodzi o Operację "Paperclip".(n)

 • Detektyw Murdoch -ost.: Śmierć doktora Ogdena 13:55

  Julia niespodziewanie otrzymuje wiadomość o śmierci ojca. Wstępne oględziny wskazują na to, że przedawkował heroinę. Zaniepokojonej lekarce trudno dać wiarę, że zrobił to celowo, bez przymusu. Kobieta prosi więc Murdocha o pomoc. By się uspokoić, chce przeprowadzić sekcję zwłok własnego ojca. Okaże się, czy ktoś próbuje sprowokować Julię, uciekając się do tak drastycznych metod.(n)

 • Detektyw Murdoch : Na nabrzeżu (część 1). Murdoch Mysteries, s08e01 14:55

  Detektyw Murdoch bada morderstwo Richarda Dawkinsa (Jarrod MacLean), który został pobity na śmierć przy obiedzie przez dwóch zamaskowanych mężczyzn. Zabity miał właśnie przekazać swoim współpracownikom ważną wiadomość. W trakcie dochodzenia kapitan portu (Chad Allen) sugeruje, że ofiara mogła prowadzić podejrzane interesy. Konstabl Jackson zostaje ciężko pobity przez dwóch zbirów. To pozwala sądzić Murdochowi, że ludzie, którzy zaatakowali inspektora Brackenreida, są tymi samymi, którzy zabili Dawkinsa. Niedługo później na brzegu zostaje znaleziona martwa kobieta. Dr Grace stwierdza, że została ona śmiertelnie pobita w noc przed atakiem na Dawkinsa, a przed śmiercią była skuta kajdanami.(n)

 • Detektyw Murdoch : Na nabrzeżu (część 2). Murdoch Mysteries, s08e02 15:50

  Policja kontynuuje poszukiwania Micka i Tima O'Shei. Tropi ich także inspektor Brackenreid. Murdoch znajduje osobę, która potwierdza, że bracia zabili Richarda Dawkinsa. Informator sugeruje również, że nie pracują oni sami. Dr Ogden i dr Grace nadal są w więzieniu. W sądzie dowiadują się, że Leslie Garland (Giacomo Gianniotti) jest jednym z oskarżycieli koronnych.(n)

 • Detektyw Murdoch : Dni chwały. Murdoch Mysteries, s08e03 16:45

  Higgins i Jackson zatrzymują mężczyznę, który wyciągnął broń na meczu bokserskim. Okazuje się, że policjanci zatrzymali słynnego prawnika, Williama Barclaya Mastersona (Steven Ogg).(n)

 • 17:40

 • 18:35

 • Endeavour: Sprawy młodego Morsa : Gra. s04e01 19:35

  W okolicznej rzece zostaje znalezione ciało naukowca, który zaginął przed miesiącem. Policja uznaje, że przyczyną śmierci było przypadkowe utonięcie. Morse nie jest jednak do tej wersji zdarzeń przekonany. Wkrótce zostają znalezione kolejne ciała. Okazuje się, że zabójstwa mogą być ze sobą powiązane. Tymczasem Morse dostaje informację, że jego test z egzaminu na sierżanta zaginął w tajemniczych okolicznościach.(n)

 • Wątpliwość 21:30

  Obsypany nagrodami film "Wątpliwość" wyreżyserował Patrick Shanley, autor słynnej sztuki, na której został oparty scenariusz. Prawdziwą siłą obrazu są znakomite kreacje aktorskie nominowanych do Oscara i Złotego Globu Meryl Streep i Philip Seymouraa Hoffman. Akcja "Wątpliwości" toczy się w roku 1964 w jednej z katolickich szkół w Bronksie. Placówką zarządza surowa siostra Aloysius (Meryl Streep). Uważa ona, że tylko dzięki dyscyplinie i żelaznym zasadom można wychować młodych ludzi na dobrych obywateli. Innego zdania jest dobroduszny ksiądz Brendan (Philip Seymour Hoffman), który z wychowankami stara się utrzymywać przyjacielskie stosunki. Pełna podejrzeń siostra Aloysius bacznie przygląda się księdzu. Pewnego dnia bohaterka dramatu "Wątpliwość" dowiaduje się od młodej siostry James (Amy Adams), że duchownego łączą bardzo bliskie stosunki z jedynym czarnoskórym chłopcem w placówce, ministrantem Donaldem Millerem (Joseph Foster). Przełożona zaczyna podejrzewać ojca o kontakty seksualne z uczniem. Mimo braku jakichkolwiek dowodów postanawia za wszelką cenę usunąć go ze szkoły. W całą sprawę zostaje zaangażowana matka chłopca (Viola Davis).(n)

 • Mansfield Park 23:40

  Melodramat Patricii Rozemy "Mansfield Park" stanowi adaptację opublikowanej po raz pierwszy w 1814 roku powieści Jane Austen, autorki romansów zaliczanych do klasyki literatury, m.in.: "Rozważnej i romantycznej", "Dumy i uprzedzenia" czy "Emmy". Akcja filmu osadzona jest w Anglii na przełomie XVIII i XIX wieku. Najważniejsza z postaci obrazu "Mansfield Park", Fanny Price, wychowuje się w ubogiej rodzinie. W końcu, gdy ma ona 10 lat, właśnie z powodów finansowych zostaje odana pod opiekę zamożnego wujostwa, Thomasa Bertrama (Harold Pinter) i jego małżonki (Lindsay Duncan). W ten sposób dziewczyna zamieszkuje w ich pięknej posiadłości nazywanej Mansfield Park. Szybko zaprzyjaźnia się z jednym z kuzynów, Edmundem. Mijają lata, a Fanny (Frances O'Connor) wyrasta na piękną, dowcipną i mądrą kobietę. Kocha Edmunda (Jonny Lee Miller), jednak on nie odwzajemnia tego uczucia. Wkrótce w sąsiednim majątku zamieszkują Henry (Alessandro Nivola) i jego śliczna siostra Mary (Embeth Davidtz) Crawfordowie. Młody Bertram zaczyna adorować sąsiadkę, jednak wyniosła panna marząca o luksusie odrzuca zaloty chłopaka, którego przeznaczono do stanu duchownego. W tym samym czasie Fanny oświadcza się Henry. Nadal zakochana w kuzynie dziewczyna nie przyjmuje jego propozycji, czym ściąga na siebie gniew wuja pragnącego wydać za mąż ubogą krewną. Tymczasem brat Edmunda, Tom (James Purefoy), zapada na ciężką chorobę. Troskliwie opiekuje się nim oddana całej rodzinie Fanny.(n)

Lista stacji