Program tvDiscovery Historia program TV. Program telewizyjny Discovery Historia na dziś, jutro i weekend

 • Bitwy żołnierza polskiego: Bolonia 4:00

  Bolonia stanowiła przepustkę do dalszych militarnych sukcesów we Włoszech. Miasto zostało zajęte przez II Korpus Polski. Niestety, oddziały te nie ruszyły dalej na północ. Alianci cofnęli polskich żołnierzy do rezerwy, ponieważ obawiali się starć z idącymi ze wschodu Rosjanami.(n)

 • Wrzesień ' 5:00

  Cykl filmów dokumentalnych, w których przedstawiona zostanie sytuacja polityczna oraz przyczyny wybuchu wojny.(n)

 • Kup pan zamek 5:30

  Były górnik, Jan Pilarczyk, zmienił swoje życie po tragicznych wydarzeniach w kopalni. Mając w posiadaniu część pałacu w Gogołowie, został poszukiwaczem skarbów oraz wiedzy o swoim pochodzeniu.(n)

 • Na ratunek starociom: Kościół w Covington. Salvage Dawgs 5, s05e03 6:00

  Obrońcy zabytków pracują w kościele z Covington, z którego uratują drzwi z tamborkiem, schody i szafę grającą. Mike i Tay budują ławkę do szatni, a ekipa znajduje reflektor gazowy.(n)

 • Na ratunek starociom: Ranczo w Alderson. Salvage Dawgs 5, s05e04 6:30

  Obrońcy zabytków oglądają ranczo w Alderson w Wirginii Zachodniej. Ich najważniejsze zdobycze to szkło witrażowe i kroksztyny. W warsztacie Mike wykorzystuje stare drewniane belki do budowy stołu.(n)

 • Powrót do przeszłości 7:00

  Prowadzący program, Krzysztof Unrug, spotyka się z Polakami, którzy są zafascynowani rekonstrukcjami historycznymi. W programie można zobaczyć spektakularne sceny batalistyczne i widowiskowe ujęcia rodem z filmów. Przy okazji widzowie poznają mnóstwo ciekawostek związanych z tematyką militarną dotyczących zamierzchłych czasów np. gdzie żołnierze spali, czym żywili się i w jaki sposób opatrywali rany.(n)

 • Broń przyszłości: Izrael 8:00

  Twórcy programu wybierają się na Bliski Wschód. Tam prezentują widzom różne rodzaje broni zaprojektowane specjalnie dla Sił Obronnych Izraela, między innymi tarcze ochraniające czołgi, a także najnowszy pojazd bojowy Merkava IV.(n)

 • Bez śladu: Atlantyda: Utracone dowody 9:00

  Zniknięcie Atlantydy jest jedną z najbardziej tajemniczych zagadek świata. Po upływie tysięcy lat naukowcy z pomocą najnowszej technologii próbują odnaleźć ten zaginiony ląd.(n)

 • Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Dwie sprawy Antoniego Chrosta 10:00

  Polak, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii, zafascynował Hemingwaya. Literaturoznawca prof. Agata Preis-Smith zastanawia się, czy Antoni Chrost jest bohaterem książki "Komu bije dzwon".(n)

 • Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Za wolność naszą i waszą 10:30

  W tym odcinku przybliżone zostają sylwetki dąbrowszczaków walczących w Hiszpanii. Pisarz Michał Komar wspomina swojego ojca - jednego z bojowników. Okazuje się, że późniejszy generał LWP pojechał na wojnę domową z pobudek czysto ideowych.(n)

 • Podziemne sekrety: Stonehenge w Ameryce. Secrets of the Underground, s01e08 11:00

  Rob Nelson bada tajemniczą skałę z dna jeziora Michigan, określaną niekiedy jako Podwodne Stonehenge. Później poszukuje tuneli, przez które uciekinierzy wydostawali się z Alcatraz.(n)

 • Podziemne sekrety: Tajemnica wężowego kopca 12:00

  Rob Nelson zajmuje się badaniem tuneli ukrytych pod powierzchnią lotniska w Denver. Następnie przenosi się do Ohio, by poznać, jakie tajemnice skrywa wielki kopiec w kształcie węża.(n)

 • Podziemne sekrety: Tunele Ala Capone 13:00

  Rob Nelson zamierza sprawdzić, czy plotki na temat tajemnych tuneli pod ziemią, używanych rzekomo przez gangstera Ala Capone, są prawdziwe. Oprócz tego bada ziemne kopce w stanie Washington.(n)

 • Podziemne sekrety: Zapomniana masakra 14:00

  Rob Nelson próbuje odszukać masowy grób, z którym związana może być przerażająca tajemnica. Potem decyduje się dociec, dlaczego wielkie jezioro po prostu znikło.(n)

 • Muzealne tajemnice: Zeppelinem przez Atlantyk 15:00

  Don bada historię wysiłków inżyniera, który próbował ocalić sterowiec. Poznaje dzieje odkrywcy, który poświęcił życie na poszukiwania zaginionego miasta Inków.(n)

 • Największe zagadki historii: Diabelska Wyspa 16:00

  Wyprawa na należącą do Gujany Francuskiej słynną Diabelską Wyspę, by dowiedzieć się prawdy o ucieczkach z legendarnego więzienia.(n)

 • Łowcy staroci. Salvage Hunters 13, s13e08 17:00

  Drew przemierza Katalonię w poszukiwaniu rzadkich i cennych przedmiotów. W Pereladzie odwiedza pełen skarbów dom z XVII w.(n)

 • Łowcy staroci. Salvage Hunters 10, s10e01 18:00

  W Lancashire Drew znajduje intrygującą czarną ceramikę. Natomiast podczas wizyty w zoo we Wschodniej Anglii trafia na egzotyczny przedmiot. Przyjdzie mu także ostro targować się ze starym przeciwnikiem.(n)

 • Al Murray w drodze do Berlina: Arnhem 19:00

  W dzisiejszym odcinku zobaczymy Ala skaczącego na spadochronie razem z grupą weteranów z Pierwszej Brygady Spadochronowej.(n)

 • Al Murray w drodze do Berlina: Wojna w powietrzu 19:30

  Al spotyka się z lotnikami, którzy latali w charakterze eskorty bombowców i myśliwców. Odkrywa również zalety jednego z najsłynniejszych samolotów II wojny światowej - bombowca Lancaster.(n)

 • Pasja - sposób na życie 20:00

  "Pasja - sposób na życie" to polska produkcja dokumentalna prezentująca sylwetki nietuzinkowych osób, których życie jest nieustannym realizowaniem pasji. Bohaterowie odznaczają się odwagą, pomysłowością i energią, którymi motywują innych do działania. Są to zarówno sportowcy wyczynowi, jak i amatorzy mniej niebezpiecznych dyscyplin. Ich wspólną cechą jest entuzjazm w spełnianiu swoich marzeń. Widzowie poznają m.in. Andrzeja Bargiela, o którym świat usłyszał w 2015 r. po udanym zjeździe na nartach ze szczytu Broad Peak. Innym bohaterem jest pilot szybowcowy Sebastian Kawa, który zdobył piętnaście złotych medali na mistrzostwach Europy i świata. Twórcy odwiedzają też m.in. projektantów miniatur i specjalistów w fotografowaniu z powietrza. Serial "Pasja - sposób na życie" jest poświęcony także szerokiej gamie urządzeń, które są dziełem wizjonerów. Udowadniają oni, że nowe technologie służą realizacji najśmielszych marzeń o pokonaniu praw fizyki. Bohaterowie opowiadają o swoich pomysłach na życie oraz o maszynach, które przyczyniają się do coraz większych osiągnięć. Widzowie poznają też społeczności skupiające się wokół danego rodzaju sportu czy hobby.(n)

 • Łowcy staroci: Renowacje. Salvage Hunters: The Restorers 2, s02e02 21:00

  Tapicer Craig stara się odrestaurować edwardiańską sofę zniszczoną po próbach naprawy domowymi metodami. Jolene, specjalistka od lamp, naprawia lampę uratowaną z bombowca z czasów wojny.(n)

 • Pojedynki wizjonerów: Carnegie kontra Frick 22:00

  Stalowy magnat Andrew Carnegie oraz król węgla Henry Clay Frick konsolidują siły, aby zbudować największe imperium przemysłowe amerykańskiego "wieku pozłacanego".(n)

 • Rewolwerowcy Dzikiego Zachodu: Wojna w Tombstone 23:00

  Kiedy jeden z najbardziej odważnych ludzi na Dzikim Zachodzie odkrywa, że prawo w Tombstone jest bezsilne wobec przestępców, postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość kowbojom, którzy zabili jego braci.(n)

Lista stacji

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO