×

Wyszukaj artykuł

Program tvDiscovery Historia program TV. Program telewizyjny Discovery Historia na dziś, jutro i weekend

 • Ameryka: Prawda i mity: Tajne skarbce 6:00

  O skarbcach w USA krąży wiele mitów i legend. W Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku złożone jest złoto o wartości 250 miliardów dolarów. Stosowany tam system zabezpieczeń jest dość stary - pochodzi z 1924 roku.(n)

 • Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Fidel Castro 6:30

  Czołówka powstała, by dokumentować marsz polskiej armii na Berlin. Po wojnie stała się głównym ośrodkiem produkcji filmowej. Tworzono w niej Polską Kronikę Filmową i dziesiątki filmów propagandowych. W programie można będzie zobaczyć najciekawsze materiały wytwórni.(n)

 • Niezapomniane lata 90.: Społeczeństwo 7:00

  Polska seria dokumentalna, która przenosi nas w lata, kiedy Polska rozkwitła za sprawą odzyskanej wolności i nagle wszystko stało się możliwe. Polacy zachłysnęli się nowościami z zachodu i jak najszybciej chcieli ten świat dogonić. W każdym odcinku programu poruszona zostanie inna tematyka dotycząca tego okresu.(n)

 • Rewolwerowcy Dzikiego Zachodu: Jesse James - ostatni buntownik z Południa 8:00

  Z popiołów Konfederacji podnosi się zbuntowany przestępca, który chce wzbogacić się za wszelką cenę, a także wyrównać rachunki. Niektórzy sądzą, że Jesse James to współczesny Robin Hood.(n)

 • Łowcy staroci. Salvage Hunters 6, s06e08 9:00

  Znany brytyjski handlarz antykami, Drew Pritchard, przeczesuje jedno z największych miejsc w swojej karierze - ogromną fabrykę włókienniczą z czasów wiktoriańskich w Bradford.(n)

 • Największe zagadki historii 10:00

  Dziennikarz Oliver Steeds wyrusza do najdalszych zakątków Ziemi, by znaleźć rozwiązania zagadek historycznych, nurtujących ludzkość od tysięcy lat.(n)

 • Maraton przetrwania: Rozbitek 11:00

  James zostaje wyrzucony na brzeg bezludnej wyspy na południowym Pacyfiku. Chce sprawdzić na własnej skórze, jak wyglądało życie rozbitków z największych katastrof morskich.(n)

 • Bez śladu: Ludzie, którzy pokonali Alcatraz 12:00

  W 1962 roku trzech więźniów podjęło próbę ucieczki z Alcatraz. Władze uważają, że mężczyźni utonęli, jednak eksperyment naukowy udowadnia, że mogło im się udać dopłynąć do brzegu.(n)

 • Pasja - sposób na życie 13:00

  "Pasja - sposób na życie" to polska produkcja dokumentalna prezentująca sylwetki nietuzinkowych osób, których życie jest nieustannym realizowaniem pasji. Bohaterowie odznaczają się odwagą, pomysłowością i energią, którymi motywują innych do działania. Są to zarówno sportowcy wyczynowi, jak i amatorzy mniej niebezpiecznych dyscyplin. Ich wspólną cechą jest entuzjazm w spełnianiu swoich marzeń. Widzowie poznają m.in. Andrzeja Bargiela, o którym świat usłyszał w 2015 r. po udanym zjeździe na nartach ze szczytu Broad Peak. Innym bohaterem jest pilot szybowcowy Sebastian Kawa, który zdobył piętnaście złotych medali na mistrzostwach Europy i świata. Twórcy odwiedzają też m.in. projektantów miniatur i specjalistów w fotografowaniu z powietrza. Serial "Pasja - sposób na życie" jest poświęcony także szerokiej gamie urządzeń, które są dziełem wizjonerów. Udowadniają oni, że nowe technologie służą realizacji najśmielszych marzeń o pokonaniu praw fizyki. Bohaterowie opowiadają o swoich pomysłach na życie oraz o maszynach, które przyczyniają się do coraz większych osiągnięć. Widzowie poznają też społeczności skupiające się wokół danego rodzaju sportu czy hobby.(n)

 • Podziemne sekrety: Legenda o nazistowskim złocie 14:00

  Wieść głosi, że w polskich Sudetach ukryte jest skradzione przez nazistów złoto. Rob i Stefan decydują się zejść pod ziemię, żeby w końcu odkryć prawdę jaka kryje się w legendzie z czasów II wojny.(n)

 • Sekretne historie brytyjskiego wywiadu 15:00

  David Jason podróżuje po Europie. Dociera do miejsc, gdzie działa się historia MI6.(n)

 • Ludzie prezydenta 16:00

  Autorzy serii przedstawiają szefów personelu Białego Domu ostatnich dziewięciu prezydentów USA. Stanowisko to nazywane jest często drugim najtrudniejszym zawodem świata. Osoby, która je piastują, zajmują się wdrażaniem w życie decyzji głowy państwa. Cieszą się najwyższym zaufaniem prezydenta i pierwszej damy. Sprawia to, że mają oni dostęp do ich najskrytszych sekretów.(n)

 • Historie lotnicze: Lot 5055 - katastrofa w Lesie Kabackim 17:00

  Ił-a 62M "Tadeusz Kościuszko" po godzinie 10 rano wystartował do lotu przez Atlantyk. Pół godziny później nad Grudziądzem eksplodował silnik nr 2. Kapitan podjął decyzję o powrocie do Warszawy. Następne 30 minut to - znany z zapisu rozmów załogi z wieżą - dramatyczny czas walki o zrzucenie paliwa i doprowadzenie maszyny do bezpiecznego lądowania. Samolot rozbił się pięć kilometrów przed lotniskiem. W katastrofie zginęły 183 osoby. Zdaniem polskich inżynierów, do tragedii tej doszło, ponieważ konstruktorzy Iliuszyna nie wprowadzili sugerowanych przez nich zmian po pierwszej katastrofie Iła w marcu 1980 r. Dopiero po roku 1987 Wszystkie Ił-y 62M zostały zmodernizowane.(n)

 • S.O.S. z kosmosu: Bez powietrza 18:00

  Wyciek zagraża życiu astronautów, którzy usiłują wrócić do stacji. W trakcie misji na stację kosmiczną Salut kosmonauci mierzą się z dekompresją.(n)

 • Wstęp wzbroniony. s02e05 19:00

  Twórcy programu zabierają widzów do podziemnej i niedostępnej części Nowej Huty. Udadzą się do schronu, mieszczącego się pod szpitalem im. Żeromskiego, który w zamierzeniach projektantów w razie niebezpieczeństwa miał stać się podziemną kliniką. Odwiedzą też schrony pod kinem Światowid oraz pod dawną hutą im. Lenina.(n)

 • Wstęp wzbroniony. s02e07 19:30

  W Warszawie , chociaż doszczętnie zburzona podczas II wojny światowej, wciąż kryje historie z tamtych lat. Z ponad 3 tysięcy kilometrów kanałów ponad 300 pochodzi z czasów przedwojennych. Były one wykorzystywane w czasie powstania warszawskiego. Niektórymi trasami w kanałach mających mniej niż metr wysokości powstańcy przechodzili nawet kilkanaście godzin. Ekipa programu udaje się z kamerą do tych najbardziej legendarnych. Odwiedzi też olbrzymie podziemia, pozostałości po browarach Haberbush i Shille, które w czasie powstania pełniły funkcję powstańczego spichlerza.(n)

 • Bitwy żołnierza polskiego: Tobruk 1941 20:00

  Historia walk pod Tobrukiem i afrykańskiej batalii Brygady Strzelców Karpackich. W 1941 roku, w momencie krytycznym dla wojny, Polakom udało się odeprzeć ataki Niemców. Postawa polskich żołnierzy stała się wkrótce wzorem dla aliantów, symbolem wytrwałości i nieugiętej walki.(n)

 • Wojna na żywo: Zagłada talibów 21:00

  Wrzesień 2006 rok. Amerykańskie "zielone berety" rozpoczęły walkę z talibami. Zginęło wówczas niemal 1000 muzułmańskich rebeliantów. Była to najbardziej zaciekła walka w czasie wojny z terroryzmem.(n)

 • Profesjonaliści: Blikle 22:00

  Odcinek poświęcony rodzinie znanych cukierników Blikle. Ich warszawska cukiernia funkcjonuje od połowy XIX wieku. Obecnie interes prowadzi już piąe pokolenie rodu.(n)

 • Anatomia wojny: Wojna w Wietnamie 23:00

  Analiza strategii działań amerykańskiej armii w wojnę w Wietnamie, konflikcie, w którym życie straciło prawie 60 000 żołnierzy.(n)

Lista stacji