×

Wyszukaj artykuł

Program tvDiscovery Historia program TV. Program telewizyjny Discovery Historia na dziś, jutro i weekend

 • Anatomia wojny: Starcie na Bliskim Wschodzie 7:00

  W latach 1948-1973 Arabowie i Izraelczycy stoczyli pięć wojen o Palestynę. W tym odcinku widzowie poznają kulisy jednej z kluczowych kampanii tego konfliktu.(n)

 • Podziemne sekrety: Ostatnie sekrety Tesli 8:00

  Śmierć przeszkodziła Nikoli Tesli w skończeniu tajemniczego, przełomowego wynalazku. Naukowcy liczą, że w ziemi, pod jego jedynym pozostałym laboratorium uda się znaleźć jakieś cenne wskazówki.(n)

 • Na tropach tajemnic: A imię jego czterdzieści i cztery 9:00

  W dzisiejszym odcinku odkrywamy, jakie związki łączyły krąg patriotów z odciętą od świata sektą. Poznajemy też charakter relacji łączącej Adama Mickiewicza z Andrzejem Towiańskim. Pod urokiem tego słynnego mistyka pozostawała niemal cała polska Wielka Emigracja.(n)

 • Wkoło Wisły 10:00

  Zwiedzanie krakowskiego Kazimierza, spacer po Nowej Hucie z Jackiem Fedorowiczem oraz wizyta w skansenie.(n)

 • Wkoło Wisły 10:30

  Kolejna część wędrówki wzdłuż Wisły. Wizyta w rezydencji rodziny Branickich, zamku w Niepołomicach, klasztorze w Hebdowie i zamku w Baranowie Sandomierskim.(n)

 • Szpieg: Życie pod przykrywką: Tajna broń Reagana 11:00

  Odcinek poświęcony Władimirowi Wetrowowi, szpiegowi KGB. Wetrow zdradził swoją ojczyznę i zaczął działać na dwa fronty. Został podwójnym agentem. To on stanowił kartę przetargową w wojnie pomiędzy wywiadami radzieckim a amerykańskim.(n)

 • Szpieg: Życie pod przykrywką: Ucieczka z Moskwy 12:00

  Oleg Gordijewski był pułkownikiem KGB i podwójnym agentem. Przez 10 lat działał na polecenie brytyjskich służb specjalnych, szpiegując Sowietów. Kiedy zosstał przez nich nakryty, musiał opracować plan ucieczki z Moskwy.(n)

 • Szpieg: Życie pod przykrywką: Szpieg przeciwko szpiegowi 13:00

  W programie odkryte zostaną tajemnice szpiegowskich gier i potyczek, mających wpływ na koleje historii. Pokażemy także sylwetki agentów, którzy brali udział w wojnie pomiędzy wywiadami, często ryzykując życie. Autorzy programu przeprowadzą wywiady m.in. z byłymi oficerami CIA, FBI, KGB i MI6, zrekonstruują najbardziej znane tajne akcje oraz zaznajomią widzów ze szpiegowskim sprzętem, a także z taktyką i strategiami.(n)

 • Odbudować przeszłość: Wszystkie drogi prowadzą do domu 14:00

  Zespół nie marnuje ani chwili. Rzymska willa powinna być skończona przed wielkim rzymskim festiwalem. Czy uda się pokonać ostatnie przeszkody?(n)

 • Odbudować przeszłość: Uroczyste zakończenie 14:30

  Dzisiaj zobaczymy czy ochotnikom udało się zbudować rzymską willę. Członkowie zespołu analizują zdobyte doświadczenia i zastanawiają się, jaki będzie wpływ tej przygody na ich życie.(n)

 • Niezapomniane lata 90.: Moda 15:00

  Polska seria dokumentalna, która przenosi nas w lata, kiedy Polska rozkwitła za sprawą odzyskanej wolności i nagle wszystko stało się możliwe. Polacy zachłysnęli się nowościami z zachodu i jak najszybciej chcieli ten świat dogonić. W każdym odcinku programu poruszona zostanie inna tematyka dotycząca tego okresu.(n)

 • Muzealne tajemnice: Sobowtóry i inne historie 16:00

  Don Wildman bada sprawę klątwy związanej z procesami czarownic w Salem i dziwną historię porwania helikoptera w Waszyngtonie.(n)

 • Łowcy staroci. Salvage Hunters 8, s08e10 17:00

  Drew trafia do pełnego niezwykłych antyków pubu w Winchester, gdzie czuje się jak w niebie. Następnie dokonuje kontrowersyjnego zakupu w Hampshire i trafia do ciekawego sklepu z antykami w Suffolk.(n)

 • Łowcy staroci. Salvage Hunters 13, s13e11 18:00

  W Sussex Drew trafia do stodoły, gdzie odkrywa przepastną kolekcję przedmiotów o tematyce zwierzęcej. W Cardiff z kolei trafia na swój ulubiony rodzaj antyków.(n)

 • Początki polskiej awiacji: Czesław Tański 19:00

  Sylwetka konstruktora pierwszego polskiego szybowca. Zaprojektowana przez Czesława Tańskiego "Lotnia" podczas pierwszego lotu pokonała aż 30 metrów.(n)

 • Początki polskiej awiacji: Bolesław Orliński 19:30

  W 1926 roku pilot ten dokonał niebywałego wyczynu - uszkodzonym samolotem przebył drogę z Polski do Japonii i z powrotem. W "Kraju Kwitnącej Wiśni" otrzymał za to najwyższe cesarskie odznaczenie.(n)

 • Było, nie było: Bitwa pod Oliwą 20:00

  W kolejnym odcinku Michał i Max zabiorą nas nad Bałtyk. Będziemy tam uczestniczyć w największej bitwie morskiej stoczonej przez Polaków.(n)

 • Szyfry i spiski: Alcatraz. Codes and Conspiracies, s01e04 21:00

  Tajemnice najsłynniejszego więzienia na świecie. W 1962 roku trzem skazańcom udało się uciec z Alcatraz. Twórcy prezentują relacje z pierwszej ręki na temat tego niezwykłego wyczynu. Widzowie poznają szczegóły brawurowej ucieczki - od błędów popełnionych przez urzędników po nowe fakty dotyczące pomocy współwięźniów. Badacz, który wciąż bada pozostałości tajemniczego fortu wojskowego i więzienia Alcatraz, zdradzi tajemnice budowli. Autorzy zaprezentują również lochy zakładu i przekonają się, w jak surowych warunkach przebywali więźniowie i w jaki sposób byli traktowani. Okazuje się, że ciemne podziemia Alcatraz kryją tajemnicę związaną z Abrahamem Lincolnem.(n)

 • Broń przyszłości: Bez wyjścia 22:00

  Richard Machowicz, były żołnierz elitarnej jednostki US Navy SEAL, prezentuje historię różnego rodzaju broni. W dzisiejszym odcinku analizuje dokładność, z jaką działa nowoczesny sprzęt wojskowy. Przygląda się m.in. myśliwcom F-22 i rakietom taktycznym ATACMS.(n)

 • Niewyjaśnione historie: Rzymskie Koloseum 23:00

  Autorzy programu próbują odtworzyć historię rzymskiego Koloseum. Korzystają z wyników badań archeologicznych i najnowszych osiągnięć grafiki komputerowej.(n)

Lista stacji