×

Wyszukaj artykuł

Program tvDiscovery Historia program TV. Program telewizyjny Discovery Historia na dziś, jutro i weekend

 • Anatomia wojny: Bitwa o Pacyfik 0:00

  Autorzy wyjaśniają, w jaki sposób po ataku na Pearl Harbor armia amerykańska zaledwie w przeciągu roku odbudowała swoją dawną potęgę i przełamała dominację Japończyków na Oceanie Spokojnym.(n)

 • Bitwy żołnierza polskiego: Falaise 1944 1:00

  W tym wydaniu wspólnie z autorami przemierzamy drogę od Normandii, aż po linię Renu. Falaise to symbol potęgi polskich pancerniaków. Podczas II wojny światowej dywizja generała Maczka odcięła Niemcom jedyną drogę ucieczki z okrążenia i rozbiła ich w pył.(n)

 • S.O.S. z kosmosu: Pozostawiony własnemu losowi 2:00

  W związku z awarią prądu na MSK kosmonauci muszą opuścić stację. W trakcie spaceru w przestrzeni kosmicznej astronauta zmaga się z uszkodzonym kombinezonem.(n)

 • Pojedynki wizjonerów: Rockefeller kontra Scott 2:50

  Potentat naftowy John D. Rockefeller oraz wizjoner i prezes Pennsylvania Railroad Thomas Scott toczą zaciekłą batalię o kontrolę nad nowym przemysłem naftowym w Ameryce.(n)

 • Łowcy staroci. Salvage Hunters 6, s06e01 3:35

  Łowca staroci Drew Pritchard przeczesuje piwnicę wielkiej prywatnej szkoły pełnej starych mebli. Następnie składa wizytę na składowisku rzeczy używanych w Glastonbury w poszukiwaniu nowego towaru.(n)

 • Broń przyszłości: Misja: Niewidzialny 4:25

  Richard Machowicz wchodzi na pokład amerykańskiego okrętu wojennego USS Texas, który jest wyposażony w najnowocześniejsze rodzaje broni niewidzialnej dla radarów.(n)

 • Szyfry i spiski: Wolnomularze. Codes and Conspiracies, s01e01 5:10

  Twórcy prezentują prawdziwą historię masonerii, jednego z najtajniejszych stowarzyszeń w dziejach ludzkości. Większość spośród ojców założycieli Stanów Zjednoczonych do niej należała. Aż 14 prezydentów USA było masonami, chociaż żaden z nich nie zdradził swojego sekretu. Niektórzy uważają, że miasto Waszyngton jest szyfrem zakodowanym w układzie urbanistycznym i architekturze. Widzowie dowiedzą się, o czym mówi tajemniczy przekaz.(n)

 • Wkoło Wisły 6:00

  Zwiedzanie krakowskiego Kazimierza, spacer po Nowej Hucie z Jackiem Fedorowiczem oraz wizyta w skansenie.(n)

 • Odbudować przeszłość: Wszystkie drogi prowadzą do domu 6:30

  Zespół nie marnuje ani chwili. Rzymska willa powinna być skończona przed wielkim rzymskim festiwalem. Czy uda się pokonać ostatnie przeszkody?(n)

 • Na tropach tajemnic: Prawdziwa twarz Kopernika 7:00

  Rekonstrukcja czaszki Mikołaja Kopernika, którego grób odnaleziono po 500 latach. Przekonamy się, czy wizerunek znany z rycin i pomników przypomina prawdziwą twarz astronoma.(n)

 • Polscy szpiedzy: Klementyna Mańkowska. s02e02 8:00

  W czasie II Wojny Światowej Niemcy byli przekonani, że hrabina Klementyna Mańkowska jest ich agentką. W rzeczywistości kobieta pracowała dla Polaków, Francuzów i Brytyjczyków.(n)

 • Łowcy staroci. Salvage Hunters 10, s10e01 9:00

  W Lancashire Drew znajduje intrygującą czarną ceramikę. Natomiast podczas wizyty w zoo we Wschodniej Anglii trafia na egzotyczny przedmiot. Przyjdzie mu także ostro targować się ze starym przeciwnikiem.(n)

 • Miliony Escobara: Familia 10:00

  Paul i Colin odwiedzają rezydencję żony Escobara, Taty. W Nocy rozpoczynają się poszukiwania więzienia znanego jako La Catedral. Dochodzi do niebezpiecznej konfrontacji.(n)

 • Tajemnice starożytnych mumii: Tajemnica masowego grobu Majów 11:00

  Archeolog Ramy Romany bada tajemnicę podwodnego grobowca w starożytnym mieście Majów - Mayapán.(n)

 • Sekrety i skarby III Rzeszy: Kompleks Riese 12:00

  W przeciągu dwóch lat Niemcy wydrążyli w Górach Sowich 23 kilometry korytarzy i hal podziemnych, które miały im służyć do produkcji Wunderwaffe. Podziemia w gminie Walim to część hitlerowskiego kompleksu fabrycznego Riese.(n)

 • Sekrety i skarby III Rzeszy: Grodziec 12:30

  Prezentacja poszukiwań, jakie prowadzono w podziemiach zamków Grodziec i Czocha. Najprawdopodobniej w czasie wojny ukryto tam insygnia koronacyjne rosyjskich carów oraz inne kosztowności.(n)

 • Przeklęte złoto: Odkryte tajemnice 13:00

  Daryl dowiaduje się o złocie, które znajduje się na lodowcu Terrarosa. Ujawni miejsce złóż pod warunkiem, że będzie mógł towarzyszyć Adamowi i Evanowi. Tymczasem Fred dostaje tajemniczy telefon...(n)

 • Koleją przez świat: Wojna, ore i Święty Mikołaj. Chris Tarrant: Extreme Railways, s03e05 14:00

  Chris podróżuje przez Skandynawię. Rusza z południowo-zachodniego wybrzeża Norwegii i chce dotrzeć do Rovaniemi w Finlandii - miasta znanego jako dom Świętego Mikołaja.(n)

 • Tajemnice starożytnych mumii 15:00

  Ramy Romany, egiptolog, archeolog i lingwista, a także trzykrotny zdobywca nagrody Emmy, bada fascynujące tajemnice mumii.(n)

 • Prawdziwy Wersal: Wskrzeszanie historii 16:00

  Corocznie, w ostatnim tygodniu października, najbardziej szacowna instytucja kulturalna Francji jest miejscem spotykania współczesnych artystów. Towarzyszymy Pierre Arrizoliemu i jego pracownikom w organizacji tego przedsięwzięcia. Artyści planują śmiałe wykorzystanie klasycznych wnętrz i ogrodów Wersalu, które stały się ikoną klasycznego stylu. Artyści, którzy w tym roku wezmą udział w imprezie to m.in.: Felice Varini, który ma zamiar pokryć pałac pajęczyną spirali i okręgów, jak również Daniel Buren, tworzący ogromne obiekty zbudowane z luster i paneli, które wystawiane były w Muzeum Guggenheima. To wspaniała okazja by pokazać Wersal widziany oczami młodych artystów.(n)

 • Wielki koniec misji Rosetta 17:00

  Misja Rosetta była jednym z najważniejszych wydarzeń naukowych XXI wieku, która przyniosła historyczne odkrycia na powierzchni komety 67P.(n)

 • Profesjonaliści: Krzysztof Kowalewski 18:00

  Sylwetka Krzysztofa Kowalewskiego, aktora, który jak mało kto potrafi rozśmieszyć polskich widzów. Ci szczególnie cenią go za role Zagłoby w "Ogniem i mieczem" oraz Pan Sułka w słuchowisku radiowej Trójki.(n)

 • Wojenne burze: Wojna w dżungli - bitwa pod Dien Bien Phu, 1954 rok 19:00

  Doktor Vladimir Jankovic przedstawia najważniejsze elementy strategii wojennej. Wyrusza na wyprawę w głąb wietnamskich dżungli oraz przechodzi testy w komorze wilgotnościowej.(n)

 • Wojenne burze: Wojna na pustyni - bitwa pod El-Alamein, 1942 rok 19:30

  Tym razem wojskowy meteorolog, doktor Vladimir Jankovic, omawia znaczenie upałów, pustynnych piasków i wiatru podczas walk toczonych na pustyniach w Egipcie.(n)

 • Łowcy tajemnic: Lewis i Clark: wielki spisek. Lost Secrets, s01e05 20:00

  Justin wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę śmierci słynnego XIX-wiecznego odkrywcy - Meriwethera Lewisa. Odkrywa spisek dotyczący walki o ziemię.(n)

 • Witajcie na szlakach Japonii. Welcome to the Railworld Japan, s01e01 21:00

  Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji wyprawa do samego serca Japonii. Gospodarz serii, malezyjski aktor Henry Golding, pokaże widzom, jak podróżować po Kraju Kwitnącej Wiśni, najpopularniejszym w tamtych rejonach środkiem transportu - pociągiem Shinkansen. Odwiedzi aż dziewięć jego historycznych regionów - Hokkaido, Tohoku, Kanto, Chubu, Kansai, Kinki, Sikoku, Okinawa oraz Kyushu.(n)

 • Witajcie na szlakach Japonii. Welcome to the Railworld Japan, s01e02 21:30

  Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji wyprawa do samego serca Japonii. Gospodarz serii, malezyjski aktor Henry Golding, pokaże widzom, jak podróżować po Kraju Kwitnącej Wiśni, najpopularniejszym w tamtych rejonach środkiem transportu - pociągiem Shinkansen. Odwiedzi aż dziewięć jego historycznych regionów - Hokkaido, Tohoku, Kanto, Chubu, Kansai, Kinki, Sikoku, Okinawa oraz Kyushu.(n)

 • Jak zmieniliśmy świat: Wieżowce 22:00

  Drapacze chmur postrzegane są jako symbol bogactwa i ludzkiej ambicji. Przekonamy się, jak pożar miasta, ptak zamknięty w klatce i przypadkowe pytanie studenta wpłynęły na ich modernizację.(n)

 • Tesla: Niebezpieczny umysł: Szalony naukowiec na Long Island 23:00

  Serial przybliża dokonania słynnego wynalazcy Nikola Tesli oraz teorie spiskowe dotyczące jego tajemniczej śmierci. Pochodzący z Serbii inżynier jest autorem blisko 300 patentów, a z większości z nich ludzie korzystają do dziś. Jego metody pracy, w tym przeprowadzane eksperymenty, wzbudzały wiele kontrowersji, co sprawiało, że był uważana za ekscentryka i osobę niebezpieczną. Gdy niespodziewanie zmarł w swoim nowojorskim apartamencie w 1943 roku, jego zapiski dotyczące prowadzonych prac został rzekomo skradzione. Dało to początek licznym przypuszczeniom i domniemanym scenariuszom wydarzeń.(n)

Lista stacji