Program tvDiscovery Science program TV. Program telewizyjny Discovery Science na dziś, jutro i weekend

 • Poszukiwacze dinozaurów: Klątwa drapieżcy 0:00

  Zespół Claytona przygotowuje się do wydobycia z ziemi skamieniałości, która waży 9 ton. Mike próbuje znaleźć czaszkę dinozaura z rodziny Hadrosauridae. Jared odnajduje prehistorycznego gada.(n)

 • Kosmiczna mapa skarbów: Związki z Kolumbem 1:00

  Darrell Miklos bada wrak galeonu Atocha, który Gordon Cooper namierzył pięćdziesiąt lat temu. Następnie jedzie do Hiszpanii, gdzie przetrząsa archiwum w poszukiwaniu pradawnego manifestu ładunkowego.(n)

 • NASA - archiwum tajemnic: Supertajna przemoc 2:00

  Naukowcy poddają wnikliwej analizie osobliwości zaobserwowane przez astronautów w kosmosie lub uchwycone przez kamery NASA. Tym razem, na zdjęciach Merkurego ujrzeli ogromne kształty przypominające pająka...(n)

 • NASA - archiwum tajemnic: Śmiertelna broń 3:00

  W tym odcinku widzowie dowiedzą się, dlaczego na zdjęciach z teleskopu Hubble'a kometa stulecia wygląda jak statek kosmiczny istot pozaziemskich i czy Ziemia została już opanowana przez obce organizmy.(n)

 • NASA - archiwum tajemnic: Młot Thora. NASA's Unexplained Files 2, s02e04 4:00

  Kamery NASA utrwaliły do tej pory niezliczoną ilość tajemniczych obiektów w przestrzeni kosmicznej. Dokumentaliści poddadzą wnikliwej analizie dziesięć najtrudniejszych do wytłumaczenia osobliwości zaobserwowanych przez astronautów w kosmosie. Wybitni naukowcy i astronauci wyrażą swoje opinie na ich temat. Widzowie zobaczą interesujące materiały filmowe. Przekonają się, czy nauka jest w stanie wyjaśnić te tajemnicze zjawiska oraz jakie jest prawdopodobieństwo tego, że kamery NASA uchwyciły ślady pozaziemskiego życia.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Zapałki, pługi rolnicze, podjazdy teleskopowe, perły hodowlane 5:00

  Tym razem dowiemy się, jak powstają drewniane zapałki, pługi rolnicze, podjazdy teleskopowe oraz perły hodowlane.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Spirale przeciw komarom, trójkołowce na energię słoneczną, olej palmowy, broń z włókna szklanego 5:30

  W programie dowiemy się, jak powstają spirale przeciw komarom, napędzane energią słoneczną trójkołowce, broń z włókna szklanego, a także jak wytwarzany jest olej palmowy.(n)

 • Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Guma do żucia/Haczyki wędkarskie/Legoland 6:00

  W odcinku zobaczymy, jak powstaje guma do żucia, haczyki wędkarskie do połowu rekinów oraz, jak buduje się makiety z klocków w największym Legolandzie świata.(n)

 • Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Narzędzia Leatherman/Formuła 1/Naczynia ze szkła 6:30

  Tym razem przekonamy się, jak powstają samochody wyścigowe Formuły 1, poznamy przebieg produkcji narzędzi wielofunkcyjnych Leathermana oraz zobaczymy, w jaki sposób Finowie produkują słynne szklane naczynia Aalto.(n)

 • Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kapelusze/Najdłuższy tunel świata/Łowca węży 7:00

  W tym odcinku sprawdzimy, jak potomkowie Majów robią słynne kapelusze panama oraz, dlaczego w najdłuższym tunelu na świecie kierowcy czują się bezpiecznie. następnie zobaczymy, jak na Florydzie łapie się pytony.(n)

 • Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Świat w miniaturze/Centrum huraganowe/Rabarbar 7:30

  Widzowie zobaczą, jak można zbudować miniaturowy port lotniczy, w jaki sposób zaprojektować dom, który oprze się sile huraganu oraz jak hoduje się rabarbar w całkowitej ciemności.(n)

 • Porzucone konstrukcje. Abandoned Engineering 2, s02e04 8:00

  Potencjał niektórych inżynieryjnych projektów nie został w pełni wykorzystany. Konstrukcje mogą jednak zyskać drugie życie.(n)

 • Porzucone konstrukcje. Abandoned Engineering 2, s02e05 9:00

  Seria prezentująca losy konstruktorów odpowiedzialnych za stworzenie niesamowitych dzieł światowej inżynierii, których potencjał nie został wykorzystany. Niektóre z nich zostaną jednak zrekonstruowane dzięki ambicji pełnych pasji, pomysłowych ludzi. Widzowie dowiedzą się, jak tworzono niektóre budowle i do jakiego celu były przeznaczone. Poznają także okoliczności oraz konsekwencje ich upadku.(n)

 • Porzucone konstrukcje. Abandoned Engineering 2, s02e06 10:00

  Seria prezentująca losy konstruktorów odpowiedzialnych za stworzenie niesamowitych dzieł światowej inżynierii, których potencjał nie został wykorzystany. Niektóre z nich zostaną jednak zrekonstruowane dzięki ambicji pełnych pasji, pomysłowych ludzi. Widzowie dowiedzą się, jak tworzono niektóre budowle i do jakiego celu były przeznaczone. Poznają także okoliczności oraz konsekwencje ich upadku.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Drewniane zabawki, stare tostery, piece laboratoryjne i aerożele 11:00

  Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji drewnianych zabawek, tosterów w stylu retro, laboratoryjnych pieców i aerożeli.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Kątowniki centrujące, hodowlane krewetki, zawory kulkowe, poziomice sznurkowe 11:30

  Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji kątowników centrujących, zaworów kulkowych, poziomic sznurkowych i hodowla krewetek.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Prezerwatywy, tradycyjne wskaźniki, ciasto marmurkowe, czajniki Ghillie 12:00

  Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji prezerwatyw, tradycyjnych wskaźników, ciasta marmurkowego i czajników Ghillie.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Meble w chińskim stylu, kontakty elektryczne, tajski sos rybny i kapslowniki 12:30

  Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji mebli w stylu chińskim, elektrycznych wyłączników, tajskiego rybnego sosu i kapslowników.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Baki do samochodów wyścigowych, gipsowe odlewy, sprzęt do wędkarstwa muchowego 13:00

  Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji baków do samochodów wyścigowych, gipsowych odlewów i sprzętu do robienia much wędkarskich.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Węgiel z orzechów kokosowych, manometr, stoły z wyciągiem, stroiki do fagotu 13:30

  Przedstawienie przebiegu procesu produkcji kokosowego węgla drzewnego, czujników zegarowych, stołów ssących oraz stroików do fagotów.(n)

 • Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Migdały/Dmuchawa śnieżna/Detergenty 14:00

  Dowiemy się, jak miliony pszczół pomagają w produkcji amerykańskich migdałów. Następnie zobaczymy, jak Norwedzy radzą sobie ze śniegiem na lotniskach oraz, jak usunąć najbardziej uciążliwe plamy.(n)

 • Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Piwo trapistów/Samochody sportowo-użytkowe/Odrzutowiec 14:30

  Widzowie zobaczą, jak zakonnicy z Belgii produkują jedno z najsłynniejszych piw na świecie i jak powstają najlepsze w USA samochody SUV oraz odrzutowce.(n)

 • Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Guacamole/Pojazdy do jazdy po bagnach/Nożyczki 15:00

  Widzowie przekonają się tym razem, jak wulkany pomagają w produkcji najlepszego na świecie sosu guacamole. Przyjrzą się produkcji ciężarówek jeżdżących po bagnach i słynnych nożyczek marki Fiskars.(n)

 • Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Mosty wiszące/Kusze/Oznaczanie odzieży 15:30

  Widzowie zobaczą, jak powstają stalowe liny, które utrzymują most o wadze 50 tysięcy ton. Twórcy cyklu wyjaśnią też, dlaczego współcześni myśliwi korzystają ze średniowiecznej broni i jak sklepy kontrolują zapasy odzieży.(n)

 • NASA - archiwum tajemnic: Naziści na Księżycu 16:00

  Kamery NASA utrwaliły do tej pory niezliczoną ilość tajemniczych obiektów w przestrzeni kosmicznej. Dokumentaliści poddadzą wnikliwej analizie dziesięć najtrudniejszych do wytłumaczenia osobliwości zaobserwowanych przez astronautów w kosmosie. Wybitni naukowcy i astronauci wyrażą swoje opinie na ich temat. Widzowie zobaczą interesujące materiały filmowe. Przekonają się, czy nauka jest w stanie wyjaśnić te tajemnicze zjawiska oraz jakie jest prawdopodobieństwo tego, że kamery NASA uchwyciły ślady pozaziemskiego życia.(n)

 • NASA - archiwum tajemnic: Pluton na celowniku 17:00

  Na odnalezionych taśmach z misji "Apollo" zarejestrowano dziwny przekaz dźwiękowy z Księżyca. Niezidentyfikowany obiekt krążący po orbicie Ziemi śledzi radziecki statek kosmiczny.(n)

 • NASA - archiwum tajemnic: Powrót księżycowych mikrobów 18:00

  Astronauci z misji "Apollo 12" przywożą z Księżyca coś żywego. Natomiast NASA śledzi asteroidę pędzącą w kierunku Ziemi, by dokonać szokującego odkrycia.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Matryce do produkcji makaronu, czarne jagody, toaleta kompostująca, ochronniki przepięciowe 19:00

  Widzowie dowiedzą się, jak wygląda kolorowanie makaronu, kompostowanie toalet, produkcja ograniczników przepięciowych oraz zbieranie jagód.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Szlifierki kątowe, kobiałki 19:30

  Tym razem dowiemy się, jak powstają szlifierki kątowe, kobiałki oraz głośniki dookólne.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Ostrza do golarek, chleb bananowo-czekoladowy 20:00

  Dowiemy się, jak powstają ostrza do golarek, chleb bananowo-czekoladowy, automaty do sprzedaży samoobsługowej oraz komputery nurkowe.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Ultracienkie szkło, maszyny do demontażu palet 20:30

  Dowiemy się, jak wytwarzane są ultracienkie tafle szkła, jak powstają maszyny do demontażu palet, gładkie rurki ze stali nierdzewnej oraz babeczki.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Potaż, skórzane bransoletki, dziki ryż 21:00

  Tym razem dowiemy się, jak powstaje potaż, skórzane bransoletki, dziki ryż oraz klucze imbusowe.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Pilniczki do paznokci, brzozowe canoe, dachy łodzi 21:30

  Tym razem dowiemy się, jak wytwarzane są pilniczki do paznokci, brzozowe canoe, twarde dachy łodzi oraz bezpieczniki dostosowane do wysokiego napięcia.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Makaroniki, kosze z igieł sosnowych, mikromierze 22:00

  Tym razem w programie dowiemy się, jak powstają słodkie makaroniki, mikromierze oraz jak wyplatane są kosze z igieł sosnowych.(n)

 • Jak to jest zrobione?: Endoskopy, megafony, uran. How It's Made 24, s24e22 22:30

  Dowiemy się jak powstają endoskopy, megafony i uran.(n)

 • Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki. How Do They Do It? 12, s12e07 23:00

  Widzowie zobaczą, jak zbiera się i przetwarza tysiące ton grejpfrutów. Przyjrzą się procesowi produkcji taśmociągów, które transportują miliony sztuk bagażu rocznie.(n)

 • Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki. How Do They Do It? 12, s12e08 23:30

  Widzowie zobaczą, jak powstają najlepsze na świecie struny do harfy. Przyjrzą się produkcji okien dachowych wytrzymałych na huragany i poznają najlepszy przepis na belgijskie gofry.(n)

Lista stacji

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO